Dodaj do ulubionych

No sie troche podkurzylem... (OT)

13.12.06, 11:12
Wczoraj przeczytalem, ze przecietny czynsz za lokal uzytkowy w Berlinie to 11,5 Euro za m2. A ja w slamsowatym (WSS Spolem) lokalu na warszawskiej Woli place ok. 9 Euro za m2 - i jest to dosc tani, jak na Warszawe, lokal. I nie bylby to moze duzy problem gdyby nie to, ze sila nabywcza przecietnego Berlinczyka jest ok. 2,5 raza wyzsza od sily nabywczej przecietnego Polaka. I dalej - na kazdym kroku widzi sie w Warszawie wielkie bannery o wynajmie powierzchni uzytkowych. Jak widac jest ich wiecej niz chetnych. Ale nikomu do lba nie wpadnie troche zejsc z czynszu... Po co? Lepiej wynajac mniej i zarobic wiecej.

To chory kraj... I to nie tylko na pisuaryzm.
Obserwuj wątek
      • emes-nju Re: No sie troche podkurzylem... (OT) 13.12.06, 12:25
        Pytanie tylko jakiej klasy lokalu szukala.

Moj jest w bydynku z czasow poczatku budowy socjalizmu i spora czesc instalacji jest, delikatnie mowiac, zdekapitalizowana. A jak prezesowi spoldzielni przedstawilem szczwany plan, ze wymienie okna i zaloze nowe rolety (stare prawie nie dzialaja i mam powazne klopoty z myciem okien) pod warunkiem, ze wydana przez mnie kwote odejmie od czynszu, nie wyrazil entuzjazmu. Wiec zyje w syfie i co miesiac-dwa otrzymuje pismo z pytaniem dlaczego mam brudne okna. Odpisuje, ze nie moge podniesc rolet, a przez dziurki w roletach wchodzi tylko dziecieca raczka :-)

Szukam lokalu bo mam juz dosc
    • polokokt Re: No sie troche podkurzylem... (OT) 13.12.06, 13:38
      powoli w wawie zaczyna brakowac rąk do pracy (przynajmniej w branzach z którymi
      ja mam kontakt, płace zaczynaja byc jakies bardziej "teges", ba, nawet spotkalem
      sie z sytuacja ze pracodawca niemal za kazda cene chcial zatrzymac szeregowego
      pracownika i sie nie udalo. Byc moze kolejnym krokiem po tych zmianach bedzie
      tez normalizacja na rynku wynajmu i kupna nieruchomosci. Bo mnie akurat ceny
      mieszkan tez przerazaja. Kilka tys pln za metr mieszkania (i to blizej 10 tys
      pln niz 1 tys pln) troche mnie przeraza....
      Pozdrawiam
      • emes-nju Re: No sie troche podkurzylem... (OT) 13.12.06, 13:49
        Ceny mieszkan, to efekt popytu przewyzszajacego podaz (dziekujemy wam pisuary walczace z UKLADEM poprzez wstrzymywanie wszystkiego, z planami zagospodarowania na czele). Natomiast ceny lokali uzytkowych sa dziwne o tyle, ze podaz przewyzsza popyt.
      • strongwaz Re: No sie troche podkurzylem... (OT) 13.12.06, 13:54
        Apropos zarobków: Mówie do kumpla który jest kadrowcem ( i opowiadał mi o
        problemach z zatrudnianiem,że nie chcą już tak mało zarabiać itp.): "Andrzej,
        sraliście na ludzi ,A teraz Ludzie srają na was...." I z dzikim i pełnym
        uśmiechem, pożądnie załyczyłem Browara;)
        Nareszcie, ( i tu też cytat z filmu) " są trudności ,ale normalizacja
        postępuje... ( czywiście dot. tylko zarobków)
        Pzdr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka