Dodaj do ulubionych

Ojej, co tu wybrać 2020 - 6 (vol. 116)

31.05.20, 21:02
Dzień dobry, a w zasadzie dobry wieczór ;)
Tym razem chciałam zdążyć i założyć wątek nowy na czas :)

Dużo fajnych seansów i wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka :)
Obserwuj wątek
    • grek.grek Re: Ojej, co tu wybrać 2020 - 6 (vol. 116) 01.06.20, 09:18
      maniaczytania napisała:

> Dzień dobry, a w zasadzie dobry wieczór ;)
      > Tym razem chciałam zdążyć i założyć wątek nowy na czas :)
      >
      > Dużo fajnych seansów i wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka :)

Cześć, Maniu ! :]

Dzięki za czujność i refleks ! :]

Przyłączam się do Twoich życzeń, miejmy nadzieję, że epidemiczne kłopoty już powoli będą zmierzchać i wracamy do w miarę normalnych czynności w codzienności :]

Całej młodzieży starszej i młodszej - z okazji Okazji : życzenia pozostawania dzieckiem bezustannie, w ciekawości świata i kreatywności całkiem intuicyjnej :]
    • grek.grek Po dobrym maju, czerwiec nadchodzi :] 01.06.20, 09:25
      Resume maja można by chyba ocenić bardzo nieźle, tak mi się wydaje.

"Zabicie świętego jelenia", odłożona "Kraina miodu", "Trzy dni w Quiberon", "Kryptonim HHhH", zaskakująco świetne "Dar", "Na przeklętej ziemi" czy "W cieniu drzewa", polskie "Twarz" i "Plac zabaw", dwie premiery allenowskie : "Śmietanka towarzyska" i "Irracjonalny [vel Nieracjonalny] mężczyzna", kilka dobrych propozycji z kina retro, na czele z "Anatomią morderstwa" i "Dopaść Cartera", powtórki polskiej klasyki w Polsacie i Kulturze, w ATM kino niszowe/festiwalowe.

Oby w czerwcu poziom oferty został utrzymany :]
    • grek.grek 11:45 Kultura "Lato leśnych ludzi" [1984] 1/5 01.06.20, 09:34
      Idealny serial na 1 czerwca :]

Młodzian z miasta przybywa do leśnego gospodarstwa swojego dziadka na wakacje.
      Trafia pod opiekę zaprawionych w leśnych aktywnościach dżentelmenów i uczy się nowej rzeczywistości, zyskuje umiejętności, poznaje inny świat, przyrodę, zwyczaje fauny, uroki flory.

Reżyseria : Wladysław Ślesicki,
      w obsadzie : Jerzy Bińczycki, Wiktor Zborowski, Sylwester Maciejewski, Jerzy Turek.

Na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny.

Odcinek 1 : "Gość".
    • grek.grek 13:00 Kultura "Mój przyjaciel orzeł" [2015] 01.06.20, 09:39
      Seans jakby uzupełniający propozycję serialową.

Historia przyjaźni chłopca ze znalezionym pisklakiem orła, który oczywiście wkrótce wyrasta na prawdziwego podniebnego krążownika, lecz nie zapomina, na ile to w jego przypadku dopuszczalne, o tak dla niego pomocnym i życzliwym człowieku, a życzliwy człowiek z dumą oraz radością przygląda się dorastaniu swojego uskrzydlonego przyjaciela.

Reżyseria : duet Olivaro & Penkes.

Film pochodzi z Austrii. W jednej z ról, sam Jean Reno :]
    • grek.grek 13:40 Historia "300 mil do nieba" [1989] 01.06.20, 09:49
      KOlejny seans na okoliczność Okoliczności.

Tutaj rzecz oparta jest na faktach : sensacyjna ucieczka z Polski dwóch małoletnich chłopców, głęboko dotkniętych rzeczywistością wprowadzonego stanu wojennego i płynących z tego tytułu utrudnień oraz postępującej apatii, wydarzyła się naprawdę.
      Bracia Kwiatkowscy zadekowali się pod podwoziem ciężarówki, by w ten sposób dostać się na prom płynący do Szwecji, w filmie : Danii. Tam zostali zdekonspirowani, ale dzięki pomocy polskiej aktywistki, która sama wyjechała z kraju lata temu, z powodzeniem ubiegają się o polityczny azyl.

Przy okazji, ta historia zwraca również uwagę na los innych młodocianych uchodźców, tym razem z krajów afrykańskich, u nas raczej nieprzyjaźnie traktowanych. Politycy powiadają : należy pomagać im w krajach macierzystych, ale nie wpuszczać do Polski.
      Czyżby nie znali sytuacji w tych krajach, czyżby nie znali losów braci Kwiatkowskich w czasach, gdy źle było u nas ? Czyżby nie brali pod uwagę sytuacji, w której za ileś lat, to ich dzieci - odpukać - będą musiały prosić o pomoc inne państwa ? Co będzie jeśli powiedzą one : zostańcie u siebie, a my wyślemy wam paczkę żywnościową, o ile oczywiście jacyś cwaniacy nie wypucują ich do czysta przed wysłaniem, z plecaków czy innych dóbr choć w miarę tylko cennych ?
      Jak to mówią : bądź miły dla tych, których mijasz idąc w górę, bo możesz ich spotkać, kiedy będziesz leciał w dół :]

Reżyseria : Maciej Dejczer.
    • grek.grek 12:10 Historia "Dom" [1980-2000] odc.1/25 01.06.20, 09:55
      Ale wcześniej !

Kolejny raz : "Dom" !
      Wspaniały serial Jana Łomnickiego, według scenariusza Jerzego Janickiego i Jerzego Mularczyka, z całym kwiatem aktorstwa polskiego w rolach nawet najmniejszych.

Jakże cenna i wnikliwa analiza kondycji społeczeństwa polskiego od okresu tuż npo wojnie, aż do czasów zupełnie współczesnych.

"Koniec świata !" poczciwego pana Popiołka, to tylko jeden z wielu cennych cytatów z filmowych dialogów :

pl.wikiquote.org/wiki/Dom_(serial_telewizyjny)
      Odcinek 1 : "Co ty tu robisz, człowieku ?"
    • grek.grek 16:30 Kultura"Niewiarygodne przygody Marka Piegusa 01.06.20, 10:02
      Ekranizacja powieści Edmunda Niziurskiego.
      Rocznik 1966.

Tytułowy bohater jest bystrym młodziakiem, który w każdym odcinku wpada w jakieś kłopoty, ale wychodzi z nich obronną ręką, przy okazji czegoś się ucząc.

Reżyseruje Mieczysław Waśkowski.

Przyjemna ze wszech miar wizualna strona filmu : czarno-białe zdjęcia w formacie obowiązującym wówczas w licznie reprezentowanym polskim serialu telewizyjnym. Dzisiaj takie czarno-białe zdjęcia, to niemal rarytas, nawet w kinie :]

Od razu 2 odcinki [ z dziewięciu] :

"Przygoda pierwsza, czyli niesamowite i niewiarygodne okoliczności, które sprawiły,że nie odrobiłem lekcji" oraz "Niesamowite i niewiarygodne udręki, które nawiedziły mnie w klasie" :]

• grek.grek 19:00 Historia "Miasto z morza" [2009] 1/4 01.06.20, 10:10
      Ekranizacja powieści "Tak trzymać" Stanisławy Fleszarowej-Muskat.

Akcja ma miejsce w latach 20-tych, kiedy to budowa portu w Gdyni przyciąga wielu rodaków z innych części Polski, przybywających tutaj by zdobyć pracę, zarobić pieniądze, może nawet osiedlić się, a przy okazji kto wie czy miłości jakiejś nie doświadczyć dozgonnej ? :]

Spośród takich właśnie przybyszów rekrutuje się troje głównych bohaterów : Krzysztof, Wołodia i Łucka.

Reżyseruje : Andrzej Kotkowski.
    • grek.grek 19:00 WP. TV "Policjanci z Miami" [1985] odc. 13 01.06.20, 10:18
      O, kiedyś to był serial stwarzający zupełnie niezwykłe odium, jak powiew świata jeszcze nieznanego, dopiero gdzieś tam czekającego na odkrycie, jeden z pierwszych przejawów amerykańskiej kultury telewizyjnej dostępnych polskiemu młodziakowi ;]

Przebojowa muzyka, mokasyny na gołe stopy, palmy Florydy, jacht z krokodylem na pokładzie, policjanci w eleganckich marynarkach, narkotykowe biznesy, nocne życie rozświetlonego Miami , sportowe samochody - ech, to se nevrati, można było chłonąć te widoki, a potem udawać takich gliniarzy w odpowiednio istniejącym zakresie możliwości , podczas zabaw ;]

Dzisiaj raczej nie zadziała w ten sposób, zachodnia popkultura jest wszędzie, zamiast niedosytu - przedawkowanie, zamiast odkrywania z szeroko otwartymi oczami - obojętność, zamiast szybszego bicia serca - tętno zupełnie zwyczajne i trywialnie umiarkowane, zaś osobistego krokodyla każdy może sobie kupić ;], aż nie wiadomo : zazdrościć współczesnym dzieciakom tej otwartości i dostępu nieograniczonego do wszystkiego błyszczącego, czy wprost przeciwnie ? :]

Reżyseria : John Nicolella.

Grają : Don Johnson, Philip Michael Thomas, Edward James Olmos.

• grek.grek 20:00 SuperPolsat "Ladykillers" [2004] 01.06.20, 10:36
      Remake "Jak zabić starszą panią ?" Alexandra Mackendricka z 1955 roku.

Remakują bracia Coenowie, w czołowych rolach obsadzając Toma Hanksa, J.K Simmonsa czy Ryana Hursta.

Fabuła polega na komicznej grze kryminalnej pomiędzy gangiem rabusiów planujących napad na bank, a wynajmującą im mieszkanie fertyczną jejmością.
      Panowie podają się za muzyków ćwiczących pieśni kościelne, więc hałas jaki czynią w suterenie nie powinien pani niepokoić, a nawet lepiej : jako osobę blisko związaną z religijnym obrządkiem, powinien cieszyć szalenie.
      W istocie pod przykrywką muzykowania religijnego panowie w pocie czoła wykonują podkop do skarbca bankowego :]

Oczywiście, w końcu muszą zostać zdemaskowani, ale pozbycie się świadka własnych niecnych knowań i zamiarów nie będzie jak bułka z masłem, po pierwsze : z powodu osobistej niegramotności, a nawet gamoniowatości, a po drugie : z racji temperamentu niedoszłej ofiary :]

"Komedia! Farsa pełną gębą! Obejrzałam z przyjemnością. Cudownie grał Hanks, koncertowo! Przecierałam oczy ze zdumienia, nie przypuszczałam, że on tak potrafi grać mimiką, tak uruchomić swoją twarz, zagrać inaczej niż zwykle" - Barbasia.

"To moje drugie nieudane podejście, absolutnie nie moje klimaty, do tego poprowadzone nudnawo. Natomiast co do jednego skwapliwie się zgodzę, Tom Hanks nie do poznania i wizualnie, i aktorsko" - Pepsic.

"Nie tyle nudnawo - co niespiesznie. Nie jest to film akcji, to film do smakowania :)" - Mania.

Czegóż więcej trzeba do rekomendacji ? :]

Voila :]
    • grek.grek 20:00 ATM Rozrywka "Lapońska odyseja" [2010] 01.06.20, 10:43
      Jeden z niewielu niezłowionych jeszcze filmów regularnie powracajacym w ramówce ATM :]

Oto główny bohater, mieszkaniec przytulnej osady na dalekiej północy Finlandii, terrorem zostaje wyekspediowany przez swoją dziewczynę w podróż do miasta celem zakupu dekodera telewizyjnego.
      Jesli nie chcesz własnej zguby, dekoder kup mi, luby !, któż oprze się takiej perswazji ! Któż zdoła zachować niewzruszony spokój rzeczy pozostawiając własnemu ich biegowi po linii wyładowań będących efektem tak sensacyjnej odmowy ! :] No nikt, po prostu - nikt.

Bohater należy do zdecydowanej większości, wdziewa buty z łosia i wraz z kumplami wyrusza w drogę, by zamówienie szantażem wystosowane zrealizować :]

Reżyseria : Dome Karukoski.

Kino fińsko-szwedzko-islandzkie.
    • grek.grek 20:00 TVN7 "Idealny facet dla mojej dziewczyny" 01.06.20, 10:51
      Rocznik 2009.

Fabuła według scenariusza duetu Saramonowicz-Konecki, autorów odlat cieszącego się wzięciem "Testosteronu".

Tym razem intryga jest bardziej złożona : organizacja radykalnie feministyczna zamierza nakręcić film dla zdecydowanie dorosłej widowni za pieniądze z unijnych funduszy, by dzięki uzyskanym dochodom sfinansować swoją działalność oświatowo-kulturalną.
      Wygląda na to, że osobistości zaangazowane w ten śmiały projekt pochodzą ze środowisk, którym całkiem obce są takie ekscesy, więc organizatorów czeka prawdziwy bieg przez przeszkody, a koniec końców pewnie i tak wyjdzie komedia romantyczna ? ;]

Grają : Magdalena Boczarska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna
      Reżyseria : Tomasz Konecki.

Na Filmwebie : 4.3/10 :]

• grek.grek 20:30 Kultura "Letnie przesilenie" [2014] 01.06.20, 11:03
      Kino polskie.

OKupacyjne, gdyż akcja dzieje się w 1943 roku w polskim prowincjonalnym miasteczku, gdzie rządzą niemieccy funkcjonariusze policji.

Z opisu wynika, że mamy tutaj kwartet uczuciowy : polski chłopak, pracujacy na kolei, niemiecki żandarm, niby okupant, ale zaintrygowany liberalną kulturą [jazz], miejscowa dziewczyna, do której obaj wzdychają, oraz młoda Zydówka ukrywająca się przed aresztowaniem i wywiezieniem do obozu koncentracyjnego.

Mieliśmy już próby rozgrywania akcji w podobnych wariantach splotu okoliczności i tożsamości bohaterów, np. w dobrym "Daleko od okna" czy "W ukryciu", więc są dobre wzorce dla takich opowieści.

Rezyseria : MIchał Rogalski.
    • grek.grek 21:00 TVP1 "Wykapany zięć" [2020] 01.06.20, 11:07
      Na podstawie sztuki Krzysztofa Kędziory.
      Reżyseria : Paweł Szkotak.

Rzecz o spotkaniu typowej polskiej rodziny z wybrankiem córki do zamążpójścia. Zapewne jest to postać niekoniecznie oczekiwana i spodziewana, więc jej wejście na scenę będzie katalizatorem kolejnych ujawnień, wypływających tajemnic, konfliktów, konfrontacji i oczyszczeń, może nawet komediodramatycznych ?

• grek.grek 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Archiwum X" 01.06.20, 11:10
      Dwa odcinki dziś, co ciekawe : # 4 i # 17 :] : "Ostateczna odpowiedź Clyde'a Bruckmana" oraz "Życie pozaziemskie".

Ogląda się z łezką wzruszenia w oku, oby oglądało się nam jak najczęściej, prawda, Mała Ciekawostko ? :]

Powtórki są w soboty i niedziele, chyba nadal o18:00 ?
        • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 02.06.20, 09:18
          mala_ciekawostka napisał(a):

> Czyli dzisiaj 4 odcinek trzeciego sezonu (pojawi się piesek, Queequeg, którym n
          > a jakiś czas zajmie się Scully) i 17 sezonu pierwszego.

Cześć , Mała Ciekawostko ! :]

Świetnie orientujesz się w "Archiwalnej" topografii :]
          [u mnie słabo, te odcinki które oglądam są prawdziwymi odkryciami, bardzo niewiele pamiętam.

A jak u Ciebie - czy są jakieś fragmenty "Z Archiwum", które zaskakują Cię, których nie pamiętałaś dobrze albo bardzo dobrze ?

> Powtórki są, ale chyba we wcześniejszych godzinach, ale nie jestem pewna;)

Chyba tak.
          Będziemy na bieżąco sprawdzać, nieprawdaż ? :]

Ładny początek czerwca :]
          Uruchomienie rowerowego sezonu chyba już niebawem ?

A zdaje się pod koniec miesiąca wybory mieć będziemy ? ;']
            • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 04.06.20, 09:19

> Ja też nie pamiętam wszystkich odcinków - przy takiej ich liczbie to niemożliw
              > e;)

Witaj :]

A więc i Tobie mogą się tutaj przydarzać sympatyczne niespodzianki, odkrywanie pewnych detali na nowo, olśniewające przypomnienia i uszczegółowienia - ma to niebagatelny wdzięk, nieprawdaż ? :]

> To prawda - rower może być "uruchomiony" na dobre, pogoda ma być idealna do jazdy:)

Yes ! :]
              A masz jakąś swoją, czyli wypróbowaną, niezawodną, ulubioną trasę ? Czy raczej improwizujesz, wybierasz tuż przed wyjazdem ? :]

> No tak, ostateczna data wyborów jest już znana, w końcu...

Trochę im zeszło na tym wyszukiwaniu odpowiedniego momentu ;]

Swoją drogą, nie masz wrażenia, że prawdziwa "zadyma" może się rozpętać dopiero po ogłoszeniu ostatecznych wyników ? ;] [wedle wielu konstytucjonalistów jest w tej prowizorce tylko luk i naciągnięć, że możliwe będzie kwestionowanie rezultatów i żadne dzisiejsze "deklaracje o uznaniu wyników" nie będą wtedy nic znaczyć, a jeszcze chyba nie ma opinii PKW, gdzie te głosy autorytetów prawnych ponoć krytycyzmem się charakteryzowały ;)]
                • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 06.06.20, 11:17

> To prawda, fajnie jest odkryć te niepamiętane sceny, detale, zwroty akcji:)

Cześć, Mała Ciekawostko ! :]

Yes, absolutnie tak, czasami można odnieść wrażenie, że oglądało się inny film, prawda ?
                  Można więc zobaczyć dwa albo i trzy patrząc na jeden w róznych okresach czasu, interesująca właściwość umysłu ludzkiego, nieprawdaż ? :]

> Raczej jeżdżę stałymi trasami, choć nie zawsze;) Czasem poimprowizuję:)

Znakomicie ! O to chodzi, improwizacja znienacka wpleciona w stały rytm prezentuje się wyśmienicie, a stały rytm zyskuje nową twarz :]

W ostatnich dniach udało Ci się wybrać na przejażdzkę ? Planujesz weekendowe wypady ? :]

> Może być ciekawie z tymi wyborami, przekonamy się, jak się to wszystko potoczy.

Yes, napięcie rośnie jak w kinie grozy ;]

Jaka dziś pogoda u Ciebie ?

[tutaj znów zanosi się na deszcz, jak wczoraj]
                    • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 07.06.20, 11:49

> Cześć:)

Witaj ! :]

> No tak, czasami takie ponowne oglądanie potrafi zaskoczyć:)

I to jak, odnieść można wrażenie, że się wcale nie oglądało ;] i popaść w całkiem przyjemny stan głębokiego odczucia surrealizmu własnych losów ;]

> Byłam kilka razy na rowerze w ostatnim czasie:)

Doskonale !
                      Jakie wrażenie ? Jak się sprawował rower ? Jak pachniało powietrze [domyślam się, że wybierałaś również ścieżki tzw. umajone, a więc z kwiatami i drzewami dookoła] ? :]

> U mnie ciepło i słonecznie, ale potrafi popadać, głównie pod wieczór i w nocy;)

O to, to - tutaj tak samo, nawet teraz siąpi za oknem :]

Co dziś planujesz w menu obiadowym ?
                      Jak przygotowania do wykonania własnoręcznego sushi ? :]
                        • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 09.06.20, 11:11

> Zapachy były wspaniałe - jak to na wiosnę i w pełni kwitnienia roślin:) Rower dobrze się sprawował, nie było problemów po zimie;)

Cześć ! :]
                          Doskonale to słyszeć !
                          Maj i czerwiec pachną odurzająco, narkotycznie ! Tak jest ! :]

Oby rower trzymał formę przez cały sezon :]

> Miałam ziemniaki z kotletami, danie tradycyjne;)

U mnie to samo !
                          I surówka ? :]

> Na razie muszę zdecydować, jakie składniki do sushi kupić i się po nie wybrać:)

Yes, dobry plan to podstawa sukcesu ! :]

A gry planszowe ? grywałaś, grywasz ?

pamiętam "Magię i miecz" oraz oczywiście "Monopol", całonocne sesje ;] koniecznie na pieniądze, hehe, czasami nawet 2 złote udawało się wygrać. Albo przegrać trzy, częściej.
                          Szły w zawody z szachami i rozmaitymi "chińczykami" ;]

Jakie były, są, Twoje ulubione ? :]
                            • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 11.06.20, 11:12

> Część:)

Cześć, witaj ! :]

> Grałam i gram w Scrabble, a kiedyś w chińczyka też się zdarzało;) Aha, i warcab
                              > y też, ale rzadko:)

O, świetne propozycje ! :]

A bierki ?

[jakoś nigdy nie mogłem się przekonać, chociaż widywałem prawdziwych pasjonatów i wybitnych mistrzów... którzy wszelako mnie nie zainspirowali ;)]

No i : karty ? :]
                              Jaka była Twoja faworytna gra ?
                              • mala_ciekawostka Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 12.06.20, 10:21
                                Pamiętam, że miałam bierki, ale dawno:)

Z kartami gorzej, nie znam właściwie żadnych gier oprócz wojny i makao (choć zasad makao już właściwie nie pamiętam). Znam jakieś podstawy pokera, ale też mi się zatarły w pamięci. A te wszystkie gry z Jamesów Bondów: bakaraty i in. to w ogóle czarna magia;) Kiedyś ma pewno nauczę się gry w brydża, taki mam plan:)
                                • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 12.06.20, 11:49

> Pamiętam, że miałam bierki, ale dawno:)

Cześć, Mała Ciekawostko ! :]

Przepraszam, zagapiłem się, zapomniałem odświeżyć stronę i dlatego dopiero teraz :]

Ja też miałem :]
                                  Ale tak "grałem", że wszystkie zgubiłem, do spółki oczywiście z jakże pomocnymi w tej materii kolegami, hehe.
                                  Ostatecznie, nie nauczyłem się grać, bakcyla nie złapałem, a po zgubieniu całej partii chyba nawet odetchnąłem z ulgą, że oto już po wszystkim ;]

A jak u Ciebie było ?
                                  Grywałaś ?
                                  Z powodzeniem ?

> Z kartami gorzej, nie znam właściwie żadnych gier oprócz wojny i makao (choć zasad makao już właściwie nie pamiętam).

Yes !
                                  Wojna", to klasyka !
                                  Interesujące, że w zasadzie nie sposób wygrać do końca, prawda ?
                                  Nawet mając jedną kartę jakimś cudem pozostaje się w grze, choć w końcu decyduje przypadek ;] Nie odniosłaś takiego wrażenia ? :]

> Znam jakieś podstawy pokera, ale też mi się zatarły w pamięci.

U mnie też ;]
                                  Zwłaszcza ze teraz górę bierze amerykańska wersja "Texas Hold'em", to ta w którą Bond gra w "Casino Royale", taka bardziej sportowa, pozwalająca układać taktykę i wykorzystywać matematyczne algorytmy do szybkiego obliczania szans i ryzyka jakie stwarza układ kart na stole, ale to już zaawansowana sztuka, godna mistrzów świata, a czempionat w "texasie" odbywa się chyba co roku, w Lasie Vegasie ofk ;]

>A te wszystkie gry z Jamesów Bondów: bakaraty i in. to w ogóle czarna magia;) Kiedyś ma pewno nauczę się gry w brydża, taki mam plan:)

Rewelacja !

intrygująca gra !, przynajmniej na oko :]
                                  Powodzenia ! :]

Jak wygląda aura u Ciebie ? mam nadzieję, że bez groźnych zjawisk pogodowych ?

[tutaj zapowiadano burze na wczoraj, obyło się bez sensacji, tylko pokropiło lekko w nocy]

• grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 15.06.20, 11:07

> Cześć:)

Witaj, Mała Ciekawostko ! :]

Jak minęła Ci niedziela, czy dopisała pogoda ? :]

> W bierki grywałam, ale nie za często;)

Czegoś w tej grze brakuje, prawda ? Może jakiejś "atrakcyjności fabularnej" ? ;] Poza tym, trudno czasami orzec czy bierka naprawdę poruszyła się czy wprost przeciwnie, a systemu VAR jeszcze nie wprowadzono ;]

> To fakt, w wojnie przypadek ma duże znaczenie:)

Otóż to :]
                                      Łut szczęścia, bardzo życiowa gra, nieprawdaż ? ;]

> U mnie obyło się się bez gwałtownych zjawisk pogodowych. Jest słonecznie i ciepło, ale nie gorąco, jak było parę dni temu:)

To racja, u mnie też podobnie, a noce rześkie bardzo są, co tworzy miły kontrast, prawda ? :]

Jak postępuje Twoja lektura "Czarnobyla" , Mała Ciekawostko, jakie wrażenia ?

Czy zaczęłaś już "Łowców głów" Nesbo ?
                                      • mala_ciekawostka Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 16.06.20, 18:20
                                        Dokładnie, trudno "swoim" okiem wypatrzeć ruch bierki;)

Fakt, bardzo życiowa:)

Pewnie niedługo noce będą cieplejsze, tzw. "tropikalne":)

"Czarnobyl" dopiero co skończyłam, bardzo dobra książka, wciągająca i jednocześnie przygnębiająca... Przy tej tematyce to zrozumiałe.

Niedługo powinnam "Łowców..." zacząć:)
                                        • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 17.06.20, 09:15

> Dokładnie, trudno "swoim" okiem wypatrzeć ruch bierki;)

O yes, przydałyby się jakieś kamery obserwujące grę :]

> Fakt, bardzo życiowa:)

:]

> Pewnie niedługo noce będą cieplejsze, tzw. "tropikalne":)

To prawda. 20 stopni nocną porą, to czynnik trochę utrudniający sen, nieprawdaż ? ;]
                                          I wentylator pomaga tylko w pewnym stopniu.

> "Czarnobyl" dopiero co skończyłam, bardzo dobra książka, wciągająca i jednocześ
                                          > nie przygnębiająca... Przy tej tematyce to zrozumiałe.

Niewątpliwie.
                                          Ale grunt, że bardzo interesująca, jak napisałaś.

Literatura faktu, w rozsądnej mierze zbeletryzowana, wraca w wielkim stylu, prawda ?

> Niedługo powinnam "Łowców..." zacząć:)

Doskonale :]
                                          Będę Cię zarzucał pytaniami : jak Ci idzie, jak Ci się podoba, i w ogóle :]

A jakie nowe seriale zjawiły się na Twojej playliście ? :]
                                            • grek.grek Re: 21:00 [sob/nie : 18:00] Zoom TV "Z Ar 19.06.20, 09:11

> Może spróbuję obejrzeć "W głębi lasu" - wprawdzie książki H. Cobena nie czytała
                                              > m, ale serial podobno na świecie się podoba, więc jestem go ciekawa:) Na książk
                                              > ę też pewnie przyjdzie czas;)

Dobry plan ! Serial, z tego co zauważyłem, jest szeroko reklamowany i doceniany.
                                              Od razu zamawiam/zamawiany Twoją recenzję ! :]
                                              Albo : recenzje rozliczne, najlepiej z każdego odcinka :]

U Ciebie też pada bez przerwy ? :]

Chyba temat suszy chwilowo udaje się nam oddalić, nieprawdaż ?