Dodaj do ulubionych

Sport, rasizm, lewactwo, debilizm...

28.07.21, 02:56
i oczywiście poprawność polityczna...miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze...

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn 2020 rozegrane czerwiec/lipiec 2021. Wszystko wstępnie ustawione pod Anglików tak że nie musieli odbywać długich podróży na kolejne mecze do innych stref klimatycznych np. do Baku (4000km z Londynu) przez co mieli więcej czasu na wypoczynek.

Zaczęło się od incydentów bramkarza Niemców, który opaskę kapitana miał nie jak do tej pory w barwach federacji piłkarskiej lub barwach narodowych, ale w kolorach tęczy. UEFA zagroziła karą, ale w końcu przymrużyła jedno…oko. Później stadion w Monachium na mecz Niemców z Węgrami miał być podświetlony na tęczowo w wyrazie protestu politycznego właściwie nie wiadomo przeciwko komu i czemu. Tym razem UEFA powiedziała zdecydowane „NIE” zabraniając mieszania sportu z polityką.

Oj…działo się:
piłkę przed meczami przywoził sędziom taki mini samochodzik z logo VW i tęczową chorągiewką.
Przed meczem Niemcy – Francja paralotniarz z Greenpeace, mający protestować przeciw silnikom spalinowym w niekontrolowany sposób wylądował na trybunach raniąc kilku widzów (w tym dwóch ciężko) śmigłem paralotni. Tłumaczył się, że bateria w jego paralotni napędzanej silnikiem elektrycznym rozładowała się za szybko. No to ,,zaprotestował” albo jak kto woli ,,wypromował” silniki elektryczne!!!

Anglicy piłkarze przed niektórymi meczami klękali na murawie na lewym kolanie trzymając jednocześnie lewą dłoń na sercu a prawą zaciśniętą w górę jakby w formie protestu. Zapomnieli tylko że na rękawach tej zaciśniętej ręki mają obowiązkowy, zrządzony już przed laty przez UEFA napis „RESPEKT” czyli właściwie przeciwko komu albo czemu ten „RESPEKT” i jednocześnie protest miał być skierowany? Debilizm taki, że aż słów brakuje…

Takich i podobnych incydentów było dziesiątki, ale szczyt szczytów z konsekwencjami może na lata zaprezentowano w końcówce finałowego meczu turnieju Anglia – Włochy w Londynie na Wembley…na kultowym, narodowym stadionie Anglików w obecności 90tyś. ludzi na trybunach i podobno dwóm i pól miliardom ludzi na świecie oglądających finał EURO 2020 na żywo.
Tylko Belize, Filipiny, Kongo, Korea Południowa i Północna, Laos, Mikronezja, Myanmar, Palau, Samoa, Wyspy Marshalla i Wyspy Salomona nie transmitowały EURO 2020. Na trybunach oczywiście oficjele, głowy państw oraz Książę William z Księżną Katarzyną i ośmioletnim Księciem Jerzym…

Puchar Europy przed rozpoczęciem gry na podest przyniósł czarny człowiek, Portugalczyk urodzony w Gwinei-Bissau o nazwisku Éderzito António Macedo Lopes – dlaczego właśnie on, mało znany zawodnik a nie np. oficjalnie najlepszy obecnie piłkarz świata Robert Lewandowski albo np. obecny tam również David Beckham legenda angielskiej piłki, albo może Książę William… Nie, nie, cały świat miał oglądać przez kilka minut jak czarny człowiek, czarniejszy nawet od innych czarnych, wnosi na stadion to cenne trofeum, o które ma toczyć się walka.

Mecz finałowy Anglia – Włochy po 120 minutach z dogrywką zakończył się wynikiem 1:1. Rozstrzygnąć o tytule Mistrza Europy 2020 muszą więc rzuty karne, czyli kopnięcia piłki z odległości 11m na bramkę o szerokości 7,32 m i wysokości 2,44m. Kopnięta piłka leci z prędkością średnio 160km/h, więc bramkarz nie ma praktycznie czasu na reakcję – wystarczy tylko trafić w bramkę i jest gol. Każdy zespól ma 5 karnych do dyspozycji. W ostatniej minucie dogrywki angielski trener G.Southgate, nie wiadomo dlaczego robi zmianę i wprowadza do gry Jadona Sancho i Marcusa Rashforda – czarnych piłkarzy, którzy do tej pory cały mecz siedzieli na ławce rezerwowych. Wcześniej w 70min. do gry został wprowadzony Bukayo Saka…

Czy domyślacie się już jak i czym się to wszystko skończyło (jak ktoś nie oglądał finału na żywo) i konsekwencje następnych dni? Gorzej już skończyć się nie mogło…wymienieni wyżej trzej piłkarze nie wykorzystali swoich karnych i to podrząd: najpierw Rashford biorąc rozbieg pajacował, cudował, w rytmie jakiegoś tańca kręcił tyłkiem i…pudło, trafił w słupek, następnie słaby strzał Sancho obronił włoski 21letni bramkarz Gianluigi Donnarumma i na koniec 19letni, niedoświadczony Saka…nie wytrzymał presji i na oczach całego Wembley i świata kopnął piłkę tak lekko, że Donnarumma nie miał problemu z jej złapaniem. Włosi jak to Włosi na luzie, z uśmiechem, z dystansem do siebie zostali Mistrzami Europy 2020, mimo że też nie strzelili dwóch jedenastek. Cały świat oprócz Anglii się ucieszył.

Jak zareagowało Wembley? Ani śladu po angielskim fairplay, żadnego szacunku dla Włochów, również ze strony angielskich piłkarzy. Angielscy kibice lubią śpiewać i wychodzi im to nawet całkiem nieźle, ale tym razem zamiast kultowego ,,We Are The Champions” albo coś w stylu ,,we all love our black brothers” było słychać we wszystkich możliwych odmianach ,,fuck” oraz buczenie i dźwięki mające przypominać małpie odgłosy. Nawet para książęca nie potrafiła ukryć wkurzonych na max. twarzy. Jedynie młody Książe Jerzy przyjął to wszystko z godnością. Podczas dekoracji drużyny angielskiej większość udekorowanych zrywała z szyi ze złością otrzymane srebrne krążki.

Anglia została upokorzona i to w możliwie najgorszy sposób: w swojej świątyni Wembley i to głównie przez swoich czarnych reprezentantów. Bulwarówki brytyjskie nigdy nieprzebierające w słowach tym razem przeszły w chamstwie same siebie. Najbardziej oberwał ten młody Bukayo Saka nigeryjskiego pochodzenia, który nie strzelił ostatniego karnego: pisano o nim ,,jest tak paskudny, że nawet piekło by go wypluło z powrotem”.
Sam B. Johnson musiał w TV wziąć czarnych piłkarzy w obronę (jakby to tylko oni zawinili) i stwierdził, że ,,to tylko sport” a przed finałem to między innymi on podgrzewał atmosferę stwierdzeniami typu ,,futbol wraca do domu” (Anglicy wynaleźli futbol) albo ,,jak nie teraz to, kiedy będziemy mistrzami Europy” (nigdy nie zdobyli tego trofeum) lub ,,musimy ich (Włochów) zwyciężyć i zemścić się za podbój Brytanii przez Cesarstwo Rzymskie…”

Podsumowując: w wyniku jakiejś wyimaginowanej poprawności politycznej czarny człowiek po wykorzystaniu ostatniego karnego i wygraniu dla Anglii tytułu po pokonaniu ,,białych” Włochów miał z gestami triumfu i podniesionym pucharem być na żywo pokazywany na całym świecie…kolorowi są zintegrowaną ważną częścią Imperium Brytyjskiego i nawet świata. Taki miał być przekaz. I co? I kicha…teraz dopiero nastąpiła polaryzacja społeczeństwa i narastanie rasizmu szczególne w Anglii.
Wczoraj przeczytałem, że angielskie bulwarówki wzywają do bojkotu włoskich restauracji na wyspach i w ogóle włoskiego jedzenia. Ta wiadomość mnie rozbawiła szczególnie…ciekawe co będą jedli, bo kuchni to oni nie mają…

Jakby tego wszystkiego było mało:
Netflix kilkanaście dni temu wypuścił trzyczęściowy serial ,,Anne Boleyn”. Niebyło by w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że tytułową rolę Anny Boleyn, która była jedną z kluczowych figur angielskiej historii, królową Anglii, drugą żoną króla Henryka VIII Tudora, doprowadziła do odłączenia Anglii od Kościoła Katolickiego, zagra czarnoskóra brytyjska aktorka Jodie Turner-Smith. Zacząłem oglądać pierwszy odcinek, ale po dziesięciu minutach moja cierpliwość się wyczerpała...
Czy teraz według klucza rasowo-płciowego w imię poprawności politycznej będą zmieniane nawet fakty historyczne? Przecież to nonsens…
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 28.07.21, 08:39
      Sky, swietnie to opisales, zgadzam sie prawie z kazdym slowem.

Przed meczem Niemcy- Wegry w Monachium glownym tematem prasowym bylo to, ze UEFA nie zgodzila sie na podswietlenie Alianz Arena w kolorach teczy na znak solidarnosci z uciskanymi LGBT na Wegrzech. O tym, ze na Wegrzech pary jednoplciowe moga legalnie zawierac zwiazki- ani slowa.
      Inne stadiony w tym czasie same nadgorliwie oswietlily sie na teczowo. Ten, ktory sie nie podswietlil to homofob.

Klekanie na stadionie przed meczem to tez jest akcja typu "kto nie kleka, ten rasista". To sa glupie, wymuszone gesty , nic wiecej.

Nie bede komentowac selekcji strzelcow do karnych w angielskiej druzynie, nie wiem czy naprawde odbyla sie ona wedlug rasy a nie umiejetnosci zawodnikow. Jezeli tak, to jest to rasizm.

Ogladam, caly mecz, oczywiscie od samego poczatku trzymajac kciuki za Wlochow, choc po pierwszym golu stracilam nadzieje ze wygraja. Moment w ktorym Chiellini zlapal Saka za koszulke na karku tak, ze Saka wywinal fikolka , przejdzie do historii :-) I wreszcie : Donnarumma obronil decydujacego karnego!

Przykro bylo patrzec jak angielscy zawodnicy sciagali z szyi srebrne medale.

Co do obsadzenia roli Anny Boleyn czarna aktorka jest to wolajace o pomste do nieba falszowanie historii.
      Oczywiscie nikomu by do glowy nie przyszlo zeby role Nelsona Mandeli zagral jakis bialy aktor, bo wtedy to bylby rasizm.

• jutka1 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 00:11
          akawill napisał:

> Osobiście nie podoba mi się określenie: "lewactwo".

Po polsku "lewactwo" jest określeniem obraźliwym. Może Skynews nie wyczuwa subtelności języka.
          Jestem "bardziej w lewo-centrum" niż "w prawo", i mnie osobiście to słowo i razi, i rani.

W języku polskim "lewactwo" to epitet używany przez PiS i innych alt-prawicowców do określania progresywnych, centro-lewicowych poglądów. Epitet obrażający, bo i taki jest w zamiarze. Zbrukać, obrzydzić, zrównać z błotem poglądy, które są inne niż prawicowe. Dla mnie wymioty i gniew.

Co do reszty się nie wypowiadam, bo mam wrażenie, że te wszystkie Euro-cośtam, Mundiale-cośtam, Ligi coś-tam i Olimpiady służą podżeganiu nacjonalizmów wszelakich. Co zresztą Skynews sam wytknął w narracji o brytyjskich kibicach.

Poza tym, oczywiście Maria zgodziła się ze Skynews, ja się nie zgadzam, ale dyskutować nie będę. Tematy podnoszą mi ciśnienie, a ja już powinnam bardzo dbać o zdrowie.

Over and out.
          • luiza-w-ogrodzie Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 08:24
            Juz zobaczywszy temat stwierdzilam ze pewnie sie nie bede zgadzac, co sie potwierdzilo po przeczytaniu. Podepre sie postem Jutki, z ktorym sie calkowicie zgadzam.

A co do masowego sportu, to nie jest zaden sport, tylko upolityczniona maszynka do zarabiania oraz prania pieniedzy i nic co sie tam dzieje mnie tam nie zdziwi. Nie jestem widzem, wole sama pocwiczyc niz gapic sie na zawodowcow, na dluzsza mete lepiej na tym wychodze.

Lewicujaca Luiza-w-Ogrodzie
            Mówił Kon Fu Tse: Chcesz być szczęśliwy kilka chwil? Upij się. Kilka lat? Ożeń się. Całe życie? Załóż ogród...
              • luiza-w-ogrodzie Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 10:04
                maria421 napisała:

> Luiza, Ty juz po przeczytaniu tytulu wiedzialas ze sie nie bedziesz zgadzac z trescia ? :-)

Po zobaczeniu slowa "lewactwo" domyslilam sie tonu wypowiedzi :) choc ta ciemnoskora Anna Boleyn mnie zalatwila.
                Przypomina mi sie serial "Bridgerton" gdzie glowny bohater oraz krolowa Charlotte byli wyraznie krwi afrykanskiej... owszem, podejrzewano krolowa Charlotte o afrykanskie korzenie, ale nie sadze zeby wygladala az tak jak w serialu. I brytyjski szlachcic Afrykanczyk? To jakas alternatywna wersja historii, nic dobrego nie wnoszaca do traktowania ciemnoskorych obywateli, wrecz przeciwnie. Po co klamac w taki sposob?

Luiza-w-Ogrodzie

Despite all our accomplishments we owe our existence to a six-inch layer of topsoil and the fact it rains.
          • ertes Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 15:49
            "alt-prawicowcy" jest OK, a lewactwo be?

Sport nigdy nie powienien byc uzywany do jakichkolwiek politycznych rozgrywek. I w wiekszosci sie udaje.
            Niestety na co sport jest wykorzystywany to robienie bajecznych sum pieniedzy dla niewielkiej grupy oficjeli, politykow, biznesmenow.
            A "nacjonalizm"? Co zlego w kibicowaniu swojemu wlasnemu krajowi???!!!!
            Mnie bardziej ciesza zdjecia gdy po meczu albo przed meczem kibice razem swietuja.
            • jutka1 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 22:29
              ertes napisał:

> "alt-prawicowcy" jest OK, a lewactwo be?
              Ertes, ja pisałam o Polsce, bo to jest teraz mój punkt odniesienia.
              Tutaj słowo "lewactwo" jest używane przez PiS i totumfackich, tak jak opisałam wczoraj.
              W języku polskim jest to określenie obraźliwe, używane nie do skrajnej lewicy, ale do wszystkich, którzy są po jakiejś lewej/centrowej od prawicy i skrajnej prawicy stronie.

> A "nacjonalizm"? Co zlego w kibicowaniu swojemu wlasnemu krajowi???!!!!
              Kiedyś nie było. Teraz jest.
              Jeśli kraj mój, a raczej rządzący i spora część elektoratu, się przekształcił w "narodową" brunatną formę ( a się przekształcił), to sport niestety tylko dolewa nacjonalizmu do ognia.
              Vide przytoczone przez Skynews zachowania brytyjskich (ok, angielskich) kibiców. Vide ustawki z pałami i bicie "za szalik".

> Mnie bardziej ciesza zdjecia gdy po meczu albo przed meczem kibice razem swietuja.
              Często się nie zdarza, po prostu.
              • skynews Re: 05.08.21, 03:39
                jutka1 napisała:

"ertes napisał:
                A "nacjonalizm"? Co zlego w kibicowaniu swojemu wlasnemu krajowi???!!!!
                Kiedyś nie było. Teraz jest.
                Jeśli kraj mój, a raczej rządzący i spora część elektoratu, się przekształcił
                w "narodową" brunatną formę ( a się przekształcił), to sport niestety tylko dolewa nacjonalizmu do ognia.
                Vide przytoczone przez Skynews zachowania brytyjskich (ok, angielskich) kibicówVide ustawki z pałami i bicie za szalik".

Mnie bardziej ciesza zdjecia gdy po meczu albo przed meczem kibice razem swietuja.
                > **********
                Często się nie zdarza, po prostu."

Zdecydowanie protestuję…Polska nie przekształciła się w "narodową" brunatną formę” i „sport nie dolewa nacjonalizmu do ognia”…

Thomas Murner z Alzacji – humanista, franciszkanin, poeta, satyryk z czasów reformacji napisał w 1514r:
                Der Vogel hat eine schlechte Angewohnheit / Der sein eigenes Nest nicht verschont / sondern selber hineinscheißt / (und) den Geruch annimmt / … / Dieser Vogel kann nicht der beste sein / der in sein eigenes Nest scheißt.
                Ptak ma zły nawyk / nie oszczędza własnego gniazda / ale sam sobie w nie sra / (i) nabiera zapachu swojego gniazda / ... / Nie może być dobry ten ptak / co we własnym gnieździe sra.

Polska jest dzisiaj najbardziej demokratycznym, praworządnym i najbezpieczniejszym krajem w całej Unii Europejskiej. Polacy są najbardziej wolnymi obywatelami Europy i mają najwięcej praw obywatelskich, które są respektowane. Polacy nie są rasistami, homofobami…są wyjątkowo tolerancyjni. W Polsce nigdy nie było prześladowań na tle orientacji seksualnych. Polacy to najbardziej przyjazny, gościnny, wykształcony i kreatywny Naród w Europie.
                W Polsce jest najwięcej wolnych, niezależnych oraz zagranicznych mediów (w Niemczech nie ma żadnych zagranicznych mediów). Niedawno wróciłem z Międzyzdrojów, byłem też kilka dni we Wrocławiu. Prowadzę również działalność gospodarczą w Polsce: nigdy nie było takiej łatwości w prowadzeniu firmy, załatwianiu spraw w urzędach, życzliwości również policji, służby zdrowia, służb mundurowych…
                Po Polsce jeździ się po równych jak stół autostradach albo drogach ekspresowych z mnóstwem stacji benzynowych, zajazdów, restauracji i hoteli. Mamy najlepsze na świecie jedzenie pod względem jakości i wyboru. Najlepsza obsługa – kelnerki i kelnerzy w czystych i firmowych ubrankach a nie jak np. w Niemczech w brudnych dżinsach i przepoconym podkoszulku z hipciem trzymających palce w szklance jak przynoszą napoje – obrzydlistwo… I to wszystko w kraju, który się przekształcił w „narodową" brunatną formę”???

Idźmy dalej: Penthouse w Międzyzdrojach poniżej 2 000 000PLN za ca. 80m się niedostanie – Polaków stać na nie a Niemców i Holendrów już mniej. Kilka lat temu było dokładnie odwrotnie. Samochody, nowe, którymi jeździ klasa średnia w Polsce poniżej 35000€ nie schodzą…w Niemczech klasa średnia powoli przestaje istnieć… Polska gospodarka rozwija się najszybciej w całej UE a Niemiecka dla porównania ledwo zipie…w Polsce prawie nie ma bezrobocia…i to wszystko w kraju, który przybrał „narodową" brunatną formę”???

We Wrocławiu na Rynku, placu Solnym, na wrocławskich uczelniach są słyszalne wszystkie języki Europy zachodniej, jest pełno studiującej w Polsce młodzieży…mógłbym tak wymieniać kilka dni…
                Na początku chyba lipca był w Polsce F. Timmermans, wiceprzewodniczący KE do spraw klimatu, „przyjaciel Polski oraz obecnych władz” i po powrocie do Brukseli powiedział „myśmy ich (Polaków) nie doceniali…oni się rozwijają szybciej od nas…u nich jeździ więcej elektrycznych aut jak u nas… - nietrudno mu to było zauważyć w Warszawie, bo w Polsce auta elektryczne mają zielone tablice rejestracyjne!

Gdyby ktoś w Niemczech napisał o Niemczech przeflancowanych „na brunatno” to proszę bardzo – wysokie, kary do 30 000€ a za drugim i trzecim więzienie i zakaz Internetu najmniej przez rok. Decyzje o karach nawet nie wysyłają pocztą – przynosi posłaniec z Ordnungsamtu, W Niemczech jest ustawa o zakazie publicznego krytykowania władz i ustawa o fakenewsach. Władza wymusiła tam na facebokach, twiterach, instagramach i innych możliwość kasowania przez blokowanie tych mediów w Niemczech jak coś im nie pasuje. Media socjalne się zgodziły, żeby nie tracić zysków. W ten sposób powstał już w 2016 Löschteam Deutschland liczący aktualne około 200tyś pracowników opłacanych przez rząd.

Polska jest również aktualnie najważniejszym krajem w Europie. O Polskę toczy się wojna gospodarcza i o wpływy u nas. Od naszego kraju zależy przyszłość całej UE. Niemcy bardzo powoli, ale w końcu zrozumieli, że z Polaków nie da się zrobić taniej siły roboczej i że Unią nie da się rządzić z Berlina…inne kraje też zaczynają to w końcu rozumieć. A to jaka opcja aktualnie rządzi to już drugorzędna sprawa, jeżeli Polakom żyje się coraz lepiej i nie ma więcej chętnych na wyjazd do Niemiec na zbiór szparag, truskawek albo jabłek za 12€/godz…

Sport: Polacy są najlepszą drużyną na świecie w siatkówce mężczyzn – są wielokrotnymi i aktualnymi mistrzami świata. Przed około rokiem dołączył do naszej drużyny Wilfredo Leon, czarny Kubańczyk mający żonę Polkę. Mimo że dołączył do drużyny, która już była i jest mistrzem świata został po prezentacji wyjątkowo serdecznie i ciepło przyjęty przez Polaków, mimo że prawie nie mówił w naszym języku. Dzisiaj jest ulubieńcem publiczności i całkiem niezłe mówi naszym językiem. Ja go uwielbiam…jak się rusza na boisku, jak atakuje i broni…a jego asy serwisowe wprowadzają przeciwników w osłupienie – całe piękno sportu przedstawia on sobą a do tego jest taki... sympatyczny…kochamy go!

Zapraszam wszystkich do Wrocławia, Warszawy i nad polskie morze oraz dla porównania do Berlina, Kolonii albo Brukseli…
                • ertes Re: 05.08.21, 15:47
                  Ty to jestes albo niezle pierdolniety albo bierzesz ostre narkotyki.
                  No ale pisowcy tak maja. Dla mnie to obrzydliwa czesc narodu polskiego. Niby nie wiekszosc ale jednak zbyt duzo.

Najwazniejszy kraj europy.... buahahaha trzeba miec nasrane we lbie.
                • luiza-w-ogrodzie Polska jest dzisiaj najbardziej... 07.08.21, 03:21
                  skynews napisał:

> Polska jest dzisiaj najbardziej demokratycznym, praworządnym i najbezpieczniejszym krajem w całej Unii Europejskiej. Polacy są najbardziej wolnymi obywatelami Europy i mają najwięcej praw obywatelskich, które są respektowane. Polacy nie są rasistami, homofobami…są wyjątkowo tolerancyjni. W Polsce nigdy nie było prześladowań na tle orientacji seksualnych. Polacy to najbardziej przyjazny, gościnny, wykształcony i kreatywny Naród w Europie.
                  > W Polsce jest najwięcej wolnych, niezależnych oraz zagranicznych mediów (w Niemczech nie ma żadnych zagranicznych mediów). [...] Prowadzę również działalność gospodarczą w Polsce: nigdy nie było takiej łatwości w prowadzeniu firmy, załatwianiu spraw w urzędach, życzliwości również policji, służby zdrowia, służb mundurowych…

Trollujesz, prawda? Bo nie moge uwierzyc w to ze napisales to na serio.

Luiza-w-Ogrodzie
                  Forum AUSTRALIA
                  • skynews Re: Polska jest dzisiaj najbardziej... 13.08.21, 02:00
                    luiza-w-ogrodzie napisała:

"Trollujesz, prawda? Bo nie moge uwierzyc w to ze napisales to na serio.
                    Luiza-w-Ogrodzie"

Luizo, najpierw wypuszczasz strzałę a dopiero później biegasz i szukasz celu nadziewając się na własny grot…wychwalając aktualnie nasz kraj nie odnoszę się do polityki tylko do realiów codziennego życia. Nie ma to nic wspólnego z rządem centralnym, bo obywatel najczęściej ma do czynienia z władzą lokalną a ta przynajmniej w całej zachodniej i północnej Polsce oraz Warszawie (samorząd) nie należy do PiS.

Zresztą co tu jest do wyjaśniania – dokładnie wiesz o co chodzi: nie masz żadnego prawa zarzucać mi jakichkolwiek powiazań politycznych tylko dlatego że dla mnie Polska to aktualnie atrakcyjny kraj. Przypominam jeszcze tylko to co już z pewnością wiesz, że rząd polski legalnie i demokratycznie przejął władzę, został wybrany przez większość Polaków.

ScoMo też raczej do aniołków nie należy…u was może być łamanie praw przez rządzących i jest ok bo Australia jest wyizolowana o świata zewnętrznego i wasza prawica jest również ok...

Na Twoim miejscu zastanawiał bym się raczej jak najbliższe 10 lat zniesiesz nielegalne obostrzenia, godziny policyjne, kwarantanny, poniewieranie podstawowych praw obywatelskich, zakazy podróżowania chociażbyś się szczepiła co miesiąc i obowiązkowe noszenie chińskich masek z pyłem azbestowym…

U nas jak władza ogłasza godzinę policyjną to dokładnie w momencie jej rozpoczęcia w centrum pojawia się 100tyś ludzi, żeby pokazać co o tym sądzą – zaaresztują wszystkich? Niemożliwe... Czyli obostrzenia są, ale ich niema i…wszyscy są zadowoleni, władza też zachowuje twarz…

• luiza-w-ogrodzie Chyba cos sie Tobie poplatalo Sky 14.08.21, 09:52
                      skynews napisał:

> luiza-w-ogrodzie napisała:
                      >
                      > "Trollujesz, prawda? Bo nie moge uwierzyc w to ze napisales to na serio.
                      > Luiza-w-Ogrodzie"
                      >
                      > Luizo, najpierw wypuszczasz strzałę a dopiero później biegasz i szukasz celu nadziewając się na własny grot…wychwalając aktualnie nasz kraj nie odnoszę się do polityki tylko do realiów codziennego życia.
                      [...]
                      > Zresztą co tu jest do wyjaśniania – dokładnie wiesz o co chodzi: nie masz żadnego prawa zarzucać mi jakichkolwiek powiazań politycznych tylko dlatego że dla mnie Polska to aktualnie atrakcyjny kraj.

Chyba cos sie Tobie poplatalo Sky, gdzie w komentarzu, ktory zacytowales zarzucalam Tobie powiazania polityczne??? A przenosni o nadziewaniu sie na wlasna strzale w tym kontekscie w ogole nie rozumiem (nie mowiac o tym ze jest to fizycznie niemozliwe. Jakis niemiecki idiom?).

Luiza-w-Ogrodzie
                      Forum AUSTRALIA
          • skynews Re: 05.08.21, 03:11
            jutka1 napisała:

"Po polsku "lewactwo" jest określeniem obraźliwym. Może Skynews nie wyczuwa subtelności języka.
            Jestem "bardziej w lewo-centrum" niż "w prawo", i mnie osobiście to słowo i razi, i rani.
            W języku polskim "lewactwo" to epitet używany przez PiS i innych alt-prawicowcó
            w do określania progresywnych, centro-lewicowych poglądów. Epitet obrażający, b
            o i taki jest w zamiarze. Zbrukać, obrzydzić, zrównać z błotem poglądy, które są inne niż prawicowe. Dla mnie wymioty i gniew.
            Co do reszty się nie wypowiadam, bo mam wrażenie, że te wszystkie Euro-cośtam,
            Mundiale-cośtam, Ligi coś-tam i Olimpiady służą podżeganiu nacjonalizmów wszelakich. Co zresztą Skynews sam wytknął w narracji o brytyjskich kibicach.
            Poza tym, oczywiście Maria zgodziła się ze Skynews, ja się nie zgadzam, ale dyskutować nie będę. Tematy podnoszą mi ciśnienie, a ja już powinnam bardzo dbać o zdrowie.

Over and out."

To nie jest prawda. Znam nie tylko doskonale język polski i jego niuanse, ale również polską scenę polityczną. Lewactwem w Polsce określa się różnej maści ultrasów z lewej strony a czy to jest obraźliwe czy nie to zależy już od samego adwersarza i jak się dyskusja potoczy…jeden ma krzywy nos i na to nie reaguje a inny z tego samego powodu się obraża nawet jak sam siebie w lustrze zobaczy.
            Zresztą sama lewica używa tego określenia wobec swoich towarzyszy kiedy jest walka na lewicy o przywództwo a ta walka jest praktycznie bez przerwy bo mamy w Polsce:
            starą Lewicę Mullera określaną jako „postkomuniści”, mamy Lewicę trochę mniej starą Kwaśniewskiego, jest Lewica młoda ale ze starym przywództwem Czarzastego (ale jaja😊), jest Lewica młodo-nowoczesna Biedronia zwana „Wiosna”, jest Lewica Adriana Zandberga „Partia Razem”, jest Centrolewica Nowackiej, jest pani K.Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej, która bardziej popiera Biedronia jak swoją KO…jest jeszcze PPS, PSL i dziesiątki różnych partii zielonych – mógłbym tak tydzień wymieniać.
            Jak niedawno Czarzasty zagłosował razem z PIS nad czymś tam to mu Biedroń zarzucił zdradę i zaczęli się obrzucać każdy z każdym jak tylko się dało i było po porozumieniach i koalicjach. W przeszłości zawsze największym wrogiem Lewicy była nie Prawica, ale kłótnie i ultrasi we własnych szeregach. A oprócz tego jak o sprawy bytu i socjalne obywateli, wyjątkowo rzetelnie troszczy się Prawica to jakie w takim razie zadanie na scenie politycznej ma Lewica? Może walke z religiami róznymi ?

Ps. a „pedał” to jest obraźliwe? Pewnie niektórzy powiedzą zdecydowanie „Tak” a ja sam słyszałem jak na briefingu Biedroń i Lubnauer mówili „chcieliśmy zaprotestować przed TK i na placu zebrały się pedały i pedałki (żeńska forma pedała? – nie mam pojęcia) ale policja nas nie dopuściła” …
        • skynews Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 01:45
          Akawill,
          ,,Osobiście nie podoba mi się określenie: "lewactwo". "

Dziękuję za poświęcony czas i uwagę😊
          Nie upieram się przy określeniu "lewactwo" zdając sobie sprawę, że dla osób o poglądach lewicowych może to być określenie pejoratywne lub nawet obraźliwe. Niemniej jednak osoby te powinny być świadome z czym się utożsamiają. Dla mnie to pewien skrót, żeby się za dużo nie rozpisywać o rozróżnianiu poglądów lewicowych od ekstremalnych czy skrajnie lewicowych, tym bardziej że wielu intelektualistów ma tendencje do lewicowania. Dodam jeszcze, że właściwie poglądy innych osób raczej mnie nie interesują tak samo jak moje poglądy również niewielu obchodzą. Każdy ma takie jakie ma i wymuszanie zmian poglądów do niczego sensownego nie prowadzi. Interesują mnie natomiast działania i wydarzenia powstałe w wyniku określonych poglądów jak chociażby te wyżej opisane…

• akawill Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 16:56
            skynews napisał:

> Dodam jeszcze, że właściwie poglądy innych osób
            > raczej mnie nie interesują tak samo jak moje poglądy również niewielu obchodzą.
            > Każdy ma takie jakie ma i wymuszanie zmian poglądów do niczego sensownego ni
            > e prowadzi.

No to też muszę skomentować.
            Dla mnie jest to niedobre zjawisko i chyba coraz częstsze (nie mam statystyk). Można się wysłuchać, może nawet zrozumieć, niekoniecznie zmieniając poglądy. To jak najbardziej ma sens.
            Nie wymuszam zmiany Twojego spojrzenia na to :)

Mnie zadziwia np., że u nas obie strony podzielone politycznie i kulturowo mówią o wolności ale inaczej rozumieją tą wolność. A dialogu nie ma. Żeby jeszcze zostawili się w spokoju to by jakoś było...
            • maria421 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 30.07.21, 20:03
              akawill napisał:

> Mnie zadziwia np., że u nas obie strony podzielone politycznie i kulturowo mówi
              > ą o wolności ale inaczej rozumieją tą wolność. A dialogu nie ma. Żeby jeszcze
              > zostawili się w spokoju to by jakoś było...

Nie zostawia sie w spokoju, bo jedni bez drugich traca sens istnienia, kazda strona zywi sie bledami drugiej strony, ale taka wlasnie wieczna konfrontacja jest motorem postepu. Moment w ktorym zaczyna panowac Single Thought jest poczatkiem marazmu.

• skynews Re: 05.08.21, 02:51
              akawill napisał:

"No to też muszę skomentować.
              Dla mnie jest to niedobre zjawisko i chyba coraz częstsze (nie mam statystyk).
              Można się wysłuchać, może nawet zrozumieć, niekoniecznie zmieniając poglądy.
              To jak najbardziej ma sens.
              Nie wymuszam zmiany Twojego spojrzenia na to :) Mnie zadziwia np., że u nas obie strony podzielone politycznie i kulturowo mówią o wolności ale inaczej rozumieją tą wolność. A dialogu nie ma. Żeby jeszcze
              zostawili się w spokoju to by jakoś było..."

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale ostatni tydzień to nie wiem, jak się nazywam…tyle mam zajęć😊

Masz całkowitą rację – ciekawa i merytoryczna dyskusja nie musi wymuszać zmiany poglądów chociaż o taką dyskusje jest niekiedy trudno. Można nawet zmienić poglądy…ja np. nie mam zwyczaju się upierać. Do dyskusji najczęściej potrzebna jest dobra wola i wiedza: żeby wyrażać opinie trzeba mieć informacje, jakiekolwiek…any information… na studiach w Szwajcarii na zajęciach z marketingu przekonywano, że 95% ludzi nie ma własnego zdania i w tym kontekście można im sprzedać wszystko, każdy produkt…nie zgadzam się z tym do końca, ale wg mnie jakieś 80% kupi wszystko, nawet powietrze. Paradoks polega na tym, że im większy dostęp do mediów tym więcej błędów w formułowaniu logicznych wniosków: „przecież mówili w TV” albo „stoi w prasie” lub „tysiące, miliony followers and likes” bo większość przekazuje to co do nich dotarło dalej, bezrefleksyjnie i bez jakiejkolwiek weryfikacji jako „własne zdanie” i nawet są o tym całkowicie przekonani.
              W tym antyrasistowskim wątku, doszło również do innego paradoksu: niektóre szanowne Forumowiczki oburzyły się samymi słowami „rasizm” oraz „lewactwo” ale nie wzięły w obronę czarnoskórych angielskich sportowców i nie potępiły organizatorów imprezy za cyniczne wykorzystywanie ludzi do swoich celów wg poprawności politycznej a nad „lewactwem” (jak zwał tak zwał) nawet się rozczuliły, bo się obrażone towarzystwo poczuć może, które uważa że innych, nie swoich, obrażać można za to że w ogóle są …krokodyle łzy?
              Dlatego liczę, jak już wcześniej napisałem, na ciekawe info z różnych stron globu.
      • skynews Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 01:42
        Maria,
        Dziękuję za poświęcony czas i przeczytanie tego co napisałem😊

Typowe dla Niemców: robią ideologiczny cyrk tęczowy przeciwko innym, ale jednocześnie tuszują że niemieckie prawo gwarantuje ogólny zakaz dyskryminacji ze względu na orientacje seksualne dopiero od 2006 roku: zniesiono wtedy oficjalnie §175 umożliwiający surowe karanie homoseksualistów.

Trener Anglików G. Southgate powiedział po meczu, że dobór strzelców to był jego „błąd taktyczny” – trudno w to uwierzyć, bo jest on bardzo doświadczonym trenerem. W sytuacji, kiedy trzeba wyznaczyć pięciu wykonawców rzutów karnych to wiadomo, że musi być trzech czarnych. Szkoda tylko że nie powiedział kto mu to kazał zrobić…

Jak 36letni Giorgo Chiellini, jeden z najbardziej sympatycznych i lubianych piłkarzy świata rzucił Saka na trawę jak szmacianą lalkę i dostał za to żółtą kartkę to było to niejako symboliczne bo Saka przez pół meczu kopał Chielliniego po kostkach a sędzia nie reagował – nauczył młokosa szacunku i odrobiny pokory…

😊😊😊 Nelson Mandela jako biały…to dopiero by była szopka…
        • maria421 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 08:21
          Nie kazdy lewicowiec to lewak, a lewica to nie lewactwo.

To, co opisal Sky to sa przyklady na hiper politycznie poprawny trend zwany "wokeism".

Jutka , jak sie z czyms nie zgadzasz, to moglabys napisac z czym i dlaczego. Nie zgadzasz sie z tym, ze czarna aktorka grajaca Anne Boleyn to falszowanie historii?

• ertes Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 29.07.21, 15:44
      A ja doskonale rozumiem termin "lewactwo". Na pewno nie jest to termin okreslajacy wszystkich co niby sa troche na lewo. Przynajmniej ja tak rozumiem.
      Dla mnie forumowy przyklad lewaka to CJ a nie szanowne panie z foruma.
      Nasze panie, nie wszystkie, co pokazuja przyklad ostatnich kilku lat i ostatnich miesiecy to tak jak media: gdzie posteruja to i tam poglady :)

To klekanie, a u nas jeszcze odwracanie sie od flagi i inne glupoty to jakas totalna bzdura. Zwlaszcza przez "sportowcow" bioracych miliony.
      Tak lewactwo to jest wokeizm... Tak jak fejsbuk i inne media uzywaja przeciwnicy szczepionek bo trafiaja na podatny grunt tak samo lewactwo wzielo sie za niszczenie ludzi. Prawictwo tez tyle ze w mniejszym stopniu.
      I cale szczescie bo prawictwo prowadzi do hitleryzmu a lewactwo do stalinizmu.

Skynews, nikt nie zmienia faktow historycznych to taki sam rasizm jaki opisuje Xurek w innym watku tylko ze w odwrotna strone.
      • ania_2000 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 30.07.21, 00:16
        Dla mnie Lewak to bardzo obrazliwe okreslenie. I nie mozna nim okreslac nikogo kto ma lewicowe poglady.
        Zgadzam sie z Ertesem, ze bardzo dobrym przykladem lewactwa jest postawa CJ - agresywnego przedstawiciela cancel culture, ktory przed wszystkim zieje nienawiscia. Slowa - triggers wywoluja u takich ludzie nieopanowana chec ataku na kazdego kto inaczej sie wyrazi.
        Lewak to Talib - niereformalny odlam partii nienawisci i nie ma nic wspolnego z osoba o lewicowych pogladach.

• roseanne Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 30.07.21, 18:36
          ania_2000 napisała:

> Dla mnie Lewak to bardzo obrazliwe okreslenie. I nie mozna nim okreslac nikogo
          > kto ma lewicowe poglady.
          > Zgadzam sie z Ertesem, ze bardzo dobrym przykladem lewactwa jest postawa CJ - a
          > gresywnego przedstawiciela cancel culture, ktory przed wszystkim zieje nienawis
          > cia. Slowa - triggers wywoluja u takich ludzie nieopanowana chec ataku na kazde
          > go kto inaczej sie wyrazi.
          > Lewak to Talib - niereformalny odlam partii nienawisci i nie ma nic wspolnego z
          > osoba o lewicowych pogladach.
          >
          zaprotestuje.

CJ owszem ma wielce ciety jezyk i czesto jest mocno sarkastyczny.
          naublizal, zgoda
          wzbudzil wielka niechec, zgoda
          ale jest moim bliskim przyjacielem od ponad dwoch dekad
          porownanie go z talibami to jednak spora przesada
      • skynews Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 05.08.21, 04:05
        ertes napisał:

"To klekanie, a u nas jeszcze odwracanie sie od flagi i inne glupoty to jakas totalna bzdura. Zwlaszcza przez "sportowcow" bioracych miliony.ak lewactwo to jest wokeizm... Tak jak fejsbuk i inne media uzywaja przeciwnicy szczepionek bo trafiaja na podatny grunt tak samo lewactwo wzielo sie za niszczenie ludzi. Prawictwo tez tyle ze w mniejszym stopniu.I cale szczescie bo prawictwo prowadzi do hitleryzmu a lewactwo do stalinizmu".

Nie widzę związku między prawictwem a hitleryzmem - hitleryzm jest trudno zdefiniować. Przypominam, że Hitler w czasach wiedeńskich i monachijskich był nieudacznikiem, ofermą, drobnym oszustem, żył z malowania i niczego nie osiągnął, był „socjalistą”, przynajmniej do takich grup się przyłączał co było raczej normalne w latach dwudziestych (latach wielkiego kryzysu gospodarczego).Jedyne czym się wyróżniał to jego wielka klapa i to zostało wykorzystane.

Poza tym faszyzm powstał we Włoszech a nie w Niemczech…
        • maria421 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 05.08.21, 08:20
          Sky, odniose sie tylko do Twojego jednego zdania :

Polska jest dzisiaj najbardziej demokratycznym, praworządnym i najbezpieczniejszym krajem w całej Unii Europejskiej

Polska, od kiedy PiS przejal wladze jesienia 2015 roku krok po kroku traci demokratyczne podstawy panstwa i praworzadnosc.

Podstawa demokracji jest trojpodzial wladzy, tymczasem PiS swoja reforma sadownictwa, lamiac konstytucje, prowadzi do przejecia wladzy sadowniczej przez wladze wykonawcza. To, co nazywa "reforma" jest po prostu upartyjnieniem wladzy sadowniczej.

Z Trybunalu Konstytucyjnego PiS zrobil wydmuszke obsadzajac go takimi indywiduami jak Julia Przylebska, ktora nie nadawala sie na sedzie w Sadzie Rejonowym w Poznaniu, czy odznaczonego medalem za zaslugi dla PZPR prokuratora stanu wojennego Stanislawa Piotrowicza, czy tez najwieksza chamke polskiego Sejmu i internetu Krystyne Pawlowicz. Przypominam, ze konstytucja wymaga od kandydatow na sedziego TK wyrozniania sie wiedza prawnicza...

Z publicznej TVP PiS zrobil propagandowa szczekaczke ktorej nie da sie ogladac, a tarez chce przejac TVN zeby miec pelna kontrole nad telewizja.
          Przypominam, ze PiS (a wlasciwie spolka Srebrna Kaczynskiego) ma wlasne media takie jak Gazeta Polska, WSieci itp.
          Tak wiec, PiS zabiera sie takze za kontrole nad czwarta wladza, jaka sa media.

Rzad, ktory nie respektuje wlasnej konstytucji i umow miedzynarodowych NIE JEST rzadem praworzadnym. Kraj pod takimi rzadami nie jest krajem praworzadnym.
          • skynews Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 06.08.21, 00:28
            Maria…tu miało być o sporcie, rasizmie (w sporcie), lewactwie wykorzystujących ludzi i debilnych działaniach rodzących konflikty a nie o PiS…

…niestety, ale z ubolewaniem zauważyłem, że nieuważnie przeczytałaś moje wpisy z dzisiaj/wczoraj albo nie wszystko przeczytałaś…co ja mam wspólnego z PiS? Czy ja w ogóle w postach w jakimkolwiek kontekście i formie wychwalałam PiS ?
            To, że Polska mi aktualnie i od co najmniej 2009r bardzo odpowiada szczególnie biznesowo to nie ma nic wspólnego z opcjami politycznymi. Tym bardziej że chyba od 2009r PiS nie rządzi – albo nie wiem czegoś?
            Mój biznes kwitnie, rozwija się, zarabiamy coraz więcej i jednocześnie płacimy coraz mniej podatków, inwestujemy, robimy co chcemy (zgodnie z prawem), podróżujemy i robimy coraz dłuższe urlopy, gdzie chcemy, odpoczywamy… i ja mam się zajmować tym kto rządzi? Wymieniłaś jakieś nazwiska a ja nawet dokładnie nie wiem kim są ci ludzie… A tak swoją drogą, może zabrzmi to cynicznie, ale dla mnie „pandemia” mogłaby trwać ꝏ, bo to super biznes jest…

Telewizja: mam dekoder UltraBox 4K od Canal+ i wszystkie polskie programy oraz niekodowane zagraniczne z satelitów Astra/Hotbird (za jedyne 125PLN/miesiąc) i z programów informacyjnych np. TVPinfo, TVN24, TVN24bis, Polsat jak zaczynają się zajmować polityką to dla mnie znak, że należy przełączyć lub wyłączyć, bo są siebie warci (jak to określiłaś propagandowe „szczekaczki”) a od dziennikarstwa oczekuje rzetelnych i nieobrobionych wiadomości a nie komentarzy.

Trybunał Konstytucyjny: wydmuszka?
            Napisz może dla porównania jak to jest w Niemczech podobno państwie prawa (to porównanie będzie zawsze aktualne, bo to nasz sąsiad i hegemon w Europie): oto najbardziej znane przykłady:
            - 13 pensja i odciągane od niej składki socjalne
            - podatek gruntowy
            - opłaty za tv i radio
            - jak w ciągu jednego dnia w zeszłym roku zmieniono prezesa (prezydenta) Verfassungsgericht bo był przeciwny przyznaniu nadzwyczajnych uprawnień rządowi poza parlamentem
            - i jak rząd niemiecki pod koniec 2020r dostając w związku z „pandemią” na miesiąc nadzwyczajne prawa z zawieszeniem konstytucji włącznie wykorzystał to i ustanowił prawo do zawieszania konstytucji poza parlamentem, kiedy tylko ma na to ochotę
            - godziny policyjne na podstawie RKI (Robert Koch Institut – prywatna firma, która dostała statut urzędu i władzę) …
            Jest tego dużo, ale o tym cicho ma być w „państwie prawa Bundesrepublik Deutschland” a w „państwie bezprawia Rzeczpospolita Polska” gdzie nie ma wolnych mediów można za to pisać i mówić co się chce. Dochodzimy do kolejnego paradoksu…

Aniu, proszę czytaj dokładnie i ze zrozumieniem, aczkolwiek zza oceanów i spoza Europy nie mają powodu, żeby się wypowiadać w sprawach ich niedotyczących zwłaszcza nie wiedząc czym jest i jak funkcjonuje UE.

Wypowiedzi, które popełnił ten sonnyboy nie będę komentował, bo jego procesy myślowe zostały zakończone już bardzo dawno temu zakładając, że w ogóle kiedykolwiek istniały a poza tym chamstwa nie akceptuje, bo chamy honoru nie mają.
            • ertes Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 06.08.21, 00:37
              Lepiej synciu opowiedz nam jak tam bylo na spotkaniu z ksiezniczkami itp bo wszyscy czekaja z zapartym tchem.

I oczywiscie nie wypowiadaj sie na temat innego kraju jak Niemcy a zasadzie to nawet twojego miasta bo tam nie mieszkasz... ach, twoja inteligencja mnie powalila na kolana

Ja mysle ze Maciarewicz to jego idol.

To jak to bylo z tym Smolenskiem w 2010 roku skajniuws? Zamach?
            • maria421 Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 08.08.21, 14:14
              Sky, oczywiscie ze nie mial to byc watek o PiS, ale skoro Ty zachwalasz Polske jako najbardziej praworzadny demokratyczny kraj w Europie, (co jest totalna pomylka), a od prawie 6 lat w Polsce rzadzi PiS, ktory niszczy praworzadnosc, to Twoj wpis jest poniekad o PiS.

Co do mediow, to przypominam ze TVP jest telewizja panstwowa, finansowana z budzetu, wiec z pieniedzy podatnika i obowiazuja ja inne standardy niz media prywatne.

Piszesz, ze nie wiesz kim sa ludzie, ktorych nazwiska wymienilam, wiec jak mozesz , bez tej wiedzy , ocenic praworzadnosc Polski?

Mysle, ze tez nie bardzo wiesz o co chodzi piszec ze w Niemczech, w ciagu jednego dnia, zmieniono prezesa BVG :-) Skoczyla sie kadencja Andreasa Voßkuhle, na jego miejsce powolano Stephana Harbartha, byly kontrowersje co do jego kandydatury, ale nie mozna mu zarzucic braku wiedzy prawniczej.

Owszem, w Niemczech pod rzadami Merkel, tez mialy miejsce rzeczy wolajace o pomste do nieba, np. powtorzenie glosowania w Turyngii, ale to jest nieporownywalne z mafijnym zarzadzaniem panstwem jakie ma miejsce w Polsce pod rzadami PiS.
              • skynews Re: 13.08.21, 01:13
                Maria, no dobrze, rządzi PiS, ale nie samodzielnie tylko z koalicjantami. Zostali legalnie i demokratycznie wybrani przez Polaków. Kluczowe decyzje są podejmowane w Sejmie i Senacie, w którym to Senacie większość ma PO/KO czyli opozycja, jak się sami zwą „totalna” …
                Jeżeli komuś to nie odpowiada to niech się zastanowi co opozycja ma do zaoferowania Polakom i dlaczego nie rządzi, ale nikt nie ma prawa twierdzić, że Polska nie jest demokratycznym krajem – dla mnie i większości Polaków jest najbardziej demokratycznym w całej UE w porównaniu chociażby do procesów legislacyjnych w Niemczech (jednoosobowe decyzje poza parlamentem), Holandii, Francji albo Hiszpani. I przypominam to co już napisałem, że w praktyce obywatel nie ma zbyt wiele kontaktów z rządem krajowym, lecz z władzami lokalnymi, samorządem…a samorządowa władza lokalna nie należy do PiS i koalicjantów, ale przynajmniej w całej zachodniej i północnej Polsce oraz w Stolicy do PO, KO, PSL…, ale nie do PiS.
                Istnieją też gminy, w których mądrzy samorządowcy dogadali się w interesie publicznym niezależnie od przynależności partyjnej i tam obywatelom żyje się najlepiej, a z kolei tam, gdzie trwa wieczna wojna PiS-PO, PiS-KO czy odwrotnie nie jest dobrze.
                Np. dzisiaj otwarto długo oczekiwaną obwodnicę Dzierżoniowa (Reichenbach im Eulengebirge) z czego się szczególnie cieszę i w ogóle nie wiem kto tam administruje…
                Więc jaka ma być ta Twoja definicja demokracji i praworządności?
                W Niemczech bezprawie ma być prawem a w Polsce odwrotnie, tak?
                Czy może chodzi o wpędzanie Polaków w kompleksy…
                Mario, zapytam: byłaś kiedyś w niemieckim albo szwajcarskim sądzie obojętnie jakiego szczebla? Ja jestem często, a właściwie moja firma, średnio raz w miesiącu i bez całego sztabu prawników z renomowanej kancelarii adwokackiej nie mielibyśmy żadnych szans…mógłbym książkę na ten temat napisać.
                W Szwajcarii dwa razy sąd: raz za przekroczenie szybkości na autostradzie pod Basel o 1(jeden)km/h a innym razem za krzywo przyklejoną nalepkę autostradową – zamiast mandatów, w obu przypadkach zmobilizowano całą armię bezproduktywnych urzędników po to, żeby na koniec koszty kilku tysięcy CHF podniósł szwajcarski podatnik – adwokat to wygrał dla nas.
                Próbuje się (na tym pewnie polega ta praworządność) za każdym razem wyciągnąć od obwinionego możliwie największą kwotę pieniężną.
                W Polsce od jakiegoś czasu mogę swobodnie i merytorycznie wypowiedzieć się przed sadem. W Niemczech porządek procesowy w ogóle tego nie dopuszcza.
                Polska w tym kontekście jest demokratycznym i praworządnym krajem.
                Napisałaś, że nie powinienem oceniać praworządności Polski jak nie wiem (trochę wiem, coś tam słyszałem…) kim są ludzie, których wymieniłaś: oceniam, bo oni są bez znaczenia, raczej niewiele mogą zdziałać chociaż mogę się oczywiście mylić…

BVG: doskonale wiem o czym napisałem…,
                Voßkuhle (10lat kadencji) podpadł Merkel i musiał odejść – trudno powiedzieć, że skończyła mu się kadencja, bo niektórzy jego poprzednicy urzędowali dłużej (np. E.Benda 12 lat) lub znacznie krócej (np. W.Zeidler 4lata). Długość kadencji zależy od przynależności partyjnej i od poziomu lojalności do rządzących – niewiarygodne, ale prawdziwe…pomijając to, że wszyscy prezydenci BVG byli przede wszystkim politykami a później jurystami a nie odwrotnie. Czyli teoretycznie w Niemczech jest gorzej jak w Polsce, ale to nasz kraj jest napiętnowany…, bo stawia się Merkel i jej niszczeniu Europy. Zresztą ona sama to potwierdziła w wywiadzie około dwa lata temu i dlatego na emeryturę przeniesie się do Paragwaju gdzie już kupiła rancho i zamierza hodować konie: “Ich freue mich schon auf Paraguay “– możesz poszukać jak chcesz…

„ale to jest nieporownywalne z mafijnym zarzadzaniem panstwem jakie ma miejsce w Polsce pod rzadami PiS. ” – no super…czyli legalnie wybrany rząd Rzeczypospolitej Polskiej określasz jako zorganizowaną przestępczość a Prezydenta Rzeczypospolitej to „Ojciec Chrzestny”?
                Jak nazwiesz Polaków, którzy ich wybrali?
                Jest to bardzo duże nadużycie…i nie wiedziałem, że mafia może być członkiem EU, NATO, UNO, WTO, OSZE, EWR, ESA, OECD, &, &, &…w Warszawie siedzibę ma FRONTEX…wszystko mafia…
                (Pojęcie „państwo mafia” to chyba pierwszy raz użył A.Litwinenko, żyjący na azylu w Londynie, były agent KGB po otruciu polonem odnośnie Rosji Putina.)

Maria…, żeby wygłaszać opinie trzeba mieć informacje – powtarzam to często…przyjedź i przekonaj się organoleptycznie😊

Gdzieś wspomniałaś o TVP jako „szczekaczce propagandowej”, tylko kto szczeka? Politycy zaproszeni do studia, gadają co popadnie i to jeden przez drugiego i nie ma znaczenia czy to jest TVPinfo, TVN24, Polsat czy inna stacja – tego się nie da słuchać dłużej jak 10sekund…wyłączam, bo komentarze prowadzących nie interesują mnie. Mam wszystkie polskojęzyczne TV i Radio (satelita – nie Internet) i zapewniam Cię, że jest to aktualnie najlepsza TV e Europie pod względem intelektualnym, artystycznym, kulturowym…i technicznym: rozdzielczość 4K to standard, Dolby Atmos, HDR10…jakość obrazu i dźwięku super – wiem co napisałem, bo robię w tez tej branży…
                Np. ostatni weekend na żywo koncert z Jastarni: „Wakacyjne Hity Wszechczasów”
                • maria421 Re: 13.08.21, 09:26
                  Sky, po kolei :

1. BVG- kadencja sedziego BVG trwa 12 lat. Andreas Voßkuhle zaczal kadencje w BVG w 2008 roku i skonczyl ja w 2020, rowno po 12 latach. Ponowny wybor jest wykluczony. Tak wiec Andreas Voßkuhle opuscil stanowisko ktorego ze wzgledow prawnych dluzej nie mogl piastowac, a nie dlatego ze "podpadl Merkel"!
                  To, ze piastowal stanowisko prezesa BVG w zaden sposob nie moglo wplynac na dlugosc jego kadencji jako sedziego BVG.

Nie, ja nie bywam w niemieckich sadach, ale moja corka i moj ziec czesto bywaja bo oboje sa adwokatami we Frankfurcie (corka co prawda teraz nie aktywna z powodu macierzynstwa, ale ziec, dr jur. w Großkanzlei jak najbardziej) wiec prosze mi sie tu nie wymadrzac :-)

2. Widziales co sie stalo przedwczoraj w Sejmie? PiS przegral glosowanie, wiec marszalek Witek zarzdzila reasumpcje bo niby dwoch poslow sie "pomylilo".... Wczesniej, w listopadzie miala miejsce podobna sytuacja - jedna poslanka podeszla do Witek i powiedziala (co sie nagralo) "pani marszalek, jest prosba od szefa zeby anulowac bo przegramy" . Cytuje z pamieci.

Ty taki kraj nazywasz najbardziej praworzadnym w UE?

TVPiS jest partyjna szczekaczka, ale nie z powodu zapraszanych tam gosci, lecz z powodu dziennikarzy takich jak Rachon, Adamczyk, Sitek (juz zwolniony po skazaniu w sprawie karnej), Kleczek, Jachimowicz, Ogorek itp.

Piszac ze opozycja nie ma nic do zaoferowania, ze nie ma programu, powtarzasz wlasnie PiSowska propagande. Co zrobil PiS oprocz rozdania panstwowych pieniedzy, czyli tego, co kazdy glupi i nieodpowiedzialny potrafi? NIC! To, co opozycja ma do zaoferowania, to powrot Polski na demokratyczne tory, przywrocenie trojpodzialu wladzy (przypominam ze to Tusk rozdzielil urzad Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwosci, co PiS przywrocil dajac te oba urzedy Ziobrze), odbudowanie sensownej polityki zagranicznej. Komus, kto widzi albo tylko 500+ , albo tylko nowe autostrady i drogi (pobudowane glownie za Tuska), moze na tym nie zalezec, ale na szczescie sa jeszcze Polacy ktorzy nie polkneli propagandy o zagrozeniu Polski , o tym ze "innym wolno, tylko Polsce nie", sa ludzie oburzeni tym, ze rzadza nimi wsiowe glupki ktorzy swoja ignorancje pokrywaja arogancja.

PiS , owszem, doszedl do wladzy razem z przystawkami partyjek Gowina i Ziobry, w ostatnich wyborach "szedl po wiekszosc konstytucyjna", ale nie zdobyl ani jednego miejsca w Sejmie wiecej niz w 2015 roku...
                  Teraz koalicja sie sypie, Kaczynski desparacko szuka glosow przed kazdym glosowaniem, ostatnio Kukiz mu pomogl. Mam nadzieje, ze dalej sie posypie. Oby jak najpredzej!

• skynews Re: 18.08.21, 02:20
                    Maria:
                    1.BVG, mam inne informacje: Voßkuhle zaczął kadencję jako prezydent BVG nie w 2008 roku, ale w 2010 roku, więc miał jeszcze 2 lata do końca kadencji. Delikatnie mówiąc wywalono go na zbitą buźkę, bo tak chciała rządząca. Naraził się kilka razy, ale najbardziej absurdalne było chyba to, że nie zajął stanowiska w sprawie…żartu jakim popisał się ktoś w talkshow, chyba u Maischberger, mówiąc, że „w niemieckiej konstytucji nie ma słowa die Kanzlerin lecz jest der Kanzler więc normalnie baba nie może sprawować tego urzędu”. Głównym powodem było jednak obsadzenie zaufanego urzędnika na najwyższym stanowisku władzy sadowniczej przed tegorocznymi jesiennymi wyborami do Bundestagu: chodzi o to, że rząd niemiecki, wykorzystując otrzymane jesienią 2020 roku („pandemia”), tylko na miesiąc nadzwyczajne uprawnienia, wykorzystał je poza parlamentem do zmiany prawa wyborczego – „Wahlrechtsreform” tak że wybory 26.09.2021 będą się odbywały według zasad, które ustaliła rządząca koalicja (Union/SPD). Do BVG skargę (Eilantrag) złożyli FDP, Zieloni i Lewica, ale ich wniosek został odrzucony bez rozpatrzenia. BVG poinformowało, że chce się tej reformie wyborczej przyjrzeć dokładnie, bo zawiera ona dużo punktów spornych, ale…dopiero po wyborach! Żeby było takie rozstrzygnięcie potrzebny był rządowi „swój człowiek” – tak wygląda praworządność w Niemczech, to babsko rządzi już 16 lat jak chce, więc proszę żebyś nie kpiła z praworządności w Polsce, bo w porównaniu do tego co się dzieje w Niemczech to Polska to super, super, super praworządny europejski kraj. Przepychanki w sejmie, o których wspomniałaś? I co z tego? Taki jest widocznie regulamin sejmu…zresztą poszukałem i za kadencji poprzedniego rządu było tak samo (Sikorski jako marszałek).
                    W Niemczech nie ma przepychanek, bo poza gabinety rządowe prawie nic nie wychodzi.

Zięc, dr jur. w Großkanzlei: mam prośbę: zapytaj go czy jest ewentualne gotowy prowadzić sprawę przeciw Republice Federalnej do np. TSUE ? Ja znam odpowiedź…przy okazji zapytaj jakie deklaracje lojalności były wymagane przed przyjęciem do palestry. Mój adwokat, np. nie chce się zajmować takimi sprawami twierdząc, że straciłby licencję…

2. TVPiS jest partyjna szczekaczka: jak możesz w ten sposób trywializować i nazywać TVP pisowską? Skąd o tym w ogóle wiesz? Jakie polskojęzyczne programy oglądasz? Jak nie masz dekodera sat od polskiego operatora to jedyny niezakodowany program to TVPinfo: Rachoń, Ogórek, są od czasu do czasu na wizji, zadają pytania gościom, goście odpowiadają, Kłeczek robi to samo w sejmie…i o co chodzi? Poza tym jest to normalny program informacyjny jak każdy inny na świecie. Mogę się oczywiście nie zgadzać z tym co mówią, ale to głównie chodzi o gości zaproszonych do studio. Jak jakaś informacja wydaje mi się niewiarygodna to sprawdzam, bo komentarze mnie nie interesują? Masz jakieś konkretne zarzuty odnośnie wymienionej wyżej trojki? Poza tym TVP ma kilkanaście programów tv i radiowych na wysokim poziomie artystycznym i technicznym (napisałem już i wstawiłem zdjęcia z koncertu) – więc co Cię Mario tak ubodło? Wydaje mi się, że raczej nie ocenia się czegoś czego się nie ma?
                    Jaką ofertę tv masz w Niemczech i jaka niemiecka tv publiczna nadaje w rozdzielczości 4k ? Pomijając, że musisz płacić abonament za to, że w ogóle żyjesz (niedawno jeszcze podwyższyli).

TVN to osobny przypadek: kiedyś miałem cały czas w firmie w tle ich studio biznesowe z akcjami, indeksami giełdowymi, etc., ale już dawno to zlikwidowali, bo naprzynosiło zysków, Dzisiaj mają problemy finansowe, bo reklamodawcy ze względu na małą oglądalność niewiele płacą i liczą, że jak się zmieni władza to otrzymają dotacje z budżetu (sami nie wiedzą na jakiej zasadzie). Oprócz tego widzowie nie chcą już oglądać tych samych twarzy…od dwudziestu lat.

3. PiSowska propaganda: „rozdawanie pieniędzy” – myśl trochę, proszę…przecież 500+, 1000+ i co tam jeszcze otrzymują uprawnieni do tego wszyscy obywatele polscy niezależnie od tego jakie mają poglądy i na kogo głosowali a nie tylko pisowcy jak starasz się zasugerować…poza tym jeżeli państwo inwestuje pieniądze podatników w obywateli to chyba dobrze (państwo niemieckie nie inwestuje w obywateli lecz każe oszczędzać, sparen, sparen…i ciągle podnosi podatki). Nie będę robił wykładów z makroekonomii, ale powinnaś wiedzieć, że jak ludzie mają większe dochody to inwestują lub kupują, nakręcając w ten sposób koniunkturę i jednocześnie wzrost gospodarczy a to z kolei zmniejsza bezrobocie…itd.itd…między innymi dlatego Polska ma aktualnie najniższy poziom bezrobocia lub jeden z najniższych w UE a polska gospodarka najmniej ucierpiała z powodu lockdow’ów .
                    Kiedy byłaś ostatni raz w naszym kraju? Chyba bardzo dawno temu…bo byłabyś zdziwiona jak np. tego lata było widać nad polskim morzem bardzo dużo szczęśliwych rodzin z dziećmi…trzeba to zobaczyć na własne oczy, poznać organoleptycznie…

Polityki zagranicznej nie komentuje, bo nie wiem o co chodzi – za mało konkretów.

Pobudowane (głównie za Tuska) drogi i autostrady – mam udziały w polskiej firmie budowlanej, która była podwykonawcą w czasach budowy autostrad i dróg ekspresowych w Polsce (za Tuska) i do dzisiaj nie mamy zapłaconych należnych nam wynagrodzeń. Głównym wykonawcą była niemiecko-austriacka Alpinabau, która to firma w Niemczech ogłosiła upadłość a w Polsce (za Tuska) otrzymała zlecenia publiczne… (służę kopiami kosztorysów i rachunków).

4. „sa ludzie oburzeni tym, ze rzadza nimi wsiowe głupki” - widzę że się zdenerwowałaś…to duży błąd…wsiowe głupki…dobre, od jakiegoś czasu to właśnie elity przenoszą się na wieś i to nie Tylko w Polsce…a w miastach jest dokładnie odwrotnie….

p s
                    zasłyszane po niemiecku na promenadzie w Międzyzdrojach: „to wszystko za nasze pieniądze i kiedyś będzie nasze” – być może dlatego Niemcy dają w restauracji napiwek 20 groszy, mimo że zwyczajowo daje się 10% od rachunku, bo z tego żyje obsługa…
                    • maria421 Re: 18.08.21, 08:49
                      Sky, jeszcze raz .

1. Kadencja sedziego BVG trwa 12 lat, niezaleznie od sprawowanej w BVG funkcji.
                      Voßkuhle zostal wybrany na sedziego BVG w 2008, na 12 lat, czyli do 2020. To, ze w 2010 objal funkcje prezesa BVG w zadnym stopniu nie moglo przedluzyc jego 12 letniej kadencji sedziego BVG.
                      Nikt go nie wywalil, skonczyla mu sie kadencja.

2. TVP - nie trywializuje TVP, nazywam ja tym, czym jest- PiSowska partyjna szczekaczka, ktora pieje peany na czesc wladzy i urzadza nagonki na "wrogow "wladzy, i nawet nie stara sie o pozory neutralnosci.

3. Fajnie ze Ty masz wszedzie firmy i udzialy w firmach ;-)

4. "Wsiowe glupki" wcale nie musza pochodzic czy mieszkac na wsi. To sa niedouczeni ludzie, ktorym, ze wzgledu na zajmowane stanowisko wydaje sie, ich IQ rosnie tak szybko jak ich kariera w partii czy w polityce. To sa naprzyklad mlodzency , ktorzy majac ok. 30 lat i stopien magistra prawa, uwazaja, ze znaja sie na prawie lepiej niz profesorowie prawa ktorzy dluzej sie prawem zajmuja, niz ci mlodzency na swiecie zyja.

P.S. Polska czy Miedzyzroje to nie USA, napiwki sa tylko dodatkiem do pensji.

• ertes Re: 18.08.21, 14:47
                        Maria po co prowadzisz dyskusje z chorym pisowcem? Przecież to co on pisze to stek bzdur a ty próbujesz z tym polemizować.
                        Poza tym od pierwszych postów na forum widać gołym okiem że to zakompleksiony bufon. W prawie każdym poście coś musi dodać o tym jaki to on jest Ferdynand wspaniały.
                        Tak jak to forum istnieje 18 lat to nigdy az takiego dupka tu nie było.
                        • maria421 Re: 18.08.21, 16:00
                          Ertes, kazdy tu chyba moze miec opinie jaki chce, wiec Sky rowniez, poza tym nie jest tu pierwszym forumowiczem lubiacym sie chwalic :-)

A ja prowadze z nim dyskusje chocby po to, zeby prostowac bzdury o tym ze byly prezes niemieckiego TK "musial odejsc" bo podpadl Merkel.

• ertes Re: 18.08.21, 16:24
                            No wiem. Ty masz cierpliwość do takich osobników.
                            Ja nie.
                            Natomiast Ferdynand wspaniały w co drugim poście coś wspomina o swojej wspaniałości.
      • kan_z_oz Re: Sport, rasizm, lewactwo, debilizm... 30.08.21, 12:10
        Ustosunkuje sie do pierwsze wpisu odnoszacego sie do polityki i sportu. Jako byly fikolek po AWF-fie oraz sportowiec - nie ma miejsca w sporcie na polityke. Igrzyska Olimpijskie i cala ich idea wskrzeszenia z przeszlosci temu przeczy. Grecja miala olimpiady w strozytnosci aby wlasnie pokonac wszystkie roznice polityczne i skupic sie dyscyplinach, bez roznic.
        Nowe igrzyska mialy ta starozytna idee odnowic. To zrobily moim zdaniem.
        Co obecnie robia jakies kluby pilkarskie jest marketgowym trollowaniem roznych jednostek. Trudno wyeliminowac bo wszystko jest uzaleznione od pieniedzy plynacych od sponsorow oraz ich agendy aby pewne informacje lansowac.
        Debilizm? nie - jest to bardzo dobrze wykalkulowana gra przynoszoca duze korzysci grajacym oraz firmom sponsorujacym wiadomosci.

Rasizm? Nie, nikt nie dba ile pieniedzy mozna zaobic na bialym lub czarnym zawodniku.

Lewactwo? Nie. Lewica, ktora uwazam ja reprezntuje trzyma sie swoich wartosci. Dlubie w ogrodzie. Oporzadzam pszczoly. Mam dyskusje z siasiadmi o chwasty.

Angazowanie sie w jakies anty-sport - akcje. Nie. Co uwazam rozwiazuje kwestie lewactwa atakujacego sport.

Sorry News.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka