Dodaj do ulubionych

Gazowe problemy ( nie tylko AR )

22.12.05, 22:23
Zeszłotygodniowy "Motor" zamieścił ciekawy artykuł , z którego jasno wynika ,
że w prawie każdej stacji tankowania LPG paliwo to jest fałszowane i
praktycznie nigdy nie trzyma odpowiedniej jakości. Nawet to na markowych
stacjach.
Liczba oktanowa to przeciętnie 92 OKT. Kaloryczność - tragiczna.... Za to
ponadprzeciętne walory korozjotwórcze i znaczna ilość zanieczyszczeń

To poniekąd tłumaczy wysoką awaryjność zagazowanych silników AR ( poza
inwencją twórczą Gaziarzy ...)

Polecam ku rozwadze !
Obserwuj wątek
    • 19-74pm Re: Gazowe problemy ( nie tylko AR ) 23.12.05, 07:19
      Czytałem i faktycznie to co pisze motor to tragedia.Z gazem jest gorzej niż z
      benzyną i olejem napędowym.Kiedyś w prasie pisano że średnia liczba oktanów
      gazu to ok 100-102!!.To tak jak by benzyna zamiast 95 okt. miała 86 okt.Jak na
      czymś takim mamy jeżdzić !!!Pozdrawiam Piotrek
      • drugimarcin Re: Gazowe problemy ( nie tylko AR ) 25.12.05, 13:32
        Ciekaw jestem jak wyjdzie porownanie kosztow, zalozmy dwa auta:156 na gaz i
        druga 1,9 JTD, jak ktos sie uprze ze chce Alfa jezdzic tanio to zawsze ma taka
        opcje.
        • streetfighter69 Re: Gazowe problemy ( nie tylko AR ) 25.12.05, 21:05
          Odpowiedz jest dosc prosta: NIE JEZDZIC NA GAZIE :) Mowie calkiem serio. Mialem
          niegdys zagazowana beemke 735 i to co sie dzialo z silnikiem jest nie do
          opisania, mogloby sie wydawac ze silnik to totalny szrot! Az w koncu pewnego
          dnia odlaczylem calkowicie instalacje gazowa i dalem autku pojezdzic na
          benzynie. Efekt? Auto jak nowe, silnik jak nowy (po 300 tys. km), osiagi
          nieporownywalne, auto zupelnie z innej bajki! Od tej pory jezdzilem tym autem
          na benzynie pomimo sporego apetytu silnika 3.5l 211KM i eksploatacja kosztowala
          mnie niewiele wiecej (brak wiekszosci usterek, rzedsze wymiany materialow
          eksploatacyjnych, itp.) a przynajmniej mialem to czego na darmo szukalem w
          zagazowanej beemce - Freude am Fahren :))) Teraz - wracajac do BMW - kupilem
          diesla bo zagazowanej fury wiecej nie chce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka