Dodaj do ulubionych

czy to uszczelka pod głowicą?

20.09.08, 19:29
Witam wszystkich forumowiczow
Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych uzytkownikow Alfy ale nie tylko a mianowicie czy to uszczelka glowicy poszla sie je..... czy co za przeproszeniem, ponizej cala historia jak doszlo do awarii
A wiec dzis a w zasadzie 1,5 h temu jadac na trasie wyprzedzalem sznur aut, warunki pogodowe niezbyt wiec zona z boku mowi kotek zwolnij ale za mna patrze jakas srebrna corolla trzyma sie dupy i napiera to ja mowie sluchaj kochanie jedzie za mna jakis cwaniak srebrna corrolka a ze jest fajna prosta to go troche podpuszcze zobaczymy co tam ma pod maska u mnie 147 2.0 TS 150KM a wiec jakos tam w miare jezdzi, no i ja redukcja na 4 na zegarach 150 a tu buuuuuuuuuuuuuuuu niewiem co sie dzieje mysle na poczatku ze guma patrze w lusterko nic nie widac pelno dymu mysle palimy sie czy co a wiec hamowanie ale patrze w komputerze juz wiszczy ze brak oleju, samochod zgasl, zatrzymalem sie juz spokojnie na wylaczonym silniku otworzylem maske patrze wszystko uwalone w oleju i plynu w zbiorniczku wyrownawczym brak, po wyciagnieciu bagnetu poziomu oleju full i do tego rzadki a wiec moja diagnoza uszczelka...
jak myslicie drodzy koledzy czy to wlasnie uszczelka czy cos innego a jak uszczelka to jaki koszt naprawy bo patrze ze sama uszczelka to okolo 120 zl takze nic strasznego ale robocizna to pewnie kolo 500 sam niewiem juz a mialo byc tak pieknie bylem w drodze do kina sobotni wieczor...... ehhhh tak bywa
pozdrawiam i czekam na opinie
Krzysiek
Obserwuj wątek
    • spark1.8 Re: czy to uszczelka pod głowicą? 22.09.08, 09:48
      krzysiek147 napisał:
      > wszystko uwalone w oleju i plynu w zbiornic
      > zku wyrownawczym brak, po wyciagnieciu bagnetu poziomu oleju full
      > i do tego rzadki

płyn chłodniczy masz w misce olejowej

> a wiec moja diagnoza uszczelka...
      > jak myslicie drodzy koledzy czy to wlasnie uszczelka czy cos
      innego a jak uszcz
      > elka to jaki koszt naprawy bo patrze ze sama uszczelka to okolo
      120 zl takze ni
      > c strasznego ale robocizna to pewnie kolo 500

byłoby to prawdziwe szczęście w nieszczęściu, ale bez zdjęcia
      głowicy to można sobie tylko gdybać.
      Jeżeli słyszałeś jakiekolwiek stukanie w silniku tuż przedtem, to
      istnieje duże prawdopodobieństwo, że któryś z korbowodów postanowił
      pooddychać świeżym powietrzem. Olej kiedy zmieniałeś i czy był to
      lotos?
        • krzysiek147 Re: czy to uszczelka pod głowicą? 22.09.08, 19:24
          Panowie
          Autko dosyc zadbane olej zmieniam co 10 tys ostatnio zalalem castrol 10W40, dzieki za zainteresowanie, dzis oddalem do mechanika do srody czekam na diagnoze mowil ze musi zdjac glowice i bedzie widac co i jak....
          a pod maske zagladam co 1000km w celu sprawdzenia poziomu oleju
          pozdrawiam
        • krzysiek147 Re: czy to uszczelka pod głowicą? 29.09.08, 20:43
          Juz wiadomo
          Silnik do wymiany, korbowód strzelił i zrobił dziurę w bloku, głowica także porysowana bo jeden z tłoków całkiem sie urwal i zrobil duzo szkod, silnik po remoncie 1,5 roku temu u Seligi z Lesznowoli koszt 5 tys. namawial mnie zeby remontowac bo ujal to w ten sposob : "jak zrobisz to bedziesz wiedzial czym jezdzisz a jak kupisz uzywany za 3500 to niewiadomo" moze i tak ale 1,5 roku to troche malo jak na silnik po remoncie.....
          wie ktos moze gdzie moge kupic silnik w miare tanio przypominam ze silnik 2.0 moze byc na terenie polski lub niemiec bo i tak bede jechal po nowe auto takze bym kupil przy okazji silnik do swego szrota... nie dosc ze budowa na glowie to jeszcze 147-ka wybrala sobie moment zajebisty, osiwiec na jajach mozna normalnie....
      • krzysiek147 Re: czy to uszczelka pod głowicą? 30.09.08, 19:22
        Dzieki Taif
        do szwagrow z ciechanowa juz dzwonilem troche drogo cenia ten motor bo od 3500 w gore ale znalazlem w siemiatyczach za 2500 plus 500 wstawienie i daja gwarancje a i powiedzieli ze jak stary silnik oddam to kilka zloty tez upuszcza takze chyba calkiem calkiem deal...
        musze dzialac choc nie ma zbytnio czasu bo budowa na glowie ale damy rade...
        pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka