Dodaj do ulubionych

wymiana uszczelki pod miska olejawą

04.02.07, 11:09
czy miska musi byc dokrwcona kluczem dynamometrycznym i z jaka siłą mam
silnik 2.0 16V TS prosze o pomoc i jaka uszczelke załozyc orginalna czy inna?
Obserwuj wątek
      • sedici Re: wymiana uszczelki pod miska olejawą 04.02.07, 12:02
        aha powiedz mi czy masz jakis patent na to zeby mozna bylo smok najpierw
        zalozyc a pozniej miske, bo mi sie nie udalo i musialem palcyma jakos
        kombinowac przy lekko spuszczonej misce zeby dokrecic smok.. miske zakladalem
        na zalozonym silniku ze skrzynią..
        • pellsik Re: wymiana uszczelki pod miska olejawą 04.02.07, 13:06
          niedawno kupiłem alfe 145 wiec ja dopiero jestem nowicjuszem w tym wiec
          dziekuje za pomoc i piszesz ze trzeba na smok uwazac dziekuje jak mozez to
          prosiłbym o wytłumaczenie tego od poczatku do konca. ja mam gwint zerwany w
          misce wiec musze ja sciagnac i pospawac to.
          • sedici Re: wymiana uszczelki pod miska olejawą 05.02.07, 14:41
            no generalnie zdjecie miski nie jest trudne, odkrecasz dwururke, odchylasz
            gdzies wydech itd, pozniej jedynie problemem jest smok ktory trzeba odkrecic po
            odkreceniu wszystkich srub od miski i wtedy ją delikatnie opuscic i odkrecic
            dwie sruby na klucz 11 jesli dobrze pamietam mocowania smoka.. jesli miske
            masz przyklejoną na silikon mozesz miec problemy z jej odklejeniem, ja
            odczekalem jeden dzien i na drugi dzien delikatnie szarpnąłem i zeszla.. przy
            skladaniu najlepiej tez najlepiej dac silikonu przy mocowaniu smoka, i na
            miske, ja niestety troche dlugo sie natanczylem zeby miske z tym smokiem
            zalozyc i silikon ktory dalem na miske w jednym miejscu musial juz delikatnie
            podeschnąć (bylo lato) i mi delikatnie teraz sie sączy olej w jednym miejscu
            miedzy blokiem a miską, dlatego sie pytalem czy moze masz jakis sposob zeby
            najpierw smok zalozyc a pozniej miske, bo latem chce ją jeszcze raz dokladnie
            przykleić, zeby bylo sucho bo nie lubie meic brudnego silnika..
            • sedici Re: wymiana uszczelki pod miska olejawą 05.02.07, 19:46
              bo smok w 2,0 wyglada tak

www.moto.allegro.pl/item162613965_smok_oleju_alfa_romeo_145_2_0_ts.html
              i siedzi głeboko w misce schowany pod tą blachą co jest przykrecana do
              wewnetrznej strony, zeby wyciagnac miske bez smoka trzeba by po ukosie ją
              smuszczac ale tutaj juz skrzynia przeszkadza.. na silniku bez skrzyni nie ma
              problemu..
                • filipp7 Re: wymiana uszczelki pod miska olejawą 10.02.07, 23:57
                  mozna samemu to robic Tylko nie pamietam jak jest z podpora polosi w 2.0 teesie
                  bardzo mozliwe ze trzeba wyjac połos i poluzowac podpore zeby a zdjac bo z tylu
                  nie opusci sie na tyle zeby odkrecic smok a wtedy sarpiac mozna uszkodzic
                  smoczka bo w 1.4 i 1.6 to napewno nie ma tego problemu ale jak w 2.0teesie to
                  musial bym popatrzec bo nie pamietam Mowie tylko ze moze byc taki problem nie musi
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka