Dodaj do ulubionych

Bez skazy - pytań parę; dla cierpliwych

22.12.05, 12:11
trochę odpuściłem sobie serial i nie obejrzałęm kilku ostatnich odcinków
(zresztą cały oglądałem tylko przypadkiem, gdy TV był na odpowiednim kanale o
odpowiedniej porze)
obejrzałęm za to wczorajszy odcinek i jak mniemam był to ostatni z serii,
zatem nie dowiem o co chodziło w kilku sprawach i proszę mi to troszkę
rozjaśnić, będę wdzięczny:
- co to za blizna na twarzy tego chirurga o nazwisku na M (chyba)
- kim jest postać w masce (domyslam się zę to ten mafiozow), i dlaczego
chodzi w masce (tu proszę o odrobinę dokładniejsze rozjaśnienie sprawy.
Dziękuję i liczę na życzliwość i chęć pomocy.
Obserwuj wątek
    • nielogniety Re: Bez skazy - pytań parę; dla cierpliwych 22.12.05, 12:31
      Nu, więc tak.

Pan W Masce to tzw. rzeźnik, który łapie i gwałci zawodowe modelki (i jednego
      modela chyba też) i nożem rozcina im twarze... wcześniej wstrzykuje im jakiś
      lek, który paraliżuje na chwilę ofiarę. No i doktor Sean operował te oszpecone
      modelki, rzeźnik się zdenerwował i przyszedł do jego domu, ostrzegł go, że ma
      zaprzestać tych operacji, bo go zabije. I zrobił rozciął mu jeden policzek,
      który później pozszywano - tak powstała bliza.
          • nielogniety Re: Bez skazy - pytań parę; dla cierpliwych 22.12.05, 14:08
            Wczorajszy odcinek tak mniej więcej:

Sean miał sen. Śnił mu się taki mafiosso, z poprzednich odcinków, co zmuszał
            kobiety do przenoszenia w piersiach narkotyków i obiecywał im lepsze życie w
            USA. No i ten Mafiozo Ze Snu, mówił Seanowi, żeby zabił rzeźnika, że tylko tak
            uda się go pokonać. Doktor się ubudził i stwierdził, że tak zrobi - zatrzeli
            Człowieka W Masce. Nikomu nie wspomniał o swoim planie (żonie, Christianowi)
            tylko temu policjantowi co prowadził poszukiwania. No i on się z oporami
            zgodził. Od tej pory Sean nie zamykał drzwi na noc, zdjął zabezpieczenia etc.

Tymczasem Ava i Matt chcą wylecieć z Miami, na całe życie. Julia, Christian i
            Sean są temu przeciwni. Christian idzie do Avy, gadają sobie (wiadomo) i ona
            mówi mu, żeby sprawił, żeby polubiła bardziej niego od Matta (czyt. Ava chce
            przespać się z Christianem) to wtedy się z nim rozstanie. No i już prawie,
            prawie jest... ale nagle Chris się zrywa, bo... poznał, że Ava kiedyś była
            facetem ;P (w końcu jest chirurgiem). Razem z Seanem i Julią szukają w necie o
            niej informacji i w końcu znajdują jakiś szpital z oddziałem dla ludzi chcących
            zmieniać płeć, gdzie leczyła się Ava. Chirurdzy tam jadą. W szpitalu nie ma jej
            karty, ale jakaś Pani (wcześniej Pan) mówi im o pewnym emerytowanym lekarzu,
            który zabrał wszystkie dokumentacje swoich pacjentów /w tym Avy/.

//W międzyczasie pokazują syna Avy, który kupuje nóż do patroszenia//

Lekarze znajdują Pana, który operował Avę i okazuje się, że:
            Owy Pan miał kiedyś wspólnika (?). Wspólnik był gejem i się w nim zakochał.
            Niestety Pan nie mógłbyć z nim 'w ten' sposób, więc gej spytał się czy jakby
            był kobietą to wtedy by mogli razem żyć. Pan odpowiedział gejowi, że tak. To
            gej się zaczął operować u niego i tak powstała Ava, a oni zostali małżeństwem,
            choć lekarzowi nie do końca to odpowiadało.

Rzecz jasna para młoda nie mogła mieć dzieci, więc dziecko urodziła im jakaś
            pracownica. Było chwile dobrze i zaczęło się znów między kochankami psuć. Zaraz
            po urodzeniu syna, Ava go zabrała i wyjechała. Od tej chwili ojciec go nie
            widział. Warto dodać, że Avie pozostała tylko jedna operacja do skończenia
            procesu zamiany płci.

No więc jak już wszyscy wiedzieli co i jak to Julia spotkała się z Avą,
            zagroziła jej, że wszystkim powie kim ona jest, chyba, że przestanie spotykać
            się z Mattem.

Christian i Sean zgodzili się dokończyć dzieło zamiany płci i chciali zoperować
            Avę. Tzn. tak nie do końca, bo zaprosili do kliniki jej męża i to on zrobił. On
            chciał zobaczyć też syna, ale ona powiedziała mu, że uciekł i nie wiadomo kiedy
            wróci.

Po operacji Ava zerwała z Mattem mówiąc, że jest za młody.

Innego dnia, w domu Avę odwiedził syn. Miał nóż. Ava mówiła, że się martwiła,
            że go kocha itd. (nie widziała noża) Ale on jej nie wierzył... wziął nóż...
            iii... wbił w siebie. Umarł.

A wieczorem Sean wziął wieczorem broń, otworzył drzwi i czekał w łóżku aż
            przyjdzie rzeźnik. No i rzeźnik przyszedł, idzie, idzie, idzie korytarzem...
            podnosi strzykawkę i... wbija w Christiana (tak, tak nie przyszedł już do
            Seana). I to chyba się tak tajemniczo skończyło...

Poza tym pojawiła się Joan Rivers i chciała się zoperować, ale zrezygnowała ;P
              • sennamara Re: Bez skazy - pytań parę; dla cierpliwych 22.12.05, 15:50
                Dzięki wielkie za ten opis ! No to scenariusz świetny . Jak sobie tak ten
                serial ogladałam, to nie podobało mi się trochę nadmierne w nim rozerotyzowanie
                bohaterów .Odcinki były całkiem niezłe no ale czasami lekko
                przesadzali:)).Odcinek ,w ktorym Christian i Sean jadą na jakies sympozjum
                (chyba) zatrzymują sie w hotelu no i...Ostra jazda -dwóch chirurgów palących
                trawę + prostytutka .Wyobrazacie sobie podobną scenę w Na dobre i na złe :))
                Kuba i Bruno jarają zioło i tworzą trójkącik ,hi hi. No szkoda ,że wczoraj nie
                ogladałam .Pozdrawiam
                • mallina Re: Bez skazy - pytań parę; dla cierpliwych 22.12.05, 15:59
                  no tak, doktorzy sa dosyc swobodni, a ten jeden to nikomu nie przepuscil chyba,
                  nawet ta kobiete niewidoma, ktora operowal przelecial.choc wtedy myslalam, ze to
                  cos wiecej niz seks..
                  widocznie on tak testuje czy wykonal dobra robote;-)
                  az szkoda, ze Joan sie nie zalapala na jakis zabieg:DD
    • wrocool Re: Bez skazy - pytań parę; dla cierpliwych 22.12.05, 19:53
      Serial jest super(druga seria moim zdaniem jeszcze lepsza od pierwszej-brawa
      dla scenarzystow!) niestety nie ogladalem ostatnich odcinkow bo tvn puszczal je
      nieprzyzwoicie pozno, a ja w czwartki musze wczesnie wstac:( ale nie czytam
      waszych streszczen bo mam nadzieje, ze beda wkrotce powtorki albo wyjdzie dvd:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka