Dodaj do ulubionych

Już listopad na zegarze

01.11.11, 08:32
Witam zaduszkowo.

Pogoda cudna, nikomu tylek nie zmarznie-
Obserwuj wątek
    • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 08:39
      https://i880.photobucket.com/albums/ac7/testigo24/S24_zaduszki_2010_8668_A_txt.jpg
      • orale Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 09:03
        Całe szczęśćie, że nie mam futra, bo umarłam bym z rozpaczy, że nie mogę go dziś włożyć. Witam i lecę na baaaaardzo długi spacer cmentarny. Muszę przecież Kryśce papierosy zanieść.
        • moleslaw Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 09:19
          smile
        • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 09:26
          I szepnij dobre słowo ode mnie...
          • the_dzidka Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 09:36
            O to nie trzeba prosić, orale zda dokładne sprawozdanie od ostatniego razu smile
    • gat45 Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 11:29
      A zaduszki to nie jutro ?

Je dziś sadziłam ostatnie tegoroczne cebulki i dumałam sobie japońską poezją

wiosna ze śpiewem
      tysięcy ptaków
      dla wielu istot oznacza odrodzenie
      jam jednak coraz starszy
      • kurcgalopek Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 13:49
        dzień dobry wszystkim smile
        Odwiedziłam Krysię, a skoro ją odwiedziłam to musiałam się i tutaj dziś zameldować. Jakoś tak strasznie mi Was zabrakło.
        • szkorbut-lumbago Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 15:37
          Witajcie. Ładna pogoda dzisiaj, co jest swoistym wydarzeniem, bo jednak 1 często pada. Na cmentarzach tłumy, nie do końca potrafię zrozumieć ten fenomen, ale ponieważ sama dzisiaj poszłam to nie mnie komentować smile
          Miłego popołudnia.
          • se_nka0 Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 16:04
            Zapalając kolejne znicze, starałam się pamiętać o wszystkich, którzy odeszli a których znałam. Nie szkodzi, że na innym cmentarzu.
            Dzień dobry.
            • orale Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 17:32
              Ależ się Kryśka dziś wystroiła, na lilia wszystko miałasmile
              • tutul Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 17:40
                W zaduszny dzień będe odwiedzać cmentarze.Dzisiaj tylko na Młynarskiej byłam i na Bródnie.
                Na Młynarskiej pan Barciś namówił mnie na " stratę " pieniążka .Na taki cel zawsze mam jakiś grosik.Sęk w tym,że wszystkie przeznaczone na kwestę pieniążki wrzuciłam do jego puszki...
                Dzień dobry wieczór
                • embepe Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 18:26
                  Dobry wieczór! Piękny dzień był, ciepły, bezopadowy i bezwietrzny. A jaki kolorowy! I jaka piękna muzyka leciała w mojej ulubionej stacji radiowej (spędziłam dziś trochę czasu w podróży autem, to mogłam sobie posłuchać). Zaraz zabiorę się do oglądania zdjęć w starym albumie - taki moment wspomnień tych, co już odeszli.
                  Miłego wieczoru SzanPaństwu!
                  • kocio_pierzaczek Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 20:09
                    Dobry wieczór. Ależ z mamą porozmawiałam sobie o dawniejszych pokoleniach rodziny mojego taty. Okazałam sie taże wybitnym tępadłem - przed grobem babci stałam kilkanaście sekund, zanim zorientowałam się, że płyta lastrico stała się raptem czarnogranitowa... Ot, niespodzianka mamy. Przy okazji pod spodem powiększono przestrzeń i więcej osób się pomieści. Radia tylko nie słucham dziś, bo prędzej czy później dopadnie mnie Ave Maria, a to rozkleja mnie niczym pieroga w garnku zlepionego przez kiepską gospodynię.
                    • papuga_ara Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 20:15
                      A ja się dziś rozkleiłam najbardziej lądowaniem kapitana Wrony. I od dzisiaj niech to będzie Dzień Wszystkich Żywych. Matko jedyna, co za akcja.
                      • embepe Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 20:21
                        papuga_ara napisała:

> A ja się dziś rozkleiłam najbardziej lądowaniem kapitana Wrony. I od dzisiaj ni
                        > ech to będzie Dzień Wszystkich Żywych. Matko jedyna, co za akcja.

Święte słowa, Papugo! Mnie również rozkleiło kompletnie, gdy obejrzałam filmik z lądowania. Pilot wykazał się po prostu absolutnym mistrzostwem świata - wielki szacunek dla niego i dla całej reszty załogi!
                      • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 20:23
                        Nooo, muszę przyznać, że na mnie też zrobił wrażenie, nie każdy tak potrafi.
                        Duuuży szacun jak mówi młodzież.
                        Piękny dzień dziś mieliśmy.
                        • orale Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 20:44
                          Brawo dla całej załogi. Za to duży minus dla dziennikarzy, nie wiedziałam, że to takie piz..... Są rozczarowani, że Kapitan wywiadów nie udziela, bo po co tam siedzi, a czy pasażerowie czuli strach, a czy załoga poinformowała dokładnie pasażerow co jest zepsute i dlaczego..... na siłę szukają, żeby jednak kurde coś źle było.
                          • groha Re: Już listopad na zegarze 01.11.11, 23:35
                            papuga_ara napisała:
                            > I od dzisiaj niech to będzie Dzień Wszystkich Żywych.

Pięknie powiedziane.
                            I Dzień Wrony. Wrona, to wspaniały ptak.
                          • heniulaa Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 00:35
                            Orale napisała:

> Brawo dla całej załogi. Za to duży minus dla dziennikarzy, nie wiedziałam, że t
                            > o takie piz..... Są rozczarowani, że Kapitan wywiadów nie udziela, bo po co tam
                            > siedzi, a czy pasażerowie czuli strach, a czy załoga poinformowała dokładnie p
                            > asażerow co jest zepsute i dlaczego..... na siłę szukają, żeby jednak kurde coś
                            > źle było.

Dlatego nie pracuję w zawodzie wyuczonym. Nie potrafię być aż taką Harpią!
                      • minerwamcg Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 00:10
                        Stanowczo, jeśli ktoś ma właśnie pod ręką jakieś procenty, niech wypije zdrowie kapitana Wrony. Należy mu się. Ten facet, nomen omen, naprawdę umie latać.

Orale, mam dla Ciebie materiał badawczy smile Prosto spod Cmentarza Salwatorskiego.
                        • tutul Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 06:37
                          dzień dobrysmile
                        • orale Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 08:21
                          o dzięki dziękismile
                          miłego zaduszkowego
                          • embepe Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 09:08
                            Dzińdybry SzanPaństwu! Miłych Zaduszek!
                            • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 09:40
                              Co to ludzi już nawstawało wink
                              Dzień dobry!
                              • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 09:58
                                Na bezdechu obejrzalam wszystkie nagrania z ladowania.
                                Wielkie szczescie i duma mnie rozpiera.

Czy niektorych dziennikarzy nie mozna wyslac na ksiezyc?
                                • eulalija Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 10:03
                                  Obawiam się, że Księżyc za mały jest ...

Gdyby nie DelGado mogłabym rano się zasnuć we mgle.
                                  Witam.
                                  • groha Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 10:19
                                    Szkoda Księżyca.
                                    • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 10:31
                                      ja ten z malej litery mialam na mysli. No ale jesli przenosnia mi nie wyszla, to niech ida w cholere. ... cholery tez szkoda.

Teraz naprawde 1 listopada to bedzie Swieto Zywych
                                      • groha Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 12:08
                                        Otóż to właśnie. Będziemy je świętować z radością i nie damy jej zohydzić nikomu. Chrzanić dennych głupków i żałosne dziennikarzyny, niech idą w cholerę. Albo do zamiatania ulic. Bez przenośni. Liście wciąż opadają i mnóstwo śmieci leży na nich odłogiem. Na ulicach, znaczy.
                                        • goonia Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 17:36
                                          Witam w piekny wiosenny dzien. Nasza TV tez pokazala wczorajsze szczesliwe ladowanie. Uff goraco bylo.

• szkorbut-lumbago Re: Już listopad na zegarze 02.11.11, 18:31
                                            Dobry wieczór wszystkim. Dobry dzień był dzisiaj.
    • czekolada72 Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 08:06
      Witam z otchłani białej waty....
      • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 08:37
        Iiiiii, co najwyżej gaza wink
        Dzień dobry.
        • embepe Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 08:40
          ...iiiiiii, co najwyżej ślady resztek pozostałości gazy wink

Dzień dobry bardzo.
          • szkorbut-lumbago Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 09:06
            Ale za to jak pięknie pachnie jesienią. I liście złote leżą. I nie pada (tfu, tfu, tfu). Nie jest źle smile
            • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 10:09
              ten listopad taki dziwny, ze ja nowy plaszczyk, kupiony na posezonowej wyprzedazy jeszcze zdaze sobie ponosic. Stella McCartney jakby sie ktos pytal, z olbrzymimi kieszeniami.

Czesc ludzie, fajny taki listopad i piatek jutro w moim kalendzrzu.
              • kocio_pierzaczek Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 10:33
                Dzieńdoberek. Piękna gmła była.
                • eulalija Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 10:58
                  W innym mieście chyba Kociu mieszkasz, u mnie tylko pochmurkowane solidnie, mgła nie raczyła.
                  Witam.
                  • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 11:10
                    A bo, Ty już za wodą mieszkasz Eulalijo. A w Warszawie smile dziś rano ktoś ukradł Pałac Kultury.
              • edeka5 Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 10:34
                Witam. Stella jak Stella, ale te kieszenie ...
                • se_nka0 Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 11:45
                  Ja z kolei muszę siedzieć prosto i dumnie, bo coś nie da mi głowy przekręcić. W żadną stronę. Przeciągi cy cuś? Dzień dobry.
                  • cytrynka6543 Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 16:52
                    se_nka0 napisała:

> Ja z kolei muszę siedzieć prosto i dumnie, bo coś nie da mi głowy przekręcić. W
                    > żadną stronę. Przeciągi cy cuś? Dzień dobry.

Czyżbyś miała tak jak ja?
                    Nie życzę Ci tego z czym próbuję się rozstać! Mam nadzieję,że u Ciebie to tylko chwilowe!
                    • cytrynka6543 Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 16:52
                      Dobry wieczór, tak btw. smile
                    • embepe Re: Już listopad na zegarze 03.11.11, 18:45
                      Bry wieczór! Wszystkim usiłującym rozstać się z bólem w szyi czy okolicach życzę powodzenia! Może trzeba wystawić bolące fragmenty organizmu na ciepłe, jesienne słoneczko?

U mnie dziś był przepięknie słoneczny dzień. Trochę szkoda, że miałam tak mało czasu, by się nim nacieszyć. Jeżeli jutro będzie podobnie, to zastanowię się nad wystawieniem sobie służbowego biurka na służbowe podwórko smile
                      Miłego wieczoru!
                      • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 08:34
                        Nikt jeszcze nie wstła?
                        A, pewnie przed baletamy odpoczywajo, potem brew przyczernio i inne fintifluszki uczynio wink
                        Dzień dobry!
                        Jak pięknie za oknem!
                        • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 08:49
                          wstła i wstchła - ano piknie
                          • kocio_pierzaczek Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 08:53
                            Pięknego poranka życzy owsianka.
                            • balamuk Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 10:09
                              Milego dzionka zyczy golonka???
                              Witajcie, cudem udalo mi sie wrocic z dunajsko-karpackiej trasy cmentarnej. Matko, jaka zjawiskowa jesien!
                              • czekolada72 Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 10:12
                                Bez rymow, ale za to wyspana (w perspektywie druga zmiana) wink
                                • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 10:35
                                  wesolej pracy zyczy pan Kracy
                                  • kocio_pierzaczek Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 12:09
                                    Sukcesów służbowych życzy gajowy.

Marucha.
                                    • groha Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 12:27
                                      Pięknych fintifluszek życzy świę... świn... kwiatuszek.
                                      • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 13:59
                                        Co do kwiecia, to akurat kwitną stokrotki na przedblocznym trawniku, a opodal róże żółte i czerwone też mają się świetnie. A w lasie zielonym uginasię natknęłam się na trzy podgrzybki wink
                                        Dzień niespełniony bez mielonych!!!
                                        • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 14:35
                                          Ja już nie mogę się doczekać jutrzejszego lasu!
                                          • woloduch1 Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 15:05
                                            A ja myslalem, ze sie SzanPanBaron nie moze doczekac dzisiejszego spotkania!
                                            A w ogole, to dzien dobry z pieknej, slonecznej Kanady.

Pozdrawiam

Woloduch
                        • eulalija Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 10:38
                          Miałam wielką ochotę wrócić do gawry, bo noc miałam jakąś krótką. Nawet poczyniłam odpowiednie kroki w odpowiednim kierunku ale chłopcy ruszyli do ciężkiej pracy na zachodniej grani bloku i było po marzeniach.

Śliczności takie na zewnątrz, że nawet nie żałuję. Chyba się na jakiś dodatkowy spacer z DelGado wybierzemy, żeby się nie marnowało.
                          Witam.
                          • szkorbut-lumbago Re: Już listopad na zegarze 04.11.11, 11:44
                            Post mi się skasował. Brrr. Miłego dnia i do zobaczenia części smile
    • woloduch1 Re: Już listopad na zegarze 05.11.11, 21:29
      Towarzystwo tak zabalowalo, ze nikt sie jeszcze nie przywital.
      W takim razie ja to zrobie.
      Dziendobrywieczor Panstwu!

Pozdrawiam

Woloduch
      • embepe Re: Już listopad na zegarze 05.11.11, 22:33
        To ja się ujawnię: nie balowałam wczoraj - nad czym ubolewam! - no to może się chociaż przywitam, bo niedługo się jutro zrobi smile Bry wieczór Wszystkim i ... najlepszego dzisiejszym solenizantom, a dziś (jeszcze) imieniny Blandyna, Blandyny, Dalemira, Elżbiety, Floriana, Marka, Markusława, Sławomira, Trofimy, Zachariasza, Zacharego.

smile
        • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 05.11.11, 22:55
          O ale zgraja Solenizantow - najlepszego wszystkim.

U nas absolutny brak solenizantow - dzis Wszystkich Swietych, a jutro Zaduszki i muslimskie Ed al Adha ( swieto skladania ofiar , barana)
    • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 10:59
      Dobry dzień Wszystkim
      Ale piękny dzień dziś mamy pewnie dlatego takie pustki na forumsmile
      • szkorbut-lumbago Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 11:06
        Mnie udało się dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś 3,5 roku spać do 9.30. Wielki sukces skażony jedynie tym że od 4 do 5 musiałam zabawiać młodszego smile.
        Piękny dzień faktycznie. Miłego Wszystkim!!!
        • se_nka0 Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 11:14
          Ja się witam z pewnej odległości. Żeby nikogo nie zarazić. Uwaga - opryszczka!
          Dzień dobry.
          • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 11:19
            Czesc.smile
            • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 11:24
              Śpio co poniektóre???? Wstawać! Byłam już w lesie i nad jeziorem Mus pomyśleć o morsach nie tylko ze względu na inspektora z Oksfordu, albowiem straszną jest rzeczą platonicznie jeziorzyć ...
              Dzień dobry!
              • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 11:30
                A niech se pospio, druhno zastepowa!wink
                • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 11:57
                  Rany julek, jakie wrzaski o świcie urządzacie!
                  Obudziło mnie dzisiaj jakieś tajemnicze stukanie w szybę. Patrzę, a to sikorka lata mi po pokoju (!) i próbuje wydostać się na zewnątrz. Wczoraj powiesiłam na balkonie kule z ziarnami dla ptaków i widocznie jakąś ciekawska bestia przy okazji śniadania postanowiła zwiedzić mój dom. Głupia waliła łbem o szybę, aż się bałam, że mi ją wytłucze wink Musiałam szybko otworzyć drzwi balkonowe i nie zdążyłam sprawdzić czy to była bogatka czy uboga smile
                  • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 12:05
                    Jeśli nic w prezencie nie zostawiła, to chyba z tych biedniejszych wink
                    • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 12:09
                      Myslisz o wzbogaceniu farszu?
                      • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 12:11
                        Bałamuku! Litości! Jem śniadanie. wink
                    • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 12:10
                      Rozejrzałam się po pokoju i nic. Masz rację, to pewnie była biedotka smile
                      • groha Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 17:43
                        Biedotka, ale książek nie os... ofajdała, ha! A mogła w panice dostać rozstroju żołądka? Mogła. Każdy by dostał na widok takiego luksusu smile
                        A my zrobiliśmy naszym dziobakom niezłego psikusa, cholerka. Bo kiedyś zachciało nam się światła oraz jasności w pokoju i zamiast dwóch normalnych okien balkonowych, wstawiliśmy sobie jedną wielką szybę, psia kość. I teraz co chwilę jakiś ptasi głupek wali w nią łbem, aż dudni. Już byłam gotowa cichaczem lecieć po te koszmarne naklejki z ulicznych ekranów, ale na szczęście wiem, że ptaki szybko się uczą - jak taki nowy i nieobyty patałach trachnie się raz w dziób, to na drugi raz już mądrzejszy i bardzo ostrożny. O, tak jak ta:

http://img834.imageshack.us/img834/6432/dscf0605b.th.jpg

Trochę nieostra wyszła, bo się ze mną kłóciła modraszka jedna skubana:
                        - No i czego się gapisz? Siedzę sobie. Drugi raz nie dam się nabrać na te wasze numery, o nie nie. Aż taki głupek nie jestem.
    • groha Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 17:58
      Kurcze, przez te różne biedotki, całkiem zapomniałam o prezenciku na niedzielę dla Szanownych.
      Proszę bardzo, prosto z popołudniowego udoju - kwaterka ciepłego, listopadowego lasu:

http://img94.imageshack.us/img94/8257/dscf0611w.th.jpg

• asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 18:35
        Piekna ta kwaterka lasu, o jacie jak by sobie czlowiek poszural.
        • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 18:37
          a, jak prztyknac w zdjecie to otwiera sie duzy format nie kwaterka, a caly termofor cieplego lasu.
          • orale Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:16
            Dzień dobry
            dziś w szkole nauczyłam się bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie świniaka po zabiciu nie ćwiartuje się od razu bo wtedy jest gorsze mięso, trzeba poczekać aż minie stężenie pośmiertne. Normalnie zgłodniałam
            • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:28
              To kiedy robimy świniobicie? Na grudniowym?
              • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:35
                A kandydatów do za- i szlachtowania wyłoni się w drodze konkursu? Bo jeśli będzie brana pod uwagę tylko waga, to ja się z foruma wypisuję!
                • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:48
                  Grudniowe na swiezym powietrzu. Akurat, bo swiniobicia to Brama juz by pewnie nie wytrzymala.

Ognicho, rozno z korbka. Grzaniec.
            • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:40
              Właśnie wymyśliłam, że to nie fair żeby Niektórzy na spotkania regulaminowe (i nie tylko) mieli dosłownie parę kroków a inni setki kilometrów!!!!
              W związku z powyższym proponuję aby przynajmniej 4 (słownie: cztery) razy w roku spotkania regulaminowe odbywały się w terenie!!! smile
              • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:49
                Babo, geniusz przez ciebie przemawia. Proponuje kolejne w Bukareszcie.big_grin
                P.s. Tu swiniobicie przedbozonarodzeniowe odbywa sie na sw. Ignacego, bodaj 20 grudnia (zawsze mi sie daty placza). Czyli wszystko w porzadku. Chyba.
                • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:54
                  Najpierw będziemy musieli upolować świnię. Najlepiej dziką.
                  • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 12:08
                    stara.gropa napisała:
                    > Najpierw będziemy musieli upolować świnię. Najlepiej dziką.

dandys.hopaj.pl/28030
                    • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 12:18
                      Baronie, jeśli wzięła Cię chętka na prosiaczka, to informuję, że pod Hala Mirowską można kupić całego pieczonego prosiaczka.
                      • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 12:32
                        Dziękuję, postoję. Raz mnie na stół takie danie wjechało, w trzy sekundy miotnęło mnie z przyjęcia. Jednak wolę gotowe kotleciki z półki wink
                        • g0p0s Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 12:43
                          Ale kotlecik nie pyska i gdzie tu jabłuszko wetknąć? wink
                          • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 12:48
                            Kotlecik najlepiej wetknąć do pyska smile
                            • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 12:51
                              Jabłuszko można sobie wetknąć w ....albo nie, zetrzeć i dodać do kiszonej kapustki. Suróweczka jak ta lala.
                • orale Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 19:55
                  20 grudnia do niczego, przecież jak uwędzimy to musimy w solankę wsadzić i wędzić. No to tak ze 3 tygodnie przed świętami trzeba. Poza tym właśnie się od tatusia dowiedziałam, że teraz nie można samemu zarzynać, znaczy albo ktoś to zrobi za nas, albo będziemy ciachać po kryjomu
                  • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:01
                    Jeżeli przyjedziecie w okolice Rzeszowa to zdobycie świni (niekoniecznie dzikiej) biorę na siebie. howgh smile
                    • minerwamcg Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 22:56
                      koszmarna.baba napisała:

> Jeżeli przyjedziecie w okolice Rzeszowa to zdobycie świni (niekoniecznie dzikie
                      > j) biorę na siebie. howgh

Babo, niedaleko od Rzeszowa jest okolica słynna z wyrobów masarskich - do dziś żyją tam uczniowie mojego dziadka, mistrza artisticznego przerobu wieprzy na różne wędzone i pieczone łakocie. W razie czego podejmuję się sprowadzić eksperta - jeżeli wszystkie zrzucimy się na jego honorarium, to od strony prawnej będzie gites - zarżniemy świniaka dla siebie, ale nie osobiście smile
                      • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 22:59
                        Nie widzę przeszkód. smile
                  • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:15
                    orale napisała:

> 20 grudnia do niczego, przecież jak uwędzimy to musimy w solankę wsadzić i wędz
                    > ić. No to tak ze 3 tygodnie przed świętami trzeba. Poza tym właśnie się od tatu
                    > sia dowiedziałam, że teraz nie można samemu zarzynać, znaczy albo ktoś to zrobi
                    > za nas, albo będziemy ciachać po kryjomu

Moja Ciocia robi naprawdę pyszne szynki w 3 dni a jeśli chodzi o samodzielne zarzynanie to o ile wiem można ale tylko dla siebie - wyrobami nie wolno częstować nawet gości tak więc w zarzynaniu musieliby brać udział wszyscy którzy chcieliby później jeść smile
                • orale Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:07
                  Bałamuku, zastanów się co piszesz, bo może właśnie zła godzina nad Tobą leci. Odwożysz kiedyś drzwi, a tam my ze śpiworami smile Do Rzeszowa też ta radę dojechać, spoko, tam dobra komunikacja jest, nie to co do Ewy niejakiej, tam cholender cięzko dojechać, a zakusy na niespodziankę już byłysmile
                  • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:15
                    Ale wrzosy za rok znów zakwitną wink
                    Krwawe spotkanie w krainie Włada, no, no...
                  • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:17
                    orale napisała:

> Bałamuku, zastanów się co piszesz, bo może właśnie zła godzina nad Tobą leci. O
                    > dwożysz kiedyś drzwi, a tam my ze śpiworami smile Do Rzeszowa też ta radę dojechać
                    > , spoko, tam dobra komunikacja jest, nie to co do Ewy niejakiej, tam cholender
                    > cięzko dojechać, a zakusy na niespodziankę już byłysmile

Serdecznie zapraszam smile
                    • orale Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:22
                      tak patrzę i sama nie rozumiem co Balamuk ma z tymi drzwiami robić, o matko bosko, co ja za słowo tam napisałam
                      • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:33
                        Ma tak być:
                        My - dzyń dzyń
                        Bałamuk - odkluk, odkluk
                        A potem...
                        • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:41
                          No przeciez odwoze, co za problem?big_grin Z drzwiami sobie rade dam, a ile sie tu juz narodu w spiworach przechowalo... Przestrzen tez jest relatywna.
                          • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 20:57
                            A co ze świnią? Mamy przywieźć?
                            • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:00
                              Świnia to będzie w Rzeszowie w Bukareszcie mają inne przysmaki wink
                              • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:07
                                Owieczka ewentualnie? Bo jak nie, to moze byc jeden prosiaczek na rozgrzewke w Rzeszowie, a drugi w Buku.smile
                                • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:12
                                  balamuk napisała:

> Owieczka ewentualnie? Bo jak nie, to moze byc jeden prosiaczek na rozgrzewke w
                                  > Rzeszowie, a drugi w Buku.smile

Bardzo rozsądna propozycja. smile
                                • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:12
                                  Mam pomysł. Do Bukaresztu będziemy jechać przez Rzeszów, a tam będzie na nas czekała na peronie Baba ze świnią na smyczy (sama chciała smile). I wszyscy razem pojedziemy dalej do Rumunii.
                                  • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:22
                                    Suuuper!! A szlachtować ją będziemy razem w pociągu smile
                                    • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:30
                                      O to to. A jak dojedziemy do Bałamuka, to minie już stężenie pośmiertne świnki, o którym wspominala Orale i przystąpimy do krojenia. No, to wszystko mamy już zaplanowane, tylko datę trzeba ustalić smile
                                    • balamuk Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:33
                                      Babo, coraz bardziej mi sie podobasz.wink Konkluzja - pozostaje mi czekac na tzw. mesydz: czy mam czekac z nozem (moze sie wam w pociagu jednak nie udac), czy z zalewa do peklowania. Znaczy jestesmy umowieni!
                                      • koszmarna.baba Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:38
                                        Myślę że z zalewą chociaż i tak jak znam życie to ostatnie zdanie będzie należało do"Warszawy" i KC wink
                                        • asia.sthm Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 21:52
                                          Rany boskie, dzis muzulmanskie Swieto Barana , a te juz swiniaka oporzadzily.
                                        • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 06.11.11, 22:17
                                          Ja za fraszlifa na ten wątek jestem chyba ...
                                          • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 09:26
                                            Za wrażliwa, tak? Ale na mielone, schabiki i szyneczkę to się ma ochotę, hę?
    • minerwamcg Z życia łosi 06.11.11, 23:52
      Pamiętacie, jak parę miesięcy temu robiłam raban o łosia przejechanego pod Karczewem? Że to chronione zwierzę i choć gębę ma nieprzytomnie głupią, przejeżdżać się go nie godzi.
      Otóż okazuje się, że łosie wcale nie są pod ochroną! Polować na nie nie wolno, ale chronione nie są i są zakusy, żeby pozwolić na ich odstrzał. No wiecie państwo! Mamy w Polsce ledwie siedem i pół tysiąca łosi, a tym huncwotom zachciało się odstrzału! Jak się wkurzę, sama kupię dubeltówkę i zapoluję na myśliwych. Gęby czasem mają takie, że byle łoś przy nich wygląda jak profesor Harvardu.
      • koszmarna.baba Re: Z życia łosi 07.11.11, 00:04
        Jeżeli tak bardzo chcą sobie postrzelać to może zapolują na lisy, tyle tego łazi mi koło domu, że jak wystrzelają wszystkie to przez rok nie popatrzą nawet na strzelbę a moje kury będą im bardzo wdzięczne. smile
        A tak serio: też jestem przeciwna odstrzałowi łosi.
        • ewa9717 Re: Z życia łosi 07.11.11, 07:44
          Pierwsza w poniedziałek! Ech, mus był wtsać, byle się to na cały tydzień nie rozlazło...
          Mnie źwierzątka raczej nie wadzą, ale w odniesieniu do co poniektórych sapiących mam mordercze myśli. Te mordercze się nie końkretyzują tylko i li dlatego, że nie można ot tak po porostu nabąść kałacha czy innej bazÓczki. Ale kiedyś...
          I z tą miłą sercu nadzieją miłego dnia zyczę!
          • czekolada72 Re: Z życia łosi 07.11.11, 08:23
            Druga smile
            Za oknem biało, w sensie, ze mam "mleczna" szybe i NIC nie widac....
            Miłego!
            • kocio_pierzaczek Re: Z życia łosi 07.11.11, 09:04
              Cześć. Świeci, ale zimno. Przez tego waszego wczorajszego świniaka zgłodniałam. Po wczorajszej wizytacji zostały mi mielone, zaraz jednego sobie zjem, aha!
            • 36krzysiek Re: Z życia łosi 07.11.11, 09:05
              Pierwsza zasada socjologii mówi, nie rób badań nastrojów społecznych w poniedziałek.
              Byle do czwartku. Kolejny dzień brylantowej jesieni. Za piękne to wszystko, nie wiem jak Państwo, ale mam obawy, miłe złego początki, te sprawy. Może chociaż kataru dostać w podzięce?
              • orale Re: Z życia łosi 07.11.11, 09:23
                Dzień dobry
                Ja tam się upieram, że dziś wtorek i jeszcze tylko 4 dni pracy, a potem dwie sobotysmile
                • stara.gropa Re: Z życia łosi 07.11.11, 09:26
                  Jeszcze tylko 3 dni pracy, hopsasa!
                  • edeka5 Re: Z życia łosi 07.11.11, 13:23
                    A co? Dzisiejszy już odpracowany?
                    • minerwamcg Re: Z życia łosi 07.11.11, 13:26
                      Dla mnie tak! Od kilku miesięcy obiecywałam zaprzyjaźnionemu zespołowi napisać kolędę. I od kilku miesięcy miałam melodię, świnia zielona! A ja nic, i nic, i nic, i dopiero jak już jest after birds, to się wzięłam do roboty. Napisałam, jest nadzieja, że jeszcze to przyjmą!!! Trzymajcie kciuki, żeby się udało.
                      • szkorbut-lumbago Re: Z życia łosi 07.11.11, 13:41
                        Dzień mija powoli i chyba nie mam melodi. Albo raczej górki i dołki nastrojowe w róznych odstępach czasu smile
                        Miłego popołudnia.
      • edeka5 Re: Z życia łosi 07.11.11, 13:25
        We Wszystkich Świętych przejechano łosia na ul. Estrady.
        • kocio_pierzaczek Re: Z życia łosi 07.11.11, 13:51
          To nie ja!
          • orale Re: Z życia łosi 07.11.11, 14:09
            Dokładnie w poniedziałek, ale jak przejeżdzałam to już leśniczy zwłoki oglądał, zatem ja też nie
            • ewa9717 Re: Z życia łosi 07.11.11, 16:53
              orale napisała:

> Dokładnie w poniedziałek, ale jak przejeżdzałam to już leśniczy zwłoki oglądał,
              > zatem ja też nie
              Który raz przejeżdżałaś, bo coś mi się obiło o powrotach na miejsce... wink
    • eulalija Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:06
      Ja z tą ekipą już dłużej nie wytrzymam. Stacji radiowej słuchają nie mojej i w dodatku strasznie głośno. Jest cień szansy, że dziś skończą.
      Witam.
      • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:09
        Eulalio, jak raz posłuchasz czegoś innego niż RM, to Ci korona z głowy nie spadnie wink
        • eulalija Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:11
          To znaczy Baron już nie chce tych kołderek, ręczników i dwóch misek?
          • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:16
            To nie dla mnie tylko dla piesków, miałabyś sumienie odebrać im tę odrobinę ciepła?
            • eulalija Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:28
              Nagrabiłeś sobie właśnie drugi raz w ciągu paru minut. Naprawdę myślisz, że dla psiaków bym nie dała? Ale nie dostanie Milanówek.

A poważnie, chociaż Barona to już nie lubię, sąsiadka zbiera dla schroniska, nawet nie dopytałam którego. Wygodniej mi, bo to windą kilka pięter i już psiakom lepiej i poczucie obowiązku niesienia pomocy odhaczykowane.
              • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:32
                Bardzo szlachetnie, jeszcze tylko przelew dla Ojca i plusisz w Niebie jak złoto big_grin
                • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 14:40
                  O jednej rzeczy zapomniałeś.
                  • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 15:26
                    No i w takim ciekawym momencie się urwało!!!
                    • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 16:49
                      Jeśli chcesz znać ciąg dalszy wyślij smsa pod numer 0000 (koszt 1min. 100 PLN z VAT)
                      • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 16:54
                        A wygram kordełkie z kilka tysięcy? Abo równie drogie gary? W kuper wink
                        • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 17:04
                          Wygrasz ciąg dalszy.wink
                          • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 17:05
                            Życie wieczne???????
                            To się zastanowię,
                            • stara.gropa Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 17:16
                              Życie wieczne na memłonie. smile Lepiej się pochlastać, nie?
                              • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 17:46
                                Jeśli do tego dojdzie, wybiorę jakiś bezkrwawy sposób, bo mdleję na widok...
                                • tutul Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 18:34
                                  Nie udała mi się przeczytać zaległości jeszcze.Z doskoku tylko wpiszę się tu i ówdzie.Po pięknych wakacjach wróciłam chora,tydzień w wyrku,następny pielęgnując męża również chorego.
                                  Podejrzewam,że tak do końca listopada odrobię zaległości.
                                  Witamsmile)
                                  • embepe Re: Już listopad na zegarze 07.11.11, 20:22
                                    Bry wieczór! Witam się i zaraz zmykam - w tym roku jakoś nie mam szans na długie listopadowe wieczory spędzane na przyjemnych zajęciach sad
                                    Uważajcie, czego sobie życzycie, bo się spełnia i robi się duża polka oraz urwanie parasola - w jednym!
                                    Miłego wieczoru!
    • czekolada72 Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 07:25
      Miłego wszystkim w ten oszroniony wtorkowy poranek smile
      • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 08:02
        Śniadanie, kawusia i co dalej?
        • 36krzysiek Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 08:13
          www.kwejk.pl/obrazek/637642/hania[*].html
          big_grin
        • ewa9717 Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 08:25
          Po kawusi na targ, bo dziś dzień targowy wink
          Potem śniadanko i na koń!
          Dzień dobry!
          • embepe Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 08:29
            Ech..., niektórzy to mają fajnie.... a ja po kawie znowu do ćwiczeń w excelu sad
            Miłego dnia SzanPaństwu!
          • szkorbut-lumbago Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 08:29
            Po śniadaniu do pracy. Ponieważ lubię swoją pracę ( a okoliczności niesympatyczne ustały smile) to super jest.
            Czy ktoś wie co to jest mgła i skąd się to bierze? Albo zna dobrą książkę dla dzieci o zjawiskach pogodowych (będę jeszcze musiała śnieg znleźć)?
            Miłego wszystkim.
            • eulalija Re: Już listopad na zegarze 08.11.11, 08:43
              Mgłę już zniknęło, świeci pięknie.
              Witam.