Dodaj do ulubionych

Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Personalnego

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 15:25
Rozmowy z konsultantami z agencji doradztwa personalnego które odbywam w
ostatnim czasie natchnęły mnie do tego by stworzyć przy pomocy formumowiczów
ranking najgorszych i najmniej profesjonalnych ag. dor. pers. - takich, z
których zaproszeń na rozmowy możemy bez bólu i wyrzutów nie skorzytać, bo
byłoby to nieprzyjemne doświadczenie.
Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia i w jakich firmach, co było kiepskie?
- znaleziona praca nie odpowiadająca zaoferowanej w rozmowie wstępnej
- chamski konsultant/chamski pracodawca
- niestosowne zachowania konsultanta
- itp.?

przyznam, że sama mogłabym sporo na ten temat napisać, choć - spotkałam się
również z profesjonalnymi rekruterami
jestem ciekawa waszych doświadczeń i opiniii
Obserwuj wątek
    • Gość: Headhunterka Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.itpp.pl 03.08.04, 17:19
      Drodzy forumowicze,

Prosze mi wybaczyć szczerość ale takie podsumowania nie są rzetelną wiedzą na
      temat rynku firm rektrutacyjnych.
      Oceniamy je przez pryzmat naszych własnych doświadczeń: ewentulanych porażek
      bądź sukcesów związanych z otrzymaniem oferty pracy.

Jestem headhunterem od kilku dobrych lat i obserwuje że nasz zawód nie ma
      dobrej opinii na rynku. Dlaczego? Gdyż kandydaci którzy się zgłaszają do firm
      pośrednictwa są przekonani że jesteśmy po to by znaleść im dobrą, ciekawą
      pracę. Nie biorą pod uwagę że naszymi klientami są tak naprawdę firmy które
      zwracają się do nas o pomoc w poszukiwaniu ludzi, bo to oni stawiają wymagania
      i oni na koniec płacą nam za wykonane usługi.
      Nie mamy dowolności w kszałtowaniu profili poszukiwanych osób bo jeśli szukam
      Programisty ABAP z niemieckim i angielskim to nie mogę zaprezentować na to
      stanowisko Programisty Java z rosyjskim.
      Agencje pośrednictwa pracy to instytucje komercyjne (!!!). Nie jesteśmy
      urzędami pracy ani agencjami doradztwa zawodowego.
      Nie oznacza to że traktujemy osoby poszukujące pracy jak towar, ale proszę
      zrozumieć cały ten mechanizm: klient - zlecenie - poszukiwanie odpowiednich
      kandydatów - zatrudnienie - zapłata.
      Głosy czy jakaś agancja jest OK czy nie będą głosami sfrustrowanych lub
      zadowolonych kandydatów którzy dostali bądź nie propozycję pracy przez taka
      firmę. A prawdopodobieństwo jest takie samo jak przy odpowiedzi na ogloszenie
      umieszczone przez firmę X w Gazecie Wyborczej czyli 1:100.

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w życiu zawodowym:-)
      • Gość: ckw Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 03.08.04, 18:19
        Zawsze i wszedzie majwiekszym chamstwem popisali sie w poznanskim Addeco.
        I nie chodzi o sukces w znalezieniu pracy,ale:
        -chamstwo rekrutera, ale szczery, bo powiedzial: "praca rekrutera nie jest
        lekka, musze umiec splawic ludzi,jak zaraz sam pan zobaczy"
        -o moich studiach: "aaa.. sam konczylem, tam niczego nie uczyli"
        -chamsko podrywal moja kumpele z roku, i taka sama reakcja na jej studia

No i zgubili aplikacje, trzeba bylo dwa razy przynosic, sprawa przeciagnela sie
        dluzej o miesiac zeby przezyc ww hucpe.
      • neco Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona 03.08.04, 21:23
        ja mam swoją "ulubioną" firmę..
        Historia jest krótka: pojawiło się ogłoszenie na stanowisko X bez podania firmy.
        Napisałem do agencji. Zero odzewu.
        W między czasie pojawiło się ogłoszenie na to samo stanowisko wystawione bezpośrednio przez zainteresowaną firmę. Ci mnie zaprosili na rozmowę i "rekrutowali" przez 2 miesiące.
        Na jednej z rozmów z HRowcem powiedziałem, że złożyłem aplikację do agencji ale się nei odezwali. Na to HRowiec powiedział, że owszem, próbowali przez agencję ale podsyłali im takich kandydatów, że jednak zdecydowali się (firma) na przeprowadzenie własnej rekrutacji.

Dodam tylko, że agencja NIGDY się do mnie nie odezwała, nawet jak spełniałem 100% stawianych wymagan. I nie piszę o tym, że nie znaleźli mi pracy - tylko nawet na "interview" nie zaprosili.

Rozumiem, że są agencje i agencje, a wewnątrz agencji headhunterzy i headhunterzy.. ale ta jedna jest dla mnie czarnej liście.

A może kogoś z Was GRAFTON zaprosił na rozmowę?
      • Gość: moko Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 01:07
        Pieknie się Pani broni brawa dla Pani... 3 miesiące szukam pracy z Gazetą
        Wyborczą co poniedziałek do tego internet etc i nic czyżby młodzi zdolni
        ludzie, którzy chca pracować i zarabiać są na starcie spaleni. To straszne, że
        co 2 oferta to zwykłe oszustwo moze jak obniżą podatki dla firm to coą się
        amieni i będą chcieli zatrudniac ludzi na normalne umowy o pracę a nie na
        czarne bagno...Mokoo@o2.pl
        • Gość: Grzesiek Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.student.pw.edu.pl / *.student.pw.edu.pl 06.08.04, 13:35
          Nie wiem jak jest w twoim przypadku, ale opowiem o tym jakie jest moje wrażenie.
          Mam kolegę, który jest na piątym roku studiów. Większość jego kolegów, włącznie
          ze mną pracują za mniejsze lub większe pieniądze. On twierdzi, że za 5 PLN/h to
          on nie będzie pracował. Tymczasem 5 PLN / h * 8 h * 30 = 1200 PLN miesięcznie.
          Nie wiem jak Ty, ale ja zaczynałem od pracy za darmo. Dopiero, gdy się wykazałem
          to dostałem jakieś marne grosze - 500 zł na miesiąc. Kiedy zmieniłem pracę i
          mogłem się wykazać doświadczniem, to wtedy dostałem sumę, o której moge
          powiedzieć, że mnie zadowala. Ze swojej perspektywy widzę, że niektórzy
          absolwenci oczekują że sam tytuł magistra gwarantuje im zarobki na poziomie 2000
          PLN. Niestety tak nie jest. Musisz zdobyć doświadczenie i trzeba o to samemu
          zadbać. A nie żalić się, bo wszystkie ogłoszenia w GW wymagają doświadczenia. Mi
          pomogła organizacja studencka.
      • Gość: rybkakosmitka Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 14:08
        założeniem jest, droga headhunterko przedstawienie OPINII, a nie wiadomości
        branżowych,

myślę, że ocena kandydatów powinna być nawet bardziej wartościowa dla samych
        headhunterów niż dla kandydatów,
        dla kandydatów - opinia taka daje to, że będą wiedzieli gdzie i czego można się
        spodziewać

dla headhunterów - jak są widziani przez kandydatów, jak są odbierane ich
        zachowania, a przez to ich firmę, a przede wszystkim i na podstawie tych
        opinii - CO powinni poprawić, zmienić

uważam, że headhunterzy powinni przemyśleć te uwagi, oczywiście pomijając
        obraźliwe i nic nie wnoszące wypowiedzi

pozdrawiam
        • Gość: rybakosmitka Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.04, 16:08
          Gość portalu: pata napisał(a):

> a czy możesz powiedzieć konkretnie co tam było nie tak? tzn w Accordzie? bo
          ja
          > dopiero zaczęłam swoją przygodę z nimi

zgłosiłam się tam już jako osoba z kilkuletnim doświadczniem, wykształceniem,
          czymś tam wpisanym do CV, jakiś Pan - trzeba przyznać, że zrobił wrażenie
          sympatycznego - zapytał mnie: "a czy Pani umie obsługiwać komputer?" - po
          prostu mnie to rozśmieszyło, potem była rozmowa po angielsku, no niestety Pan
          jak wspomniałam sympatyczny, ale nie wiem dlaczego sprawdza moją znajmość
          języków obcych skoro sam ledwo duka i robi wrażenie jakby nie rozumiał w ogóle
          co do niego mówię, test z komputeropisania był na totalnie rozklekotanej
          klawaiturze (chyba celowo taką podstawiają kandydatkom - zwróciłam im uwagę, że
          jest nieco zużyta i sądzę, że nie daje wiarygodnych wyników), potem zapytał ile
          chcę zarabiać i stwierdził, że realia są inne - w ogóle śmieszne stwierdzenie
          bo pracowałam na stanowiskach asystenckich w kilku firmach więc mam pewną
          orientację na ten temat, ja nie odczułam tam domniemywanego profesjonalizmu -
          nawet brak było konkretnych pytań o to czym się zajmowałam - to przecież
          istotne, bo obowiązki na takich stanowiskach mogą być naprawdę bardzo różne

ale - powodzenia, przecież mają klientów, którzy korzystają z ich usług
    • Gość: T-Rex Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona IP: *.k.mcnet.pl 05.08.04, 16:15
      HR Internal Consultants. Kiedys wyslal mnie na rozmowe (nomen omen do Sodexho)i
      pod koniec rozmowy kwalifikacyjnej okazalo sie, ze oni potrzebuja pracownika z
      technicznymi umiejetnosciami i wyksztalceniem (najlepiej inzynier)a nie z tzw.
      miekkimi umiejetnosciami podczas gdy ja jestem humanistka i chocbym chciala to
      nie nabede w kilka tygodni umiejetnosci zwiazanym np. z dozorem technicznym
      urzadzen.
    • paulla2727 Re: Ranking najgorszych Agencji Doradztwa Persona 22.05.14, 20:45
      Ja również złożyłam aplikację na to samo ogłoszenie wystawione przez Agencję Zatrudnienia do Firmy X oraz ogłoszenie o identycznej treści wystawione przez konkretną Firmę, której dotyczyło ogłoszenie. Agencja Zatrudnienia nawet nie zadzwoniła - Firma TAK i w ciągu tygodnia podjęłam zatrudnienie:). Firma nawet się nie zastanawiała. Dodam, że jestem bardzo dobrym pracownikiem, specjalistą. Na chwilę obecną awansuję z roku na rok. Jestem szczęśliwym Pracownikiem w świetnej ! Firmie. W trakcie poszukiwań pracy parę lat temu trafiałam niejednokrotnie na Agencje i muszę przyznać niestety, że nie mam żadnego pozytywnego wspomnienia z tych spotkań. Były to różne Agencje. Ogólne moje wrażenie: HR-owcy, Headhunterzy, którym się wydaje, że są Bóg wie kim. Używanie angielskich, "trendy" zwrotów, których przeciętny Kowalski nie rozumie. Testy, selekcje, Assessment Centre (moim zdaniem totalna głupota, bo nawet najlepszym może się akurat w danym momencie powinąć noga i wcale nie może to być wyznacznikiem znalezienia idealnego kandydata !!), męczenie ludzi, traktowanie ich jak produkt - a tak naprawdę nie posiadanie zielonego pojęcia o prawdziwej pracy. Szukają wielkich ideałów, GENIUSZY, na dalszym planie pozostawiając zwykłą uczciwość ludzką, zaangażowanie i chęci do pracy (Bo na Assessment się nie powiodło). Jestem idealnym przykładem na to, że bez tych wszystkich ceregieli można znaleźć dobrego, uczciwego, ambitnego Specjalistę. Życzę wszystkim poszukującym pracy (uczciwym, normalnym ludziom, bez wody sodowej, jeszcze nie "zanglszonym") - Oby jak najmniej spotkań w Agencjach - POWODZENIA.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka