Dodaj do ulubionych

Czterdziestolatki do kosza???

IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 12.04.03, 00:05
Chyba tak. Wprawdzie nie przekroczyłam tej magicznej cyfry, oznaczającej
wyrzucenie poza nawias, choć niebezpiecznie się zbliżam do niej. Po wykonaniu
setki telefonów, po wysłaniu setki (narazie) maili dochodzę do wniosku, że
tylko ci, co nie przekroczyli 35 roku życia mają jakiekolwiek szanse. Znam
swoje ograniczenia, wiem, że pewne stanowiska z racji wiedzy, doświadczenia
czy wykształcenia są poza moim zasięgiem, ale na litość boską - niech to
będzie jedynym wyznacznikiem przyjmowania do pracy! A przynajmniej
zaproszeniem na rozmowę! Tymczasem po odpowiedzi na pytanie o wiek (swoją
drogą jest to dyskryminacja i działanie nielegalne - szanowni pracodawcy
zapomnieli o tym???) pada komunikat "szukamy kogoś młodszego". Bo co? Czy
cały rynek pracy jest opanowany przez pożal się Boże "biznesmenów"? Czy może
jednak trafię na takiego, który najpierw zapyta, co potrafię, i weźmie pod
uwagę tylko i wyłącznie umiejętności? A może spróbuję nieco "odświeżyć" swoje
cv, tak o jakieś 5 - 7 lat. Bo to jest chyba jedyna szansa, żeby w ogóle być
zaproszoną na spotkanie.
Obserwuj wątek
    • Gość: jeszcze optymistka Re: Czterdziestolatki do kosza??? IP: PROXY:* / 172.20.6.* 12.04.03, 00:56
      I to jest tak jak piszesz. Sama szukałam pracy od listopada i nic /zbliżam się
      do 40-tki/. Ogrom wysłanych Cv, na oferty co niektóre nawet poniżej moich
      doświadczeń, choć mam umiejętności przeciętne i nic. Pracuję 3 dzień ale praca
      sama do mnie przyszła /po znajomości/. Poprostu zadzwoniono do mnie i
      zaproponowano mi. Pieniądze cienkie /minimum /ale lepsze to niż nic.
      • Gość: :) Re: Czterdziestolatki do kosza??? IP: *.acn.waw.pl 14.04.03, 22:16
        Gość portalu: jeszcze optymistka napisał(a):

> I to jest tak jak piszesz. Sama szukałam pracy od listopada i nic /zbliżam
        się
        > do 40-tki/. Ogrom wysłanych Cv, na oferty co niektóre nawet poniżej moich
        > doświadczeń, choć mam umiejętności przeciętne i nic. Pracuję 3 dzień ale
        praca
        > sama do mnie przyszła /po znajomości/. Poprostu zadzwoniono do mnie i
        > zaproponowano mi. Pieniądze cienkie /minimum /ale lepsze to niż nic.

Oczywiscie, ze nie poniewaz pracownicy dzialow HR musza od kogos czerpac
        wiedze i pod pozorem rozpatrywania kandydatury na stanowisko zajmuja sie tym
        czym nie powinni. Stad nazywam HR-owcow Pierdolonymi Oszustami (przepraszam
        pozostałych za zastosowanie wulgaryzmu)
        • Gość: Stara i brzydka Re: Czterdziestolatki do kosza??? IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 15.04.03, 00:10
          Wiesz, zaszczytu rozmowy z HRem dostąpię dopiero wtedy, gdy jakiś bizis
          pomyśli, że może jednak w takich dinozaurów jak ja warto jeszcze zainwestować.
          Na razie mam na myśli tych, co to w sposób chamski i bezczelny wykluczają
          innych ze społeczeństwa. Poza wszystkim innym to boli - że takie dupki mają
          wpływ na moje życie. Ech, myślę, że każdy z forumowiczów mógłby napisać całą
          książkę ze swoją historią poszukiwania pracy. A może by tak szanowna Gazeta
          Praca sama zajęła się tym problemem? Za naszą namową?
          • Gość: :) Re: Czterdziestolatki do kosza??? IP: *.acn.waw.pl 15.04.03, 22:44
            Gość portalu: Stara i brzydka napisał(a):

> Wiesz, zaszczytu rozmowy z HRem dostąpię dopiero wtedy, gdy jakiś bizis
            > pomyśli, że może jednak w takich dinozaurów jak ja warto jeszcze
            zainwestować.
            > Na razie mam na myśli tych, co to w sposób chamski i bezczelny wykluczają
            > innych ze społeczeństwa. Poza wszystkim innym to boli - że takie dupki mają
            > wpływ na moje życie. Ech, myślę, że każdy z forumowiczów mógłby napisać całą
            > książkę ze swoją historią poszukiwania pracy. A może by tak szanowna Gazeta
            > Praca sama zajęła się tym problemem? Za naszą namową?
            Nie wierze w to, ze GW zajmie sie tym problemem poniewaz GW uwiarygadnia
            proceder prania brudnych pieniedzy jakie plyna z tzw. firm doradztwa
            personalnego...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka