Dodaj do ulubionych

Co wybrać - PWC czy P&G?

17.05.05, 20:03
Mowa o hipotetycznej sytuacji: dwie ofert stażu z perspektywą pracy: Pricewaterhouse Coopers czy Procter & Gamble? Biorąc pod uwagę fakt, że P&G jest na końcu świata... Ale są tam chyba lepsze zarobki niż w PwC.
Obserwuj wątek
    • azazella Re: Co wybrać - PWC czy P&G? 17.05.05, 21:31
      Praktyka w podatkach. Kiedy jest się absolwentem "ogólnego" kierunku, szuka się takiej oferty, która może ukształtować praktycznie od zera. Mam swoje preferencje, oczywiście. Ale ciekawa jestem Waszego zdania. Przypominam, że to jednak wciąż sytuacja hipotetyczna.
      • Gość: ja Re: Co wybrać - PWC czy P&G? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.05, 21:50
        Moim zdaniem powinnaś zdecydować się na PwC. Pomimo, iż staż w podatkach trwa
        ok 9 msc, to podpisują z Tobą umowę o pracę. Jeżeli chodzi o zarobki to są
        podobne na początek, a później szybciej skaczą w PwC. Poza tym duża szansa
        zostania na stałe.
        Czy możesz napisać, kiedy dokładnie brałaś udzial w Centrum Oceny (w PwC) i
        kiedy po jakim czasie otrzymalaś ofertę? Czy zanim Ci złożyli konkretną ofertę
        to poinformowali o wynikach AC? Dzieki
    • azazella Re: Co wybrać - PWC czy P&G? 18.05.05, 10:07
      Hahahaha, coż za wzburzenie! Mowiac studia ogólne miałam na myśli, że nie jestem specjalistką od finansów, ani od marketingu, więc akurat mój profil nie ma wielkiego znaczenia w dokonaniu ewentualnego wyboru. Dzięki za troskę, nikt ode mnie kasy nie wyciągnął, mam niezłe kwalifikacje. Większość kierunków mimo wszystko dać się nazwać studiami ogólnymi: prawie cały wachlarz na SGH, prawo, filologie itd. "Nieogólne" są moimi zdaniem kierunki techniczne i medyczne. Reszta - jest ogólna, bo nie gwarantuje pewnego zawodu po ukończeniu studiów. Konieczna jest praktyka i dokształcanie się - czy jesteś prawnikie, czy ekonomistą, czy kimkolwiek. Stąd taka popularność praktyk i programów menadżerskich. Studia to jedno, a to co się robi później w życiu to drugie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka