Dodaj do ulubionych

Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH?

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.04.04, 10:14
Jestem absolwentem SGH z 2002 roku z 5 na dyplomie licencjackim. Mam duże
doświadczenie w pracy w firmach zagranicznych w tym na stanowiskach
kierowniczych, znam nieźle j. angielski.
Powiedzcie ile jest wart ten dyplom, wiedza i zdobyte doświadczenie?
Czy macie jakąś wiedze na ten temat?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: kasiak Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.04, 10:18
      skończyłam SGH 3 lata temu, ale mam mgr (chociaż też zaocznie studiowałam) + 7
      lat pracy w jednej firmie = 5200 PLN
    • allessia Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 23.04.04, 11:06
      Widzisz, sama 5 na dyplomie zaocznych - bardzo niewiele. Nie wiem, czy wogole
      to ma znaczenie. W 2002 roku jeszcze byla stara zasada liczenia sredniej i 65 w
      porywach do 70% osob mialo wtedy 5 na dyplomach. Sam licencjat to tez nie za
      wysoko - np w mojej firmie liczy sie to jako wyksztalcenie policealne, a nie
      wyzsze. Tak wiec nie opieralabym na tym swojego CV. Lepiej juz zrobic UM na sgh
      zaocznie (teraz jednak o 5 jest duuuzo trudniej - rzadko kto ja ma...).

Nie wiem jaka masz wiedze, jakie masz doswiadczenie i co dla Ciebie
      oznacza "niezly angielski" wiec nie powiem Ci, ile wg mnie to jest warte:-)).
      • Gość: Kuba Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.04.04, 11:28
        Dzięki piękne za Twój komentarz ale z tym 65-70% to sporo przesadziałaś.
        Na moim roku (Zarządzanie i Marketing) to nie było ich więcej niż 10%.
        Niezły angielski to dla mnie jest swobodne porozumiewanie sie w mowie jak i
        piśmie.
        A wiedza?
        Zarządzanie i Marketing czyli wszystko co jest potrzebne do zarządzania
        przedsiębiorstwem i to potwierdzone wynikami w pracy jako kierownik działu.
        Znaczące sukcesy - rozwój nowego działu, współtworzenie nowych oddziałów.
        18 -krotny wzrost dochodów w ciągu 4 lat.
        Ile to jest warte?
        Pozdrawiam
        • allessia Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 23.04.04, 14:07
          Hmm... ciekawe. Tak sie sklada, ze do konca marca 2003 pracowalam na SGH w tym
          czasie min przy analizowaniu wynikow nauczania na zaocznych i wiem ile dyplomow
          i z jakimi ocenami zostalo wydanych... ale skoro twierdzisz ze jest inaczej...
          coz. (to jest srednia dla poszczegolnego toku a nie kierunku-byz moze ZIM-y sa
          wyjatkowe;-).

Humoru Ci pewnie nie poprawie, ale wierz mi ze ZIM (do tego jeszcze zaoczny
          licencjat) to nie WSZYSTKO co jest potrzebne do zarzadzania przedsiebiorstwiem.
          Niestety:-)).

Powiem tak: kierownik kierownikowi nierowny, zalezy od branzy. Kierownik zmiany
          w CS zarabia w mojej firmie 70% tego co starszy analityk w dziale finansowym,
          kierownik dzialu pionie finansowym zarabia 2,2 raza wiecej niz ten starszy
          analityk-wszystko jedna firma. Ciezko wycenic.

JAko punkt odniesienia mozesz potraktowac ten oto (realny) przyklad: Osoba
          znajaca biegle angielski, b. dobrze hiszpanski i niemiecki (dwa z tych jezykow
          uzywane w pracy), magisterskie SGH na kierunku FIBA, plus podyplomowe na SGH,
          w sumie 8 lat doswiadczenia zawodowego - dwa koncerny, obecnie stanowisko
          glownego specjalisty - 11 500 brutto.
          pozdrawiam, Ala

• Gość: Kicia Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.crowley.pl 23.04.04, 22:33
            w chwili obecnej szkoła sie nie liczy trzeba mieć doświadczenie i oczywiście
            biegle kilka języków, ja ostatnio byłam na kilku rozmowach i nikt nie patrzył
            czy mam studia takie czy inne, a mimo to nadal studiuje dodatkowo studia
            podyplomowe, ale to chyba tylko dla siebie, bo pracodawcanie zwraca na to
            uwagi, liczy sie praktyka a nie studia. To przykre ale prawdziwe.
          • Gość: Kuba Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.04.04, 22:56
            Naprawdę miło sie z Tobą koresponduje ale będę obstawał przy moich procentach
            bo:
            1) jeśli 70% studentów osiąga 5 na dyplomie to coś jest nie tak z uczelnią i
            systemem ocen (nie wierze aby wszyscy geniusze studiowali na SGH)
            2) jeśli 70% studentów osiąga 5 na dyplomie więc co najmniej połowa z nich
            powinna mieć zwolnienie z czesnego a tego nie wytrzymałaby ta szkoła, która
            mówi, że nie dostaje dotacji.
            Natomiast nie wiem czemu tak uwazasz, że studia zaoczne są ułomniejsze od
            dziennych.
            Każdy z wykładowców powie Tobie że materiał jest ten sam co na dziennych i te
            same wymagania (to są słowa wykładowców) a zaoczni mają trudniej (ci co pracują
            oczywiście) bo jeszcze praca zawodowa dochodzi.
            Zgadzam sie z Tobą, że ZiM to nie wszystko co jest potrzebne do zarządzania
            przedsiębiorstwem bo to jest tylko wiedza a pozostają jeszcze predyspozycje,
            przygotowanie mentalne, umiejętnośc zarządzania personelem, umiejętność
            obserwaci zmieniającej sie rzeczywistości i ekonomicznego interpretowania
            zachodzących zjawisk i wiele, wiele innych.
            Z mojego doświadczenia, (dość bogatego -firmy polskie i zagraniczne, globalne)
            znałem tylko jednego szefa, który rzyczywiście był wspaniałym menadżerem a
            reszta to .......... Przy nim można było się rozwijać.
            Widzę jak ogromną wagę przykładasz do wykształcenia natomiast marginalizujesz
            doświadczenie a przecież słynny "guru" w zarządzaniu Drucker swoje dzieła pisał
            na podstawie doświadczeń zebranych z licznych przesiębiorstw.
            A profesorowie, doktoranci skąd biorą materiały do swoich prac naukowych?
            Czerpią je z kontaktów z firmą, prac dyplomowych, referatów dostarczonych przez
            studentów studiów zaocznych, bo one są oparte na przykładach i doświadczeniach
            z firm.
            Pozdrawiam, Kuba

• Gość: fgh Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 08:35
        bez przesady! Studia licencjackie nie powinno sie liczyc jako wyksztalcenie
        policealne. Sorry, ale co za kretyn robi takie klasyfikacje??? Czyz ta osoba
        nie wie, ze licencjat trwa 3,3 roku i mozna pozniej zrobic mgr a policealne
        wyksztalcenie zaledwie rok??
        • Gość: Co to? Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 28.04.04, 21:55
          Twierdzisz, że studia licencjackie są studiami wyższymi, bo trwają aż trzy i
          pół roku. W trybie zaocznym staje się człowiek super specjalistą (taka to
          jest "obszerna wiedza " wymagająca "aż" tak "długich" studiów). To jak to
          porównać do innych studiów trwających sześć lat ? Myślę, że to ma się jak
          posłanka Beger do profesora Religi.
    • Gość: Boss Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 24.04.04, 13:28
      Nie liczy się ocena, ale to ile będziesz w stanie zarobić dla firmy. Dziwię się
      że po SGH-u zadajesz takie pytania. Ja zatrudniłem jednego człowieka po SGH,
      ale nie ze wzgledu na oceny, ale dlatego, że udowodnił mi że potrafi zrobić to
      co od niego oczekuję, a wynegocjowana cena jest dla niego i dla mnie
      satysfakcjonująca. Przy czym umówilismy się tak, że po okresie próbnym nastapi
      znaczna podwyżka, ale wtedy gdy bedę widział efekty jego pracy ( a tego nie da
      się zrobić w tydzień) I wtedy znowu porozmawiamy, ja wiedząc ile zarobię na
      jego pracy, on ile wysiłku musi w nia włożyć, obaj mając na uwadze sytuacje na
      rynku. Przy okazji, uczelnia nie ma dla mnie znaczenia, a wiedza, UMIEJĘTNOŚĆ
      jej zastosowania i zdolność do PRACY w grupie.
      • Gość: Oozie Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.handelsbanken.se 28.04.04, 15:32
        Gość portalu: Boss napisał(a):

> Nie liczy się ocena, ale to ile będziesz w stanie zarobić dla firmy.

A to bardzo ciekawe podejście.
        Ileż to moga zarobić dla firmy, ci którzy z założenia są cost centers ;).
    • Gość: mgr sgh PYCHA IP: 62.148.92.* 24.04.04, 13:57
      irytuje mnie pycha tego gościa - po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku,
      że nawet nie warto tracić czasu na uzasadnianie tego odczucia.

ps. nie przynoś hańby także i mojej uczelni i nie wypisuj już bzdur
      • Gość: rekrutator Re: PYCHA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 14:21
        Wartosc tego dyplomu dla mnie jest tylko troche wieksza niz zero.

Po prostu nie odpadasz automatycznie gdy w ofercie wymagane jest wyzsze
        wyksztalcenie.

A dlaczego nie wiecej to jezeli masz ta 5 i studiowales ZiM to powinienes
        wiedziec dlaczego, przynajmniej teoretycznie a jezeli juz gdzies pracowales to
        rowniez wiesz z praktyki.
    • Gość: Kuba Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.04.04, 01:54
      Tym wszystkim, którzy zabrali głos w sprawie mojego pytania serdecznie dziękuje.
      Jednakże celem tego pytania nie była "materialna" wartość tej 5 na dyplomie a
      jedynie uzyskanie odpowiedzi czy absolwenci najlepszej szkoły ekonomicznej w
      Polsce mają jakieś preferencje przy znalezieniu pracy. Czy bardziej sie liczy
      wykształcenie, czy doświadczenie? Bo jeśli nie mają preferencji, to po co są
      prowadzone te rankingi szkół? Dla reklamy, nagonki na uczelnię?
      Jak widać z wypowiedzi zdania są podzielone. Dla jednych wykształcenie ma
      znaczenie ale zaczyna sie dopiero od mgr, a dla drugich nie ma znaczenia
      uczelnia i ocena a liczy sie jedynie to co mogą zaoferować sobą.
      Osobiście bardziej skłaniam sie do wypowiedzi Bossa chociaż do tego aby móc
      przynieść właścicielowi określone korzyści to trzeba mieć wiedzę, a tą
      najlepiej brać z najlepszych źródeł. Oczywiście dobra uczelnia nie gwarantuje
      jeszcze, że kandydat jest najlepszy.
      W swoim bogatym doświadczeniu spotykałem różnych inżynierów, magistrów i mam
      określone zdanie na temat ich wiedzy i umiejętności jej wykorzystania w
      praktyce. Nie jest najlepsze.
      Co do pychy Panie mgr z sgh to jest Pan w błędzie. Ja nie pysznię się tym co
      zrobiłem. Ja mam osiągnięcia, których zapewne Pan mi zazdrości.
      Dumny jestem z tego, że mam dyplom z SGH z oceną bardzo dobrą bo zdobyłem go
      własną pracą.
      Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za komentarze.

• allessia Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 26.04.04, 10:07
        Gwoli dopercyzowania: jak sie mialo w 2002 roku 5 na dyplomie wystarczylo miec
        srednia pow 3,99 i 5 z obrony i z pracy-czesne obnizalo sie od 4,51 (25%)i to
        nie automatycznie - inne byly wagi sredniej ze studiow, oceny pracy i obrony.
        65% w porywach do 70 mialo 5, kilka procent - 3, przez 3,5 roku mojej pracy
        slyszalam o jednym przypadku dziewczyny, ktora dostala 2 bo nie powiedziala
        slowa na obronie. Takie sa fakty i argumentacja o poziomie studiow nic nie
        zmienia.

Nie przywiazuje ogromnej wagi do wyksztalcenia - spojrzyj tylko na tytul
        Twojego watku - moze zrozumiesz dlaczego o tym pisalam.

Widze, ze nalezysz do ludzi, ktorzy zadajac pytanie chca uslyszec peany na
        swoja czesc i nie akceptuja innego obrotu sprawy. Oczekujesz glaskania po
        glowie? Przykro mi: zaocznych absolwentow SGH, szczegolnie licencjatow
        produkuje sie rocznie setki-czas sie z tym pogodzic a nie ludzic
        wyjatkowoscia...
        pozdr,
      • gryka1 Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 27.04.04, 12:50
        Kuba to tylko połowa drogi.Jeszcze dużo przed Tobą.Pogadamy jak bedzisz miał
        mgr.Miałam kolegę, który udowadniał mi, że robienie mgr jest głupotą bo liczy
        sie tylko to co sie umie. Zmienił pracę,jest dość zdolny ale pracodawca
        zobowiązał go do zrobienia dyplomu. I co mądrala wrócił do szkoły !
      • Gość: Jaacky Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.net-serwis.pl 28.04.04, 21:24
        Nie bądź taki dumny. Ten twój licencjat to przy takim bezrobociu jest niewiele
        wart. Lepiej się ucz na magistra, bo liców to w Polsce już na pęczki i tylko
        psują rynek swoim rzekomym wyższym wykształceniem (często kupowanym w
        internecie).
    • losiu4 Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 26.04.04, 12:40
      Gość portalu: Kuba napisał(a):

> Jestem absolwentem SGH z 2002 roku z 5 na dyplomie licencjackim. Mam duże
      > doświadczenie w pracy w firmach zagranicznych w tym na stanowiskach
      > kierowniczych, znam nieźle j. angielski.
      > Powiedzcie ile jest wart ten dyplom, wiedza i zdobyte doświadczenie?
      > Czy macie jakąś wiedze na ten temat?

jakąś tam mamy: u mnie w terenie (Małopolska), jeśli nie masz znajomości, to
      niewielkie masz szanse na sensowne w stosunku do Twojej wiedzy (mam nadzieję
      dobrej) zatrudnienie

Pozdrawiam

Losiu
      • Gość: Ania Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: 195.85.249.* 02.05.04, 18:38
        Jestem na UM II stopnia SGH ale już z 5 na dyplomie licencjackim ZIM Sgh. Nie
        uważam by był to wynik ponad przeciętną. Wydaje mi się że obecnie 5 jest pewnym
        standardem i to nawet na sgh- wynik obserwacji: jesli tylko sie przyłozysz...
        Im ambitniejszy wybor uczelni tym lepsze swiadectwo wystawiasz sobie przed
        potencjalnym pracodawca- nie idziesz na łatwizne i lubisz wyzwania...blablabla-
        osobiste wnioski z rozmowy z dyrektorem jednego z działow NBP. A Pracodawcy co
        nie cenia sobie wyksztalcenia i oceny z dyplomu, najczesciej sami go nie
        posiadaj i obawiaja sie mlodych ludzi o sprecyzowanych ambicjach. Moj brat
        skonczyl dzienne SGH z 5 na dyplomie, pracuje w banku komercyjnym od 5 lat
        (zaczal od praktyk na 5 roku i w tej firmie pracuje do dzis)a jego zarobki
        rosną co roku.Obecnie jest to wynagrodzenie troche ponad 6 tys netto.Czy to
        dobrze czy tez bardzo dobrze zależy od subiektywnej oceny - stylu życia i
        potrzeb jakie chcesz i musisz zaspokajać.
    • Gość: M. Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.04, 14:00
      Tyle za ile ja sprzedasz.
      Niektorzy z troja beda zarabiac wiecej niz ci piatkowi.

Smieszy mnie przekonanie że ocena czy skrot na dyplomie SGH UW czy PW cokolwiek
      jest wart. Zaden z moich pracodawcow mojego dyplomu nie widzial chcociaz tez
      mam sie czym pochwalic. Zawsze rozmowa kwalifikacyjna a pozniej praca byla
      wazniejsza niz dyplom. A twoje zarobki zawsze sa pochodna twoich umiejetnosci
      po ambicji.
      Pozdr.
      • lider_pojutrza Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 27.04.04, 20:53
        > A twoje zarobki zawsze sa pochodna twoich umiejetnosci po ambicji.

Bzdura, kolego! Przy umiejetnosciach i ambicji bliskich zeru wartosc owej
        pochodnej moze byc bowiem najwieksza.

Pzdr.
    • Gość: Gość Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.04.04, 01:19
      O ja chrzanie...5 na zaocznych i to licencjacki ZiM; jak wiedzą wszyscy
      studiujący na SGH wymagania na studiach zaocznych są minimalne, wyniki są
      naciągane by zdało jak najwięcej osób (dla przykładu takie 1 kolokwium ze
      statystyki na dziennych oblewa około 10%, a na zaocznych 10% zdaje => później
      naciąga im się oceny, zmienia punktację, robi kilka dodatkowych terminów i per
      saldo wszyscy zdają :)) no i jeszcze ZiM ścieżka dla ludzi wybitnie nie
      trawiących matematyki.
      Reasumując:
      Jak dla mnie Twój dyplom jest wart mniej niż ZERO i w życiu bym Ciebie nie
      zatrudnił.

Pozdrawiam

Absolwent SGH i WPiA UW (równolegle :))
      • Gość: Richelieu* Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: 217.98.107.* 28.04.04, 02:06
        podwójnych studentów jak muchów, masz się czym niby przechwalać?

a autor pogalopował z żądaniami, stanowisko kierownicze też jest hm, różne są
        stanowiska kierownicze, może być kierowniczka kiosku zarządzająca pająkami w
        kącie
      • lider_pojutrza Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 28.04.04, 10:28
        Ja natomiast raczej nie zatrudnilbym buca, ktory jest autorem powyzszego posta.
        Pzdr.
        • lider_pojutrza Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 28.04.04, 10:28
          (chodzi mi o wypowiedz podpisana pseudonimem Gosc)
    • Gość: ktoś Nie wiem ile jest warta okładka, strona kartki i IP: 193.201.167.* 28.04.04, 18:25
      zdjęcie. Liczy się to co w głowie. Piątka piątce nierówna.
    • Gość: Jaacky Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.net-serwis.pl 28.04.04, 21:21
      Odpowiedź jest krótka kolego: Jest tyle warta, ile pracodawca jest gotów ci za
      nią zapłacić a ty jesteś gotów przyjąć. Uzasadnienie: nie ma żadnego
      taryfiktora. Możesz trafić na szefa, który ci zaproponuje 1000 PLN (tak, tak!)
      a jak trafisz na mądrzejszego, to zarobisz więcej. Nikt nie będzie patrzył na
      twoją piątkę tylko na to co umiesz, kto cię wkręcił do roboty i jakie masz
      plecy. Reszta jest milczeniem.
    • Gość: ADAM W Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.gold.pl 29.04.04, 12:27
      to zalezy od Ciebie ile jest warta 5 na dyplomie SGH !!!!!!!!!

Pozdrawiam
      Adam W.
    • Gość: szanującysię Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.acn.waw.pl 02.05.04, 20:45
      Piszecie często, że zarobki powinny być adekwatne do korzyści, jakie pracownik
      przynosi firmie, a ja ripostuję, że zarobki zależą od różnych czynników i
      powinny być adekwatne m.in. do wysiłku włożonego w uzyskanie dyplomu lic./mgr.
      Nie po to się studiowało x lat, żeby zarabiać dajmy na to 1200 zł.
      A co powiecie na taką sytuację? Kolega skończył studia, przez jakiś czas nie
      mógł znaleźć roboty, a postanowił się hajtnąć. W końcu rodzina zatrudniła go w
      swojej firmie, bo - jak wiadomo - nie wypada, żeby pan młody był bezrobotny.
      Oczywiście firma tak samo funkcjonowałaby bez rzeczonego kolegi > nie jest on
      niezbędny. I co? Może powinni mu nic nie płacić, bo nie przynosi zysku firmie???
      • paw_dady Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 12.05.04, 17:54
        Gość portalu: szanującysię napisał(a):

> Nie po to się studiowało x lat, żeby zarabiać dajmy na to 1200 zł.

a co mine obchodzi ile studiowales to twoj problem. nie pracodawcy.
        jak sie nie podoba nie idz.

> niezbędny. I co? Może powinni mu nic nie płacić, bo nie przynosi zysku
        firmie??
        >

faktycznie to NIE powinni ale maja dobre sere choc kiepscy kapitalisci
    • lider_pojutrza Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 02.05.04, 23:26
      Odpowiadajac mna pytanie tytulowe - zalezy od segmentu rynku (na start od 800
      do ᡂk PLN).
      Pzdr.
      • lider_pojutrza Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 02.05.04, 23:28
        (nie wiem dlaczego z dziesiatki zrobil sie kwadrat - moze to dzialania jakiejs
        miedzynarodowki socjalistycznej)
    • Gość: ciekawski Pytanie IP: *.ppp.uno.edu 03.05.04, 00:22
      A ile z setki najbogatszych Polakow jest absolwentami SGH, jesli ktos jest to
      czy mial piatke ?
    • chica33 Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? 06.05.04, 14:30
      No coz.. piatka na licencjacie na SGH zaocznych - dla mnie nic nie jest warta.
      Jak juz ktos tutaj wspominal, rzeczywiscie, do niedawna piatki mieli prawie
      wszyscy.
      Twoj argument o tym, ze wykladowcy sami Ci mowili, ze program na zaocznych i
      dziennych jest ten sam... czy Ty z ksiezyca spadles???? Porownaj chociazby
      syllabusy zajec. No i jeszcze przekonanie, ze licencjat z ZIM to wszystko co
      potrzebne do zarzadzania przedsiebiorstwem... coz. Gratuluje dobrego
      samopoczucia ale nie zazdroszcze przelozonym.
      • Gość: ja Re: Ile jest warta 5 na dyplomie z SGH? IP: *.elartnet.pl / 62.233.196.* 07.05.04, 00:12
        Pracuje od lat w pręznej,znanej firmie.Uczestniczyłam we wstępnych i koncowych
        selekcjach pracowników. Nigdy nie zdazyło sie aby pracodawca zapytał o oceny.!
        wystarczyła odpowiedz mgr czy inż. Często nawet nie pytał sie gdzie tylko jaki
        kierunek. jeżeli obsadza kierownicze stanowiska itp zawsze skupia sie na
        doświadczeniu i zdolnosciach interpersonalnych. Pytanie brzmi co umiesz, co
        mozesz wnieśc do firmy itp a nie co sie nauczyłes. Praktyka czyni mistrza....
        Zarobki? rózne Im bardziej sie sprawdzasz tym lepiej zarabiasz.
        Podam przykład,ze można wiele osiągnąc...
        Przyjął dziewczyne do prac biurowych. Ma tylko mature. Miała taki dar
        przekonywania, siłę przebicia,komunikatywna i doskonale
        zorganizowana...zaskakiwała wszystkich pomysłami, miała niekonwencjonalne
        metody rozwiązywania problemów, zdolnosci managerskie itp( bez mgr itp).
        Dostała jeden awans, drugi. Radzi sobie swietnie, zarabia ....az mi wstyd;)
        Bardzo wiele zrobiła dla firmy, jest po prostu niezastąpiona.Na pytanie o
        kontynuacje nauki -odpowada"nie mam czasu, wiedze zdobywam w trakcie praktyki.
        Papier? czy ktos wątpi w to ,ze nie zdobyłabym mgr?:)

dodam,ze nie zajmuje kierowniczego stanowiska. Mam mgr, przeszłam szkolenia,
        mam wiedze i praktykę, zarobki wystarczające itp
        Wybrałam rodzine ponad kariere. Mam spokojne , bezstresowe stanowisko.
        I jestem happy!

• Gość: yorke skoro 5 z zaocznych to taka niby ujowka to... IP: *.chello.pl 07.05.04, 01:36
        1. Dlaczego uczelnia sprzedaje studentom wybrakowany towar?

2. A moze lepiej wprowadzic odplatnosc za studia rowniez dla studentow
        dziennych?

3. Nawet jesli zaoczne ZiM na SGH to "beznadzieja" to naprawde nie wmawiajcie
        mi ze takie studia sa gorsze od dziennych na ZiM na Politechnice
        Wroclawskiej... studiowalem to wiem, sory ale nie wmowicie mi ze kazde zaoczne
        sa gorsze od najgorszych dziennych.

4. A moze tak zaczac studiowac za granica? skoro place i dostaje za
        przeproszeniem gufniany papierek...?

Ja nie mam skonczonych studiow i naprawde powazanie zastanawiam sie nad
        studiami za granica [mam 33 lata]. Bo w Polsce mam 2 wyjscia: albo pojde
        na "darmowe" studia dzienne co jest czasowo, wiekowo i z uwagi na brak srodkow
        na utrzymanie niewykonalne albo pojde na udawane studia zaoczne gdzie bede sie
        uczyl a i tak dla ludzi bedzie to gowno, nauczyciele beda udawac ze ucza tylko
        kuzwa pieniadze beda prawdziwe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka