Dodaj do ulubionych

Korki w Złociencu

30.10.04, 16:39
Dzisiaj o 12:35 miasto było tak zakorkowane, że nie dało się wogóle poruszać
po nim samochodem, nie mówiąc już o znalezieniu miejsca do parkowania!!
Miał być deptak a zamiast tego mamy w Złocieńcu miasteczko do nauki znaków
drogowych. Zamiast tworzenia na siłę deptaku mtrzeba zrobic porządke z
parkingiem na przeciwko dawnej kawiarni "Rusałka". Nie jest on wogóle
oznakowany, na końcu parkingu przy murze powinny być narysowane dwie koperty,
żeby żaden 'inteligent" tam nie parkował, wtedy na parkingu (tak jak na
wszystkich park. tylko nie w Złocieńcu) byłby ruch kołowy. Wjeżdża się się
jednym wjazdem, a wyjeżdzą zupełnie innym. NIe było by takich sytuacji, że
kierowca gimnastykuje się żeby nawrócić samochodem do wjazdu/wyjazdu a tu
nagel ktoś mu go blokuje, bo też chce wjechać.
Obserwuj wątek
          • selion Re: Korki w Złociencu 12.11.04, 19:49
            Ja uważam, że deptak to dobra sprawa, bo niesamowicie podniesie turystykę
            miasteczka i jego atrakcyjność, choć trzeba przyznać, że do jego wykonania
            zabrano się od złej strony. Wpierw należało wykonać dojazdy, a następnie zajać
            się deptakiem, bo w chwili obecnej jest to tylko zamknięta ulica. Szkoda, bo
            plany były (i chyba jeszcze są) piękne.
              • 33kk Re: Korki w Złociencu 16.11.04, 00:10
                Jestem jak najbardziej za powstaniem deptaku. Do zmian w ruchu miejsowi się
                przywyczają, a tyryści ich nie zauważą. Dla miasta o ambicjach ośrodka
                turystyczno-rozrywkowego jest to niezbędne. O ile zdążyłem się zorientować
                drogi zastępcze są już gotowe.
                • zlocieniec Re: Korki w Złociencu 19.11.04, 14:41
                  Kolego 33kk! Twoje argumenty za powstaniem deptaku nie mają racji bytu!!
                  Miasto nie ma jako takich ambicji ośrodka turystyczno-rozrywkowych, ma je gmina
                  i powiat, w Złocieńcu nie ma wielkich atrakcji ani ośrdoków wypoczynkowych
                  ściągających tłumy turystów. Turyści zjeżdzają głównie do ośrodków nad jeziorami
                  (np.Cieszno).
                  Pseudo deptak ma ok. 50 metrów długości i w niczym nie przypomina...deptaka,
                  nie ma na nim żadnej ławeczki, po prosytu niczego co by wskazywało turyście iż
                  jest to deptak. Jest to po prostu wyłączony z użytku kawałek drogi w centrum
                  miasta, wraz z tym wyłączony został z użytkowania parking przy
                  delikatesach.Piszesz, że mieszkańcy się do tego przyzwyczają, pewnie tak, do
                  wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet jakby Ci świetlni rajcy wyłączyli z
                  użytkowania wszyskie ulice w centrum i zbudowali w mieście kolej nadziemną,
                  tłumacząć że tak jest w innytch miastach i u nas też będzie, a pozatym
                  przyciągnie turystów.
                  Zapraszam Kolegę do Złocieńca samochodem, na pewno przypomnisz sobie wszystkie
                  znaki drogowe, bo centrum przypomina teraz miasteczko do nauki jazdy, bez
                  składu i ładu zresztą!
                  • wuster Re: Korki w Złociencu 20.11.04, 18:59
                    W każdym folderze można przeczytać,że Złocieniec stawia na turystykę. Jakieś
                    gastronomiczno-rozrywkowo-handlowo-kultralne(spichlerz) zaplecze dla
                    przyjezdnych jest potrzebne. Taki deptak jest jak najbardziej potrzebny.
                    Oczywiście myślę o zamknięciu całej ulicy Piłsudskiego i części Boh. Warszawy
                    (do rynku).
                    • ktos234 Re: Korki w Złociencu 21.11.04, 11:16
                      No jak bedziemy mieli deptak na ccale miasto to turysci beda pchac ssie do nas
                      dzwiami i oknami zeby zobaczyc ten cud !!Ludzie myslcie troche,czy moze tu sami
                      raadni piszą?Niedawno byl odnawiany odcinek drogi na tym deptaku,tylko pytanie
                      po co skoro ma to byc deptak?pieniadze wyrzucone w błoto?Proponuje zlikwidowac
                      całą rade miejską,miejscowi znacznie szybiej się przyzwyczają :-)
                      • zlocieniec Re: Korki w Złociencu 22.11.04, 08:38
                        Zgadzam się z kolega "ktos1234", deptak nie świadczy o walorach turystycznych
                        miasta, jakie walory turystyczne ma Złocieniec, oczywiście walory które
                        przyciągnąć moga tłumy turystów! Czy widzimy po kilkanaście autokarów z
                        turystami przed spichlerzem? Czy szkoły i kolonie dzwonią by zamówić wejściówki
                        do spichlerza? Jest on niewątpliwie atrakcją turystyczną, ale nie taką żeby
                        można było na niej uzyskiwać znaczne zyski.
                        Proponuje zrobić sonde wśród mieszkańców Złocieńca ilu z nich było w spichlerzu
                        i ilu wie co tam się aktualnie znajduje.
                        Wydano kupę pieniędzy na wybudowanie zastępczych dróg, tylko po to aby
                        samorządowi rajcy mogli się pochwalić "zbudowaliśmy deptak, wartośc turystyczna
                        miasta się podniosła"!
                        Tzreba się zapytać właścicieli sklepow przy nowo powstającym deptaku, czy ich
                        obroty nie spadły przez zamknięcie dojazdu i parkingów pzy ich sklepach?!
                        • 33kk Re: Korki w Złociencu 22.11.04, 17:06
                          Muszę powiedzieć,że w szczecinie podobnie zamknięto ulicę w centrum miasta,
                          kilka lat temu. Powstał deptak.Początkowo świecił pustkami, teraz powoli ożywa.
                          Na wszystko trzeba czasu i chęci. Jeśli w takim mieście władzę trzyma
                          Stowarzyszenie Pomiotów Gospodarczych to z pewnością trudno będzie wejść na
                          rynek inwestorom z zewnątrz. Niepokoi mnie to,że każda inicjatywa i chęć
                          ożywienia miasteczka z marazmu zaraz napotyka na przeszkody choćby ze stronu
                          w/w pomiotów. Najlepiej nie robić nic, pozamykać duże sklepy.Tak jak jest jest
                          idealnie. W mieście pozostaną emeryci, bezrobotni i w/w pomioty. Rozmawiałem z
                          przedstawicielem firmy Intermarche dlaczego w Złocieńcu nie powstał dotąd
                          porządny hipermarket, stwierdził, że robili wywiad w tym kierunku ale
                          zrezygnowali. Za dużo problemów. W miasteczkach podobnej wielkości działa ich
                          po kilka Świdwin, Darłowo, Drezdenko, Nowogard, Dębno etc. To są pieniądze
                          ulokowane w gminie, miejsca pracy, ale kilku miejscowych "biznesmenów" nie
                          będzie mogło wymienić samochodu na nowy. Czy każdy właściciel "szczęki" czy
                          małego sklepiku musi zaraz jeździć mercedesem? Niech pomyślą o innych którzy
                          nie mają żadnego dochodu. Trochę odbiegłem od tematu. Takie mi się nasunęły
                          refleksje.
                  • lukasz83zloc deptak 20.11.04, 22:19
                    A co do tego że nie ma ławeczek na deptaku? byłyby gdyby miasto nie sprzedało
                    terenu obecnej Klasyki na ulicy pliłsudskiego to był wspaniały teren na
                    utworzenie skwerku jakieś ławeczki fontana, a w Drawsku takie miejsca powstaja
                    juz robą 3 skwerek
                    • zlocieniec Re: deptak 26.11.04, 12:12
                      Robią 3 skwerek? Ciekawe czy będzie podobny do tego który powstał koło kina,
                      te trzy fontanny powinny dostać pierwsza nagrodę w konkursie "jak mieć
                      pieniądze i miejsce na skwerek i zrobić szczyt kiczu i brzydoty".
                      • pikpok0 Re: deptak 26.11.04, 14:25
                        zlocieniec -Juz gdy po raz pierwszy bylem w twoim pokoju w Szczecinie cos mi
                        nie pasowalo.
                        Teraz juz wiem co - ty po prostu nie masz gustu( ewentualnie moze przemawiac
                        przez Ciebie zazdrosc).
                        • selion Re: deptak 26.11.04, 16:28
                          "Mieć kupe kasy i zrobić kicz"
                          Sztuka tego skwerka polegała na tym raczej żeby nie mieć kasy a zrobić
                          skwerek :D
                          Powiedz mi mój drogi, jakie teraz miasto ma kupę kasy? Na pewno nie Drawsko...
                          mogę to spokojnie powiedzieć po 20 latach mieszkania w tym mieście.
                          I szczerez mówiąc skwerek nie wydawał mi się taki zły.... choć mało go
                          pamiętam :D
                          • zlocieniec Re: deptak 26.11.04, 22:49
                            Kolego pikpok0 żadna zazdrość przezemnie nie przemawia, wyrażam tylko swoją
                            subiektywną opinię.
                            Prosze mi nie mówić że Drawsko nie ma pieniędzy, dostało kupę z poligonu, nie
                            jestem zazdrosny tylko ludzie z Drawska (pikpok0) strasznie sie obrażają i
                            unoszą jak się powie złe słowo na ich miejscwość.
                            Kto wie o jakich trzech fontannach mówię, i kto je widział i zgadza się że są
                            dziełem sztuki i warto je oglądać i podziwiać to ...prosze bardzo, jego wybór.

• selion Re: deptak 27.11.04, 15:08
                                Skoro wiesz, że w Drawsku jest tyle pieniędzy (pewnie pracujesz tam przy
                                finansach, albo dostajesz jakieś tajne raporty, lub jesteś wróżbitą), to zdradź
                                nam może ile jest ich dokładnie i ile trzeba wydać na to, by miasto faktycznie
                                funkcjonowało i zbliżyło się wyglądem do innych powiatowych miast. Uważam , że
                                jest więcej ważniejszych spraw niż skwerek, choćby przystosowanie szkół i
                                innych instytucji dla niepełnosprwanych osób itp.
                                Poligon przynosi pieniądze, ale także ich wymaga.... to nie jest tak, że
                                Drawsko ma kupę kasy i nie wie co zo z tym zrobić, skwerek został tak
                                zaprojektowany, żeby wizualnie był estetyczny a nie wymagał wielkiego nakładu
                                finansowego. To nie jest też tak, że my Drawszczanie obrażamy się,kiedy ktoś
                                powie coś złego na nasze miasto, bo ja np: podchodzę do miasta obiektywnie i
                                sama potrafię powiedzieć wiele niemiłych rzeczy na jego temat, osobiście też
                                wolę Złocieniec, jednak politykę niektórych miast trzeba zrozumieć i tyle :D
                                • zlocieniec Re: deptak 27.11.04, 15:52
                                  Jeżeli nic nie słyszałaś o pieniądzach jakie Drawsko dostało z poligonu, nawet
                                  w TV o tym mówili, i nie widzisz, że miasto sie zmienia, to chyba chodzisz z
                                  głową spuszczoną i patrzysz w chodnik! Chociaż i chodniki w Drawsku są
                                  polepszane!
                                  Moim skromnym zdaniem skwerki itp. mają taki sam priorytet jak dostosowanie
                                  szkól dla niepełnosprawnych, bo życie nie kończy się tylko na 6 godzinach w
                                  szkole,ani na wizycie raz na dwa tygodnie w magistracie. Taki np. skwerek gdzie
                                  osoba poruszająca się na wózku może spotkać się ze znajomymi na świeżym
                                  powietrzu jest nie mniej potrzebna niż podjazd do szkół.
                                  • selion Re: deptak 27.11.04, 17:13
                                    W takim razie jesteś też specjalistą od niepełnosprawnych.. powiem Ci, że
                                    przystosowanie szkół to jednak coś ważniejszego niż skwerek gdzie taki
                                    niepełnosprawny będzie mógł sobie posiedzieć. Uwierz mi, mam olbrzymią
                                    styczność z osobami niepełnosprawnymi i wiem jakie są problemy w Drawsku
                                    związane z brakiem przystosowania różnych placówek dla tych ludzi, a zwłaszcza
                                    szkoły, gdzie są bardzo dalekie od norm i standardów... dużo pisania zresztą.
                                    Widzę, że Drawsko się zmienia na plus, ale Ty pisałeś wcześniej, ze zmienia się
                                    na minus.. no bo kiczowaty skwerek, fontanny porażka.... miło, że zmieniłeś
                                    zdanie. A peniądze z poligonu są po to by właśnie starczyło na wszystkie
                                    zaległe przebudowy i odnowy Drawska... a nie na nieliczne architektoniczne
                                    dzieła sztuki.
                                      • selion Re: deptak 27.11.04, 20:38
                                        ja znam dwoje i jest jeszcze moja sistra, która jest niewidoma i są głusi i
                                        niemi... i szkoły na nich w ogóle nie są przygotowana. Wiesz co powiedział
                                        dyrektor ogólniaka kiedy siostra chciała tam pójść? "Że ślepego nie przyjmie bo
                                        on nie zna języka migowego i jak będzie z nią gadać?!"
                                        A jak ją przyjeli z musu prawnego i dzięki niej szkoła dostawała dotacje to
                                        przychodził i chwalił, że jest wizytówką szkoły bo tak dobrze się uczy (była 3
                                        najlepsza w szkole) i w ogóle.... i wcale ją nie interesowały skwerki.
                                          • pikpok0 Re: deptak 28.11.04, 02:08
                                            Ja w przeciwienstwie do Ciebie uwazam ze P L byl bardzo dobrym dyrektorem i nie
                                            dam na niego powiedziec zlego slowa.
                                            Zrobil dla szkoly bardzo wiele
                                            • selion Re: deptak 28.11.04, 09:10
                                              Mówię o jeszcze wcześniejszym dyrektorze Panu M. :D
                                              Pan L. był całkiem w porządku... prócz tego, że w szkole go prawie nie było :D
                                            • 33kk Re: deptak 29.11.04, 09:58
                                              Popieram zdecydowanie. Trafił do szkoły w jej najgłębszym od lat kryzysie.
                                              Zrobił dla niej dużo. Niektórym nie było w smak to,że nie wchodził w układy np.
                                              z byłym dyr. K. lub nawet to,że jest ze Złocieńca.
                                              • zlocieniec Re: deptak 29.11.04, 16:09
                                                Widzę, że wątek zakorkowanego Złocieńca zszedł na całkiem inne tematy, niestety.
                                                Teraz ja muszę zainterweniować w kwestii obrony nauczycieli i nie dam złego
                                                słowa powiedzieć na pana Kręcisza, inni powinni się od niego uczyć jak...uczyć!
                                                Takiej osobowości w drawskim LO długo nie będzie!
                                                • 33kk Re: deptak 29.11.04, 16:46
                                                  Wszystko się zgadza tylko jak się przestaje być dyrektorem to trzeba sie liczyć
                                                  ze zdaniem nowego dyrektora. Jak się wraca na teren szkoły jako dyrektor
                                                  prywatnego przedsięwzięcia (szkoły) to trzeba przyjąć warunki które tam są, nie
                                                  dyktować swoje.
                                                  • selion Re: deptak 29.11.04, 18:58
                                                    O panu Kręciszu... przykro mi to stwierdzić, ale dla mnie nie sprawdził się
                                                    jako dyrektor.. po pierwsze zbyt często czuć było od tego jegomościa
                                                    alkoholem.. po drugie miał uzurpatorskie podejście no uczniów.... no ale każdy
                                                    może mieć własne zdanie.
                                                    Najlepszymi nauczycielami byli dla mnie: Hnatewicz (już niestety nie uczy),
                                                    Sylweriusz (nazwiska nie pamiętam) no i Pani Pląder.. i paru innych :)
                                                  • zlocieniec Re: deptak 30.11.04, 14:55
                                                    NIe sprawdził się jako dyrektor???!!! Proszę jakieś dowodu, jeżeli czułaś od
                                                    pana Kręcisza alkohol to należało powiadomić odpowiednie organy, a nie teraz na
                                                    niego pluć. Jak uczył pan Kręcisz to powiedzieć mogą tylko jego uczniowie,
                                                    sukcesów na tym polu ma niemało!
                                                    Jeżeli naprawdę myślisz, że pani Pląder jest dobrą nauczycielką j. angielskiego
                                                    to gratuluje, bo ta pani ma z angielskim tyle wspólnego, że go zna. Bo o
                                                    skutecznym uczeniu nie może być mowy!
                                                  • selion Re: deptak 30.11.04, 17:28
                                                    Nie wiem jak uczył Pan Kręcisz i nie obchodzi mnie to, ja mówię o tyk jakim był
                                                    dyrektorem Pan Mroczko. Od Pana M. nazbyt często było czuć alkoholem, to nie
                                                    obraza, tylko stwierdznie faktu.
                                                    Kiedy byam po operacji i miesiąc nie było mnie w szkole, tylko leżałam w
                                                    szpitalu, to Pan M. stwierdził, że jego to nie obchodzi, bo w szkole trzeba być
                                                    nawet jak jest się chorym. Następnego dnia nie było Pana M. w szkole bo.. był
                                                    chory! :D
                                                    Zresztą czemu się tak denerwujesz? Wydaje mi się, że każdy może mieć własne
                                                    zdanie.
                                                    Pani Pląder faktycznie wiedzy nie potrafiła przekazać, ale jako jedna z
                                                    niewielu nauczycieli podchodziła do uczniów jak do równouprawnionych ludzi.
                                                  • zlocieniec Re: deptak 05.12.04, 17:20
                                                    NIe denerwuję się, mówiąc, że każdy może mieć swoje zdanie to o jaką kwestie Ci chodzi? O alkohol czy panią Pląder?
                                                    A czy uważasz, że bycie dobrym pedagogiem polega tylko na "podchodzeniu do uczniów jak do równouprawniopnych ludzi"?
                                                    A który nauczyciel podchodził do uczniów jako " nie równouprawnionych"? I jak to się objawiało?
                                                  • pikpok0 Re: deptak 02.12.04, 14:36
                                                    Nie masz racji ze w drawskim LO w gronie pedagogicznym jeszcze dlugo nie pojawi
                                                    sie taka osobistosc jak pan K. Znalazl sie godny nastepca a jest nim historyk
                                                    pan Seweriusz J - swietny nauczyciel wychowawca i autorytet dla mlodzierzy.
                                                  • selion Re: deptak 02.12.04, 14:43
                                                    Ach Pan Sylweriusz! Jest doskonały !
                                                    Jeśli nadal chodzisz do tej szkoły to podpowiem, że bardzo lubi czekoladę z
                                                    orzechami :)
                                                  • zlocieniec Re: deptak 05.12.04, 00:47
                                                    Kolego pikpok0 zastanawia mnie jedna rzecz, jak możesz mówić, że pan Sylweriusz
                                                    jest jego godnym następcą jak niemiałeś zajęć z panem Kręciszem?
                                                  • selion Re: deptak 30.11.04, 17:49
                                                    hmm.. zauważyłam pewien błąd, myślałam Pan Mroczko, napisałm Pna Kręcisz..
                                                    oczywiście do Pana Kręcisz nic nie mam i wielce przepraszam, za nieumyślne
                                                    użycie tego nazwiska....
                                                    hmm... jakby tu to wykorektorować.. :D
                                                  • pikpok0 Re: deptak 02.12.04, 22:20
                                                    Niestety nie mam juz tej przyjemnosci jaka bylo obcoanie z panem S i calym
                                                    gronem drawskiego ogolniaka.
                                                    A co do czekoladek to albo mnie podpuszczasz albo ....
                                                  • selion Re: deptak 02.12.04, 22:29
                                                    Kiedyś częstowałam Pana S czekoladą i nastąpił taki dialog:
                                                    Pan S: z orzechami?
                                                    Ja: Nie, a nie lubi Pan z orzechami?
                                                    Pan S: Właśnie lubię, ale taka też może być... następnym razem niech będzie z
                                                    orzechami
                                                    :)
                                                  • pikpok0 Re: deptak 03.12.04, 01:05
                                                    My z kolei przed swietami bozego narodzenia wiedzielismy ze czeka nas kartkowka
                                                    wiec gdy na 10 min przed koncem lekcji swym spojrzeniem (nr 5) zerknal na
                                                    zegarek z glebi klasy wyszla delegacja z czekoladowym mikolajem i prosba o
                                                    przelozenie kartkowki.
                                                    A co na to moj ulubiony historyk wzial mikolaja i ......... tak tak zaczal
                                                    dyktowac pytanka.
                                                    Ach te jego spojrzenia na zegarek :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka