Dodaj do ulubionych

trasa rowerowa?

04.07.05, 13:42
Hej, hej, po siedmiu latach planuję ponownie odwiedzić Złocieniec. Słyszałam,
że Złocieniec ma piękną ścieżkę rowerową, która powstała dzięki środkom z
funduszy unijnych. Czy to prawda? Jaka jest długość trasy? Czy ścieżka
rowerowa ma może połączenie z Połczynem lub Czaplinkiem?
Czy dostępne są gdzieś mapki?

Obserwuj wątek
      • 33kk Re: trasa rowerowa? 04.07.05, 17:39
        Trasa rowerowa do Złocieniec_Połczyn Zdr. przejezdna, w dobrym stanie. Opis
        tras jest na stronie www.zlocieniec.pl. Mapki i opisy tras można też dostać w
        centrum informacji turystrycznej na rynku i w siedzibie OSIR-u (przy
        Czapilenckiej)
    • keyzan Re: trasa rowerowa? 04.07.05, 18:11
      szczypior74 napisała:

> Hej, hej, po siedmiu latach planuję ponownie odwiedzić Złocieniec. Słyszałam,
      > że Złocieniec ma piękną ścieżkę rowerową, która powstała dzięki środkom z
      > funduszy unijnych. Czy to prawda? Jaka jest długość trasy? Czy ścieżka
      > rowerowa ma może połączenie z Połczynem lub Czaplinkiem?
      > Czy dostępne są gdzieś mapki?
      >
      No toć mówiła, że do Połczyna spoko dojedzie, a? A co się denerwuje,że niby
      asfalt zwinęli? Nie zwinęli. A inne trasy też ekstra i serio na stronce
      polecanej przez 33kk b.dobrze opracowane i opisane. Pozdrawiam Szczypiorku i ..
      szykuj się , szykuj, Złocieniec czeka.
      • selion Re: trasa rowerowa? 04.07.05, 18:31
        "Ścieżka rowerowa Połczyn Zdrój - Złocieniec

Kilka lat temu zlikwidowano połączenie kolejowe na trasie Połczyn Zdrój-
        Złocieniec. Stało się to inspiracja do podjęcia działań w kierunku
        zagospodarowania nasypu kolejowego dla celów turystycznych. Na realizacje tego
        przedsięwzięcia część środków pozyskano z programów Unii Europejskiej. Trasa
        rowerowa, która powstała na nasypie na dzień dzisiejszy ma 6 km i wiedzie z
        Połczyna Zdroju do Zajączkowa. Jednakże do końca 2002 wybudowany zostanie
        kolejny odcinek Zajączkowo- Toporzyk o długości 4,6 km.. Do "szlaku zwiniętych
        torów" z Połczyna Zdroju można dotrzeć ul. Koszalińską ( szosa wylotowa do
        Koszalina, Świdwina), a bezpieczniej - z ul. Chrobrego lub Powstańców
        Warszawskich ( wyjazd w kierunku do Świdwina przez Bierzwnicę), bądź Parkiem
        Zdrojowym- ul. Sobieskiego do sanatorium "Borkowo" mijając zabudowania wsi
        Międzyborze, leśniczówkę Ostrowąs wjeżdżamy na ścieżkę . Trasa ścieżki wiedzie
        przez najpiękniejsze krajobrazowo okolice uzdrowiska Połczyn. Znaczne różnice
        wysokości, doliny , w których płyną rwące strumyki, liczne oczka wodne tworzą
        niemalże górski krajobraz . Projekt budowy ścieżki rowerowej oprócz szlaku
        głównego przewiduje trasy zjazdowe, tory dla rolkarzy, miejsca do wypoczynku i
        wiele innych atrakcji. Przewiduje się, że budowa szlaku głównego na terenie
        gminy Połczyn Zdrój zostanie zakończona w 2003 r. , wówczas będzie można
        rowerem dojechać nad 740 ha jeziora Siecino , które uchodzi za jedno z
        najatrakcyjniejszych i najczystszych jezior Pojezierza Drawskiego. Urozmaicona
        linia brzegowa , liczne półwyspy i wyspy doskonale nadają się do uprawiania
        wędkarstwa, kajakarstwa i żeglarstwa"

zlocieniec.pl/tellegraffix/turystyka/rowerowe.html
        • szczypior74 dzięki... 05.07.05, 08:56
          dzięki wielkie - za linki i opisy :o)
          I jak wrócę do domu to zabieram się za mój rowerek, bo wczoraj zauważyłam, że
          po niedzielnej wyprawie uciekło mi powietrze z tylnej opony. A trasa piękna
          była i długa :o) I aż się pochwalę (bo do tej pory nie mogę w to uwierzyć) -
          wypedałowałam 80 km!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka