Dodaj do ulubionych

Pożegnanie z ATM Rozrywka ?

28.02.21, 17:44
Niestety, na dniach przestał nadawać kanał ATM Rozrywka. Jak donoszą media : stało się tak w następstwie nieprzedłużenia mu koncesji przez KRRiTV.

Krajowa Rada sugeruje brak zainteresowania ze strony Grupy ATM, z ona z kolei składa odwołanie do WSA, twierdząc iż jak najbardziej złożyła podanie o koncesji przyznanie.

Co z tego wyniknie, trudno dziś orzec, ale ponoć już szykują się do skoku kandydaci na pozostawione przez ATM miejsce na Mux-1. Największe szanse, jak donoszą tu i tam informatorzy, mają ci zakolegowani z telewizją państwową, zresztą : skład KRRiTV też nie pozostawia wiele miejsca na wyobraźnię.

Z nadzieją na pozytywne wiadomości dla ATM, chciałbym w tym miejscu wyrazić uznanie dla właścicieli stacji, zwłaszcza na okoliczność oferty filmowej, jaką raczyli nas przez ostatnie lata.

Jako jedyna chyba ogólnodostępna stacja komercyjna, nie wahali się wyświetlać w znacznych ilościach kina festiwalowego, na którym ewidentnie trudno zarobić, co prowadzi do podejrzenia nadawców o względy intelektualne i ambicje zupełnie niespotykane w segmencie mediów utrzymujących się z reklam.

Mam wielką nadzieję na powrót ATM, a gdyby ewentualnie jednak się nie udało - chciałbym uchylić przed Państwem kapelusza i podziękować za wszystkie filmy, jakie dzięki Wam miałem okazję obejrzeć.

"Alojzy", "Boy", "45 lat", "Klan", "Victoria", "Butterfly Kisses", "Tancerka", "Jeździec wielorybów", "Imigranci", "Jeszcze nie koniec", "Trzy twarze", "Taxi Teheran", "Małpeczki","Z daleka", "Berlin Calling", "Wyspa kukurydzy", "Take This Waltz", "Dobroczyńca", "Tanna", "Nastolatki", "JCVD", "Locke", "Coś pięknego" , to tylko część listy, obejmującej również drugie tyle tytułów, jakich nie zdążyłem złowić, bo zawsze wydawało mi się, iż to tylko kwestia czasu. Jak widać, zawsze warto się spieszyć.

Dodać do wymienionych należy również całą masę filmów z Ch. Chaplinem, Busterem Keatonem oraz wiele cennych dokumentów.

I pomyśleć, jakimi jeszcze znakomitymi propozycjami w swojej playliście ATM mógłby nas zaskoczyć !

A może - zaskoczy ?

Głosy są różne : jedne oznajmiają ostateczne zamknięcie sprawy, inne mówią o kontynuacji w sądzie - pozostaje czekać na widoczny i niezaprzeczalny znak, czyli rozpoczęcie nadawania programu konkretnej stacji na rzeczonym multipleksie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka