Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu??

23.02.06, 14:31
Witam.
Mam pytanie do wszystkich forumowiczów: co sądzicie o jednym z dziennikarzy (
mniemam że jest dziennikarzem, bo jak dotąd żadnych dokumentów
potwierdzających ten fakt nie przedstawił) panu T. Noselu???
Proszę o opinie na temat jego artykułów, które mówiąc delikatnie w wielu
przypadkach nie mają nic wspólnego z prawdą, nie wspominając już o
dziennikarskiej rzetelności i bezstronniczości.
Obserwuj wątek
    • krosino Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 23.02.06, 15:18
      " Bóg go stworzył przeto nazwac go trzeba człowiekiem !!" Ale na poważnie.
      Odczucia ambiwalentne. Z jednej strony faktycznie u niego z rzetelnością
      dziennikarską jest różnie. Jest bardzo stronniczy.Po swoich życiowych
      przejściach nie powinien uderzac w moralizatorski ton. Prowadzi swoje osobiste
      krucjaty - np. przeciwko OSiR - owi. Podaje nie zawsze sprawdzone informacje.
      Ale z drugiej strony pokazuje czasem sprawy które nie powinny miec w naszej
      społeczności miejsca, a których nie dowiedzielibyśmy się w inny sposób.
      Myślę że na dłuższą metę wyeliminuje go "niewidzialna ręka wolnego rynku".
    • bagnik1 Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 23.02.06, 21:28
      A jakie to niby dokumenty mialby przedstawiac p. Nosel i komu? Zatrudnia go prywatny przedsiebiorca, placi mu z wlasnej kieszeni i to chyba jego sprawa komu placi i za co. Jak sie komus nie podoba, to nie powinien kupowac gazety. Jezeli TPD przestanie sie sprzedawac to p. Nosel straci prace i problem zniknie. Na razie, sadzac po wypowiedziach na forum, jest raczej odwrotnie. A ze ponoc pisze nie sprawdzone informacje.. Widocznie prawda jest mniej interesujaca:) To tylko moja opinia w kwestii przedstawiania "papierow". Artykulow p. Nosela nie moge rzetelnie ocenic, poniewaz czytalem ich tylko kilka. Styl ponizej wszelkiej krytyki, chyba natomiast potrafi wyszukiwac tematy.
      • zlocienianin Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 23.02.06, 22:41
        A ja uważam zupełnie odwrotnie. Pisze ciekawie i odważnie. Dzięki niemu wiele
        spraw zobaczyło światło dzienne. Jest dla wielu niewygodny, ponieważ psze
        prawdę. Jest ona skrzętnie ukrywana przez włodarzy miasta. Co do prawdy
        opsywanej w artykułach przez T. Nosela to też mam inne zdanie. Każdemu zdarzają
        się pomyłki i wpadki. Ale ogólnie to Gazeta TPD jest opiniotwórcza i się dobrze
        sprzedaje. Inne gazety o takim zasięgu jak TPD nie moga sie sprzedać, bo piszą
        np. tylko o tym co się wydarzyło, albo na co zostały wydane bezsensownie
        publiczne pieniądze. Tutaj mamy analizę dokonań w większości bardzi trafną.
          • pawelek86 Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 24.02.06, 14:32
            Wątek Pana N. był juz na naszym forum już poruszany. Dopisze tylko dwie rzeczy:
            1. czy naprawdę warto mu poswiecac ąz tyle uwagi on na pewno to czyta i ma
            niewątpliwy powód do dumy ze ktoś go dostrzega.
            2. skoro pisze prawdziwie rzeczy to dlaczego musiał przepraszac obecnego
            Birmistrza Miasta??
            Na temat rzetelności nierzetelności, pisaniu prawdy czy nie, stylu pisania mowa
            była w innych wątkach.
                • aitrap Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 12.03.06, 14:00
                  Ten redaktorek to czysty - oszołom. TPD nr. 9 z2.03.br. strona druga, temat ;
                  DIOPALIWA,TARCZA; 26 wierszy od dołu. Pisarczyk aparatczyk zadaje CHYBA SOBIE w
                  jednym zdaniu pytanie. KOm są codziennie nadający dziennikarze i jakie są ich
                  życiorysy zawodowe. Bliski kolega tego piszącego mówi mi o jego życiorysie
                  m.in. to: był wychowywany w cieplarnianych komunistycznych warunkach, jako
                  podopieczny wszelakim przywilejom z racji podkegłosci PKP, bezpłatna służba
                  zdrowia, DARMOWE przejazdy I kl. pociągu na naukę w szkole sedniej w Szczecine.-
                  następnie darmowe - bezpłatne komunistyczne studia przez 10 lat na
                  Uniwersytecie im. B. Bieruta/ dla młodych - te studia planowe to 5 lat/, jazda
                  na nie darmowa.Nikt nie widział dyplomu. Wszystkie podawane kontakty i
                  poprzednia praca to wymysł w jego głowie. Każdy może mówic np. że rozmawiał i
                  kontaktował się z O. Palme. Co zrobił ze swym mieszkaniem i kto uregulował
                  olbrzymie zaległosci. Kto ponosił koszty mieszkania tego piszącego w
                  pomieszczeniach ZOK-u. Co wogóle ten człowiek pozytywnego zrobił w swym
                  niemłodym już życiu. Glaczego nie chce zostać prezesem klubu sportowego, niech
                  się konkretnie zajmie sportem i pokaże co umie. Niech otworzy osrodek opieki
                  nad bezdomnymi i pokaże itd. itd. Jak taka osoba może i smie oceniac naprawdę
                  nieżależnych od niego dziennikrzy. Dlaczego on nie chce spojrzec na siebie i
                  zastanowic się nad swym prawdziwym a nie wydumanym życiu. Niech mu tak będzie,
                  ale jad z jego art. tak bije, że może wykorzystać go - ten jad na walkę z
                  ptasią gryp
    • cynik9 Re: jak TPD moze byc dochodowy? 12.03.06, 15:27
      Sadzac po tym watku oraz po podobnym z 2003, niewatpliwa zasluga p.Nosela jest
      seryjne tworzenie kontrowersji sprzyjajacych wzrostowi nakladu publikacji w
      ktorej pisze...:-D.

Pozostawiajac jednak wysilki p. Nosela na boku, rzecza najbardziej ciekawa jest
      w jaki sposob prywatny periodyk tego typu moze wogole byc dochodowy na tak
      mikroskopijnym rynku jakim sa powiaty poj.drawskiego. Prasowy business jest
      ciezkim businesem, z niewielkimi marzami i znacznym ryzykiem dla wlasciciela,
      zwlaszcza ze mamy tu tygodnik (?) ktory w dodatku ma konkurencje GD(?). Czyzby
      moglo sie rzeczywiscie obejsc bez naciagania podatnikow w ktoryms miejscu na
      takie czy inne "dofinansowanie" czy grant?
          • pojezierzetygodnik Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 18.03.06, 18:19
            Prawo prasowe stanowi, że dziennikarzem, nie jest ta osoba, która ukończyła
            studia dziennikarskie, lecz która jest zatrudniona w redakcji lub działa w jej
            imieniu. Z tego co wiemu pan Nosel posiada studia dziennikarskie, ukończone na
            Uniwersytecie Warszawskim. Pisze w sposób wnikliwy i logiczny obnażając
            patologię władz lokalnych. Jest dziennikarzem niezależnym i pisze dla
            niezależnego tygodnika, który nie otrzymuje, tak jak W. R., pieniędzy
            podatników, wypłacanych z kas urzędów samorządowych. Pan W.R. je otrzymuje
            wzamian za wazeliniarstwo dla władzy. Jego karki papieru, za które pobiera 2 zł,
            to w większości zbiór filozofii domorosłeg redaktora, inżyniera rolnictwa, i
            peanów na jej cześć . Bez relacji, sprawozdań, wypowiedzi. Tego co wydaje nie
            można nazwać gazetą, ani nawet biuletynem informacyjnym. Ten człowiek po prostu
            robi to czego nie potrafi, do czego nie ma talentu, ani podstawowego
            wykształcenia i wiedzy.
            Redaktor Nosel, jako jeden z nielicznych w naszym powiecie, potrafi podpisać się
            pod krytyką władzy.
            • krosino Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 18.03.06, 20:23
              I tylko pod krytyką. Nie jest obiektywny. Wszystko maluje w czarnych barwach.
              Ale to jasne ze względów psychologicznych. Jeżeli przez większośc życia
              patrzyło się na świat przez denko od butelki, to świat widziany z tej
              perspektywy faktycznie krzywym i jednobarwnym w pamięci pozostaje. Obecna
              poprawa poprzednich win nie zmazuje. Tylko teraźniejszośc czyni poprawną.
              Ponadto nadmiernie - jak na gazetę regionalną - okazywana miłośc do PiS-u
              zawęża krąg czytelników , a innych zniechęca do sięgania po ten periodyk.
              Ale to co oni tracą, Wy możecie zyskac.
              • krosino Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 18.03.06, 20:25
                krosino napisał:

> I tylko pod krytyką. Nie jest obiektywny. Wszystko maluje w czarnych barwach.
                > Ale to jasne ze względów psychologicznych. Jeżeli przez większośc życia
                > patrzyło się na świat przez denko od butelki, to świat widziany z tej
                > perspektywy faktycznie krzywym i jednobarwnym w pamięci pozostaje. Obecna
                > poprawa poprzednich win nie zmazuje. Tylko teraźniejszośc czyni poprawną.
                > Ponadto nadmiernie - jak na gazetę regionalną - okazywana miłośc do PiS-u
                > zawęża krąg czytelników , a innych zniechęca do sięgania po ten periodyk.
                >
            • aitrap Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 19.03.06, 11:39
              Nie Warszawski!. Ale po DZIESIĘCIU LATACH, Uniwersytet im. B. BIERUTa we
              Wrocławiu. Studia trwają 5 lat. W ubiegłym tygodniu opisałem wszystko o tym
              panu. Zadałem dużo pytan. Po 10 minutach tekst znikł- wiadomo Bierut i jego
              uczen tj. po takiej uczelni potrafi wszystko.
    • jleszcze Re: Co sądzicie o redaktorze TPD Panu Noselu?? 19.03.06, 14:22
      Ja też coś powiem. O rzetelnosci nie wypowiadam się, ponieważ mieszkając daleko
      nie znam dobrze złocienieckich spraw. Nie odpowiada mi brak politycznej
      bezstronności. Uważam, że dziennikarz jak każdy ma prawo do poglądów, ale te
      bezkrytyczne hołdy dla PIS i histeryczne ataki na pozostałą część świata, to
      dla mnie za dużo. Sposób przedstawiania problemów w ogóle mi nie odpowiada i
      rzadko mam ochotę doczytać artykuł do końca. Oczywiście to moje subiektywne
      spojrzenie, któremu dałem wyraz. To co nie podoba się mojej osobie, może się
      podobać innym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka