Dodaj do ulubionych

XI sesja Rady Miasta Zielonka

31.08.11, 14:18
Sesja zaczęła się od zmian w porządku obrad:
- Przewodniczący Rady Miasta zaproponował zmianę uchwały dotyczącą wyboru komisji budżetu z uwagi na uchylenie przez wojewodę zapisu dotyczącego składu ( moje wezwanie na: itv12.pl/main/wiecej) oraz podjęcie uchwały o składzie tej komisji.
- na wniosek radnej J. Bartczak usunięto projekty uchwał dotyczące ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza oraz wysokości diet dla radnych.
- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej p. Danuta Kuczyńska wniosła o wprowadzenie do porządku sesji uchwał dotyczących kontroli:
1) „Problemowa kontrola Urzędu Miasta Zielonka – gospodarka finansowa w 2010r.”
2) „ Kontrola i ocena realizacji umowy zawartej przez Gminę Zielonka ze Spółdzielnią Mieszkaniową Kolonia Brzezinki”

Wniosek został odrzucony.

- ja wniosłem o wprowadzenie projektu uchwały o odmowie zatwierdzenia taryf. Uchwalono odmowę zatwierdzenia taryf

Ponadto w porządku obrad był projekt uchwały dotyczący likwidacji Straży Miejskiej. Projekt został odrzucony.
Obserwuj wątek
  • piorek Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 14:23

   Podziwiam zapał p. Kuczyńskiej do kontrolowania, ale czy to nie w skutek działań komisji rewizyjnej koszt funkcjonowania Rady zwiększono na tej sesji o 100 000 zł? Radni i ich obsługa prawna obecnie kosztują mieszkańców 20% więcej niż jeszcze rok temu.....
   • lech_zielenkiewicz Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 15:19
    Kilka miesięcy temu wraz z radnym Deską przekazywał Pan informację na temat prac komisji statutowej i przekazani ich przewodniczącemu rady miasta. Jedną z propozycji zmian w statucie rady miasta, maiło być głosowanie imienne radnych, miesiące mijają a temat.........?


    • piotrwyszynski2010 Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 16:47
     Wczesniejsze obawy co do miernego poziomu działania obecnej Rady Miasta potwierdziły się podczas ostatniej sesji. Niektórzy radni zdominowali zielonkowski samorząd wystawiajac mu bardzo niska ocenę. Nawet radny Kazimierz Szałata nie wytrzymał nerwowo i wyraził swoją absolutną dezaprobatę grożąc oddaniem mandatu bo niechce uczestniczyć w tak żenującym spektaklu jakim są posiedzenia radnych. Zielonka zasługuje na dobrą i merytoryczną pracę samorządu szczególnie w tak poważnej sytuacji finansowej. Władze miasta zamiast otrzymać wsparcie od radnych narażone są na nieustanny atak oraz jałowy spór kilku nawiedzonych osób, którym pomyliła się działalność publiczna z destrukcją, podejrzliwością, knuciem, atakowaniem wszystkich i wszystkiego. Współczuję burmistrzowi, przewodniczącemu rady oraz pozostałym radnym, że muszą uczestniczyć w tak wstydliwych spektaklach. Publiczność jedynej słusznej opcji też tym razem dała poPiS kultury. A Zielonka, jej mieszkańcy, problemy życia miasta to nieistotne....... My radni PiS wiemy najlepiej co potrzeba Zielonce...kontrolować, kontrolować, kontrolować, likwidować i łapać złodzieja. Skąd my to znamy. Przykry i smutny to obraz naszego samorządu, ale sami go sobie zafundowali mieszkańcy Zielonki w grudniu zeszłego roku.
     • serchow Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 17:30
      piotrwyszynski2010 napisał:

      A miał Pan już nie recenzować. Już pożegnał się Pan z Zielonką.
      Czy nie lepiej zająć się inną miejscowością i tam sączyć jad...
      Kogo tam jeszcze Pan publicznie oskarży, opluje...
      Łossaneria przez Pana przegrała a Panu mało.
     • dabrowa51 Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 18:13
      Niech Pan tak nie leje krokodylich łez nad losem burmistrza i radnych !. Przecież to "łossaneria" zgotowała im ten los, czyli "tak poważną sytuację finansową" !. Ja wcale im nie współczuję, bo mając świadomość trudnej sytuacji samorządowcy zrobili SKOK na kasę miejską i nie chcą dać dobrego przykładu w oszczędzaniu.A powinni zacząć oszczędzanie od "odchudzenia" swoich zarobków i diet !. Wzorem PO wyprzedają majątek gminny.
      • polaris_aknoleiz Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 21:48
       Na to wygląda, że ten sam. Cóż, to przez pewną chwilę myślałem że owa osoba ma honor, ale się grubo myliłem. Nie dość, że to jego ekipa jest winna tej sytuacji to jeszcze ma czelność komentować w ten sposób obecną sytuację, radę etc. Przypomnę, że 7 radnych to radni łossanerii - na czele z Panem vice-przewodniczącym Bardowskim (zdeklarowana łossaneria), Panem przewodniczącym Grodzkim (polityczny pasikonik - nie zapominajmy o jego korzeniach).
       Honor trzeba jednak mieć i wiedzieć kiedy zejść ze sceny kulturalnie - nawet kiedy pogrzebało się los łossaneri i ex-burmistrza (te nocne jazdy z aparatem, tabloidowe zdjęcia, prześmiewcza stronka, straszenie forumowiczów prokuraturą - śmiech, żenada. I to ma być jakakolwiek klasa, kultura???....dobre sobie).
       No ale może to taki krzyk rozpaczy....kto wie ?
       R.S
   • radny.t.szklarski Re: XI sesja Rady Miasta Zielonka 31.08.11, 22:12
    Panie Piotrze!
    To nie koszt funkcjonowania Rady zwiększono na tej sesji o 100 000 zł. ale diety radnych i obsługi prawnej. Z informacji p. Skarbnik wynika, że koszty te w budżecie były zaplanowane na 8 miesięcy.
    Średnio miesięcznie diety radnych wynoszą ok. 24 000zł.
    Myślę, że zna Pan cenę ryzy papieru, więc sugestia, że zużyjemy papier za 100 000zł jest niepotrzebna, gdyż nie nas Komisję Rewizyjną ośmiesza.
    Tak na marginesie: papier, długopisy przynosimy z sobą, a protokoły piszemy na swoich prywatnych komputerach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka