Dodaj do ulubionych

Pasja z napisami - brawa na TVP

15.04.06, 20:26
I czy nie moglo by byc tak zawsze, ze kazdy film z napisami? Dlaczego tylko od
swieta raczy sie nas taka przyjemnoscia? :(
Obserwuj wątek
      • norbert76 Brawa dla TVP? Litości!!! 15.04.06, 21:57
        Jakie brawa dla TVP za napisy?! Tego filmu nie ma w wersji z lektorem. Już
        jakiś czas temu CANAL+ pokazywał 'Pasję' i też z napisami (C+ - ja wam biję
        brawa).
        Podpowiem, że podobna sytuacja jest m.in. z filmami Kubricka (np. Lśnienie,
        Full Metal Jacket, itd), zanim znów zaczniecie klaskać Telewizji z Misją i
        Przymusowym Abonamentem.
        Wesołych!
        • mumiaczek Re: Brawa dla TVP? Litości!!! 15.04.06, 22:14
          I łacina i staroarmejski. Jest okazja posłuchania łaciny mówionej. Ale filmu
          nie obejrzę. Raz mi wystarczy. Poza tym to nie jest film do oglądania w domu.
          Szczególnie jeśli akurat ktoś jest w trakcie przedświątecznego sprzątania.
        • shatmach Re: Brawa dla TVP? Litości!!! 15.04.06, 23:42
          norbert76 napisał:

> Jakie brawa dla TVP za napisy?! Tego filmu nie ma w wersji z lektorem. Już
          > jakiś czas temu CANAL+ pokazywał 'Pasję' i też z napisami (C+ - ja wam biję
          > brawa).
          > Podpowiem, że podobna sytuacja jest m.in. z filmami Kubricka (np. Lśnienie,
          > Full Metal Jacket, itd), zanim znów zaczniecie klaskać Telewizji z Misją i
          > Przymusowym Abonamentem.
          > Wesołych!

I cóz z tego, że Canal+ z napisami emitował? TVP dostała pewnie oryginalną
          wersję bez napisów i tylko ich sprawą było czy dadzą lektora czy napisy.
          Wybrali napisy.
          • ron_obvious Re: Brawa dla TVP? Litości!!! 15.04.06, 23:52
            TVP dostała pewnie oryginalną
            > wersję bez napisów i tylko ich sprawą było czy dadzą lektora czy napisy.
            > Wybrali napisy.

otóż raczej nie...taki jest wymóg producenta i dystrybutora, emisja tylko z
            napisami (i tak się dzieje m.in. z późniejszymi filmami Kubricka, który
            zastrzegł że jego filmy moga być emitowane tylko w wersji z napisami), więc TVP
            nie miał okazji zepsućkolejnego filmu lektorem (gdyby nie wymogi dystrybutora
            to na 100% byłby lektor)
      • surfen Re: Pasja z napisami - brawa na TVP 16.04.06, 12:04
        pis-dulka napisała:

> dlaczego nie beło dabingu??? nie nadanżałam z czytaniem napisów za tym co sie n
        > a
        > filmie dzieje :-( mógłby pod Jezusa głos podłożyć Michał Żebrowski!

Mam nadzieje, ze to żart z tym nienadążaniem... Przecież tam dialogów było tak
        niewiele! Z czym tu nie można nadążyć? No coż... jacy widzowie, taka telewizja...
        • jogurt_z_biedronki Re: Pasja z napisami - brawa na TVP 18.04.06, 00:22
          surfen napisał:

> pis-dulka napisała:
          >
          > > dlaczego nie beło dabingu??? nie nadanżałam z czytaniem napisów za tym co
          > sie n
          > > a
          > > filmie dzieje :-( mógłby pod Jezusa głos podłożyć Michał Żebrowski!
          >
          >
          > Mam nadzieje, ze to żart z tym nienadążaniem... Przecież tam dialogów było tak
          > niewiele! Z czym tu nie można nadążyć? No coż... jacy widzowie, taka
          telewizja.
          > ..

Tak, jacy widzowie taka telewizja. Brawo Pis-dulka! I do ksiąg! <roftl>

• jogurt_z_biedronki Re: Pasja z napisami - brawa na TVP 18.04.06, 00:18
        pis-dulka napisała:

> dlaczego nie beło dabingu??? nie nadanżałam z czytaniem napisów za tym co sie
        n
        > a
        > filmie dzieje :-( mógłby pod Jezusa głos podłożyć Michał Żebrowski

Dubbing???????????? Wszystko, tylko nie dubbing w TVP! Zwłaszcza, gdy dotyczy
        filmu, którego właściwie jedynym atutem jest mozliwość posłuchania w oryginale
        trzech języków wymarłych: aramejskiego, łaciny i greki ( z tym aramejskim, co
        brzmi ponoć jak jidysz to wymiękam, to tylko świadczy, jakich Amerykańce mają
        lingwistów ).
    • umfana <rotfl> 15.04.06, 22:45
      Film jest z martwymi językami (specjalnie), więc DEBILIZMEM byłoby zastosować
      tutaj podkład lektora...
        • shatmach Re: <rotfl> 16.04.06, 00:43
          Kelle też o tym pomyślałem. Pewnie sporo starszych ludzi chciało to zobaczyć, a
          faktycznie jeżeli ktoś dość szybko nie czyta to jest problem. Uciekło mi
          czasami kilka linijek jak za bardzo wpatrywalem się w sam obraz. :)
        • hippeastrum Re: <rotfl> 16.04.06, 08:02
          > jakie brawa pomyślcie o starszych ludziach którzy nie dowidzą a chcieli to obej
          > rzeć:/

Akurat seniorom napisy nie są do niczego potrzebne - oni przecież znają ten tekst prawie na pamięć. Sam co prawda seniorem nie jestem, ale brak lektora i dubbingu pozwolił mi dogłębnie przeżyć Pasję. Wyemitowanie filmu w wersji oryginalnej było jedynym sensownym rozwiązaniem. Nie przepadam za 'misyjną' TVP, ale tym razem brawa.

To był miód, a teraz łyżka dziegciu: wielkim nieporozumieniem było nadanie bezpośrednio po filmie bloku reklam - aż prosiło się o co najmniej 30 sekund ciszy. I niby misja spełniona, ale nie do końca - komercja wyszła okropnie!
          • flojd2 ej 16.04.06, 10:51
            Już nie przesadzajmy z tymi 30 sekundami ciszy... To tylko film, opowiadający
            niezwykła i trudną historię ale film. Mel Gibson też nie kręcił go z poczucia
            misji....
            • hippeastrum Re: ej 16.04.06, 15:08
              flojd2 napisał:

> Już nie przesadzajmy z tymi 30 sekundami ciszy... To tylko film, opowiadający
              > niezwykła i trudną historię ale film. Mel Gibson też nie kręcił go z poczucia
              > misji....

Być może, ale nie zmienia to faktu, iż takie zachowanie TVP było wyrazem co najmniej braku wyczucia i taktu.
          • umfana Hippestrum, bluznierstwem było to... 16.04.06, 14:42
            Paranoją były wypowiedzi w Teleekspresie w ostatni piątek o tym, że JP2
            identycznie umierał jak Jezus Chrystus... mówiono że w takim samym cierpieniu i
            osamtonieniu odchodził od nas jak Bóg!
            Ciekawe co na to Watykan? W Polsce rodzi się nowa schizma wyznająca JP2 :(((
        • pol_lop Re: <rotfl> 17.04.06, 00:45
          kelle1986 napisała:

> jakie brawa pomyślcie o starszych ludziach którzy nie dowidzą a chcieli to obejrzeć:/

Słuchaj... moja 87-letnia babcia (zagorzała katoliczka) ogladąła ten film, i bez problemu radziła sobie z czytaniem napisów (bez okularów). I była wręcz zachwycona jak jej powiedziałem, że będzie słuchać dialogów w języku aramejskim - języku Palestyny czasów Jezusa.
          A na koniec nie mogła się nadziwić w jaki sposób tak realistycznie ukazano przybijanie do krzyża, chłostę itp. :)
          • umfana Re: <rotfl> 17.04.06, 01:16
            pol_lop napisał:

> A na koniec nie mogła się nadziwić w jaki sposób tak realistycznie ukazano przy
            > bijanie do krzyża, chłostę itp. :)

:o)))
            Niejaki Janusz robi aferę że ten film taki był brutalny:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14&w=40378468
            Facet widać w życiu nie golądał Wiadomości w TVP!
            • jogurt_z_biedronki Re: <rotfl> 18.04.06, 00:34
              a widziałaś kiedyś w Wiadomościach materiał filmowy z kawałkami ciała
              latającymi w powietrzu pod wpływem uderzeń bicza? Albo gwoździe wbijane w ręce?
              Nigdy w Wiadomościach nie pokazano takiej jatki!
          • kelle1986 Re: <rotfl> 17.04.06, 11:01
            > Słuchaj... moja 87-letnia babcia (zagorzała katoliczka) ogladąła ten film, i be
            > z problemu radziła sobie z czytaniem napisów (bez okularów).

no ale czy ja powiedziałam że wszyscy starsi ludzie są niedołężni i niedowidzą? miałam na myśli tą część z nich która mogła mieć z tym problemy. no i bardzo fajną masz babcię, pozdrawiam:)
          • precesja Pasja - brawa ! 17.04.06, 19:26
            >bo to film o religii czyli czystej glupocie . - idiota

film rewelacyjny, świetnie zagrana postać Jezusa, jak najmniej "selciarsko"
            czyli jako uśmiechniętego dźentelmena z miłością na ustach,
            super pokazane retrospekcje z dzieciństwa,
            ekstra zestawienie tła muzycznego ze scenami,
            świetny pomysł z językiem łacińskim i aramejskim,
            plastyczne scenografie, MAria Magdalena - Monica Bellucci taka jak powinna być
            no i Maria - świetnie.

Teraz obejżany po raz drugi pozwala dostrzeć subtelnoći i przekaz tychże, nie
            trzeba być chrześcijaninem by zobaczyć.
            Wiem że mnie zaraz zjedzą fachowcy od "dzieł" filmowych dla których dzieło jest
            równoznaczne z filmami pokroju: Titanica, albo Pulp Fiction że to takie
            katolickie, takie be, i fe. Ale i tak Gibsonowi należą się brawa.

• adam81w Re: Pasja - brawa ! 17.04.06, 19:54
              > >bo to film o religii czyli czystej glupocie . - idiota

prosilbym cie o nie obrazanie mnie . mam prawo miec swoje zdanie na kazdy
              temat . dla jednych glupota to jakas rzecz dla mnie to inna rzecz ale to jakie
              rzeczy uwazamy za glupoty nie upowaznia nikogo do nazywania nas idiotami .
              dziekuje . i kto teraz jest idiota ?
              • 3aaa do adama81 17.04.06, 21:04
                dlaczego nie upoważnia do nazywania idiotą? dla ciebie coś jest głupotą a dla
                mnie ktoś jest idiotą. i już. ale po wielkim komuchu i czytelniku "nie" takim
                jak ty nie można się wiele spodziewać...
                • adam81w Re: do adama81 17.04.06, 23:07
                  no dobra to dla mnie tez jestes idiotka bo z tego powodu ze ja uznaje cos za
                  glupote ty uznajesz mnie za idiote .

po mnie nie mozna sie nic spodziewac . to ty masz zbawic swiat :D
                • the_dzidka Re: do adama81 18.04.06, 09:56
                  > ale po wielkim komuchu i czytelniku "nie" takim
                  > jak ty nie można się wiele spodziewać...

Jak czytam coś takiego, to juz wiem, kogo powinno się tu nazwać idiotą.
                  Ale nie zrobię tego. Mam litość dla jednokomórkowców, dla których ateizm =
                  komunizm.
                • jogurt_z_biedronki Re: Pasja - brawa ! 18.04.06, 00:30
                  słuchaj, nie obrażaj ludzi. Szanujemy twój ateizm, a Ty szanuj nasze
                  przekonania. Twoja linia obrony jest żałosna. Mam wrażenie, że kiedyś dostałeś
                  na lekcji religii od księdza linijką po łapach kiedy byłeś dzieckiem i teraz
                  obrażasz się na Pana Boga i cały kler. To żadna mądrość byc ateistą, który
                  potrafi tylko pluc na wszystkich, co się z nim nie godzą. Zachowujesz się jak
                  zbuntowany gó..arz, mam wrażenie, że gadanie z Tobą to jak rzucanie grochem o
                  sciane. Ci od Rydzyka sa walnieci, ale ty tak samo jak oni, tylko że w druga
                  strone.
                  • adam81w Re: Pasja - brawa ! 20.04.06, 01:06
                    Nie, ja bym powiedział, że raczej biedny człowiek. Tak jak ze ślepcem, który
                    wszystkich opoiwiadających o kolorach uważał za głupców.

to tez jest okazanie szacunku ? to napisal dziedziczna dwa posty wyzej .
                    uznal mnie za slepca i biednego czlowieka tylko dlatego ze niewierze w boga .
                    odpowiedzialem tym samym tzn przepisalem jego slowa tylko wstawiajac w miejsce
                    ateista=biedny,slepiec , katolika=biedny,slepiec.
                    gdyby dziedziczna tak nie napisal i rzeczywiscie uszanowal moj swiatopoglad nie
                    napisalbym tak w odpowiedzi.

nie dostalem linijka od zadnego ksiedza . nie badz zalosny to raz. a dwa zadna
                    madrosc byc ateista co pluje na wszytskich co sie z nim nie zgodza ? ja ? to
                    raczej dokaldny opis was katolikow co pluja na kazdego kto inny od nich .
                    i nie obrazam sie na pana boga bo po pierwsze jak sie obrazic na cos czego nie
                    ma a na kler moge sie obrazic . jest milion powodow moznaby powiedziec.

rzucanie grochem osciane ? a co takiego chciales mi wytlumaczyc ? chciales
                    pogadac ? no ale chyba tylko na takiej zasadzie ze ja glupi ateista usiade a ty
                    mi wytlumaczysz jak ja sie myle . heh jak ja mam tu gadac z kimkolwiek jesli na
                    starcie za powiedzenie jestem ateista dostaje po uszach komuchem ?
                    • jogurt_z_biedronki Re: Pasja - brawa ! 20.04.06, 14:31
                      adam81w napisał:

> Nie, ja bym powiedział, że raczej biedny człowiek. Tak jak ze ślepcem, który
                      > wszystkich opoiwiadających o kolorach uważał za głupców.
                      >
                      > to tez jest okazanie szacunku ? to napisal dziedziczna dwa posty wyzej .
                      > uznal mnie za slepca i biednego czlowieka tylko dlatego ze niewierze w boga .
                      > odpowiedzialem tym samym tzn przepisalem jego slowa tylko wstawiajac w
                      miejsce
                      > ateista=biedny,slepiec , katolika=biedny,slepiec.
                      > gdyby dziedziczna tak nie napisal i rzeczywiscie uszanowal moj swiatopoglad
                      nie
                      >
                      > napisalbym tak w odpowiedzi.
                      >
                      > nie dostalem linijka od zadnego ksiedza . nie badz zalosny to raz. a dwa
                      zadna
                      > madrosc byc ateista co pluje na wszytskich co sie z nim nie zgodza ? ja ? to
                      > raczej dokaldny opis was katolikow co pluja na kazdego kto inny od nich .
                      > i nie obrazam sie na pana boga bo po pierwsze jak sie obrazic na cos czego
                      nie
                      > ma a na kler moge sie obrazic . jest milion powodow moznaby powiedziec.
                      >
                      > rzucanie grochem osciane ? a co takiego chciales mi wytlumaczyc ? chciales
                      > pogadac ? no ale chyba tylko na takiej zasadzie ze ja glupi ateista usiade a
                      ty
                      >
                      > mi wytlumaczysz jak ja sie myle . heh jak ja mam tu gadac z kimkolwiek jesli
                      na
                      >
                      > starcie za powiedzenie jestem ateista dostaje po uszach komuchem ?

Widze ze nie widzisz ironii w moim tekscie o ksiedzu i Panu Bogu. Chodziło mi o
                      taki typ ateizmu, który opiera się wyłącznie na negatywnych wspomnieniach
                      związanych z religią i jej wyznawcami. Takich ateistów jest wielu. Nie jestem
                      żałosny, wyśmiewam tylko twoje podejście. Wszedzie wietrzysz nietolerancje. Czy
                      ktos pierwszy cie zaatakował? Nie. Ty pierwszy powiedziales "religia czyli
                      głupota". Nazywając religię głupotą automatycznie wskazałeś, że skoro religia
                      jest głupotą, to ludzie religijni są głupcami. A to jest właśnie plucie na
                      tych, co mają inny światopogląd. Nikt pierwszy cię nie opluł i nie zrobiłby
                      ego, gdybyś ty najpierw nie nazwał religii "głupotą". Precesja nazwała cię
                      idiotą w reakcji na twoją "głupotę". Nie zachowała się dobrze, to fakt, ale to
                      ty ją sprowokowałeś. Nie nazwałem tez cię komuchem, a mówiąc o grochu rzucanym
                      o ścianę miałem na mysli twoją opinię na każdy temat związany z religią. Wiem
                      co mowię- czytam twoje posty i zawsze widzę jedno: dysząca negacja wszystkiego,
                      co dla wielu jest ważne i godne poszanowania albo skrajny subiektywizm w ocenie
                      np. programów telewizyjnych, które miały tę wadę, że prowadził je ktoś z kręgu
                      prawicowego. Gdyby taki Hołownia czy Pospieszalski byli związani z Urbanem to
                      byś nic o nich złego nie napisał. Tak samo byłoby, gdyby Gibson był ateistą-
                      wtedy czciłbys go, dorabiając ideologie typu że Gibson pokazał bezsens smierci
                      dla religii i dlatego jest OK. I odwrotnie: podobał cie się program Kuby
                      Wojewódzkiego z Jerzym Urbanem, pisałeś, że był dobry. W czym był dobry?
                      Wojewódzki miotał się jak zawsze po studiu, zadawał głupkowate pytania, a Urban
                      patrzył na niego z lekkim politowaniem. Powiatowy go prawie nie ruszył, nic
                      nowego o Urbanie się nie dowiedzieliśmy poza tym, co już o nim wiadomo. I co?
                      Taki dobry to był program? To że gość Wojewody jest ateistą to już od razu
                      program był the best? A co do tego ślepca zauważ, że to porównanie jest
                      nielogiczne: nazywasz ślepcem tego, kto widzi więcej niż ty. Nie widzisz więcej
                      poza to, co dotykalne- i kto tu jest slepy?

• mel33 Re: Pasja z napisami - brawa na TVP 18.04.06, 10:29
      Nikt tu jakoś nie pomyślał,że to nie TVP "wybrała" wspaniałomyślnie wersję z lektorem ale,że czytanie przez lektora nie znającego tych oryginalnych języków używanych w filmie byłoby niemożliwe-lektor pogubiłby sie bo nie wiedziałby gdzie jest z czytanym po polsku tłumaczeniem (lektor musi rozumiec jezyk filmu!}.
      Pa!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka