Dodaj do ulubionych

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce

18.12.10, 12:39
Czy potrzebna nam jest trudna młodzież z Polski, która ma być kierowana do MOS w Zielonce?
Mało nam problemów z naszą młodzieżą. W ośrodku ma przebywać 80 wychowanków.

Obserwuj wątek
  • jegor33 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 18.12.10, 15:16
   Czy przypadkiem coś takiego nie bywa określane terminem "ksenofobia"?
   Miarą zdrowia jakiejś społeczności jest radzenie sobie z problemami. Czy też strach i niechęć mają być silniejsze?

   Pamiętam na początku lat 90-tych paniczny strach przed ośrodkami terapii dla ludzi z AIDS. W ciągu 20 lat tacy ludzie, szukający pomocy w ośrodkach nie wyparowali. A jakoś nie słyszałem, aby teraz gdzieś z tego powodu były problemy choć w minimalnym procencie adekwatne do ówczesnych obaw.
   Cóż, gdy rozum śpi, nadal budzą się upiory.
   • leonzielony Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 19.12.10, 21:43
    Jak można zrozumieć z Państwa wpisów, KTOŚ chce w naszym mieście stworzyć palcówkę która będzie służyła młodzieży, stwarzała miejsca pracy oraz płaciła podatki! Proponuję dopingować i na miejscu władz miasta, tak informować mieszkańców, aby byli za! Bym liczył w tej sytuacji na duże poparcie kościoła, mamy „Dom Samotnej Matki”, „Stację Caritas”, „Dom Rencistów”, warto zaprosić i dom dla młodzieży!
    • 0mieszkaniec Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 19.12.10, 22:15
     Ośrodek jest przy ul. Mareckiej 76.
     Szkoda, że mieszkańy dowiedzieli się od panów wnoszących meble. Jest to wspaniały przykład informowania i dialogu z mieszkańcami.

     leonzielony - zapomniałeś, że to nie jest dla naszej młodzieży, a i na podatki nie ma co liczyć, gdyż placówki oświatowe zwolnione są z podatku od gruntów.
     • leonzielony Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 19.12.10, 22:43
      Prośba o informację, kto w naszej „lokalnej wiosce” zajmuje się sprawami oświaty, czy taki ośrodek, to kompetencja powiatu, województwa? Jak osoba odpowiedzialna za ten ośrodek nie zadba o właściwe ułożenie kontaktów z mieszkańcami i wybrała metodę przez „zaskoczenie”, to „strzeliła gola do swojej bramki”!

       • sa.ve Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 20.12.10, 16:20
        Tak tylko tu ma być chyba kilkudziesięciu wychowanków w wieku do 24 lat więc nie zła średnia wieku. Ośrodek pewnie półotwarty. A co do Policji i Straży miejskiej to na pewno trochę więcej pracy będzie bo nasi będą chcieli się sprawdzać jak dobrzy gospodarze i pokazać będą chcieli kto tu rządzi:)
         • baseciq Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 20.12.10, 16:50
          Nie. Nie wiem jaka miałaby być idea "naszego" MOS, ale działający w Aninie KĄT, to było zwykłe liceum ogólnokształcące dla osób z problemami. Ogólniak z kilkunastoosobowymi klasami, na każdej lekcji nauczyciel i psycholog, monitorowanie zachowań, opieka psychologiczna itp. Trafiały tam dzieciaki z problemami natury wychowawczej, mające problemy z przystosowaniem się do społeczeństwa. Np. osoby ekstremalnie nieufne, mające problemy z nawiązywaniem kontaktów, itp. itd. W żadnym wypadku młodociani bandyci czy przestępcy. Ot, osoby z problemami wychowawczymi.
          • 0mieszkaniec Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 20.12.10, 21:41
           MOS MOS-owi jest nierówny, o czym można poczytać w Internecie.
           W Zielonce działa już MOS przy ul. Piastowskiej dla dochodzącej młodzieży z naszego miasta i jest ok.
           Ten przy ul. Mareckiej jest prywatny. Przywożona młodzież z całej Polski, przebywać będzie całodobowo. Jaka będzie ta młodzież tego nikt nie wie. Ponieważ jest to interes prywatny, to należy oczekiwać, że liczyć będą się sztuki, a to oznacza, że trafi młodzież, której inne ośrodki odmówią przyjęcia.
           • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 20.12.10, 22:20
            Skandalem jest to,że robi się coś takiego w tajemnicy przed mieszkańcami.Brak dokładnej informacji rozbudza wyobraźnie i emocje.Przypomina mi się opisywany przed kilku laty przypadek młodego Niemca,który trafił do analogicznej placówki w Polsce ,także prywatnej i "nieco" narozrabiał w "kontaktach " z lokalną społecznością.
            • jegor33 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 20.12.10, 22:37
             Nie nazywałbym tego skandalem. Nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś, kto otwiera np. prywatną agencję towarzyską konsultuje to z okolicznymi mieszkańcami. Taką "konsultację" można byłoby wówczas uznać za kryptoreklamę.
             Proponuję jednak założyć dobrą wolę tego, kto chce coś takiego uruchomić. W sumie naprawdę jest różnica między zagubieniem młodych ludzi, pochodzących np. z patologicznych domów a uprawianiem przestępczości czy ewidentnym bandytyzmem. Jeśli nie pomożemy takim ludziom na etapie szukania dobrej drogi, to efekty tego zaniedbania dotkną nas jako ewidentna przestępczość lub otaczające ją patologie.
             Chyba warto postawić na profilaktykę.
             • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 21.12.10, 12:04
              Twoje porównanie Ośrodka z agencją towarzyską,chyba nie do końca jest trafne,chociaż kto wie .... .Piszesz coś o dobrej woli , hmm .... gdyby ją ów "ktoś" miał ,to zacząłby od uzyskania akceptacji społecznej dla tego projektu i od próby wyjaśnienia o co chodzi. Takie SKRYTE działanie budzi oczywiste podejrzenia.Wszyscy wiemy,że tego typu inicjatywy napotykają duże przeszkody.Reakcje społeczne są często nieobliczalne.Ale nie można robić coś metodą faktów dokonanych,z zaskoczenia.To najlepiej nie wróży.Zastanawia,że cała sprawa jest otoczona taka TAJEMNICĄ.Przecież uruchomienie takiego Ośrodka wymaga wielu pozytywnych decyzji różnych urzędów .... .Na miejscu sąsiadów Ośrodka żądałbym wyjaśnień od WŁADZ MIASTA.
  • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 21.12.10, 12:34
   0mieszkaniec napisał:

   > Czy potrzebna nam jest trudna młodzież z Polski, która ma być kierowana do MOS
   > w Zielonce?
   > Mało nam problemów z naszą młodzieżą. W ośrodku ma przebywać 80 wychowanków.
   >


   myślę, ze nikomu taka młodzież nie jet potrzebna (poza zatrudnionymi przy jej przywracaniu społeczeństwu). Ale jest i co? Przecież nie wyslemy na Madagaskar. Zwłaszcze, że im tez nie potrzeba naszej...
   Moze do Żąbek lub Kobyłki?
   GDZIEŚ TAKIE OŚRODKI MUSZĄ BYĆ!!!!!! Podobnie jak noclegownie, poprawczaki, więzienia, areszty... Podobnie jak wiele innych mniej bulwersujących a równie uciążliwych instytucji.
   Co gorsza, próby lokowania takich placówek przy otwartej kurtynie zwykle kończą sie niemalże powstaniem narodowym przeciwko takowej...
   Jeśłi wszystko jest lege artis to pozostaje przywyknąć i tyle. I cieszyć się, ze to nie więzienie ze Sztumu, czy Wronek przenoszą... No chyba, ze ten pensjonat co to go widać jak się na Śródmieście jedzie ;-))))
   • baseciq Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 21.12.10, 14:32
    Zgadzam się z Tobą. Od siebie dodam tylko, że sama nazwa - ośrodek socjoterapii wskazuje na to, że ta młodzież i jej problemy są produktem naszego społeczeństwa. Skoro nie potrafimy nauczyć społeczeństwa by wychowywało i traktowało swoje potomstwo jak należy, to teraz musimy się zająć młodzieżą.
    • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 21.12.10, 21:42
     Zauważ tylko,że ta młodzież to w znacznej mierze "produkt" mediów i polityków.Oni kreują postawy i zachowania.Ale konsekwencje będą ponosić zwykli ludzie,mieszkańcy naszego miasta.Wzrosną obawy o bezpieczeństwo najbliższych,żon,dzieci .... .Każdy rozumie potrzebę istnienia tego typu ośrodków,ale ludzie odpowiedzialni za ich lokalizację i prowadzenie powinni zapewnić miejscowym mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa.Podejmowanie decyzji pod osłoną tajemnicy to NAJGORSZA droga realizacji takich projektów.
      • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 22.12.10, 08:34
       Co /kto/ się "szwęda" po ulicach miasta,to zupełnie nie zależy od jego mieszkańców.Praktycznie mogą to być "szwędacy" z całej Polski,jeśli nie ze świata.Ale to problem policji i straży miejskiej.My zaś w tym wątku poruszamy problem "uciążliwości" dla mieszkańców,a szczególnie dla bezpośrednich sąsiadów uruchamianego ośrodka.Mieszkańcom Zielonki należy się informacja kto będzie przebywał w Ośrodku i jakie ewentualne zagrożenia mogą z tego tytułu wynikać,a także jakie działania podejmuje "władza",aby te zagrożenia zminimalizować bądź też wykluczyć.Po prostu trzeba społeczność lokalną uświadamiać i informować,informować i raz jeszcze informować ..... .Nasuwa mi się tutaj hasło "nic o nas bez nas".
     • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 28.12.10, 15:58
      dabrowa51 napisał:

      > Zauważ tylko,że ta młodzież to w znacznej mierze "produkt" mediów i polityków.Oni kreują postawy i zachowania.

      w pierwszej kolejności to produkt... RODZICÓW
      w dalszej szkoły i środowiska
      w jeszce dalszej - to co wymieniłeś

      Ale konsekwencje będą ponosić zwykli ludzie,mieszkańcy naszego miasta.Wzrosną obawy o bezpieczeństwo najbliższych,żon,dzieci ..

      No tak, My nie chcemy. Niech więc Ząbki lub Kobyłka się martwią... Lubimy być empatyczni, ale na odległość. Jak problem przychodzi do nas to stajemy się ksenofobiczni...

      > .. .Każdy rozumie potrzebę istnienia tego typu ośrodków,ale ludzie odpowiedzialni za ich lokalizację i prowadzenie powinni zapewnić miejscowym mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa.Podejmowanie decyzji pod osłoną tajemnicy to NAJGORSZA droga realizacji takich projektów.


      Rozgłoszenie tego wcześniej skutecznie wyklucza możliwość realizacji takiej decyzji...
       • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 15:24
        dabrowa51 napisał:

        > To weź ich sobie pseudoaltruisto do własnego mieszkania.Tylko dlaczego chcesz narażać innych ,bez uzyskania ich akceptacji?.

        Mylisz pojęcia. Czym innym są chęci lub ich brak, a czym innym jest świadomość, ze gdzieś to musi się znaleźć. jak każdy będzie tak jak Ty to pozostanie odpalić komory... No bo gdzie lokować arreszty, więzienia, poprawczaki, wariatkowa, przytułki, schorniska?

        Życie w spoleczeństwie wiąże się z przyjemnościami i z ograniczeniami. Jednym z ograniczeń jest to, że każdy ma prawo do życia. I tam nasza wolność się kończy...

        Jak na "obrońcę poniewieranych pod krzyżem" zaiste chrześcijanskie podejście do bliźniego przedstawiasz. Jak na obnoszącego się z herbem (Mech i Paproć, czy jakoś tak?) też dziwne. Chciałbym Ci przypomnieć, że wielu szlachetnie urodzonych było fundatorami ośrodków dla trudnej młodzieży.

        • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 16:10
         Ja się z herbem nie obnoszę.A u Ciebie to jakaś fobia?.W każdym wątku to wtrącisz.To "europejczycy" tak mają?.To nie jest język nienawiści i jadu?.Ile Ci można tłumaczyć,ze ja nie jestem ich przeciwnikiem.Ale dla tej młodzieży trzeba stworzyć ODPOWIEDNIE warunki.To nie może być prowizorka.... .Bo w takiej sytuacji to nie będzie ośrodek socjoterapii,ale szkoła przestępców. Wiele jest takich Domów Dziecka,ze po pobycie w takim przybytku dziecko jest jeszcze bardziej zdeprawowane.Trzeba tez brać pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców miasta.Trzeba wzmocnić być może straż miejską lub policję, trzeba zatrudnić odpowiednia kadrę w Gimnazjum.Wiem do czego zdolna jest młodzież,nawet nie ta trudna.W Zespole Szkół w latach ubiegłych miały miejsca szarpania,poszturchiwania księdza przechodzącego korytarzem, o tekstach już nie będę wspominał,bo niecenzuralne ... .
  • ziutoslaw.kowalski Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 21.12.10, 21:19
   Ludzie ocknijcie się bo wkrótce może być za późno!!!
   Ośrodek dla dzieci z problemami? Kpina!!
   Młodzi bandyci i tyle.
   Zacznijcie pilnować swoich pociech bo w drodze do szkoły będą grzecznie oddawać swoje kieszonkowe tej "trudnej" "młodzieży" z problemami. Nie dajcie się omamić lewackim tekstom o tym, że one ( dzieci z problemami buhaha )potrzebują pomocy, że los je skrzywdził. Tam gdzie zaczyna się bezpieczeństwo moje i mojej rodziny kończy się pobłażliwość dla wszelkiego elementu!
   Nie obchodzi mnie to, że po moim poście rozpęta się burza, Będzie straszne oburzenie, że tak nie można, że trzeba im pomóc. Pierwsza zasada jest taka: POMÓŻ SOBIE SAM
   Zobaczymy jak zaczną terroryzować nasze ulice.
   Pozdrawiam i życzę zdrowia.
     • sebekk3 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 22.12.10, 08:42
      Znowu ktoś wyskakuje z krzyżem na forum... czy jak nie macie co napisać to piszecie o krzyżu?? Jestem wierzący, praktykujący, dość mocno zaangażowany w życie kościoła w Zielonce i moim zdaniem to jest WSTYD. I powinniśmy o takich akcjach szybko zapomnieć

      Co do użytkownika Ziutoslaw kowalski czy coś takiego... Ciekawe jakbyś sobie sam pomógł jakby cię rodzice byli albo i gorzej, społeczeństwo cię traktowało gorzej niż cokolwiek innego. Człowiek bez jakiegokolwiek realnego myślenia. Masz dom, rodzinę itp itd a on nie ma nic i myśli że dobrze jest że kradnie, bije itp. I takim ludziom trzeba pomóc. Oczywiście w tym momencie powinna ruszyć się do roboty nasza straż miejska, może się do czegoś w końcu przyda, i będzie pilnować porządku. Co do wspomnianego Pana Kowalskiego... wychowaj tak dzieci żeby nie zadawały się z takimi ludźmi a będzie dobrze:)
      • sa.ve Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 22.12.10, 09:19
       Straż miejska i Policja wczoraj były w Ośrodku na Mareckiej widoczne wizytowali i rozmawiali co i jak. Obie te instytucje mają stały kontakt ze szkołami w tym z Gimnazjum do którego przez jakiś czas mieli by chodzić chłopcy z ośrodka. Mają być wybudowane sale w ośrodku i wtedy nie będą chodzić do miejskiej szkoły tylko realizować będą obowiązek nauki u siebie. Nie rozumiem docinek że w reszcie będzie SM będzie coś robić, najpierw trzeba by było wejść na stronę strazmiejska.zielonka.pl lub popytać tych co mandaty dostali lub dzwonili o pomoc i ją otrzymali.Policja też działa na ile może bo ludzi nie daje stołeczna czy powiat bo nie ma, żeby mieć wpływ na bezpieczeństwo powstała straż miejska tak samo w Ząbkach czy innych miastach jak Warszawa. Ja wiem sam psioczę jak dostane wezwanie bo nie ma miejsc do parkowania w większości miast ale cóż lepiej tak niż pozwolić na olewanie prawa.Miłego dnia :)
       • czarnyclon Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 31.01.11, 18:30
        Widzę, że pan/pani "sa.ve" jest zawsze dobrze poinformowany (przyjmę dla tego pseudonimu formę męską) jakoś dziwnym trafem zawsze wie co robi straż miejska i policja w naszym mieście hym.........zastanawiające czemu właśnie jego tak skwapliwie informują o tym co robią, a może nie informują może......
       • anj74 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 23.12.10, 09:59
        O problemach trzeba rozmawiać

        To jestem ciekawy twojego zdania co robić z tymi "młodymi bandytami". Bo eksterminować ich nie będziemy, gdzieś ich trzeba skoszarować. A postawa "byle nie u nas" to nie jest rozwiązanie problemu.

        Ps Fajnie by było gdybyś mógł pamiętać o jednej zasadzie interpunkcji: spacja zawsze po kropce, przecinku, pytajniku, nigdy przed. Bo trudno czytać to co piszesz.
        • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 23.12.10, 10:57
         Jestem wręcz zszokowany Twoim tekstem.O czym Ty mówisz? O jakiej eksterminacji?. Trudna młodzież wymaga przemyślanych działań, a nie prowizorki!. Obiekt nie przystosowany,kadra w Miejskim Gimnazjum również nie ma odpowiedniego przygotowania.Skutek będzie taki,że tych 80 będzie stanowiło "rozczyn" zła i deprawacji na całe gimnazjum.Prawda jest taka,że bez tych 80 "trudnych" wychowawcy i nauczyciele nie dają sobie rady z "naszymi" młodymi.Wiem coś o tym,bo znajoma prowadziła zajęcia w naszym gimnazjum.Od jej opowiadań, na mojej łysiejącej głowie włosy stawały dęba.
        • leonzielony Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 23.12.10, 11:47
         anj74 napisał:

         > O problemach trzeba rozmawiać
         >
         > To jestem ciekawy twojego zdania co robić z tymi "młodymi bandytami". Bo ekste
         > rminować ich nie będziemy, gdzieś ich trzeba skoszarować. A postawa "byle nie u
         > nas" to nie jest rozwiązanie problemu.
         >
         > Ps Fajnie by było gdybyś mógł pamiętać o jednej zasadzie interpunkcji: spacja z
         > awsze po kropce, przecinku, pytajniku, nigdy przed. Bo trudno czytać to co pis
         > zesz.

         "anj74"
         Może z zasadami interpunkcji u Ciebie nie najgorzej, ale po sformułowaniu "młodymi bandytami", z innymi zasadami to nie najlepiej!
      • free.miklas Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 22.12.10, 14:24
       sebekk3 napisał:

       > Znowu ktoś wyskakuje z krzyżem na forum... czy jak nie macie co napisać to pisz
       > ecie o krzyżu?? Jestem wierzący, praktykujący, dość mocno zaangażowany w życie
       > kościoła w Zielonce i moim zdaniem to jest WSTYD. I powinniśmy o takich akcjach
       > szybko zapomnieć
       >
       >Ja też chodzę do kościoła,wiem jak ważny jest krzyż dla mnie i chyba każdego katolika,
       tylko że tykanie krzyża nie powinno wywoływać u katolika takiej reakcji. Jesteśmy ludźmi wiary, i wybaczać dla praktyka to podstawa.A już w ogóle nie rozumiem o jakich akcjach piszesz??????????
       A co wspólnego twoim zdaniem ma SM ,krzyż i życie kościoła w Zielonce???
       Czy dostałeś może mandat za nie prawidłowe parkowanie pod kościołem,
       a może SM zrobiła coś złego któremuś z księży?????Wyjaśnij proszę bo nie kumam,
       znowu jakieś zarzuty z kręgu wiedzy tajemnej(ja wiem ale nie powiem).
       A i jeszcze jedno, SM to jednostka podległa miastu, więc dostaje kaskę z UM prawda???
       I dlatego niektóre działanie może podkreślam może narzucone jest z góry,np.wspomniane
       wcześniej na forum wyjazdy pod pomnik w Ossowie,czy też tamtejsze okolice.
       • 0mieszkaniec Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 22.12.10, 22:09
        Uciążliwość MOS-u to nie tylko problem bezpośrednich sąsiadów uruchamianego ośrodka.
        Młodzież z ośrodka ma uczęszczać do Miejskiego Gimnazjum, które jest dofinansowane przez gminę. Jakie problemy wynikną z dodatkowych 80 uczniów w gimnazjum? Przecież to jest dodatkowe 3 klasy, a więc wyższe dotacje do gimnazjum. Czy będzie to miało wpływ na warunki nauczania i bezpieczeństwa naszej młodzieży?
        Ktoś, kto zdecydował o powstaniu MOS-u na tak dużą skalę, powinien odpowiedzieć mieszkańcom o podjętych działaniach minimalizujących negatywne skutki dla mieszkańców, miasta a przede wszystkim dla naszej młodzieży.
        Dzisiaj wiemy, że ktoś ( osoba prywatna) na MOS-ie chce zrobić biznes, a skutki jego działalności przerzucić na mieszkańców i miasto.
         • pysia1977 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 29.12.10, 11:28
          Witam O otwarciu tego ośrodka gmina Zielonka dowiedziała się 2 tygodnie temu.Nie miała wpływu na otwarcie bo nikt gminy ani mieszkańców nie poinformował o zamiarach utworzenia tu ośrodka socjoterapii teraz ośrodek jest już otwarty i sam widziałem jak przywieziono wychowanka skutego w kajdanki i przypiętego do Policjanta .Ośrodek ten jest zarejestrowany w Wołominie przez powiat Wołomin. Jest to bomba zegarowa i jak zostanie zapełniony młodocianymi przestępcami to wybuchnie tego zdania jest większość rady miasta Zielonka oraz mieszkańców którzy dowiedzieli się o ośrodku.Taki ośrodek to kłopoty dla całej Zielonki wychowankowie uciekają i terroryzują mieszkańców i ich dzieci kradną wymuszają i biją, nie wspomnę o nie cenzuralnych wypowiedziach i narkotykach. Teren na tą placówkę nie jest przystosowany do przetrzymywania takiej ilości młodocianych przestępców "siatka wys. 160cm "brak wygłuszeń.W czwartek 30-12-2010 o godz.17.00 w urzędzie Miasta Zielonka odbędzie się spotkanie w tej sprawie im więcej mieszkańców przyjdzie tym lepiej .Trzeba się postarać i zamknąć ten ośrodek w przeciwnym razie nie będzie już spokojnej i bezpiecznej Zielonki. Ośrodek otworzyła prywatna osoba która ma nadzieje dobrze na tym zarobić. Podobno w początkowej fazie istnienia tego ośrodka ich wychowankowie mają uczęszczać z naszymi dziećmi do naszego Gimnazjum co wzbudziło protest dyrektora. Jeszcze raz zapraszam na spotkanie. Pozdrawiam .
        • jegor33 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 23.12.10, 13:11
         Z tego co wiem szkoły dostają finansowanie z budżetu państwa (tzw. subwencja oświatowa) w wysokości wynikającej z ilości uczniów. Pieniądze te trafiają do kasy gminy (jako zarządzającej szkołami), tak więc koszt nauki ludzi z MOS-u nie jest bezpośrednio przerzucony na mieszkańców Zielonki.
         Z tego też względu (tej subwencji oświatowej) szkoły konkurują ze sobą przy naborze uczniów - bo im ich więcej tym więcej kasy.
         Prawdopodobnie gmina ze swojej kasy też coś dokłada do tej subwencji, ale znaczną część kosztów funkcjonowania szkoły stanowią koszty niezależne od ilości uczniów (np. ogrzewanie), więc nowi uczniowie akurat tych kosztów nie zwiększą.
     • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 28.12.10, 16:01
      dabrowa51 napisał:

      > W katolickim kraju żyjemy?.Nie sadzę!.gdyby tak było,to staruszkowie modlący się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu nie byliby narażeni na ataki chuliganów.Policja i Straż Miejska nie patrzyłaby biernie co wyczyniają prowokatorzy.


      Masz rację. Gdybyśmy żyli w katolickim kraju, sekta odprawiająca swe obrzędy nie stałaby pod krzyżem dłużej niż 5 minut. Wieni by ja pogonili. Ale, na szczęście, żyjemy w NORMALNYM (w miarę) kraju i "staruszek Bulski" mógł spokojnie pleść androny do kamery, a reszta "obrońców" opluć księży realizujących polecenie biskupa...
      W katolickim kraju skończyliby na stosie...
      • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 28.12.10, 16:20
       Marek-k84,Twoja opinia o nietolerancji,o "stosach" ma się nijak do rzeczywistości.To bojówki Biedronia biły polską, katolicką młodzież w pociągach tylko za to,że z narodowymi flagami jechała do Warszawy na Marsz Niepodległości.To niby tolerancyjni "europejczycy" spod znaku gejów,lesbijek i anarchistów wszelkiej maści nie dopuścili do przeprowadzenia Marszu wcześniej ustaloną trasą.I służby porządkowe NIE ZAREAGOWAŁY.Czyli władza ZAAKCEPTOWAŁA łamanie prawa przez "europejczyków".Te bajeczki o "stosach" wpisują się dokładnie w antypolski nurt Grossa,Michnika,braci Bielskich i innych kosmopolitów.
       • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 28.12.10, 18:37
        "Biedronie" i "Krzyżowcy" to dwa końce tego samego kija. Taka sama ekstrema tylko pod róznymi sztandarami.
        Sabat pod krzyżem i blokada manifestacji Narodowców to dokładnie takie same zachowania. Jedni i drudzy, gdyby dać im władzę, zamknęliby pozostałych w gettach.
        Na szczęście, jest to margines. Bez większego znaczenia poza hałasem.
        • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 29.12.10, 08:58
         Totalnie zakłamujesz fakty.Ci jak nazywasz"Krzyżowcy" nie wchodzili do knajpy Gesslerów i nie nawracali ani krzyzem, ani różańcem, ani przemocą ćpunów i kochających inaczej, do swoich przekonań.Było odwrotnie ...... to uczestnicy libacji alkoholowych i narkotycznych przychodzili pod krzyż by naruszać spokój i ład społeczny.Zachowywali się prowokacyjnie.Byli agresywni. Te zachowania NIE MIAŁY NIC WSPÓLNEGO z tolerancją ! ! ! !.Póki co trzymanie w ręku różańca czy krzyża na ulicy nie jest PRAWEM ZAKAZANE.Natomiast publiczne obnażanie się i picie alkoholu tak. A do takich EKSCESÓW dochodziło na Krakowskim. Ale służby porządkowe nie reagowały na ewidentne łamanie prawa ! ! ! !.Realizowały PARTYJNE,polityczne zalecenia władzy.
         • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 09:25
          dabrowa51 napisał:

          > Totalnie zakłamujesz fakty.Ci jak nazywasz"Krzyżowcy" nie wchodzili do knajpy Gesslerów i nie nawracali ani krzyzem, ani różańcem, ani przemocą ćpunów i kochających inaczej, do swoich przekonań
          ....

          i oczywiscie nie opluli księży chcacych wykonac polecenie biskupów....
          Ale oczywiscie Ty masz patent na prawdę. Jesli zas fakty (jak chocby ten) jej przeczą to... tym gorzej dla faktów...
          Nazywam ich "krzyzowcami" gdyz z wiara katolicka ich zachowanie nie ma nic wspólnego
          • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 15:32
           Owi księża-patrioci wcale nie realizowali postanowienia Episkopatu,bo stanowisko Episkopatu było takie jak tych ludzi spod krzyża!.Księża ci nie byli wcale opluwani.... .Fakt,że krzyczano na nich "zdrajcy" .Nikt nie posunął się do zniewagi cielesnej.To jest Twoje kolejne kłamstwo!.Ci księża byli zaskoczeni sytuacją.Zostali wmanipulowani w coś,czego nie byli w stanie zrozumieć !. W końcu, zmieszani całym zajściem odstąpili od "zabrania krzyża".
           • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 15:54
            dabrowa51 napisał:

            > Owi księża-patrioci wcale nie realizowali postanowienia Episkopatu,bo stanowisk
            > o Episkopatu było takie jak tych ludzi spod krzyża!.Księża ci nie byli wcale op
            > luwani.... .Fakt,że krzyczano na nich "zdrajcy" .Nikt nie posunął się do zniewa
            > gi cielesnej.To jest Twoje kolejne kłamstwo!.Ci księża byli zaskoczeni sytuacją
            > .Zostali wmanipulowani w coś,czego nie byli w stanie zrozumieć !. W końcu, zmie
            > szani całym zajściem odstąpili od "zabrania krzyża".

            Było plucie i to było WIDAĆ. Nie odeszli zmiesznia lecz zostali przegnani przez "wiernych"...
            To co Ty wypisujesz to zwykłe marzenia.
            Tak zwani obrńcy krzyża znieważyli kapłanów wykonujących polecenie biskupa. NIeważyli zarówno słowem jak i czynem. Tym samym właśnie postawili sie poza nawiasem wiary...
       • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 28.12.10, 18:40
        dabrowa51 napisał:

        ....Czyli władza ZAAKCEPTOWAŁA łamanie prawa przez "europe
        > jczyków".Te bajeczki o "stosach" wpisują się dokładnie w antypolski nurt Grossa
        > ,Michnika,braci Bielskich i innych kosmopolitów.

        ta sama włądza ZAAKCEPTOWAŁA łamanie prawa przez "obrońców krzyża" i innych quasikatolików
         • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 09:29
          keszelm napisał:

          > marek_k84 napisał:
          >
          >
          > > ta sama włądza ZAAKCEPTOWAŁA łamanie prawa przez "obrońców krzyża" i inny
          > ch qua
          > > sikatolików
          >
          > Widać, że boli Cię ten krzyż. Niektórzy dosyć szybko zmieniają zdanie.


          boli mnie podszywanie sie pod katolików luldzi, którzy o wierze i jej podsawowych przejawach nie maja zielonego pojęcia.
          Krzyz został postawiony spontanicznie, w odruchu serce.
          W jego obronie stanęli ludzie, którym blizej do Szatana niz Krzyza... Ich zachowanie odwróciło i zbeszczeszciło ten krzyz.
          Polecam lekturę Biblii i Katechizmu Koscioła Katolickiego, a nie sekciarza z Torunia (Turonia?).
          Moze, jesli zrozumiesz tekst i jego przesłanie, zauwazysz róznicę miedzy modlitwą, a woodoo
          • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 15:19
           Nie wiem za kogo ty się uważasz,ale wydajesz takie opinie o katolikach jakbyś był co najmniej Zwierzchnikiem Kościoła Katolickiego. Nie słyszałem stanowiska papieża Benedykta XVI ani wcześniej JP II o tym ,że Radio Maryja jest sektą !.Jak łatwo przychodzi ci ferowanie wyroków.Oczywiście robisz to z pełną świadomością ,z poczuciem bezkarności.To jest taka "tania odwaga" małych ludzi.Oczywiście w Twoim mniemaniu to co czymisz to nie jest jad i nienawiść,to "język miłości" , typowy dla Niesioła,Palikota,Grasia,Czumy czy Sekuły.To sa rozumiem Twoi wzorce.
       • free.miklas Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 29.12.10, 23:48
        dabrowa51 napisał:

        > Marek-k84,Twoja opinia o nietolerancji,o "stosach" ma się nijak do rzeczywistoś
        > ci.To bojówki Biedronia biły polską, katolicką młodzież w pociągach tylko za to
        > ,że z narodowymi flagami jechała do Warszawy na Marsz Niepodległości.To niby to
        > lerancyjni "europejczycy" spod znaku gejów,lesbijek i anarchistów wszelkiej maś
        > ci nie dopuścili do przeprowadzenia Marszu wcześniej ustaloną trasą.I służby po
        > rządkowe NIE ZAREAGOWAŁY.Czyli władza ZAAKCEPTOWAŁA łamanie prawa przez "europe
        > jczyków".Te bajeczki o "stosach" wpisują się dokładnie w antypolski nurt Grossa
        > ,Michnika,braci Bielskich i innych kosmopolitów.


        Pasuje tylko zaśpiewać słyszane na Krakowskim "ojczyznę wolna racz pis-owi zwrócić Panie...".
        Teraz oberwę że jestem za PO, ale chyba nie tylko ja, bo jak wytłumaczyć fakt że młody
        pan Krzysztof S lider PO w mieście dostał się do sejmiku.Może jednak tylko ja poparłem
        kandydata z Zielonki i dzięki temu mamy wicemarszałka z naszego miasta.
         • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 09:30
          dabrowa51 napisał:

          > Próżne są Twoje nadzieje. Z manipulatorem /"ojczyznę wolną racz PIS_OWI zwrócić
          > Panie ... " dyskutować nie zamierzam.Nie ma sensu.
          Oczywiście, gdyz i tak nie pojmiesz. Najpierw trzeba odrzucić nienawiść, którą zioniesz gdy ktoś nie zgadza się z Twoimi fantasmagoriami
          • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 30.12.10, 15:43
           marek_k84 napisał:

           > dabrowa51 napisał:
           >
           > > Próżne są Twoje nadzieje. Z manipulatorem /"ojczyznę wolną racz PIS_OWI z
           > wrócić
           > > Panie ... " dyskutować nie zamierzam.Nie ma sensu.
           > Oczywiście, gdyz i tak nie pojmiesz. Najpierw trzeba odrzucić nienawiść, którą
           > zioniesz gdy ktoś nie zgadza się z Twoimi fantasmagoriami
           Twoje niektóre wypowiedzi ,w tym ta właśnie,to nie tylko "nienawiść" , ale przejaw wyższości.Czy to sformułowanie " ty i tak nie pojmiesz" to język porozumienia?.To jest ta otwartość i tolerancyjność "europejczyka" ?.Dla mnie to zaścianek,ciemnogród a nawet elementy ksenofobii czy rasizmu.
             • zawsze.katinka Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 17.01.11, 23:31
              wazache napisał:
              Wczoraj ok godz 17,trzej młodzi ludzie brutalnie pobili chłopaka. Zrzucili go z peronów prawie pod pociąg,tylko pies jego skowyczał.Jemu też sie dostało Wyglądali na 16lat . To było straszne


              dabrowa51 napisał:

              W dniu 14.01.11 osobiście widziałem dwóch młodych mężczyzn jak demolowali tablicę informacyjną na terenie parafialnym.Było to ok. godz. 18;00 .


              A Wy na to spokojnie patrzyliście? Z Waszych relacji nie wynika, żebyście się rzucili na pomoc :(
              • marek_k84 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 18.01.11, 08:21


               > wazache napisał:
               > Wczoraj ok godz 17,trzej młodzi ludzie brutalnie pobili chłopaka. Zrzucili go z peronów prawie pod pociąg,tylko pies jego skowyczał.Jemu też sie dostało Wyglądali na 16lat . To było straszne

               >
               > dabrowa51 napisał:
               >
               > W dniu 14.01.11 osobiście widziałem dwóch młodych mężczyzn jak demolowali tablicę informacyjną na terenie parafialnym.Było to ok. godz. 18;00 .


               1. Czy jakieś znaki na niebie bądź ziemii wskazują na związek z rzeczonym MOS-em? Jakoś i bez niego bywa w Zielonce "rozrywkowo". Szczególnie w parku nocami, na Gliniankach latem, na ławeczkach osiedlowych.
               2. Dyskusja nie powinna dotyczyć "czy ma toto być", tylko, "czy toto powstaje w zgodzie z przepisami" i jeśli tak to "jakie rekompensaty (np. inne inwestycje) przewidziano dla Zielonkowian za tak uciążliwe towarzystwo"....
               • poljatka7 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 27.01.11, 19:07
                I co teraz mamy zrobić.My mieszkańcy nic nic nie zrobimy.To nasza władza ma teraz pole do popisu niech to wyjaśni ze Starostwem, podobno tam własnie zapadły takie decyzje.Nikt nas nie pytał o zdanie ,a o bezpieczenstwie naszych dzieci tez nikt nie pomyślał.Oczywiscie gdzie się znajduje ten ośrodek jak by inaczej na siwkach.Zlikwidowano ''Z'' ,a dodano atrakcji.Takie miejsca też muszą być tylko dlaczego na siwkach najbardziej zaniedbanej części Zielonki.
              • dabrowa51 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 29.01.11, 12:57
               Katinka,to nie jest miejsce na przechwałki.Ja pisałem o fakcie którego byłem świadkiem.Bądź pewna,że tego ot tak sobie nie zostawiłem.Ale nie jestem też idiotą i nie będę się rzucał z gołymi rękoma na kilku osiłków.Chociaż mam już i takie zdarzenie,że zaprowadziłem kiedyś na posterunek policji w Zielonce jednego z dwu złodziei,którzy ukradli skarbonkę z kościoła.Drugi co prawda uciekł,ale zatrzymany podał namiary kolegi.
  • 1234alex Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 27.01.11, 22:25
   Mili Państwo,
   wczoraj usłyszałam w Gimnazjum, że kuratorium wobec braku argumentów (sit!) nie przychyliło się do wniosku dyrekcji szkoły o to, aby wychowankowie prywatnego ośrodka wychowawczego (czy tam socjoterapii jak to się ładnie teraz i nowocześnie nazywa) nie uczęszczali do Gimnazjum.
   Mamy perspektywę, że po feriach zacznie się uczyć w Gimnazjum około 40 wychowanków tego ośrodka - których widujemy już na naszych ulicach w kapturach, potężnych panów, przeskakujących przez płot tego ośrodka, ubliżających już sąsiadom, konwojowaych przez ochronę.
   Apeluję do Państwa o poparcie protestu przeciw włączeniu tej młodzieży do grona uczniów naszego Gimnazjum.
   Ośrodek jest prywatny - prosimy zatem władze ośrodka aby stworzyły swoim wychowankom prywatną szkołe na terenie ośrodka.
   O istnienie dalsze ośrodka w naszej Gminie nie martwię się już dziś, bowiem uciążliwość jego wychowanków, mimo dobrych chęci kadry i właściciela szybko da się wszystkim "prawym"mieszkańcom naszego miasta tak we znaki, że zaczną pracować nad zmianą jego lokalizacji.
   Proszę wszystkich, którym zależy na naszych dzieciach - piszcie do Burmistrza, aby wreszcie zajął się skutecznie tą sprawą!!!!!!!! Od grudnia, kiedy to pojawił się problem nie wiemy nic o jakichkolwiek skutecznych działaniach w sprawie!
   Piszcie: twojglos@zielonka.pl


   • amelka1974 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 28.01.11, 10:52
    Czegoś tu jednak nie rozumiem. Czy zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi odległość sklepów monopolowych od placówek oświatowych nie powinna być regulowana ? W zezwoleniu na sprzedaż alkoholu wydawanym przez Zielonkowski UM napisane jest, że podstawą prawną na uzyskanie takiego zezwolenia jest:
    Uchwała Nr II/11/06 Rady Miasta Zielonka z dnia 6 grudnia 2006 r.w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży oraz uchwała Nr II/3/02 Rady Miasta Zielonka z dnia 21 listopada 2002r. w sprawie zasad
    usytuowania na terenie Miasta Zielonka miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.


    Sprawdziłem uchwałę Nr II/3/02 Rady Miasta Zielonka z dnia 21 listopada 2002r.do wglądu tutaj i napisane w niej jest, że:
    § 2
    "Punkty sprzedaży napojów alkoholowych nie mogą być usytuowane na targowiskach położonych na terenie miasta oraz w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych, medycznych, domów kultury, świetlic młodzieżowych, kościołów, kąpielisk, basenów, stacji i przystanków kolejowych"

    Czy takie prawo nie obowiązuje w dwie strony ? Jeśli w danym miejscu prowadzony od jakiegoś czasu jest sklep w którym legalnie na podstawie wydanego zezwolenia sprzedawane są napoje alkoholowe to czy usytuowanie tam placówki oświatowej powinno mieć miejsce ? Osoby niewtajemniczone informuję, że w bezpośrednim sąsiedztwie placówki funkcjonuje sklep monopolowy. Myślę, że definicja "Młodzieżowy ośrodek socjoterapii" w całości wyczerpuje znamiona zarówno placówki oświatowej jak również świetlicy młodzieżowej. Czy podejmując decyzję o lokalizacji władze powiatu wzięły to pod uwagę ? Czy właścicielowi tego punktu sprzedaży alkoholu zostanie odnowiona licencja na sprzedaż biorąc pod uwagę, że po sąsiedzku ma szkołę ? (która de facto funkcjonuje w budynku, którego przeznaczenie jest zupełnie inne) ?

    Problem zaczyna być poważny bo również doszły mnie słuchy (i to od osób których nie posądzałbym o fantazjowanie na ten temat), że jest już co najmniej kilka incydentów związanych z "pensjonariuszami" tego ośrodka.

    pozdrawiam, RM

  • lemonfruit Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 08.02.11, 06:05
   Dlaczego chcą posyłać dzieci do naszego gimnazjum skoro w warszawskim kuratorium zarejestrowali swoje własne Gimnazjum Specjalne?
   Współczuję rodzicom naszych gimnazjalistów. Nienajwyższy (sądząc po wynikach) poziom naszej szkoły pogorszy się jeszcze bardziej, bo nawet jedno takie dziecko potrafi rozbić klasę i uniemożliwić prowadzenie lekcji.
   • nika004 Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 21.03.11, 21:37
    Nie wiem co dalej...nic nie słyszałam ale w sobote jadąc Marecką samochodem minęłam 3 "typów" stojących na chodniku w otwartej bramie - dobrze ze byłam w samochodzie bo przejśc bałabym sie obok nich - papieros w zębach, zachowanie i wygląd pozostawiające duzo do życzenia - wiem nie ocenia sie ludzi po wyglądzie - ale tu naprawdę było widac kto to jest....współczuje osobom mieszkającym w pobliżu, matkom chodzącym na spacer z wózkami....czy ktos sie nad tym zastanawiałm nad bezpieczeństwem mieszkańców.....a swoją drogą skoro to jest zakład socjoterapeutyczny to wiadomo jak młodziez tam przebywa - to czy mogą oni tak swobodnie poruszac sie po mieście ? ...
  • sportif Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 25.03.11, 17:29
   minęło już trochę czasu od otwarcia ośrodka dla młodocianych kryminalistów i w małej mieścinie Zielonka nie da się nie zauważyć tej hołoty na ulicach. Okupowali osiedle Wolności - blokersi spuścili im wpie... teraz przenieśli się na Żabią i też kozaczą. Żabia już się na nich szykuje. Łażą na cmentarz. Kilka dni temu moją sąsiadkę, starszą babinę zaczepili na cmentarzu i chcieli 10zł. Babcia nie miała kasy, to ją wrzucili do pustej wymurowanej katakumby. Darła się w wniebogłosy i po kilku godzinach usłyszała ją jakaś inna kobieta, przy pomocy pana sprzedającego świece w pobliskiej budzie udało się babci wygramolić z dziury.
   Morał z tego taki, że idąc na cmentarz trzeba mieć przy sobie minimum 10zł.
  • sportif Re: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce 05.05.11, 17:22
   większość altanek na działkach bez dozoru w okolicach Siwek i Kolonii Nowa Zielonka została dokładnie sprawdzona przez tą trudną młodzież. Na Mazurskiej zdemolowali samochód, grupują się często w połowie ulicy Radiowej, Orlej, Kujawskiej, Drewnickiej i wieli innych pomniejszych uliczkach - prowadząc obserwacje co kto ma na podwórku.
     • tu-brzoza Straszne, doprawdy... 10.05.11, 13:04
      Lepiej mieć bandytów z zacnych rodzin, np. Pietrzaków, niż dać szansę dzieciakom, które najpewniej mają przesraną sytuację rodzinną. I gdzie mają się podziać? Najlepiej chyba na księżycu...
      Boicie się o swój spokój i majątki, a sami najczęściej wychowujecie bezdusznych bandytów :/
      Smutne to.
       • smoczunek Re: Straszne, doprawdy... 10.05.11, 16:32
        sportif napisał:

        > pal licho jakby to były dzieciaki z naszej okolicy czy powiatu, ale sęk w tym,
        > że nie są

        Ostatnia wypowiedź to chyba jakiś żart? Dwa lata temu na os. Wolności w sierpniu w godz. 16-17 zdemolowano mi samochód (stał pod blokiem) i co, wszystko jest OK bo to byli "nasi chłopcy"? Krew mnie zalewa jak czytam takie wpisy. Chuligani z Zielonki mogą rozrabiać bo są stąd, a z ośrodka nie, bo są przyjezdni???!!!! Ludzie, zastanówcie się trochę nad sobą albo puknijcie się w głowę!!!!!!
      • dabrowa51 Re: Straszne, doprawdy... 11.05.11, 10:07
       Problem tkwi w tym,ze nie możemy sobie poradzić z własna chuliganerią to po co jeszcze powiększać problem?.Wątpię także,że "kumulowanie" trudnej młodzieży w Ośrodkach może przynieść pozytywny skutek.Jeśli już to raczej odwrotny od założonego !.Przecież oni sobie nawzajem dają kiepski przykład.Osoba trudna powinna cały czas przebywać w środowisku osób które mogą być dla niej przykładem.Wówczas jest szansa,że się zmieni.Nigdy w Ośrodku.
       • kbednarczyk251244 Re: Straszne, doprawdy... 20.05.11, 23:48
        Szanowni Państwo.
        Jestem przerazona Waszymi opiniami na temat MOS w Waszym miescie. Szukam opinii,zdjeć czy czego kolwiek na ten temat i trafiłam tu. Czytam i nie moge sie połapac czy to osrodek socjoterapii czy wychowawczy. Bo z tego co wyczytałam bardziej przypomina "otwarty poprawczak" niz jaki kolwiek osrodek.Niestety mój syn równiez dostał do tego ośrodka skierowanie i teraz zastanawiam sie jak to bedzie.Z tego co Państwo piszecie rozumię,ze nie potrzebny jest taki osrodek w Waszej miejscowosci na dodatek,chodza bezkarnie po miescie i robia co chca.To co robia wychowawcy?Kto ich pilnuje?Jak zajmuja sobie codzienny czas? Jeśli tak jest naprawde jak piszą na forum to kto załozył osrodek,który nie przynosi założonych wczesniej efektów? Ja znam pojecie "socjoterapii" a to co Piszecie Państwo dalece odbiega od tego znaczenia. Dajac tam syna nie mam pewnosci czy po powrocie nie dostane jakims łomem za umieszczenie go tam?! Nie spodziewałam sie takiego wizerunku osrodka. Jestem zaskoczona ,że skoro jest tam taka młodziez (a są z całej Polski!!!) i nikt z nia sobie nie radzi to po co kto zakłada i daje rodzicom nadzieje na poprawe ich dziecka skoro takie wyzwanie dla załozycieli to nielada kłopot! Mam nadzieje ,ze jesli mój syn tam trafi,to nie spotam sie z którymś z Państwa w sadzie o dewastacje auta lub wybitej szyby w oknie...czego sobie i Państwu zyczę. Czy ten osrodek ma jakąs swoją strone int. abym mogła go zobaczyć ?
        • kbednarczyk251244 Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 00:21
         ...Jeszcze wtrące pare słów...niektórzy z Was chyba nie maja pojecia co oznacza trudna młodzież. Uwierzcie mi dzieciak dzieciakowi nie jest równy,a kazdy z tych dzieciaków ma dwa oblicza twarzy-jedno dla otoczenia -drugie dla domu.Te "produkty"(jak to ktos napisał) to nasze dzieci.Sami je wychowalismy lub usiłowalismy wychować .Do tego doszło otoczenie,telewizja itp.Mój syn ma 15 i cały czas cos robie aby go "naprostować".W moim miescie miesci sie najwiekszy zakład dla umysłow-chorych w Polsce i zakład poprawczy. Czy ktos z mieszkańców mojej miejscowosci pytał sie czy moze taka czy inna placówka powstac?.Nie! I nikt z tego powodu nie protestował.Bo pewnie i tak by to nic nie dało.A po drugie nie wywalalismy tych ludzi ani nie słyszałam akt szykanowania czy czegos w tym rodzaju. Poprostu sa i już! A co mieszkancy mieli podpalić te placówki z ludzmi tam przebywajacymi? A kto wie czy któreś z Waszych bliskich nie przebywało tam-tylko wstyd sie przyznać! (choc nie mam pojecia czemu ,choroba nie wybiera!) Placówka jak placówka osoby sie tam znajdujace potrzebuja pomocy osób trzecich. Jestem rodzicem jak kazde inne, kocham swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej.Ale czy z tego powodu ze moje dziecko porzebuje pomocy to jest "defekt produkcyjny" i nalezy go wyrzucic? A jakie sa państwa dzieci? Troche wyrozumiałosci....
          • kbednarczyk251244 Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 08:20
           Bardzo dziękuję!
           Własnie obejrzałam reportaz,ten pan ma nie tylko ten osrodek ale i inne jak i kino ,basen itp. mało tego 2 maja został dyrektorem....no to czegos nie rozumię?! skoro tak go spostrzegacie jako niodpowiedzialnego człowieka to jakim cudem udało mu sie az tyle osiągnąc? fart czy "szerokie plecy?".Zaskoczona jestem ze pan ,który z wykształcenia jest kulturoznawca otrzymał stan. dyr. placówki dla starszych osób? Trzeba miec inne wykształcenie, nabyta praktykę i wielkie pojecie o tym co sie robi. A nie tylko olbrzymia kieszeń i patrzec kto ile włozy.Skoro nie potrafi zadbac o straszych,schorowanych i nieradzacych sobie osobami to naprawde współczuje waszemu miastu takiej placówki jak MOS.To co tam musi sie wtedy dziac to pewnie przechodzi ludzkie pojecie.Ale z tego co wiem Burmistrz Miasta jak i cała społecznosc (waszego miasta) moze doprowadzic do likwidacji takiej placówki.A dzieciaki wedruja do innych miejsc.Chyba powinnam to zgłosic do swojego starostwa,ze nie chce aby syn był bardziej zdeprawowany niz jest.Taka placówka jak MOS powinna pomóc dziecku-młodziezy a nie doprowadzic do wychowania kolejnego rewelacyjnego złodzieja, huligana czy w niedalekiej przyszłosci morderce. Bo wychodzac z takiej jednostki nie wiadomo jaka przypadnie komu etykietka.........
           • margot150 Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 09:33
            Witam, jestem dyrektorem MOS-u, który budzi takie kontrowersje. Nie włączałam się do tej pory w dyskusje prowadzone na tym forum i pewnie nie robiłabym tego, gdyby nie list Mamy, która jest przerażona faktem, że Jej syn ma trafić do naszego Ośrodka. Po takich "rekomendacjach" internautów też pewnie bym była. Też jestem matką. Miła Pani - mieszkam w budynku MOS-u razem ze swoją 8 letnią córeczką. Moja córka przebywa z tymi "bandytami" na co dzień. Proszę nie sugerować się tym, co garstka osób pisze na forum, proszę zadzwonić do mnie, przyjechać, zobaczyć. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że na forum wypowiada się kilka osób, są to ciągle te same osoby, natomiast Zielonka, to nie tylko te osoby. Moi chłopcy nie wychodzą z Ośrodka bez opieki wychowawcy, nie wiemy nawet w którym miejscu jest cmentarz, na którym mieli niby zaatakować starszą Panią. Moi chłopcy byli posądzeni o próbę wykolejenia pociągu, okazało się, że to młodzież z Zielonki. Pani syn ma trafić do jakiegoś Ośrodka, bo tak postanowił Sąd, więc gdzieś musi trafić. Za kilka dni emitowany będzie film nagrany u nas przez lokalną telewizję, zachęcam do obejrzenia. Wszystkich zachęcam, mieszkańców Zielonki też. Moi chłopcy niczym nie różnią się od innej młodzieży, a jeśli już to tylko tym, że często mają tęsknotę w oczach. Za mamą, ojcem, za domem. Prowadzę Ośrodek w taki sposób, aby panowała tu rodzinna atmosfera, ale nic nie jest w stanie zastąpić DOMU. Rodzice moich wychowanków mogą przyjeżdżać w odwiedziny kiedy chcą i mogą, chłopcy otrzymują przepustki, kontakt z domem to podstawa procesu socjalizacji. Musiałabym długo pisać, ale zapewniam Panią, że coraz więcej osób z Zielonki przekonuje się, że nie stanowimy zagrożenia. Zatrudniam pedagoga, socjoterapeutę, psychologa, trenera od niwelowania zachowań agresywnych, animatora czasu wolnego i wspaniałych, młodych wychowawców. Jeśli zachce Pani dowiedzieć się więcej - zachęcam do kontaktu. I serdecznie pozdrawiam wszystkich, których dzieci musiały opuścić dom. Małgorzata Burdziłowska, dyrektor Ośrodka
            • baseciq Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 10:38
             Stek pustych frazesów. Rozumiem że widziane kilku i kilkunastoosobowe grupy młodzieży to podsyłane przez konkurencje specjalnie wyszkolone szwadrony? Do MOSu to niestety temu ośrodkowi to daleko. Wiem jak działają i jak wyglądają takie ośrodki z prawdziwego zdarzenia. I na pewno nie były to poprawczaki o złagodzonym rygorze.
             • waran3 Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 12:13
              baseciq napisał:

              > Stek pustych frazesów. Rozumiem że widziane kilku i kilkunastoosobowe grupy mło
              > dzieży to podsyłane przez konkurencje specjalnie wyszkolone szwadrony? Do MOSu
              > to niestety temu ośrodkowi to daleko. Wiem jak działają i jak wyglądają takie o
              > środki z prawdziwego zdarzenia. I na pewno nie były to poprawczaki o złagodzony
              > m rygorze.
              Przeczytałem to kilka razy i nic z tego nie rozumiem.
              O co chodzi z tymi grupami ?
              Jak powinien wyglądać MOS ?
              O co chodzi z tymi poprawczakami ?
              • baseciq Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 12:59
               Grupy młodzieży kursujące z i do MOSa są widywane ciągle przez mieszkańców Siwek. O konkretnych przypadkach nikt jeszcze nie mówił, ale mieszkańcy czują się niebezpiecznie.

               Jak powinien wyglądać MOS? Poszukaj informacji na temat Kąta w Aninie, czy starego SOSu na Grochowskiej. Ośrodki te to normalne szkoły, a nie poprawczaki do których się wysyła na drugi koniec polski dzieciaki by w nich siedziały. Jest to ewidentny sygnał dla młodego człowieka że zostaje gdzieś osadzony bo coś zrobił lub coś z nim jest nie tak. Nawet jeżeli nie ma tam ograniczonej wolności, człowiek taki czuje się jak zesłany gdzieś za karę. Gdzieś gdzie musi wytrzymać i swoje odbębnić aby wrócić w rodzinne strony.
               • waran3 Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 13:58
                baseciq napisał:

                > Grupy młodzieży kursujące z i do MOSa są widywane ciągle przez mieszkańców Siwe
                > k. O konkretnych przypadkach nikt jeszcze nie mówił, ale mieszkańcy czują się n
                > iebezpiecznie.
                **** To ze kursują to chyba nic nadzwyczajnego...

                >
                > Jak powinien wyglądać MOS? Poszukaj informacji na temat Kąta w Aninie, czy star
                > ego SOSu na Grochowskiej. Ośrodki te to normalne szkoły, a nie poprawczaki do k
                > tórych się wysyła na drugi koniec polski dzieciaki by w nich siedziały. Jest to
                > ewidentny sygnał dla młodego człowieka że zostaje gdzieś osadzony bo coś zrobi
                > ł lub coś z nim jest nie tak. Nawet jeżeli nie ma tam ograniczonej wolności, cz
                > łowiek taki czuje się jak zesłany gdzieś za karę. Gdzieś gdzie musi wytrzymać i
                > swoje odbębnić aby wrócić w rodzinne strony.
                ****Z tego co wiem MOS w Zielonce to nie poprawczak....

                Odnoszę wrażenie że kompletnie nie wiesz o czym piszesz a potem się dziwisz że ludzie się boją.
                • baseciq Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 16:35
                 I co z tego że MOS w Zielonce nie jest poprawczakiem?

                 Obawiam się że nie masz zielonego pojęcia jak funkcjonują MOSy Warszawskie.

                 To są normalne szkoły, placówki oświatowe, gdzie dzieciaki są pod opieką psychologów. Zaczyna się od normalnych lekcji, prowadzonych zarówno przez nauczyciela jak i przez psychologa, który obserwuje zachowania młodzieży i na bieżąco reaguje na wszystkie sytuacje, a kończy się na obowiązkowych zajęciach pozalekcyjnych gdzie stara się dziecko zainteresować czymś w czym dziecko mogłoby się w jakiś sposób realizować. Do tego dochodzi opieka psychologiczna. Ale te dzieci idą po prostu do szkoły. Może i do specjalnej, ale przystosowanej do ich problemów, a nie są za karę wysyłane do jakiegoś ośrodka. Ciężko zrozumieć subtelną różnicę, pomiędzy naszym ośrodkiem a normalnymi MOSami?
          • sandra1_1988 Re: Straszne, doprawdy... 21.05.11, 09:08
           Nie rozumiem podejścia większości państwa do tej młodzieży. Ja mam 23 lata i mam 16 letniego brata który ma trafić do tego ośrodka socjoterapii. Jest jak najbardziej normalnym dzieckiem z normalnego domu, fakt trochę się pogubił w tym wszystkim. Moim zdaniem to ewidentna wina otoczenia i szkoły. Dzieci są teraz niestety za bardzo uświadamiane przez szkołę o swoich prawach, a nie uczone jakie są ich obowiązki. Nie zawsze mógł liczyć na pomoc nauczycieli, został zniechęcony już w podstawówce. jednej takiej sytuacji byłam świadkiem kiedy brat spóźnił się na lodowisko po wejściu pan ochroniarz zaczął go szarpać i gdyby nie to że odwiozłam brata i byłam na miejscu bo nauczyciele nie zareagowali na to a powodem tej sytuacji był zwykły brak legitymacji, po takiej sytuacji utwierdza się właśnie dzieci że nie mogą liczyć na pomoc nauczycieli. Wielokrotnie był utwierdzany przez szkołę że nie czeka go żadna przyszłość wręcz przeciwnie, zniechęcili go do życia. Ma bardzo niską samoocenę. Kiedy mama zwracała się już dawno o pomoc do szkoły i innych placówek to spotykała się tylko z rozkładaniem rak zero jakiejkolwiek pomocy, a to jest naprawdę bardzo uczuciowy chłopak, nie jakiś tam chuligan, już dawno mogli pomóc i zapobiec trafieniu do takiego ośrodka, ale cóż teraz już za późno mam tylko nadzieję że będzie to dobry ośrodek który będzie potrafił pomóc tym dzieciom bo większość to jeszcze dzieci. Więc nie można ich porównywać z jakimiś tam bandytami, trzeba im pomóc póki jeszcze są młodzi, a państwa podejście jest co najmniej nie na miejscu bo dziecko każde z państwa może spotkać coś takiego. Czego nikomu nie życzę. Trochę wyrozumiałości dla tych dzieci
           • margot150 Trzeba czasu na wszystko:) 21.05.11, 09:43
            ...zdaję sobie sprawę z tego, że musi upłynąć trochę czasu, żeby mieszkańcy Zielonki przyzwyczaili się do naszej obecności na Ich terenie. Ale wierzę w to, że z czasem moja i "zielonkowska" młodzież będzie biegała po jednym boisku za piłką. Pewnie jeszcze niejeden wspólny mecz przed nami:). Musimy tylko panować nad niezdrowymi emocjami, ja nie jestem z Zielonki, zostawiłam 100 km dalej swój dom, swojego 22-letniego syna i 24-letnią córkę i przyjechałam tu mieszkać. Czułam się obco, bo w moim mieście jestem pani Małgosia, tutaj - dyrektor "trudnej młodzieży". Ale jest coraz lepiej. Mam świetnych sąsiadów, moja córka ma koleżanki z klasy, ludzie mówią mi dzień dobry i się uśmiechają.Będzie dobrze, musimy tylko dać sobie szansę:) Pracuję 30 rok w zawodzie i wiem, że generalnie ludzie mają w sobie całe pokłady dobra. Pozdrawiam. Małgorzata Burdziłowska, dyrektor MOS
            • dabrowa51 Re: Trzeba czasu na wszystko:) 21.05.11, 12:51
             Pani Dyrektor !.Ma Pani 30 lat praktyki, to powinna też Pani doskonale rozumieć reakcje ludzi . Ten budynek nie był przeznaczony na MOS !.Powstanie Ośrodka było trzymane w tajemnicy do ostatniej chwili.Nie było żadnych konsultacji,żadnej akcji uświadamiającej !.Kompletne zaskoczenie lokalnej społeczności.Z wypowiedzi burmistrza wynika,że miasto także nic o MOS nie wiedziało!.Chyba Pani przyzna,że tak być NIE POWINNO !.Wiem,że próba "wprowadzenia" tej trudnej młodzieży do miejskiego gimnazjum nie powiodła się!.Nic Pani o tym nie wspomina !.To,że zostawiła Pani dwoje swoich dorosłych dzieci nie jest żadnym argumentem.Nie wiem czy zrobiła to Pani z pasji czy dla pieniędzy !.To,że mieszka z panią 8-letnia córka, to też nie jest żaden dowód na to,że niebezpieczeństwa nie ma.Na terenie MOS oni nie są incognito.Zupełnie inaczej sprawia przedstawia się gdzieś w zakamarkach miasta. Faktem jest,że teraz pojawiły się na mieście grupki podejrzanie zachowujących się młodych ludzi.Przedtem ich nie widywałem.Żadnego wychowawcy z nimi NIE MA.
             • margot150 Re: Trzeba czasu na wszystko:) 21.05.11, 14:43
              Napisałam na forum, chcąc przedstawić argumenty drugiej strony. Przedstawiłam i nie mogę przecież nic więcej zrobić. Jestem tutaj od lutego, najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o fatycznym stanie rzeczy i "bytności" grup chłopców z MOS-u na mieście byłaby Policja. Jak dotąd - to my zostaliśmy zaatakowani - raz wyważono nam drzwi wejściowe w środku nocy kontenerem, po czym na budynek wpadli pijani agresorzy, którzy uderzyli wychowanka w twarz, drugi raz na dworcu PKP gdy wracaliśmy z wycieczki z Warszawy, trzeci - gdy wychowawczyni z trzema wychowankami szła zaprosić proboszcza na wielkanocne "jajeczko" i została zwyzywana przez młodziana jadącego dobrym samochodem. I w ten oto sposób ja także opisałam swoje spostrzeżenia co do kultury młodzieży z Zielonki. A ponieważ wiem, że dyskusje na forum nie wnoszą nic dobrego, dlatego też rezygnuję z tej formy kontaktu, życząc Państwu i sobie jak najmniej problemów z "moją" lub "Państwa" młodzieżą. Pozdrawiam. M.B.
              • kapitanmalma Re: Trzeba czasu na wszystko:) 21.08.11, 19:21
               Ta ta ta ta ta. Policja Zielonkowska też jest u was w ośrodku częstym bywalcem i nie dla tego że przywożą kogoś nowego. Pewnie prelekcje prowadza na temat dobrego wychowania po 23.00.
               Straż Miejska też była u was parę razy jak się młodzież pobiła w środku?? Czyż nie?? Czy też pani zarzuci mi stek bzdur?? Poza tym skoro w ośrodku sobie z nimi nie dajecie rady w parę osób to jak ma zapanować nad nimi jeden wystraszony wychowawca na wycieczcie gdzie ich jest 6-ciu.
             • kbednarczyk251244 Re: ....?..... 21.05.11, 14:47
              Czytam Państwa wypowiedzi i nadal nie mam własnego zdania.Opinie Państwa są bardzo podzielone.Bardzo dziekuje Pani Dyrektor o wyrazenie własnego zdania,ja napewno syna sama odwioze (mogła bym przez policje ,ale sama chce zobaczyc w jakie rece oddam dziecko),a wtedy tez bede miała okazje porozmawiac z Pania.Ja jestem w identycznej sytuacji jak pani "sandra1_1988". Sama tez byłam świadkiem kiedy to pani od j.angielskiego na lekcji wyzywała mego syna od debili i nieudaczników życiowych,ze przez takich jak on musi tracic wypłate na zakupy w aptece aby do domu nie wnosic złosci. Jak wparowałam do klasy,potem po pania dyrektor...nauczycielka nie wiedziała co robic. Stała jak otępiała.Wtedy wszystko sie zaczeło.Była to 6 kl. podstawówki.A ze dzieki mojemu synowi szkoła zdobywała puchary w dziedzinach sportowych tego nie pamietali. Biegał na kazde skinienie ,nawet po zakupy.Sama go raz przyłapałam na miescie kiedy to biegał z lisa zakupów co komu.Jak było cos gdzies do załatwienia czy zrobienia wszedzie był mój syn brany,a potem sama szkoła go doprowadziła do stanu ,gdzie dzis musze go wywiesc z własnego domu. W dodatku uczy sie na 4-5,a z w-f ma 6!!! Ja mam tylko nadzieje ze osrodek nie jest az tak zły jak go Państwo opisujecie . Niedługo (bo juz kwestia 2 tyg.)sama bede mogła sie przekonac,a po drugie mam dobre relacje ze synem i wiem ze jak bedzie źle sie dziac to mi o tym powie.Z wyrazami szacunku dla wszystkich Państwa,dziekuje że mogłam sie co kolwiek dowiedzieć. Pozdrawiam sedercznie.
              • sandra1_1988 co za ludzie... 21.05.11, 15:29
               Najgorsze jest to, że większość tych ludzi którzy się wypowiadają na tym forum chyba nigdy nie miała styczności z taką młodzieżą i nie wiedzą o tym że to są normalni ludzie nie jacyś tam chuligani mają swoje uczucia i pisząc o nich w ten sposób obrażają ich i nas robiąc z nas rodziny patologiczne. Nie rozumiem też dlaczego, aż tak się bronicie przed tym ośrodkiem. To nie jest ośrodek poprawczy tylko SOCJOTERAPEUTYCZNY
               • baseciq Re: co za ludzie... 21.05.11, 16:43
                To dlaczego ma formę ośrodka, a nie placówki oświatowej? Miałem styczność z taką młodzieżą. Niezależnie od rodzaju problemów, opieka nad taką osobą powinna być kompleksowa. Od sytuacji i podejścia rodziny do sytuacji w szkole. A co z kontaktem z rodziną?
                • milyzorro Re: co za ludzie... 22.05.11, 22:58
                 fiestawzielonce napisała:

                 > Ja widziałam "młodzież" z takiego ośrodka.... Kopali emerytkę za kilka złotych.
                 > ..


                 a ja oglądałem kilka reportaży o "młodzieży " z dobrych katolickich rodzin ...kopali emerytkę bez powodu.
                 • sandra1_1988 Re: co za ludzie... 23.05.11, 01:11
                  Ok tak właśnie jest, ale nie sądzę żeby ocenianie wszystkich tych dzieciaków na przykładzie tych zdarzeń było poprawne. Ja mieszkam z 16 letnim bratem który został skierowany do tego ośrodka i nie robił ani nie robi nikomu krzywdy nie jest także z rodziny patologicznej
                 • dabrowa51 Re: co za ludzie... 23.05.11, 11:03
                  Jasne!.Nie zaznaczyłeś jeszcze,że ich rodzice byli wiernymi słuchaczami RM i TV Trwam !.Co potrafią zrobić media w głowach niektórych forumowiczów."Trudna młodzież" to nie jest problem tylko rodzin patologicznych,ani też "dobrych domów" /nieistotne czy katolickich,czy masońskich czy muzułmańskich albo żydowskich/. W KAŻDEJ rodzinie może znaleźć się taki "rodzynek".I nie o tym jest ten wątek,ale o tym,że Zielonka dostała w prezencie MOS, gdzie kumuluje się trudną wychowawczo młodzież z .... całej Polski.Miasto /urząd/ i społeczeństwo jest tym ZASKOCZONE !.Decyzja bez konsultacji społecznych jest LEKCEWAŻENIEM mieszkańców !.Najprawdopodobniej zostały złamane procedury !.Osobiście wyrażam obawę,że przebywanie dużej grupy młodzieży z problemami w jednym miejscu wpłynie UJEMNIE na ich proces wychowawczy !.Następuje proces jaki można zaobserwować u osób odsiadujących wyroki w więzieniach !.Następuje równanie do ... najgorszych.
                  • milyzorro Re: co za ludzie... 23.05.11, 12:08
                   dabrowa51 napisał:

                   > Jasne!.Nie zaznaczyłeś jeszcze,że ich rodzice byli wiernymi słuchaczami RM i TV
                   > Trwam !.Co potrafią zrobić media w głowach niektórych forumowiczów.                   Jeśli pijesz do mojej wypowiedzi to masz chyba jakieś fobie jak tylko pojawi się słowo katolik.
                   Nie zaznaczyłem że rodzice, rodzeństwo byli wiernymi słuchaczami RM , co nie znaczy że nie ma takich przypadków( nawet w Zielonce ). Nie to było sensem tej odpowiedzi ale obalenie stereotypu wygłoszonego przez "fiestawzielonce"[/b]

                   "Ja widziałam "młodzież" z takiego ośrodka.... Kopali emerytkę za kilka złotych... "

                   W dalszej swojej wypowiedzi zawarłeś to samo co ja: (wyluzuj !!!)

                   dabrowa51 napisał:

                   "Trudna młodzież" to nie jest problem tylko rodzin patologicznych,ani też "dobrych domów"
                   /nieistotne czy katolickich,czy masońskich czy muzułmańskich albo żydowskich/.
                   W KAŻDEJ rodzinie może znaleźć się taki "rodzynek".


                   Nie powielajmy stereotypów, nie straszmy ludzi "hordami bandziorów z MOS".Teraz każda grupka młodzieży to ci z ośrodka którzy sieją postrach w mieście. Reagujmy na realne zagrożenie a nie na wydumane.Nie każda wybita szyba, złamane drzewko czy wywalony kosz ze śmieciami to dzieło tych z ośrodka.wśród naszych mieszkańców byli , są i będą tacy którzy mają nie tylko problemy ze szkołą , ale i wyroki kryminalne.
                   To w pewien sposób naturalne że ludzie boją się nieznanego , ale podsycanie nienawiści do kogokolwiek bez konkretnych powodów jest nieludzkie.Lepiej te dzieciaki poznać i wciągnąć w życie miasta niż izolować.Uda się albo nie ale warto spróbować.Lepsze to niż lęk przed nieznanym.

                   • dabrowa51 Re: co za ludzie... 23.05.11, 12:51
                    Na antykatolickie fobie wskazuje Twoja wypowiedź. Przecież wyznanie sprawców ani ofiary rozboju NIE MA nic do rzeczy !. Po co więc kierujesz temat w tę stronę !.Problem wiary to sprawa indywidualna .Nie widzę powodu do takich "wrzutek" w zasadniczy temat uciążliwości Ośrodka dla mieszkańców miasta.Wyznaję zasadę,że lepiej martwić się przed faktem,niż po.Przed faktem można dyskutować jak uniknąć najgorszego.Po fakcie można składać jedynie ..... wyrazy współczucia .
                    • milyzorro Re: co za ludzie... 23.05.11, 13:38
                     dabrowa51 napisał:

                     > Na antykatolickie fobie wskazuje Twoja wypowiedź. Przecież wyznanie sprawców an
                     > i ofiary rozboju NIE MA nic do rzeczy !. Po co więc kierujesz temat w tę stronę
                     > !.Problem wiary to sprawa indywidualna .Nie widzę powodu do takich "wrzutek" w
                     > zasadniczy temat uciążliwości Ośrodka dla mieszkańców miasta.Wyznaję zasadę,że
                     > lepiej martwić się przed faktem,niż po.Przed faktem można dyskutować jak unikn
                     > ąć najgorszego.Po fakcie można składać jedynie ..... wyrazy współczucia .
                     • kama2201 Likwidacja ośrodka?. 19.08.11, 20:32
                      W najnowszych Wieściach Podwarszawskich jest artykuł o tym że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma wątpliwości co do legalności powstania tego ośrodka.PozdKM.
                       • kapitanmalma Re: Likwidacja ośrodka?. 21.08.11, 20:12
                        Ta ta ta ta ta. Policja Zielonkowska też jest u was w ośrodku częstym bywalcem i nie dla tego że przywożą kogoś nowego. Pewnie prelekcje prowadza na temat dobrego wychowania po 23.00.
                        Straż Miejska też była u was parę razy jak się młodzież pobiła w środku?? Czyż nie?? Czy też pani zarzuci mi stek bzdur?? Poza tym skoro w ośrodku sobie z nimi nie dajecie rady w parę osób to jak ma zapanować nad nimi jeden wystraszony wychowawca na wycieczcie gdzie ich jest 6-ciu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka