Dodaj do ulubionych

Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil.

25.02.20, 15:04
Ot i cala prawda o nielegalnych.
To jakby ktos znow chcial zaplakac nad losem biednych ktorzy nielegalnie przelaza do nas.

www.dailymail.co.uk/news/article-8038817/Crackdown-immigrants-use-public-benefits-takes-effect.html
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 25.02.20, 15:29
      W Niemczech imigranci z uznanym statusem uchodzcy maja prawo do sprowadzenia rodziny, nawet jezeli nie sa w stanie wlasna praca zapewnic jej utrzymania. Czasami sa to takie konstylecje rodzinne. "Jeden mezczyzna, dwie zony, szescioro dzieci".

Zero znajomosci jezyka, zero ochoty do pracy :

www.spiegel.tv/videos/1279861-ein-mann-zwei-ehefrauen-sechs-kinder

• xurek ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 15:39
      to jest forum Polonia skladajace sie z POLAKOW mieszkajacych w roznych krajach i Trump NIE JEST NASZYM PREZYDENTEM!!!!!!!!

Ja PRZENIGDY nie wybralabym kogos takiego na MOJEGO prezydenta. Wypraszam sobie taka obelge pod moim adresem.

--
      czasem myslisz ze to nie On, a to wlasnie Kameleon, the wonderful bad boy!
      • ania_2000 Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 17:26
        hahaha, Ertes, z tytulem watku poszedles:)

Xurku, musze cie zmartwic, bo jak na razie ( chyba ze niewiadomoco sie stanie na swiecie) to Trump bedzie naszym ( w sensie moim i Ertesa;) prezydentem na kolejne 4 lata.
        • xurek Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 17:43
          jak bym byla zlosliwa, to bym napisala "jacy wyborcy, taki prezydent" :) :) :), ale nie jestem, wiec napisze, ze jestem zaszokowana tym, co macie do wboru: dwoch dziadkow, ktorzy normalnie w takim wieku sa juz dawno na emeryturze a moze nawet na przedsionku altershajmu :). 73 i 78, eh...

Ja widze, ze moja mama robi sie coraz bardziej uparta i irracjonalna oraz coraz bardziej przekonana, ze ma we wszystkim absolutna racje, tak wiec nie ma co sie dziwic, ze sie panowie zachowuja, jak sie zachowuja.

U nas rzadzi 7 do spolki, z gory wiadomo ilu bedzie z jakiej partii, sredni wiek 55, najstarszy 69, najmlodszy 47, no to i w kraju dobrze sie dzieje - zarowno skrajna konserwa jak i skrajne "lewackie oszolomy" :) sa zadowolone i nie pluja sobie w twarz. Switzerland i MOJA prezydentka rulez :). Zadnego porownania do obrzydliwego Donalda, moim zdaniem nawet Melania przy Simonettcie wysiada :)

--
          • ania_2000 Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 17:49
            No wlasnie ! tak wlasnie jest - bo kandydaci co sie licza - to starzy biali mezczyzni.
            Ze im sie tak jeszcze chce!!! Trzeba czekac az wymra.

A moj kandydat - Andrew Yang - niestety odpadl.
            • stokrotna Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 18:17
              To co ja mam powiedzieć, następne 4 lata Trumpa ... i następne 5 Du*y...

Realnie, tak to wygląda. Żaden nie jest "mój" ale... urząd jest urząd. POTUS jest zawsze POTUS, PRP jest PRP... nawet jeśli jest jeden Trumpem a drugi PADEM :)

Więc, w tym sensie, jeśli mamy porządek demokratyczny, to muszę wziąć na "klatę" i już.

W PL mamy teoretycznie kontrkadydatkę Kidawę-Błońską - nie ma szans. Biedroń - bardziej nie ma szans.

A co z Butgiegiem i Bloombergiem Ania? Bo, widzę, Republikanie nawet nie zdołali z siebie wybobkować żadnej sensownej kontrkandydatury. Zresztą PiSy - też nie.

• ania_2000 Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 19:02
                Bloomberg - farbowany lis, raz republikanin, raz demokrata. Bilioner z przeszloscia, co w czasach "Me Too" juz nie przejdzie. Najgorzej wywalane miliony na reklamy. Raz wzial udzial w prezydenckiej debacie, porazka. Jego glownym napedem jest wypierdzielic Trumpa, no ale nic nie ma w zamian, wiec ludzie sie nie nabieraja. Jedyne co to wywala na kampanie swoja kase, wiec nie musi ( na razie) zbierac glosow poparcia.
                Buttigieg - czyli Pete;) - korporacyjny pionek. Do tego ma meza - a na to UsA nie jest jeszcze przygotowana. Dobrze gada, no ale bez szans.
                Warren - czyli nasza "Pocahontas" - bez szans.
                Biden - skorumpowany buc, powinien sie schowac w kat, zeby o nim zapomnieli, bo w pierdlu wyladuje za przekrety. Niskie poparcie w sumie - teraz sie raczej wyjasni w S.Carolina jak z nim dalej.
                No i Sanders:) Moj idol i przywodca z porzedniej kampanii - tej co go Clintonowa wy..chala.
                Za bardzo radykalny - chociaz "millenials" zaczynaja sie interesowac i isc do glosowania, wiec moze jest szansa - ale jakby to byl rok 2024 to bym stawiala na niego. No ale do tego czasu to on nie dociagnie.
                Zostaje nam krol Trump - a jego osiagniecia sa niezle. Zadnej wojny nie rozpetal ( patrz jak to zrobil Obama w Syrii). Wzial sie wreszccie za Chiny - ktore kradly nie tylko towary (cla) ale technologie - tego tez nikt wczesniej nie dotykal. Ustawia Iran i KoreaPln - wychodzi z tragicznego Afganistanu. Moze w koncu uszczelni granice - i nie chodzi tutaj o emigrantow, ale o gangi i caly przemysl handlu ludzmi.
                to tylko sprawy miedzynarodowe - nie pisze o domestic, ale ogolnie jest OK.
                Nie jest politykiem, wiec morde ma ochydna i niewyparzona. Ale wole jego jak wali prosto w oczy - niz piekne slowka i elokwencje tylko pod publike.
                A mial nacisnac guzik z bomba atomowa.

Co do PL to mnie bardzo zmarwtilas, ze Kidawa nie ma szans :(((((
                • stokrotna Dzięx Ania :) 25.02.20, 20:01
                  Jak słusznie prawi Ertes - mimo, że się interesuję i głosuję nawet - polityką USA, to siłą rzeczy jestem skazana na subietywne infos z mediów. Ale mam podobne odczucia - Pete, za młody i zbyt nieopierzony, Bernie, też ulubiony, ale za stary po prostu, co tu gadać. Reszta ditto - Ty. Jedyne co mam za pozytyw, to jednak odbicie Demokratów na lewo od Notorious HRC;)

Dzięki za ciekawe i obiektywne spojrzenie od wewnątrz na realia Trumpowej polityki. Tutaj fala antyamerykańskiego hejterstwa się skupia na jego gfach i snafu (a naprawdę jest mistrz). Realnie zaś - nawet dla Polaków, są wymierne korzyści. Załatwił w końcu ten idiotyczny problem wiz. Amerykańska Ambasador, tak to prawda, jest krytykowana za zbyt agresywny lobbying na rzecz amerykańskich firm, ale na przykład ja - realnie - mam jako obywatelka USA, dużo większy i mocnejszy parasol nad głową, w formie programu ochrony obywateli USA. I faktycznie, dla mnie, w mojej sytuacji stanowi to komfort nie do opisania.

Nie, Ania. Kidawa nie ma absolutnie żadnych szans :( Prognozy sią takie, że będą dwie tury i polegnie w drugiej. Długofalowo, i całkiem obiektywnie jest to lepiej. PO jako taka, że doszła jeszcze do poziomu uznania faktu własnej porażki, za którą wini "ogłupione przez PiS" społeczeństwo. I nie ma żadnego ZADNEGO programu do zaoferowania ludziom prócz "najpierw trzeba odsunąć PIS od władzy, więc głosujcie na nas i spierdalajcie". Więc społeczeństwo musi się jeszcze "nacieszyć" PiSem aby "get it out of its system", no wytrzepać z siebie... :)

Czyli jeszcze 4 lata PiS w Parlamencie i kolejne 5 lat D**y. Realnie - lepiej to, niż szarpiąca się między sobą dwuwladza typu zdominowany PiS'em Sejm, kontr Kidawa, Prezydentka słaba, gdyż tak naprawdę nie ma ani mocnego poparcia z PO, ani znikąd.

ania_2000 napisała:

> Bloomberg - farbowany lis, raz republikanin, raz demokrata. Bilioner z przeszlo
                  > scia, co w czasach "Me Too" juz nie przejdzie. Najgorzej wywalane miliony na re
                  > klamy. Raz wzial udzial w prezydenckiej debacie, porazka. Jego glownym napedem
                  > jest wypierdzielic Trumpa, no ale nic nie ma w zamian, wiec ludzie sie nie nabi
                  > eraja. Jedyne co to wywala na kampanie swoja kase, wiec nie musi ( na razie) zb
                  > ierac glosow poparcia.
                  > Buttigieg - czyli Pete;) - korporacyjny pionek. Do tego ma meza - a na to UsA
                  > nie jest jeszcze przygotowana. Dobrze gada, no ale bez szans.
                  > Warren - czyli nasza "Pocahontas" - bez szans.
                  > Biden - skorumpowany buc, powinien sie schowac w kat, zeby o nim zapomnieli, bo
                  > w pierdlu wyladuje za przekrety. Niskie poparcie w sumie - teraz sie raczej wy
                  > jasni w S.Carolina jak z nim dalej.
                  > No i Sanders:) Moj idol i przywodca z porzedniej kampanii - tej co go Clintonow
                  > a wy..chala.
                  > Za bardzo radykalny - chociaz "millenials" zaczynaja sie interesowac i isc do g
                  > losowania, wiec moze jest szansa - ale jakby to byl rok 2024 to bym stawiala na
                  > niego. No ale do tego czasu to on nie dociagnie.
                  > Zostaje nam krol Trump - a jego osiagniecia sa niezle. Zadnej wojny nie rozpeta
                  > l ( patrz jak to zrobil Obama w Syrii). Wzial sie wreszccie za Chiny - ktore kr
                  > adly nie tylko towary (cla) ale technologie - tego tez nikt wczesniej nie dotyk
                  > al. Ustawia Iran i KoreaPln - wychodzi z tragicznego Afganistanu. Moze w koncu
                  > uszczelni granice - i nie chodzi tutaj o emigrantow, ale o gangi i caly przemys
                  > l handlu ludzmi.
                  > to tylko sprawy miedzynarodowe - nie pisze o domestic, ale ogolnie jest OK.
                  > Nie jest politykiem, wiec morde ma ochydna i niewyparzona. Ale wole jego jak wa
                  > li prosto w oczy - niz piekne slowka i elokwencje tylko pod publike.
                  > A mial nacisnac guzik z bomba atomowa.
                  >
                  >
                  > Co do PL to mnie bardzo zmarwtilas, ze Kidawa nie ma szans :(((((
                • ertes Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 21:44
                  Hehe trafilem w 10tke :) Kogos musialo ruszyc :)

Anywayz. Bardzo to ladnie Aniu opisalas.
                  Cos czego nasze liberalne media nienawidza i nie przyjmuja do wiadomosci. Tak jak zreezta ludzie na Swiecie co widac po tutekszych wpisach.
                  Nie tylko ustawil te kraje co wspomnialas ale i Rosje rowniez. Obama oddal Krym i Donieck. Teraz Rosjanie siedza cichutko. Acha, i jak obiecal Rosjanie robia porzadek w Syrii.
                  A Meksyk? Coz Meksyk nie zaplacil za zbudowanie muru na swoje granicy polnocnej ale zaplacil za wyslanie kilkudziesieciu tysiecy zolnierzy na granice poludniowa zeby powsrzymac fale imigrantow z ameryki srodkowej i poludniowej.
                  No tak ale to my wyborcy jestesmy glaby jak to Xurek pisze bo chcemy zyc w spokoju i bez nielegalnych (miedzy innymi)
                  • xurek Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 23:02
                    ertes podaj mi cytat gdzie to o tych glabach napisalam. amnezja i slepota musi jaka bo ani sobie przypomniec ani znalezc nie moge.

--
                    • kan_z_oz Re: ZDECYDOWANY PROTEST 25.02.20, 23:20
                      O co z tymi nielegalnymi chodzi? Australia ma to rozwiazane przez lewactwo od lat ponad 30-tu lub dluzej. Nie ma nielegalnych, na ktore rzady przymykalyby oko, bo i tak jest mnostwo przybyszow, probujacych sie tutaj osiedlic zjawiajac na lotnisku.

Jak te panie z zamoznych rodzin saudyjskich, ktore chcialyby wsiasc w samolot, wyladowac, dostac mieszkanie i zasilki wypychajac z kolejki cala reszte, ktora czeka tez majac zycie zagrozone.

Problem, ktorego zaden rzad US nie chcial ruszac aby nie popsuc biznesu owocowego na poludniu, biznesu slabo platnego pol niewolnictwa do robot wszelakich. 8 lat Obamy - nic. 8 lat Busha tez nic.

Obecny problem tutaj przy bardzo dobrej polityce immigracyjnej to niestety przyloty samolotami masowe po tym jak zabezpieczono granice morskie. Dziure nielegalni zawsze znajda. Nalezy dac im tylko pare miesiecy i znajdowac sie zaczna w kazdym zakatku jak kiedys. Taki to juz problem bez rozwiazania, ktory tutaj liberalowie trumfalnie obwieszczaja jako zwyciestwo niesamowie. Liczy, moi drodzy wykazuja, ze liczby wzrosly po tych wszystkich wydatkach na granice. Plus taki, ze osrodki detencyjne teraz sluza jako zakwaterowanie dla kwarantanny koronawirusa dla ogolnej populacji Australii. Poza tym - Na Zachodzie bez zmian.

--
                      Kan_z_oz
                    • ertes Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 00:15
                      Ja PRZENIGDY nie wybralabym kogos takiego na MOJEGO prezydenta. Wypraszam sobie taka obelge pod moim adresem.

jak bym byla zlosliwa, to bym napisala "jacy wyborcy, taki prezydent"
                      • minniemouse Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 01:44
                        trzeba przyznać ze Trump wmurwia ludzi samym swoim wyrazem twarzy. strzela różnymi niewypałami w stylu "Trump said what?!?", ale - poniekąd, Aniu - właściwie masz racje. hmphf....

Minnie

--
                        Savoir Vivre czyli jak się zachować
                        • stokrotna Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 02:41
                          Właśnie miałam napisać Xurkowi, aby się nie dała "naciąć" na Ertesowe prowokacje. Bo to własnie są manipulacyjne prowo, na poziomie śmieciotelewizji, lub śmiecioprasy, Ertesie. I zamiast, tak jak Ania, podzielić się informacjami, to wolisz prowokować, albo się wywyższać bo Ty wiesz lepiej niż Juton lub ja. Być może ja nie mieszkam w USA teraz, ale swoje wiem, bo przybyłam na podstawie wizy I-9 w roku 1982. Z moimi rodzicami jako polityczna uciekinierka, i może nie przypłynęłam na Ellis Island, ale nadal, przypominam, że te słowa są napisane na Statule Wolności:
                          "Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free, The wretched refuse of your teeming shore, Send these, the homeless, tempest-tost to me"
                          I, o ile, mnie pamięć nie zawodzi, nadal są credo tego państwa. Więc Twe interesujące poglądy dotyczące illegali, napływowców i przybywalców rożnego rodzaju, od których się trzeba odgrodzić, odciąć oraz oczyścić z nich są ... hm... interesujące, mniej więcej tak jak małpa w zoo rzucająca w ludzi bobkami.

Poglądy swoje, które wyrażasz pokrzykiwaniami, uzasadaniasz demagogią, i wspierasz napierdzielaniem po głowie osób które się nie zgadzają, wydają się mało oparte na realnej wiedzy, a bardziej na jakimś instynkcie stadnym. Ponieważ nie potrafisz, tak jak Ania przedstawić porządnej analizy.

Dodam też, iż wiedza zdobyta na bardzo prestiżowej uczelni typu post-grad, w Kaliforni, z dokładnie zakresu polityki - jaką dysponuje Pytun, oraz jej długoletnia praca w instytucjach europejskich i światowych własnie w tym obszarze, a także moje studia na prestiżowej uczelni stanowej - gdzie w ramach mojego "curriculum" miałam zajęcia z nauk politycznych - hm, jest tak bardziej mojsza od twojszej, że Twoje poburkiwania są conajmniej śmiechu warte.

Tak więc, mimo ogromnej sympatii osobistej jaką dla Ciebie mam, oraz szacunkowi jaki Ci się należy jako ludzkiej jednostce, może byś odrobinę "cup a squatt" - kucnął gościu, ok?

Pokaż trochę respect, i albo gadaj do rzeczy, albo se idź postrzelać do tarczy.
                            • stokrotna Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 17:46
                              ertes napisał:

> Wiesz co? Odpisalem ci w tym samym stylu ale jednak nie wysle bo i po co: Twoj
                              > tekst swiadczy o Tobie.
                              > Szkoda, bo sie zawiodlem.

HAHAHA :)

Teraz Ty się dałeś złapać na małe prowo Stokrotnej. Daj spokój. To co człowiek wypisuje o nim nie świadczy nijak. A już zwłaszcza na tym forumowisku. Skoro jednak Xur się postawił i wymodził płomienny panegiryk, to ja też taką "ideolo mowę" zapodałam. Skrycie miałam nadzieję, że jakieś sępy co tu krążą oczekując forumowej rozpierdo - się pojawią. Btw, gdzie do diabła jest ten troll, co się Jutek burzył, że go wpuścili Adminis? Dawać tego troll.

Sądzisz Ertesie, iż naprawdę myślę, że jesteś rasistą i ksenofobem? Przyjaźniąc się z osobami pochodzenia Meksykańskiego? Korzystając z usług doktora, co z wyglądu sądząc jest albo z Indii, albo z Pakistanu? Nosz proszę... Liczy się co się robi, a nie bzdet co się wpisuje w internetach pod nikiem.
                          • kan_z_oz Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 07:38
                            Gratulacje z asertywnosci, pewnosci i wiedzy, gdzie wiem ze miedzy Toba i Pytonem sa lata w zakresie polityki oczywiscie, bo ja sobie tutaj maly zuczek tylko pierdze okresowo sie domyslajac. Whoaa, ale wytrysk.
                            Trump jest moim prezydentem - dokladnie jak w tytule. Do tej pory kazdy POTUS byl tutaj do tej pory gosciem majacym bardzo duzo do powiedzenia oraz zarzadzania.

Zaden POTUS do tej pory nie byl na tyle bezczelny aby wskazac jak gowniane sa polityki mniejszych panstw nie nalezacych do G7. Obecnie, kazdy nawet niepismienny wie. Gowno napedzane przez US, gdzie kazdy ma siedziec cicho oraz placic podatki lub wypierdzialac w kosmos chyba. Ciekawa alternatywa nowego porzadku gdzie nawet spokojne do tej pory kraje sie buntuja.

Xurku - Szwajcaria jest cytowanym przez 100-wke 'paczkiem w masle'. Jestem w miejscu globalnego systemu bankowego, gdzie kazdy polityk, demokrata, republikanin, mafiozo lub dyktator ma konto. Nikt tego nie zniszczy bo sie nie czarujmy, Trump jest zbyt krotki.
                            Niemcy jako 'power house' przemyslu. O moj boze, moja ponad 25 letnia sthilla pila lancuchowa wciaz moze liczyc na czesci zamienne, oraz dziala. Maszyna do kawy po latach 5-ciu miala juz 3 wlascicieli i qwa kto wie co dalej - dla porownania.

Europa jest dla mnie centrum jakiejs zdrowej rownowagi i pardon ale czemu mialy sluzyc zadania Trumpa do Makcrona aby zaprzestal scigania Apple za inwazje podatkowe.
                            Apple nie placi nigdzie, wlaczajac US. Goggle, Amazon.
                            US ma jeden z najstraszych systemow ekonomicznych, ktory nie byl reformowany od lat. Wplywu do budzetu to wlywy od korporacji, ktore nie placa wiele. Podatki indywidulane to smieszny nic nie warty zart. Podatki z Vat - gowno. Poadtki od beznzyny - nic.
                            Budzet robi bokami od lat. Obama walaczyl o podwyzszki w pazdzierniku. Trupm przepycha w sierpniu.
                            Zbankrutowany kraj z budzetem gdzie nie ma mozliwosci zbalansowania ksiazek w rekach gdzie dlug jest w prywatnych rekach gdzie nie wiadomo kto go posiada, obecnie dzilajacy juz tylko do sierpnia. Co za porazka dla czytajacych i chcacych wiedziec.

--
                            Kan_z_oz
                            • maria421 Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 08:30
                              Troche nie na temat, bo nie o Trumpa a o zblizajace sie wielkimi krokami wybory prezydenckie w Polsce chodzi ( i powiem szczerze ze to one mnie o wiele bardziej interesuja nit to, kogo sobie Amerykanie jesienia wybiora) , ja widze to tak :

do drugiej tury wchodzi Kidawa -Blonska i Duda. Kto moze poprzec Dude? Tylko ci, ktorzy glosowali w piwerwszej turzena Dude i na Bosaka, a tego moze sie 50% nie uzbierac. Nie wyobrazam sobie, zeby ci, ktorzy glosowali na Kosiniaka-Kamysza, Biedronia czy Holownie w drugiej turze glosowali na Dude, czyli przeciw MKB. Dlatego uwazam ze MKB ma szanse i uwazam ze dobrze by sie odnalazla w roli Prezydenta RP.
                              • stokrotna Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 17:51
                                ertes napisał:

> No Kanie dalas czadu :) Wytrysk!!! Po prostu swietne.
                                > Dobrze ze nic nie napisalem bo lepiej tego ujac nie mozna.
                                > Tym razem chyle czola przed Toba.

Hehehe, no właśnie, też podziwiam. Jest się w końcu, czy się nie jest na tem forumie Retired Extremely Dangerous? Od czasu do czasu trzeba sobie jeden drugiemu dla sportu dać wiosłem w czambuł. Dla dodania wigoru i coby dupsko nie przyrosło do kanapa ;)
                      • xurek Re: ZDECYDOWANY PROTEST 26.02.20, 20:27
                        i dalej nie widze tego gamonia, tylko cytat z mojej zupelnie uzasadnionej wypowiedzi, gdyz wiadomo jest od dawna co o Trumpie mysle, wiec nazywanie go "naszym", czyli rowniez moim, prezytentem, jest dla mnie obraza oraz przytoczenie zdania, ktore moim zdaniem nawet slepy bez okularow powinien rozpoznac jako zartobliwa ironie (Ani sie udalo).

No ale skoro tak bardzo Ci zalezy, bym napisala, co o wyborcach Trumpa mysle, to prosze bardzo. Trump nie ma zadnych zasad moralnych co pokazal juz wiele razy usilujac uskutecznic swoje "America First" kosztem innych nacji nie przebierajac w srodkach (np. sprawa Kurdow w Syrii, wycofanie sie z przestrzegania umow klimatycznych itd). Ze sie w ten sposob udaje bezpardonowemu i utalentowanemu biznesmenowi poprawic byt i tak juz nazartej do rozpuku nacji, ani nie jest cudem ani dziwem.

Wybor takiego "przywodcy" swiadczy dla mnie albo o braku alternatyw, albo o aprobacie takiej spolecznej postawy, co ja z kolei uwazam za absolutny egoizm, brak socjalnej empatii i dlugoterminowej odpowiedzialnosci. Szczegolnie raza mnie takie postawy u ludzi, ktory sami skorzystali z mozliwosci imigracji do rozwinietych i bezpiecznych krajow a po tym jak obrosli w piorka staraja sie odebrac taka mozliwosc innym.

--
                        • maria421 Re: ZDECYDOWANY PROTEST 27.02.20, 08:54
                          Xurek, przeciez wiesz ze Ertes mieszka w USA, wiec dla niego stwierdzenie "nasz prezydent Trump" jest w pelni usprawiedliwione a Twoje oburzenie tym stwierdzeniem wydaje sie mocno naciagane.

Oburzanie sie na wyborcow Trumpa z pozycji kogos, kto caly zycie spedzil w Europie i praw wyborczych w USA nie posiada jest jeszcze bardziej naciagane.

• ertes Re: ZDECYDOWANY PROTEST 27.02.20, 22:52
                          Ech Xurek, wywijasz sie i po co.
                          Ja rozumiem ze od zawsze masz niechec do prawie wszystkiego US. Czerpiesz informacje z mediow ktore raz ze sa fake news a dwa w wiekszosci nienawidza Trumpa i wogole Republikanow. To samo bylo z Bushem. Tutaj na forum rowniez.
                          Jak zauwazyla Stokrotka Ania bardzo ladnie wyjasnia skad u nas sie bierze poparcie. Ja nie umiem tak pisac ale to jest dokladnie to co my tutaj myslimy.
                          A przeciez nie bede ci tlumaczyl co znaczy "obelga" w kontekscie nas, wyborcow.
                          Jesli chodzi o imigracje to mimo wielokrotnych prob wytlumaczenia skad sie bierze nasz zdanie na ten temat nadal nie starasz sie zrozumiec czy wogole zauwazyc w czym jest problem. Tylko znow piszesz ad personam.
                          Tak samo jak Ty i miliony innych niechce wogole zauwazyc tego co ta adminstracja zrobila dla nas jak rowniez i dla Swiata.
                          • ania_2000 Re: ZDECYDOWANY PROTEST 28.02.20, 00:25
                            Trump nie da sie lubic jako czlowiek (no chyba ze jestes redneckiem, ale takich tu nie ma miedzy nami:) - ale jako US prezydent bardzo dobrze sie sprawdza.

Pomimo okropnej medialnej nagonki - to juz jest tak zalosne, ze nawet nie reaguje. Kazdy dzien na CNN bylby stracony bez wzmianki jaki to Trump jest. Obojetnie- wszystko jest zwiazane z nienawiscia do Trumpa.
                            Ale dla nas - osob ktore tu mieszkaja ten caly rynsztok nie jest taki oczywisty - kazdy ma rozum i widzi co sie dzieje.Tutejszym Demokratom odbilo i wali w dekiel.
                            Niestety.
                            Ale fama niesie na swiat - i swiat nie mieszkajac tutaj, tylko karmiony propagandowa trescia traktuje Trumpa jak clowna i durnia.

Ja bardzo rozumiem Xurka - i Jutke i Stokrotke i innych co maja takie 'europejskie " zdanie o "naszym" prezydencie - sama pewnie bym takie miala. Ale wizerunek to nie wsyzstko w rzadzeniu krajem. Licza sie efekty - a te, jak wczesniej pisalam sa niezle.
                            A mogly by byc wspaniale gdyby obie partie chociaz na chwile zawiesily topor wojenny i zaczely wspolpracowac. Obecnie Partia Demokratyczna postanowila sobie za jedyny cel zniszczyc Trumpa - niewazne co robi, jak robi - niszczy go wszelkimi mozliwymi sposobami.
                            A ten jak ten niezniszczalny pancernik, nic. Swoja droga facet ma skore grubosci kilometra - nic sie przez to nie przebije.
                            Normalny czlowiek dawno by polegl - a ten wpierdziela same hamburgery i prosze - dalej ciagnie. A choresterol na pewno prawie pod sufit.
                            • stokrotna Re: ZDECYDOWANY PROTEST 28.02.20, 03:25
                              Nie tylko mam zdanie, ale jestem obiektem ataków Ania. Ponieważ ludzie uważają za stosowne wylewać na mnie potoki jadu, dlatego, że się nie ukrywam ze swoim obywatelstwem. Dodatkowo, nie uważam za stosowne się chować za łatwą wymówką, że skoro ja nie głosowałam na niego, to nie jest "mój" prezydent.

Dlatego, potrzebuję stosownego amo, aby dać odpór hejtowi. Który, w bardzo dużej mierze, tu - w PL - jest oparty na zwykłej prostej zazdrości. Bo najwięksi krzykacze, zjedli by własną kupę aby się do tej "Hameryki" dostać, a jak by się dostali to by wtedy się bardzo głośno darli aby innym taki przyjazd uniemożliwić :) Najważniejsze bowiem, aby moja dupa najmojsza była w cieple. A inni... ? A ch... z nimi.

Stąd, pilnie czytam to co piszą ludzie lokalnie zamieszkali, o tym jak to wygląda od wewnątrz. Jeśli potrafią wydusić z siebie coś rzeczowego, zamiast miotać ideolo pierdami. Ot i co.

I oferuję w zamian to samo. Odkładam na bok ideolo pierdy i podaję fakty, co i jak, na tyle obiektywnie na ile mogę.
                              • ertes Re: ZDECYDOWANY PROTEST 28.02.20, 14:48
                                Ja mam jeszcze kanadyjski paszport. I kiedys Cjowi napisalem ze coraz mniej wiem na temat zycia w Kanadzie i przestane sie wypowiadac na tamtejsze tematy...
                                Podejrzewam ze z toba jest podobnie, i to mimo znajomosci z pytonem co tu skonczyl prestizowa szkole.

PS
                                Sorry, musialem. Ten twoj tekst to jest odjazd, albo wytrysk haha
                                Tylko sie nie wkurz znowu. Z siebie trzeba sie umniec smiac ekspercie :)
                                • stokrotna E tam :) 28.02.20, 15:36
                                  Przecież napisała, że celem wytrysku był wytrysk, właśnie po to aby sprawdzić czy ... jeszcze mi tam coś tryska ":)

Jeśli chodzi o odrzut od realiów - to tak oraz nie. Dla Ciebie Ertesie, Kanada była punktem pośrednim. A ja się w Ameryce wychowałam. Ja mam kraj pochodzenia Polska. Kraj wyboru Ameryka. Obecnie rezydentka Unii Europejskiej. Kraj zamieszkania Polska. Świadoma jestem oderwania od realiów zamieszkiwania terytorium USA. Dlatego z wielkim zainteresowaniem staram się dojść obiektywnej prawdy, a nie medio-pierdów. Tyle, że Americans Abroad jest ok. 6 do 9 000 000. Mieszkamy dokładnie wszędzie. A najwięcej w... Meksyku :) I... Kanadzie. Praktycznie nie ma kraju gdzie nie mieszkałby jakiś Amerykanin. Ich prawda o Ameryce widzianej z ich perspektywy jest tak samo "valid" jak Twoja najtwojsza prawda mieszkańca Kalifornijskiej suburbii. Na podstawie mieszkania w kącie Kalifornijskiej suburbii - nie może człowiek - jeśli uważa się za odrobinę inteligentnego racjonalnego gościa - głosić "prawd objawionych" o całym amerykańskim społeczeństwie które zamieszkuje najgęściej południową część Ameryki Północnej, ale generalnie - cały świat :)

I to samo mówię ludziom tutaj w PL, którzy krzyczą o tym aby odbierać prawo wyborcze osobom zamieszkałym poza terenem geograficznym przynależącym do jednostki administracyjnej obecnie zwanym Polską. Każdy obywatel posiadający obywatelstwo PL - ma bierne i czynne prawo wyborcze. Prawo zamieszkania gdzie się mu żywnie podoba jest zapisane w Konstytucji. Polscy obywatele, oglądałam ostatnio na mapce, gdzie oznaczono skąd głsowano w wyborach do Sejmu - mieszkają absolutnie totalnie WSZĘDZIE. Polaków za granicą jest (zależy od tego na czym się opiera szacunki) jest między 18 a 21 000 000. Najwięcej mieszka w USA. Polska jest na szóstym miejscu wśrod krajów z największą ilością populacji zamieszkałej poza terytorium kraju.
                                  W ostatnich wyborach - głosowali Polacy zamieszkali absolutnie WSZĘDZIE. Od Chicago, poprzez Andorę, Afrykę, obie Ameryki, nie było takiej DZIURY OD DUPY aby tam nie siedział jakiś Polak. Który by nie ruszył dupska aby zagłosować. Głosowano nawet, KURWA MAĆ, ze statków na morzu. I nie ma ch..a w mieście aby tym ludziom wszystkim odebrać prawo bycia Polakiem. Nawet z pierdla, głosować wolno, prawo kreśla kto i w jakich wypadkach to prawo zachowuje. I tyle. Inna sprawa czy ten ktoś chce ze swego prawa skorzystać. Otóż, nie musi. Ale - nikt nie może za tę osobę decydować.

Nauczyłam się, że tylko dlatego, że ja mam jakoś - to wcale nie znaczy, że wszyscy tak mają jak ja, a nawet mieć tak nie powinni.
                              • minniemouse Re: ZDECYDOWANY PROTEST 11.03.20, 00:43
                                ale tak szczerze. od paru lat widzac co sie dzieje od dawna z ta wielka, wspaniala Ameryka (tak po prawdzie chyba ostani raz byla superpower za czasow Reagana, nawet jesli nie byl idealem) dzisiaj zal mnie bierze co sie z niej porobilo bo to co jest mozna podsumowac cytatem z komentarzy pod "widelkiem" Bideta, ups, Bidena":

thephantomkid1
                                2 points · 1d
                                Well, america is a fucked up country after all. Both of the candidate are useless. Good luck american for living trough this shit

prymitywnie ale niestety w punkt. gdzie sie podziala ta wspaniala, mocarna Ameryka, mlekiem i miodem plynaca, trzymajaca wszystkich za morde i dajaca rade stawic opor Russkim?

stwierdziłam tez ze od kilku lat nie da sie ogladac TV. puszczaja sam szajs. w kinie tez niewiele lepiej.

Minnie

--
                                    • minniemouse Re: ZDECYDOWANY PROTEST 12.03.20, 00:47
                                      ....aftertought....
                                      z drugiej strony każde pokolenie uważa to samo

W 1922 Lucy Maud Montgomery pisała do swojego korespondencyjnego (?) przyjaciela George’a MacMillana:

„Wczoraj siedzieliśmy do późna słuchając u znajomych radia. Byłoby to wszystko cudowne, gdyby nie było… takie przygnębiające. A to dlatego, że wszystkie te wspaniałe wynalazki i odkrycia depczące sobie po piętach sprawiają, że czuję się znużona i tęsknię za powolnymi, starymi, dobrymi czasami. Wydaje mi się, że pędzimy coraz szybciej, a ludzkość siedzi jak na szpilkach. Myślę, że ten zalew nowościami potrwa jeszcze dwieście lub trzysta lat, po czym wszechwładny Pan Czas zmęczy się i weźmie urlop na kilka stuleci, a wtedy ludzkość odrobinę odsapnie. Ale my, żyjący teraz, musimy – chcąc nie chcąc – pędzić razem z nim. Za kilka pokoleń listy staną się przeżytkiem. Wszyscy rozmawiać będą z nieobecnymi przyjaciółmi przez RADIO.To może być nawet przyjemne, ale coś zniknie razem z listami. Świat nie może zjeść ciastka i mieć ciastka. I tak naprawdę, żadna z tych rzeczy nie „oszczędza czasu”. Każda następna wypełnia go tylko do utraty tchu.” [1]

z Pinezki

ze listy nie przetrwają, proszę jak przewidziała, prorokini. ale nie przez radio okazuje się, tylko coś, nie wiem czy nie gorszego, - komputery. obusieczny miecz .

Minnie

--
    • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 26.02.20, 08:36
      Co do Trumpa, to przylaczam sie do opinii ze media za bardzo koncentruja sie na jego gafach niz na efektach jego polityki. Niemieckie masowe media jakby mogly, to same by wybraly Amerykanom prezydenta i bylby to pewnie Sanders albo ten mlody, ktorego nazwiska nie potrafie zapamietac.

• stokrotna Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 26.02.20, 18:13
        Buttgieg, Marysiu.
        Tak, zdecydowanie Niemcy mają tę tendencję do besserwiserstwa. Jasne, niech Amerykanie wybiorą Sandersa albo Buttgiega, Polacy Biedornia, a sami Niemcy... mają ultrakonserwatywną Żelazną Endżi ;) Nawet niemieccy Zieloni mają straszliwą konserwę, co gorsza - młodą. Kobieta pochodzi z post-DDR, z Brandenburgii, z Guben/Gubin, co jest o tyle źle, że wodząc prym w Europarlamencie, dyktują swoją politykę innym Zielonym w Europie i na świecie. Nie wiem czy kto wie, ale największa liczebnie jest Partia Zieloni w USA :)

Polacy natomiast mają manię Polonocentryczności - p.t. "Cały świat się łapie za głowę, patrząc to co się u NAS wyprawia". Otóż, przykro bardzo, "cały świat" ma w dupie centralnie zarówno NAS jak i to co się wyprawia u NAS.... przykro bardzo szczać na paradę :)

Wracając do Trumpa, sam z uporem lepszej sprawy sobie na taki wizerunek pracuje. A media, wybierają co jest najłatwiejsze i daje największe słupki oraz zasięgi. Łatwiej pokazać cudaczne miny i cytować kolejne durno-mowy, niż się pokusić o porządną analizę.

To samo w Polsce - wszyscy się ekscytują durnotami Dudy, a realne zakulisy walk różnych frakcji PiS pomiędzy sobą, jak się żrą i sobie dokopują poszczególne instytucje typu NIK, CBA, Urzędy Skarbowe oraz Sądy, a także obsadzone PiSem spółki typu ORLEN - które sprzeciwiają się hegemonii Prezesa (tetryczejącego dziadka żyjącego coraz bardziej w jakimś własnym wyimaginowanym świecie), są głęboko zakryte przed publiką. I tak ma być. My mamy zapier.. za miskę ryżu, weekend w centrum handlowym lub Kościele, i się mamy nie wtrącać. Zamiast tego co się naprawdę dzieje, rzucą nam w wiadomościach gębę Trumpa, gębę Dudy i doprawią płaczliwą shit story, typu Greta. A jak za bardzo wnikliwi jesteśmy - to problemy rozwiązuje dobra panika kronawirusowa.
        • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 26.02.20, 18:49
          Dorotko, Merkel "ultrakonserwatywna"??? Jakbym miala opisac Merkel, to bym ja nazwala "NIJAKA" .
          Na szczescie Merkel zapowiedziala ze w nastepnych wyborach nie bedzie startowala i teraz CDU na gwalt szuka nowego kandydata. I niech sie amerykanska prasa tez wypowie czy wola zeby to byl Merz, Laschet czy Spahn :-)
          • stokrotna Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 26.02.20, 21:03
            maria421 napisała:

> Dorotko, Merkel "ultrakonserwatywna"??? Jakbym miala opisac Merkel, to bym ja n
            > azwala "NIJAKA" .

Jawohl. Partia Chadecka o neo-libskich poglądach gospodarczych. Bardziej na prawo są jedynie narodowcy, nacjonaliści, faszyści, i wszelkiego rodzaju wariaci typu Korwin-Mikke. Dodatkowo, przypominam, że partie narodowe, nacjonalistyczne i faszystowskie, choć nie chcą tego przyznać to się wywodzą .... lewicy właścnie ;) Mianowicie narodowy-socjalizm to się nazywało.Zwykle z programem gospodarczym populistyczno oszołomsko rozdawniczym. Często pod patronatem krzyża, swastyki, lub czegoś innego - niesmaczno niestrawnego tak jak ta Kanowa ryba.

Nijaka, to raki rodzaj zaś. Ni męski, ni żeński. I owszem, Żelazna, mimo dużego i chętnie eksponowanego biustu, jest mniej więcej dość babo-chłopia na mój gustibus.
            • kan_z_oz Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 26.02.20, 22:56
              Faszytowskie z lewicy to chyba jakos historycznie siegajac do tych faszystkowskich z czasow Hitlera? bo nie obecnie?
              Ciekawe, bo tutaj jest niesamowity wzrost oszolomstwa, partii wlasnie skrajnie prawicowych, faszystkowskich z planami zamachow terorrystycznych, ktore przez dlugi okres czasu probowano podciagnac pod lewice.

Lewica tutejsza czyli zieloni oraz skrajna frakcja lejberzystow nigdy postulatow podkladania bomb, palowania ludzi nie uskuteczniala. Najwieksza skrajnosc to przyklejanie sie do chodnika. Jak ma sie to do bialej polityki, czyli udowadniania wyzszosci czlowieka bialego (glownie plci meskiej) nad reszta?

--
              Kan_z_oz
                • kan_z_oz Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 26.02.20, 23:07
                  Ertesie, zawsze mozesz na mnie liczyc...haha...balansowanie budzetu poprzez produkcje wiekszej ilosci papieru USD w polaczeniu z deregulacjami wprowadzionymi przez Trumpa bardzo ladnie napedza ekonomie do czasu gdy sie nie okaze, ze w ramach tych deregulacji zaczynaja sie znowu 'swinskie pozyczki'...to juz bylo cwiczone w 2007.

--
                  Kan_z_oz
            • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 27.02.20, 08:36
              Dorotko, Niemcy juz od dawna mowia, ze w nazwie CDU nie ma nic chrzescijanskiego, a w nazwie SPD nic socjalnego. Merkel przesunela CDU do granic mozliwosci na lewo, zeby odebrac partiom lewicowym tematy przez nie wysuwane (najjaskrawszym przykladem decyzja zamkniecia elektrowni atomowych po tsunami w Fukushimie), i tym samym ratowac wlasna pozycje. W rezultacie tego przechylania CDU na lewo i zaniedbania przez Merkel wyborcow o pogladach centro- prawicowych, powstala AfD, ktora mimo calego hejtu wylewanego na nia przez mainstream i wszystkie inne partie unisono, jest wlasciwie tym, czym byla CDU za czasow Kohla.

• stokrotna Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 27.02.20, 16:25
                Wiem, wiem Marysia. Problem właśnie dokładnie polega na tym - że partie goniąc za poparciem jak najszerszej grupy wyborców, i usiłując kraść sobie wzajemnie elektorat, zatracają swój pierwotny charakter. Stąd mamy Liberalno-Demokratyczną P.O. która nagle siedzi w Chadekach i pierdzieli o powrocie do Chadeckich korzeni, a powinni siedzieć w ALDE. Stąd mamy byłą Kandydatkę Demokratów w USA - Hillary Rodham Clinton, bardziej Republikańską niż papież. Stąd mamy "czarnoskórego" Prezydenta Obamę, bardziej "białasowego" niż najbledszy białas, a betonowi Zieloni są bardziej betonowi niż beton.

A Polska? Zobacz sama. Zieloni, niby mają być lewicowi a się szczepili z P.O. która powinna być centrowa a się stała Chadecka. Na "Lewicy" - Biedroń, ale z ugrupowania... Wiosna. Wiosna jest fundowana przez Palikota. O poglądach gospodarczych bynajmniej nie lewicowych, tylko liberalnych. Do tego partia Razem, abstrachując od idioty Zandberga - z programem (zaiste chyba jedyni co mają jakiś program, co się marginalnie trzyma kupy, choć ja tego bym nie poparła, z wyjątkiem punktów o transformacji energetycznej).

Zaiste, możliwa jest opcja wyborców od Hołowni (najnormalniejszy z religijnych oszołomów) plus Kosiniak-Kamysz (PSL), plus Biedroń - wszystkich głosujących na Kidawę. I, niestety, i tak to g..no da :( A nie możemy czegoś takiego zagwarantować, bo część tych ludzi może wybrać ... Dudę. Bo gwarantuje im te 500+.

Przy opcji Kidawowej, ludzie się po prostu boją, że P.O. będzie odberać socjal. A bliższa koszula ciału. Albo mogą olać wybory w ogóle.

Tak czy owak, podziwiam Cię, za bycie na bieżąco z Polskim pierdolnikiem :)

maria421 napisała:

> Dorotko, Niemcy juz od dawna mowia, ze w nazwie CDU nie ma nic chrzescijanskieg
                > o, a w nazwie SPD nic socjalnego. Merkel przesunela CDU do granic mozliwosci na
                > lewo, zeby odebrac partiom lewicowym tematy przez nie wysuwane (najjaskrawszym
                > przykladem decyzja zamkniecia elektrowni atomowych po tsunami w Fukushimie), i
                > tym samym ratowac wlasna pozycje. W rezultacie tego przechylania CDU na lewo i
                > zaniedbania przez Merkel wyborcow o pogladach centro- prawicowych, powstala Af
                > D, ktora mimo calego hejtu wylewanego na nia przez mainstream i wszystkie inne
                > partie unisono, jest wlasciwie tym, czym byla CDU za czasow Kohla.
                >
                >
                • kan_z_oz Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 28.02.20, 00:57
                  Kiedys to polityka obowiazywaly pewne reguly. Wystepujac publicznie mowiac ze PO okradalo skarb panstwa bo podatki z VAT nie trafialy do budzetu tylko jakis hopsztaplerow byloby roztrzygniete w sadzie jako pomowienie zakonczone ustapieniem ze stanowiska. Takie stwierdzenia mozna robic tylko i wylacznie po wyroku sadowym. Nie nie zostanie rozwiazane dopoki te zasady nie zostana przywrocone. Dlatego jest taki bajzel. Macie teraz Bidena, ktorego juz oficjalnie nazywa sie oszustem. Clinton jest zlodziejka i nikt nawet nie zwrocil uwagi, ze po sprawach sadowych nic jej nie udowodniono ale jest dalej zlodziejka.

Stone z wyrokiem sadowym jest niesluszniem potraktowanym 'dobrym czlowiekiem', ktoremu skrocono wyrok po interwencji POTUSA na twitterze. Greta rujnuje dzieciom przyszlosc przez piatkowe strajki, a Duda organizuje w czasie roku szkolnego spotkanie w szkole, gdzie skasowane sa lekcje w srodku tygodnia, nie czekajac nawet do ferii bo po co? Przy okazji odsloniecia kolejnego pomnika wypluwa wlasnie te obelgi, bo opozycja 'atakuje' czyli stoi z konstytucja, ktora jest jej wyrywana przez 'spokojnych' wyborcow PiS. I tak dalej...

--
                  Kan_z_oz
    • stokrotna Wybory USA 2020 - Superwtorek 05.03.20, 03:33
      Po krótkotrwałej euforii Iowa Primary, zasrzeczała rzeczywistość a w niej:

Biden vel skorumpowany buc (te trafione w 10 opisy Kandydatów , dzięX Ania, no nie mogłam się oprzeć i nie użyć) , lat 77, zaraz za nim Sanders, lat 78.
      Daleko daleko w tyle łeb prawie w łeb z Bloombergiem vel farbowany lis/jack from the box - świerżynka i gwiazda Iowa Primary - Buttgieg. Na końcu Warren/Pocahontas :)

No i tak to. A miało być ... tak pięknie.

Przypominam też, iż obecnie panujący POTUS Trump liczy sobie 73 lata, więc pod koniec kadencji będzie miał 78.
      Najstarszy zaś do tej pory, historyczny Prezydent - tetryk miał pod koniec drugiej kadencji lat 77 i się już mniej więcje od 4 lat nie nadawał kompletnie do użytku...

Mimo, iż jestem ostro przeciwna dyskryminacji ze względu na wiek, to takie rządy, nawet nie "dziadów", tylko "pradziadów" jakoś mnie nie napawają ... optymizmem.

• ania_2000 Re: Wybory USA 2020 - Superwtorek 05.03.20, 04:35
        Demokraci zrobili "rachunek sumienia" i kazali Buttigeg i Kubatchar zrezygnowac, zeby glosow delegatow nie rozmydlic. Pod haslem "nie mozemy dopuscic wyboru Trumpa" tasuja sie i obliczaja szanse i takie sa efety - Joe Biden z Sandersem zostali na placu boju. Bloomberg jako biggest looser tez odpadl.
        All hands on deck. Nie wazne kto - wazne zeby zlikwidowac Trumpa.

Ciekawe w sumie jak Biden sie wybil przez te ostatnie pare dni. Wielu juz postawilo na nim krzyzyk a tu prosze. Sleepy Joe sie obudzil:) Do konkrenego wyboru dojdzie juz w sumie za miesiac, a ostatecznie w lipcu, kiedy to oficjalnie zostanie wybrany kandydat do ringu z Trumpem.

Na razie zostalo na linii bitwy 3 stooges - bo Pocahantas zostala wyslana na piwo ;)

• maria421 Re: Wybory USA 2020 - Superwtorek 05.03.20, 08:40
        Zgadzam sie z opinia ze tak, jak ustalony jest ustawowo wiek minimalny dla kandydata na prezydenta , tak powinien byc prawnie okreslony maksymalny wiek kandydata na prezydenta. Gdyby to byla granica np. 70 lat, to by oznaczalo ze 70 latek na druga kadencje kandydowac nie moze.
        • stokrotna :) 05.03.20, 16:23
          ertes napisał:

> Dobrze ze zmienilas tytul, to pewnie dzieki tej prestizowej szkole bo inaczej Z
          > ly Xur by wpadl krzyczacac ze ktos znow narzuca jej naszego prezydenta.

... i tak wpadnie, ktoś krzycząc, że mu narzucają coś, bo taki jest SOP na forum :)
          Podsumowując, Three Studges czyli Biden, Sanders i Trump mają cuzamen do kupy 230 lat, co daje średną prawie 77 lat, czyli tyle ile miał najstarszy prezydent USA tej pory Ronald Reagan, na KONIEC drugiej kadnecji.

Czyli chór (pra) wujów.

• ania_2000 Re: :) 05.03.20, 19:06
            Najbardziej zdrowy z nich jest Trump - Sanders mial juz zawal, Biden ma postepujaca demencje. Tylko nasz King Trump wsuwa hamburgery az mu sie uszy trzesa:)
            • kan_z_oz Re: :) 06.03.20, 11:10
              Gosc jest pomaranczowy od uzywaniu nadmiernego koloru, ktory wyszedl z mody w latach 70-tych. Pytanie powstaje jaki jest jego kolor natularny, bo wyglada na blado=przezroczysty, ktory zdrowia nie gwarantuje. Nie ma wlosow tylko siwe okolice, ktore oczywiscie ma zolte z tym glupim dodatkiem kota na glowie, jako tajemnica.
              Jest pewnie juz od lat na 10 medykamentach jako norma. Dlaczego ktos twierdzi, ze jest zdrowy? Jest naszpikowany do niemoznosci dzieki farma. I zachowuje sie jak nawalony.

--
              Kan_z_oz
              • kan_z_oz Re: :) 06.03.20, 11:34
                US ma najwieksze dozy lekarstw mozliwych na swiecia na kazda kondycje. To jest fakt.
                Inne nacje nie nadazaja bo powoduje to tyle schorzen i komplikacji, ze spora czesc uzywa polowe lub mniej.
                Nie ma to jak "najwiecej, najlepiej, i najszybciej". 70 to mumia i chyba zdalnie sterowana.

--
                Kan_z_oz
        • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 10.03.20, 08:44
          ania_2000 napisała:

> Mario, o tym sie juz dawno mowilo:) Sleazy uncle Joe ma wiele za uszami.
          > Spoko, jak przyjdzie co do czego jeszcze mu to przypomna.

Europejskie massmedia na ten temat nie mowia bo to burzy schemat "dobrych Demokratow" i "zlych Republikanow".

• xurek Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 10.03.20, 11:29
            okolo polowy europejskich krajow jak rowniez ich mediow jest aktualnie konserwatywna i bynajmniej nie "broni schematu dobrych demokratow". Niektore, jak np. nasze, juz zawsze byly neutralne i nie maja zadnego schematu "dobrej albo zlej partii". Wiele w ogole nie interesuje sie wyborami w stanach tylo wirusem, gielda, uchodzcami na greckiej granicy i wlasnymi wewnetrznymi sprawami. Od tych "teorii spiskowych" boli mnie glowa.

A tak na marginesie: czy wniosek o pedofilstwie wyciagnelyscie na podstawie tego video czy tez macie jakies inne zrodla informacji? (I prosze nie piszcze mi, ze zadaje to pytanie bo mam "schemat dobrych demokratow" w glowie).

--
            • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 10.03.20, 15:28
              Xurek, nie uzylam okreslenia "pedofil", ale uwazam takie zachowanie za OBRZYDLIWE i przypuszczam ze gdyby to Trump tak sie zachowywal, to juz dawno bysmy w Europie o tym wiedzieli, a dowiedzielibysmy sie o tym tak samo szybko jak o Trumpa "Grab them by the pussy".
              • xurek Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 10.03.20, 16:51
                Kan powiedziala, ze "pedofil", facet jest nieprzyjemny a taka "reklama przedwyborcza" z dziecmi jest moim zdaniem ogolnie nie na miejscu, ale ja na przyklad od jakims grab the pussy" Trumpa tez sie dowiaduje dopiero od CIebie :).

--
                • kan_z_oz Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 11.03.20, 08:27
                  Kan widzi, Kan pisze. Zachowanie na video typowe dla pedofila. No chyba, ze film to fotomontaz lub 'fake news'. Nie wiem, bo nie interesuje sie az tak. Ania mowiala, ze sleazy od lat? Moze wiec cos wiecej od frakcji US w temacie, bo ja nic wiecej nie mam do dodania. A ze akurat demokrata - no i co z tego?

--
                  Kan_z_oz
      • chris-joe Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 11.03.20, 19:54
        Az pomyszkowalem w necie, szukajac tropow pedofilii Bidena. Szykowalem sie na zalew, wiedzac ze w necie znajdziecie, co chcecie, jesli chcecie. A tam praktycznie nic... Na pintrest tylko lekki plon.
        Wszystko jednak mozliwe. Jestem umysl otwarty. Tak jak bylem otwarty na falszowane akty urodzin Obamy, czy kremy z noworodkow dla Hillary...

--
        Atenção, curva perigosa!
        • ania_2000 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 11.03.20, 21:02
          Witaj Chris:) milo cie widziec:) Fajnie ze sie odezwales:)

ale widze, ze searches slabo robisz, bo pelno o Sleazy Joe na necie - chociazby:

www.vox.com/2019/4/2/18290345/joe-biden-lucy-flores-amy-lappos
          www.newsweek.com/kellyanne-conway-creepy-uncle-joe-videos-1381378
          www.youtube.com/watch?v=DAUOurZIVfI
          Sprawa Creepy Uncle Joe to jest sprzed co najmniej roku, wtedy dosyc bylo szumnie tutaj o niej - Biden od tego czasu zastrzegl sie ze nie bedzie wiecej publicznie obsciskiwal - a tlumaczyl sie tym, ze to jego natura:)
          Na pewno bedzie to teraz "odswiezone". I dodane do innych jego "gaf" = ktore co chwila gdzies robi - a to zapomina gdzie jest, z kim mowi i co robi. Oj, beda problemy z nim...

Biden pozamiatal jak na razie, i wychodzi na to, ze Sanders bedzie jednak musial odpasc. No coz - wyborcy Sandersa nie chodza do urn wyborczych, oni twittuja - ten rocznik bedzie mial wiecej do powiedzenia w przyszlosci. Ale dopoki starsze pokolenie jest bardziej aktywne, to ono wybiera.
        • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 12.03.20, 10:18
          chris-joe napisał:

> Az pomyszkowalem w necie, szukajac tropow pedofilii Bidena. Szykowalem sie na z
          > alew, wiedzac ze w necie znajdziecie, co chcecie, jesli chcecie. A tam praktycz
          > nie nic... Na pintrest tylko lekki plon.
          > Wszystko jednak mozliwe. Jestem umysl otwarty. Tak jak bylem otwarty na falszow
          > ane akty urodzin Obamy, czy kremy z noworodkow dla Hillary...

Rozumiem ze na video na ktorym Biden klei sie do dziewczynek nie widzisz tego, co inni widza i potrzebujesz dodatkowych dowodow?
          • minniemouse Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 12.03.20, 11:11
            ja myślę Mario ze moze Chrisowi (fajnie cie znowu widzieć!) chodzi o to ze nie ma jakiś konkretnych sądownych oskarżeń przeciw Bidenowi o pedo.
            bo jeśli chodzi o klip w jasne ze w pewnym momencie nawet wyraźnie widać jak ten oblech trzyma . jedna biedna dziewczynkę z lewej strony właściwie już za pierś. nie pamiętam w którym momencie i która to dokładnie, ale chyba taka w granatowej sukience.
            Zastanawiam się jak mimo wszystko ci rodzice pozwalają na ten .... ?? .... crud.

Minnie

--
            • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 12.03.20, 13:29
              Minnie, nie wiem czy Biden jest pedo, czyli czy dopuscil sie molestowania seksualnego dzieci, moze nie jest i moze dlatego nie ma zadnych oskarzen. Co nie zmienia jednak faktu, ze jego zachowanie na video graniczy z molestowaniem dzieci. Biden klei sie do dziewczynek PUBLICZNIE, wiec latwo mozna sobie zadac pytanie do czego posuwa sie prywatnie.
                • minniemouse Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 12.03.20, 23:18
                  można sie zastanawiać na ile to deep fake, ale i faktem sa komentarze " wtf?!" kobiet które zetknęły sie z Bidenem. ten klip, np, imo moze byc dowodem ze to nie jest fake
                  on Twitter

ja jestem touchy-feely person. w realu na powitanie bym was uściskała i poklepała po amerykańsku po plecach, gdyby komuś było smutno to bym mu własną łapę położyła na łapie bądź na kolanie ( na chwile). tylko 'całusków' rozdawać nie lubię.
                  ale nawet dla mnie zachowanie B jest over the top.

I taktak, nie demonizujmy starego dobrego tylko dziadzi demokraty 😄

The allegation isn’t that he has dark secrets, but that the stuff we’ve seen on camera and laughed off should be taken seriously as making public life hostile to women. Critics fear this will bring to life their long-held nightmare of #MeToo overreach, in which the idea of long-public behavior by a well-known and well-liked Democrat is suddenly unfairly castigated.

Flores

Minnie

--
        • chris-joe Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 21.03.20, 15:44
          Najmilszy, na watek o wirusie tylko ty wprowadziles -dosc wyslinione- polityczne kadzidla, ja jedynie zareagowalem.
          "UE strasznie sie oburzyli jak US sie zamknelo"- bzdura! Chodzilo jedynie o to, ze Trump zrobil to bez zadnej konsultacji z UE, czy ostrzezenia (pomijam to, ze wyjatek -bez zadnego sensu- stanowila Wlk. Brytania...). Poprawil sie dopiero w przypadku zamkniecia granicy z Kanada. Ta operacja odbyla sie przynajmniej bilateralnie, w porozumieniu z rzadem kanadyjskim.

--
          Atenção, curva perigosa!
        • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 21.03.20, 15:50
          ertes napisał:

> cj, naprawde jestes az taki hejter ze pokazujesz sie na forum zeby splunac?
          > Po co?
          > Poza tym to co napisales jest kompletnym klamstwem.

Pare dni temu pojawil sie w niemieckim mainstreamie fake news ze Trump chce wykupic za miliard dolarow niemieckie laboratorium bardzo zaawansowane w poszukiwanie szczepionki przeciw wirusowi.

Teraz niektorzy sie oburzaja ze Trump uzyl okreslenia "Chinese virus". Dlaczego akurat to mialoby byc dyskryminujace a nie oficjalne nazwy jak np. Hong Kong flu czy Spanish flu?
          • chris-joe Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 22.03.20, 01:14
            Ach, i juz, Mario, wyjasniam, czemu "Chinese virus" jest nie na miejscu w dzisiejszej dobie. Nim to uczynie, prosze, zajrzyj tu:
            twitter.com/Manmeet01615268/status/1241312955616178176?fbclid=IwAR1kCh1Bn6p4wIz8CleYwb8D7P5bhL0IjN9i17PzArnqHUuS4O8QMxUs548
            To sie pojawilo w Toronto, Kanada, na miejskiej stacji przesiadkowej. Sponsorowane przez organizacje Hundred Handers (dokop sie). Teraz zarzad komunikacyjny sie wije i przeprasza, ze tego gwna na czas nie usunieto.

Dobra, zdarzylo sie. Powiesz ze to, iz jakas white supremacy organizacja wykorzystuje fakt oczywisty w swoich wlasnych celach, nie zmienia faktu. I bedziesz miala racje. Tyle, ze dzis naprawde nie jest wazne, gdzie sie wirus wylęgl. W Chinach, Szwajcarii, czy w Australii. Najpewniej mogl wylęgnąć inny, gdzie indziej, rownie niebezpieczny, albo bardziej. Nadal sie moze wylęgnąć. I pewnie sie wylęgnie. Przyklejanie wirusowi jakiegos panstwa brzmi (i najczesciej jest tak to rozumiane) jak obwinianie. Tu jeszcze dochodzi dluga historia europejskiego mitu o "yellow peril", "żółtej zarazy" ("żółtej" w znaczeniu 'rasowym'). MY, w Europie i Ameryce, na Zachodzie, MY- 'biali', jestesmy nieustannie zagrozeni przez ONYCH. Dzingis Chan i zarazy. I imigranci. Ale nawet jesli dzis jakas zaraza wyskakuje z Azji czy z Afryki, to chyba doroslismy juz -jako ziemska cywilizacja- do zrozumienia faktu, ze jestesmy naczyniami polaczonymi. I tak bylo zawsze. I tak zawsze bedzie.

Wiec, gdy psychopatyczny narcyz, Trump, wyskakuje z "Chinese virus", to jest to automatyczny nawrot do 19. wiecznej europocentrycznej (czyli RASOWEJ) narracji. Mam tylko nadzieje, ze nie zerwie on z Chinczykami calkowicie juz dzis, bo od nich wlasnie teraz mozemy sie sporo nauczyc o tym wirusie.

Hiszpanka zas miala tyle wspolnego z Hiszpanią, co ja z tobą czy Ertesem...

--
            Atenção, curva perigosa!
            • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 22.03.20, 02:00
              Swietna odpowiedz naszego prezydenta, po prostu swietna. Nazwanie gowna po imieniu: Chinese virus. Bo jest Chinese i tylko i wylacznie jest spowodowany przez Chiny. Rowniez komunistyczny rzad Chin doprowadzil do wybuchy pandemii przez ukrywanie.
              Chinese virus. Ale watpie zebys w swojej hejterskiej glowce zrozumial dlaczego Prezydent Trump tak go okreslil.

> Mam tylko nadzieje, ze nie zerwie on z Chinczykami calkowicie juz dzis, bo od nich wlasnie teraz mozemy sie sporo nauczyc o tym wirusie.

Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, buahahahahahahahahah
              Tak piramidalnej glupoty to dawno nie slyszalem.
              Ojoj, nauczyc sie od Chinczykow ktorzy sami spowodowali Chinese virus buahahahahahahahahaha
              buahahahahahahahahahahaha
                • jutka1 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 22.03.20, 23:09
                  Ertesie, przepraszam, że się wypowiem. Prześledź proszę tweety @realdonaldtrump ze stycznia, lutego, marca. Jak gratulował prezydentowi Xi, jak pisał - że nie ma żadnego zagrożenia bo kilka tylko będzie przypadków w USA, wreszcie - jak pisał, że Korea Płn. nie ma problemu.

Kurczę, od stycznia był informowany i ostrzegany.

Jest druga połowa marca. Sytuacja w USA jest taka:
                  www.theguardian.com/world/ng-interactive/2020/mar/21/coronavirus-map-us-latest-cases-state-by-state

Kurczę. Można było przedsięwziąć środki dwa miesiące temu. :-(

--
                  Wywabiam plamy na schody i piore po mordzie
                  Wysadzam skrzynki balkonowe
                  *
                  • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 22.03.20, 23:18
                    Absolutna bzdura Jutko. Czytasz jak inni propagandowe teksty.
                    Czytasz wyrawane z kontekstu zdania ktore sa przerabiane.
                    Ogladamy ostatnio konferencje prasowe Trumpa. To co sie tam dzieje, atak na niego jest po prostu niesamowity.
                    A potem ogladamy newsy i sie okazuje ze my wcale nie ogladalismy konferencji bo wszystko jest przeklamane i wyrawane z kontekstu. Ilosc klamstw na jego temat jest po prostu niesamowita. Trump najpierw nazwal virus "foreign" na co Bidan stwierdzil ze to jest wirus z Chin. teraz juz lewi razem z komunistami chinskimi wszystko odwracaja.
                    Klamstwo pogania klamstwo.
                    Trump zostal wyzwany przez nikogo innego jak Bidena po zamknieciu sie na Chiny od histerykow i kesenofobow.
                    Ale tak to jest jak sie czyta lewicowa Washington Post.
                    The Washington Post again was the source of another bogus claim when they reported that intelligence agencies warned about a possible pandemic back in January and February and that Trump “failed to take action that might have slowed the spread of the pathogen.”

It was fake news. The Trump administration had been aggressively addressing the coronavirus threat immediately after China reported the discovery of the coronavirus to the World Health Organization. In addition to implementing various precautionary travel restrictions, the administration fast-tracked the use of testing kits, set up a Coronavirus Task Force, and implemented a travel ban with China, several weeks before WHO declared the coronavirus a pandemic.

In actuality, it was Trump’s critics who weren’t taking the coronavirus situation seriously Joe Biden even accused Trump of “fearmongering” and “xenophobia” for his travel ban. Even now, the Washington Post is suggesting the travel ban wasn’t enough.

A co pokazuje zacytowany przez ciebie artykul? O wlasnie ze my najwczesniej sie zamknelismy na Chiny i dlatego jest u nas zdecydowanie mniej zakazen niz gdzie indziej.
                    Wiec calkiem niezle spudlowalas.
                    • minniemouse Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 00:12
                      ertes napisał:
                      > A co pokazuje zacytowany przez ciebie artykul? O wlasnie ze my najwczesniej sie zamknelismy na Chiny i dlatego jest u nas zdecydowanie mniej zakazen niz gdzie indziej.

a to powinieneś obejrzeć te tabelkę

John Hopkins dashboard coronvirus COVID-19 dane

poklikaj na dole na "data", "active". US na trzecim miejsce pod względem liczby zachorowań.

Minnie
                      --
                        • minniemouse Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 02:49
                          ertes napisał:
                          Powaznie? US na trzecim miejscu??
                          > Ludzie, naprawde nie osmieszajcie sie bo jestescie bylo nie bylo inteligentni.

powaznie Ertesie. ty chyba nie zdajesz sobie sprawy co to jest John Hopkins Hospital, Baltimore Maryland
                          to jedna z najlepszych i najważniejszych instytucji medycyny w USA.
                          I nawet przed chwila w naszym dzienniku Global News mówili ze USA jest na trzecim miejscu pod wzgledem zakażeń i pokazali Trumpa jak sie wypowiada na temat przedsięwzięcia dalszych restrykcji - wiec ochłoń trochę.

tu masz info z własnej działki

ABC news

The number of novel coronavirus cases around the world is over 328,000 worldwide with Italy and the United States behind China as the countries with the most cases of COVID-19 infections, according to data compiled by the Center for Systems Science and Engineering at Johns Hopkins University.

The number of U.S. cases has surpassed 31,000, and as the number rises,

Minnie

--
                    • jutka1 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 08:43
                      Ertesie, ale ja się powoływałam na tweety samego POTUSa. A że link jest do the Guardian, a nie do Fox, no to sorry - Fox nie cytuje dla zasady.

Jest u Was mniej zakażeń? Poczekajmy 2 tygodnie.

--
                      *
                      • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 15:04
                        Co to ma za znaczenie co cytowalas. Co chcialas przekazac nie mialo sensu.
                        Co twoj link pokazuje? Ze w calym USA jest mniej przypadkow niz w podobnie zaludnionych krajach UE.

> Kurczę. Można było przedsięwziąć środki dwa miesiące temu.

No wlasnie zostaly przedsiewziete srodki 2 miesiace temu. Moze dlatego jest tutaj tyle o tyle mniej przypadkow niz w krajach gdzie tego nie zrobiono.
                        Co ty wogole wypisujesz?
                        2 miesiace temu jakie srodki??? Jakie tweety, co ma gratulowanie do virusa??
                        • jutka1 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 15:41
                          Ertesie, napisz mi proszę kiedy POTUS przestał mówić publicznie, żeby się nie przejmować.
                          Podaj mi też proszę linki do informacji o środkach przedsięwziętych 2 miesiące temu. Bo nie chodzi mi o restrykcje dotyczące wjazdów do USA, ale o inne "public health measures". I tak, rozumiem, że to są działania nie tylko na poziomie federalnym.

Co do samych restrykcji w podróżowaniu, poczytaj w linku poniżej. Trcochę długie, ale raczej obiektywne:
                          www.factcheck.org/2020/03/the-facts-on-trumps-travel-restrictions/
                          Piszesz: "Moze dlatego jest tutaj tyle o tyle mniej przypadkow niz w krajach gdzie tego nie zrobiono". Korea Płd. na przykład nie miała restrykcji wjazdów, a dała radę bez nich. Zresztą, poczytaj tekst w linku.

--
                          *
                          • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 15:51
                            Jutko ja nie bardzo rozumiem o co tobie chodzi.
                            Rzucasz puste zdania. Jakie srodki mial Trump (i reszta swiata) przedwsieziac?
                            Z Kanem dogadalismy sie z USA i Australia zatrzymaly loty w tym samym dniu.
                            Co jeszcze mieli zrobic? Co jeszcze???
                            Oczywiscie zostali wyzwani od histerykow i ksenofobow przez Demokratow.
                            Nie bardzo kapuje co ma Korea do tego?
                            Wogole nie uwazasz ze przygotowanie i odpowiedz krajow Unii europejskiej jest i byla zuplenie nieadekwatna. Gdy Australia i USA zamykaly loty do Wloch latali Chinczycy na wakacje.

Prosze napisz mi dokladnie jakie "public health measures" ?
                            Bo na razie rzucasz linkami, notabene Twoj pierwszy udowodnilem zalinkowalas raczej bez sensu.
                            A teraz rzucasz totalnie puste slowa bez podania wedlug ciebie przykladow.
                            • jutka1 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 16:38
                              Przeczytaj zalinkowany FactCheck.

Co Korea ma do tego? Wyjaśnione w moim poprzednim linku, bo travel restrictions nie są jedynym panaceum. Zresztą przykład Korei pojawia się też w Twoim linku z NYT.

Odpowiedź krajów UE, zgadzam się, była nieadekwatna, a działania podjęte zbyt późno.

Co do Trumpa, to jako Prezydent powinien był mniej się skupiać na informowaniu, jaki jest świetny i jakie doskonałe decyzje podejmował, a jednak poświęcić troche uwagi informowaniu (bez straszenia czy siania paniki), żeby obywatele traktowali to zagrożenie poważnie. Ja wiem, że wiele rzeczy robi się na poziomie stanowym, wiem też, że CDC czy inne agencje federalne nie siedzą z założonymi rękami. Ale według mnie, i to moja prywatna opinia, wypowiedzi DT akcentowały nie to, co powinny.

Tyle ode mnie w temacie.

--
                              *
                              • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 16:50
                                > Tyle ode mnie w temacie.

Znaczy sama dyskredytujesz to co napisalas. Oprcz pustego narzekania ze nic nie zostalo zrobione nie dalas odpowiedzi na moje pytanie co powinno zostac zrobione.
                                Bo straszenie spopleczenstwa to chyba nie metoda. Poza tym to co piszesz swiadczy o razej niewielkiej wiedzy tego co sie dzialo tutak dwa miesiace temu. Nie skupiaj sie tyle na tweetach tylko zastanow sie DLACZEGO Trump tweetuje.
                                Tutaj masz lekcje pogladowa w temacie:pjmedia.com/trending/the-top-10-lies-about-president-trumps-response-to-the-coronavirus/?fbclid=IwAR3yoU9bgo9Z8HAZORSTGw2LtZTvvDxmNl9DidgJhJw2E67wHU4h8f9zoe8

I prosze daruj sobie dyskrydytowanie zrodla lub zdania na temat mnie i FOX. To nie Twoj poziom Jutko.
                                • jutka1 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 17:04
                                  Nie dyskredytuję Ciebie. FOX nie lubię, mam prawo.

Sprawdziłam PJMedia.
                                  mediabiasfactcheck.com/pj-media/
                                  Extreme right wing bias & Questionable source.

Mam odmienne poglądy, i mam prawo te poglądy mieć.
                                  Uszanuj proszę.

--
                                  *
                                  • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 17:33
                                    Wiesz co Jutko... naprawde?
                                    Przeciez ty sie sama dyskredytujesz. Naprawde, to jest bron obosieczna...
                                    guardian.com
                                    LEFT-CENTER BIAS These media sources have a slight to moderate liberal bias. They often publish factual information that utilizes loaded words (wording that attempts to [...]

Jestem naprawde rozczarowany. Dajesz zero sensownych argumentow, rzucasz slowa nic nie znaczace opinie i nie odpowiadasz na pytania :(
                                    • jutka1 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 18:11
                                      Ertesie.
                                      Porównaj dwa opisy:

PJMedia:
                                      "Overall, we rate PJ Media to be Questionable based on extreme right wing bias, promotion of propaganda and conspiracies as well as numerous failed fact checks"

Guardian.com:
                                      "Overall, we rate The Guardian Left-Center biased based on story selection that moderately favors the left and High for factual reporting due to proper sourcing and a reasonable fact check record."

Widzisz różnicę?

Guardian nawet na tej strzałce w linku nie jest "Left biased" ani "Extreme left biased".

Twoje stwierdzenie do mnie "sama się dyskredytujesz" w tym kontekście, jest nie na miejscu.

--
                                      *
                                      • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 18:37
                                        Oj Jutko, dyskutant z CIebie jest zaden, Wybacz. Napisalas 20 postow samych ogolnikow. Jedyne co probujesz to zdyskretowac zrodla nie czytaja nawet tego co jest tam napisane. Przeciez jestes inteligentna kobieta i potrafic odzdzielic ziarno od plew.
                                        Poza tym zeby miec dobre wyobrazenie trzeba znac rozne opinie.
                                        Rozczarowalas mnie szczerze mowiac. Skupiasz sie z jakiegos powodu na tylko i wylacznie dyskredytowaniu dajac raczej slabiutkie argumenty.
                                  • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 17:42
                                    jutka1 napisała:

> Nie dyskredytuję Ciebie. FOX nie lubię, mam prawo.

To po jaka cholere ten FGOX wogole wspomnialas?

>
                                    > Sprawdziłam PJMedia.
                                    > mediabiasfactcheck.com/pj-media/
                                    > Extreme right wing bias & Questionable source.
                                    >
                                    > Mam odmienne poglądy, i mam prawo te poglądy mieć.
                                    > Uszanuj proszę.
                                    Mozesz miec pogladay jakie chcesz tylko o co cie prosze udowodnij je w jakis rozsadny sposob a nie rzucajac ogolniki, cytujac zle pojete statystyki czy oskarzajac bez podstaw lub dyskredytujac (nie pierwszy raz zreszta) artykuly dziennikarskie na podstawie ze sa za bardzo na prawo cytujac lewicowe gazety.
                                    Zupelny nonsens.
                                    >
                            • maria421 Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 16:50
                              Ertes, to nie jest prawda ze kiedy USA zamknely komunikacje lotnicza z Chinami "do Wloch Chinczycy latali na wakacje".

Wlochy zrobily to WCZESNIEJ niz USA :

www.forbes.com/sites/davekeating/2020/03/12/italy-banned-flights-from-china-before-americait-didnt-work/#7824389a481b
                              • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 17:39
                                Inne zrodla mowia ze 31 styczen. Jak wiec widac wszyscy zaczeli ograniczac loty z Chin w tym samym czasie i niewiele to dalo bo wirus przyszedl zanim to sie zaczelo.
                                Mozna zadac sobie pytanie dlaczego? Mnie sie wydaje ze to dlatego ze Chinczycy klamali a WHO jeszcze w styczniu twierdzilo ze wirus nie jest grozny.
                                Dlatego tez twierdzenie ze administracja USA nie zrobila nic jest wierutna bzdura.
                                Poza tym ze jest wiele klamstw rozpowszechnianych przez chinska propagande.
                                (nie, nie uczmy sie nic od Chin bo nic dobrego sie nie nauczymy)
                      • ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 23.03.20, 15:54
                        Ty chyba nie czytasz nawet tego co ja pisze.
                        Ale na pewno nie wiesz co zalinkowalas. Przeczytaj moj post do Minie na temat linkowania. Probowalas zrobic argument ktory ci zupelnie nie wyszedl. A teraz zaczynasz zapedzac sie w slepa uliczke piszac o FOX, dokladnie wiedzac dlaczego to piszesz. Bardzo to plytkie Jutko.

>Jest u Was mniej zakażeń? Poczekajmy 2 tygodnie.
                        Powaznie? To jest wogole jakis argument w dyskusji?

• ertes Re: Co dzisiaj nasz Prezydent Trump zrobil. 22.03.20, 23:40
                          Jan 31st:Australia issues China travel ban
                          Speaking at a press conference, Australian prime minister Scott Morrison announced that no one travelling from mainland China would be allowed into Australia unless they are Australian citizens or residents. Entry will be denied to anyone who has left or transited through mainland China from 1 February

Jan 31st:The Trump administration on Friday declared a public health emergency over the coronavirus outbreak and said it would take the extraordinary step of barring entry to the United States of foreign nationals who have recently traveled to China.
                            • ertes Travel ban Against WHO recommendation. 22.03.20, 23:42
                              Beijing has criticised the US government’s decision to raise their travel warning advisory on China to the highest level of risk.

The Chinese foreign ministry said that the US travel alert levels were not a “gesture of goodwill”. The World Health Organization opposes the introduction of travel restrictions to China.

Hua Chunying, a spokeswoman for China’s foreign ministry, said on Friday in an online statement: “Just as the WHO recommended against travel restrictions, the United States rushed to go in the opposite way. Certainly it’s not a gesture of goodwill.”
                              • kan_z_oz Re: Travel ban Against WHO recommendation. 23.03.20, 00:29
                                Chiny skrytykowaly tez Australie. Scott zostal nazwany rasita oraz Australia rasistowskim krajem. To nikogo nie dziwi tutaj bo ciagnie sie od lat. Chiny sa najbardziej rasistowskim krajem przy obecnym rzadzie w zwiazku z czym kazde posuniecie ekonomiczne, ktore im nie sluzy jest atakiem na Chiny.

Przypomne tylko, ze przeciwko globalizacji i wywleczeniu calej czy czesciowej produkcji do Chin i Azji protestowali zieloni i lewica od lat 80-tych gdy sie zaczelo. Byli wtedy wyzywani przez konserwatywne grupy od 'tree huggers', 'loonies', itp. Republikanie z Bushami oraz tutaj Howardem malo sie nie porobili z podniecenia ile gosporadki zachodnie zarobia gdy zaczna produkowac w Chinach. Zamykano zwiazki zawodowe aby nie przeszkadzaly. Ignorowali od poczatku zapedy Chin do ambicji wlasnie z czasow dawnej swietnosci, ktora od poczatku byla nastawiona na wykolenie ekonomii zachodu, wszelkimi sposobami.

Trump nie jest wyjatkiem, nie ofiara tylko zbiera konsekwencje swoich kampanii wyborczych, ktore polegaly na zdjeciu rekawic i napierdalance na calego. Demokraci obecnie przejeli i nawalaja sie juz obydwie strony. Ladne to nie jest i nigdy nie bylo. Smieszne jest tylko gdy POTUS obecnie placze bo sie zbyt daleko napieprzanie rozlalo.

I tyle, ze US pierwsze cos wprowadzilo. Wprowadzili razem z Australia.

Hoax, tutaj krazyl, bo do konca nie bylo wiadomo co w Chinach sie dzieje, oprocz, ze wszystkie dane sa wysmarowane. Albo tak zle, albo tak dobrze. Nikt tez nie kupuje tutaj, ze ten wirus zginal w Chinach. Jesli juz to wytruli/wystrzelali chorych - prosze mi nie mowic o konspiracji bo to zrobiono przed olimpiada.

--
                                Kan_z_oz
                                • ertes Re: Travel ban Against WHO recommendation. 23.03.20, 00:33
                                  Czyli rzad Australii nie taki jednak zly, co?

>Hoax, tutaj krazyl, bo do konca nie bylo wiadomo co w Chinach sie dzieje, oprocz, ze wszystkie dane sa wysmarowane. Albo tak zle, albo tak dobrze. Nikt tez nie kupuje tutaj, ze ten wirus zginal w Chinach. Jesli juz to wytruli/wystrzelali chorych - prosze mi nie mowic o konspiracji bo to zrobiono przed olimpiada.

Uwazaj Kanie bo za takie twierdzenia nazwa cie rasistka.
                                  Niemniej zgadzam sie w 100%.
                                  Najwyrazniej niczego nie nauczylas sie od Chin jak to niektorzy. Brawo.
                                  • kan_z_oz Re: Travel ban Against WHO recommendation. 23.03.20, 00:44
                                    Tez rzad jest zly bo pozwoli Chinom na zbakrutowanie przemyslu. Dobrali sie tez do wykupowania ziemi i stacji, ktore teoretycznie sa lakami ale w Australii sa to przyszle kopalnie. Liberalowie oddali Australie qrva tez zoltej komunistycznej zarazie - to ci powie kazdy na wsi. Dalej im wlaza w dupe bez mydla.

--
                                    Kan_z_oz
                                      • kan_z_oz Re: Travel ban Against WHO recommendation. 23.03.20, 07:53
                                        Ertesie, Trump zaczal wojne z Chinami bez amunicji. Chiny sa przygotowane na miesiace przestojow gospodarczych bo maja zapasy paliwa, surowcow, zywnosci, lekow na miesiace lub lata. Maja system, ktory zlapie cale spoleczenstwo za gardlo, jesli potrzeba i nie musza sie martwic wyboramy, bo partia jest na zawsze.

Nie krzycza, nie maja wiadomosci, net jest cenzurowany, prasa wTV jest pranie mozgow od lat propaganda kumunistyczna. Opozycja znika, znikaja wszyscy nie przystajacy. Jest walec, ul lub kopisko mrowczane jako model.

Trump wsadzil kij. Tylko tyle. Mrowisko sie rozlalo i co sie okazalo?
                                        Restrykcje, Trumpa, cla - masz odpowiedz; epidemie swiatowa gdzie lekarz w wieku 35 natychmiast zszedl, bo krzyczal. Masz psychopatyczny system w odpowiedzi na zaczepki, krzyki, twiter Trumpa, uznawany jako slabosc i okazje do ataku.
                                        Moze US zostac w zamknieciu miesiacami?
                                        Trump wypial sie na EU. Australie tez.

Trump wsadzil kij i wszystko rozwalil. Teraz nalezy patrzec co z tego wyjdzie bo walec chinski jest duzo wiekszy niz rozpierzony na wszystkie strony zachod. Tak to widze.
                                        Walec zachodu to zjednoczone US, UE i kraje 5 eyes. Nie do zrobiania czyli zjednoczonej pracy za Trumpa. Ten facet to rozpierdalacz.

--
                                        Kan_z_oz
    • ertes Zamkniecie granic 21.03.20, 18:13
      Zamkniecie granic z UE. Ograniczenie kontaktow z Chinami.
      A zwlaszcza zamkniecie sie na Europe to sa super, po prostu super decyzje naszego rzadu.
      Nasz prezydent stanal na wysokosci zadania.
      Co rowniez z duma widze to Swiat znow podaza za przykladem USA.
      Mysle ze wyjdziemy z tego silniejszy niz poprzednio i natsepnym krokiem bedzie odciecie Swiata od chinskiej zaleznosci.

Niestety co przykre to okazuje sie Unia sie totalnie zbiurokracila i w takiej sytuacji kazdy Kraj sobie.
      Nie zycze tego bo jestem prounijny ale to moze byc gwozdz do trumny UE :(