Dodaj do ulubionych

Ojej, co tu wybrać 2020 - 6 (vol. 116)

31.05.20, 21:02
Dzień dobry, a w zasadzie dobry wieczór ;)
Tym razem chciałam zdążyć i założyć wątek nowy na czas :)

Dużo fajnych seansów i wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka :)
Obserwuj wątek
  • grek.grek Re: Ojej, co tu wybrać 2020 - 6 (vol. 116) 01.06.20, 09:18
   maniaczytania napisała:

   > Dzień dobry, a w zasadzie dobry wieczór ;)
   > Tym razem chciałam zdążyć i założyć wątek nowy na czas :)
   >
   > Dużo fajnych seansów i wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka :)


   Cześć, Maniu ! :]

   Dzięki za czujność i refleks ! :]

   Przyłączam się do Twoich życzeń, miejmy nadzieję, że epidemiczne kłopoty już powoli będą zmierzchać i wracamy do w miarę normalnych czynności w codzienności :]

   Całej młodzieży starszej i młodszej - z okazji Okazji : życzenia pozostawania dzieckiem bezustannie, w ciekawości świata i kreatywności całkiem intuicyjnej :]
  • grek.grek Po dobrym maju, czerwiec nadchodzi :] 01.06.20, 09:25
   Resume maja można by chyba ocenić bardzo nieźle, tak mi się wydaje.

   "Zabicie świętego jelenia", odłożona "Kraina miodu", "Trzy dni w Quiberon", "Kryptonim HHhH", zaskakująco świetne "Dar", "Na przeklętej ziemi" czy "W cieniu drzewa", polskie "Twarz" i "Plac zabaw", dwie premiery allenowskie : "Śmietanka towarzyska" i "Irracjonalny [vel Nieracjonalny] mężczyzna", kilka dobrych propozycji z kina retro, na czele z "Anatomią morderstwa" i "Dopaść Cartera", powtórki polskiej klasyki w Polsacie i Kulturze, w ATM kino niszowe/festiwalowe.

   Oby w czerwcu poziom oferty został utrzymany :]
  • grek.grek 11:45 Kultura "Lato leśnych ludzi" [1984] 1/5 01.06.20, 09:34
   Idealny serial na 1 czerwca :]

   Młodzian z miasta przybywa do leśnego gospodarstwa swojego dziadka na wakacje.
   Trafia pod opiekę zaprawionych w leśnych aktywnościach dżentelmenów i uczy się nowej rzeczywistości, zyskuje umiejętności, poznaje inny świat, przyrodę, zwyczaje fauny, uroki flory.

   Reżyseria : Wladysław Ślesicki,
   w obsadzie : Jerzy Bińczycki, Wiktor Zborowski, Sylwester Maciejewski, Jerzy Turek.

   Na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny.

   Odcinek 1 : "Gość".
  • grek.grek 13:00 Kultura "Mój przyjaciel orzeł" [2015] 01.06.20, 09:39
   Seans jakby uzupełniający propozycję serialową.

   Historia przyjaźni chłopca ze znalezionym pisklakiem orła, który oczywiście wkrótce wyrasta na prawdziwego podniebnego krążownika, lecz nie zapomina, na ile to w jego przypadku dopuszczalne, o tak dla niego pomocnym i życzliwym człowieku, a życzliwy człowiek z dumą oraz radością przygląda się dorastaniu swojego uskrzydlonego przyjaciela.

   Reżyseria : duet Olivaro & Penkes.

   Film pochodzi z Austrii. W jednej z ról, sam Jean Reno :]
  • grek.grek 13:40 Historia "300 mil do nieba" [1989] 01.06.20, 09:49
   KOlejny seans na okoliczność Okoliczności.

   Tutaj rzecz oparta jest na faktach : sensacyjna ucieczka z Polski dwóch małoletnich chłopców, głęboko dotkniętych rzeczywistością wprowadzonego stanu wojennego i płynących z tego tytułu utrudnień oraz postępującej apatii, wydarzyła się naprawdę.
   Bracia Kwiatkowscy zadekowali się pod podwoziem ciężarówki, by w ten sposób dostać się na prom płynący do Szwecji, w filmie : Danii. Tam zostali zdekonspirowani, ale dzięki pomocy polskiej aktywistki, która sama wyjechała z kraju lata temu, z powodzeniem ubiegają się o polityczny azyl.

   Przy okazji, ta historia zwraca również uwagę na los innych młodocianych uchodźców, tym razem z krajów afrykańskich, u nas raczej nieprzyjaźnie traktowanych. Politycy powiadają : należy pomagać im w krajach macierzystych, ale nie wpuszczać do Polski.
   Czyżby nie znali sytuacji w tych krajach, czyżby nie znali losów braci Kwiatkowskich w czasach, gdy źle było u nas ? Czyżby nie brali pod uwagę sytuacji, w której za ileś lat, to ich dzieci - odpukać - będą musiały prosić o pomoc inne państwa ? Co będzie jeśli powiedzą one : zostańcie u siebie, a my wyślemy wam paczkę żywnościową, o ile oczywiście jacyś cwaniacy nie wypucują ich do czysta przed wysłaniem, z plecaków czy innych dóbr choć w miarę tylko cennych ?
   Jak to mówią : bądź miły dla tych, których mijasz idąc w górę, bo możesz ich spotkać, kiedy będziesz leciał w dół :]

   Reżyseria : Maciej Dejczer.
  • grek.grek 12:10 Historia "Dom" [1980-2000] odc.1/25 01.06.20, 09:55
   Ale wcześniej !

   Kolejny raz : "Dom" !
   Wspaniały serial Jana Łomnickiego, według scenariusza Jerzego Janickiego i Jerzego Mularczyka, z całym kwiatem aktorstwa polskiego w rolach nawet najmniejszych.

   Jakże cenna i wnikliwa analiza kondycji społeczeństwa polskiego od okresu tuż npo wojnie, aż do czasów zupełnie współczesnych.

   "Koniec świata !" poczciwego pana Popiołka, to tylko jeden z wielu cennych cytatów z filmowych dialogów :

   pl.wikiquote.org/wiki/Dom_(serial_telewizyjny)
   Odcinek 1 : "Co ty tu robisz, człowieku ?"
  • grek.grek 16:30 Kultura"Niewiarygodne przygody Marka Piegusa 01.06.20, 10:02
   Ekranizacja powieści Edmunda Niziurskiego.
   Rocznik 1966.

   Tytułowy bohater jest bystrym młodziakiem, który w każdym odcinku wpada w jakieś kłopoty, ale wychodzi z nich obronną ręką, przy okazji czegoś się ucząc.

   Reżyseruje Mieczysław Waśkowski.

   Przyjemna ze wszech miar wizualna strona filmu : czarno-białe zdjęcia w formacie obowiązującym wówczas w licznie reprezentowanym polskim serialu telewizyjnym. Dzisiaj takie czarno-białe zdjęcia, to niemal rarytas, nawet w kinie :]

   Od razu 2 odcinki [ z dziewięciu] :

   "Przygoda pierwsza, czyli niesamowite i niewiarygodne okoliczności, które sprawiły,że nie odrobiłem lekcji" oraz "Niesamowite i niewiarygodne udręki, które nawiedziły mnie w klasie" :]

  • grek.grek 19:00 Historia "Miasto z morza" [2009] 1/4 01.06.20, 10:10
   Ekranizacja powieści "Tak trzymać" Stanisławy Fleszarowej-Muskat.

   Akcja ma miejsce w latach 20-tych, kiedy to budowa portu w Gdyni przyciąga wielu rodaków z innych części Polski, przybywających tutaj by zdobyć pracę, zarobić pieniądze, może nawet osiedlić się, a przy okazji kto wie czy miłości jakiejś nie doświadczyć dozgonnej ? :]

   Spośród takich właśnie przybyszów rekrutuje się troje głównych bohaterów : Krzysztof, Wołodia i Łucka.

   Reżyseruje : Andrzej Kotkowski.
  • grek.grek 19:00 WP. TV "Policjanci z Miami" [1985] odc. 13 01.06.20, 10:18
   O, kiedyś to był serial stwarzający zupełnie niezwykłe odium, jak powiew świata jeszcze nieznanego, dopiero gdzieś tam czekającego na odkrycie, jeden z pierwszych przejawów amerykańskiej kultury telewizyjnej dostępnych polskiemu młodziakowi ;]

   Przebojowa muzyka, mokasyny na gołe stopy, palmy Florydy, jacht z krokodylem na pokładzie, policjanci w eleganckich marynarkach, narkotykowe biznesy, nocne życie rozświetlonego Miami , sportowe samochody - ech, to se nevrati, można było chłonąć te widoki, a potem udawać takich gliniarzy w odpowiednio istniejącym zakresie możliwości , podczas zabaw ;]

   Dzisiaj raczej nie zadziała w ten sposób, zachodnia popkultura jest wszędzie, zamiast niedosytu - przedawkowanie, zamiast odkrywania z szeroko otwartymi oczami - obojętność, zamiast szybszego bicia serca - tętno zupełnie zwyczajne i trywialnie umiarkowane, zaś osobistego krokodyla każdy może sobie kupić ;], aż nie wiadomo : zazdrościć współczesnym dzieciakom tej otwartości i dostępu nieograniczonego do wszystkiego błyszczącego, czy wprost przeciwnie ? :]

   Reżyseria : John Nicolella.

   Grają : Don Johnson, Philip Michael Thomas, Edward James Olmos.


  • grek.grek 20:00 SuperPolsat "Ladykillers" [2004] 01.06.20, 10:36
   Remake "Jak zabić starszą panią ?" Alexandra Mackendricka z 1955 roku.

   Remakują bracia Coenowie, w czołowych rolach obsadzając Toma Hanksa, J.K Simmonsa czy Ryana Hursta.

   Fabuła polega na komicznej grze kryminalnej pomiędzy gangiem rabusiów planujących napad na bank, a wynajmującą im mieszkanie fertyczną jejmością.
   Panowie podają się za muzyków ćwiczących pieśni kościelne, więc hałas jaki czynią w suterenie nie powinien pani niepokoić, a nawet lepiej : jako osobę blisko związaną z religijnym obrządkiem, powinien cieszyć szalenie.
   W istocie pod przykrywką muzykowania religijnego panowie w pocie czoła wykonują podkop do skarbca bankowego :]

   Oczywiście, w końcu muszą zostać zdemaskowani, ale pozbycie się świadka własnych niecnych knowań i zamiarów nie będzie jak bułka z masłem, po pierwsze : z powodu osobistej niegramotności, a nawet gamoniowatości, a po drugie : z racji temperamentu niedoszłej ofiary :]

   "Komedia! Farsa pełną gębą! Obejrzałam z przyjemnością. Cudownie grał Hanks, koncertowo! Przecierałam oczy ze zdumienia, nie przypuszczałam, że on tak potrafi grać mimiką, tak uruchomić swoją twarz, zagrać inaczej niż zwykle" - Barbasia.

   "To moje drugie nieudane podejście, absolutnie nie moje klimaty, do tego poprowadzone nudnawo. Natomiast co do jednego skwapliwie się zgodzę, Tom Hanks nie do poznania i wizualnie, i aktorsko" - Pepsic.

   "Nie tyle nudnawo - co niespiesznie. Nie jest to film akcji, to film do smakowania :)" - Mania.

   Czegóż więcej trzeba do rekomendacji ? :]

   Voila :]
  • grek.grek 20:00 ATM Rozrywka "Lapońska odyseja" [2010] 01.06.20, 10:43
   Jeden z niewielu niezłowionych jeszcze filmów regularnie powracajacym w ramówce ATM :]

   Oto główny bohater, mieszkaniec przytulnej osady na dalekiej północy Finlandii, terrorem zostaje wyekspediowany przez swoją dziewczynę w podróż do miasta celem zakupu dekodera telewizyjnego.
   Jesli nie chcesz własnej zguby, dekoder kup mi, luby !, któż oprze się takiej perswazji ! Któż zdoła zachować niewzruszony spokój rzeczy pozostawiając własnemu ich biegowi po linii wyładowań będących efektem tak sensacyjnej odmowy ! :] No nikt, po prostu - nikt.

   Bohater należy do zdecydowanej większości, wdziewa buty z łosia i wraz z kumplami wyrusza w drogę, by zamówienie szantażem wystosowane zrealizować :]

   Reżyseria : Dome Karukoski.

   Kino fińsko-szwedzko-islandzkie.
  • grek.grek 20:00 TVN7 "Idealny facet dla mojej dziewczyny" 01.06.20, 10:51
   Rocznik 2009.

   Fabuła według scenariusza duetu Saramonowicz-Konecki, autorów odlat cieszącego się wzięciem "Testosteronu".

   Tym razem intryga jest bardziej złożona : organizacja radykalnie feministyczna zamierza nakręcić film dla zdecydowanie dorosłej widowni za pieniądze z unijnych funduszy, by dzięki uzyskanym dochodom sfinansować swoją działalność oświatowo-kulturalną.
   Wygląda na to, że osobistości zaangazowane w ten śmiały projekt pochodzą ze środowisk, którym całkiem obce są takie ekscesy, więc organizatorów czeka prawdziwy bieg przez przeszkody, a koniec końców pewnie i tak wyjdzie komedia romantyczna ? ;]

   Grają : Magdalena Boczarska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna
   Reżyseria : Tomasz Konecki.

   Na Filmwebie : 4.3/10 :]

  • grek.grek 20:30 Kultura "Letnie przesilenie" [2014] 01.06.20, 11:03
   Kino polskie.

   OKupacyjne, gdyż akcja dzieje się w 1943 roku w polskim prowincjonalnym miasteczku, gdzie rządzą niemieccy funkcjonariusze policji.

   Z opisu wynika, że mamy tutaj kwartet uczuciowy : polski chłopak, pracujacy na kolei, niemiecki żandarm, niby okupant, ale zaintrygowany liberalną kulturą [jazz], miejscowa dziewczyna, do której obaj wzdychają, oraz młoda Zydówka ukrywająca się przed aresztowaniem i wywiezieniem do obozu koncentracyjnego.

   Mieliśmy już próby rozgrywania akcji w podobnych wariantach splotu okoliczności i tożsamości bohaterów, np. w dobrym "Daleko od okna" czy "W ukryciu", więc są dobre wzorce dla takich opowieści.

   Rezyseria : MIchał Rogalski.
  • grek.grek 21:00 TVP1 "Wykapany zięć" [2020] 01.06.20, 11:07
   Na podstawie sztuki Krzysztofa Kędziory.
   Reżyseria : Paweł Szkotak.

   Rzecz o spotkaniu typowej polskiej rodziny z wybrankiem córki do zamążpójścia. Zapewne jest to postać niekoniecznie oczekiwana i spodziewana, więc jej wejście na scenę będzie katalizatorem kolejnych ujawnień, wypływających tajemnic, konfliktów, konfrontacji i oczyszczeń, może nawet komediodramatycznych ?


  • grek.grek 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Archiwum X" 01.06.20, 11:10
   Dwa odcinki dziś, co ciekawe : # 4 i # 17 :] : "Ostateczna odpowiedź Clyde'a Bruckmana" oraz "Życie pozaziemskie".

   Ogląda się z łezką wzruszenia w oku, oby oglądało się nam jak najczęściej, prawda, Mała Ciekawostko ? :]

   Powtórki są w soboty i niedziele, chyba nadal o18:00 ?
    • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 02.06.20, 09:18
     mala_ciekawostka napisał(a):

     > Czyli dzisiaj 4 odcinek trzeciego sezonu (pojawi się piesek, Queequeg, którym n
     > a jakiś czas zajmie się Scully) i 17 sezonu pierwszego.

     Cześć , Mała Ciekawostko ! :]

     Świetnie orientujesz się w "Archiwalnej" topografii :]
     [u mnie słabo, te odcinki które oglądam są prawdziwymi odkryciami, bardzo niewiele pamiętam.

     A jak u Ciebie - czy są jakieś fragmenty "Z Archiwum", które zaskakują Cię, których nie pamiętałaś dobrze albo bardzo dobrze ?


     > Powtórki są, ale chyba we wcześniejszych godzinach, ale nie jestem pewna;)

     Chyba tak.
     Będziemy na bieżąco sprawdzać, nieprawdaż ? :]


     Ładny początek czerwca :]
     Uruchomienie rowerowego sezonu chyba już niebawem ?

     A zdaje się pod koniec miesiąca wybory mieć będziemy ? ;']
      • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 04.06.20, 09:19
       mala_ciekawostka napisał(a):

       > Ja też nie pamiętam wszystkich odcinków - przy takiej ich liczbie to niemożliw
       > e;)

       Witaj :]

       A więc i Tobie mogą się tutaj przydarzać sympatyczne niespodzianki, odkrywanie pewnych detali na nowo, olśniewające przypomnienia i uszczegółowienia - ma to niebagatelny wdzięk, nieprawdaż ? :]       > To prawda - rower może być "uruchomiony" na dobre, pogoda ma być idealna do jazdy:)

       Yes ! :]
       A masz jakąś swoją, czyli wypróbowaną, niezawodną, ulubioną trasę ? Czy raczej improwizujesz, wybierasz tuż przed wyjazdem ? :]


       > No tak, ostateczna data wyborów jest już znana, w końcu...

       Trochę im zeszło na tym wyszukiwaniu odpowiedniego momentu ;]

       Swoją drogą, nie masz wrażenia, że prawdziwa "zadyma" może się rozpętać dopiero po ogłoszeniu ostatecznych wyników ? ;] [wedle wielu konstytucjonalistów jest w tej prowizorce tylko luk i naciągnięć, że możliwe będzie kwestionowanie rezultatów i żadne dzisiejsze "deklaracje o uznaniu wyników" nie będą wtedy nic znaczyć, a jeszcze chyba nie ma opinii PKW, gdzie te głosy autorytetów prawnych ponoć krytycyzmem się charakteryzowały ;)]
        • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 06.06.20, 11:17
         mala_ciekawostka napisał(a):

         > To prawda, fajnie jest odkryć te niepamiętane sceny, detale, zwroty akcji:)

         Cześć, Mała Ciekawostko ! :]

         Yes, absolutnie tak, czasami można odnieść wrażenie, że oglądało się inny film, prawda ?
         Można więc zobaczyć dwa albo i trzy patrząc na jeden w róznych okresach czasu, interesująca właściwość umysłu ludzkiego, nieprawdaż ? :]


         > Raczej jeżdżę stałymi trasami, choć nie zawsze;) Czasem poimprowizuję:)

         Znakomicie ! O to chodzi, improwizacja znienacka wpleciona w stały rytm prezentuje się wyśmienicie, a stały rytm zyskuje nową twarz :]

         W ostatnich dniach udało Ci się wybrać na przejażdzkę ? Planujesz weekendowe wypady ? :]


         > Może być ciekawie z tymi wyborami, przekonamy się, jak się to wszystko potoczy.

         Yes, napięcie rośnie jak w kinie grozy ;]

         Jaka dziś pogoda u Ciebie ?

         [tutaj znów zanosi się na deszcz, jak wczoraj]
          • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 07.06.20, 11:49
           mala_ciekawostka napisał(a):

           > Cześć:)

           Witaj ! :]


           > No tak, czasami takie ponowne oglądanie potrafi zaskoczyć:)

           I to jak, odnieść można wrażenie, że się wcale nie oglądało ;] i popaść w całkiem przyjemny stan głębokiego odczucia surrealizmu własnych losów ;]


           > Byłam kilka razy na rowerze w ostatnim czasie:)

           Doskonale !
           Jakie wrażenie ? Jak się sprawował rower ? Jak pachniało powietrze [domyślam się, że wybierałaś również ścieżki tzw. umajone, a więc z kwiatami i drzewami dookoła] ? :]


           > U mnie ciepło i słonecznie, ale potrafi popadać, głównie pod wieczór i w nocy;)

           O to, to - tutaj tak samo, nawet teraz siąpi za oknem :]

           Co dziś planujesz w menu obiadowym ?
           Jak przygotowania do wykonania własnoręcznego sushi ? :]
            • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 09.06.20, 11:11
             mala_ciekawostka napisał(a):

             > Zapachy były wspaniałe - jak to na wiosnę i w pełni kwitnienia roślin:) Rower dobrze się sprawował, nie było problemów po zimie;)


             Cześć ! :]
             Doskonale to słyszeć !
             Maj i czerwiec pachną odurzająco, narkotycznie ! Tak jest ! :]

             Oby rower trzymał formę przez cały sezon :]


             > Miałam ziemniaki z kotletami, danie tradycyjne;)

             U mnie to samo !
             I surówka ? :]


             > Na razie muszę zdecydować, jakie składniki do sushi kupić i się po nie wybrać:)


             Yes, dobry plan to podstawa sukcesu ! :]


             A gry planszowe ? grywałaś, grywasz ?

             pamiętam "Magię i miecz" oraz oczywiście "Monopol", całonocne sesje ;] koniecznie na pieniądze, hehe, czasami nawet 2 złote udawało się wygrać. Albo przegrać trzy, częściej.
             Szły w zawody z szachami i rozmaitymi "chińczykami" ;]

             Jakie były, są, Twoje ulubione ? :]
              • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 11.06.20, 11:12
               mala_ciekawostka napisał(a):

               > Część:)

               Cześć, witaj ! :]


               > Grałam i gram w Scrabble, a kiedyś w chińczyka też się zdarzało;) Aha, i warcab
               > y też, ale rzadko:)


               O, świetne propozycje ! :]

               A bierki ?

               [jakoś nigdy nie mogłem się przekonać, chociaż widywałem prawdziwych pasjonatów i wybitnych mistrzów... którzy wszelako mnie nie zainspirowali ;)]

               No i : karty ? :]
               Jaka była Twoja faworytna gra ?
               • mala_ciekawostka Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 12.06.20, 10:21
                Pamiętam, że miałam bierki, ale dawno:)

                Z kartami gorzej, nie znam właściwie żadnych gier oprócz wojny i makao (choć zasad makao już właściwie nie pamiętam). Znam jakieś podstawy pokera, ale też mi się zatarły w pamięci. A te wszystkie gry z Jamesów Bondów: bakaraty i in. to w ogóle czarna magia;) Kiedyś ma pewno nauczę się gry w brydża, taki mam plan:)
                • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 12.06.20, 11:49
                 mala_ciekawostka napisał(a):

                 > Pamiętam, że miałam bierki, ale dawno:)

                 Cześć, Mała Ciekawostko ! :]

                 Przepraszam, zagapiłem się, zapomniałem odświeżyć stronę i dlatego dopiero teraz :]

                 Ja też miałem :]
                 Ale tak "grałem", że wszystkie zgubiłem, do spółki oczywiście z jakże pomocnymi w tej materii kolegami, hehe.
                 Ostatecznie, nie nauczyłem się grać, bakcyla nie złapałem, a po zgubieniu całej partii chyba nawet odetchnąłem z ulgą, że oto już po wszystkim ;]

                 A jak u Ciebie było ?
                 Grywałaś ?
                 Z powodzeniem ?


                 > Z kartami gorzej, nie znam właściwie żadnych gier oprócz wojny i makao (choć zasad makao już właściwie nie pamiętam).

                 Yes !
                 Wojna", to klasyka !
                 Interesujące, że w zasadzie nie sposób wygrać do końca, prawda ?
                 Nawet mając jedną kartę jakimś cudem pozostaje się w grze, choć w końcu decyduje przypadek ;] Nie odniosłaś takiego wrażenia ? :]


                 > Znam jakieś podstawy pokera, ale też mi się zatarły w pamięci.

                 U mnie też ;]
                 Zwłaszcza ze teraz górę bierze amerykańska wersja "Texas Hold'em", to ta w którą Bond gra w "Casino Royale", taka bardziej sportowa, pozwalająca układać taktykę i wykorzystywać matematyczne algorytmy do szybkiego obliczania szans i ryzyka jakie stwarza układ kart na stole, ale to już zaawansowana sztuka, godna mistrzów świata, a czempionat w "texasie" odbywa się chyba co roku, w Lasie Vegasie ofk ;]


                 >A te wszystkie gry z Jamesów Bondów: bakaraty i in. to w ogóle czarna magia;) Kiedyś ma pewno nauczę się gry w brydża, taki mam plan:)

                 Rewelacja !

                 intrygująca gra !, przynajmniej na oko :]
                 Powodzenia ! :]


                 Jak wygląda aura u Ciebie ? mam nadzieję, że bez groźnych zjawisk pogodowych ?

                 [tutaj zapowiadano burze na wczoraj, obyło się bez sensacji, tylko pokropiło lekko w nocy]

                  • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 15.06.20, 11:07
                   mala_ciekawostka napisał(a):

                   > Cześć:)

                   Witaj, Mała Ciekawostko ! :]

                   Jak minęła Ci niedziela, czy dopisała pogoda ? :]


                   > W bierki grywałam, ale nie za często;)

                   Czegoś w tej grze brakuje, prawda ? Może jakiejś "atrakcyjności fabularnej" ? ;] Poza tym, trudno czasami orzec czy bierka naprawdę poruszyła się czy wprost przeciwnie, a systemu VAR jeszcze nie wprowadzono ;]


                   > To fakt, w wojnie przypadek ma duże znaczenie:)


                   Otóż to :]
                   Łut szczęścia, bardzo życiowa gra, nieprawdaż ? ;]


                   > U mnie obyło się się bez gwałtownych zjawisk pogodowych. Jest słonecznie i ciepło, ale nie gorąco, jak było parę dni temu:)

                   To racja, u mnie też podobnie, a noce rześkie bardzo są, co tworzy miły kontrast, prawda ? :]


                   Jak postępuje Twoja lektura "Czarnobyla" , Mała Ciekawostko, jakie wrażenia ?

                   Czy zaczęłaś już "Łowców głów" Nesbo ?
                   • mala_ciekawostka Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 16.06.20, 18:20
                    Dokładnie, trudno "swoim" okiem wypatrzeć ruch bierki;)

                    Fakt, bardzo życiowa:)

                    Pewnie niedługo noce będą cieplejsze, tzw. "tropikalne":)

                    "Czarnobyl" dopiero co skończyłam, bardzo dobra książka, wciągająca i jednocześnie przygnębiająca... Przy tej tematyce to zrozumiałe.

                    Niedługo powinnam "Łowców..." zacząć:)
                    • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 17.06.20, 09:15
                     mala_ciekawostka napisał(a):

                     > Dokładnie, trudno "swoim" okiem wypatrzeć ruch bierki;)

                     Cześć ! :]

                     O yes, przydałyby się jakieś kamery obserwujące grę :]


                     > Fakt, bardzo życiowa:)

                     :]


                     > Pewnie niedługo noce będą cieplejsze, tzw. "tropikalne":)

                     To prawda. 20 stopni nocną porą, to czynnik trochę utrudniający sen, nieprawdaż ? ;]
                     I wentylator pomaga tylko w pewnym stopniu.


                     > "Czarnobyl" dopiero co skończyłam, bardzo dobra książka, wciągająca i jednocześ
                     > nie przygnębiająca... Przy tej tematyce to zrozumiałe.

                     Niewątpliwie.
                     Ale grunt, że bardzo interesująca, jak napisałaś.

                     Literatura faktu, w rozsądnej mierze zbeletryzowana, wraca w wielkim stylu, prawda ?


                     > Niedługo powinnam "Łowców..." zacząć:)

                     Doskonale :]
                     Będę Cię zarzucał pytaniami : jak Ci idzie, jak Ci się podoba, i w ogóle :]

                     A jakie nowe seriale zjawiły się na Twojej playliście ? :]
                      • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 19.06.20, 09:11
                       mala_ciekawostka napisał(a):

                       > Może spróbuję obejrzeć "W głębi lasu" - wprawdzie książki H. Cobena nie czytała
                       > m, ale serial podobno na świecie się podoba, więc jestem go ciekawa:) Na książk
                       > ę też pewnie przyjdzie czas;)


                       Cześć ! :]

                       Dobry plan ! Serial, z tego co zauważyłem, jest szeroko reklamowany i doceniany.
                       Od razu zamawiam/zamawiany Twoją recenzję ! :]
                       Albo : recenzje rozliczne, najlepiej z każdego odcinka :]

                       U Ciebie też pada bez przerwy ? :]

                       Chyba temat suszy chwilowo udaje się nam oddalić, nieprawdaż ?