Dodaj do ulubionych

Praca dla matek na ranne zmiany - jest taka?????

16.01.11, 21:10
od 4 lat szukam pracy na ranne zmiany,niestety juz zwątpiłam,ze ja znajde.
Moze Wy macie pomysł co moze robic matka,ktora siedzi w domu,tylko nie piszcie mi o ofertach typu: "praca przez internet" , "otwieranie stron: itd,szukam zajecia z ktorego mogłabym utrzymac siebie i dziecko.
Obserwuj wątek
    • agulha Re: Praca dla matek na ranne zmiany - jest taka?? 16.01.11, 22:51
      A co to jest dla Ciebie ranna zmiana? Bo nie rozumiem. Praca na cały etat czy na część etatu? Od której rano?
      Tradycyjnie od 6 rano (ale raczej na cały etat) pracowały i chyba nadal pracują panie salowe i sprzątaczki.
      W niektórych firmach czas pracy jest elastyczny i istnieje możliwość pracy na niepełny etat. U nas np. wymaga się ustawienia czasu pracy tak, żeby na pewno w godzinach 11-15 być dostępnym, a poza tym wszystkie chwyty dozwolone (za zgodą przełożonego) - większość pracuje 9-17, ale sporo osób 7-15, na przykład.
        • agulha Re: Praca dla matek na ranne zmiany - jest taka?? 16.01.11, 23:03
          Jeżeli przedszkole jest czynne od 8 i(lub) jeżeli między domem, przedszkolem a pracą są duże odległości do pokonania (czas!), to wynika z tego, że musisz szukać pracy na niepełny etat i bez nadgodzin. Nie jest to łatwe, ale i nie niemożliwe. Uczciwe a małe firmy mogą potrzebować kogoś "tylko na trochę godzin dziennie". Oczywiście zależy także, co umiesz i co jesteś gotowa robić. Proste prace typu sprzątanie czy robota w fast-food (oni oferują dowolny grafik) mają niestety to do siebie, że nie są zbyt dobrze płatne.
            • Gość: agoliad Re: Praca dla matek na ranne zmiany - jest taka?? IP: *.home.aster.pl 17.01.11, 12:04
              a wiec o to chodzi...dlatego szukam pracy juz 4 lata,z zawodu jestem fryzjerka,w swoim zawodzie juz dawno przestałam szukac,nikt nie potrzebuje fryzjerki,ktora nie moze przyjsc do pracy w sobote(jestem jedyna osoba ktora moze zajac sie dzieckiem)i niewane,ze ma 11 lat praktyki,ponadto oczywiste jest,ze fryzjerka ma wiecej pracy po południu,kiedy Panie koncza prace. Tak wiec siedze w domu,przegladam ogłosznia w gazetach i internecie i nikt tak naprawde matkom takim jak ja nie pomaga i nie ułatwa zycia,załamac sie mozna lub popasc w głeboka depresje niestety ;(
              • agulha Re: Praca dla matek na ranne zmiany - jest taka?? 17.01.11, 17:36
                Może spróbuj tak: podowiaduj się w okolicznych szpitalach, gdzie ludzie (kobiety szczególnie) przebywają względnie długo i są względnie fizycznie zdrowe, czy nie byłoby zapotrzebowania na usługi fryzjerskie na oddziale (strzyżenie zwłaszcza). Jeżeli tak, można by spróbować otworzyć działalność. Podpowiem, że można próbować na oddziałach psychiatrycznych. Absolutnie nie wszystkie pacjentki są agresywne, a wiele z nich ma zakaz wychodzenia ze szpitala (tzn. poza teren). Te już lepiej się czujące (np. z depresją) mogą chcieć przystrzyc sobie włosy. Słyszałam o takich usługach.
                W ogóle w wielu szpitalach są teraz zakłady fryzjerskie, może tam się dowiaduj o pracę? Pacjentki mają aż za dużo wolnego czasu, właśnie raczej przed południem się nudzą, bo odwiedziny są po południu. W szpitalach onkologicznych funkcjonują zakłady perukarskie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka