Dodaj do ulubionych

INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts

29.11.05, 19:51
Witajcie JA W PIĄTEK MAM ZAŁOŻYĆ DO MOJEJ ALFY 156 1,6TS instalacje sekfecyjną
I MAM DUŻY PROBLEM PO WASZYCH WYPOWIEDZIACH NIE WIEM CO ROBIĆ??? CZY ZAKŁADAĆ CZY NIE? JAK DO TEJ PORY ALFA CHODZI BEZ ZARZUTÓW A
MAM PRZEJECHANE 70Tyś OBAWIAM SIĘ ZE INSTALACJA MOŻE MOJEJ ALFIE ZASZKODZIĆ?
KURCZE SAM NIE WIEM?
Obserwuj wątek
    • sd_bladerunner Re: INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts 30.11.05, 10:53
      Witam
      Opiniue sa podzielona le ja powiem jedo- we względu na własne doświadczenie:
      jeżdżę zagazowaną Alfą 156 1,8 TS i po pierwsze nie ma spadku mocy czy dynamiki
      (ja prztynajmniej nie widze), a po 2 i najważniejsze nie zakładaj instalacji
      u "Pana Miecia w stodole" i nie koniecznie w ASO- raczej poszukaj firmy która
      zna Alfy i wie jak je gazować (ja taką mam w swojej okolicy i nie mam
      problemnów z gazem)
      Pozdrawiam
      • kazweg46 Re: INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts 30.11.05, 16:31
        Zakładaj!Ja mam AR156 2,0 i jestem zadowolony.Instalacja włoska,koszt 3800.Jeśli KRAKÓW to AUTO LINIA ul WITOSA.Trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie fi rurek dolotowych gazu do155KM.Po założeniu PRZYPILNUJ właściwej kalibracji.Na próbie po montażu bez problemów 200km\h, nie ma strat mocy,spala jak benzynę ok12l.POZDRAWIAM KAZ.
        • indiana156-1.8 Re: INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts 30.11.05, 19:24
          Policz sam:
          Według dzisiejszych cen:
          -benzyna: 0k. 9l/100 * 3,9 = 35,1 zł/100km
          -gaz: ok. 12l/100 * 2,3 = 27,6 zł/100km różnica: ok. 7 zł
          3800 / 7zł = 55 000 km. Dolicz jeszcze zwiększone koszty serwisu, przeglądu, i
          nie zapominaj, że przy jeździe na gazie idzie też trochę benzyny, a o ile w
          chwili obecnej ceny benzyny spadają, to gazu rosną dość szybko, tak że za dwa
          miesiące może to być bardzo kiepski interes...
          Też chcę założyć gaz, mam dwa inne auta na gazie i chodzą super, ale w tym
          momencie jest najgorszy moment od lat na zamianę. Rok temu, jak gaz był po
          1,80, a benzyna po 4 z hakiem, był dobry moment. Teraz gaz drożeje szybko, na
          stacji przy cenie 2,30 mamy 5 gr marży (>>czyli cena szybko pójdzie w górę, bo
          zwykle na gazie jest ok. 15-20 gr/l), a benzynę w hurcie kupujemy po 3,30 (z
          Vat!!!), czyli marża wynosi aż 80gr (>>a to oznacza, że prędzej czy później
          spadnie do normalnego poziomu ~30 gr, czyli benzyna powinna być po ok. 3,60).
          Poczekaj z wymianą za dwa-trzy miesiące, o ile nie chcesz kląć jak szewc i
          jeździć już w styczniu na benzynie, bo TANIEJ...Bo w tej chwili wszystko na to
          wskazuje, niestety....
          • kazweg46 Re: INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts 30.11.05, 20:35
            Indiana zrobiłes błąd w obliczeniach.Przy zastosowaniu instalacji z sekwencyjnym wtryskiem gazu[3800zł]ilość spalanego gazu jest taka sama jak benzyny.Pisząc że spaliłem 12l gazu miałem na myśli to że spaliłbym 12l benzyny.AR156 2000cm. Zwrot kosztów instalacji to:ok 4zł-ok2zł=2zł. Dalej spalanie 100km*12l[bez oszczędzania]to oszczędność 24zł.3800:24 daje ok.16000km.Żeby było dokładnie doliczamy większe opłaty przy przeglądzie rej.ale to szczegóły jakie wyjdą póżniej.Dlatego uważam że GAZ jest tańszy.Wciskając 6500obrotów nie czuję mrowienia w portwelu.KAZ
            • indiana156-1.8 Re: INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts 03.12.05, 20:21
              Ad kazzweg 46
              Nie zrobiłem błędu w obliczeniach. Chyba że założymy, że sprawność spalania
              gazu jest wyższa niż benzyny, i to sporo. Gaz LPG ma bowiem wartość opałową ok.
              26 MJ/L (zależy od składu mieszanki propan-butan, ale przy prawidłowej właśnie
              tyle), natomiast benzyna na 33 MJ/L. Zakładając więc idealnie takie same
              warunki spalania, ilość energii znajdująca się w 12 L benzyny to 396 MJ.
              Taką samą wartość opałową ma 15,2 L gazu. Niestety... i takie mniej więcej
              przełożenie masz w praktyce, podkreślam przy bardzo dobrze wyregulowanej
              instalacji, i nic na to nie poradzisz. Nawet jak założysz sobie gaz za 15 000
              zł. Fizyka trzyma. Załóż sobie, to podyskutujemy.
              • indiana156-1.8 Re: INSTALACJA LPG W ALFIE ROMEO 156 1,6 Ts 03.12.05, 20:28
                A na dodatek nie 4 zł minus 2zł tylko 3,8 (dziś na Jet-cie) minus 2,29 (średnio
                na mieście). A to nie daje upragnionych przez Ciebie 2 zł oszczędności na
                litrze, tylko 1,50 zł. Nie powiem, po przejechaniu 300 kkm na gazie MT Carismą
                zaoszczędziłem już na nowe auto. Ale dziś bym tej instalacji nie założył. Bo
                kiepawy interes czuję. Jak ceny znowu ustalą się prawidłowo, to oczywiście tak.
                Ale nie teraz. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka