Dodaj do ulubionych

Specjalista ds rejestracji leków-warszawa

IP: 62.233.200.* 04.02.08, 10:14
Ile średnio zarabia specjalista ds. rejestracji leków w firmie
farmaceutycznej w Warszawie?
Obserwuj wątek
    • msource-hr Re: Specjalista ds rejestracji leków-warszawa 27.02.09, 14:03
      Witam, mały off-topic ale jak najbardziej związany z Reg Affairs.

Poszukujemy Specjalisty ds. Rejestracji Leków dla jednego z naszych klientów, globalnej firmy farmaceutycznej w Warszawie. Jest to umowa na 9-10 miesięcy (zastępstwo) w ramach naszych usług outsourcingu (czyli umowa z MSOURCE, praca u klienta w jego zespole i na jego portfolio).
      Kandydat powinien mieć co najmniej roczne doświadczenie w rejestracji, w firmach farmaceutycznych i/lub w jednej z komórek URPL.

Zapraszam do przesłania życiorysu na adres: rekrutacja@msource-cro.com.
      Więcej informacji n.t. MSOURCE na naszej stronie: www.msource-cro.com

Pozdrawiam,

Kamal Badran
        • Gość: Izabela Re: Specjalista ds rejestracji leków-warszawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.09, 11:39
          Witam,

Czy moglibyście mi Państwo powiedzieć na czym dokładnie polega praca specjalisty
          ds rejestracji leków w firmie farmaceutycznej, jakie są jego główne zadania,
          jakie cechy powinien posiadać oraz wiedzę z jakiej dziedziny. A może ktoś z
          Państwa wiem czy w którejś z firm farmaceutycznych w Warszawie można odbyć
          bezpłatną praktykę. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Pozdrawiam,
          Izabela
          • dorek3 Re: Specjalista ds rejestracji leków-warszawa 09.01.10, 17:47
            Widziałam ogłoszenia o praktykach z Novartisu i Glaxo.

Zakres obowiązków bardzo zależy od struktury, ale wszystko sprowadza się to monitorowania procesów rejestracji (kontakty z URPL), zmian, rerejestracji. Najlogiczniej jest gdy jest podział po produkcie i po prostu odpowiadasz za całe spektrum aktywności rejestracyjnej danej puli produktów. Trend jest taki że działy te nigdy nie są rozbudowane więc obciążenie ilościowe potrafi być spore. Czasami dochodzą kwestię dotyczące zatwierdzania materiałów opakowaniowych, reklamowych, przygotowania modułu 1 dokumentacji lub wniosku i druków zmianowych. To bardzo zależy od firmy/organizacji.
            Moim zdaniem (a mam ponad 10 lat pracy zawodowej w Reg Aff) wykształcenie przyrodnicze szeroko rozumiane jest ok. Nie należy dać sobie wmówić że tylko po farmacji bo to zupełnie się nie przekłada (a ta często twierdzą w korporacyjnych HRach). Widza praktyczna a z teorie to Prawo farmaceutyczne polskie i europejskie. Ciężko to czytać do poduszki więc najbardziej polecam albo staże (ale wtedy licz się że będziesz stać przy xero i kopiować dokumentację) lub najlepiej jako asystentka Managera w mniejszej firmie. Wtedy będziesz mieć szansę szybko wchodzić w różne tematy. Im mniejsza firma tym większe doświadczenie łapiesz.A zarobki wcale nie są gorsze. Może tylko socjal mniejszy.
            Jak chcesz więcej pisz na priw.
        • penicylina.easy Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 07.09.10, 12:24
          Witam,
          czy dla osoby poszukującej pracy w sektorze farmaceutycznym, w dziale rejestracji leków przydatne będzie Studium Farmakoekonomiki Marketingu i Prawa Farmaceutycznego organizowanego przez PW ? Jakie ewentualne alternatywy powinnam brać pod uwagę starając się wystartować w tej branży ? Będę wdzięczna za wszelkie istotne informacje.
        • lisiczka1234 Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 14.09.10, 21:17
          Witam, ja rowniez poszukuje pracy jako Reg. Aff. w Warszawie. mam 4-letnie doswiadczenie zdobyte w malych firmach konsultingowych. Gdyby ktos cos wiedzial i byl zainteresowany - prosze o kontakt: porzeczka130@poczta.onet.pl
          Mam tez rozmowe w URPL - czego moge sie spodziewac w trakcie rozmowy?? jak wygladaja?? skladalam aplikacje do wydzialu oceny drukow informacyjnych. bede wdzieczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam KAsia
      • goskal1 Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 08.09.10, 13:20
        Witam,
        Jestem bardzo zainteresowana praca w UK o ktorej wspomniales? Czy Twoja firma jeszcze kogos potrzebuje? Mam doswiadczenie w Polsce w URPL (9 miesiecy w zmianach narodowych) i staz w EMEA (9 miesiecy w Quality).
        Jesli oferta jest nadal aktualna bylabym wdzieczna za info moj email: gosialeg@gmail.com
        Pozdrawiam
        • lukaszka Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 15.09.10, 11:50
          napisała:

> Witam,
          > Jestem bardzo zainteresowana praca w UK o ktorej wspomniales? Czy Twoja firma j
          > eszcze kogos potrzebuje? Mam doswiadczenie w Polsce w URPL (9 miesiecy w zmiana
          > ch narodowych) i staz w EMEA (9 miesiecy w Quality).
          > Jesli oferta jest nadal aktualna bylabym wdzieczna za info moj email: gosialeg@
          > gmail.com
          > Pozdrawiam

Tu jest ogloszenie www.pracuj.pl/praca/cmc-regulatory-affairs-professional-wielka-brytania,oferta,1788567goskal1
            • lisiczka1234 Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 10.12.10, 22:00
              Gość portalu: freesby napisał(a):

> Witam,
              > poszukuje pracy w RA
              > 3 letnie doświadczenie (2 lata specjalista w URPL - rejestracja, rere, zmiany n
              > arodowe i europejskie) rok w firmie prywatnej na stanowisku experta
              > zainteresowanych prosze o kontakt

Freesby, a myslales zeby otworzyc cos swojego i samemu cos dzialac?? od maja nie moge znalesc pracy w RA... jesli jestes zainteresowany pisz na maila porzeczka130@poczta.onet.pl

mysle ze na tym forum znajdzie sie jeszcze kilka osob chetnych, co Wy na to??
          • ana_stazja20 Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 09.12.10, 11:35
            witam!
            jestem tech farmacji z 4-letnim stazem pracy, ponadto jestem na V roku filologii ang oraz jednoczesnie robie podyplomowke ksztalcenie tlumaczy specjlaistycznych; medycznych, ekonomiczno-prawnych, unijnych... zastanawiam sie czy mam szanse na stanowisku specjalisty ds rejestracji lekow?
            jesli ktos posiada oferty pracy(moga byc zagraniczne) poprosze o linki.
            pozdrawiam
            Ewa
            • Gość: gusia Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca IP: *.play-internet.pl 06.03.11, 21:37
              Witam,
              czy ktoś z Was pracował w URPL i została wyłoniony do pracy na drodze przetargu otwartego?Mi zostało ostatnio zaoferowana takie stanowisko, najpierw powiedziano mi,ze będzie to umowa zlecenie a teraz okazało się że jest to przetarg otwarty:(Sama nie wiem czy mam sie na to zgodzić, boje się zeby sie nie okazało to jakims przekretem.Bardzo prosze o odpowiedz
              • Gość: abcde Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca IP: 178.73.49.* 21.03.11, 18:50
                przetarg otwarty znaczy zatrudnienie na umowę zlecenie. takie są tam procedury. startuje kilka osób i spośród tych które spełniają kryteria wygrywa najtańsza oferta. jeśli "etatów" jest więcej to nie masz się o co martwić, jeśli jeden to istnieje spora szansa że dowie się o tym znajomy pracownika urzędu albo znajomy znajomego który będzie wiedział jaką kwotę rzucić żeby wygrać choć to i tak nie jest regułą bo zawsze może się trafić ktoś z zewnątrz kto da mniej. generalnie dobra droga żeby zaczepić się u urzędzie na normalny etat bo jak się pojawia wakat to startują też osoby zatrudnione na zlecenie i mają przewagę nad tymi z zewnątrz z racji doświadczenia. trzeba tylko spełniać kryteria formalne.
                • grianna83 Re: Specjalista ds rejestracji leków-praca 29.03.11, 17:08
                  heej wszystkim, mam takie małe pytanko do osób które pracują na w/w stanowisku. ja pracuje w korporacji na pomorzu i w zasadzie zajmuje się wszystkim co związane z rejestrację leku-od orpacowania receptury, przeprowadzenia bądz zlecenia badań, po opracowanie metod badawczych i przygotowanie pełnej dokunentacji do rejestracji leku. czy znajdzie sie tu ktoś kto pracuje przy kompletowaniu info odnośnie surowców? głównie chodzi mi o surowce typowo kosmetyczne (takie które są składnikiem szamponów lub żeli do mycia), które są składnikami leków. jakie muszą spełnia wymagania???jakie badania, nrmy je obowiązują>??
                  mój email: ane26@vp.pl
    • ana_stazja20 Specjalista ds rejestracji leków- 08.04.11, 21:53
      witam!
      jestem tech farmacji z 4-letnim stazem pracy, ponadto jestem na V roku filologii ang oraz jednoczesnie robie podyplomowke ksztalcenie tlumaczy specjlaistycznych; medycznych, ekonomiczno-prawnych, unijnych... zastanawiam sie czy mam szanse na stanowisku specjalisty ds rejestracji lekow?
      jesli ktos posiada oferty pracy(moga byc zagraniczne) poprosze o linki.
      pozdrawiam
      Ewa
      • dorek3 Re: Specjalista ds rejestracji leków- 09.04.11, 09:18
        Jeśli mam być do bólu szczera to nic w Twoim wykształceniu nie predysponuje Cię bardziej do tej pracy niż np absolwenta chemii czy biologii, Załap się na staż, do urzędu rejestracji a wtedy zyskasz większe możliwości. Ostatnio w PL duża posucha w ofertach. Polecam szukać w UK, w Londynie w szczególności - ofert zatrzęsienie
        • olaolcia23 Re: Specjalista ds rejestracji leków- 14.04.11, 14:35
          Hej tak sobie czytam to co napisaliście i zastanawiam sie czy mam w ogóle jakiekolwiek szanse dostania takiej pracy, skończyłam w tym roku medycynę weterynaryjna we Wrocławiu, ale planuje przeprowadzić się do Warszawy, studiowałam rok za granica, ale to nie znaczy, że mój angielski jest perfekcyjny no i niestety nie mam pojęcia o takiej pracy gdyż nie posiadam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, czy może mi ktoś doradzić czy jest sens w ogóle próbować, czy mam jakieś szanse na ewentualnych rozmowach kwalifikacyjnych??
        • annavel pytanie do dorek3 25.04.11, 18:05
          Jeżeli ejszce potrzebowalibyście młodszego asystetnta ds re4jestracji lleków to jestem chętna. Skończyłam Uniwersytet medyczny, Analityke medyczna na wydziale farmaceutycznym. Obecnie pracuje jako rejestratorka medyczna i odbywam wolontariat w laboratorium szpitalnym. Bardzo chętnie się przekwalifikuje;)
            • olaolcia23 Re: pytanie do dorek3 03.05.11, 20:16
              no właśnie, a ja jestem lekarzem weterynarii i też chciałabym wejść w tą branże i też zastanawiam się czy mam szanse, to znaczy szanse są zawsze tylko jak mam się za to zabrać, pukać do drzwi i zostawiać CV?? Mógłby ktoś coś poradzić?? Będę wdzieczna
              • Gość: gośććć Re: pytanie do dorek3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.11, 22:35
                Jako lekarz weterynarii jak najbardziej możesz się starać o stanowisko w branży badań klinicznych/ firmie farmaceutycznej. Pracuję w firmie CRO, jestem lekarzem weterynarii, poza tym pracują w niej tez inni lek wet ( z większym doświadczeniem na wyższych stanowiskach). Ślij CV, nawet w ciemno (ja właśnie tak otrzymałam pracę, nic nie tracisz a możesz zyskać) może akurat uda się gdzieś załapać na stanowisko "poczatkujące".
                • olaolcia23 Re: pytanie do dorek3 10.05.11, 23:26
                  Bardzo dziękuje, ktoś się w końcu zlitował i mi odpisał :-)
                  A czy mogłaby Pani mi napisać coś więcej , najlepiej na maila: ola.olcia23@wp.pl albo ewentualnie podać mi swojego, bardzo bym chciała zapytać jeszcze o parę rzeczy. Jeżeli to kłopot to oczywiście rozumiem i dalej będę korzystać z forum.pozdrawiam
              • dorek3 Re: pytanie do dorek3 11.05.11, 09:33
                W badaniach klinicznych łatwiej załapać się na stanowiska bez doświadczenia niż w rejestracji moim zdaniem. Ale widziałam ogłoszenie o płatnych stażach w regulatory w reckitt benckiser. Tylko to pewnie mało satysfakcjonujące finansowo.
                • olaolcia23 Re: pytanie do dorek3 11.05.11, 10:52
                  O satysfakcje finansową, na początku startu swojej drogi zawodowej to chyba zawsze ciężko ;-)mi chodzi raczej o możliwość zdobycia wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim etatu, może akurat ktoś korzysta z forum i poszukuje młodej początkującej Pani doktor weterynarii z otwartym umysłem, szybko się uczącej ;-)
                  A tak poza tym Dorek gdzie mogę szukac ofert w tych badaniach co napisałasś???. W ogóle propozycji pracy w tej branży jest tyle co kot zapłakał, jedynie od czasu do czasu się pojawia oferta z Urzędu do spraw rejestracji, ale tam to pewnie nie ma szans "wejść". Orientujecie się ile osób jest chętnych na taki etat i o co oni tam pytają, ma szanse taka osoba jak ja czy od razu darować sobie wysyłanie CV??
                  Ja się zastanawiam czy warto w ogóle tracić w takim razie czas i nerwy skoro tak jest ciężko ze zdobyciem takiej pracy, ja mam zrobionego Audytora systemu HACCP i nie wiem czy nie lepiej jednak brnąć w tą stronę, może ktoś się orientuje co się dzieje na rynku Warszawskim w tej branży???
                    • olaolcia23 Re: pytanie do dorek3 25.05.11, 12:12
                      Witam,
                      Mam kolejne pytanie, widzę, że od czasu do czasu pojawia się oferta dla młodszego specjalisty do spraw rejestracji leków (praca w urzędzie) w wymaganiach między innymi widnieją takiej podpunkty :
                      1. znajomość języka angielskiego,
                      2. znajomość ustawy Prawo farmaceutyczne, wymagań Dobrej Praktyki Klinicznej i innych przepisów prawa dot. badań klinicznych.
                      Ad. 1 czy ten angielski to wymagany jest taki specjalistyczny??czy raczej komunikatywny??
                      ad.2 o co chodzi z tymi prawami, czy ktoś wie czy rzeczywiście jest sprawdzana (podczas rozmowy ) znajomość tych praw, czy wszystkiego raczej idzie nauczyć się już na etacie??
                      Jeśli ktoś będzie mógł mi pomóc, będę bardzo wdzięczna :-)
                      Pozdrawiam serdecznie
                      • chemistry-24 Re: 27.05.11, 17:14
                        Witam,
                        Skończyłam chemię na Politechnice i też zastanawiam się nad przekierunkowaniem w tą stronę. Z tego co wiem URPL praca jest spokojna od 8-16, żadnych wyjazdów nadgodzin. Zastanawiam się ile może zarobić tam starszy specjalista/ekspert. Wiadomo, że początki lekkie nie są, ale czy realne są tam awanse/podwyżki/premie/jakaś motywacja żeby się rozwijać i dokształcać?

Chętnie dowiem się również jak wygląda rozmowa ze znajomości prawa farmaceutycznego, bo ustawa jaką ściągnęłam ma około 150 stron:/
                        • olaolcia23 Re: 27.05.11, 22:23
                          wlaśnie ta ustawa nie jest zachęcająca, ja miałam na studiach różne ustawy do nauki, ale niestety nic związanego z lekami.
                          Z tego co wiem, zarabia się tam jak w urzędzie czyli ok.2 tyś, ktoś gdzieś napisał, ze 2800 brutto, ale nie wiem czy to młodszy czy starszy specjalista, raczej chyba starszy,więc młodszy to już w ogóle grosze, ja się jeszcze zastanawiam nad inspektoratem, bo kasa to chyba ta sama...,
                          Nic nie wiem o awansach i premiach niestety, raczej na kokosy nie ma co liczyć, jak uda mi się coś dowiedzieć to napiszę, ale również proszę o odpowiedź kogoś kto orientuje się w temacie :
                          1. ile osób jest chętnych na takie stanowisko- młodszy specjalista, asystent?
                          2.jak wygląda rozmowa, czy sprawdzają stan wiedzy z zakresu tych ustaw i j. angielskiego?/
                          pozdrawiam
                      • dorek3 Re: pytanie do dorek3 29.05.11, 14:39
                        Mogę Ci odpowiedzieć jako osoba blisko współpracująca z URPL.

Angielski jest potrzebny aczkolwiek nie wiem czy i jak weryfikowany. Osoby prowadzące procesy rejestracyjne muszą być w stanie napisać pismo z uwagami do dokumentacji czy w innych kwestiach proceduralnych w tym języku. Osoby oceniające dokumentacje tym bardziej bo 90% dokumentacji jest w tym języku. Z drugiej strony jak ognia unikają kontaktu bezpośredniego gdy nie ma przedstawicielstwa w PL. Jak prowadziłam rekrutacje i zgłaszały się osoby z URPL to ich znajomość języka zwykle była przeciętna. W praktyce potrzebny jest język branżowy, ale ten z kolei nie jest wcale jakiś specjalnie trudny. Jeśli ktoś ma znajomość na poziomie B1-B2 to poradzi sobie bez problemu.
                        Znajomość ustaw-dla mnie personalnie znajomość PF nic nie oznacza. Cała wiedza merytoryczna nt procedur i dokumentacji tkwi w wytycznych. Z tego co wiem URPL szkoli pracowników w tym zakresie, ale uwaga, trudno jest tam złapać wiedzę przekrojową. Osoba prowadząca rejestracje zwykle ma mierną wiedzę jeśli chodzi o zawartość dokumentacji (i odwrotnie). Jeśli już koniecznie zgłębiać PF to nie całe-polecam rozdziały o dopuszczeniu, ew badaniach klinicznych (choć w URPL zajmują się tym zupełnie różni ludzie)+ ustawa u URPL (właśnie ulegał zmianie!). No i powiązane rozporządzenia aczkolwiek mam wątpliwości czy osoba całkowicie świeża przez to skutecznie przebrnie.

Pozdrawiam
                            • Gość: Kasia Re: pytanie do dorek3 IP: *.baldata.net 23.06.12, 19:39
                              Dzien dobry,
                              Pozwolilam sobie napisac, bo przesledzeniu forum z nadzieja, ze moze znajdzie Pani czas i udzieli mi pewnej porady. Jestem tegoroczna absolwentka wydzialu chemii o obecnie odbywam roczny staz w firmie farmaceutycznej w Szwajcarii. Pracuje w dziale zarzadzania zwiazkami. Przegladam pojawiajce sie w firmie oferty pracy (ktora chcialabym podjac po zakonczeniu stazu), jednak we wszystkich wymagaja duzego doswiadczenia. Wysnuwam wiec wniosek, ze wielkie korporacje nie ucza , a raczej szukaja osob, ktore 'wniosa' cos do firmy, co zostanie oczywiscie m.in.finansowo docenione. Zastanawiam sie nad powrotem do Polski w celu zdobycia doswiadcznie w branzy Reg. Affairs. Bede bardzo wdzieczna, jezeli zechcialaby mi Pani powiedziec w jakich instutucjach, firmach, istnije realna szansa na odbycie stazu w tej dziedznie ? Chcialam tylko dodac, ze nie mam doswiadczenia dotyczacego prawa farmaceutycznego.
                              Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i ewnetualne porady,

Pozdrawiam!
                              Kasia
                              • dorek3 Re: pytanie do dorek3 23.06.12, 21:14
                                Zdecydowanie polecam załąpanie sie do pracy w Szwajcarii. Tam jest sporo centrali różnych firm farmaceutycznych więc zdecydowanie łatwiej będzi Ci tam nabrać dośiwadczenia (i to tego ciekawszego bo z poziomu centrali a nie kraju wyznaczonego) i znaleźć ofertę dla kogoś z mniejszym doświadczeniem.W PL ofert ostatanio jest relatywnie mało. Staże przede wszystkim w Novartisie. Jakieś doświadczenie mozna złapać w URPL ale pieniądze bardzo marne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka