Dodaj do ulubionych

Która to książka?

11.04.21, 20:55
Witam, proszę o pomoc w przypomnieniu tytułu książki. Czytałam kiedyś dawno książkę, gdzie Joanna miała romans z bardzo toksycznym i tajemniczym mężczyzną, dla którego była gotowa wyjść z domu z mokrą głową tylko nakładając perukę. Później spotkała dawną przyjaciółkę która też spotykała się z tym samym mężczyzną, i odkrywały jego tajemnice, on oszukiwał tą przyjaciółkę. Chyba pracował w wywiadzie /kontrwywiadzie, albo tylko dawał do zrozumienia ze tam pracuje - jako element swojego oszustwa.
Proszę o pomoc, nie mogę sobie skojarzyć w której z książek zdarzyła się ta sytuacja a chętnie bym ją sobie przypomniała i przeczytała jeszcze raz.
Obserwuj wątek
      • olik1996 Re: Która to książka? 11.04.21, 21:41
        Szajkę znam dość dobrze, a wiem że tamtą książkę czytałam raz, i była ta scena że ukochany zadzwonił podczas gdy Joanna myła głowę i musiała gdzieś go zawieźć więc wybiegła z domu w peruce nałożonej na pianę na głowie.
        A później odkryła ze teraz spotyka się z nim jej przyjaciółka, bodajże Beata, i obie odkryły jego kłamstwa i sekrety - w tym fakt że udawał że wyjeżdża za granicę a siedział u drugiej partnerki. Nie był to ani Diabeł ani blondyn życia z tego co mi się wydaje
        • tt-tka Re: Która to książka? 12.04.21, 09:59
          Cos mi sie wbija z Przemyslawem... Beatka kreslarka, ktora w koncu zadzwonila w srodku nocy do Joanny z krzykiem, ze ona juz nie moze, nie moze, nie moze ! To to ?

PS ale i tak nie kojarze tytulu, choc te scene pamietam
        • jadwigadominika Re: Która to książka? 25.07.21, 19:01
          Tak, to była "Szajka bez Końca" (jak już zresztą wiesz). Aczkolwiek czy Przemysław Derbacz nie był blondynem życia, można dyskutować...

Na temat wszystkich klonów blondyna życia można by napisać niezły esej. Albo rozprawkę ku przestrodze, bo jak zestawić ze sobą kilka tych książek i porównać, widać całkiem nieźle że tzw. czerwone flagi były od początku...
          • tt-tka Re: Która to książka? 16.06.22, 09:38
            jadwigadominika napisał(a):

> Na temat wszystkich klonów blondyna życia można by napisać niezły esej. Albo ro
            > zprawkę ku przestrodze, bo jak zestawić ze sobą kilka tych książek i porównać,
            > widać całkiem nieźle że tzw. czerwone flagi były od początku...

Ostatnio - gdzie indziej - bawie sie w tropiciela i wylapywaczke czerwonych flag smile
            takie zestawienie rzeczywiscie byloby ciekawe
            gdzie wystepuje blondyn zycia ? Mareczek oczywiscie, kojarze go, choc nie pamietam, kiedy przestal byc (kiedy Joanna wozila sie z ciotkami w poszukiwaniu skarbow, jeszcze byl, a potem ? kiedy zniknal?), Przemyslaw w Szajce, gdzie jeszcze ?
            PS czy brunet Diabel tez sie lapie na blondyna zycia, czy jego nie wliczamy ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka