Dodaj do ulubionych

Ile wynosi prowizja za ubezpieczenia majątkowe???

IP: *.acn.waw.pl 04.07.03, 10:33
Dostałem propozycję pracy jako agent ubezpieczeniowy. Są to ubezpieczenia
majątkowe. W związku z tym mam pytanie:
Czy ktoś wie jakie prowizje dają towarzystwa ubezpieczeniowe za ubezpieczenia
majątkowe i komunikacyjne?
Słyszałem, że nawet 30-40 % wartości polisy ale nie wiem ile w tym prawdy. A
chciałbym się zorientować ile w tym prawdy a chciałbym się zorientować ile
można na tym zarobić.

Dziękuję z góry za pomoc!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Gość Re: Ile wynosi prowizja za ubezpieczenia majątkow IP: *.chello.pl 04.07.03, 11:15
      Gość portalu: Bezrobotny napisał(a):

> jakie prowizje dają towarzystwa ubezpieczeniowe za ubezpieczenia
      > majątkowe i komunikacyjne?
      > Słyszałem, że nawet 30-40 % wartości polisy ale nie wiem ile w tym prawdy.

Nieprawda! W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych możesz to podzielić nawet
      przez 10. A w ogóle prowizje są bardzo zróżnicowane - w zależności od zawartego
      ubezpieczenia i towarzystwa - ale nigdy nie osiągają podanych przez Ciebie
      wartości. Raczej nie licz na więcej niż np. 15%. Poza tym na wielkość zarobków
      wpływa też liczba zawartych ubezpieczeń oraz to, na jakie sumy je zawarto. Tu
      też raczej nie licz na duże liczby...
    • Gość: G'Reggie Re: Ile wynosi prowizja za ubezpieczenia majątkow IP: *.icpnet.pl 06.07.03, 12:38
      Prowizję liczy się od zebranej składki, a nie od wartości polisy. Zresztą
      pojęcie "wartości polisy" dotyczy tylko ubezpieczeń życiowych i to tylko
      kapitałowych lub z funduszem inwestycyjnym. Ubezpieczenia majątkowe są
      typu "casco" i na polisie nie odkłada się żadna wartość. Wysokość prowizji
      zależy od wartości zbieranych przez Ciebie składek. Na początek nie licz na
      więcej niż 12-15%, a za ubezpieczenia komunikacyjne 7-8%. Ciężki chleb, trzeba
      się nabiegać i mieć dużo samozaparcia. Zaczyna się opłacać po roku, kiedy
      starym klientom trzeba odnowić ubezpieczenia, za które należy się znowu
      prowizja. Znam ludzi, którzy z tego żyją, ale działają w tym biznesie minimum
      5,6 lat. Więkoszość agentów traktuje to zajęcie jako możliwość dodatkowego
      zarobku. Poza tym będziesz musiał założyć działalność gospodarczą, a to są
      koszty i to nie małe. Ponad 600zł ZUSu miesięcznie trzeba płacić nawet jak nic
      nie zarobisz. Towarzystw jest za dużo, agentów też, stąd wielka, nie zawsze
      uczciwa konkurencja. Nie do końca wiadomo też, jak zostanie rozwiązana sprawa
      obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej agentów
      ubezpieczeniowych, które będzie wymagane po wejściu do unii. Składka ma być
      podobno niebotyczna... Może spróbuj nawiązać współpracę z jakimś brokerem? Daje
      więcej zarobić, poza tym masz w kieszeni oferty wielu towarzystw i masz
      możliwość wpływania na warunki ubezpieczenia tak, by odpowiadały specyfice
      danego klienta.
      Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka