Dodaj do ulubionych

Malowanie Alfy, dobór lakieru..

23.04.07, 12:10
Mam zamiar pomalować kilka elementów nadwozia w swojej Alfie i mam takie
pytanie. Czy ktoś zna (może polecić) dobrą firmę (zakład lakierniczy)
dobierającą lakiery samochodowe w Katowicach? Jakiej firmy (markę) lakieru
wybrać? Wiem, że są gogle (mnóstwo wyników), ale chciałem zasięgnąć waszej
opinii.
Obserwuj wątek
    • alces1 Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 23.04.07, 12:23
      Witam!
      Nie wiem jaki masz kolor swojej Alfy. Ja kiedyś miałem srebrny metalik w swojej
      146 i chciałem polakierować zderzaki, bo poobijane były. Lakier dobierał mój
      lakiernik. Dobrał go wręcz idealnie, nie było żadnej różnicy. A wybrał lakier
      odczytując kod koloru bodajże na tylnej klapie bagażnika po jej wewnętrznej
      stronie (dokładnie nie pamiętam, a nie mam jak sprawdzić, bo już nie mam tego
      samochodu) natomiast firma produkująca lakier, którego użył to WEBER.
      Mam nadzieję, że pomogłem.
      Pozdrawiam!
      • 146tsj Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 23.04.07, 12:56
        Dzięki za odpowiedz. W przypadku malowania całego auta to oczywiście nr lakieru
        z klapki i po sprawie. Natomiast w przypadku pojedyńczych elementów to lakier
        jest dobierany na podstawie nr oraz próbnych natrysków (porównawczych). Chodzi
        mi właśnie o jakiś zakład w Katowicach, który to dobrze robi.
        • mirhon Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 23.04.07, 13:18
          Podpinam się do postu. Też szukam DOBREGO fachowca na terenie Katowic lub
          okolic (Bytom,Zabrze,Gliwice).
          Mam w swojej 156 parę odprysków i otarć które chciałbym profesjonalnie zaleczyć.
          Chciałbym też zrobić diagnostykę blach pod kątem korozji i ewentualnie takie
          miejsca (np. nadkola) naprawić. Też nie chcę malować całego samochodu.
        • alces1 Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 23.04.07, 17:45
          Ja nie lakierowałem całego samochodu, a jedynie zderzaki, a lakier był dobrany w
          sposób jaki opisałem powyżej, a róźnicy nie było żadnej pom lakierem
          oryginalnym, a elementami polakierowanymi ponownie.
          Pozdrawiam.
          - Rafał
          • 146tsj Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 23.04.07, 19:17
            No tak, ale malowałeś cały element (zderzak) i to w jasnym kolorze. Ja np. jak
            będę malował błotnik to musze cieniować go z drzwiami i właśnie nie wiem czy
            ten oryginalny lakier z numereu nie będzie się różnił od mojego 9 letniego
            (bordo metalic) wyblakłego od słońca.
                • pietrekj Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 24.04.07, 09:12
                  Jeżeli będziesz robił błotnik staraj się aby granica kolorów wypadała na
                  krawędzi załamania blachy. Przy drzwiach to mały roblem, na górze musisz albo
                  dociągnąć do klapy, albo skorzystać z przetłoczenia, trzeba wtedy bardzo
                  starannie ułożyć plaster i zwracać uwagę na to by warstwa lakieru na nim nie
                  była za gruba. Dostaniesz z mieszalni lakier wg kodu, musisz go "postarzyć".
                  Barwa lakieru w toku starzenia z reguły przesuwa się w kierunku żółty-brąz z
                  domieszką szarego. Sprawdzisz po próbkach, które rób oczywiście na kawałku
                  blachy, najlepiej nie należącej do samochodu (najprawdopodobniej minimum 2
                  warstwy aby porównać), bo będziesz miał trochę mniej piłowania. Robiłeś to
                  kiedyś (mam na myśli lakierowanie - pistoletem w szczególności)?
                  • 146tsj Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 24.04.07, 09:39
                    Ja nie malowałam, malował będzie mój szwagier z 8 letnim stażem. Ja zajmę się
                    całym przygotowaniem pod lakier. Do roboty będą: błotniki przedni i tylni,
                    obydwa zderzaki, atrapa przednia, drzwi pasażera, obydwa progi (dokładki) i w
                    związku z tym zastanawiam się czy nie pomalować całej Alfy bez dachu,
                    zwłaszcza, że na pozostałych elementach też znalazły by się minimalne odpryski.
                    Wtedy lakier z nr i po sprawie.
                    • pietrekj Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 24.04.07, 10:20
                      Czyli "dobre rady" odnośnie technologii można sobie darować. Mam nadzieję, że
                      szwagier przejmie rolę kierownika i powie Ci co, kiedy i jak robić. Mam
                      nadzieję, że macie dostęp do przyzwoitej infrastruktury typu boks, sprężarka,
                      pistolet, jakieś grzanko itp. Jeżeli tak - wal po całości, jeżeli nie - rób
                      tylko tyle ile jest niezbędne.
                      Pozdrawiam
                      Piotrek
                        • 146tsj Re: Malowanie Alfy, dobór lakieru.. 06.05.07, 18:33
                          STAGE One

Zabrałem się w końcu za malowanie mojej Alfy. Trzy dni roboty, niecałe 200zł na
                          materiały (nie licząc piwa) i auto mam już w podkładzie. Będę tak jeździł około
                          tygodnia, aby wszystko ładnie posiadało, a zwłaszcza szpachla.

Kilka fotek:
                          images20.fotosik.pl/312/307825db8e3b8bf3.jpg
                          images20.fotosik.pl/312/233203e98f54910c.jpg
                          images20.fotosik.pl/312/1803a2961c587802.jpg
                          images20.fotosik.pl/312/d043fceb68b98ba9.jpg
                          Trochę tych uszkodzeń lakieru było oraz poobdzierane zderzaki, więc auto będzie
                          malowane praktycznie w całości (bez dachu), więc z doborem lakieru nie będzie
                          problemu :)

Zastanawiałem się natomiast czy by nie pomalować zderzaków w kolorze nadwozia,
                          ale postaram się odtworzyć stan oryginalny czyli z czarnymi „dodatkami”..

C.d.n…..
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka