Dodaj do ulubionych

jaki ole najlepszy?

14.02.06, 21:19
jaki olej uwarzacie za najwlasciwszy dla AR 156TS 2.0 zaproponowano mi
castrol 10W40 polsyntetyk co o tym myslicie?dodam ze mam problem ze zdobyciem
seleni.
Obserwuj wątek
    • malgoska1 Re: jaki ole najlepszy? 14.02.06, 21:36
      Witam.

> jaki olej uwarzacie za najwlasciwszy dla AR 156TS 2.0 zaproponowano mi
      > castrol 10W40 polsyntetyk co o tym myslicie?

UwaŻam, że naważniejszy jest poziom oleju - często sprawdzać i uzupełniać do
      maxa. 10W40 pólsyntetyk lub syntetyk w klasie conajmniej SJ (łatwo znaleźć SL).
      Niektórzy leją oleje, które są mniej powszednie na rynku (i z tego powodu ponoć
      rzadziej podrabiane) np. Valvoline. Ja tam leję supermarketowy MobilS 10W40 SL,
      wymieniam raz do roku (czyli u mnie co około 10kkm), sprawdzam posiom co
      tydzień/dwa lub po każdej dłuższej trasie i ... się nie przejmuję...
      Mam auto podobne do Twojego.

> dodam ze mam problem ze zdobyciem seleni.

Wg niektórych... to dobrze. A nawet bardzo dobrze... ;)))

Pozdrawiam,
      Maciej Loret
      • malgoska1 Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 10:53
        Witam.

> Ja do swojego 2,0 TS z przekulanymi 100kkm leje Mobil 1 5W50 . Kupuję 4 litry
        > za 100 pln i jakoś się moja Ala kula

Wielu uważa, że 5WX jest za rzadki do TSa.
        No i 4l, to ciut mało?

Pozdrawiam,
        Maciej Loret
        • telbi Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 11:21
          Zgadzam sie w 100% ten olej jest zarzadki.
          Kupilem alfe ktora jezdzila na tym oleju i od razu zmienialem wariator :o)
          Teraz mam kastrola 10W60 RS i przejechalem okolo 50 tys km i jest oki.
          Oczywiście zmiana oleju i poziom jest bardzo wazny, ja zmieniam co okolo 15 tys.

Pozdro
        • selespeed1 Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 15:42
          malgoska1 napisała:

> Wielu uważa, że 5WX jest za rzadki do TSa.
          > No i 4l, to ciut mało?

Ja jednak uważam ze na taką zimę jak tegoroczna 5W50 jest w sam raz.
          A co do uszczypilwości Panie Loret, odnośnie ilości oleju potrzebnego do
          wymiany,pragne Panu zwrócić uwaę,iż podałem cenę za 4 litry ,a nie ile wlewa
          się podczas wymiany. W przyszłości proszę czytać tekst ze zrozumieniem i zbyt
          pochopnie nie "brylować" glupimi docinkami na forum.
          • malgoska1 Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 19:00
            Witam.

> Ja jednak uważam ze na taką zimę jak tegoroczna 5W50 jest w sam raz.

Masz takie prawo. Rozumiem, że na wiosnę go wylewasz i wlewasz 10WX?

> A co do uszczypilwości Panie Loret, odnośnie ilości oleju potrzebnego do
            > wymiany,pragne Panu zwrócić uwaę,iż podałem cenę za 4 litry ,a nie ile wlewa
            > się podczas wymiany.

Trzeba było podać cenę za 50ml. Też pewnie jakiś sens to ma?

> W przyszłości proszę czytać tekst ze zrozumieniem i zbyt
            > pochopnie nie "brylować" glupimi docinkami na forum.

Staram się. Niestety niektórym trudno przelać myśli na klawiaturę.
            Pieniądze, to potęga, ale kulturę osobistą się nabywa; kupić trudno.

Pozdrawiam,
            Maciej Loret
              • malgoska1 Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 20:47
                Witam.

> > Masz takie prawo. Rozumiem, że na wiosnę go wylewasz i wlewasz 10WX?
                >
                > To jest żałosne co piszesz. Nie ośmieszaj się człowieku publicznie

Wcześniej napisałeś:"Ja jednak uważam ze na taką zimę jak tegoroczna 5W50".
                Każda zima mija, nawet najdłuższa. Mało która jest również taka jak tegoroczna.
                Dlatego grzecznie zaptałem czy po zimie wymieniasz olej.
                Większość osób mających do czynienia z TS-ami i wariatorami uważa, że olej typu
                5WX jest gorszy do tych silników niź 10WX. I tyle.
                Co w tym żałosnego czy śmiesznego? Nie wiem...

Do poduszki coś specjalnie dla Mr Kulturalnego:
                ostrozany.republika.pl/publikacja8.html

Pozdrawiam,
                Maciej Loret
    • zbych78 Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 16:24
      Ja właśnie zamierzam zmienic olej na Elf SYNTESA 5W/40.
      Mam przejechane 90.000 a olej pełny syntetic to pełny syntetic kazdy mechanik ci
      to powie.Najwazniejsz jest czest wymiana i stan oleju.
      • alces1 Re: jaki ole najlepszy? 15.02.06, 22:59
        ja dawniej używałem Castrol GTX Magnatec: 5W40 - pełny Syntetyk, ale sporo tego
        oleju mi ubywało, gdzieś usłyszałem, że jeśli zastosuję bardziej gęsty, wówczas
        nie będzie go tyle ubywało. Zaryzykowałem, obecnie jeżdżę na Castrol GTX
        Magnatec 10W40 pół Syntetyk i przyznam, że zużycie oleju znacznie spadło i jest
        już na poziomie przeze mnie akceptowalnym. A mój samochód to 146 TS 1.4 rok
        2000. Pozdrawiam!
            • alex982 Re: Motul 10w60/10w40 16.02.06, 12:42
              selespeed1 napisał:

> Niektórzy na tym forum są wyjątkowo upierdliwi.Nie można napisać postu ,żeby
              > taki flet się do czegoś nie dopierdolił.

Będziesz miał 100% rację jak odniesiesz to do siebie

Pozdrawiam
              • telbi Re: Motul 10w60/10w40 16.02.06, 13:00
                A warcajac do oleju :) to ktos napisal, ze cyt. syntetyk to syntetyk. Castrol
                10W60 to tez pelen sysntetyk i uwazam ze jest dobry chlopaki na arkuszowej mi
                polecili wiec go uzywam. Ma jedna wade oczywiscie, jest troche drogi ale
                podobno dobry. Na arkuszowej polecaja tez motul ale nie wiem o jakich
                parametrach bo nie uzywam.

Pozdro i nie drapcie sie dziwczyny. Mamy chyba sobie pomagac w tych ciezkich
                czasach. :0)
                • malgoska1 Re: Motul 10w60/10w40 16.02.06, 13:46
                  Witam.

> A warcajac do oleju :) to ktos napisal, ze cyt. syntetyk to syntetyk. Castrol
                  > 10W60 to tez pelen sysntetyk i uwazam ze jest dobry chlopaki na arkuszowej mi
                  > polecili wiec go uzywam.

Zobacz w archiwum, co na ten temat piszą Rafał i hr.dracula. Można go stosować,
                  przy wysokich temp. lub przy ostrej jeździe. W normalnych warunkach w
                  zupełności wystarczy 10W40.

Pozdrawiam,
                  Maciej Loret
                  • telbi Re: Motul 10w60/10w40 17.02.06, 13:38
                    Czyli chcesz powiedziec ze ten olej nie nadaje sie do jazdy w zimie i nie jest
                    lepszy od 10W40. Czy raczej ze jest ok ale nie ma potrzeby lania takiego oleju
                    bo 10W40 w zupelnosci wystarczy?

Pytam z ciekawosci, nie po to by negowac twoja opinie czy opinie innych :o)
                    Chodzi mi raczej o kase bo moze ten 10W40 jest tanszy i niepotrzebnie wywalam
                    kase.

Dzieki i POZDRO Panie Macieju
                      • rafal.gtv Re: Motul 10w60/10w40 17.02.06, 16:01
                        Temperatura płynięcia oleju 10W jest zupełnie wystarczająca do naszego klimatu
                        ( z bezpieczną rezerwą wystarczyła nawet w tym roku) - jest to ok -35/40st.C.

Silniki AR maja dość luźną tolerancję i pracują na takim oleju znakomicie (
                        aczkolwiek do AR159 optymalne sa oleje 5W)

karolcia59 napisała:

> A dlaczego nie Selenia?

Dla tego samego powodu , dla którego nie należy tankować paliw Orlen ( czyli
                        żadnych paliw w PL:) )

Były przypadki , że olej w drodze od fabryki do klienta cudownie zmieniał
                        właściwości ( dotyczy to również Mobila , Shella , a nade wszystko - Castrola )

Zasadniczo - Selenia jest OK, ( znam Alfy jeżdzace na Selenii od 250kkm ), ale
                        dystrybutorom lepiej patrzeć na ręce.
                        Ponieważ było kilka afer - polecamy bardziej niszowe produkty Motula , Agipa
                        czy Valvoline.
                        • telbi Re: Motul 10w60/10w40 19.02.06, 22:34
                          Reasumujac mam dac sobie spokoj z kastrolem i wybrac inny ale 10W40 bo szkoda
                          kasy to raz a dwa to i z jakoscia moze byc roznie.

To mam pytanie jeszcze na koniec czy oleje, ktore polecasz sa syntetyczne czy
                          polsyntetyczne i jezeli sa polsyntetyczne to czy moge bez problemu na taki
                          przejsc - juz wiele opinii na ten temat slyszalem.

Dziekuje i pozdrawiam
                          • malgoska1 Re: Motul 10w60/10w40 20.02.06, 07:41
                            Witam.

> To mam pytanie jeszcze na koniec czy oleje, ktore polecasz sa syntetyczne czy
                            > polsyntetyczne

Wszystko półsyntetyki:
                            www.valvoline.pl/index_oleje_osobowe.html
                            www.techem.com.pl/oil.php?categoryId=oila
                            www.motul.auto.pl/

Pozdrawiam,
                            Maciej Loret

P.S. O Googlach słyszałeś? ;)
    • maliek Re: jaki ole najlepszy? 20.02.06, 11:09
      A co to znaczy najlepszy olej? Jeżeli fabryka przewidziała do silnika olej np.
      10W40 SJ to taki jest najlepszy. Ja można stwierdzić jakość oleju w
      warunkach "domowych". Niech mi ktoś udowodni że jeden olej jest lepszy od
      drugiego jeżeli są tej samej klasy ale z różnych firm. Jeżeli ktoś posiada
      wyniki badań dwóch identycznych silników eksploatowanych identycznie na dwóch
      różnych olejach tej samej klasy tylko z innych firm to ja bym bardzo prosił.
      • rafal.gtv Re: jaki ole najlepszy? 20.02.06, 11:22
        Dobrze mówisz !!! Co więcej - praktyka "domowa" wskazuje jedynie na problemy z
        olejami obarczonymi ciężarem marketingowo - reklamowym.

Generalna zasada - nie przekombinowywać, lać dobry olej w klasie jakościowej
        zalecanej lub lepszej, natomiast wyłącznie w zalecanej klasie lepkościowej !
        HOWGH !
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka