Dodaj do ulubionych

Pierwsza praca-jaka?

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.07.04, 14:57
W tym roku zaczynam studia, zaocznie. Chciałabym zacząć też pracować. Pytanie
tylko-gdzie szukac pracy, jestem świeżo po maturze, bez żadnego
doświadczenia. Może telemarketing albo praca w jakimś sklepie?
Jak Wy zaczynaliście?
Obserwuj wątek
    • Gość: i.marsjanka Re: Pierwsza praca-jaka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.04, 13:12
      ja bym Ci radziła jednak jakąś pracę biurową
      w sklepie raczej nie zdobędziesz doświadczenia, które będzie przydatne w
      późniejszej pracy
      może spróbuj wysłać cv do wybarnych firm, jeśli to pierwsza praca to być może
      łatwiej będzie znaleźć pracę w raczej mniejszych firmach
      poza tym może praca poprzez agence pracy? tylko tam raczej rektrutują osoby
      które mają już jakieś doświadczenia
          • Gość: Kaja Re: Pierwsza praca-jaka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.04, 15:52
            Oczywiscie, ze po pracy w duzej firmie mozesz 'spasc' do malej, albo mozesz
            zaczac w malej, a pozniej znalezc dobra prace w porzadnej firmie!!!! Przeciez
            to co napisalam nie jest regula! Niewatpliwie jednak praca w duzej korporacji
            wykreuje w tobie pewny wzorzec i sprawi, ze zawsze bedzie cie ciagnelo w
            miejsca, gdzie dbaja o twoj socjal, przestrzegaja wybierania urlopow itd!
                • Gość: i.marsjanka Re: Pierwsza praca-jaka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.04, 17:05
                  szanse są takie same,
                  jasne jest, że jest dobrze jak idziesz na rozmowe w sprawie pracy a tu pan albo
                  pani z milym zdziwieniem: ooo, pracowala pani w firmie X!
                  tylko potem zawsze pada pytanie: co pani tam robiła?

wolisz powiedzieć: byłam gońcem albo wpisywałam dane czy np. prowadziłam
                  finanse firmy, czy coś w tym sytlu

jeśli chodzi o możliwość rozwoju czy awansu to też może być różnie

sama praca - obowiązki - musi być sensowan i rokująca na przyszłość
                  • Gość: Sylwia Re: Pierwsza praca-jaka? IP: *.crowley.pl 26.07.04, 21:51
                    Wy już tu mówicie o jakiś dużych koncernach, wielkich firamach itp, ale moze
                    byście polecili jej jakieś firmy. Nie uważacie, że osoba, która jest świeżo po
                    maturze, nie wie nawet jak ma sie zabrać za szukanie pracy, będzie potrafiła
                    odrazu dotrzeć do duzego koncernu. Oczywiście nie śmię wątpić w możliwości, tej
                    osóbki..;)

Ja osobiści proponawałabym, UP i progarmy 'Pierwsza Praca' sama załapałam sie
                    na taki staż tuż po szkole. Pieniądze małe, ale myślę, że nie ma co wymagać na
                    samym początku. Praktycznie wszystkim osobą, kt. ze mną zaczynały, staż został
                    przedłużony, teraz są nie co większe pieniądze - myślę, że w dalszym ciągu
                    adekwatne do tego co wykonuję, adekwatne do mojego wykształcenie, które
                    przecież w dalszym ciagu jest śtrednie, bo studia dopiero w trakcie. W każdym
                    bądź razie, polecam.
                    Jeśli nie tu, to sklep raczej odradzam nie wiele sie tam nauczysz,
                    proponowałabym już raczej telemarketing, który jak sie wberw pozorą wydaję, nie
                    zawsze ogranicze sie do głupiego gadania i wciaskania ludziom jakiś produktów.
                    Moje koleżanki, nauczyły sie dzięki pracy w telemarketing, m.in. obłsugi
                    pewnych programów kadrowo-płacowych.
                    Życzę powodzenie w poszukiwaniach
                    • Gość: i.marsjanka Re: Pierwsza praca-jaka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 09:39
                      a o czymż ja próbuję przekonać tę osóbkę droga Sylwio? jeśli nie ma znajomości
                      to trzeba szukać tam gdzie najszybciej i najłatwiej dostać pracę, ja na
                      przykład swoją pierwszą pracę dostałam w małej polskiej firmie, mała pensja,
                      ale jednak czegoś tam się nauczyłam przez te pierwsze pół roku, pracę dostałam
                      nie z ogłoszenia, ale sama zwyczajnie z książki telefonicznej wybierałam z
                      premedytacją mniejsze firmy, biorąc pod uwagę, że zarobki na pewno nie będą
                      oszałamiające, i osiągnęłam efekt i to przyznam, że dosć szybko, firmy odzywają
                      się jeśli potrzebują pracownika, może się zdarzyć np praca na zastępstwo, moja
                      pierwsza praca w tejże opisywanej wyżej firmie była związana z tym, że osoba
                      którą zastępowałam odchodziła na macierzyński, więc na te kilka miesięcy miałam
                      co robić, niby nic ale zawsze coś

w każdym razie ja zdecydowanie odradzam sklep bo wydaje mi się, że nie
                      zdobędziesz tam doświadczenia, które pozwoli ci znaleźć później ciekawszą pracę
                      • Gość: Sylwia Re: Pierwsza praca-jaka? IP: *.crowley.pl 27.07.04, 20:04
                        >>a o czymż ja próbuję przekonać tę osóbkę droga Sylwio?
                        >>jeśli nie ma znajomości
                        >> to trzeba szukać tam gdzie najszybciej i najłatwiej dostać pracę, ja na
                        >> przykład swoją pierwszą pracę dostałam w małej polskiej firmie, mała pensja,
                        >> ale jednak czegoś tam się nauczyłam przez te pierwsze pół roku, pracę
                        >>dostałam
                        >> nie z ogłoszenia, ale sama zwyczajnie z książki telefonicznej wybierałam z
                        >>premedytacją mniejsze firmy, biorąc pod uwagę, że zarobki na pewno nie będą
                        >>oszałamiające, i osiągnęłam efekt i to przyznam, że dosć szybko, firmy>>
                        >>odzywają

Ale czy ja mówiłam, że to Ty ja przekonujesz? Powiedziałam ogólnie, że wszyscy
                        mówią, że duże firmy itd, że mała to odpada, bo duża lepiej w CV wyglada, nie
                        zaleznie od tego co sie robiło w danej firmie. Chodziło mi o to, że jak ktoś
                        nie wie w ogole od czego zaczac, to moze raczej wypadałoby poradzić, jak ma do
                        jakiejkolwiek firmy dotrzeć i Twój przykład, że znalazłaść firmę porostu w
                        książce telefonicznej, uważam za dobra metoda, jedna z metod szukani
                        pracodawcy. I własnie o to chodziło, zeby powiedziec gdzie szukac: internet,
                        prasa, znajomi, ksiazka telefoniczna, UP wszelkie sposoby i pomysły, kt. do
                        głowy, przyjda. Trzeba szukac wszedzie, gdzie sie da, o wszystko pytac,nie bać
                        się pytać, bo niestety teraz prace tak na prawde trzeba sobie 'wychodzic', nic
                        samo nie przyjdzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka