Dodaj do ulubionych

ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń

31.08.06, 08:53
Jak sądzicie ile powinien zarabiać menedżer sprzedaży szkoleń, jak powinien
być rozliczany? czy macie takie doświadczenie i moglibyście się nim
podzielić? dzięki
Obserwuj wątek
    • zigomar Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń 31.08.06, 13:39
      Mój znajomy płaci 30 % od sprzedaży szkolenia powyżej 5 tys tzn jeśli sprzedasz
      jego szkolenie za 5 tys dostajesz 1500 zł z tego - prosty interes bez
      komplikacji. Jak sprzedasz za 10 tys dostajesz 3 tys jeśli poniżej 5 tys
      dostajesz 25 % od szkolenia. Średnio sprzedaj w miesiącu szkoleń na 40 tys to
      jest do zrealizowania i masz z tego 12 tys. Jego nie interesuje czy sobie
      zatrudnisz ludzi, czy ktos ci będzie pomagał. Twoja sprawa. Wystarcz sprzedać i
      nic cię więcej nie interesuje.
        • zigomar Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń 31.08.06, 15:01
          Gdzie ty się ucjowałaś, ani nie masz pojęcia co to za szkolenia i dla jakiego
          targetu, ani pojęcia o tym co cię omija w zyciu. Zanim cokolwiek skrytykujesz
          wyjrzyj poza swój nos i zacznij absorbować rzeczywistość a nie tylko świat za
          twojego biurka. To ze ty tyle nie zarabiasz to już twój problem - ale tak
          widocznie sie umówiłaś z pracodawcą i Ci pasuje. NIe wiem co sprzedajesz i za
          ile ani ile pracujez, ale znam temat z pierwszej ręki i gwarantuje ci ze
          przynajmniej 1 % tak właśnie płaci i organizuje pracę. Mało tego wszyscy są
          zadowoleni ze współpracy i zysków. NIe każdy w Polsce myśli szablonowo i za
          wszelką cenę chce zarobić na kimś na willę z basenem w ciagu roku.
          • Gość: Impega Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 16:00
            90% polskich firm sprzedaje swoje szkolenia przez telemarketing lub wysyłkę
            pocztową ofert. Pracowałam w wielu firmach szkoleniowych jako trener i wiem ile
            się płaci sprzedawcom. Nie słyszałam żeby ktoś za sprzedane szkolenia dawał
            teleankieterkom więcej niż 20- max 30 zł za zwerbowaną osobę. Najczęściej jest
            to nawet mniej niż 20 zł. Czyli umowa o pracę (najniższa) i do tego prowizja.
            Lub tylko prowizja.
            Jakby liczyć twoja miarą to sprzedawca mialby lepiej niz trener prowadzacy
            szkolenie a to by oznaczalo ze firma jest na glowie postawiona. Jesli tak
            prowadzi firme twoj kolega to mu gratuluje...
            A jesli autorka wątku powie mi jakie szkolenia firma ma w ofercie, czy sa to
            otwarte czy zamkniete i mniej wiecej z jakiej dziedziny to napisze ile mozna
            mniej wiecej zarobic.
            • zigomar Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń 31.08.06, 17:44
              Nie wiem czy współczuć braku przedsiębiorczości czy niewolniczej natury. Dodam
              tylko tyle, że to nie są treningi w stylu "poradnik psychologiczny dla gospodyń
              wiejskich" po 8 h. Trenerzy są praktykami, prowadzacymi od kilkunastu lat różne
              projekty dla róznych firm. To co robią traktują jako pasję. Wchodzą do firmy i
              powodują mierzalne zmiany dające sie wyrazić po jakimś czasie w liczbach. NIe
              ma tu masówki, pseudo szkoleń itp. "kursów szycia w ciemności". Tym samym ich
              handlowiec w ciągu miesiąca zarabia tyle by przez kolejne pół roku zając się
              swoimi sprawami. Szkolenia są elitarne i np w takim wrzesniu sprzedaje się
              szkolenia na styczeń 2007, bo wszystko jest już obłożone. Nie bowiem w ilości
              siła. Min za szkolenie tego typu to 20tys - więc trener po odliczeniach
              prowizji i kosztach jakoś wychodzi na swoje :) Napisałem to tylko dlatego, żeby
              uświadomic ludziom, ze w Polsce da się godnie pracować i żyć. Wszystko zależy
              od tego z kim się współpracuje i co sie reprezentuje. Komuś wystarcza 20 zł od
              osoby a komuś 6 tys. od szkolenia. Za dobra pracę naleąa sie godne
              pieniadze.
              • theravada Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń 31.08.06, 20:24
                zigomar napisała:

Czuję się w kompetencji, aby na pytanie odpowiedziec, bo od kilku lat jestem
                Koordynatorem Projektów Szkoleniowych w firmie, która istnieje juz 15 lat. Ale
                najpierw...no cóz, kolega mnie zaintrygował.

> Nie wiem czy współczuć braku przedsiębiorczości czy niewolniczej natury. Dodam
                > tylko tyle, że to nie są treningi w stylu "poradnik psychologiczny dla gospodyń
                >
                > wiejskich" po 8 h.

A jakiego zatem typu?

Trenerzy są praktykami, prowadzacymi od kilkunastu lat różne
                >
                > projekty dla róznych firm. To co robią traktują jako pasję.

Ale co robią? Praktykami w dziedzinie, w której szkolą, czyli pracuja zawodowo w
                branży w jakiej nauczaja jak rozumiem? I jaka to branża? Co za dziedzina
                szkoleń? twarde, miekke? Tematy? Jakie? Bo tak teoretyzowac to każdy potrafi.

Wchodzą do firmy i
                > powodują mierzalne zmiany dające sie wyrazić po jakimś czasie w liczbach.

O! A jaka to metode ewaluacji Panowie stosują???

NIe
                > ma tu masówki, pseudo szkoleń itp. "kursów szycia w ciemności". Tym samym ich
                > handlowiec w ciągu miesiąca zarabia tyle by przez kolejne pół roku zając się
                > swoimi sprawami. Szkolenia są elitarne i np w takim wrzesniu sprzedaje się
                > szkolenia na styczeń 2007, bo wszystko jest już obłożone.

Znam w POlsce jedna elitarna firmę szkoleniową i ta tez nie ma takiego obłożenia...

Nie bowiem w ilości
                > siła. Min za szkolenie tego typu to 20tys - więc trener po odliczeniach
                > prowizji i kosztach jakoś wychodzi na swoje :)

TEGO typu, czyli jakiego???? TEMATYKA???

Napisałem to tylko dlatego, żeby
                >
                > uświadomic ludziom, ze w Polsce da się godnie pracować i żyć. Wszystko zależy
                > od tego z kim się współpracuje i co sie reprezentuje. Komuś wystarcza 20 zł od
                > osoby a komuś 6 tys. od szkolenia. Za dobra pracę naleąa sie godne
                > pieniadze.

Mozliwe to co Pan mówi, ale niestety mam wrażenie, że Pan tylko i wyłacznie
                teoretyzuje...i to bardzo..żeby nie powiedzieć: zmyśla :)

• Gość: Impega Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 13:06
                Niestety coraz więcej tu bajkopisarzy, internet ma to do siebie że można
                napisać wszystko w tym takie bzdury jakie pisze zigomar.
                Tu nie chodzi o godne życie czy brak przedsiębiorczośći tylko o realia. Za
                niewiele wartą pracę niewiele się płaci. Cudów nie ma już na tym świecie, to
                nie początek lat dziewiędziesiątych kiedy dało się wcisnąć wszystko każdemu.
                Zajmuję się szkoleniami od wielu lat i coś o tym wiem, pracowałam na jednej z
                wyższych uczelni, mam tytuł doktora i kilka lat praktyki jako trener. Za dzień
                szkoleniowy płacą mi 2000-3000 zł zależy czego dotyczy szkolenie i jaka jest
                grupa docelowa.
                Z tego co pisze zigomar to sprzedawca szkolenia zarabia nawet więcej niż
                trener. W prkatyce jest tak że mniej wiecej tyle samo ma trener i organizator
                (czasem nawet trener ma wiecej) a sprzedawca dostaje marne grosze (nie zarobi w
                miesiac tyle co trener w 1 lub 2 dni szkoleniowe.
                Wiec nie wciskaj ludziom kitu bo nie rozmawiasz ze sprzedawca tylko z trenerem.
                pozdrawiam
                • zigomar Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń 13.09.06, 12:56
                  Nie bedę obnażał know how tej firmy - i nie odpowiem na postawione pytania. NIe
                  mam interesu w tym żeby kogokolwiek przekonywać, co mi z tego. Powiem tylko
                  tak - rozejrzyjcie sie dokokola i pomyślcie kim są osoby mijajace was
                  samochodami w przedziale 200 - 500 tys. Kim są ludzie, którzy mają domy powyżej
                  kilku mln, i co musza miec w środku. Czy o wszystkich mówi sie w mediach? CZy
                  pracuja w korporacjach? NIe mierzcie ludzi swoją miarą - nie wystarczy skończyć
                  studiów i przepracować troszeczkę trzeba miec inwencje, wyobraźnie i wszystkie
                  te niedzielne szkółki dla generowania kosztów wyprzedzać o parę kroków. Poza
                  tym trzeba najpier coś samemu osiągnąc by uczyć innych jak sie do tego zabrać.
                  Cóż po akademickim bełkocie, czy jakiś teatrzykach odgrywanych - czy to
                  przekłada się na zysk? Ludzie gdzie wyż żyjecie - weźcie tak się przyjrzyjcie
                  jaki chłam sprzedajecie a potem odpowiedźcie sobie czemu tyle zarabiacie.
            • agusia9933 Re: ile zarabia menedżer sprzedaży szkoleń 01.09.06, 08:35
              dzięki za odpowiedź,
              firma w której teraz pracuje sprzedaje szkolenia komputerowe: te podstawowe i
              autoryzowane, będę negocjowała warunki ze swoim szefem i próbuje się
              zoorientować:-)
              wczesniej pracowalam w innej firmie szkoleniowej - szkolenia miekkie ale nikt
              nie zarabial u nas takich pieniedzy jak pisal kolega...jakby tyle placili to
              byloby super

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka