Dodaj do ulubionych

Lutowe czytanie...

03.02.21, 18:55
lubimyczytac.pl/ksiazka/4906297/maryla-z-zielonego-wzgorza
Maryla z Zielonego Wzgórza / Sarah McCoy

Straszliwe rozczarowanie!
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 06.02.21, 14:33
      lubimyczytac.pl/ksiazka/4891422/francuska-opowiesc
      Francuska opowieść / Krystyna Mirek
      Cykl: Szczęście all inclusive (tom 2)

Dla bardzo zdesperowanych. Dla tych mniej - wystarczy wino, bagietka i sery.
      • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 09.02.21, 07:05
        lubimyczytac.pl/ksiazka/77582/podziemia-iii-rzeszy-tajemnice-ksiaza-walbrzycha-i-szczawna-zdroju
        Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju / Jerzy Rostkowski

Nie tylko rzetelne podsumowanie dokonań Autora, ale i świetna podpowiedz, gdzie spedzic wakacje. Niekoniecznie drazac góry.
        • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 11.02.21, 06:45
          lubimyczytac.pl/ksiazka/9996/pan-samochodzik-i-buzdygan-hetmana-mazepy
          Pan Samochodzik i buzdygan hetmana Mazepy / Sebastian Miernicki
          Cykl: Pan Samochodzik (tom 43)

Książka typowo dla młodzieży, ze zgrabnie wplecionymi wątkami historycznymi. Ale najfajniej byłoby się udać tą samą trasą na wakacje....
          • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 15.02.21, 09:17
            lubimyczytac.pl/ksiazka/9874/pan-samochodzik-i-ikona-z-warszawy
            Pan Samochodzik i ikona z Warszawy / Tomasz Olszakowski
            Cykl: Pan Samochodzik (tom 42)

Wydaje mi się, że to całkiem niezła sugestia dla Warszawiaków , a i tez turystów, na spacer śladami cerkwi - istniejących i nie. Przy okazji można zerknąć na Pragę i przypomnieć sobie co nie co z historii

Natomiast kolejny tom - to wyłącznie sugestia na wakacje, bo akcji nie ma praktycznie zadnej.
            lubimyczytac.pl/ksiazka/9873/pan-samochodzik-i-gocki-ksiaze
            Pan Samochodzik i Gocki Książę / Sebastian Miernicki
            Cykl: Pan Samochodzik (tom 53)
                • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 23.02.21, 11:52
                  lubimyczytac.pl/ksiazka/4800265/zycie-zero-waste-zyj-bez-smieci-i-zyj-lepiej
                  Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej / Katarzyna Wągrowska

Gdybym nie urodziła się i nie wychowała w PRL, ba! gdybym Dziecka nie miała w takich a nie innych latach - to moze by to wszystko bylo mega odkrywcze... A tak to coz - to juz bylo...

lubimyczytac.pl/ksiazka/10061/pan-samochodzik-i-falszerze
                  Pan Samochodzik i fałszerze / Arkadiusz Niemirski
                  Cykl: Pan Samochodzik (tom 45)

Chyba najbliższy dawnym Samochodzikom. Tajemnica (Wyspiański, ach! Wyspiański), Pan samochodzik, Batura (ok, nie TEN), Minister, podwładny - idiota, bobas nieletni, czegóż chciec wiecej, skoro i P. Daniec odsunięty na bok smile
                  • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 25.02.21, 18:31
                    Kolejny pomysł na wakacje - gzyli Grunwald i Góra Dylewska

lubimyczytac.pl/ksiazka/9877/pan-samochodzik-i-bractwa-rycerskie
                    Pan Samochodzik i Bractwa Rycerskie / Sebastian Miernicki
                    Cykl: Pan Samochodzik (tom 46)
                    • czekolada72 Re: Lutowe czytanie... 28.02.21, 17:50
                      lubimyczytac.pl/ksiazka/9878/pan-samochodzik-i-brazowy-notes
                      Pan Samochodzik i brązowy notes / Tomasz Olszakowski
                      Cykl: Pan Samochodzik (tom 50)
                      I na konieclutego cała plejada naukowców i wynalazców : Maria Skłodowska-Curie,Albert Einstein, Franciszek Rychnowski, Jan Szymanik, Dłuscy i Szalayowie; do tego Warszawa, Kraków, Zakopane, Szczawnica i Otwock... Mało czy dużo? Na pewno zabrakło tej kropeczki nad I. Na pewno jest parę bijących po ślepiach przekłamań. Ale w sumie czyta się sympatycznie, chociaz faktycznie, dla osób, które pożegnali się z fizyką przed maturą - może być to przezycie nieco hardcorowe wink
      • ewa9717 Re: Lutowe czytanie... 14.02.21, 11:01
        Doczytałam ósmą Ann Cleeves. Dwie pierwsze jednak najlepsze.
        Teraz grubsze, ale jakoś nie podobają mi się skoki narratora na coraz innego bohatera i wyłuszczanie jego przemyśleń oraz historii niemal od Adama i Ewy.
        No i nie da się ukryć, mam żal, że kobita uśmierciła Fran.
        • jottka Re: Lutowe czytanie... 14.02.21, 22:01
          zgadza się, zabójstwo Fran jest niewybaczalnesmile i faktycznie pierwsze są lepsze. pożyczyłam sobie ten "Przypływ" i będę testować, choć na razie ściągnęłam Lisę Gray, bo przypomniało mi się, że coś tam kiedyś było czytable.

a, i "Głos", czyli wywiad-rzeka Kubisiowskiej z Mannemsmile świetne to mało powiedzianesmile
          • balamuk Re: Lutowe czytanie... 15.02.21, 17:19
            Fran też jej miałam za złe. sad
            Zaczęłam czytać "Króla" i odpadłam - od samego początku łupnęło mnie emocjonalnie jak kafarem, za dobrze ten piekielnik pisze. Wrócę, jak będę w lepszej formie.
            • ewa9717 Re: Lutowe czytanie... 15.02.21, 17:53
              No, synek z Heimatu, więc już na wstępie dałam mu fory, jak się okazuje niepotrzebnie, świetnie sobie radził bez nich. "Królestwo" też dobre, acz już bez rozdziawiania paszczy, bo wiedziałam, czego się mogę spodziewać.
      • balamuk Re: Lutowe czytanie... 22.02.21, 21:12
        Trafiłam przypadkiem coś bardzo ładnego: Barbara Kosmowska - "Niebieski autobus". Lata PRL-u, dzieciństwo, dojrzewanie, poplątane uczucia i związki, nawet holyłódzki hepiend mi nie zawadzał. smile
      • ewa9717 Re: Lutowe czytanie... 24.02.21, 13:36
        Jakieś średnio (w niższych stanach średniości) czytalne Ćwirleje, Arystokratka z Kostki tomik kolejny, bodaj czwarty, (ale już bez świeżosci pierwszego), jakieś czytadła takie sobie oraz kuriozum zupełne: niejakiego Marcela Mossa (ponoć autora bestsellerów!) - "Nie wiesz wszystkiego" reklamowane jako szokujący thriller dla fanów "Belfra" i Hejtera". Luuuuuuudzie, nazwać to gównem, to wysoce skomplementować. Papierowe postacie, dialogi z kartonu, motywacje psychologiczne na poziomie bravo Girl *(czy jakoś tak, takie gie dla gimalistek kiedyś), nieumiejętność pisania i skomponowania opowieści. Stron 384 i urwane w połowie, bo ciąg dalszy nastąpi. Gałki oczne mi wypełzły ze zdziwienia, jak mozna coś takiego wydać. Kupić. Przeczytać...
        Na osłodę "Puste niebo" Raka. Smakowite! I pomyśleć, że przed Nike o człowieku chyba nie słyszałam!
        • jottka Re: Lutowe czytanie... 24.02.21, 23:47
          a ja odkryłam fajne czeskie kryminały, choć autorka Iva Prochazkova chyba w ogóle zasłużoną pisarką jest, nie tylko w tym gatunku. "Mężczyzna na dnie" i "Roznegliżowane", śledztwo prowadzi major Holina, wielbiciel rohlików i astrologii jako metody wsparcia w śledztwiesmile ale odklejenie tekstu w normie, to jednak literatura gatunkowa, dobrze się czyta, choć miejscami brutalne.
            • jottka Re: Lutowe czytanie... 26.02.21, 00:29
              jeszcze jest jedna - Michaela Klevisova, to już normalne kryminały, też u nas bodaj dwa i też dobre, acz bez tego przyjemnego odchyłu (astrologia, rohliki, te rzeczy), który jest u Prochazkovej.
                • jottka Re: Lutowe czytanie... 02.03.21, 21:43
                  bałamuki są świadome, że "Przypływ" Bjorlindów to początek - jak dotąd - tetralogii? i że czwarta część rozgrywa się w sporej mierze w Bukareszcie?smile mieście ohydy, podziemnych kanałów zaludnionych przez wraki człowiecze, poza tym handel organami i ogólne plugastwo. czyta się nadal dobrze, tylko trochę mam już dosyć - jakby to ująć - promowanej naiwności w widzeniu świata / szwedzkiego pozytywistycznego podejścia do życiasmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka