Dodaj do ulubionych

Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7

18.08.09, 14:31
Jeżeli ktokolwiek ma jakieś doświadczenia z firmą s7team.pl - w tym
temacie to proszę o opinie.

Obserwuj wątek
    • moru Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 20.10.09, 12:25
      Witam. Ja jestem uczestnikiem tego MLM. Mogę powiedzieć, że jest to najlepszy
      MLM w jakim byłem dotychczas, a było ich kilka. W tej firmie można bez przeszkód
      się rozwijać i zarabiać niezłą kasę. Teraz wprowadziliśmy zmiany dzięki czemu
      oferta Sigmy znacznie się polepszyła a koszty które ponosi uczestnik dalej są na
      niskim poziomie.
      A jakie zmiany?
      - produkt- stał sie teraz bardziej konkurencyjny, opisywany jest nawet na
      największych portalach w Polsce
      -gratyfikacje - są na wyższym poziomie i jest ich więcej - będą przysługiwać Ci
      gratyfikacje - osobista, nadrzędna i specjalna - 3 razy większa szansa na
      zarobienie upragnionych pieniędzy
      - pakiety - zupełna nowość... wybierasz pakiet z którego chcesz korzystać jako
      uczestnik. Jeśli np. nie jesteś pewien systemu możesz skorzystać z pakietu
      minimum który kosztuje tylko 40 zł
      - szybka i łatwa rejestracja - liderzy Sigmy pomogą Ci w wszystkich procedurach,
      które stały się bardziej przejrzyste
      - profesjonalne szkolenia - szkolenia na coraz wyższym poziomie i w różnych
      formach - pozwolą Ci posiąść wiedzę doświadczonych MLM-owców dzięki czemu
      efektywniejsza stanie się twoja praca

Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na stronie -
      www.s7team.com/?page_id=382
      Szczerze - MLM to dziś najlepiej rozwijająca się branża w internecie ...dlaczego
      więc nie wybrać najlepiej rozwijającej się firmy ? Tylko Sigmapro7 !
      • waldemar-99 Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 19.07.11, 09:49
        Witam.Przeczytałem wszystkie posty no i nie jestem rozczarowany tym co tu opisujecie na temat tylko jednego tematu Sigmy.Otrzymałem materiały na ten temat i zgodzę się z tymi,którzy określają je jako nędzne materiały.Ciągle powtarzające się to samo w kółko,i widoczna chęć pozyskania może nie tak klienta jak partnera do współpracy.Ci którzy piszą,że trzeba na początku coś włożyć aby potem zyskać,są w błędzie.To może trzeba wogóle zmienić system pracy w tym kraju.Może podejmując jakąkolwiek pracę,najpierw trzeba wpłacić bazowe,żeby coś zarobić.Ktoś zadał pytanie,dlaczego firma nie potrąci tej wpłaty z zarobku w przeciągu tych 20 dni.Miał rację pytając o to.Ale odpowiadam teraz temu,który odpowiedział pytaniem jaka to różnica.Jest różnica i to taka,że on jeszcze nic nie zarobił a już musi stracić.Odpowiem tu również Paniom .W czasach kiedy nasz polityk Waldemar Pawlak kandydował na prezydenta,moja żona wracając z pracy stwierdziła,ze ustaliła z koleżankami w pracy,że będzie głosować na Pawlaka bo on jest taki sympatyczny i taki piękny.Prawda drogie Panie?Wracając do sedna to czy wam wiadomo,że jeżeli podpiszecie umowę a z czasem zrezygnujecie to będziecie musieli przez 12 miesięcy opłacać za pakiet?Nie oceniam tu tej pracy ani negatywnie ani pozytywnie.Sam byłem tym zainteresowany,ale znalazłem wiele niejasności.Z ponad wielu zamieszczonych tu wypowiedzi nikomu nie przyszło na myśl,że rejestrując się wprowadza swoje dane osobowe.Zaraz znajdzie się ktoś kto stwierdzi,że jest ochrona danych osobowych.Z pewnością będzie to ktoś kto naprawdę nie widzi jaka jest w tym kraju ochrona danych osobowych.Myślę,że na to wszystko trzeba spojrzeć bardziej realistycznie a mniej naiwnie.Napewno Ci którzy tu pracują będą tego bronić i chwalić.To jest logiczne.Jest takie przysłowie.Każdy żyd swój towar chwali.Chyba dlatego,że oni faktycznie w tych bajerach handlowych są nie do pobicia.Dlatego każdy musi sam podjąć decyzję.Ja rezygnuję z wielu nie jasnych powodów.Pierwszy z nich jest to,że mam obowiązk rejestracji od razu.To mi nie pasuje,gdyby było to po tych 20 dniach,to owszem.Natomiast wszystkim przyszłym potencjalnym partnerom,życzę powodzenia.
        • Gość: jerzy Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.11, 22:10
          Ja nie czytałem wszystkich wpisów, ale może warto najpierw zmienić podejście? Jeżeli traktuje się to jako potencjalne miejsce zatrudnienia, to błąd. To jest możliwość (jak każdy MLM) zbudowania własnego biznesu, a to zawsze wymaga inwestycji. Tylko w MLMach jest ona minimalna. A natychmiastowa rejestracja, opłaty rejestracyjne itd. są po to, żeby odsiać tych, którzy chcieliby coś z niczego. Z całym szacunkiem do mojego przedmówcy. Nie znamy się, więc pozostaje mi tylko generalizowanie. MLM jest biznesem dla każdego, dlatego trzeba zastosować coś, co spowoduje, że trafi do niego każdy WŁAŚCIWY człowiek.
          Żeby było jasne - nie współpracuję z tą firmą, ale mam doświadczenie w innej i chyba w takiej sytuacji mogę próbować się wypowiadać obiektywnie.

Powodzenia!
          • Gość: ewcia Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: 94.127.110.* 05.01.12, 20:12
            Oczywiscie slyszalam i jestem przerazona,bo to kolejna pralnia mozgow-ludzie wierza,ze ubezpiecza swoje zdrowie a wspolpracownicy licza na duze zyski,niestetety przejada sie jak z Kasprowego!Tej firmie chodzi tylko o wyrwanie kolejnych naiwnych,ktorzy wykupia polisy ubezpieczeniowe-a potem niech sie dzieje co chce!Zenada-dla probujacych przmierzac sie do wspolpracy OSTRZEZENIE-niby okres probny 20 dni jest za darmo,ale ubezbieczenie dla siebie trzeba wykupic na wejscie-to ma byc za darmo?Jak juz ubezpeczenie wykupicie,to czemu Wasz prowadzacy za darmo prowierzy Wam swoje sposoby niezlego zarobku-przeciez to bylaby kompletna glupota.Jezeli lubicie takie gierki to bawcie sie ale pozniej pretensje do Pana Boga!
            • Gość: magdolna Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: 83.1.81.* 05.01.12, 22:02
              Nie wiem czy masz rację z tą "pralnią mózgów" i "polisami ubezpieczeniowymi". Ja weszłam na stronę firmy i nawet do nich zadzwoniłam, żeby się przekonać czy ta firma to nie firma "kogucik" i otrzymałam bardzo konkretne informacje. Ja nie jestem w tej firmie, ale czytałam artykuły dziennikarzy na jej temat i są bardzo pozytywne. Przede wszystkim to ta firma nie sprzedaje "polis ubezpieczeniowych" tylko pakiety medyczne a placówki medyczne obsługuje firma POLMED. Tak więc najpierw trochę sprawdź i uzyskaj wiedzę na jakiś temat, a dopiero gdy już masz wiedzę to szkaluj i opluwaj ludzi. Tak nie wolno postępować, bo czynisz zło i za to nawet nie ponosisz odpowiedzialności. A powinnaś. Zainteresuj się pomocą i pomaganiem ludziom który tak ciężko żyje się w tym kraju! A może praca w CHOSPICJUM
            • izabelamotyka Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 29.01.12, 22:42
              Co też pani opowiada? Firma nie sprzedaje ani polis ani innej formy ubezpieczenia. Chyba coś tak nie do końca zapoznała się z tematem. Okres próbny to okres próbny natomiast, trwa 20 dni i przez cały ten czas nikt do mnie nie mruknął nawet żeby wykupić ubezpieczenie. Owszem, od początku wiadomo, że aby zostać partnerem należy wykupić dla siebie pakiet medycznej obsługi. Jeśli się CHCE zostać partnerem firmy, po okresie próbnym. A nie w okresie próbnym. Oj dzwonili, dzwonili, tylko nie wiadomo w którym kościele.

Pakiety natomiast są bardzo pomocne Idę bezpłatnie do specjalisty wtedy kiedy go potrzebuję a nie kiedy jest za późno.
              • jack_strong Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 30.01.12, 14:38
                izabelamotyka napisała:

> Co też pani opowiada? Firma nie sprzedaje ani polis ani innej formy ubezpieczen
                > ia. Chyba coś tak nie do końca zapoznała się z tematem. Okres próbny to okres p
                > róbny natomiast, trwa 20 dni i przez cały ten czas nikt do mnie nie mruknął naw
                > et żeby wykupić ubezpieczenie. Owszem, od początku wiadomo, że aby zostać partn
                > erem należy wykupić dla siebie pakiet medycznej obsługi. Jeśli się CHCE zostać
                > partnerem firmy, po okresie próbnym. A nie w okresie próbnym. Oj dzwonili, dzwo
                > nili, tylko nie wiadomo w którym kościele.
                >
                > Pakiety natomiast są bardzo po
                > mocne
                Idę bezpłatnie do specjalisty wtedy kiedy go potrzebuję a nie kiedy
                > jest za późno.
                Firma oferuje pakiet usług medycznych i proponuje potencjalnym partnerom pakiet zielony, a w nim za przeproszeniem jest guzik z pętelką. Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp do specjalistów, badań i zabiegów, to musisz wykupić pakiet platynowy za bagatela 300 zł miesięcznie, tylko jest płatne za pół roku z góry. Mówisz, że podczas okresu próbnego nikt nie nagabuje do wykupienia pakietu? Jak się wchodzi do panelu administracyjnego, to pierwsze okienko jakie Ci wyskakuje informuje Cię ile masz zapłacić i do kiedy, a i Pan Muzaj co jakiś czas przysyła e-maile przypominające.
            • Gość: Anna Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.gorzow.mm.pl 17.05.12, 11:24
              Droga ewciu, widać nie czytałaś dokładnie ponieważ SigmaPro7 nie proponuje ubezpieczenia, to jest prywatna opieka medyczna w abonamencie. Każdy lekarz mający prywatną praktykę i każdy ubezpieczyciel jakiejś firmy ubezpieczeniowej, powie Ci, że to są dwie zupełnie inne sprawy. Klient wykupując taki abonament ma dostęp do specjalistów, badań, rehabilitacji itp. prywatnie. To duża oszczędność nie tylko pieniędzy ale i czasu. Poza tym jakość usługi jest zdecydowanie lepsza. Jeszcze raz powtarzam: to nie jest ubezpieczenie! Co do 20-stu dni. Rejestrujesz się na okres próbny i sprawdzasz czy potrafisz wykonywać tą pracę. Po tym okresie umowa wygasa automatycznie i tracisz dostęp do panelu lub podejmujesz współpracę i wykupujesz abonament. Tak to wygląda. Posłuchajcie to jest biznes, a nie praca na etacie. To jest praca dla osób, które chcą prowadzić własną firmę ( a wtedy pracują dużo) lub dla kogoś kto chce sobie dorobić około 200-500zł miesięcznie (umowa-zlecenie). Jeżeli marzysz o pracy na etacie to nie jest zajęcie dla Ciebie. Tu nie ma szefa, który Ciebie pogoni do pracy lub z niej rozliczy. Musisz sam się mobilizować, a to nie jest takie proste. Oczywiście większość myśli, że to nic trudnego, dziwne tylko, że w praktyce 99% odpada w przedbiegach. Pozdrawiam Anna
              • jack_strong Re: Polecam artykuł o nich 10.01.12, 15:43

Gość portalu: ala napisał(a):

> Skończcie pisać w kółko to samo !
                > AGRESJA i HAMSTWO - to wasz sposób na "odbicie" niewygodnych komentarzy!
                >
                > Obrażacie wszystkich !!!!!! czy w podobny sposób odnosicie się do swoich klient
                > ów!
                >
                > Nie zasłaniajcie negatywów tym pie...niem. Forum służy do wyrażania opinii - ty
                > ch dobrych i złych a nie do DARMOWEJ REKLAMY !!!!!
                >
                > i gdzie tu uczciwość??????
                Ala oni specjalnie zasypują forum informacjami o tym jaka to wspaniała firma, aby przysłonić prawdę, którą wyrażają osoby, które się nacięły na SIGMIEPRO7. Ala podam Ci swojego -e-maila, napisz do mnie: jack_strong@gazeta.pl
                • Gość: SławomirSzczepanik Re: Polecam artykuł o nich IP: *.zicom.pl 10.01.12, 16:30
                  "Forum służy do wyrażania opini
                  > i - ty
                  > > ch dobrych i złych"

moja opinia na poruszony temat to poniższa historyjka:
                  "Pewien Mocny Jacek bardzo lubił pizze z pobliskiej pizzerii i zajadał ja z apetytem. Polecał ją także 1200 innym osobom, bo była dobra choć nikt go o to nie prosił. Właściciel lokalu nigdy go jednak nie docenił i nie zaproponował mu ani jednej gratisowej, nawet malutkiej, pomimo tego, że dzięki niemu inni kupowali jej coraz więcej i więcej. Pizzeria rozrastała się i otwierała nowe lokale, zyskując coraz więcej konsumentów, a właściciel budował tylko SWOJE imperium nie dzieląc się z nikim, bo i po co..." Tak samo można polecać dobrą książkę czy film w kinie.
                  Przytoczyłem to opowiadanie dlatego, że niektóre komentarze spowodowane są niezrozumieniem formy działalności S7. Firma nie zatrudnia i nie płaci za reklamę firmy, a za pomoc w sprzedaży produktu, jakim jest Abonament OM SIGNUM. Zgodnie z planem gratyfikacyjnym firma wynagradza za sprzedaż a nie za dawanie ogłoszeń. Forma sprzedaży jest dowolna, jeżeli nie mija się z prawdą i nie narusza elementarnych zasad sprzedaży. Umożliwia także współpracę osobom bez pracy i pracującym, uczącym się i już wykształconym. Ktoś tam wyżej użalał się ze ma skończone szkoły i jest magistrem politologii, a pomimo to nie ma na własny abonament. Przepraszam, ale to nie wina S7. Osobiście uważam, ze zdobyta (wyszkolona) wiedza nie gwarantuje w dzisiejszych czasach dochodów na satysfakcjonującym poziomie. Jeżeli nie dostosowujesz się do zmian jakie niesie rynek i stoisz w miejscu to się nie rozwijasz, a nawet zwijasz i tyle. Papier dziś niewiele znaczy. On tylko umożliwia Ci dostanie się do pracy najemnej za pieniądze z góry ustalone. S7 umożliwia z kolei niezależność zarówno w działaniu jak i w zarabianiu. Umożliwia to tworząc sieć Niezależnych Partnerów, którzy mogą dzięki temu systemowi rozwijać własną przedsiębiorczość poprzez nauczenie siebie, później innych, a jeszcze później tych innych jak nauczać następnych. Nie każdemu się to udaje, bo wymaga to działania. Od "gadania" o tym nikt jeszcze nie zarobił. Wszystko jest kwestią czasu i zaangażowania. Czas i tak upłynie. Więc jeżeli nadal zamierzasz krytykować tych co starają się coś tworzyć, zastanów się wcześniej co takiego Ty w życiu zrobiłeś bardziej wartościowego, ze upoważnia Cię to do tego krytykowania.
                  Zapraszam także na priv:
                  s.szczepanik@omsignum.pl
                    • Gość: Agnieszka Re: Polecam artykuł o nich IP: *.pools.arcor-ip.net 10.01.12, 17:18
                      Sory Daniel ale to Ty sie nie przedstawiasz z imienia i nazwiska,Wybacz ale juz dziaiaj nam pisales ze nasz oczernisz na forach..Nie chcesz nie umiesz przyznac sie do jednego:do tej pory Ty i reszta tu piszacych bzdury na temat firmy nie ma pojecia czym jest marteting sieciowy.Mimo naszych staran .pomocy dalej brniesz w swoja niewiedze i dwa oczerniasz mnie, nas ,firme...Sory ale ja jako osoba prytwatna nie zostawie tego bez echa.Tej osobie pod roznymi nikami juz dawno sie przygladam.Od kilku miesiecy wypisuje bzdury..ale zapomiala o jednym ip jest naszym podpisem.
                      uwazaj bo ja nie jestem anonimowa i dwa zalatwiam takie zeczy prawnie!!! poczytaj panie politolog ile grozi za oczernianie ..
                      Pani DARIO brawo swietnie to pani ujela:-)pozdrawiam wszystkich uczciwie pracujacych na swoj sukces w Sigmapro7 i badzmy zdrowi z Omsignum:-)

• Gość: Agnieszka Re: Polecam artykuł o nich IP: *.pools.arcor-ip.net 10.01.12, 17:31
                          Daniel wszystko jest bzdura ogolnie co piszesz..Rozumiem ze psiales duzo ogloszen..i to podziwiam ale to mlm budujesz swoja strukture(swoj biznes online) i polecasz abonemnet medycznY..sam wiesz ze jest doskonaly.jedynem kosztem jaki ponosisz to oplata aktywacyjna 55 zl..a opieke kupujesz dla siebie .Poczytaj jak dzialaja inne mlm.W niektorych musisz comieisac cos kupowac dla siebie..ale ludzie zarabiaja i tam duze pieniadze bo inwestuja swoj czas ,male pienaidze ,samodoskonala sie i maja wyniki. Prosze panstwa UPRZEJMIE PROSZE O ZAPOZNANIE SIE Z MLM a potem o wypowiedzi na forum.

• jack_strong Re: Polecam artykuł o nich 10.01.12, 21:42
                        Gość portalu: Agnieszka napisał(a):

> Sory Daniel ale to Ty sie nie przedstawiasz z imienia i nazwiska,Wybacz ale juz
                        > dziaiaj nam pisales ze nasz oczernisz na forach..Nie chcesz nie umiesz przyzna
                        > c sie do jednego:do tej pory Ty i reszta tu piszacych bzdury na temat firmy nie
                        > ma pojecia czym jest marteting sieciowy.Mimo naszych staran .pomocy dalej brn
                        > iesz w swoja niewiedze i dwa oczerniasz mnie, nas ,firme...Sory ale ja jako oso
                        > ba prytwatna nie zostawie tego bez echa.Tej osobie pod roznymi nikami juz dawno
                        > sie przygladam.Od kilku miesiecy wypisuje bzdury..ale zapomiala o jednym ip je
                        > st naszym podpisem.
                        > uwazaj bo ja nie jestem anonimowa i dwa zalatwiam takie zeczy prawnie!!! poczyt
                        > aj panie politolog ile grozi za oczernianie ..
                        > Pani DARIO brawo swietnie to pani ujela:-)pozdrawiam wszystkich uczciwie pracuj
                        > acych na swoj sukces w Sigmapro7 i badzmy zdrowi z Omsignum:-)
                        >
                        Czy języka polskiego uczył Cię ten sam człowiek co marketingu sieciowego i prawa? Ty mi grozisz? Straszyć to sobie możesz, ale łysego nożyczkami. To ja wam mogę wiele zarzucić. Przede wszystkim to, że w ogłoszeniach nie mówicie o tym, że trzeba po 20 dniach opłacić aktywację i wykupić pakiet medyczny z góry za pół roku, a niepodanie pełnej prawdy jest zakamuflowanym kłamstwem. I kolejna nieprawda, to że wmawiacie ludziom, iż na okresie próbnym poczują jak budować swój własny biznes, a prawda jest taka, że przez okres próbny niczego się nie zarobi i człowiek musi podpisywać umowę i uiszczać opłatę w ciemno i zmuszacie do opłacenia każdego kto kto chce z wami współpracować. Tłumaczycie to tak, iż jak człowiek może coś polecać, skoro tego nie wypróbował, a przecież ja jeszcze nie skorzystałem z waszych usług, a już je polecałem i zamieszczałem ogłoszenia, że dam ludziom pracę. Ja sam jestem bezrobotny, więc jak miałem dać pracę innym?! Kolejne kłamstwo, kłamstwo na kłamstwie i wy kazaliście mi oszukiwać innych. Dlatego będę przed wami przestrzegał wszędzie, gdzie się tylko da.
                    • Gość: SławomirSzczepanik Re: Polecam artykuł o nich IP: *.zicom.pl 10.01.12, 17:24
                      Jacku Strongu, nie boję się, tylko chciałem udaremnić ludziom czytania takich rzeczy jakie wypisujesz. Domniemam, że gdyby udał Ci się sprzedać choćby 5-6 abonamentów (tyle wystarczy, aby zrefinansować z prowizji swój własny) pisałbyś inne komentarze. No cóż, widocznie nie poznałeś zalety z tej usługi. Niektórzy za jedną prywatną wizytę u lekarza płacą więcej niż wymieniłeś. Jak już wspomniałem wcześniej, nie chodzi o dawanie ogłoszeń (tak postępują zwykli ekspedienci), ale należy wyjaśnić zainteresowanemu korzyści z posiadania abonamentu medycznego. Widocznie sam tego nie zrozumiałeś. Stąd brak przekonania do polecanej usługi. Może nawet dobrze, ze już tego nie robisz, bo to trochę niewłaściwie polecać coś do czego nie ma się przekonania. Co byś odpowiedział osobie, której coś polecasz ze jest dobre, a ona Cie zapytała: NO OK !, A TY TO MASZ?
                      I jeszcze jedno. Niektórzy piszą ze trzeba zainwestować. Nie trzeba. Choć w biznesie (perspektywicznym) jest tak, że trzeba coś dać od siebie. Jeżeli ktoś mi proponuje uczciwy i dochodowy biznes w którym MOGĘ zarobić np. 100 000 tylko trzeba zainwestować 1000 to jest to dla mnie wyzwanie. Dla innego będzie to problem i powie: To DAJCIE MI te 100 000 to ja wam oddam później 1000. Nie tędy droga Jacku Strongu...
                      • jack_strong Re: Polecam artykuł o nich 10.01.12, 21:48
                        Gość portalu: SławomirSzczepanik napisał(a):

> Jacku Strongu, nie boję się, tylko chciałem udaremnić ludziom czytania takich r
                        > zeczy jakie wypisujesz. Domniemam, że gdyby udał Ci się sprzedać choćby 5-6 abo
                        > namentów (tyle wystarczy, aby zrefinansować z prowizji swój własny) pisałbyś in
                        > ne komentarze. No cóż, widocznie nie poznałeś zalety z tej usługi. Niektórzy za
                        > jedną prywatną wizytę u lekarza płacą więcej niż wymieniłeś. Jak już wspomniał
                        > em wcześniej, nie chodzi o dawanie ogłoszeń (tak postępują zwykli ekspedienci),
                        > ale należy wyjaśnić zainteresowanemu korzyści z posiadania abonamentu medyczne
                        > go. Widocznie sam tego nie zrozumiałeś. Stąd brak przekonania do polecanej usłu
                        > gi. Może nawet dobrze, ze już tego nie robisz, bo to trochę niewłaściwie poleca
                        > ć coś do czego nie ma się przekonania. Co byś odpowiedział osobie, której coś p
                        > olecasz ze jest dobre, a ona Cie zapytała: NO OK !, A TY TO MASZ?
                        > I jeszcze jedno. Niektórzy piszą ze trzeba zainwestować. Nie trzeba. Choć w biz
                        > nesie (perspektywicznym) jest tak, że trzeba coś dać od siebie. Jeżeli ktoś mi
                        > proponuje uczciwy i dochodowy biznes w którym MOGĘ zarobić np. 100 000 tylko tr
                        > zeba zainwestować 1000 to jest to dla mnie wyzwanie. Dla innego będzie to probl
                        > em i powie: To DAJCIE MI te 100 000 to ja wam oddam później 1000. Nie tędy drog
                        > a Jacku Strongu...
                        Postępowałem zgodnie z instrukcjami przesyłanymi przez Marcina Muzaja. Miałem sporo zainteresowanych, ale nawet pies z kulawą nogą się nie zarejestrował na okres próbny, bo ludzie poczuli, że ta wasza Sigma to jedna wielka ściema. Nawet jakby ktoś się zarejestrował na okres próbny, to i tak nic bym nie zarobił, bo gwarancją wypłaty gratyfikacji jest warunek wykupienia przeze mnie pakietu usług medycznych i trzeba mieć minimum 10 partnerów opłaconych, aby wyjść na swoje.
                        • Gość: SławomirSzczepanik Re: Polecam artykuł o nich IP: *.zicom.pl 10.01.12, 22:00
                          > Postępowałem zgodnie z instrukcjami przesyłanymi przez Marcina Muzaja. Miałem s
                          > poro zainteresowanych, ale nawet pies z kulawą nogą się nie zarejestrował na ok
                          > res próbny, bo ludzie poczuli, że ta wasza Sigma to jedna wielka ściema. Nawet
                          > jakby ktoś się zarejestrował na okres próbny, to i tak nic bym nie zarobił, bo
                          > gwarancją wypłaty gratyfikacji jest warunek wykupienia przeze mnie pakietu usłu
                          > g medycznych i trzeba mieć minimum 10 partnerów opłaconych, aby wyjść na swoje.
                          No to wiele wyjasnia. Po prostu zamiast poprosic opiekuna o przygotowanie do działania i poznanie produktu (usługi), zaczałes "sprzedawać" biznes, którego tak naprawdę nie zrozumiałeś. Polecałeś współpracę i nie umiałes wyjasnic czym jest usługa opieki medycznej. Chciałeś tylko powielic to co sam zrobiłes (czyli piszcie się bo chce zarobic). Gdybyś umiał wytłumaczyc czym jest usługa Opieki Medycznej, ytć moze ktoś by ją zrozumiał. Niestety czytając Twoje wpisy odbieram Cie jako osobę która jedyną rzecza jaką umie jest krytykowanie :(
                          Czy uczestniczyłeś kiedykilwiek we wtorkowej konferencji on-line? Zachecam, to nie kosztuje ani złotówki, a może wiele wyhaśnić.
                          • jack_strong Re: Polecam artykuł o nich 10.01.12, 23:03
                            Gość portalu: SławomirSzczepanik napisał(a):
                            > No to wiele wyjasnia. Po prostu zamiast poprosic opiekuna o przygotowanie do
                            > działania i poznanie produktu (usługi), zaczałes "sprzedawać" biznes, którego t
                            > ak naprawdę nie zrozumiałeś. Polecałeś współpracę i nie umiałes wyjasnic czym j
                            > est usługa opieki medycznej. Chciałeś tylko powielic to co sam zrobiłes (czyli
                            > piszcie się bo chce zarobic). Gdybyś umiał wytłumaczyc czym jest usługa Opieki
                            > Medycznej, ytć moze ktoś by ją zrozumiał. Niestety czytając Twoje wpisy odbiera
                            > m Cie jako osobę która jedyną rzecza jaką umie jest krytykowanie :(
                            > Czy uczestniczyłeś kiedykilwiek we wtorkowej konferencji on-line? Zachecam, to
                            > nie kosztuje ani złotówki, a może wiele wyhaśnić.
                            I po co mnie obrażasz, że nic nie umiem poza krytykowaniem? Nie znasz mnie więc nie oceniaj. Ja Ci się nie muszę tłumaczyć co potrafię, a czego nie. Ja tłumaczyłem tak jak mi przekazał Marcin Muzaj i tak jak było mówione na szkoleniach. Tak żeście mnie przygotowali do tej pracy. Naprawdę wnikliwie czytałem e-maile Muzaja i słuchałem konferencji szkoleniowych. Aha czyli dobrze bym poznał opiekę medyczną Signum, gdybym wykupił pakiet?! Czyli jak rybka połknie haczyk to jest nasza? Jestem niestety dla was zbyt inteligentny, aby się na to złapać.
                    • izabelamotyka Re: Polecam artykuł o nich 29.01.12, 23:05
                      To prawda! To tak jak abonament w cyfrowej telewizji( dowolnej) ja mam 74zł/mies, straszne zdzierstwo. I telefoniczny, o żesz kolejne kilkadziesiąt, znów oszuści pewnie.
                      A może mój panie jesteśmy panami własnego życia, co? Chcę telewizję? Płacę i oglądam. Telefon? Też zapłacę i rozmawiam. Choruję? Ciekawe co lepiej... 100 od wizyty czy 80 za abonament do specjalistów i na badania? Wolę 100 na wizytę, no to ok, zamykam buzie, wykładam stówkę i nie robię z siebie idioty publicznie. Spróbuj, to nie boli.

Abonament opieki medycznej Signum
        • Gość: Marta Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.sta.asta-net.com.pl 10.01.12, 18:07
          A ja wręcz przeciwnie, uważam, że materiały są bardzo dobre i pomocne, ponieważ są gotowe a na początek współpracy jest to niezbędne, zapewniam o tym. Po czasie każdy robię sobie swoje materiały, więc nie wiem w czym problem! Chcę też nadmienić, że to jest biznes w który inwestuje się tylko i wyłącznie swój czas a nie żadne pieniądze. Każdy kto w to wchodzi wie, że jest zarówno sprzedawcą jak i posiadaczem abonamentu i nie widzę tu żadnej straty gdyż płacimy za wygodę leczenia a dodatkowo zarabiamy na tym polecając to czego sami jesteśmy właścicielami. I proszę Pana, to nie jest towar, a my nie jesteśmy żydami, to jest poważny produkt a my jesteśmy jego dystrybutorami.
      • elasliz Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 30.09.11, 09:36
        JA tez pracuje w tej firmie. wszytskim polecam opieke abonamentowa... zero czekania na badania i wizyty z moim zdrowiem to podstawa. Owszem musze przejechac kilkadziesiąt kilometrow aby sie dostac do placowki ale wole to niz czekac 3 miesiace na kolejke w mojej miejscowowci a potem chodzic jeszcze od drzwi do drzwi. Jesli ktos by chcial szczególy oferty to zapraszam www.oferta.omsignum.pl/elzbietasliz
        • tseboola Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 10.10.11, 11:51
          Nie tylko słyszałem, ale i pracuję w tej strukturze. Jestem razem w zespole z Marcinem Muzajem, który prowadzi mnie przez początki za rękę, nauczył mnie stawiać pierwsze kroki w tym biznesie. Jeżeli ktokolwiek ma ochotę dołączyć do Naszego Zespołu to zapraszam:
          marcin.cybulski@onet.pl lub www.oferta.omsignum.pl/marcincybulski.

pozdrawiam
            • Gość: Marta Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.sta.asta-net.com.pl 10.01.12, 22:51
              Nie no to już jest jakiś absurd!!! Jeśli wszyscy myślelibyśmy takimi kategoriami to zamiast pomagać sobie nawzajem, byśmy tylko szkodzili sobie jeden drugiemu. Ludzie co Wy tu w ogóle wypisujecie PYTAM???!!!! Śmiem twierdzić, że robicie to z czystej zazdrości, a jak nie macie innego zajęcia to dajcie nam spokój i dajcie nam pracować skoro to nie dotyczy Was bezpośrednio. PARANOJA!!!!!
              • jack_strong Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 10.01.12, 23:09
                Gość portalu: Marta napisał(a):

> Nie no to już jest jakiś absurd!!! Jeśli wszyscy myślelibyśmy takimi kategoriam
                > i to zamiast pomagać sobie nawzajem, byśmy tylko szkodzili sobie jeden drugiemu
                > . Ludzie co Wy tu w ogóle wypisujecie PYTAM???!!!! Śmiem twierdzić, że robicie
                > to z czystej zazdrości, a jak nie macie innego zajęcia to dajcie nam spokój i d
                > ajcie nam pracować skoro to nie dotyczy Was bezpośrednio. PARANOJA!!!!!
                Dajcie nam pracować? Skoro tak ciężko pracujecie, to macie jeszcze czas na przesiadywanie na forach internetowych? A wy dajcie nam spokojnie wyrażać swoje opinie, bo nabici w butelkę, albo ci co się nie dali nabić też mają prawo do wypowiedzenia własnego zdania. A nie wstyd wam, że wykorzystujecie tych biednych emerytów i innych ludzi, aby opłacali wasze usługi? Ci ludzie często nie mają na chleb, a muszą bulić wam. Jakbyście byli porządną firmą, to nie kazalibyście płacić za pół roku z góry tylko co miesiąc. Już nie mówiąc ilu naiwnych naciągnęliście, którzy szukają pracy.
            • izabelamotyka Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 29.01.12, 23:19
              Macie tu ludzie na forum pretensje do kulawego, że ma dzieci proste. W FM Group rozdają mercedesy. Czy z tego powodu też się wam wątroba gnije?? I BMW i Mercedesy są rozdawane ludziom, którzy na to zasłużyli. I tak powinno być.

Zapraszam do Sigmapro7 bo od nic nie robienia niewiele się zmienia:)
        • jack_strong Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 21.12.11, 00:52
          Mam pytanie, czy jeśli po tych 20 próbnych dniach zdecyduję się na współpracę, to czy mogę zapłacić tylko za jeden miesiąc opłaty abonamentowej, czy muszę płacić za cały rok z góry? I czy jeśli coś mi nie będzie pasowało mogę zrezygnować po miesiącu, nie będąc zobligowanym do rocznego abonamentu?
          • Gość: SławomirSzczepanik Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: 217.70.59.* 21.12.11, 10:02
            20 dni próbnych otrzymujesz gratis, na sprawdzanie możliwości współpracy. Możesz korzystać np. z panelu administracyjnego, promować otrzymaną stronę i zapoznawać się ze szczegółami osobiście, a nie na podstawie wpisów osób, których de facto nie znasz. Wszystko to możesz robić nie ponosząc żadnych wydatków. Jeżeli po tym okresie zdecydujesz się na współpracę ponosisz jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 55zł za wszystkie "narzędzia" wspomagające jakie otrzymujesz. To Twoja inwestycja we własną przedsiębiorczość. Kwota wybranego abonamentu nie powinna być Twoim kosztem, ponieważ jeżeli nie masz do tego przekonania to nie kupuj. Jeżeli uważasz że jest to dobra forma zabezpieczenia i chciałbyś ją polecać innym, to firma za te polecenia Cie wynagrodzi prowizją. W ten sposób (z czasem) zrefinansujesz sobie własny abonament. Jeszcze raz powtórzę - jak nie masz przekonania do wartości tej formy usługi, to nie podejmuj się działania. Nie będziesz wiarygodny. Jeżeli jednak chciałbyś sam posiadać taki abonament, nie traktuj go jako koszt. Jeżeli mogę Ci jeszcze w czymś pomóc, dostępny jestem pod nr 606 207 306 i adresem s.szczepanik@omsignum.pl
            Pozdrawiam
            Sławomir Szczepanik
            Dyrektor Regionalny
            OM SIGNUM
            LTG43046414
    • Gość: sdfrg Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: 94.254.130.* 30.10.09, 17:52
      Bez względu na to czy jesteś członkiem piramidy i płacisz czy nie i tak w
      poradni stoisz w kolejce. Za te pieniądze można kupić wizytę prywatną gdzie
      tylko masz ochotę. Lub płacić abonament niezależnie i masz z tego tytułu lepszą
      obsługę. Kiedyś to się rozpadanie bo powstaną organizacje bez MLM, a w sigmapro
      z korzyścią wyjdą tylko twórcy piramidy. Dla klientów na pewno bezpieczniejszą
      forma jest szukanie sieci placówek medycznych z własnym systemem abonamentu.
      Takie organizacje będą wkrótce ze sobą konkurować i kto wie czy sigmapro nie
      będzie tutaj najdroższa.
      • moru Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 03.11.09, 10:47
        To że wszystko może sie zmienić to kwestia bezsporna bo oczywiście tak działa
        świat. Za zmianami muszą też jednak podążać firmy a Sigmapro7 jest bardzo dobrym
        przykładem firmy która jest gotowa do zmian by stac sie lepszą, miec lepsza
        ofertę dla klientów i dla uczestników.
        Może mieć Pan racje jeśli chodzi o przyszłość, tylko że wiemy jak w polsce jest
        w placówkami, ja ze swojej strony bardziej ufam firmie która zajmie się moim
        bezpieczeństwem i będzie nad tymi placówkami żeby czuwać. A sprawa że Sigma może
        okazać się wtedy najdroższa - hmm no może tak tylko że trzeba pamiętać o
        zasadach wolnego rynku - gdy sytuacja się zmieni to jestem pewny że Sigma znów
        sie dostosuje do tego i nie pozostanie w tyle, klienci mogą spać spokojnie.

Z tym staniem w kolejkach jednak się nie zgodzę - Sigma znacznie ulepszyła teraz
        swoją ofertę choćby dlatego żeby nikt nie stał w kolejce :D wystarczy poczytac
        na tej stronie - są tam suche inforacje jak to wygląda (to na potwierdzenie
        moich słow) - www.s7team.com/?page_id=382

warto klikać w linki które sie tam znajdują POZDRAWIAM
        • Gość: mlmek Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.09, 11:01
          Pisałem to juz nie raz ale co tam napisze kolejny.

Piramida ahh ta piramida. Czy MLM to piramida? Czy w MLM sprzedajesz wirtualny
          produkt? Czy w MLM przelewasz kase komuś za nic?
          Nie!
          W MLM płacisz za konkretny produkt a zarabiasz na marzy lub prowizji jak zwal
          tak zwal + na punktach z planu marketingowego.

Jednak powiem tak SP7 nie jest wcale najlepszym MLMem, nie jest najtańszym, ma
          specyficzny produkt, cięzki produkt, plan marketingowy jest tak skonstruowany ze
          nie masz co liczyc na pomoc swojego sponsora - osoby wprowadzajacej do biznesu.
          Nie masz co liczyc na pomoc w budowaniu Twojej a zarazem jego grupy.

Powiem Tak ja wprowadzilem Ciebie zaplaciles abonament za 120zl ja mam z tego
          bezposrednio 24zl + 96pkt Jezeli ja wprowadze Ciebie pod osobe podemna trace ta
          prowizje 24zl a zarabia ją kto inny. Wiec nie oszukujmy sie nikt nikomu nie
          bedzie struktury w gląb budowal.

Pozatym brokerzy, przedstawiciele handlowi , prywatne centra opieki medycznej
          oni maja doswiadczenie w sprzedazy takiego produktu.

Nie wierzcie ze w MLM nie trzeba sprzedawac - trzeba zeby byl obrot bo pieniadze
          sie nie biora z nikad a zeby zarobic dobra kase na opiece medycznej trzeba
          pozyskac duzy zaklad pracy a jak zwykly czlowiek ktory nigdy nawet marchewki na
          placu nie sprzedal ma isc na rozmowe z prezesem firmy i naklonic go zeby kupil
          od niego.

Znam duzo o wiele latwiejszych MLMow SP7 czyms sie wyróżnia - jednak szczerze
          powiem ze jest to cholernie ciezka praca z trudnym produktem

Jezeli jestescie zainteresowani innymi firmami i mozliowsciami piszcie

piotrek1985r@poczta.fm

pozdrawiam

• Gość: sp7-team Re: nic nie zarobisz szkoda zachodu IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.10, 00:00
      Witam. Chciałem poinformować o zmianach jakie wprowadziła firma Sigmapro7. Długo
      zapowiadane, sceptycy zapowiadali że nie zostaną wprowadzone ale jak widać się
      przeliczyli. Sigma rozwija sie coraz lepiej co oczywiście pomogło wprowadzić
      zmiany - zarówno ulepszające produkt, jak i sam plan marketingowy. Dzieki temu
      wszystkiemu firma wskoczyła na kolejny poziom rozwoju ... Wierzymy że świat MLM
      jak i nowi potencjalni uczestnicy to docenią
      A jakie zmiany?
      - produkt- stał sie teraz bardziej konkurencyjny, opisywany jest nawet na
      największych portalach w Polsce
      -gratyfikacje - są na wyższym poziomie i jest ich więcej - będą przysługiwać Ci
      gratyfikacje - osobista, nadrzędna i specjalna - 3 razy większa szansa na
      zarobienie upragnionych pieniędzy
      - pakiety - zupełna nowość... wybierasz pakiet z którego chcesz korzystać jako
      uczestnik. Jeśli np. nie jesteś pewien systemu możesz skorzystać z pakietu
      minimum który kosztuje tylko 40 zł
      - szybka i łatwa rejestracja - liderzy Sigmy pomogą Ci w wszystkich procedurach,
      które stały się bardziej przejrzyste
      - profesjonalne szkolenia - szkolenia na coraz wyższym poziomie i w różnych
      formach - pozwolą Ci posiąść wiedzę doświadczonych MLM-owców dzięki czemu
      efektywniejsza stanie się twoja praca

to taki krótki opis żeby nie zanudzać
      www.sigmapro7.com
    • bojan_tom Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 03.02.10, 12:49
      Witam
      jestem jednym z pierwszych, którzy się tym biznesem zajęli i mogę
      powiedzieć, że nam firmę od "kuchni" i polecam wszystkim ten biznes
      ponieważ:
      - firma postawiła na nowatorki produkt, ale to wyżej opisał już mój
      przedmówca ja dodam, że szczegóły oferty produktowej można znaleźć
      tu: WWW.sukcesiochrona.pl
      - mamy dobre rozwiązania informatyczne, dzięki czemu każdy może
      robić ten biznes nawet bez wychodzenia z domu a przy użyciu
      Internetu
      - każdy kto chce pracować dostaje konkretne materiały, wskazówki i
      wytyczne jak działać, a moja struktura dostała jeszcze konkretne
      narzędzia takie jak autoresponder itp.
      Wystarczy tylko chcieć i można osiągnąć duży sukces.
      Pozdrawiam
      Tomasz
    • Gość: axel1 Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.10, 21:44
      niedawno zapisałam się do sigmapro7 jak narazie wszystko co zapisane
      się sprawdza w czwartek idę do specjalisty ,wizyta umówiona na
      telefon Chętnie podzielę się spostrzeżeniami.Podaj mi swoje dane
      chętnie wprowadzę cię do mojej grupy na okres próbny dają termin
      20dni do współpracy.Praca polega na wprowadzaniu nowych członków do
      zapisu albo nadawanie ogłoszeń o firmie sigmapro7.Po tym terminie
      zadecydujesz czy chcesz współpracować i wykupić pakiet.Szukam
      chętnych do zapisu ,ój ID KOM28939035
    • Gość: axel1 Re: pracownik musi dopłacać do wakatu śmiechu wa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.10, 11:04
      to nie są bzdury sama niedawno się zapisałam od 1.03 mam abonament
      już w czwartek idę do lekarza.Przekonałam się na własnej skórze jak
      to jest z tą służbą zdrowia .Wcześniej gdy byłam chora leczyłam się
      w gabinecie prywatnym wtedy płaciłam 50zł za wizytę na jednej
      wizycie się nie kończyło w miesiącu przeważnie 2 albo 3 wizyty.Od 4
      lat leczę się u tej samej pani doktor ale w poradni
      przyszpitalnej.Wiem ile zdrowia i czasu tracę żeby się leczyć
      ostatnio czekałam od godz.10.30 a z poradni wyszłam o 14.00,następna
      wizyta na czerwiec.Dlatego zapisałam się do SIGMAPRO7 żebym mogła
      się leczyć i zrobić badania ,bo lekarze rodzinni też nie są chętni
      żeby dawać na badania,trzeba prosić o skierowania a tam jestem panią
      swojego losu w przyjazdnej atmosferze ,do zapisu namówiła mnie
      koleżanka która jest zapisana od począdku powstania firmy.
    • Gość: heheh Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.lublin.mm.pl 05.03.10, 09:19
      Życzę powodzenia,te same abonamenty sprzedaje do 50% taniej, bez piramidalnych rozwiązań.

I nie dziwcie się, że tylu jest tutaj "zadowolonych" uczestników systemu. Zachwalają to co robią bo szukają kolejnych członków piramidy. Szczególnie to widać przy postach namawiających o wpisanie ID sponsora przy rejestracji.

Ale nie martwcie się niezdecydowani, po zapisaniu się do sigma pro czeka was taka sama praca "zadowolonych".

• Gość: gosciu Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.cable.smsnet.pl 20.05.10, 00:35
      no baaaardzo to wszystko ciekawe
      -dobrze rokująca firma
      -konkurencyjne produkt
      -zmiany na lepsze dla klientow w wspolpracownikow
      - i wszyscy zadowoleni
      tylko ciekawe ze produktem zainteresowanych jest niewielu, pracuja
      tam znajomi znajomych i jada na wierze a nie na efektach i kasie,
      zmiany dokonuja sie po raz kolejny, bezpieczenstwo jest żadne -
      nawet jak zbudujesz grupe i to nic nikt nie zapewnia Ci wypłaty.
      Firma przyszłosciowa pewna a nie może zapownic pracownikowi choćby
      umowy agnecyjnej czy dystybutorskiej. Do tego te materiały...
      porażka!!!
      Niech ktoś powie o minusach i niedociągnięciach zamiast ciagle
      mydlic oczy.
      Ciekawy jestem jak teraz,, dzisiaj osoby wypowiadajace sie wczesniej
      postrzegaja firme dzisiaj? Czy wiecie o kolejnych jej zmianach?
      Nadal zadowoleni ze współpracy? Nadal tak pewni?
    • Gość: kornelia Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.unknown.vectranet.pl 15.06.11, 21:20
      Oczywiście , pracuje od niedawna nie ma takiej opcji że nie ma wsparcia wszystko przejżyście wytłumaczone , w mailach wskazówki , szkolenia online , odpowiedz na kazde zapytanie oczywiscie żeby zarobic trzeba troche przysiasć piać ogloszenia i promowac firme poprzez ogłoszenia dokładne dane ilu chetnych z mojego polecenia sie zgłosiło wszystko jasne i przejrzyste jezeli chcecie udziele informacji praca co najważniejsze legalna , korneliaschulz@onet.pl
    • annanarutowska Re: SIGMA płaci nawet więcej niż trzeba! 16.06.11, 14:19

Tak, tak, płacą bez problemu.

W ostatni poniedziałek dostałam gratisowo 60 zł. Kto jest w SIGMIE to nawet mógł zobaczyć zlecenie przelewu. Przelewy dostaję regularnie.
      Każdy kto coś robi i jest w SIGMIE to wie. Trzeba tylko coś zrobić, a jak się siedzi na forach i liczy na mannę z nieba to się ma na co się zasłużyło....
    • annanarutowska Re: Sigmapro7 to w 100% Uczciwa firma!!! 16.06.11, 14:29
      Proszę nie wypisywać takich bzdur. Żal to czytać.

Firma jest legalna i solidna w 100%. Nie ma nic wspólnego z tym co wypisujesz.

To, że jak piszesz, jesteś z małej wioski nie zwalnia Cię od podstawowej znajomości świata. Znam wiele osób z małych miejscowości, którzy są inteligentnymi i obytymi ludźmi. Spróbuj, poczytaj, zapewniam, że warto.

• annanarutowska Re: Sigmapro7 to w 100% Uczciwa firma!!! Zobacz! 16.06.11, 14:34
      Wszystkim, którzy mają własne zdanie i chcą dowiedzieć się więcej polecam artykuł Michała Jankowiaka "MLM – piramida, czy po prostu biznes?"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      O marketingu sieciowym i wielopoziomowym słów kilka...

Wielokrotnie w swoim życiu słyszałem, że MLM to piramida finansowa i, że na pewno ma coś wspólnego z sekciarstwem. Zaowocowało to tym, że zamiast sprawdzić tą możliwość, uwierzyłem innym i uważałem ten rodzaj biznesu za zło wcielone.

„Piramida finansowa lub Schemat Ponziego (nazwana tak od Charlesa Ponziego); określana także jako sprzedaż lawinowa. Struktura finansowa, wzorowana na marketingu wielopoziomowym i często z nim mylona. Piramida finansowa ma pozornie identyczną strukturę co piramida sprzedaży. Zyski węzła nie pochodzą jednak ze sprzedaży towarów lub usług, a praktycznie w całości z wpłat wpisowego wnoszonego przez nowych członków struktury, pozyskanych przez węzeł i węzły potomne. Na piramidzie finansowej zyskują tylko osoby, które znajdują się u jej szczytu i wystarczająco wcześnie do niej dołączyły. Olbrzymia większość uczestników piramidy na niej traci.

W większości krajów świata, w tym w większości krajów Unii Europejskiej, sprzedaż lawinowa jest nielegalna. W Polsce organizowanie bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”*
      Wikipedia, Wolna encyklopedia

Na czym więc polega biznes sieciowy (wielopoziomowy - MLM) i czym różni się od piramidy finansowej?

Przede wszystkim MLM sprzedaje rzeczywiste towary (zamiast np. tytułu czy pozycji w „piramidzie”), z których korzystają dystrybutorzy. Wejście do biznesu MLM także wiąże się z zakupem towaru, a nie samego „wejścia”. Zazwyczaj jest to tzw. „starter”, czyli towar lub zestaw jego próbek. Kolejny ważny element, stanowiący o biznesie MLM (w przeciwieństwie do piramidy finansowej) to sprzedaż zewnętrzna, czyli sprzedaż prowadzona przez dystrybutorów klientom zewnętrznym.

Jeśli warunki te są spełnione, biznes MLM zaczyna bardzo przypominać „zwykły” biznes, w którym:

- największą odpowiedzialność (i często najwyższe kompetencje) ma prezes. Jako organizator całego przedsięwzięcia otrzymuje najwyższe lub jedno z najwyższych wynagrodzeń,

- „pod” prezesem są dyrektorzy – odpowiadają za określone działy firmy – dostają często duże, choć nie największe wynagrodzenie,

- jeszcze niżej w strukturze firmy są menadżerzy i kierownicy zespołów – odpowiadają tylko za swoje grupy – otrzymują jeszcze niższe wynagrodzenie,

- najniżej w strukturze firmy są „zwykli pracownicy”. Mimo iż najczęściej są motorem i rdzeniem firmy (specjaliści, informatycy, handlowcy) otrzymują często najniższe wynagrodzenie.

Okazuje się więc, że prawie wszyscy uczestniczymy w pewnego rodzaju piramidach finansowych. Czym więc różni się biznes MLM od „zwyczajnej” firmy, czy korporacji?

1. W biznesie MLM Twoja „pozycja” i wynagrodzenie zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania, a nie od humoru szefa.

2. Dobry biznes MLM pozwala na szybkie i trwałe efekty - możliwość zbudowania sobie dodatkowego lub głównego źródła zarobku w 2-4 miesiące, a w perspektywie możliwość osiągnięcia wolności finansowej.

3. W biznesie MLM pieniądze nie są wyrzucane na drogą reklamę (np. TV), po której nie będzie za chwilę śladu. Dostaje je dystrybutor, który rekomenduje wybrany towar innym.

Wizerunek biznesu sieciowego oprócz bezpodstawnych skojarzeń z piramidą finansową, szargany jest też niestety przez niektórych dystrybutorów, którzy zapominają, jak ważna w długoterminowej sprzedaży jest ekologia działania i dobro klienta. Być może to wina szkoleń niektórych sieci MLM (gdzie ich produkty przedstawiane są jako lek na całe zło tego świata...), a być może po prostu chęć szybkiego zarobku danego dystrybutora. Ważne jest, aby zachowanie jednej osoby nie przesądziło o naszym zdaniu na temat całej firmy i ewentualnym nawiązaniu z nią współpracy.

To, czego ja nauczyłem się w biznesie sieciowym – to przede wszystkim – sprawdzać. Jeśli będziesz wierzyć we wszystko, co mówią inni – będziesz żyć w ich świecie, a nie w swoim.

Dla mnie „świat” biznesu sieciowego to nowa możliwość do rozwoju i osiągnięcia finansowej niezależności. Czym ta możliwość będzie dla Ciebie? To Twoja decyzja.

Sukcesów, Szczęścia i Spełnienia,
      Michał Jankowiak

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      • annanarutowska Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 16.06.11, 15:01
        magdamaciejewska71 napisała:

> Jak w temacie: SIGMAPRO7 to w 100% uczciwa firma. Sama robię to od 2,5 miesiąca
        > , nie wstydzę się przedstawić i podać maila. Nie pozwolę aby jakiś frustrat i f
        > orumowy troll obrażał też mnie i psuł mi uczciwą pracę!
        >
        > Na około chyba z 5000 tysięcy osób współpracujących z SIGMĄ, kilka anonimowych
        > wpisów? Co to jest? Nic!
        >
        > Kilka anonimowych wpisów, które można podsumować 3x0 "zero"
        > - 0 danych - same anonimy lub zmyślone postacie
        > - 0 konkretów - jakieś domorosłe wymysły
        > - 0 prawdy - zmyślone historie
        >
        > Co widzi każdy, który z nami współpracuje. Anonim i zmyślacz dobrze o tym wie.
        > Sprawdź ile jest pozytywnych...
        >
        > Magda Maciejewska
        > magda.maciejewska71@yahoo.com
        • Gość: xxx Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.play-internet.pl 19.06.11, 18:24
          Witam, jestem również zainteresowana tym zajęciem. Bardzo chciałabym uwierzyć w ten sposób zarobkowania, ale boję się bo już nie raz mnie oszukano :( a zazwyczaj bywa tak, że to ten, który faktycznie potrzebuje pieniędzy zostaje oszukany tracąc właśnie ostatni grosz na oszustach :( proszę, kto ma jeszcze sumienie w tych trudnych czasach napiszcie czy faktycznie można choć trochę zarobić. Mam dwoje dzieci na utrzymaniu, jestem samotną matką i 40 zł to dla mnie dużo pieniędzy by wyrzucić znowu w coś, na czym żerują inni.
          Pozdrawiam
            • Gość: RM Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.e-wro.net.pl 26.06.11, 15:06
              I jak tu obiektywnie ocenić firmę skoro sama pousuwała sobie posty ( było ponad 80, zrobiło się 50 !!!!), które wyrażały się o niej nie pochlebnie.

Pozostały jedynie pozytywne, ale kto tu zaglądał kilkanaście dni temu, zapewne poczytał sobie opinie byłych pracowników, czy "niezależnych partnerów".

Czyż to nie świadczy o jednym - ze firma sigma pro7 mydli ludziom oczy na forach, obiecuje sukces, a rzeczywiście zacierają rączki, bo znaleźli tanią siłę roboczą?

I jakie mają intencje - kasują to,co nie wygodne?

nie biorą pod uwagę tego, że gdyby się UCZCIWIE rozliczali ze swoimi pracownikami, to większości komentarzy by nie było?

czy myślą, że oni będą zarabiać, a my będziemy darmową siłą roboczą?

60 zł dostała Pani, Pani Aniu (choć wątpię w pani dane osobowe, ale ok) - gratuluję - to cała Pani pensja?
              a jeżeli nie to - czy ma Pani umowę?
              rozumiem też, że właściciel uczciwie rozlicza się z urzędem skarbowym???????

• Gość: kopiowanie Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 17:10
          To może ja podam przykłady, bo od razu mi się to rzuciło w oczy - strona www.goldenline.pl/forum/1007842/zarabianie-w-internecie-sigmapro7 i forum, na którym aktualnie się wypowiadasz:
          "Witam. Ja jestem uczestnikiem tego MLM. Mogę powiedzieć, że jest to najlepszy MLM w jakim byłem dotychczas, a było ich kilka. W tej firmie można bez przeszkód się rozwijać i zarabiać niezłą kasę. Teraz wprowadziliśmy zmiany dzięki czemu oferta Sigmy znacznie się polepszyła a koszty które ponosi uczestnik dalej są na niskim poziomie.
          A jakie zmiany?
          - produkt- stał sie teraz bardziej konkurencyjny, opisywany jest nawet na największych portalach w Polsce
          -gratyfikacje - są na wyższym poziomie i jest ich więcej - będą przysługiwać Ci gratyfikacje - osobista, nadrzędna i specjalna - 3 razy większa szansa na zarobienie upragnionych pieniędzy
          - pakiety - zupełna nowość... wybierasz pakiet z którego chcesz korzystać jako uczestnik. Jeśli np. nie jesteś pewien systemu możesz skorzystać z pakietu minimum który kosztuje tylko 40 zł
          - szybka i łatwa rejestracja - liderzy Sigmy pomogą Ci w wszystkich procedurach, które stały się bardziej przejrzyste
          - profesjonalne szkolenia - szkolenia na coraz wyższym poziomie i w różnych formach - pozwolą Ci posiąść wiedzę doświadczonych MLM-owców dzięki czemu efektywniejsza stanie się twoja praca

Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na stronie - www.s7team.com/?page_id=382"

Następne:

"Witam
          jestem jednym z pierwszych, którzy się tym biznesem zajęli i mogę powiedzieć, że nam firmę od "kuchni" i polecam wszystkim ten biznes ponieważ:
          - firma postawiła na nowatorki produkt, ale to wyżej opisał już mój przedmówca ja dodam, że szczegóły oferty produktowej można znaleźć tu: sukcesiochrona.pl
          - mamy dobre rozwiązania informatyczne, dzięki czemu każdy może robić ten biznes nawet bez wychodzenia z domu a przy użyciu Internetu
          - każdy kto chce pracować dostaje konkretne materiały, wskazówki i wytyczne jak działać, a moja struktura dostała jeszcze konkretne narzędzia takie jak autoresponder itp.
          Wystarczy tylko chcieć i można osiągnąć duży sukces.
          Pozdrawiam
          Tomasz "

Wystarczy przykładów?
          • jack_strong Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 10.01.12, 12:59
            Witam, zgadzam się z tymi opiniami, że SIGMAPRO7 to sekta i kolejna piramida finansowa. Nie dajcie się w to wciągnąć. To banda oszustów i naciągaczy. Przez ten 20-dniowy okres próbny niczego nie zarobicie. Przez pierwszy tydzień będziecie otrzymywać masę e-maili od Marcina Muzaja, z których nic nie wynika. Przez całe 20 dni będziecie uczestniczyć w szkoleniach, które niewiele wnoszą do waszej pracy, a generalnie opierają się na tym, aby nagabywać kolejnych naiwnych. Przez okres próbny niczego nie zarobicie, bo podstawą do wypłacenia wam gratyfikacji jest opłacenie przez was opłaty abonamentowej za pół roku z góry. Najniższy pakiet wynosi 40 zł, za pół roku to jest 240 zł + opłata aktywacyjna 55 zł, czyli razem 295 zł, a są także pakiety w wysokości 300 zł za jeden miesiąc. Ja byłem zarejestrowany na okres próbny przez 20 dni i dzisiaj zablokowali mój panel administracyjny i wyskoczył komunikat, że składka nie opłacona, a z czego ja mam płacić, jak nic z SIGMYPRO7 nie wpłynęło na moje konto?! Przestrzegajcie swoich znajomych, rodzinę, przyjaciół - kogokolwiek przed firmą SIGMAPRO7 i podobnymi mafiami biznesowymi.
              • jack_strong Re: Z SIGMĄ wszystko OK 10.01.12, 13:49
                Gość portalu: Daria_Poznań napisał(a):

> Twój poziom to jakaś tragedia:
                > - uczyli cie a ty się nie nauczyłeś. Straszne. Pewnie w podstawówce miałeś podo
                > bnie.
                > - nic nie zrobiłeś, nie zapłaciłeś ale mieli ci DAĆ kasę. Bezczelni, nic nie da
                > li a ty przecież chciałeś dostać
                > - dali ci spróbować za darmo, a ty nic nie zrobiłeś i teraz jesteś niezadowolon
                > y
                >
                > Straszne,
                > a raczej strasznie ............... jest twoje myślenie. ( uzupełnij sam )
                >
                >
                >
                Daria czy to do mnie piszesz? Wypraszam sobie. Jakie Ty masz wykształcenie, aby w ten sposób mnie obrażać? Ja jestem magistrem politologii i zrobiłem podyplomówkę z Administracji Publicznej, a Ty mi tu piszesz, że w podstawówce się niczego nie nauczyłem? Ja chcę zarabiać pieniądze, ale pod okiem uczciwej firmy, a nie ściemniaczy. Piszesz, że mój poziom i myślenie to tragedia, a przytocz chociaż jedno moje słowo, gdzie napisałem nieprawdę.
    • Gość: Aga Re: SEKTA! IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.11, 10:00
      Masz racje:) firma nie jest dla leniwych i dla ludzi, którzy jeszcze nie pojęli, że praca na etacie nie da Ci niczego innego jak mniej czasu dla rodziny i mase kredytów:) Przyzwyczajeni jesteście do bezpieczeństwa i kasy co miesiąc, a nie do prawdziwej roboty:) Bo tak naprawde boicie się, że nie dacie sobie rady:)

Zastanówcie się co robiliście 2 lata temu, rok temu, wczoraj i co będziecie robić dzisiaj...a ja wam powiem, co będziecie robić za 5 lat:)))) TO SAMO!!:)

• Gość: mimi Re: Czy ktoś słyszał o firmie SigmaPro7 IP: *.e-wro.net.pl 09.07.11, 22:43
      W koncu ktos odwazyl sie napisac to co mysli. Ludzie nie dajcie sie tak oszukiwac ! przeciez wiadomo ze wszyscy pracownicy tej firmy z was zyja (pewnie maja poustawiane powiadomienia o nowych wpisach), natychmiast po pojawieniu negatywa zasypuja pozytywami, by zrobic wode z mozgu.
      obserwuje ten watek od jakiegos czasu - pomyslec ze 1,5 roku temu chciano mnie w ta piramide wciagnac - brrrr!! Pisza o sukcesie, karierze - szczegolnie intensywnie odzywa sie aga - czy tobie tez placa za to trollowanie? bo wiem, ze sigmapro7 obiecuje pieniadze za pisanie postow - wiem to bo dali kiedys ogloszenie ze szukaja ludzi- copywriterów do pisania na forach i do produkowania SPAMÓW!! warto wiec niektorym sie produkowac, tylko pytanie - czy ci wyplaca....;) Firma niby taka uczciwa, a nie wie ze SPAMOWANIE jest karalne !?

porownujesz do oriflame? w oriflamie nie musisz kupowac co miesiac zadnego sheetu - o waszej opiece medycznej nie slyszalem pozytywow - akurat ktos z mojej rodziny korzystal i nie mogl sie dostac do lekarza 1-go kontaktu w terminie, o ktorym zapewniacie!

ogolnie mowiac- wciskacie kit tym ludziom z forum, bo to wasi potencjalni klienci,
      kazdy wie,ze z takim marketingiem sukcesu sie nie odniesie - bo czy sukces to dodatkowe 60 zl pani Aniu???????
      Gdyby tak bylo, to by sie pani chwalila kwotami po stokroc wiekszymi.

popieram osobe ktora postanowila w koncu powiedziec glosno NIE !

Precz z oszustami!