Dodaj do ulubionych

Która alfa dla kobiety?

29.09.06, 14:10
Poradźcie - zachorowałam.... Właśnie podkupiono mi upatrzoną alfę 156, więc
szukanie zaczynam od nowa... Mam około 20 tys., chciałam rocznik 2000.
Przejrzałam to, co znalzłam w sieci - skóra tak, drewno nie. Muszą byc drzwi
z tyłu. Ale może niekoniecznie 156? Może jakiś innym model? mniejszy,
łatwiejszy do zaparkowania. Wiem jedno - to będzie alfa. Na co zwrócić uwagę,
przeglądając oferty?
Obserwuj wątek
    • malgoska1 Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 14:18
      Witam.

> Mam około 20 tys., chciałam rocznik 2000. Przejrzałam to, co znalzłam w
      > sieci - skóra tak, drewno nie. Muszą byc drzwi z tyłu. Ale może niekoniecznie
      > 156?

Nie śledzę cen, ale gdybym taką miał w dobrym stanie, to na pewno nie oddałbym
      bez ważnego powodu za 20kPLN.
      Co nie znaczy, że być może nie można takiego egzemplarza znaleźć.

> Wiem jedno - to będzie alfa. Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty?

Zależy do czego będzie używana ile chcesz jeździć i na ile wydatków
      przygotowana miesięcznie?

Pozdrawiam,
      Maciej Loret
    • klaudiusz76 Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 15:47
      156 1.8 TS ale sedan znajdziesz w tej cenie z 2000 r. (z przebiegiem ok 100
      tys. w dobrym stanie). Ale SW (czyli kombiaka) nie ma szans za te pieniadze.

Skore odpusc, drewno tez. Wersje 1.8 TS, 4 poduchy, podlokietnik z przodu - mam
      juz taka druga.

Pozdrawiam
      KL
      • agusiah Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 15:52
        Sedan mi się chyba nawet bardziej podoba niż kombi. Czy warto szukać diesla? W
        sumie dużo nie jeżdżę, nie wiem, czy to ma sens.

Skórę odpuścić?

W każdym razie - wystarczyło, zebym raz usiadla w alfie i żadne inne już nie
        mnie nie kręci, ech...

• malgoska1 Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 19:26
          Witam.

> Sedan mi się chyba nawet bardziej podoba niż kombi. Czy warto szukać diesla?
          > W sumie dużo nie jeżdżę, nie wiem, czy to ma sens.

Tylko sedan. Chyba, że masz warzywniak.

> Skórę odpuścić?

To bajer. Bardzo ładnie pachnie i łatwo sprzątnąć po dzieciach jak zarzygają,
          albo wysmarują czekoladą. Poza tym zalet brak.

Ja kupiłem prawie 5-letnią Alfę za 40kPLN. Teraz po 2 latach ubezpieczam ją na
          22kPLN. Dodatkowo wydałem na nią około 12kPLN. Czyli przez dwa lata kosztowała
          mnie około 30kPLN. Miesięcznie wychodzi 1250PLN.

Pozdrawiam,
          Maciej Loret
            • malgoska1 Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 19:38
              Witam.

> > Tylko sedan. Chyba, że masz warzywniak
              >
              > Macieju zartujesz prawda? Chyba nie uwazasz SW za "zwykle" kombi dla
              > badylarza?...

Twardym trz abyć nie miętkim...
              Kombi to kombi. Wolę Trabanta Limuzynę niż Porsche Kombi... ;)))

A poważniej, to moja żona nie lubi kombi, więc najprawdopodobniej nigdy takiego
              nie będę miał. Mnie tam wszystko jedno - może byś sedan, kombi a nawet
              roadster... ;))

Pozdrawiam,
              Maciej Loret
          • agusiah Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 20:13
            Ja kupiłem prawie 5-letnią Alfę za 40kPLN. Teraz po 2 latach ubezpieczam ją
            na
            > 22kPLN. Dodatkowo wydałem na nią około 12kPLN. Czyli przez dwa lata
            kosztowała
            > mnie około 30kPLN. Miesięcznie wychodzi 1250PLN.
            >

Że auto traci na wartości, to dla mnie zrozumiałe, i nie do uniknięcia. Ale
            skąd pozostałe 12 tys.?
              • agusiah Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 20:47
                > Jak to skąd? Eksploatacja. Od mandatów przez ubezpieczenia, myjnie, parkingi,
                > paliwo po naprawy.

Czy Twoim zdaniem eksploatacja alfy kosztuje więcej niż aut innych marek?
                Wszyscy mnie straszą awaryjnością alf (chociaż oczywiście alf nie mają), zdaje
                się, że postanowiłam im nie dowierzać, ale może to złe podejście?
                • malgoska1 Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 22:35
                  Witam.

> Czy Twoim zdaniem eksploatacja alfy kosztuje więcej niż aut innych marek?

Nie wiem. Wypowiadając się autorytatywnie, postąpiłym jak Ci, któzy twierdzą,
                  że Alfy są bardzo awaryjne, mimo że nigdy nawet w nich nie siedzieli o
                  posiadaniu nie wspominając...
                  Myślę, że najlepszym autem dla Ciebie będzie 147 1,6 105KM, która jest chyba
                  najtańsza w utrzymaniu...

Pozdrawiam,
                  Maciej Loret
        • alcol Re: Która alfa dla kobiety? 29.09.06, 20:08
          >Czy warto szukać diesla? W sumie dużo nie jeżdżę, nie wiem, czy to ma sens.

Jeżeli dużo nie jeździsz i spalanie średnie w okolicach 10l/100km (w samym
          miescie może być jeszcze większe) Cie nie przeraża to 1.8 TS byłby moim zdaniem
          optymalnym wyborem bo za JTD zapłacisz duzo więcej. Ja osobiscie sporo jeżdzę i
          chwale sobie dieselka i w obecnej chwili na benzynę na pewno nie zamieniłbym
          się.

Na Twoim miejscu nie wiem czy nie skusiłbym się na 147 z silniczkiem 1.6 -
          autko mniejsze - do miasta dla kobiety chyba lepszy wybór. Ceny zaczynaja się
          od 20 tys. w górę.

> W każdym razie - wystarczyło, zebym raz usiadla w alfie i żadne inne już nie
          > mnie nie kręci, ech...

To akurat mogę zrozumieć ;) poza tym moja lepsza połowa również dobrze się
          czuje w AR 156.

pzdr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka