Dodaj do ulubionych

RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzicie

12.02.09, 17:30
mam isc na rozmowe kwalifikacyjna ale wydaje mi sie ze bede jezdzil od domu do
domu i sprzedawal jakies agd nie usmiecha mi sie to moze ktos pracowal tam i
moze nap jak i co?? prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • Gość: ona Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.spray.net.pl 13.02.09, 16:17
      Bardzo dobrze ci się wydaje. Kirby to sprzedaż bardzo drogich odkurzaczy.
      Będziesz chodził od domu do domu i sprzedawał towar za kilka tysięcy złotych.
      Jak trafisz na kobietę i to jeszcze samą to masz możliwość popchnięcia sprawy do
      przodu ;) a jak jest z facetem to kicha.
      • Gość: kytapbw Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 22:06
        Tu akurat sie mylisz, ale nie bede sie sprzeczal. Ja pracuje 4
        tygodnie w KIRBY, zarobilem do tej pory tyle co przecietny przcownik
        biurowy X2 i nie napracowalem sie zbytnio (15 prezentacji X 2h =
        30h). A firma daje super mozliwosci awansu dla każdego niezaleznie
        od niczego, mususz tylko chciec pracowac i zarabiac duze pieniadze:))
    • Gość: martens1602 Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.chello.pl 25.02.09, 00:46
      siema ja tam wlasnie pracuje dokladnie w tej firmie jest tam naprawde spoko jak
      na poczatek (pracuje tam 3 tygodnie) ludzie suuuper atmosfera tez ale musisz byc
      otwarty odkurzacze sie sprzedaja tylko trzeba nabrac wprawy na poczatku moze
      byc ci trudno ale jak wytrwasz to naprawde mozesz sporo zarobic i szybko awansowac
      pozdrawiam
    • Gość: ona:) Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.subscribers.sferia.net 12.03.09, 14:07
      witam pracuję dokładnie w tej firmie i dość długo bo 3lata :)
      praca jest bardzo ciekawa,daje ogromne mozliwości awansu, atmosfera
      jest super.Nie ukrywam że jest tez ciężka dlatego niektórzy
      wymiękają... a potem dają upust swojej frustracji na różnych forach.
      Dopóki sam nie spróbujesz nigdy się nie dowiesz.
      • Gość: podbijacz Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.adsl.inetia.pl 17.03.09, 15:37
        Witam i podbijam.
        Coś nie chcę mi się wierzyć, że nagle pojawiło się tylu entuzjastów
        akwizytorstwa. Czy ktoś może napisać, jak tam jest na serio? Też myślę nad
        zaangażowaniem się w tę zabawę.
        pozdrawiam
      • Gość: mistrz Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.chello.pl 01.10.10, 18:48
        To jakie Tobie dała możliwości awansu, skoro od 3 lat jesteś akwizytorem >??!!
    • Gość: axr Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.acn.waw.pl 18.03.09, 15:03
      a co to jest za firma wogóle? bo tez mam tam isc na rozmwe, ale
      nawet źle ulice podali...
      • Gość: podbijacz Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.09, 13:06
        Ludzie, no niechże ktoś się odezwie!
        • Gość: Ramzes Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.09, 11:32
          Ta firma to jeden wielki pird... typowa akwizycja!!! Żeby dostać
          podstawe musisz odbyć 30 spotkan po ludziach a oni i tak mają gdzieś
          ten ZŁOM wolą kupić Zwykły odkurzacz zelmera a nie mieszkanie 38m2
          bedzie odkurzac sprzetem za Tak kolosalne pieniądze.
          Wiec sam sie zastanów człowieku to nie jest sprzet który jest łatwo
          sprzedać chyba że trafisz na chorą staruszke:)
          Bedą cie wozić samochodem po ludziach UHEHEHE a jak sprzedasz masz z
          tego 10%
          Ja ci to odradzam jedyny plus to ludzie z którymi współpracowałem:)
          • Gość: .... Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.09, 12:59
            dokładnie tak jak pisze poprzednik, a podstawa za te 30 spotkań, jest ponad
            połowę mniejsza od tego co podają w ogłoszeniu, no i co ważne umowa zlecenie!
            wiec jeśli nie pracujesz to nie masz kasy. itd i itp. nie warto, mało kto
            wytrzymuje tam miesiąc!
            • Gość: Arek Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.ptim.net.pl 01.04.09, 20:22
              naprawde nie warto sie poniżać. Człowiek musi mieć swoją godność a
              chodzenie po domach jest dla świadków jechowy.
              • Gość: djp@blo Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.acn.waw.pl 03.04.09, 14:42
                siema. ja bylem na gadce kwalifikacyjnej ... zaliczylem bez problemu
                bo tam nikt nie ma pojecia o tym co robi ... za wspolprace
                podziekowalem bo jak bym mial lazic po ludziach i taki kit wciskac
                to bym sie ze wstydu spalil ... jak do mnie przyjdzie taki burak z
                tym sprzetem to go chama psem poszczuje
                • Gość: AA Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.chello.pl 27.04.09, 16:12
                  Sam jesteś burakiem, pewnie taki niby figo fago a bałeś sie komuś do drzwi
                  zapukać?? Śmieszny jesteś.
                  • Gość: kph Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.09, 22:36
                    frajerzy mają to do siebie, że dużo mówią, a gó... robią. Jak koles
                    nie wiesz ocb w tej firmie, bo byles tylko na rozmowie, to nie
                    udzielaj sie, bo nie masz racji.
                    • Gość: komentator Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.aster.pl 15.05.09, 17:02
                      Państwo entuzjaści, przeczytałem Wasze posty i powiem krótko jetem w
                      szoku. Praca Akwizytora jet taka super to dlaczego ów pracownicy są
                      tak bardzo lubiani? Czyżby dlatego, że sprzedają (próbują sprzedać)
                      takie super towary to dlaczego nie są one dostępne w sklepach.
                      Ciekawe ile tkie urządzenie Kirby by tam kosztowało 10, 15, 20 a
                      może więcej tysięcy złotych. Smiało entuzjaści, pracownicy z
                      dużym stażem proszę potwierdzić albo zaprzeczyć. A dla mniej
                      zorientowanych propopnuję zapoznać się z definicjami Akwizytor i
                      Sprzedaż bezpośrednia oraz skąd one się wywodzą jeśli chodzi o kraj.
                      • Gość: anielka0987 Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: 195.22.119.* 01.07.09, 09:29
                        Wszystko byłoby w porządku, gdyby na rozmowie wspępnej mówili prawde (moja firma
                        mieścila się na zaciszu) - powiedziano mi, że firma UWAGA BĘDĘ CYTOWAĆ "zleca,
                        zainteresowanych klientów pracowniką, że nie musimy szukać ich na własną rękę"
                        to sobie pomyślałam suuuper skoro mają baze zainteresowanych potencjalnych
                        kupców to super:) po czym po prau dniach dowiaduje się że chodzimy po blokach
                        jak CYGANIE i pukamy do drzwi pytając " Dzień dobry pierzemy na waszym osiedlu
                        dywany, niepowtarzalna okazja....." to nawet jeżeli jedna osoba na sto się
                        zgodziła to jest nastawiona że przyjdzie jakiś "serwis sprzątający" i wypierze
                        jej dywan. Po czym przychodzi ktoś z odkurzaczem i zaczyna swoją prezentację...
                        wszyscy domownicy od razu wkurzeni widząc co ich czeka (że będą im wciskać jakiś
                        dziwny sprzęt) od razu zniechęceni, niemili bo nie spodziwali się czegoś takiego
                        TYLKO SERWISU SPRZĄTAJĄCEGO KTÓRY ZROBI TO CO MIAŁ I WYJDZIE.
                        • Gość: anielka0987 Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: 195.22.119.* 01.07.09, 09:35
                          poza tym co to za pensja od 30 spotkań NIE JAK KTOŚ WCZEŚNIEJ NAPISAŁ GODZIN. U
                          mnie wychodziło 600zł po odliczeniu wszystkich gó...en niecałe 400zł a ile się
                          trzeba nałazić napukać do drzwi żeby umówić sobie 30 spotkań w miesiącu!
                          zazwyczaj ludzie mają wieczorami czas, więc pierwsze spotkanie na 17 drugie na
                          20 i człowiek po 23 dopiero dociera do domu a na 12 znowu do firmy więc pracuje
                          się po 11 godzin dziennie. Chciałam jeszcze dodać że to autentyczne wyzyskiwanie
                          pieniędzy Kirby kupują za ok. 5 tyś a sprzedają za ponad dwa razy tyle... co
                          oznacza że zerują na ludzkiej naiwności.
                          • Gość: KIRBY Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.subscribers.sferia.net 26.07.09, 13:38
                            za mądry to ty nie jestes ale coz tacy tez są.
                            myslisz ze to firma ktora rozdaje pinieadze za nic?standard to 60
                            spotkan. w mc donaldzie nie musisz ani myslec ani sie wysilac jak by
                            co. a kasa jest fajna bo moja wyplata zadko ponizej 8tys jest.
                            za serwis i okpieke 33lata się płaci tak przy okazji jak nie
                            wiesz... a taniej mozna kupic bo się sprzedaje tego setki tysięcy
                            ale ty jestes madrzejszy ła ha ha
                            • Gość: ak Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 11:30
                              za mądry to chyba Ty nie jesteś:D inteligencji zero (van lider?, DTS?, DPS?):D
                              zajrzyj czasami do słownika ortograficznego mądralo z wodą zamiast mózgu, w
                              sumie niewiele można się spodziewać po osobie z Kirby, przecież tam pracują
                              tylko osoby którym nie chce i nie chciało się uczyć (mam na myśli szkołę), więc
                              innej pracy nie dostaną, tylko taką do której przyjmują każdego, więcej ambicji
                              życzę;)
            • Gość: Rrrrafi Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.siedlce.domtel.com.pl 01.05.10, 11:42
              Ten kto pisze że nie warto, lub ze sprzet wogole sie nie sprzedaje -
              prawdopodobnie wogole nie pracowal w tej firmie, lub tez byl cienkim bolkiem
              ktory po paru dniach, tygodniach odszed i nawet nie sprobowal. Ja tu pracuje
              rok, i jest mi tu dobrze, poniewaz zarobilem wiecej niz w kazdej przecietnej
              pracy, wygralem sporo nagrod, wycieczek itp. Ale co tam, lepiej siedziec na
              forum i narzekac jak ten swiat jest zly ;)Kirby jest dla prawdziwych, nie dla
              mieczakow. Pozdro
    • Gość: PAN XXX Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.chello.pl 18.08.09, 22:23
      Ja takze mialem przyjemnosc pracowac kilka miesiecy u Dystrybutora Fabrycznego
      w biurze w zabkach / pradze.

Ludzie omijajcie ta prace !!!!!

Brak umow - polowa biura pracuje an czarno !!! bez umow !!!

Praca - biuro podobno umawia gotowe spotkania a faktycznie polega na chodzeniu
      od domu do domu, od bloku do bloku i pukaniu ludziom po drzwiach czy by nie
      chcieli obejrzec urzadzenia a w zamian upierze sie im w prezencie dywan !!!
      Paranoja !!! Ludzie wykrzykuja od zlodzieji, od oszustow, mowia zeby znalezc
      sobie normalna prace!!

Godz pracy - pracuje sie od godz 10 do 23 tak jak pisali przedmowcy, jezdzi sie
      firmowymi wanami, i czeka sie az ostatni skonczy prace.... nieraz wracalem o 1 w
      nocy !!!!

Zarobki - ludzie tam chodza caly czas bez pieniedzy !! ludzac sie ze zarobia
      miliony zl tak jak im managerowie wciskaja kitow ...
      W biurze na pradze oszukuje sie ludzi na wyplaty !!! Byly osoby, ktore za 6 dni
      w tygodniu po 13 godz zarabialy 500 zl !!!

Nowe osoby - sa proszone o podanie polecen do rodziny i znajomych !!! tylko po
      to zeby u nich sprzedac maszyne i utopic ich w raty ... ale mozna maszyne
      kupic taniej :D

Szkolenia - ucza jak wciskac maszyne starym ludziom lub osoba podatnym na
      manipulacje.... a za 2 tyg szkolenie w razie rezygnacji trzeba oddac 800 zl ....

Ludzie omijajcie KIRBY z daleka !!!! lepiej isc juz do pracy na budowie.... tam
      przynajmniej pracuje sie w normalnych godzinach i za dobre pieniadze !!!!
      • Gość: gosc Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.router1.tygrys.net 03.09.09, 18:01
        kirby to jeden wielki szajs nie pracujcie tam ta firma to oszusci i
        wyzyskiwacze. wyzysk czlowieka przez czlowieka robia wode z mozgu i
        kaza robic to starym babcia. jak bym mial granata to bym rozwalil
        ten burdel
    • Gość: k Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.as.kn.pl 08.10.09, 10:51
      Ja tam pracuję. Zarabiam 3-5 tysięcy miesięcznie. Praca jak przedstawiciel
      handlowy tylko w domach a nie firmach. Można spotkać ludzi wrednych, którzy
      zamiast kulturalnie odmówić wrzeszczą, ale jeśli to dotyka twojej godności, to
      ile ona jest warta, że takie bzdety sprawiają, że czujesz się poniżony. Fakt, że
      trzeba sie najpierw nauczyć takiego sprzedawania, ale chyba o to chodzi w
      zdobywaniu doświadczenia. Róbcie jak chcecie ale kirby to praca jak wiele innych
      i nie wiem po co robić z igły widły jak komuś się nie podoba. Zniechęcacie tylko
      ludzi do szukania możliwości, a firmie robicie na złość. Pozdrawiam i proszę o
      bardziej przemyślane opinie.
      • Gość: hans Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.chello.pl 11.11.09, 01:07
        Pracowalem w biurze w warszawie... AKWIZYCJA, na rozmowie powiedziano mi ze
        praca polega na jezdzeniu do klientow zainteresowanych tym sprzetem przez
        umowione przez biuro spotkanie a okazalo sie chodzenie po blokach i pukanie do
        drzwi, latanie z jakas smieszna ankieta po parkingu pod marketami i pytaniem "co
        to jest na obrazku".... w ten sposob trzeba zrobic minimum 30 spotkan... po 3
        miesiacach jest do wyboru albo dzialalnosc gospodarcza albo praca na czarno... o
        dziwo czesc ludzi nie chcialo sie przyznac ale okazalo sie ze pracuja na czarno :O

Nic tylko zglosic do PiPu...
        • Gość: MARCIN Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.09, 11:53
          A ja wziolem niby na raty ich odkurzacz na ojca,w sensie że moge go miec w domu
          żebym niby im nie uciekł z nim,i jak pojade na prezentacje tak samo .I MAM
          PYTANIE - JAK JA GO SPŁACE TERAZ ? Będą mi odciągać od sprzedaży ? A jeśli
          zrezygnuje z pracy to co z tymi ratami ??? PROSZE O SZCZERĄ ODPOWIEDZ BO SIE SAM
          PRZESTRASZYLEM CZYTAJĄC TO FORUM
          • Gość: m. Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.acn.waw.pl 30.11.09, 21:39
            nie rozumiem ludzi co wypowiadaja sie na tematy o ktorych nie maja pojecia!! ja
            jestem zadowolona z pracy. mozna sie rozwijac, zdobywac doswiadczenie, jest duzy
            kontakt z ludzmi, mozna poznac wielu przyjaciól. zreszta sam sie przekonaj.
            • Gość: OnnA problem IP: 212.244.160.* 09.08.10, 12:28
              witam serdecznie.

Mam wielki problem, ponieważ rok temu zaczęłam pracę w Kirby w Poznaniu -
              dokładnie w Firmie KFD u pana Marka Juszczaka. Aby tam pracować musiałam kupić
              odkurzacz, jednak po paru dniach zrezygnowałam. Pan Marek napisał mi pismo, że
              deklaruje odbiór odkurzacza i że go spłaci. Czego do dziś nie zrobił... Płacił
              tylko przez rok. A miał zapłacić całość od razu. Teraz zostałam bez tego
              przeklętego odkurzacza i z ratami "na karku".

Moje pytanie brzmi: co mam teraz w tej sytuacji zrobić? Ponieważ wielokrotnie
              rozmawiałam z Panem Markiem, ale on jest strasznie ordynarny i bezczelny. W
              sumie od dłuższego czasu nie odbiera telefonu.

Gdzie mam szukać pomocy w tej sprawie?

pozdrawiam.
              nmm@o2.pl
              • Gość: kirbymanager:) Re: problem IP: *.globalconnect.pl 04.03.11, 12:40
                Że mnie to nie dziwi jak ktoś poznał M.Juszczaka to wie że to naciągacz i w tym układzie to on musi zarobić a nie ktoś inny- wykorzystuje wszystkich i wszędzie. Pozdrawiam
    • Gość: DPS Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.icpnet.pl 02.12.10, 19:15
      Jak widzę można tu spotkać optymistów jak i pesymistów - jak wszędzie. Generalnie przepracowałem trochę czasu w tej korporacji - doszedłem nawet do szczebla DPS - wtajemniczeni będą wiedzieć o co kaman :) i przyznam że była to dla mnie nie zła szkoła życia. Tak naprawdę wszyscy macie rację 1. Trzeba zapierdzielać po domach 2 Kasa ciężka do zarobienia - ale kto słucha starych wyjadaczy to zarobi = pytanie czy potrafisz słuchać? Doszedłem tu nawet do poziomu 5-10 miesiąc ( przed opodatkowaniem na własnej działalności ) czasem więcej, ale zmęczyło mnie to zbiegiem czasu więc postanowiłem się przebranżowić :) aktualnie jestem właścicielem hurtowni instalacyjnej i radzę sonie całkiem nie źle. Kochani z perspektywy czasu mogę powiedzieć tak : jeśli nie masz innej opcji a do stracenia masz tylko czas, warto w to wejść choć by na 3 miesiące aby czegoś się od tych ludzi nauczyć. Na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę ich szkolenia + kilka książek handlowych = 70% skuteczność w aktualnej branży - a z taką wiedzą handlową i skutecznością znjadziesz pracę w tydzień - jeśli oczywiście ci nie wyjdzie w Kirbie :) Naprawdę polecam dla głodnych wiedzy po to aby podnieść swoje kwalifikacje.

PEŁEN SZACUN DLA AKWIZYTORÓW - SAM ZATRUDNIAM 3 BYŁYCH ...
      • Gość: SZACUN Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 23:07
        SZACUN
      • Gość: rty Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.04.11, 12:41
        ja zaczełam prace w kirby i mi sie podoba tyle ze ja nie chodze po dpmach i nie sprzedaje odkurzaczy tylko umawiam na spotkania reszta mnie nie obchodzi za kazde umówione spotkanie mam 5 zł dziennie umawiam do 15 spotkan pracuje kiedy chcer tj najlepiej pracowac od 14 do 20 bo wtedy ludzie wracają z pracy i sa w domach a jak ktos chodzi sobie wczesniej to czesto na marne bo od rana nikt im drzwi nie otworzy chodzimy po bogatych osiedlach gdzie ludzie maja pieniądze czesto zamknietych dobra bajerka i człowiek jest twój dlaatego fakt ze nie kazdy nadaje sie do tej pracy trzeba miec gadane i umiec przekonac ludzi do siebie nawet jak cie wyrzuca to byc milym i zyczyc milego dnia czasem wystarczy tylko pochwalic pieska i juz wchodzi sie w bajere i oczywiscie trzeba sie prezentowac duze szanse mają ładne dziewczyny z doza optymizmu i nie opuszczajacym ich usmiechem na twarzy fakt jest to praca dla wyrachowanych kłamliwych suk:D
        • Gość: Były pracownik Re: RTS SUSKI dystrybutor sprzetu kirby.co sadzic IP: *.play-internet.pl 28.01.12, 23:32
          Powiem tak Praca w kirby jest ciężka latanie po domach i umawianie spotkan do póżnego wieczoru,oczywiście nie każde sprzedażowe ciężko coś sprzedać w takiej cenie najpierw musiałem siebie sprzedać a potem odkurzacz:).Ale Ciesze się że tam pracowałem bo nabyłem tam dużego doświadczenia, szkolenia miło posłuchać ,dobra motywacja szefa kiedyś nawet fajne nagrody były szefu 50zł potrafił na dzień dobry rozdać paru osobą na początek dnia ,wycieczki też były w zagranice od czasu do czasu ale tylko dla Naj,,,,,,,teraz to chyba tak niema. Był okres za mojej kadencji ze chciało sie aż isc do tej pracy fajne towarzycho i też było pare zazdrośników ,dobra sprzedaż kirbiego prowizja niezła jak na tamte czasy miałem niezłego farta bo nieżle zarobiłem. Udało mi się , nie każdy się nadawał trzeba było mieć silną psychikę na nie udane spotkania, mogłeś zrobić 50 spotkań siedząc na jednym 2 lub 3 godz i tak musiałes za darmo dywan wyprac czy sprzedałeś lub nie ,bo tak sie umawiałeś i sprzedać 3,4 lub więncej maszyn lub zero i w tedy nic nie zarobiłeś a byli tacy tylko ze szybko sie wypalali kasy nie było jak sie nie chciało zasuwać to za darmo siedzieli bo im dobrze było.Ale wszystko do czasu wiecznie nie mogło być super kryzys i najlepszego dopadł siła i chęci to jest przebicie męcząca robota jak cholera nogi w dupe wchodziły tylko szefu miał najlepiej kase trzepał i fury niezłe kupował.Jak masz czas i 19 lat, troche kasy zaoszczędzonej lub starzy ci dają to jest praca dla ciebie na chwile albo ci sie pofarci albo nie. Minus to że nie ma umowy tylko na czarnucha robisz lub sobie działalność założysz jak wolisz.Tera to nie wiem czy ta firma funkcjonuje pozmieniali siedziby ,Rynek sie zmienia tera cieżko coś opylić ludzie mniej ufni i nie chcą wpuszczać na chate Ale ogólnie dobrze wspominam prace w Kirby pozdro dla załogi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka