Dodaj do ulubionych

elektryczne szyby w 145

05.02.06, 16:46
Mam problem z szybą od strony kierowcy. Jak jest zamknięta i nikt nie
naciśnie przycisku to jest SI. Jak komuś sie zachce otworzyć to też jest si.
Ale gdy chce się ją zamknąć to są schody... Wciskam zamykanie, a ona dalej
się otwiera. Opuści się do końca i tyle. Potem nie chce się zanknąć. trzeba
wciskać ten przycisk,az zaskoczy. Działa moze raz na 50 razy:) ale działa.
Aha jak wciskam podnoszenie szyby to słychać jak przekaźnik coś przełancza,
ale nic sie nie dzieje(nie licząc tego 1/50 :))
Co mam sprawdzić i na jekie koszty mogę sie szykować?
Pozdrawiam

Łukasz
Obserwuj wątek
    • uki145 Re: elektryczne szyby w 145 05.02.06, 17:25
      Witam! prawdopodobnie awaria mechanicznego układu podnoszenia i opuszcznia
      szyby. w 145 sa 2 linki(podobne do linek od hamulców w rowerze) które ,zwija
      albo rozwija silniczek elektryczny.linki zwijajac sie ,albo rozwijajac ciagna
      po prowadnicy(czy cos takiego) element do którego jest przymocowana szyba(w
      góre ,albo w dół). najprostrzym sposobem weryfikacji bedzie sciagniecie
      tapicerki drzwi ,odkrecenie szyby od elementu na suwnicy(2 sruby),wyjecie
      mechanizmu(mechanizm przymocowany 3 srubami ) .trzeba sprawdzic czy linki sa na
      swoich miejscach ,czy nie sa urwane ,albo czy ich nic nie blokuje. jesli linka
      bedzie urwana to proponuje kupic cały, uzywany(na szrotach chodza w granicach
      150-200zł) badz nowy element(ASO ok 400zł), bo naprawa we własnym zakresie
      niestety nie skutkuje(przynajmniej mi po 12 godzinnych meczarniach nie udało
      sie skutecznie wymienic linki. wykluczam przyblokowanie prowadnicy szyby ,bo
      objaw opadania szyby wskazuje raczej na problem z linka ciagnaca szybe do
      góry.Pozdrawiam Łukasz
      • ukaszek_t Re: elektryczne szyby w 145 05.02.06, 21:51
        dzięki Łukaszu za zainteresowanie. ale czy gdyby to był problem z linką to dało
        by się podnieść wogóle tą szybę w góre?
        mi się to udaje 1/50, ale udaje. Jeszcze jedno- kiedy zatrzymam szybę uchyloną
        (tzn.nie otwartą do końca) i chce ją zamknąc (wciskając przycisk "w góre")to
        ona dalej mi sie otwiera. Mże to byc wina elektryki? np przycisku, bądź
        przekaźnika?

pozdrawiam
        Łukasz
        • uki145 Re: elektryczne szyby w 145 05.02.06, 22:22
          Witam! na 90 % mechanizm bo u mnie szyba zachowywała sie bardzo podobnie .jak
          linka ciagnaca szybe do góry byłaby peknieta ,to nie dałoby sie wcale podniesc
          szyby,wiec albo spadła linka ciagnaca z rolki prowadzacej,albo usterka jest
          przy silniczku od nawijania linek(nawijaja sie na jedno koło)i linki sie
          poplatały.trzeba rozebrac i zobaczyc. a tak na marginesie to jest troche roboty
          przy sciaganiu tapicerki drzwi (jest gdzies na tym forum dokładna instrukcja,
          musisz poszukac). z moja szyba meczyłem sie 3 dni :-), naprawiłem ,po 2 dniach
          znów sie zepsuła , w koncu sie poddałem i kupiłem sprawny,uzywany mechanizm
          (jesli bys musiał wymienic mechanizm to niestety z fiata bravo/brava nie
          pasuje-inny uchwyt mocowania i trzeba szukac dokładnie do 145).Pozdrawiam
          Łukasz
          • ukaszek_t Re: elektryczne szyby w 145 09.02.06, 21:15
            jaszcze nie rozbierałem tej tapicerki, ale auto stało u mechanika w ciepłym
            garazu kilka dni i okaazało sie ze szyba chodzi bez problemu. Poczekam jak się
            ociepli, rozbiore te dżwi przeszyszcze styki przesmaruje i moze bedzie dobrze.
            Wcześniej auto stało non stop na dworze.
            dzięki za pomoc.
            pozdrawiam łukasz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka