Dodaj do ulubionych

Medusa, pożeraczka ruin, opanowuje Bytom

IP: *.sol2.cable.ntl.com 28.03.09, 15:10
synki majom pozytywne myslenie jesli chodzi o Slonsk, ino tacy mogom go uratowac. Gratulacje.
Obserwuj wątek
      • Gość: Europejczyk Nieudacznicy IP: *.chello.pl 28.03.09, 23:58
        Oto polscy architekci.Myślą,że jak zostawią zardzewiałe kraty,
        obłożą budynek zardzewiałą blachą i urzędują w szpetnym
        nieuporządkowanym otoczeniu to są bardzo oryginalni.Rzeczywiście
        wielka mi sztuka.Zaiste wymagało to nie lada wysiłku.Redaktorka
        która obecnie w GW zajmuje się architekturą i czytelnicy są tym
        dziadowstwem zachwyceni.A ja się pytam co Wam się ludzie podoba?
        Zastanówcie się.Przez takich jak Wy (czyli przez 90% społeczeństwa)
        Polska jest brudnym, bylejakim, zapuszczonym i najbrzydzsym w
        Europie krajem.Zamiast gonić świat dramatycznie się od niego oddala.
        • dziam.bel Re: Nieudacznicy 29.03.09, 00:19
          Posłuchaj malkontencie! Polska wygląda jak wygląda właśnie dlatego, że wszyscy
          narzekają zamiast zmieniać otaczającą ich rzeczywistość. "To be to fe", "i tak
          się nie uda", "tylko ja jestem fajny, a reszta to śmieci", "ja - elita, reszta -
          plebs" - takie myślenie jest w tym kraju standardem. Ślązacy byli kiedyś na tyle
          mądrzy, by co dzień zakasywać rękawy i robić, co do nich należało. Mam wrażenie,
          że powoli przypominamy sobie tą mądrość i sprawia mi to ogromną satysfakcję, bo
          to jedyna droga do "dogonienia Europy".

Jeżeli nie podoba Ci się industrialna architektura bez problemu możesz zawsze
          udać się do jednej z "galerii" handlowych - tam masz wszędzie szkło, plexi,
          marmurki i połysk. Możesz też zamieszkać w jakiejś wsi na wschodzie kraju, gdzie
          nigdy nie było i nie ma przemysłu, ani pozostałości po nim.
          • Gość: Europejczyk Re: Nieudacznicy IP: *.chello.pl 29.03.09, 15:48
            Aleś Ty biedny dziam.bel.Bozia nie dała nie tylko gustu ( jak
            większości rodaków z architektami włącznie) ale i rozumu.Nic nie
            rozumiesz. Nie mam nic przeciwko "industrialnej" architekturze. Na
            ogół jest znacznie lepsza, niż te potworki współczenych polskich
            nieudacznych architektów.Trudno jednak aby ktoś normalnie
            postrzegający rzeczywistość (takich jednak w Polsce jest mało)
            zachwycał się nieoczyszczonymi brudnymi murami, odpadającym tynkiem,
            pordzewiałym żelastwem, pobazgrany murem obok bramy wjazdowej (
            notabene na zdjęciu w wydaniu internetowym bazgroły są
            niewidoczne),szkaradnym otoczeniem etc.Wybacz, ale nie uważam
            pozostawienia instalacji w pracowni na zewnątrz za żadne
            osiągnięcie.Wręcz przeciwnie to oznaka lenistwa i polskiego
            zamiłowania do bylejakości.
            Szacunek może dopiero wzbudzić oczyszczenie murów (one nie tak
            wyglądały kiedy je postawiono), uporządkowanie otoczenia, czystość i
            schludność,a tym samym wyznaczenie jakiś standartów dla otaczającej
            zdegradowanej zabudowy.To jednak przekracza możliwości polskich
            architektów i Twoją percepcję.
            Ps I niby w czym to gonimy Europę? Może jakieś przykłady?
              • Gość: Europejczyk Re: Nieudacznicy IP: *.chello.pl 29.03.09, 22:58
                Jaki to pomysł?Zrobiona tanim kosztem pracownia w ruinie która
                pozostaje ruiną?Słuszny pomysł to byłaby rewitalizacja tej ruiny,tak
                aby wygląd miasta na tym zyskał.A co do Częstochowy (strasznie
                zapuszczonej tak jak zresztą cała Polska)to się mylisz.Widać że nie
                czytasz forum,bo wtedy wiedziałbyś,że jestem z Katowic.A propo's
                robienia czegoś pożytecznego.Gdyby reszta robiła tylko część tego co
                ja,to Polska by nie odstawałaby lata świetlne od reszty
                świata.Notabene aby nie odstawała nie można zaklinać rzeczywistości
                i zachwycać się byle czym,np.pracownią która jest po prostu
                brzydka.No cóż,ale 90% z tych którzy przeczytają ten wpis tego nie
                rozumie.Dlatego Polska długo jeszcze pozostanie taka jaka jest
                jeszcze na pokolenia.
                • Gość: obywatelkax Re: Nieudacznicy IP: *.adsl.alicedsl.de 30.03.09, 13:21
                  Europejczyk ma racje niestety. Przeczytalam tytul artykulu i z radoscia zerknelam na foty, ze w koncu cos sie dzieje, ze ktos w koncu na dobry pomysl wpadl przeraniajac te szpetne pozostalosci po fabrykach zamiast je burzyc. Kliknelam na fotkach i juz mi entuzjazm przeszedl. Czy pomalowanie farba wnetrz na bialo i ustawienie aru mebli to jakis architektoniczny wyczyn, albo czy uchroni te budynki przed dalsza dalszym popadaniem w ruine? Raczej nie. Ladnie tez to nie wyglada.
                  Dla przykladu pokaze kilka takich pofabrycznych mieszkan u naszych zachodniech sasiadow... i nie rozumiem dlaczego nasi sie swoja "sztuka" podniecaja.

http://www.immobilienscout24.de/46846594;jsessionid=C91F389EB417C31D6694F936D99AF0B6.worker1?exposeAction=ShowPictureOnPicturesTab&pictureIndexControl=0&sourceOfDoTabActionControl=LINK_TO_GALLERY&style=is24&is24EC=IS24&navigationbarurl=

http://www.immobilienscout24.de/48872625;jsessionid=207BB37252A8F5C856E4D24EC655818F.worker1?exposeAction=ShowPictureOnPicturesTab&pictureIndexControl=0&sourceOfDoTabActionControl=OVERVIEW_PICTURE&style=is24&is24EC=IS24&navigationbarurl=

http://www.immobilienscout24.de/48872625;jsessionid=207BB37252A8F5C856E4D24EC655818F.worker1?exposeAction=ShowPictureOnPicturesTab&pictureIndexControl=0&sourceOfDoTabActionControl=OVERVIEW_PICTURE&style=is24&is24EC=IS24&navigationbarurl=
                  • dziam.bel Re: Nieudacznicy 01.04.09, 12:22
                    Nie mogę uwierzyć, że naprawdę nie widzicie różnicy między ruderą rozbieraną
                    przez zbieraczy złomu a pracownią cenionych architektów...
                    A pozwólcie, że o gustach nie będę się wypowiadał.
                  • Gość: rudek a ciekawe czy Ty IP: *.domainunused.net 07.04.09, 12:07
                    ciekawe czy Ty ladnie wygladasz i czy cos Cie uchroni przed popadaniem w ruine,
                    moze sie pokazesz i wtedy CI na forum powiemy, pokazemy Ci zdjecia zagranicznych
                    pieknosci
                    mloda damo

a co do tych zdjec to pewnie ze nie wydaja Ci sie ladne, widac dookola balagan i
                    tyle, zaznaczono w artykule, ze to moze byc poczatek czegos wiekszego i tego im
                    zycze,
                    czego Ty sie spodziewasz za takie pieniadze w takim budynku? palacu?
                    autorka artrykulu widac tez ze przesadza ale taka rola mediow
      • feurig59 Re: Medusa, pożeraczka ruin, opanowuje Bytom 28.03.09, 16:31
        Gość portalu: Uczeń napisał(a):

>
        >
        > "Pedro" - po polsku,nie "majom" tylko mają,nie "mogom" tylko
        mogą!

Dzidziuś, nie d...pc fleków. Łon to napisoł po noszymu, nie po
        polsku. :-)
        Haile Silesia! Noreszcie, ktoś odkył postindustrial. Tyj
        architektury jes tu tela, że mogymy konkurować z Londynem, i z
        Berlinem naroz...:-)

Nie pamiętasz hasła