Dodaj do ulubionych

Czerwona klamerka przy foteliku dla dziecka

26.05.06, 09:01
Witajcie!

W niektórych fotelikach jest zamocowana na półmetrowej długości sznureczku
czerwona klamerka-klips. Wg instrukcji trzeba ją zapinać na pasie
bezpieczeństwa w pobliżu zapięcia.
Po co to?
Obserwuj wątek
    • mejson.e Ułożenie pasa? 27.05.06, 17:05
      Miałem coś takiego, służyło do dodatkowej regulacji ułożenia pasa, by nie
      przechodził na nisko czy za wysoko (np. przez szyję dziecka) - przyczepiany na
      rzepie wyżej lub niżej.

Może to coś takiego?

Pozdrawiam,
      Mejson
      --
      Automobil
      Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
    • etom Re: Czerwona klamerka przy foteliku dla dziecka 27.05.06, 23:51
      Nie wiem czy o to Ci chodzi ,ale u mnie (Yaris) nazywa sie to "zacisk blokujacy
      do fotelika dzieciecego".
      Jezeli pas mocujacy fotelik nie ma tzw. funkcje blokady wysuwu to wtedy trzeba
      zastosowac ten zacisk.
      Jezeli ma ta blokade (u mnie jest na pasach z tylu) wtedy jest zbedny.
      By uaktywnic blokade wysuwu pasa (albo sprawdzic czy jest) nalezy go wyciagnac
      do samego konca(wazne), nastepnie popuscic troche (obojetnie ile ) i sprobowac
      wyciagnac znowu.
      Jezeli pas ma ta blokade ,to nie da sie po tym popuszczeniu (czesciowym) pasa
      juz wiecej wyciagnac - blokada wysuwu dziala,zacisk jest zbedny.
        • etom Re: Czerwona klamerka przy foteliku dla dziecka 30.05.06, 00:48
          eres4 napisał:

> Chyba nie o tym rozmawiamy :-(

Chyba jednak tak :-)
          Zauwaz ,ze ta klamerka spina razem gorna czesc pasa ktora "idzie" od zwijacza
          (czyli moze sie zluznic,jezeli pas nie ma tej samoczynnej blokady o ktorej
          pisalem) z dolna czescia pasa zamocowana na sztywno do mocowania w karoserii.
          A to uniemozliwia swobodne przesuniecie fotelika nawet jezeli tą gorną czesc
          pasa mozesz zluznic.
          Sprobuj pociagnac fotelik (jezeli jest zamontowany na tylnym siedzeniu) do
          przodu z klamerka i bez niej.Jak bedzie klamerka zapieta to nie dasz rady ,bez
          niej przesuniesz fotelik bez problemu.
          • eres4 Re: Czerwona klamerka przy foteliku dla dziecka 30.05.06, 08:26
            Może masz rację. To by miało jakiś sens.
            Myślę jednak, że w razie wypadku (tfu, tfu) następuje gwałtowne przesunięcie się
            fotelika do przodu i tym samym zadziałanie mechanizmu bezwładnościowego pasów.
            Chyba że dziecko + fotelik to zbyt mała masa do jego zadziałania :-(

Właśnie zgubiłem zaczep blokujący klamerki :-(
            • etom Re: Czerwona klamerka przy foteliku dla dziecka 31.05.06, 03:12
              eres4 napisał:

> Może masz rację. To by miało jakiś sens.
              > Myślę jednak, że w razie wypadku (tfu, tfu) następuje gwałtowne przesunięcie
              > się fotelika do przodu i tym samym zadziałanie mechanizmu bezwładnościowego
              > pasów.
              > Chyba że dziecko + fotelik to zbyt mała masa do jego zadziałania :-(

Chyba faktycznie chodzi o to ,ze to zbyt mala masa do zadzialania mechanizmu
              bezwladnosciowego (przynajmniej w wiekszosci przypadkow) co moze powodowac ze
              fotelik sie bedzie przesuwal na rozwijajacym sie pasie ,zamiast zostac w swoim
              miejscu.
              W instrukcji mam wyraznie napisane ,ze jezeli brak jest w mechanizmie pasow
              blokady przed ich wysuwaniem (ja mam)to trzeba zastosowac blokade
              zewnetrzna/klamerke ,czyli z zalozenia fotelik ma byc zapiety na sztywno.
              Poza tym fotelik na samych pasach bezwladnosciowych moze sie tez przesuwac na
              skutek ruchu auta (zakrety itd.)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka