Dodaj do ulubionych

Alfa romeo 156 Nie chce zapalić

12.06.10, 11:33
2,4 JTD na zimnym silniku pali na ciepłym silniku pali jesli postoi pół
godziny nie chce odpalić pompka podaje paliwo, trzeba czekac az całkowicie
spadnie temperatura silnika wtedy auto zapali.

PROSZE O POMOC czy jakies wskazówki od czego to moze sie tak robić
Obserwuj wątek
    • aquarius01 Re: Alfa romeo 156 Nie chce zapalić 14.06.10, 15:27
      Jest takie magiczne urządzenie zwane czujnikiem położenia wału korbowego.
      Symptomy, które opisujesz wskazują na jego uszkodzenie.
      • janioj Re: Alfa romeo 156 Nie chce zapalić 16.06.10, 10:58
        Objawy wręcz modelowe padniętego czujnika położenia wału. U mnie było dokładnie
        tak samo, jak zadzwoniłem do znajomego serwisu i powiedziałem jakie są objawy,
        powiedzieli, że szkoda nawet pieniędzy na diagnostykę, trzeba wymienić czujnik.
        Wymiana całkowicie wyeliminowała niedomagania.
    • mlodyp5 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 14.07.10, 11:40
      mlodyp5 witam mam nastepujacy problem auto ladnie pracuje ale jak jej odbije to
      zalacza sie wtrysk na liczniku i gasnie po pultorej godziny odpali i znow jechac
      mozna prosze o pomoc moje obawy to ktorys wtrysk zaczyna lac
      • andypip Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 15.07.10, 13:34
        Młody - czemu nie słuchasz starszych? Masz najnormalniejsze i najbardziej typowe objawy padniętego czujnika położenia wału korbowego. Odpuść wtryskiwacze bo jeszcze coś popsujesz. Zabierz sobie na przejażdżkę omomierz. Jak ci zgaśnie silnik zmierz opór czujnika. Finito.
        • kinga260 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 03.08.10, 20:59
          Może ktoś tutaj mi pomoże...Mam problem z zapalaniem silnika w Alfie 156 1.9
          diesel. Nie chce zapalić jak jest zimny, przy dłuższym kręceniu wreszcie zapali,
          a gdy się rozgrzeje i z powrotem zgaszę to nie zapala w ogóle. Na po pchnięcie,
          to auto zapala, na rozrusznik też nie chce. Wtryski były naprawiane i nie wiem w
          czym problem.
          • mlodyp5 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 05.08.10, 15:45
            witam taki sam mialem problem musisz sie udac do elektronika bo masz problem z
            pradami
            • kinga260 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 06.08.10, 19:22
              A o co chodzi z tymi prądami..? To jakiś czujnik czy coś innego?
              • aquarius01 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 07.08.10, 22:39
                Musisz sprawdzić dokładnie przewody wysokoprądowe pomiędzy rozrusznikiem a
                alternatorem i akumulatorem - ich połączenia muszą być idealne sprawdzić należy
                również podłączenie głównej masy. Sprawdził bym też stan naładowania akumulatora
                i jego sprawność jak również - przy Twoich objawach - czujnik położenia wału.
                Myślę, że sprawdzając te elementy znajdziesz przyczynę. Powodzenia :)
                • kinga260 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 08.08.10, 10:37
                  Dziękuję za zrozumiałe informację:)
            • aquarius01 Re: Alfa romeo 156 czy moze byc wtrysk 07.08.10, 22:36
              mlodyp5 napisał:

> witam taki sam mialem problem musisz sie udac do elektronika bo masz
              > problem z pradami

Jeżeli masz udzielać takich rad to podaruj sobie odrobinę luksusu i nie pisz nic
              więcej. Napisz coś więcej i merytorycznie jak masz jakąś teorię a nie używaj
              lakonicznych i nic nie mówiących sformułowań.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka