Raport TUV - wszystko wraca do normy

03.02.05, 21:28
Porsche Boxster został zwycięzcą renomowanego TUV Auto-Report 2005. W tym sportowym samochodzie, który uzyskał współczynnik 2,6%, znaleziono najmniejszą ilość istotnych usterek. Inżynierowie z TUV nazwali z tego powodu Porsche Boxster "usterkowym minimalistą" i najlepszym samochodem w grupie samochodów 2-3 letnich. Na miejscu drugim i trzecim w tej kategorii znalazły się Mazda Demio (współczynnik usterek 2,8%) i Audi A4 (współczynnik usterek 3,2%). Porsche 911 zajęło w ubiegłym roku pierwsze miejsce w grupie samochodów ośmio- i dziewięcioletnich oraz dziesięcio- i jedenastoletnich.

Dane przedstawione w TUV Auto-Report zebrane zostały podczas 7,65 milionów głównych przeglądów samochodów zarejestrowanych w Niemczech, przeprowadzonych przez inżynierów TUV w 2004 r. Wprawdzie 81% wszystkich pojazdów zbadanych w punktach kontroli TUV przechodzi przegląd główny bez żadnych problemów, lecz 18,7% samochodów wykazuje poważne usterki, negatywnie wpływające na bezpieczeństwo.

www.samar.pl/index.html?__action=sec,4&news=6829
Miło przeczytać, że Porsche znowu są na pierwszych miejacach rankingów niezawodności :)
    • wowo5 Re: Raport TUV - wszystko wraca do normy 05.02.05, 18:01
      Dobrze dla milosnikow Porsche. Gorzej dla reszty. Wiecej ludzi moze sobie
      pozwolic na Yarisa, Demio, czy nawet A4 niz na Boxtera.
    • kupagnoju znasz widać normy od niedawna 10.02.05, 12:02
      coś na temat 'odwiecznej' jakości Porsche można poczytać tutaj, jednak fanów
      tej firmy uprzedzam, że kac pewny :P

      www.wprost.pl/ar/?O=66157
      • sherlock_holmes Re: znasz widać normy od niedawna 10.02.05, 13:44
        Nie bardzo rozumiem. Przeczytałem tekst ze zrozumieniem i chodziło o cięcie kosztów i wzrost wydajności, nie o poprawę jakości. Porsche od dawna jest liderem list TUV - i nic się tu nie zmieniło.
        No chyba, że miałeś zamiar dać link do innego artykułu...

        Żadnego kaca nie mam, mimo iż uważam Porsche za jedną z najlepszych marek na świecie.
        • kupagnoju Re: znasz widać normy od niedawna 11.02.05, 09:08
          Nie pomyliłem linków, chyba był to z Twojej strony prztyczek spowodowany
          kacem :D

          ale serio - najpierw piszesz, że znowu wraca do normy (jak rozumiem jakiś czas
          było inaczej) a teraz, że P od dawna jest liderem, ale nie będę czepiał się
          słówek, chodzi o to że Porsche nie było kiedyś mistrzem jakości a teraz dopiero
          zbliża się do wyników japońskich marek.
          • sherlock_holmes Re: znasz widać normy od niedawna 11.02.05, 09:18
            Przez ostatnie kilka lat Porsche było liderem, ale wsród starszych samochodów. Wśród najmłodszych wyprzedzało je całkiem sporo innych aut - a dla Porsche miejsce w środku stawki to gorzej niż dla Fiata miejsce ostatnie :)
Pełna wersja