Dodaj do ulubionych

Październik miesiącem czytania ;)

04.10.21, 09:36
lubimyczytac.pl/ksiazka/4970754/mamy-morderstwo-w-mikolajkach
Mamy morderstwo w Mikołajkach /
Marta Matyszczak
Cykl: Kryminał z pazurem (tom 1)
Obserwuj wątek
    • felis2 Re: Październik miesiącem czytania ;) 04.10.21, 14:46
      Zygmunt Miłoszewski 'Bezcenny'
      Unikać.
      Miało być sensacyjne poszukiwanie zaginionego obrazu. Wyszło - a bo ja wiem co? Scenariusz do hollywoodzkiej sensacji chyba. Znaczy dużo sensacji i mało sensu. Pomysłów starczyłoby tak na trzy książki i nie rozumiem uporu przy upychaniu wszystkiego w jednej. Zwłaszcza jeśli się nie umie ich sensownie zrealizować. Kupy i d* się to nie trzyma. Jeśli autor faktycznie jakikolwiek research robił, to mu się chyba szybko znudziło, a redaktorowi też się mózg zlasował od nadmiaru wrażeń.
      • balamuk Re: Październik miesiącem czytania ;) 07.10.21, 21:31
        Bardzo dobrze,będę unikać.
        A teraz próbka twórczości Mai Gulki, samiutki początek dzieua pt. "Podwójna rozgrywka": Wobec konieczności zastosowania zastępczego środka transportu, postanowiłam wziąć w asystę komunikację miejską i tym sposobem wreszcie zawitać na wrocławskim Borku.
        Przejrzałam jeszcze parę stron i ten, jest coraz gorzej. Armado, coś dla ciebie. Ludzie, nie czytajcie!
        • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 07.10.21, 23:09
          O. A po jakiemu to jest?smile Za to ja mam coś dla ciebie, o ile nie znasz - "Rumunia: pęknięte lustro Europy" Doroty Filipiak, dobrze się czytasmile

A poza tym "Droga przez mąkę" Łukasza Modelskiego - gruby plik wywiadów z historykami, pisarzami, kulturoznawcami o kulinariach w literaturze, bardzo przyjemne i pouczające.
          • ewa9717 Re: Październik miesiącem czytania ;) 08.10.21, 16:23
            Nie wiem, co zrobiła ta Gulka, ale Borek we Wrocławiu odwiedzić warto. wink
            A teraz fąfary! wink Emalia Platerówna to przy mnie pikuś! 3 tygodnie męczyłam puzyńską katarzynę i zmęczyłam! Ludzie, 12 chyba ksiązka tej baby, w kłębie ma, książka - nie baba, 5,5 cm i prawie dobija do 1000 stron, a babsztyl jak nie umiał piać, tak nie umie, a o piramidalnych kretynizmach już nie wspomnę! I ta baba nie tylko skończyła psychologię, ale nawet "kilka lat pracowała jako nauczyciel (czemu nie -ka?) akademicki! No, ulżyłam sobie.
            Bardzom ciekawa "Kajś", ktoś czytał?
            • balamuk Re: Październik miesiącem czytania ;) 08.10.21, 19:58
              Ewu, słoneczko ty nasze jeziorne, czy ciebie pandemia na mózg padła, PO CO czytasz ten szajs... [balamuk szlocha rozdzierająco]
              Na Kajsia wszyscy się tu czaimy, ale na razie nie ma kto przywieźć. Filipiak też jeszcze na obczyznę nie dotarła.
              • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 08.10.21, 21:24
                w pierwszej chwili myślałam, że ty do mnie i pojąć nie mogłam, o co ci chodzi...smile ale tak jest, załapałam, Ewuś, wyrzuć to, jak chcesz czytać polskie kryminały, to Miłoszewski, Chmielarz (lepiej wcześniejsze), Czubaj, Pasierski, a nie produkt literackopodobny.

"Kajś" jest bardzo dobre i słusznie Nike dostało, człowiek wprawdzie nie ze Śląska, ale Ziem Odzyskanych wam mówismile
              • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 15.10.21, 11:13
                zapisz się na newsletter wydawnictwa Znak, ostatnio mieli naprawdę duże promocje na różne tytuły (typu 9zł za książkę o cenie okładkowej 59,99zl). a co do reszty, to lepiej wpisz dany tytuł w Ceneo czy inną porównywarkę cen, czasem wychodzą bardzo miłe niespodziankismile
                      • balamuk Re: Październik miesiącem czytania ;) 17.10.21, 18:57
                        A zatem (żeby nie zaczynać zdania od więc) przeczytałam dwie części "Mistrza ceremonii" Bolton i nie polecam, bo jak ją bardzo lubię, to tym razem nudziarstwo jej wyszło okrutne. Dalej spółki Bralczyk&Ogórek "Kiełbasa i sznurek" i "Na drugie Stanisław", czyta się świetnie, choć chwilami mnie panowie wk... budzili we mnie nagłą chęć polemiki. Anna Cieplak - "Ma być czysto", nie wiem, czy to dla młodzieży, ale na pewno dla dorosłych mających na stanie nastolatki, poruszające. A teraz czytam sobie "Chamstwo" K. Pobłockiego i nie wiem, czy doczytam do końca, istny koszmar o chłopach pańszczyźnianych w Polsce.
                        • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 17.10.21, 23:44
                          o, masz jak jasmile bardzo ciekawe - o "Chamstwie" mówię - doczytałam do jednej czwartej, nie mogę się zmusić, żeby dalej czytać z powodu że koszmar... Ale za to dorwałam "Miejski grunt" Rafał Matyi i na razie czyta się świetniesmile

A co do Targów - w tym roku to nieporozumienie, a nie Targi. Nie ma WL, Znaku, Czarnego, nie ma Krytyki Politycznej, Czarnej Owcy, Prószyńskiego, nie ma IBLu ani Panu, nie ma większości porządnych wydawców dziecięcych, za to jest Polskie Centrum Świętej Hildegardy!

oraz wiatr wiejący po pustych halach, bo ludzi też jakoś dziwnie mało
                                • czekolada72 Re: Październik miesiącem czytania ;) 19.10.21, 07:26
                                  Ciastkarki między innymi.
                                  No, ale wydawcy takoż.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4901591/wigilijna-przystan
                                  Wigilijna przystań / Sylwia Trojanowska

Jeszcze jedna książczyna z nadmorskim, zimowym tłem oraz przemocą w rodzinie.
                                  Tyle, że tym razem nie jako kryminał.
                                  • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 19.10.21, 13:35
                                    parę lat temu pojawiło się mnóstwo stoisk, nazwijmy to, okołoreligijnych, bo nie tylko katolickich, choć to większość. sprzedają książki, broszury, pocztówki, święte figurki, you name it - to jest ta druga sala, którą idziesz szybciutko przelecieć, jak już się zmęczyłaś solidnym wizytowaniem Karakteru, Czarnego czy Krytyki Politycznejsmile

ale w tym roku nawet ich było mało, dopchali metraż komiksiarzami, jakimiś grami dla dzieci, no ogólnie dramat. Hildegarda chyba jakieś książeczki ogólnouzdrawiające sprzedaje, ale się nie wgłębiałam.

całe trzy książki kupiłam, norma to była kilkanaście, a i to jeśli się bardzo pilnowałam.
                                    • czekolada72 Re: Październik miesiącem czytania ;) 19.10.21, 15:20
                                      Tak Hildegarda sprzedaje takie zdrowe przepisy, ale akurat tym razem rzucaly sie ciasteczka i czasopisma.
                                      Stoiska katolickie nalezaly do najobszerniejszych, z masa ksiazek niereligijnych.
                                      Czy pisalam, ze wszystkie chyba polskie Uniwersytety zameldowaly sie? Okazuje sie, ze sporo ich mamy...
                                      Ja nabylam w sumie... 4 ksiazki.
                                      Jedna ta:
                                      lubimyczytac.pl/ksiazka/4817696/patchwork-i-quilt-od-podstaw
                                      Nie planowany, a okazalo sie, juz w domu, ze ocalilam 2 dychy smile)
                                      Reszta dla Antoniny:
                                      lubimyczytac.pl/ksiazka/4804772/ksiazka-kucharska-kaczora-donalda
                                      ta na stoisku, gdzie zbierali dla dziewuszki

lubimyczytac.pl/ksiazka/132645/galgankowy-skarb
                                      w wydaniu gruby karton, samam mam w domu wydanie z lat 60?70?tych

I dokupiłam mini ksiazeczke z modlitwami do sw. Antoniego, wlasnie na takim stoisku katolickim? religijnym, gdzie bylo sporo ladnych wydan Konopnickiej, ale po przejrzeniu okazalo sie, ze jednak mamy te wszystkie, ale skoro juz tak tam nudzilam i grzebalam, to az sie prosilo, zeby cos tam nabyc, a ze i tak w planach bylo...

Ucieszylo mnie za to, moze ominelam przez ostatnie lata, ze znowu pojawily sie bajki-ksiazki rozkladane, ruchome, myslę, że wiecie o co mi chodzi. Mam kilka "zabytków" po sobie, ale chętnie nabędę dla antoniny, no tyle, że za kilka miesiecy....
                                      • balamuk Re: Październik miesiącem czytania ;) 19.10.21, 18:26
                                        Czyli owocnie. wink
                                        Jottko, a ciebie co skusiło? Te trzy? Przy okazji - doczytałam chamstwo, od pewnego momentu mniej drastyczne. To znaczy dalej drastyczne, ale mniej obrazowo. tongue_out Dodatkowo z bibliografii wyłuskałam parę ciekawostek, na przykład "Wielka masakra kotów i inne epizody francuskiej historii kultury" Roberta Darntona, ebooka nie ma, na papierzu też, może mi ktoś znajdzie w bibliotece.
                                        • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 19.10.21, 19:11
                                          monografia Collegium Broscianum za jedyne 10zł na targach!smile uroczo wydane, twarda okładka + obrazki, księgarnia św. Anny ma całą serię, ale Witkowski czy Arsenał już mnie tak nie porwały. "Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Dom profesorów UJ" Marzeny Florkowskiej, to najdroższe, za 34zł! Wyd. UJ, bardzo przyjemna historia kamienicy z historiami mieszkańców, obrazki też są, a ja tę kamienicę estetycznie ubóstwiamsmile i "Siedem szkieletów. Historia najsłynniejszych ludzkich skamieniałości" Lydii Pyne, to Copernicus oddał za 24zł, wygląda na dobre, ale jeszcze nie czytałam.

a w ramach targów wirtualnych upolowałam w niedzielę biografię Susan Sontag Benjamina Mosera za ok. 20 zet i się napawamsmile prawie 8 dych w realu, oszczędności gigantyczne poczyniłam i tradycyjnie zadaję pytanie - To gdzie te pieniądze??
                                          • jottka Re: Październik miesiącem czytania ;) 19.10.21, 19:15
                                            a, wszystkich wydawnictw uniwersyteckich / wyższouczelnianych nie było - Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Opole. to ostatnie miewało bardzo fajne teksty humanistyczne, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego też sobie nie przypominam...

za to zaczęłam czytać "W ciemnej dolinie" Kolkera, o historii badań nad schizofrenią, na razie bardzo dobrze się czyta (za pieniądze podatnika, bo z bibliotekismile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka