Dodaj do ulubionych

poMAJówkowa czytelnia

05.05.22, 18:07
lubimyczytac.pl/ksiazka/4922520/tesciowe-musza-zniknac
Teściowe muszą zniknąć / Alek Rogoziński
Cykl: Teściowe (tom 1)

Dokladnie jest tym czym jest reklamowana - komedia kryminalna, nie ambitna, nie aspirująca, ale sympatyczna!

lubimyczytac.pl/ksiazka/4946038/skrawek-pola
Skrawek pola / Kasia Bulicz-Kasprzak
Cykl: Saga wiejska (tom 1)

Okolice zamojszczyzny. Wbrew pozorom i okładce - wcale nie sielska-anielska.

lubimyczytac.pl/ksiazka/29810/pan-samochodzik-i-listy-mikolaja-kopernika
Pan Samochodzik i listy Mikołaja Kopernika / Sebastian Miernicki
Cykl: Pan Samochodzik (tom 81)

Jak sama nazwa wskazuje - Kopernik, astronomia, a w tle Olsztyn i Frombork, oraz Kraków i Torun.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4963514/szczescie-na-czterech-lapkach
Szczęście na czterech łapkach

Zbiór wyjatkowo łzawych opowiadań o czworonogach, które trafiły do życzliwych domów.
A może to ja tak mam i ryczę przy "bele czem".
Obserwuj wątek
    • jottka Re: poMAJówkowa czytelnia 06.05.22, 13:25
      no więc książki pana Stelara w ogóle dobrze się czytająsmile jeszcze mi ta "historyczna" seria została, czyli powojenny Szczecin, ale nawet jeśli fabuła kryminalno-sensacyjna tu i ówdzie robi bokami, to główne postacie są na tyle przekonujące, że można darować.

a z innej bajki - "Wiedeń" Marty Guzowskiej, taka ślicznie wydana seria o miastach, pisana przez różnych pisarzy czy dziennikarzy w sposób nieoczywisty. z tego, co pamiętam, to kryminały pani Guzowskiej były tak raczej smętne, ale to jest świetnie napisanesmile i o rzeczach nietypowych - o cmentarzach wiedeńskich, o podziemnym Wiedniu i wycieczce po kanałach, o parkach i puszczyku uralskim, ponoć wyginionym, a w Wiedniu się odnalazł!
      • ewa9717 Re: poMAJówkowa czytelnia 06.05.22, 20:15
        No, zapobrałam właśnie Stelary nieczytane i niechcący jeden powtórkowy. Jeśli będę mogła, pójdę na spotkanie z nim i wyznam mu miłość. wink "Suder raczej nie mógł nakosić tylu grzybów, już bardziej prawdopodobne, ze znalazł przywiązanego do drzewa psa. Bo takie rzeczy też się zdarzają i czasem myślę ( z całkowitą świadomością radykalności tego poglądu), że tego kogoś, kto to zrobił, również powinno się przywiązać do tego samego drzewa co psa i też za szyję. Najlepiej trzy metry nad ziemią."
        A tak w ogóle czknęło mi się nostalgicznie majowymi kiermaszami z okazji DOKiP, ach... Ileż ciekawych książek mozna było upolować, ile autografów! wink
        • jottka Re: poMAJówkowa czytelnia 06.05.22, 20:53
          też mię ten cytat uderzyłsmile i też doszłam do wniosku, że pana lubięsmile ale rozwiązanie powieściowe mi się nie podobało! w sensie pies, spoilerować nie będę, ale tak się nie robi.
    • czekolada72 Re: poMAJówkowa czytelnia 10.05.22, 20:14
      lubimyczytac.pl/ksiazka/314655/kuchennymi-drzwiami-gra-pozorow
      Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów / Katarzyna Majgier
      Cykl: Kuchennymi drzwiami (tom 1)
      To polecam, bo nie dosc, ze Galicyjski Kraków, to jeszcze z mocnym puszczxeniem oczka do czywtelnika.

A tego nie polecam, za zadne skarby!!
      lubimyczytac.pl/ksiazka/4940970/ogien-i-lod
      Ogień i lód / Joanna Wtulich
      Cykl: Trylogia lwowska (tom 1)
      Harlequin czerwony lub fioletowy, okraszony wikipedycznymi wstawkami o architekturze i polskiej arystokracji galicyjskiego lwowa, z wspolczesnym jezykiem. Nie, nie, nie!
        • jottka Re: poMAJówkowa czytelnia 16.05.22, 11:07
          nie znam, ale już się bojęsmile Niemcy rzadko kiedy dobrze kryminały piszą, z tych lokalnych dobry jest Jörg Maurer (choć to po przeciwnej stronie, to Alpen-Krimis), tyle że wyłącznie po niemiecku. Seghersa sobie poczytaj, jeśli nie znaszsmile

a, przeczytałam właśnie cykl "Garstka w Ustce" Anety Jadowskiej, zaczyna się od "Trupa na plaży" - i ten tom jest najlepszy, raczej cosy crime, ze skupieniem się bardziej na kolorycie lokalnym oraz obyczajówce niż na echt kryminalnej fabule, ale czyta się dobrze, a nawet z sympatią dla bohaterówsmile drugi i trzeci tom już chyba ciągnięte za uszy, robi się wysilone tu i ówdzie, nieco też manifestów społecznych, ale akurat słusznych, więc się nie czepiam. ale ogólnie przyjemne w leniwe popołudniesmile
          • czekolada72 Re: poMAJówkowa czytelnia 17.05.22, 08:39
            Rany, kiedy ja to czytalam! Drugi i trzeci to bardziej socjopatologiczna obyczajówka z watkiem ktyminalnym. Szkoda, że Autorka zdecydowała się pozostać przy tylko fantastyce.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4935034/gdy-zgasna-swiatla
            Gdy zgasną światła / Ida Żmiejewska
            Cykl: Warszawianka (tom 2)
            warszawski retrokryminał, bardzo dobry!

lubimyczytac.pl/ksiazka/4989512/niezapowiedziany-gosc
            Niezapowiedziany gość / Ilona Gołębiewska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut

lubimyczytac.pl/ksiazka/4930322/mazurskie-lato
            Mazurskie lato / Tomasz Kieres, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Krystyna Mirek, Katarzyna Misiołek, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz

Dwa zbiory opowiadn, zimowy i letni, lepsze i gorsze, podobno ludzie po to czytaja zbiory opowiadan, zeby sie dowolnie nimi delektowac.
            Ja sie nie delektowalam, przeczytalam hurtem, moze to błąd, bo uwazam, ze mozna sobie darowac.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4999146/sklep-z-tysiacem-cudow
            Sklep z tysiącem cudów / Agnieszka Krawczyk

Bajka dla dorosłych niezle osadzona we wspolczesnym Krakowie.
              • ewa9717 Re: poMAJówkowa czytelnia 21.05.22, 11:43
                Te z Suderem lepsze. wink
                Jakaś Alicja Sinicka "Obserwatorka", takie trochę niekonieczne; J.D.Barker "Szóste dziecko" - przez czwarte i piąte coś tam przebrnęłam, tu jednak wysiadłam; Chmielarz w kolejnej odsłonie: "Królowa Głodu" postapokaliptyczne średniowiecze, ale z dziwnymi stworami i kałachami, niczym w durnych kreskówkach, gdzie Herakles wali do Sfinksa z laserowego miotacza, ale nawet da się czytać, choć dudy nie urywa ani, ani. I zupełnie niezła Izabela Janiszewska - od razu trylogia : "Histeria", "Wrzask", "Amok" - z parą dziwnie podobną do Salander/Blomkvist, z tym że za Salander robi rodzeństwo: ona ma odmienności, on jest świetnym hakerem. wink I nowy Skandynaw: Heine Bakkeid, pierwsze dwie z Thorkildem Aske; czytalne.
                • jottka Re: poMAJówkowa czytelnia 21.05.22, 12:20
                  jakby ktoś chciał nową Martę Kisiel, czyli "Nagle trup", to odradzam. wysilona Chmielewska, trup na sedesie jako źródło komizmu, parę scenek zabawnych, ale w całości ciągnie się toto z przewidywalnymi skrętami fabuły i w sumie nie wiadomo po co czytaćsad cierpię, bo pierwsze powieści p. Kisiel miała genialne, a potem jacyś źli ludzie wmówili jej, że po co jej comic fantasy, niech pisze realistyczne "komedie kryminalne"! no i mamy efekty.
                  • jottka Re: poMAJówkowa czytelnia 21.05.22, 12:23
                    a, co do Stelara - musiałaś zaczynać od tej serii, której nie znam??smile ale "Blask" był dobry, to też z Krugłym, ale niejako postsequel, rozgrywa się po wojnie, w latach 70. i współcześnie, całkiem fajne. i zgadzam się z Ewą, seria z Suderem chyba najlepsza, choć trylogia z komisarzem Rędzią też czytable. jest jeszcze "Skrucha" spoza serii, za to rozgrywa się w Nowym Warpnie i już wiem, dokąd zrobię sobie wycieczkę, jak już wreszcie dotrę w strony rodzinnesmile
                    • balamuk Re: poMAJówkowa czytelnia 21.05.22, 17:46
                      jottka napisała:
                      > a, co do Stelara - musiałaś zaczynać od tej serii, której nie znam??smile

Ktoś musiał wziąć na siebie to brzemię. wink Teraz spokojnie mogę ci poradzić - nie czytaj. Intryga jak intryga, obleci, ale styl jest fatalny. Fa-tal-ny.
                      Do Blasku właśnie się przymierzam, on później napisany, liczę na przyjemną niespodziankę.
                        • ewa9717 Re: poMAJówkowa czytelnia 31.05.22, 20:00
                          Niejaka Cara Hunter. Jak walnęła, to jak z kałacha, seria (to chyba jeszcze nie wszysko) 5 książek, każda ze 3 cm w kłębie. Wzięłam, bo angielskie, bo Oksford (ach, Morse!). Da się to przeczytać, choć ździebko irytuje jej maniera opowiadania. No i zakończenia takie niejednoznacznie moralne, a ja tam ze starej szkoły Chandlera.
            • czekolada72 Re: poMAJówkowa czytelnia 01.06.22, 07:41
              Na koniec maja:
              mroczne:
              lubimyczytac.pl/ksiazka/4939259/wiecej-niz-siostry
              Więcej niż siostry / Mariola Zaczyńska

lubimyczytac.pl/ksiazka/35459/pan-samochodzik-i-wawelskie-regalia
              Pan Samochodzik i wawelskie regalia / Krzysztof Zagórski
              Cykl: Pan Samochodzik (tom 74)

Tom zasadniczo turystyczno-krajoznawczy. Zgrabne nawiązanie do dwóch wcześniejszych przygód pana Tomasza, zarówno autorstwa Z. Nienackiego, jak i już nie Nienackowych. Nieco faktów historycznych, nieco naciągnietych. Siostrzeniec pana Tomasza, harcerze, piękna kobieta, biwaki nad wodą , w namiotach - generalnie kontynuacja pana Zagórskiego zla nie jest!

lubimyczytac.pl/ksiazka/4999442/niezwykla-milosc
              Niezwykła miłość / Krystyna Mirek
              Mozna sobie darować

I 2 razy małoadekwatnie do kalendarza czyli Boże Narodzenie:
              lubimyczytac.pl/ksiazka/4987109/i-zyli-dlugo-i-swiatecznie
              I żyli długo i... świątecznie / Karen Schaler
              oraz
              lubimyczytac.pl/ksiazka/4865187/milosc-na-gwiazdke
              Miłość na Gwiazdkę / Colleen Wright
              Obie typowo amerykańskie, w sam raz na film.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka