Dodaj do ulubionych

Książki nie tylko pod choinkę

04.12.21, 20:54
lubimyczytac.pl/ksiazka/4884190/jak-przechytrzyc-nieboszczyka
Jak przechytrzyć nieboszczyka / Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska

Typowo wakacyjna komedyjka z trupem na pierwszym planie i romansem w tle.
Akuratna na wakacje, letnie.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4875803/rok-w-pensjonacie-lesna-ostoja
Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja / Joanna Tekieli
Cykl: Pensjonat Leśna Ostoja (tom 2)

Całoroczna , wielkanocno-bozonarodzeniowa, wakacyjno pracowa. Ale tom pierwszy lepszy!
Obserwuj wątek
      • ewa9717 Re: Książki nie tylko pod choinkę 07.12.21, 14:03
        Ha, może idolowi i idolowej polecę?
        Na weekend zostałam z 5 opasłymi marininami. Ludzie, baba się spuzyńszczyła nie tylko objętościowo! Takie odloty nierealistyczne ma, że mucha nie siada! I co ja durna robię zamiast w trymiga odnieść toto do biblioteki??????????????????? Brnę!
          • ewa9717 Re: Książki nie tylko pod choinkę 09.12.21, 14:54
            "Sztuka śmierci" marinina ponoć nr 30. Anastazja jest prywatną detektywką u Stasowa i chyba z wiekiem głupieje w postępie geometrycznym. Na temat zbrodni rozmawiają (a rozmowy i słownictwo jak z książeczek dla dzieci) i chyba jakoś pomagają ją rozwiązać leśne zwierzątka, kamień i kot Hamlet (jego tatusia, czyli pana, ubito, kot zwiał z teatru), swoje rozważania i filozofije dorzuca teatr. Naprawdę się obstrukcnęłam na przeczytanie, ale muszę po 75 stronach wywiesić białą flagę. Niedasięniedasię! A i tak te 75 stron łagodziłam sobie dawno nieczytanym Chandlerem - przy marininie broszurki, ale co za precyzja budowania intrygi, malowania postaci, kompozycji, ach! Mam jeszcze 3 inne marininy, bohatersko podejmuję próbę!
            • jottka Re: Książki nie tylko pod choinkę 09.12.21, 20:07
              dziwne męczeństwosmile do czytania to jest Connelly, Kellermann (ale Jonathan, a nie małżonka czy synek), Lisa Gardner, Karin Slaughter, czyli dobra amerykańska klasyka. ale tak w ogóle dopadłam biografię Lema Agnieszki Gajewskiej i to się bardzo dobrze czyta.
              • balamuk Re: Książki nie tylko pod choinkę 17.12.21, 22:39
                jottka napisała:
                > dziwne męczeństwosmile

A tam dziwne wink Jak człowiek polubi, to przez sentyment próbuje na przekór cierpiącej duszy... Ja z Ewą współcierpię, Marinina circa about do siódmego tomu była bardzo czytalna, potem zrobiła się jakby mniej, a po przeniesieniu Nastii na emeryturę oklapła kompletnie. W PL przeczytałam teraz gdzieś tak od 15 czy 17 części do końca (wróć, ostatni tom zaczęłam i pirzgnęłam po kilkudziesięciu stronach) i wpadałam w coraz głębszy dół - jak można całkiem interesującą i nieszablonową postać tak zniszczyć? No patrzcie państwo, Anastazja zbliża się do czterdziestki i dalej marudzić, że się starzeje. Przekracza czterdziestkę - olaboga, trzeba zacząć sie ubierać odpowiednio do wieku. Co prawda w dalszym ciągu pracuje w WSW, gdzie ludzkie obce oko jej nie ogląda, ale przecież wypada, wrrr. Równocześnie w galopującym tempie robi się infantylna i na emeryturze, na którą przechodzi koło pięćdziesiątki, to już w ogóle czarna rzyć, ach, ja nic nie potrafię, ach, jestem staruszką, ach, tego nie zrobię, bo się zbłaźnię, tamto mnie przerasta i w ogóle niech mi ktoś powie, że mnie kocha!!! CO TO MA BYĆ??? Do tego dochodzą mnożące się seksistowskie wtręty (mężczyzna by tak nie postąpił, jak mógł coś tam, przecież jest mężczyzną itp), a może mnie zaczęły się bardziej w oczy rzucać. Bo już nie ma tej Moskwy lat 90. i tła społecznego, które mocno ciekawe było. Szkoda.
                No.
                To teraz czytam brytyjskie thrillery. wink
                  • felis2 Re: Książki nie tylko pod choinkę 18.12.21, 11:01
                    Poszliśmy kiedyś na helloweenowy maraton horrorów. Trzeci z kolei był Blair witch project. Nie wiem, czy był straszny, po góra kwadransie zasnęłam martwym bykiem. A 20 lat temu fotele w katowickim Rialcie nie miały się co porównywać komfortem ze współczesnymi multipleksami. Cała ekipa nabiała się długo i wytrwale, dobrze, że mnie przynajmniej na koniec obudzilismile
                    • ewa9717 Re: Książki nie tylko pod choinkę 18.12.21, 13:53
                      Witaj, Balamuku współcierpiący! Ja mam nie tylko dyspepsję na te nowsze marininy, ja w ogóle przestaję kumać! Przeczytawszy mnóstwo z wielkiej klasyki rosyjskiej, mnóstwo radzieckiej młodzieżówki i starszówki też, ba, nawet różne "Opowieści o Zoi i Szurze", a już Makarenkę z płonacymi policzkami, potem różnych Sołżeninów i Bułhakowów, myślałam, ze coś o Rosjanach i ludziach radzieckich wiem, a tu myk i w nowych marininach jakieś ufoludki...
                      Wpadły mi w ręce "Piosenkarki PRL-u" ( Mirska, Koterbska, Bielska, Rolska, Jakubczak, Rek, Rawik) Emilii Padoł, nawet się czyta, ale mam z nimi kłopot jak za dziecka z postaciami historycznymi, które żyły pod panowaniem kilku królów. wink
                      • jottka Re: Książki nie tylko pod choinkę 18.12.21, 20:31
                        znajdź sobie niedawno wydaną biografię Kobuszewskiego Hanny Faryny-Paszkiewicz "Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny" - bardzo ładnie napisana biografia znanej historyczki sztuki, teatrolożki, a w cywilu siostrzenicy Kobuszewskiegosmile taka, że tak powiem, holistyczna opowieść, ukazująca bardzo sympatycznego i przeraźliwie utalentowanego człowieka, a nie tylko zbiór anegdotek.
    • czekolada72 Re: Książki nie tylko pod choinkę 15.12.21, 12:52
      lubimyczytac.pl/ksiazka/4304834/kobiety-ciezkich-obyczajow
      Kobiety ciężkich obyczajów / Natasza Socha
      Cykl: Matki, czyli córki (tom 3)

Książka o prawnuczce i prababci. Albo poradnik "Jak zostać luksusową kobietą lekkich (nie! cięzkich!) obyczajów"
      W dwudziestoleciu międzywojennym.
      • czekolada72 Re: Książki nie tylko pod choinkę 21.12.21, 09:49
        Bardzo polecam, nie tylko maniakom Wesela!!
        Takze Młodej Polski i Krakowa z przyległościami.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4940220/panny-z-quot-wesela-quot-siostry-mikolajczykowny-i-ich-swiat

Panny z "Wesela". Siostry Mikołajczykówny i ich świat
        Okładka książki Panny z "Wesela". Siostry Mikołajczykówny i ich świat / Monika Śliwińska
        • balamuk Re: Książki nie tylko pod choinkę 21.12.21, 17:42
          Ciekawe. Dobre?
          Ewu, Makarenkę re-czytałam przed samą maturą w ramach redukcji stresu, a rodzice ręce łamali. wink
          W kwestii brytyjskich thrillerów - Jenny Blackhurst i Jane Corry, obie czytalne.
          A ponieważ ostatnio czytałam głównie rum. ustawę o edukacji narodowej i statuty niesz... wróć,
          statuty tutejszych wyższych uczelni, odprężam się Val McDermid, na razie w porządku.
            • czekolada72 Re: Książki nie tylko pod choinkę 30.12.21, 09:18
              lubimyczytac.pl/ksiazka/4943350/zakochany-swiety-mikolaj
              Zakochany Święty Mikołaj / Mikołaj Agnieszka Jeż, Tomasz Kieres, Katarzyna Misiołek, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz

Dla wielbicieli romantycznych, słodkich historii okolobozonarodzeniowych
              • ewa9717 Re: Książki nie tylko pod choinkę 30.12.21, 12:39
                Po jakichś nieczytalnych Ostrowskich Jackach i Ćwirlejach (coś nie mogę się do faceta przekonać, a tak go chwalą) dość czytalny Chmielarz - "Dług honorowy" i nowość dla mnie - Grzegorz Kapla "Bezmiar". No, dzieuo to to nie jest, ale ileż smaczków!
                "Beata Tyszkiewicz. Portret damy". Już nie laurka, a laura, ale czyta się nieźle, no i sporo zdjęć, co lubię. I dwie Osieckie: "Galeria potworów" i "Rozmowy w tańcu" - stare, ale ja sobie właśnie uświadomiłam, że nie sięgałam po Osiecką, bo chyba trochę jej nie lubię. I nawet wiem czemu! ')
                • jottka Re: Książki nie tylko pod choinkę 30.12.21, 16:04
                  Brit Bennett, Moja znikająca połowa - wprawdzie też jestem w połowie lektury, ale bardzo dobre. jako powieść bardzo dobre, te postacie są żywe i zajmujące, mimo że reklamowane głównie jako dzieło poświęcone, nazwijmy to tak, rozmaitym mniejszościom. to też niewątpliwie, ale to wciągasmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka