Dodaj do ulubionych

Fotelika poczebuje...

18.04.10, 22:47
Ale ten czas zapierdala. Dopiero co przekładałem dżuniora z pierwszego fotelika (takiego typu "nosidełko") do drugiego (do 18 kg), a już gnojek praktycznie wyrósł z niego i trzeba zanabyć drogą kupna kolejny, chyba już ostatni - do 36 kg.
"Pan w sklepie" zasadniczo rozpływał się nad tymi trzema:

Concord Lift Core / Concord Lift Evo

Maxi Cosi Rodi XR

Römer Kid Plus

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi modelami?
W sumie pytanie można rozszerzyć na foteliki spoza listy, a z którymi macie/mieliście do czynienia. Jakieś wady/zalety? Albo inne uwagi dotyczące np. funkcjonalności itp.?
Za wszelkie answery - thanky you from the Mountain ;)
Obserwuj wątek
    • sherlock_holmes Re: Fotelika poczebuje... 18.04.10, 22:59
      Wg testów fotelik.info/pl/testy/ MAxi Cosi najlepszy.
      Romer jest bardzo "nierówną" firmą i ma świetne foteliki, a obok nich takie, które są fatalne.
      Dla mnie MC :) Ale i tak najlepiej brzdąca posadzić - a najpierw poakac foteliki. Co da fotelik, w którym małe nie siadzie?
      • truskava Re: Fotelika poczebuje... 18.04.10, 23:37
        sherlock_holmes napisał:

> Ale i tak najlepiej brzdąca posadzić - a najpierw poakac foteliki.
        > Co da fotelik, w którym małe nie siadzie?

Mam wrażenie, że malec jest obecnie w jakimś stadium buntu trzylatka, co
        skutkuje m.in. tym, że wszelkie strategiczne wybory i decyzje ("zjesz banana czy
        jabłko?") zajmują mu jakieś pół dnia.
        A jak w końcu, tak pod wieczór, dokona już ostatecznego wyboru: "Tata, jabe"
        (czytaj: jabłko), potwierdzonego kilkukrotnym upewnieniem się, że jest świadomy
        decyzji - to tylko po to, aby po chwili zmienić zdanie (najczęściej, jak już
        ojciec skończy obierać): "Tata, banda" (czytaj: banan).
        Wolę sam mu wybrać fotelik.
    • pavulon78 Re: Fotelika poczebuje... 19.04.10, 07:27
      Mój młody używa tego Romer Kida. Nie zauważyłem jakiś szczególnie
      słabych stron tego fotelika.
      Tylko widze ze teraz kosztuje jakieś chore pieniądze. Mój kupowałem
      2 lata temu, wtedy tez nie był tani ale napewno kosztował grubo
      poniżej 500 zł.
      • lobuzek1 Re: Fotelika poczebuje... 19.04.10, 08:39
        Moja Inga jeździ w foteliku Ramatti Jupiter. Moim zdaniem bardzo fajny i
        bezpieczny fotelik, zresztą jak pozostałe tej firmy, do tego przystępny cenowo.
        Bardzo dobrze wykonany, solidny, pokrycie ma oddychające, dziecko się nie poci.
        Jedyny minus, to brak możliwości rozłożenia go do spania, ale w sumie niewiele
        fotelików z grupy III ma taką opcję. Na początku był to problem, teraz sprawę
        załatwia rożek pod głowę. Prawdziwym testem był dla fotelika wyjazd nad morze i
        sprawdził się bardzo dobrze.
          • bassooner Re: Fotelika poczebuje... 19.04.10, 08:52
            w tych fotelikach nie może być zbytniej regulacji bo dzieciak ma zapięte
            standardowe pasy i mógłby się wyśliznąć i udusić w pozycji leżącej.

co do regulacji to można wybrnąć z tego balansując samym fotelikiem; lekko
            pochylając do tyłu. Tośka dała radę dojechać do Monachium (8 i pół godziny) i
            nie narzekała.
    • pizza987 Re: Fotelika poczebuje... 19.04.10, 09:48
      Ja mam od prawie dwóc lat Romer Kidfix (czyli Kid Plus z Isofixem). Jestem bardzo zadowolony materiał wybrałem z tych najdroższych i młoda mi się w nim nie gotuje. Problem to spanie, ale mimo odchylanych tylnych foteli, poduszką pod szyję itp. młoda składa mi się w nim szyją i budzi się z rykiem że boli szyja. Momo intensywnego użytkowania nie widać żadnych uszkodzeń. W drugim samochodzie jako miejski fotelik (czytaj niskobudżetowy) używam Cybex Solution S (chyba, ale model już nieprodukowany), też jest fajny, ale z gorszego materiału (sztucznego) i zaletą przy kupnie była cena: zapłaciłem za niego tyle co w tamtym czasie kosztował no name z hipermarketu (się wyprzedawali w sklepie i był tylko ten jeden kolor).

Po foteliku Concord poprzedniego rozmiaru powiedziałem sobie że więcej Concorda nie kupię, ale o tym foteliku też słyszałem sporo dobrego. Jak widać jednak zdecydowałem się na to co opisałem.

W razie co zajrzyj tutaj: www.ebobo.com.pl z tego co pamiętam jesteś z Warszawy a to kawałek za miedzą ;) Tam kupowałem kilka rzeczy (fotelik też) i nie mogę na nich narzekać.
      • adek28 Re: Fotelika poczebuje... 19.04.10, 21:02
        Mam takiego szpeca od fotelików i wózków i kupiłem już od nieigo
        wiele tematów ...raz odpusciłem i tylko ten raz do du...kupiłem

ale wracając

www.ceneo.pl/2383811
        masz isofix? ten wystepuje i z isofixem i bez.
        Nasz młodzian był już z Nami z 2 razy nad morzem , pare razy za
        granicą - użytkujemy go 1,5 roku i nie mam żadnych , doslownie
        żadnych uwag negatywnych!
        Drugi kupuję ponownie ten sam.
        Super notowania w testach
        Dobre materiały
        No nie za niska cena
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka