Dodaj do ulubionych

Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męczyć??

14.09.04, 15:44
Kiczowate oprócz tego o 21 który jeszcze jako tako może być.
Obserwuj wątek
    • keyzan Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 14.09.04, 23:14
      Po pierwsze : HEJNAŁY przez ,, samo: H
      Po drugie: Hejnał jest jeden, a pozostałe melodie to pieśni kościelne.
      Po trzecie: Wcale nie meczą.
    • 33kk Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 15.09.04, 09:21
      Jakoś niespecjalnie mi to przeszkadza.
      • ktos234 Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 15.09.04, 11:14
        widocznie nie slyszycie ich za czesto:-)To wrescie ktory to jest hejnal ?
        • daga1111 Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 15.09.04, 14:18
          Hejnał to ten o 21. Hmmm, mi on przypomina jakiaś melodię żałobną. Jak kiedyś
          szłam przez miasto i jeszcze nie wiedziałam, ze hejnał będzie to się
          przestraszyłam....
          • 33kk Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 15.09.04, 15:50
            O 21 jest grana pieśń kościelna - maryjna, we wcześniejszych godz. hejnał.
            • selion Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 15.09.04, 20:20
              Ten nowy hejnał jest bardzo ciekawy i optymistyczny. Nie jest smetny jak
              większość hejnałów, które miałam okazję poznać i naprawdę wcale ne męczy,
              bardziej mnie męczą pseudointeligentne piosenki hip-hopowe, które ciągle lecą w
              radio.
              • ktos234 Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 15.09.04, 21:18
                Zapomnialem dodac ze mieszkam bardzo blisko kosciola,wczasie tych hejnałów
                musze zamykac okno,naprawde tutaj jest dosc za glosno,to nie jest tylko moja
                opinia ale takze sąsiadów,raadio można wyłączyc lub przęłączyc :-)
                • zlocieniec Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 17.09.04, 17:09
                  Ten hejnał jest poto, aby umilać czas młodzieży zgromadzonej na ławeczkach
                  przed ratuszem w celu konsumpcji napojów a...
                  • keyzan Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 17.09.04, 22:18
                    Na Złocienieckiej stronce internetowej miasta można wysłuchac hejnału z
                    kompa.Super! Poza tym jest opis skąd pochodzi melodia itd. ,, Pieśń sokoła".
    • agacius Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 08.12.04, 20:32
      Moim zdaniem hejnały nadają jakiegoś charakteru Złocieńcowi.
      • selion Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 12.02.05, 19:43
        Nie pieśń sokoła tylko "taniec sokoła" :)
        A adres do posłuchania hejnału jest tutaj:
        www.zlocieniec.pl/tellegraffix/muzyka/muzyka.html
    • zlocieniaszek Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 23.08.05, 23:01
      Nasz hejnał był komponowany tak by głos trąbki przypominał głos sokoła, ponieważ
      Złocieniec to "gród sokoła" (sokół jest w herbie Złocieńca). Pomyślcie o tym jak
      muszą być pozytywnie zaskoczeni turyści, którzy przesiadując na ławkach na rynku
      słyszą hejnał z wieży kościoła w tak małym mieście.
      • pawelek86 Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 24.08.05, 00:43
        Każde miasto powinno mieć hejnał nasz jest fajny profesjonalnie zrobiony a co najwazniejsze po kilku latach może stać się rozpoznawalny i kojarzony ze Złociencem.
        • rzapa1 Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 24.08.05, 10:32
          A mnie cieszy to, że hejnał jest odwzorowaniem tokowania sokoła. Tym bardziej,
          że jstem z Bractwa rycerzy Grodu Sokoła :D . I wcale mi nie przeszkają, a nawet
          jest mi bardzo miło ich posłuchać.
          Nie wiem jednak z kąd pomysł na temat hejnału. Pewnie od Grodu Sokoła, który
          między innymi ja tworzyłem i nagłośniłem tą nazwę.
          Choć zagłębiając się w historię współczesną naszego Złocieńca wydaje mi się to
          ciut dziwne, bo nazwa naszego miasta nie pochodzi od Sokoła ale od Złocieni.
          Może wróćmy do starej nazwy miasta?? albo zmieńmy na Gród Sokoła?? Ja jestem
          za :D
          • falkenburger Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 01.09.05, 19:55
            moze lepiej stara nazwe Falkenburg
            • zlocienianin Re: Czy te kiczowate chejnaly bedą nas dlugo męcz 26.11.05, 00:54
              Hejnał jest przeciętny i źle napisany. Nie ma w sobie spójnej melodii.
              Kompozytor tego przedsięwzięcia nie miał "weny twórczej". Ogólnie Złocieniec
              nie ma się czym chwalić.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka