Dodaj do ulubionych

Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczory...

01.11.22, 16:50
"zero. Prawdziwe oblicze" Renaty Grochal. Niby człowiek sporo wie o mniej niż zerze i jego szemranej patikoti, ale bezmiar podłosci i łajdactwa zwala z nóg mamuty. Musiałam odreagować książką Agnieszki Gołas o tacie. Może i laurkowa, ale miło poczytać nie tylko o swietnym aktorze, ale i przyzwoitym człowieku.
No i biorę się za najnowszą Bator, dla mnie naprawdę wiceTokarczuk.
Obserwuj wątek
    • jottka Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 01.11.22, 17:24
      "Cena" Anny Bikont. lektura z gatunku ciężkich mentalnie, ale bardzo dobrze i ciekawie napisana. a z lekkiego kalibru przegryzłam się przez "Serce ze smoły" Rowling, czyli kolejny odcinek przygód Cormorana Strike'a. można, ale nie trzebasmile kawałki, że tak powiem, obyczajowe, dobrze pisane, kawałki kryminalne średnio (znaczy bystrość detektywów miejscami powala in minus), poza tym przegadane straszliwie.
    • czekolada72 Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 03.11.22, 12:22
      lubimyczytac.pl/ksiazka/80028/pan-samochodzik-i-obraz-rafaela
      Pan Samochodzik i obraz Rafaela / Jakub Czarnik
      Cykl: Pan Samochodzik (tom 101)

lubimyczytac.pl/ksiazka/4844746/skrzynie-sturmbannfuhrera
      Skrzynie Sturmbannführera / Luiza Frosz
      Cykl: Pan Samochodzik (tom 119)

lubimyczytac.pl/ksiazka/296627/skrzynia-z-egiptu
      Skrzynia z Egiptu / Paweł Wiliński
      Cykl: Pan Samochodzik (tom 131)

Czytanki, rozmaite, najlepsza Luizy Frosz. Ale i zacheta do zwiedzenia Włocławka, Pawła Wilińskiego, niezła.
      • ewa9718 Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 04.11.22, 10:16
        "Purezento", japońska powieść Bator - świetnie się czyta, ale - jak dla mnie - nie ma magii trylogii wałbrzyskiej.
        "Sen o Glajwic" Wojciecha Dutki; Heimat, wicierozumicie, ale jeszcze nie wiem.
        • balamuk Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 04.11.22, 19:21
          O zerze czytać nie będę, brzydzi mnie. sad
          Antti Tuomainen, taśmowo, bo mi się podoba. Każda książka inna, najwyraźniej bawi się konwencjami i nieźle mu to wychodzi.
          Tove Alsterdal jw., w zasadzie thrillery, ale takie... nieoczywiste. Dobrze pisze i imię ma sympatyczne. wink Właśnie skończyłam "Ślepy tunel" z historią wysiedleń Niemców sudeckich w tle, mocno przygnębiające.
          • balamuk Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 08.11.22, 12:41
            Tove Alsterdal cd., odkryłam, że oprócz ponurych thrillerów napisała także dwa normalne kryminały z panią posterunkową z Kramfors - "Wiemy, że pamiętasz" i "Nikt cię nie odnajdzie". Dobrze mi się czytało.
      • czekolada72 Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 09.11.22, 06:45
        lubimyczytac.pl/ksiazka/5026322/tajemnica-willi-sielanka
        Tajemnica willi Sielanka / Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
        Kontynuacja lubimyczytac.pl/ksiazka/4996552/taki-krotki-urlop
        Tu mniej morderstw jako takich, ale śledztwo i mafia w tle cały czas. Do tego lekarze, polityka, IIWŚ i 11 września. Oraz długowłosa, czarna ON-ka!

lubimyczytac.pl/ksiazka/5012009/uzdrowicielka
        lubimyczytac.pl/ksiazka/5012009/uzdrowicielka
        Agnieszka Krawczyk ; Cykl: Leśne Ustronie (tom 2 i 3)

Takie o przyrodzie, o medytacjach, o relacjach międzyludzkich.
        • czekolada72 Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 21.11.22, 08:02
          lubimyczytac.pl/ksiazka/103812/okupacyjny-krakow
          Okupacyjny Kraków / Andrzej Chwalba

lubimyczytac.pl/ksiazka/5009825/na-kolanie
          Na kolanie / Izabella Frączyk
          felietony, w tym sporo psich.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4970110/zmora
          Zmora / Katarzyna Wasilewska

lubimyczytac.pl/ksiazka/5020627/lesniczowka-na-mazurach
          Leśniczówka na Mazurach /Agnieszka Kulig

Tych dwóch to nawet nie sugeruję, bo nawet okładka nie uratuje niby- sielskiego romansu, ale nudnego i przewidywalnego jak flaki z olejem....

lubimyczytac.pl/ksiazka/5034321/wyrownane-rachunki
          Wyrównane rachunki / Izabella Frączyk
          Cykl: Kobiety z odzysku (tom 4)
          A to chyba najlepszy tom tego cyklu.
          • ewa9718 Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 21.11.22, 13:17
            Zapomniałam przed weekendem zrobić nowy zaciąg i męczyłam się z kilkoma Baldaccimi. Co jest, że niby ten sam facet pisze nieźle skonstruwoane i wciągające historie oraz jakieś zupełnie nieczytable, w dodatku rozciągnięte na prawie 700 stron potężnego formatu?
            No ale dziś szłam, aż zaszłam i mam z sześciu Rebusów, a na początek "Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć" Violetty Ozimkowski. Pod polar!
            • jottka Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 21.11.22, 15:15
              a to smutne jestsmile znaczy dobrze się czyta, ale smutne aż za bardzo. ja się ostatnio doweselam (nie od wesela w sensie ślub, tylko żeby weselej sie zrobiłosmile kolejnymi tomami "Miziołków" Joanny Olech - jak ktoś nie zna, to polecam, bardzo sympatyczne niezależnie od wieku. z tego samego gatunku wszystkie tomy "Klary" Marcina Wichy (np. dzieci na zajęciach z plastycznego wyklejają orła z pisanek, gdyż pani goni z programem, a tak to i Wielkanoc, i 3 maja się oblecismile.
              • balamuk Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 22.11.22, 10:26
                O, nie czytałam. To znaczy Wichy czytałam "Rzeczy", ale nic dla dzieci. Mam tyły. wink
                A teraz - orkiestra, tusz - książka gorsza niż wszystko, co kiedykolwiek zdecydowała się przeanalizować Armada*. Wydana przez wydawnictwo Novae Res. Napisana przez ałtora Arkadiusza Babczyka. Strzeżcie się! Na dodatek, a dowiedziałam się o tym dopiero po przeleceniu dzieua (bo normalnie czytać się nie da), powstała w oparciu o sprawę matki Madzi...
                Powiedzcie mi szczerze, dlaczego my nie piszemy powieści? Ja, na ten przykład, chciałabym tworzyć wampiryczne harlequiny - i dlaczego tego nie robię? Ech.

*NAKW zawiesiła działalność w wyniku przeciążenia nerwów złą literaturą. Rozumiem, ale mi smutno.
                • balamuk Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 22.11.22, 10:29
                  PS Zapomniałam podać tytuł: "Zabójczy mezalins". Bez komentarza.
                  • jottka Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 22.11.22, 11:47
                    po pierwsze - Wichy należy czytać wszystkosmile i dla dorosłych, i dla dzieci, "Klary" są zebrane w jednym tomie, można za jednym zamachem. a ostatnie felietony "Nic drobniej nie będzie" też świetne.

natomiast po drugie - ściągnęłam sobie na Legimi, bo mi jakoś w oko wpadło, "Pawilon małych ssaków" Patryka Pufelskiego i to jest genialnesmile reklamowane jako rzecz przysłana na konkurs opowieści do antologii o LGBT+, ale jury uznało, że to trzeba wydać osobno. no, moim zdaniem pan musiał zostać pisarzem, bo jest nie tylko gejem, ale i ma parantele żydowskie, kaszubskie (z niemieckim w tlesmile, pracuje jako opiekun zwierząt w zoo (ale i niania) i wielbi Geralda Durrela jako idola swojego dzieciństwasmile skojarzenia z Durrellem to mi się nasunęły gdzieś tak przy trzeciej stronie, ale miło widzieć słuszność tychżesmile świetne.
                    • balamuk Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 22.11.22, 18:15
                      Mieszanki genetyczno-kulturowe są super, muszę sobie Patryka upolować. smile
                      A tytuł tych Klar w jednym tomie, Jottko? Bo mnie Internet na manowce spycha.
                      • jottka Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 22.11.22, 18:52
                        za jakąś godzinkę poprzysyłam ci trochę cytatów z Patryka, bo i tak się znęcam nad znajomymismile a co do Wichy - "Wielka księga Klary", to są chyba trzy tomiki w jednym.
          • czekolada72 Re: Czytanki na coraz dłuższe listopadowe wieczor 30.11.22, 09:18
            lubimyczytac.pl/ksiazka/4996091/tajemnica-carycy
            Tajemnica carycy / Małgorzata Starosta
            Cykl: Agata Śródka (tom 2)
            Jaja Faberge i pałac w Roztoce jako tło dla NN trupa.
            Bardzo polecam!

lubimyczytac.pl/ksiazka/4844755/oficer-widmo
            Oficer widmo / Luiza Frosz
            Cykl: Pan Samochodzik (tom 132)
            Lublin i Trójmiasto dziś i w czasie II WŚ; tragedia Zamojszczyzny i Majdanek oraz lubelskie getto; polskie podziemie i polsko niemiecka miłość w czasach IIWŚ. Bardzo czytalne.

lubimyczytac.pl/ksiazka/5040208/pocaluj-mnie-pod-jemiola
            Pocałuj mnie pod jemiołą Renata Kosin, Dorota Milli, Krystyna Mirek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Joanna Tekieli, Karolina Wilczyńska
            A to to sobie mozna darować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka