Dodaj do ulubionych

Mandaty, ciag dalszy...

15.04.06, 17:59
Ubezpieczenie mi przyslalo dzis list w ktorym informuja mnie ze z uwagi na
mandaty mojej zony podnosza nam stawke o prawie $400 rocznie...
Obserwuj wątek
      • marekatlanta71 Re: Mandaty, ciag dalszy... 15.04.06, 21:29
        Ubezpieczenie obu samochodow kosztowalo mnie dotychczas $1400 z kawalkiem. Teraz
        prawie $1900.

W USA masz wiele rodzajow ubezpieczenia:
        - liability - cos jak polskie OC - tyle ze sa okreslone limity - wiekszosc
        stanow wymaga posiadania takowego, zwykle limit to $25 tys. odszkodowania za
        zdrowie dla kazdej osoby, max. $50 tys za caly wypadek + $25 tys. za szkody
        materialne. Wszystko powyzej tego beda potem od Ciebie dochodzili... Ja mam
        $100/$300/$100 bo strasznie duzo Ferrari jezdzi po okolicy...
        - collision - pokrywa szkody Twojego samochodu wynikajace z wypadku z Twojej
        winy lub bez orzeczenia winy - cos troche jak polskie AC
        - comprehensive - pokrywa uszkodzenia spowodowane przez sily przyrody, zwierzeta
        itp. Zderzenie z jeleniem zwykle jest z comprehensive a nie collision pokrywane,
        podobnie jak grad, upadek drzewa itp.
        - uninsured/underinsured motorist - pokrywa Twoje roszczenia przekraczajace
        limit ubezpieczenia sprawcy - np. sprawca jest ubezpieczony na $25 tys. max a
        rozpieprzyl Twoje nowiutkie Ferrari. Wtedy Ty dostaniesz kase od razu a
        ubezpieczyciel zamiast Ciebie zajmie sie puszczeniem tamtego z torbami.
        - rental car coverage - pokrywa koszt wynajecia samochodu zastepczego przy
        korzystaniu z collision lub comprehensive
        - loan payoff protection - poniewaz wiele osob tutaj ma kredyt na samochod ktory
        jest wiekszy od wartosci rynkowej samochodu (a tyle pokrywa ubezpieczenie) to
        mozna sobie wykupic ta opcje - wtedy pokryja roznice.

Jest jeszcze kupa innych mniej lub bardziej waznych opcji. O cenie ubezpieczenia
        przeded wszystkim decyduja trzy parametry:
        - liability coverage limit - to szczegolnie jak masz speeding tickets - to
        jakies 30% ceny calego ubezpieczenia
        - deductibles - udzial wlasny - zwykle masz opcje $250/$500/$1000 i czasem
        $2000. Jezeli samochod jest w leasinbgu to musisz miec $250, jezeli masz kredyt
        to zwykle musisz miec nie wiecej niz $500. Im wiekszy deductible, tym tansze
        ubezpieczenie. Zmieniajac deductible z $250 na $2000 mozna zaoszczedzic spora kwote.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka