Dodaj do ulubionych

Amen and a-woman

05.01.21, 17:49
Idiotyzmy osiagaja nowe szczyty.

Tak jeden debil zakonczyl modlitwe w kongresie....
Obserwuj wątek
        • maria421 Re: Amen and a-woman 05.01.21, 18:12
          ertes napisał:

> Co to ma za znaczenie Mario? Przecies nie znasz.
          > Rep. Emanuel Cleaver, D-Mo

Ten?
          en.wikipedia.org/wiki/Emanuel_Cleaver
          PASTOR? Pastor w ten sposob konczy modlitwe?
            • minniemouse Re: Amen and a-woman 19.01.21, 06:01
              no Pastor Cleaver tak zakończył modlitwę.
              a ja myślę ze to znowu idiotyczne bicie piany. facet sobie tylko zrobił dowcip, i proszę, już jest doszukiwanie się drugiego dna przez 7 kontynentów 🙄
              • minniemouse Re: Amen and a-woman 20.01.21, 01:47
                a według mnie nie jest kretynem, chciał jedynie w ten wyjątkowy, "duchowny" sposób uczcić rekordowa ilość kobiet w kongresie.
                bo rzecz w tym ze języku angielskim użył tzw pun-u, czyli gry slow: "amen" a stad "a-woman", i chociaż na zakończenie modlitwy 'amen' oczywiście nie wywodzi się z rodzaju, to gra slow bezsprzecznie w tym słowie jest "a man" - mężczyzna i stad wziął "a woman" czyli kobieta.
                osobiście nie widzę żadnego powodu aby duchownemu nie wolno było raz rozluźnić nieco żartem atmosfery na mszy House'u w kościele .
                Szkoda, ze do kościoła latają przeważnie śmiertelnie poważne, nadęte purchawki. a zwłaszcza teraz, w czasach Covid i odejścia Trumpa, kiedy żart jest jakże potrzebny.
                Mówią ze śmiech to zdrowie,
                w związku z czym dedykuje ci niniejszy dowcip :)

Spotyka uczący religii ksiądz swojego przyjaciela i mówi do niego:
                - Wiesz, ta dzisiejsza młodzież jest taka dla mnie niezrozumiała, rozmawiają jakimiś skrótami: spoko, nara, cze. Nie mogę jakoś do nich trafić.
                Na to przyjaciel:
                - Mów też do nich skrótami, to porozumiecie się.
                Nazajutrz wchodzi ksiądz do klasy i mówi:
                - Pochwa!

Minnie
                • ertes Re: Amen and a-woman 20.01.21, 02:03
                  Smieszne jest co piszesz tym bardziej ze to juz chyba ze dwa czy trzy tygodnie po czasie gdzie facet zostal wysmiany z kazdej strony.
                  Nie ogrzewaj zimnych kotletow bo nigdy nie smakuja tak samo a jak je podasz to tylko sobie robisz wstyd...
                  • minniemouse Re: Amen and a-woman 20.01.21, 02:10
                    nie miałam czasu wcześniej,
                    a poza tym ja mam inne zdanie w tej materii.
                    uważam ze czasami zbyt duzo uwagi poświęca się mało istotnym rzeczom. powiedzenie "awoman" było właśnie taka mało istotna rzeczą którą rozdmuchano do rangi niewiadomoczego.
                    chyba mogę mieć własne zdanie?

Minnie
                  • xurek Re: Amen and a-woman 20.01.21, 07:55
                    Slowo Boze J, 8, 1-11:
                    "a kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem».
                    Koniec Slowa Bozego :).

Ertes, ty tak nie rzucaj tymi dwutygodniowymi podgrzanymi kotletami, po tym jak tu niedawno usilowales podpiec piecioletnie skamienieliny :) :) :)

No i jak juz dorzucilam do tego kotleta bratkartofle (ktore notabene smakuja nieraz lepiej niz swieze) to pragne dodac, ze jestem w materii tego samego zdania co Minnie, ale go dotad nie wypowiadalam, po to wlasnie by nie dodawac hydrze nastepnego lba.
                    • ertes Re: Amen and a-woman 20.01.21, 15:44
                      A ty musisz być taka detaliczna?
                      Ale uważam że mój 5letni kotlet choć dla wielu niesmaczny to jednak jak najbardziej na czasie ówczesnej rozmowy.

A co do własnego zdania w temacie to niestety nie macie zupełnie żadnej racji.
                      Niedouczony bałwan po prostu nie wiedział że "amen" to jest hebrajskie słowo. I tyle.
                      • minniemouse Re: Amen and a-woman 21.01.21, 00:56
                        ertes napisał:
                        > A co do własnego zdania w temacie to niestety nie macie zupełnie żadnej racji.
                        > Niedouczony bałwan po prostu nie wiedział że "amen" to jest hebrajskie słowo. I tyle.

ależ jasne, duchowny czyli theologian tego nie wiedział, za to Ertes po przeczytaniu artykułu wie.
                        ale przynajmniej ten niedouczony pastor Cleaver zna swoj rodowity angielski na tyle dobrze ze wie jak robić word puns.

Minnie
                • maria421 Re: Amen and a-woman 20.01.21, 10:35
                  Minni, jeszcze troche a "amen" konczonce modlitwe politycznie poprawni, zmienia w obowiazkowe "a-man and a-woman" , jako ze "amen" dyskryminuje kobiety :-)

Na szczescie w innych jezykach "amen" pozostanie "amen"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka