Dodaj do ulubionych

Gawex- prawda czy fałsz??

08.12.05, 18:28
Drodzy czytelnicy.
Od wielu wielu miesiecy jestem abonentem sieci Gawex.
Płacę abonament za 256 kb/s.
W związku z powyzszym powinienem ciagnać pliki z prędkościa 32 w ciagu
sekundy.
Po moim telefonie do operatora dowiedziałem się, że dostaje tyle za ile płacę
i mam nie sugerowac sie licznikami predkości łącz on-lime.
Zgodnie z jego sugestia zacząłem pobierac plik ze strony testowej serwera
Gawexu i.................. ciagnął tylko 29,5 co pomnozone przez 8 daje 236.
To był max.
Gdzie reszta za która płacę???.
Tylko u monopolistów jest to możliwe.
Pozdrawiam.
- Przemek
Obserwuj wątek
      • jleszcze Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 21:01
        Jak zrozumiałem pomiar dotyczył sciągania pliku z serwera dostawcy Internetu.
        Czyli plik ściągany był jedynie za pośrenictwem łącza klienta do dostawcy.
        Myślę, że to w miarę dobry sposób sprawdzenia przepustowości łącza. Uważam też,
        że test wypadł bardzo dobrze dla łącza. Otrzymany wynik jest zupełnie dobry.
        Przecież nie transmitujemy tylko danych, które nas interesują. Niezależnie od
        technologii jaką zastosowano w drugiej warstwie OSI zawsze jest transmitowana
        dodatkowa informacja służąca np. niezawodności komunikacji itp. Co gorsza w
        sieciach wyróżniamy tak zwane warstwy OSI, każda z tych warstw dodaje do
        transmitowanych informacji swoje nagłówki i w taki sposób każdy pakiet zawiera
        sporo "niechcianych przez uzytkownika" informacji. Oczywiście dochodzą do tego
        aspekty, na które wskazywała pani Selion, czyli np. nawiązywanie połączenia.
        Posumowując wynik jest bardzo dobry. Oczywiście co dzieje się za serwerem
        dostawcy to juz inna para kaloszy.
        • jleszcze Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 21:30
          W umowie przepustość Pańskiego łącza jest podana w kiloBITACH (nie bajtach) na
          sekundę, więc nie musi pan niczego mnożyć przez osiem. Dalsza część Panskiego
          wyliczenia też chyba nie ma sensu. Dlaczego dzieli Pan przez trzy?
          • falkenburger Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 21:37
            nie no jak sciagam plik to w transferze jest podane 385 KB/sek czyli wziac to
            *8 i podielic przez 3 bo mam lacze 3 mbit/sek to da 1024 ponad czyli zgadza sie
            kompletnie z tym co jest w umowie i faktycznie 1 Gb ciagne w 3 sekundy okolo
            • jleszcze Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 21:47
              OK. Czyli nie chodzi o nominalną przepustowość łącza podana w umowie, lecz o
              obserwowaną przez Pana transmisję pliku 385 MBytów na sekundę. Teraz się zgadza
              mnożymy przez osiem i otrzymujemy 3080 bitów na sekundę. Ale moim zdaniem na
              tym koniec. Nie trzeba nic dzielić. Wychodzi, że rzeczywiście ma Pan łącze o
              przepustowości 3 mb/s. Ale czy rzeczywiście obserwuje Pan cały czas tak wielką
              szybkość transmisji plików 385 MB/s? Oczywiście ten plik musiał Pan ściągać ze
              strony providera.
              • falkenburger Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 22:09
                znaczy powiem tak, w wiekszosci przypadkow mam 385 moge podac za przyklady
                miedzy innymi strony hp, nokia, t-online, bundesliga.de, bundesliga.pl, ale np
                strona wiadomosci TVP to np rano mam 385, w poludnie 200 a na wieczor 9,90 :-)
                moze zalezy to od ilosci osob korzystajacych akurat z tego serwera, jezeli
                chodzi o program p2p to uzywam bearshare i tu roznie od 10 do 300 max nigdy
                wiecej. Takze jak Pan juz wspomnial zalezy to od danego serwera ale dla mnie
                najlepszym miernikiem jest strona hp/przykladowy sterownik / lub strona nokii
                tam mam zawsze 385.
                • falkenburger Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 22:19
                  ale mam do Pana pewne pytanie, tutaj rynek praktycznie jest przesycany juz
                  technologia DSL, jest opertaor T-Mobile jako glowny cos jak w Polsce TP no i
                  operatorzy jak sie na nich mowi pasozyty np arcor, aol itp. Moim zdaniem w
                  Polsce powinny tez rozwinac sie takowe twory poniewaz sprzyjalo by to
                  konkurencji, Ja na dzien dzisiejszy za transfer Flatrate 3mbit/sek place okolo
                  29,99 € miesiecznie. co Pan o tym sadzi czy nie uwaza Pan rynku TP za monopol
                  • jleszcze Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 22:27
                    Tak to ważny problem. Monopol TP niewatpliwie jest powodem nadmiernie wysokich
                    cen. Wprawdzie w miastach urósł TP silny konkurent w postaci telewizji
                    kablowych, ale ceny spadaja zbyt wolno. Myslę, że klienci indywidualni będą
                    prędzej czy później korzystać ze wzrostu konkurencji. Wbrew pozorom w gorszej
                    sytuacji są duże firmy. Firma, w której odpowiadam za informatykę ma około 8
                    tys placówek w dużych miastach i małych wioseczkach. I tutaj dopiero jest brak
                    alternatywy. Wiekszość infrastruktury należy do TP. Mimo ze jesteśmy wielkim
                    klientem i mamy sieć obejmujacą ponad 4 tys stałych łączy, bulimy jak za zboże.
                    • falkenburger Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 08.12.05, 22:32
                      zgadza sie, a jeszcze jedna ciekawostka, wybralem na poczatek T-Online DSL 2000
                      ktorym operatorem byl t-com, oczywiscie modem za 1 € itp. umowa na 12 mcy, po 2
                      m-cach zapukali przedstawiciele arcor i zaproponowali mi ich uslugi, oni sami
                      za mnie rozwiazali umowe T-Online /nie ponosze kosztow przedwczesnego rozw./i w
                      ciagu 1 mca mam juz innego operatora - oczywiscie modem gratis i co jeszcze mam
                      przez 24 mce polaczenia free na stacjonarne nr Niemiec, czego nie oferowal t-
                      com.
                    • przemek_radz Re: Gawex- prawda czy fałsz?? 09.12.05, 17:47
                      dzisiaj Gawex przeszedł sam siebie.
                      Ciągnąłem plik z ich strony z v=27 co daje 216 kb/s
                      skoro pakiet jest płacony za 256 to niech dają np 290 i wtedy niech sobie spada
                      do 256.
                      Ciekawe czy po powołaniu biegłych wygram sprawę w sądzie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka