Dodaj do ulubionych

jak sluchacie muzyki?

08.02.21, 11:06
pytam, bo od lat mam totalny metlik, ktory nie wiem, jak optymalnie rozwiazac. Wczesniej sprawa byla prosta, mialo sie CDs, kupione i skopiowane oraz CD player podlaczony do boksow.

Teraz moj nowy notebook nie ma nawet mozliwosci wlozenia do niego CD, audio playerow jest cala masa, ITunes wymaga IPoda i Ifona, jeden stary a drugiego nie mam, bo jestem Samsungowiec wiec prawie nie korzystam, Youtube jest bardzo niewygodny w obsludze, do Spotify na razie sie nie zapisalam i zupelnie nie wiem, jak najlepiej ten caly bajzel "ujednolicic" tak, by moc sluchac calych albumow, gotowych oraz osobiscie skomponowanych playlists najmniejszym nakladem pracy i kosztow.

Jak Wy rozwiazaliscie problem?
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: jak sluchacie muzyki? 08.02.21, 11:33
      Przez radio, zawsze jak prowadze samochod lub robie cos w kuchni. Czasem z YT w komputerze.

Mam IPhona, mam do niego AirPods, mam kilkanascie utworow w aplikacji, ale ich prawie nigdy nie slucham. Choc dzwiek jest bardzo dobry, to jakos nie czuje sie dobrze ze sluchawkami w uszach.

Moje dzieciaki maja jakies tam Play Lists na IPhonach ktore sluchaja przez glosnik Bose, z ktorym sie lacza przez Bluetooth.
    • jutka1 Re: jak sluchacie muzyki? 08.02.21, 11:58
      Jestem raczej "do tyłu" z nowinkami technologicznymi. :-)
      Radio, w tym internetowe (jak zabili Trójkę, to przeszłam na RNŚ, plus francuskie radio FIP przez internet). Do tego nadal CDs na B&O. Moja kolekcja starczy mi chyba do końca moich dni. :-)))
    • akawill Re: jak sluchacie muzyki? 08.02.21, 15:00
      Wyłącznie z telefonu. Do niedawna była to własna kupiona muzyka, najpierw kupowana jako CD, później download. I grało z Google Player (jak on się tam nazywał). Niedawno Google się zbiesiło i wycofało ten app. Więc przeszedłem na Amazon Music, który odtwarza muzykę z tej mojej biblioteki. Ale ponieważ subskrypcja kosztuje stosunkowo mało, bardzo często słucham co mi akurat się zachce i Amazon music to ma, całe albumy. Czyli nie moja muzyka tylko płatny dostęp, muzyczne streaming.
      Odtwarzanie przez bluetooth albo w aucie albo w domu przez małe głośniki (haha, akawillowa nie lubiła tradycyjnych głośników, miałem takie małe tradycyjne Infinity i właśnie sprzedałem na ebay a starą dobrą elektronikę zacnej firmy Sony oddałem na recycling - takie czasy nastały. CD jeszcze zbierają kurz). Nie narzekam :) Amazon Music jest super.
      Xurek, podłącz external DVD player do laptoka jak trzeba. Na stałe to nie bo będzie wisiał :)
    • ertes Re: jak sluchacie muzyki? 08.02.21, 19:30
      Ja slucham od lat RMF FM przez RMFon aplikacje. Do wyboru do koloru ale oczywiscie pod warunkiem ze masz unlimited internet w telefonie.
      Poza tym Spotify ale tez sciagam sobie duzo muzyki z Youtube na telefon wywalajac video.
      Niektore skladanki mam po 2-3 godziny.

CD w zasadzie juz nie mam gdyz podczas przeprowadzki kilka miesiecy temu wiekszosc poszla do smieci.
      W samochodach poza tym mam radio satelitarne ale to jest chyba najgorsze rozwiazanie. Co roku chca mi podniesc rate na jakies $40 miesiecznie, dzwonie do nich zeby w takim razie wylaczyli wiec proponuja mi 5 dolarow za miesiac na rok. I tak juz 5 lat.
      • kan_z_oz Re: jak sluchacie muzyki? 09.02.21, 11:01
        Wylacznie z systemu odtwarzacza Vincent oraz amplifier z zasobow CD dyskow.

Jestem bardzo tradycjonalna; uklad jest lampowy, Cd's tyle ile mamy.
        Plus taki, ze mozna obudzic wiekszosc okolicy o ile udaloby sie zamienic male glosniki na kolumny, pasujece do Vincenta.
      • xurek Re: jak sluchacie muzyki? 09.02.21, 21:14
        weszlam w ten RMF, wydaje sie roznorodne i cieakwe, ale czy jest tam jakas wyszukiwarka i czy mozna zrobic sobie playlist, ja zapamietac i potem w calosci odtwarzac?

Spotify trzeba placic karta kredytowa, czego ja chce uniknac a nie widze innej mozliwsoci zaplacenia za to abo. Youtube to moje glowne zrodlo, ale jak tylko zamkne telefon, to przestaje grac i nie potrafie w youtube stworzyc playlisty, ktora moglabym zawsze odtwarzac. Czy te dwie niedogodnosci da sie jakos obejsc?
        • ertes Re: jak sluchacie muzyki? 10.02.21, 07:42
          Żeby YouTube się nie wyłączało trzeba płacić.cena podobna jak Spotify.
          Rmfon ma dużo różnych stacji i można wybrać co się lubi.
          Ewentualnie możesz przegrać CD na dysk a ponieważ masz Samsunga to łatwo wrzucić na dysk w telefonie. Ja kilka lat temu tak zrobiłem.
          Wtedy możesz zbudować sobie playlisty.
          U nas jest jeszcze iheart radio app. Tam też jest mnóstwo muzyki ale nie wiem czy to działa u was .
    • ania_2000 Re: jak sluchacie muzyki? 11.02.21, 06:49
      Ja muzyki slucham tylko przez internet.

Radio mam w domu przez Alexe. Mamy pare glosnikow roztawionych po calym domu, i Alexa gra.

A slucham przez nia glownie Syriusa XM - Radio Satelitarne. Leci non stop w domu ( przez internet) i w tez samochodach (tam przez satelite) - bo bez reklam, sama muzyka. Mam ulubiona stacje - to jest moja muza :)

Przez Alexe mozna rowniez sluchac Polskich stacji - Radio ZET i RMF FM - dzieki internetowej stronie tunein
      tunein.com/ (free)

Jak chodze na spacery to telefon/sluchawki i muzyka z Pandora (free)

Jako ciekawostke polecam google earth - radio green - tez free - kazda zielona kropka to stacja radiowa na swiecie.

radio.garden/visit/portland-or/mJ3XtgpB - to jest Portland Radio ale mozna pojezdzic po swiecie.

na przyklad - Radio Genva albo radio Wroclaw :)

Radio GENEVA

Nocne radio Wroclaw

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka