Dodaj do ulubionych

zasztyletowany w parku Dębinki...

29.09.11, 16:34
źródło: www.strazmiejska.zielonka.pl/

Moje pytanie brzmi, czy musiało coś się w końcu tak starsznego wydarzyć aby się zabrali za to wszysytko co się dzieje w tym parku!!!
Policja i nasza beznadziejna Straż Miejska pilnuje tylko miejskiego budżetu za małe wykroczenia karając a nie zamiast zająć się rzeczywistymi problemami miasta.

UWAGA !!

W dniu 28.09.2011 około godziny 22:00 w Parku Dębinki doszło do napaści z użyciem ostrego narzędzia w wyniku czego jedna osoba zmarła od doznanych obrażeń. Wszystkie osoby mogące coś wiedzieć na ten temat prosimy o kontakt z KP Zielonka pod numerem telefonu (22)781-00-07.
lub Strażą Miejską w Zielonce pod numerem telefonu (22)781-00-53. Prosimy również o kontakt pasażerów pociągów podmiejskich które między godziną 21:30 a godziną 22:00 zatrzymywały się na stacji PKP Zielonka. Szczególnie te osoby które zwróciły uwagę na dziwnie zachowującą się grupę mężczyzn.


Obserwuj wątek
  • natta24 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 16:40
   To ten park przy stacji??
  • lorealpari Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 17:01
   znalam tego kolesia, spokojny , zero awantur, szkoda człowieka, człowiek do rany przyłóż. Bydło chodzi po Zielonce, kiedyś nie było takich akcji, spokojnie można było siedzieć w parku czy gdzeikolwiek indziej w naszym mieście w godzinach wieczornych. Chłopak wyszedł wypić piwko , spokojnie, spotkać się z kolegą i go zabili, straszne! A nasza straż miejska chwali się tym ile to oni zatrzymali osób pijących piwko w parku-tylko jak widać na przykładzie , to nie jest straszna zbrodnia wypić piwko(pomijam fakt,że w tym mieście nawet nie ma gdzie iść do pubu, więc wiele osób spotyka się w parku) i zabili biednego chłopaka, jakaś chołota, niby przyjezdni tylko ciekawe że byli przyjezdni o godzinie 22 ej , może to ta chołota z ośrodka socjoterapii, pozbawiona wyższych uczuć. Może powinni zająć się tą chołotą łażącą po zielonce a nie piciem browaru, mało to takich co dawno powinni siedzieć, a łaża i awantury wszczynają.

   macie linka,,

   www.zielonka2014.pl/node/395
   • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 19:44
    chłopak zmarł dziś rano około 7. Mieszkaniec ul. Dziennikarskiej, miał 22 lata. Poprawcie mnie jeśli coś przeinaczyłem.

    "może to ta chołota z ośrodka socjoterapii, pozbawiona wyższych uczuć"
    wszystko na to wskazuje
    • lorealpari Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 19:53
     znalam kolesia, miał około 35 lat i okolo 11 letnią córke
     • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 20:00
      dzięki. Ostatnio źle się dzieje w naszym mieście, niedawno na Wolności zamordowali emerytowaną nauczycielkę, teraz ten chłopak. Kiedyś Zielonka to była oaza spokoju. I pomyśleć, że nasi (bez)radni chcą zlikwidować Straż Miejską.
      • lorealpari Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 20:17
       o tym nie słyszałam , kto zamordował ta nauczycielkę, jak się nazywała jeśli mogę spytać, mieszkam w zielonce od urodznia, może mnie uczyła ;( Mam nadzieję, że złapią tych morderców.
       • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 20:23
        kiedyś mnie uczyła w SP2
        • greenstuffy Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 22:16
         sportif napisał:

         > kiedyś mnie uczyła w SP2

         A czego uczyła? Nie widziałem ostatnio żadnej klepsydry... :(
         • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 23:39
          córka z nią nie mieszkała, nie miała tu rodziny, została pochowana gdzieś w Polsce - tam skąd pochodziła
       • trosia10 Re: pani Chr. 01.10.11, 14:33
        > jak się nazywała jeśli mo
        > gę spytać, mieszkam w zielonce od urodznia, może mnie uczyła

        Zmarła emerytowana nauczycielka pani Janina Chrapowicka. Miała swoje lata, to nie było morderstwo.
     • kapitanmalma Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 20:00
      Czy to ważne ile miał lat? Fakt jest jeden odeszła wspaniała osoba. Dylu młodych ludzi zaraził pasją jazdy na 2 óch kołach. Proponuje przyjechać w dzień pogrzebu pod kościół na jednośladach. Uczcijmy pamięć najlepszego Zielonkowskiego BAJKERA. Na pewno chciałby takiego pożegnania.
      • marc_in_p Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 21:33
       Myślę, że byłoby to na miejscu.
       A jeszcze w niedzielę widziałem go przy gimnazjum, na przejażdżce rowerowej, z córą. Nie mogę uwierzyć. Już nie chce mi się powielać pytań, gdzie nasza policja i pożal się ... straż miejska. Nieudaczniki. Są zawsze tam... gdzie nie trzeba.
       • mieszkanieczielonki Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 22:51
        Decyzją burmistrza Dudzika, w ramach źle pojętych oszczędności, godziny i dni pracy strażników miejskich zostały mocno ograniczone. Skasowano im służbę w soboty i niedziele oraz ograniczono pracę w godzinach wieczornych i nocnych. Było wiadomo, ze rozzuchwali to wszelkiego rodzaju chuliganerię, ale burmistrz był odporny na tego typu argumenty. Uważał, że od dbania o nasze bezpieczeństwo jest wyłącznie państwowa policja, a samorządowa straż miejska ma pilnować porządku i czystości w mieście. Chciano nawet na wniosek radnych PIS-u zlikwidować całkowicie miejską straż, ale pozostali radni ją obronili. Pomogły też wyniki ankiety, w której 80 % z ponad 500 uczestników broniło straży miejskiej. Policja jaka jest, każdy widzi - po pierwsze jest ich o wiele za mało jak na potrzeby Zielonki. Uprzednio strażnicy bardzo mocno ich wspomagali i odciążali, teraz nie jest to przez długie okresy czasu możliwe. Można było iść o zakład, że ta decyzja burmistrza będzie miała w nieodległym czasie jakieś tragiczne skutki. I niestety to już się stało!
    • waran3 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 11:39
     sportif napisał:

     > "może to ta chołota z ośrodka socjoterapii, pozbawiona wyższych uczuć"
     > wszystko na to wskazuje
     *** A co na to wskazuje ?

     Maciekk
     • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 11:55
      poszlaki
  • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 17:11
   dzisiaj około 14 nad Kolonia Nowa Zielonka latał policyjny helikopter z kamerą bardzo nisko nad ziemią, zrobił kilkanaście kółek i odleciał
  • kapitan_dudus Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 17:45
   Mieszkanka Zielonki , a pyta który to park .
   • kapitanmalma Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 19:03
    Szkoda człowieka niejednokrotnie z nim śmigałem na rowerze. Dlaczego to spotkało właśnie jego. Człowiek który z bagna wyszedł na prostą. Współczuje rodzinie szczególnie Mamie, Babci, Siostrze i Córci. Zawsze będzie w naszych sercach. [*]
   • natta24 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 10:07
    No tak w Zielonce nie mieszkam od zawsze i dlatego pytam. Jak nie masz ochoty, to nie odpowiadaj. W każdym razie nie to jest najważniejsze w tym temacie.
    Serdecznie współczuję rodzinie bliskim i znajomym, straszna tragedia.
    Pozdrawiam
  • marlena_111598 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 29.09.11, 21:39
   Ja jestem córką, mój tatuś miał 38 lat ja mam 13. Jest to dla mnie szok widziałam się z nim przed wczoraj jak wracał z pracy. Gdybym wiedziała, że to był ostatni raz kiedy go zobaczę... Nie wiem jak można pogodzić się z myślą, że jest się mordercą. Dla mnie jest to coś niezrozumiałego. Jest mi z tym bardzo ciężko. Mam nadzieję, że sprawca szybko się znajdzie i odpowie za swoje czyny. Dlatego KAŻDEGO kto może wiedzieć coś na ten temat proszę o pomoc.
   Tata zawsze mówi, że najbardziej na świecie kocha mnie, a potem rowery, dlatego każdego kto go znał i wszystkich którzy chcą zaprotestować przeciwko przemocy proszę, aby odprowadzili mojego tatusia w ostatniej jego drodze na rowerach.
   • fastmagic29 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 04:09
    Współczuję <'>
    co do psioczących na Straż to brawo za elokwencję. Policja ma jeden patrol. Straż również. Ze strony Straży wynika że w nocy jeżdżą w patrolach mieszanych. Tragedia się wydarzyła a Wy takie rzeczy piszecie. A może by tak wpływać swoją energią na wzrost bezpieczeństwa w Zielonce poprzez radnych ? A słyszałem ze jest bezpiecznie i nie trzeba straży. Żarty ale tragiczne w skutkach. Kondolencję dla rodziny zabitego. BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH RODZIN NA PIERWSZYM MIEJSCU!!!
    • corin4 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 10:28
     Nie upolityczniajcie tej tragedii. Dudzik to radni tamto etc...Właśnie opieszałości szanownych naszym porządkowym (czyt. Straży Wiejskiej) oraz w dużej mierze Policji takie sytuacje mają miejsce. Może nie te najbradziej tragiczne jak obecna, ale... przejść przez Zielonkę w godzinach wieczornych to rzeczywiście można się wystraszyć. O parku już nie wspomnę. Wystarczy wejść tam w godzinach wieczornych w weekend albo np pod SP2 i można zobaczyć obraz naszej młodzieży. W kilku przypadkach widziałem interwencję naszych stróżów porządku i zachowywali się jakby się bali tych wszystkich "wyrostków czyt. dzisiejszej podpitej młodzieży". Ciekawe ile mandatów wystawili za picie alkoholu w miejscu publicznym albo ile osób odwieźli na izbę wytrzeźwień, tak dla zasady! Na Kolską to pewnie nie będę jeździli bo szkoda im benzyny ale na wożenie się po mieście z zimnym łokciem nigdy jakoś im nie brakuje...
     Tak naprawdę jeszcze wspominając ten nieszczęsny park i miejsca newralgiczne-niebiezpieczne w naszym mieście warto zrobić częste naloty w cywilu kilka razy wieczorem, ale po co? Tak podjadą radiowozem to gnojki zdążą się szybko zorientować o co chodzi i juz od razu robi się spokojnie, tylko szkoda, że na 5 minut.
     Średnio mi się usmiecha wyjść na spacer w godzinach wieczornych do parku i narażać się na "krzywe spojrzenie" i ewentualną awanturę.
     Pozdrawiam normalnych mieszkańców i wielkie kondolencje dla rodziny.
     • yarolossan Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 15:09
      corin4 napisał:
      "...Właśnie opieszałości szanownych naszym porządkowym (czyt. Straży Wiejskiej) oraz w dużej mierze Policji takie sytuacje mają miejsce...."

      Zawsze mi się wydawało, że jeżeli coś działa dobrze to nie należy tego psuć.
      Pan burmistrz i radni PiS postanowili związać ręce Straży Miejskiej i oto są pierwsze "owoce" tej nieprzemyślanej decyzji. W odróżnieniu od Policji, która jest niezależna od naszych lokalnych władz, Straż Miejską możemy (nasze władze) dobrać sobie do istniejącego zapotrzebowania. Jestem przekonany, że w tym układzie jest ono duże.
      Natomiast pisanie, że winę ponosi źle funkcjonująca i opieszała Straż Miejska to tak jakby odkręcić z samochodu koła i mieć pretensję, że nie jedzie...

      Wydaje mi się, że naszą rolą nie jest teraz szukanie kozła ofiarnego, natomiast rolą naszych władz jest zrobienie wszystkiego żeby bezpieczeństwo w naszym mieście się poprawiło i nigdy więcej nie dochodziło do takich tragedii.

      Na zakończenie, @corin4, ja potrafię wyjść z domu z aparatem, zrobić zdjęcia facetowi wyrzucającego z Tira do lasu dużą ilość odpadów, tak aby do miejskiej kasy z tytułu mandatu wpłynęło 500 zł (sierpień 2011r.).
      Czy Ty ostatnio także zrobiłeś coś dla dobra naszego miasta czy tylko potrafisz klikać co Ci klawiatura podyktuje?

      Morał jest krótki, róbmy więcej, mniej piszmy/gadajmy!!

      Pozdrawiam wszystkich.
      • milyzorro Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 15:38
       yarolossan napisał:


       takich tragedii.
       >
       > Na zakończenie, @corin4, ja potrafię wyjść z domu z aparatem, zrobić zdjęcia fa
       > cetowi wyrzucającego z Tira do lasu dużą ilość odpadów, tak aby do miejskiej ka
       > sy z tytułu mandatu wpłynęło 500 zł (sierpień 2011r.).
       > Czy Ty ostatnio także zrobiłeś coś dla dobra naszego miasta czy tylko potrafisz
       > klikać co Ci klawiatura podyktuje?

       *****

       Ty jesteś tak dzielny że nawet na swojego kolegę do prokuratury doniesiesz.

       *****
       >
       > Morał jest krótki, róbmy więcej, mniej piszmy/gadajmy!!
       >
       > Pozdrawiam wszystkich.
       • yarolossan Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 16:01
        Hmmm... Niespecjalnie wiem co masz na myśli i o jakim swoim koledze piszesz...
        Jednak mogę zapewnić, że jeżeli będę kiedykolwiek świadkiem jakiegoś przestępstwa to zapewne zgłoszę tam gdzie trzeba, a jeżeli każdy z nas postępowałby w taki właśnie sposób to żylibyśmy w zupełnie innym kraju.
        Pozdrawiam Cię serdecznie kimkolwiek jesteś i jakichkolwiek kolegów masz...
        • milyzorro Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 16:41
         yarolossan napisał:

         > Hmmm... Niespecjalnie wiem co masz na myśli i o jakim swoim koledze piszesz...
         > Jednak mogę zapewnić, że jeżeli będę kiedykolwiek świadkiem jakiegoś przestępst
         > wa to zapewne zgłoszę tam gdzie trzeba, a jeżeli każdy z nas postępowałby w tak
         > i właśnie sposób to żylibyśmy w zupełnie innym kraju.
         > Pozdrawiam Cię serdecznie kimkolwiek jesteś i jakichkolwiek kolegów masz...

         *******

         Dzielny niczym Pawlik Morozow , i jeszcze "tnie głupa "

         ******
         • yarolossan Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 16:56
          Dwa błędy składniowe i dwa interpunkcyjne w jednej linijce, brawo :)
         • dabrowa51 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 17:47
          Jeśli ktoś "tnie głupa", to właśnie Ty to robisz. W innym wątku pt. Miejski Ośrodek Socjoterapii przestrzegałem,że może dojść do tragedii ...... . Prowadziłem także z Tobą burzliwą dyskusję!. Starałeś się podobnie jak pani dyrektor tego Ośrodka bagatelizować problem. Mam gorzką satysfakcję. Do Ciebie pasuje przysłowie,że "Polak przed szkodą i po szkodzie ....." .
          • milyzorro Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 18:03
           dabrowa51 napisał:

           > Jeśli ktoś "tnie głupa", to właśnie Ty to robisz. W innym wątku pt. Miejski Ośr
           > odek Socjoterapii przestrzegałem,że może dojść do tragedii ...... . Prowadziłem
           > także z Tobą burzliwą dyskusję!. Starałeś się podobnie jak pani dyrektor tego
           > Ośrodka bagatelizować problem. Mam gorzką satysfakcję. Do Ciebie pasuje przysło
           > wie,że "Polak przed szkodą i po szkodzie ....." .

           ******

           Ja jeszcze nic nie wiem na temat sprawców tego czynu.Chyba trochę za wcześnie oskarżać kogokolwiek bez dowodów.
           Nie bagatelizowałem problemu , tylko byłem i jestem przeciwny sianiu paniki i bezpodstawnym oskarżeniom.
           Od pilnowania porządku i bezpieczeństwa mieszkańców jest policja i to komendant powiatowy policji powinien tak dysponować siłami policji aby zabezpieczyć to bezpieczeństwo w momencie pojawienia się ośrodka o podwyższonym ryzyku.
           Były nieprawidłowości w funkcjonowaniu ośrodka i odpowiednie służby zareagowały.
           Jeżeli policja nie potrafiła odpowiednio zdiagnozować zagrożenia i im zapobiec to przełożeni powinni wyciągnąć wnioski.
      • wojtek_zielonka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 17:43
       Najpierw piszesz:
       "Pan burmistrz i radni PiS postanowili związać ręce Straży Miejskiej i oto są pierwsze "owoce" tej nieprzemyślanej decyzji. "
       a trochę niżej:
       "Wydaje mi się, że naszą rolą nie jest teraz szukanie kozła ofiarnego"
       więc nie bardzo rozumiem jaki tak naprawdę cel ma Twój wpis.
       • yarolossan Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 18:04
        wojtek_zielonka napisał:
        "więc nie bardzo rozumiem jaki tak naprawdę cel ma Twój wpis."

        Wojtku, to proste.
        W pierwszej części wpisu przedstawiłem tylko suche fakty, a druga część to mój subiektywny komentarz...
        Wg. mnie nie jest już tak ważne kto w tej sprawie zawinił, tylko co trzeba zrobić żeby nigdy więcej takich rzeczy w Zielonce nie było...
        Wydaje mi się, że wobec tak bestialskich zachowań nie jest ważne kto reprezentuje jakie poglądy polityczne, najważniejsze jest to abyśmy my wszyscy, mieszkańcy Zielonki, czuli się w naszym mieście bezpiecznie, zgodzisz się ze mną?
        • wojtek_zielonka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 19:04
         Według mnie to raczej pierwsza część Twojej wypowiedzi była subiektywna ale może to z kolei jest moja subiektywna ocena :-) . Co do puenty to oczywiście trudno się nie zgodzić.
         • yarolossan Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 19:15
          wojtek_zielonka napisał:

          "Co do puenty to oczywiście trudno się nie zgodzić."

          Ufff... to jest już nas dwóch :)
   • zonia30 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 15:17
    marlena_111598 - bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojego taty...znałam go i wiem,że to był wspaniały człowiek. Dobrze,że po "tamtej" stronie ktoś na niego czeka, spotkają się po 19 latach...

    [*]
   • adam-12334 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.12.11, 05:59
    Dziecko kochane-jestem dawnym kolega Twojego Taty.dopiero sie ddowiedzialem-mieszkam za granica od wielu lat-widzialem Cie jak mialas roczek...chce Ci zlozyc najszczersze kondolencje-Twoj tata byl wspanialym czlowiekiem i bardzo bedzie go brakowac na swiecie.
    Prosze przekaz wyrazy wspolczucia dla Twojej Babci od Adama -kolegi z dziecinstwa .
    Napisz jesli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy-nadal mam jakies kontakty w polsce moze uda mi sie cos zrobic.Trzymaj glowe wysoko i badz dumna Z tego czyja corka jestes.
    Adam .
    • zielonkowianka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 13.01.12, 23:45
     Adam - 12334 masz wiadomośc na priv.
  • wojtek_zielonka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 11:20
   A nie lepiej byłoby pieniądze wydawane na utrzymanie straży miejskiej, która nie jest i moim zdaniem nigdy nie będzie w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa na terenie całego miasta przeznaczyć na rozwój miejskiej sieci monitoringu ? Myślę że w miejscach takich jak Park Dębinki, kamery monitoringu zapewniłyby znacznie więcej bezpieczeństwa niż pojedyncze i raczej sporadyczne partole.
   • fastmagic29 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 11:29
    Dobrze że jest takie forum można podyskutować bez agresji chociaż się nie zgadzamy. Monitoring nie przyjedzie i nie pomoże, w Warszawie jest i nic nie daje jak nie podjedzie patrol. Monitoring tak ale ktoś musi zareagować bo co z tego ze mieli byśmy rozmazane twarze w filmie o śmierci niewinnego człowieka? skoro nie miał by kto po opisie ich szukać? Patroli potrzeba jest więcej po prostu jak ktoś wierzył ze Zielonka to zielona wyspa to żyje złudzeniami tu też jest łobuzeria i dopiero jak coś się wydarzy to lament. Straż Wiejska powiadasz myślę że nie ma co obrażać nikogo masz chyba mandat od nich :) bo na Policję która niby ma robić porządek nie mówisz :) bezpieczeństwo w mieście to ważny element i ciężka praca. Pozdrawiam i mam nadzieję że nie jest problemem mój punkt widzenia.:)
    • wojtek_zielonka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 12:03
     Nie napisałem nigdzie "Straż Wiejska" (pewnie coś źle przeczytałeś) i nie mam zamiaru nikogo obrażać. Cieszę się też że możemy spokojnie wymienić poglądy. Oczywistym jest że sam monitoring nic nie da ale w końcu mamy jeszcze w Zielonce Policję. Gdyby centrala monitoringu znajdowała się na komisariacie (myślę że to kwestia odpowiednich umów między miastem i Policją) to dyspozytor mógłby obserwować sytuację w mieście na gorąco i gdyby działo się coś niepokojącego wysyłałby patrol policji w dane miejsce. Poza tym sam fakt że dany obszar jest monitorowany z pewnością zniechęcałby do zbierania się pod okiem Policji grup podejrzanych typków i jednak byłoby na pewno bezpieczniej.
     Jeśli chodzi o Straż miejską to nie jestem przeciwnikiem "tak dla zasady". Z pewnością dodatkowe patrole Straży Miejskiej nie przeszkadzają ale z tego co wiem sytuacja budżetowa miasta jest bardzo zła i w tej sytuacji gdybym miał wybierać między pojedynczym patrolem Straży Miejskiej a siecią monitoringu udostępnionego Policji to bezpieczniej bym się czuł w tym drugim przypadku.
     Oczywiście jeśli sytuacja finansowa by na to pozwoliła to nie miałbym nic przeciwko temu żeby w mieście był zarówno monitoring jak i patrole Straży Miejskiej.
    • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 12:09
     monitoring zawsze się sprawdza, ale jest traktowany jako uzupełnienie patrolu.
     Marki na to postawiły, w dziale monitoringu pracuje sztab ludzi 24h na dobę - i efekty są. Bardzo dobrze się sprawdzają zwłaszcza przenośne kamery:
     www.marki.pl/portal/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1755
     na pierwszych dwóch zdjęciach jest droga na ceramikę w Zielonce

     Wracając do tematu parku - ja bym na wzór angielski - ogrodził park i na noc byłby zamykany - skończyło by się menelstwo i wyprowadzanie piesków za potrzebą w nocy.
  • moniaem Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 17:53
   Żal co poniektórych tu czytać.. Zginął człowiek, a wy tu rozprawiacie kto winien. Winien jest jest tylko i wyłącznie ten zwyrodnialec, który go zabił! A nie policja czy sm. Nie da rady po zmroku obstawić całego miasta policją. Owszem monitoring jest potrzebny, ale potrzebna jest tez ostateczna eliminacja ze społeczeństwa takich wynaturzonych typów. Mam nadzieję, że poniesie karę.
   • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 18:45
    Po takiej zbrodni bardzo załuje ,ze w Polsce nie orzeka się KARY ŚMIERCI właśnie dla takich bandziorów!!!!!!
    • yarolossan Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 18:48
     malon1916 napisał:

     > Po takiej zbrodni bardzo załuje ,ze w Polsce nie orzeka się KARY ŚMIERCI właśn
     > ie dla takich bandziorów!!!!!!

     Ja też...
     • taka_prawda500 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 01.10.11, 03:55
      yarolossan napisał:

      > malon1916 napisał:
      >
      > > Po takiej zbrodni bardzo załuje ,ze w Polsce nie orzeka się KARY ŚMIERCI
      > właśn
      > > ie dla takich bandziorów!!!!!!
      >
      > Ja też...

      Dołączam się.
      Wyrazy współczucia dla córki, rodziny i przyjaciół.
      [*]
  • sportif Policja polszukuje ... 30.09.11, 21:02
   Policjanci poszukują czterech mężczyzn w wieku około 22 lat, ubranych w czarne kurtki, jeden miał około 160 cm wzrostu, pozostałych trzech około 170-180 cm wzrostu.
   www.policja.waw.pl/portal/pl/1/15835/Policja_poszukuje_swiadkow_smiertelnego_ugodzenia.html
  • zielonkowianka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 21:36
   Wydarzyła się ludzka tragedia, a niektóre osoby piszące w tym wątku nie zauważają tego tylko toczą swoje spory polityczne itp.
   Dzięki Bogu nie wszyscy bo są osoby, które zauważyły wpis Marleny (córki), napisała w tym wątku o swoich uczuciach i cierpieniu. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić ile musiało ją to kosztować wysiłku. Marlena jesteś wspaniała, bądź silna i trzymaj się. Dajcie wsparcie temu dziecku, bo skoro pisała na forum to pewnie i czyta wpisy. Niech wie, że nie jest sama.
   Jestem wierząca więc dziś będę się modlić za Twojego tatę.
   • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 21:41
    A kiedy pogrzeb ?????
  • sultanbrunei Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 30.09.11, 22:13
   Na sąsiednim wątku o poprawczaku już prawie szanowni Państwo wiedzą że to młodzież "patologiczna" z tegoż ośrodka, zresztą w tym wątku również. To może odrazu ich spalcie. A potem przejdźcie się do tego parku w niedziele z dziećmi na spacer. Nie należy to do przyjemności , bo park jest oblegany przez trudną młodzież z pobliskiego osiedla - Wolności , z Żabiej , Długiej.... Zakapturzone bandy wyrostków ujaranych skrętami z puszkami piwa , z wulgarnymi panienkami z petami w zębach.
   Ja tam nieraz bywam ze swoimi dziećmi na placu zabaw (pseudo placu) i raczej nie wybrałbym się tam na piwo po 22.00.
   A szanowni forumowicze , nim zlinczujecie tą patologie z ośrodka, sprawdzcie wpierw gdzie są wasze dzieciaki i wnuki.
   Bo potem ludzie mówią , że "koledzy synka zgubili". Tylko gdzie do cholery są rodzice 16latków siedzących w tym parku wieczorami!!!!
   • taka_prawda500 [...] 01.10.11, 04:17
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • sultanbrunei [...] 01.10.11, 09:26
     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
   • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 01.10.11, 13:22
    Panie radny Szklarski widzę ,ze aktywnie publikuje Pan swoje opinie na tym forum dotyczące spraw Zielonki, tak więc mam do Pana prośbę jako mieszkaniec Zielonki aby Pan zajął się natychmiast sprawą stanu bezpieczeństwa mieszkańców Zielonki w świetle wydarzenia w parku Dębinki (morderstwo mieszkańca Zielonki), spowodował zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Zielonka ( jeżeli Pan ma do tego uprawnienia)w sprawie: stanu bezpieczeństwa mieszkańców Zielonki .
    Nie interesuje Mnie aby na takiej Sesji było mówiąc kolokwialnie ,,bicie piany" tylko rzetelna ocena i podjęcie decyzji o konkretnych działaniach
    Moje propozycje to:
    1) objęcie monitoringiem wizyjnym w pierwszym etapie takich miejsc w Zielonce: Park Dębinki,Skwer przy Ośrodku Zdrowia od strony ul.Kolejowej,Skwer vis a vis sklepu Api, wszystkie szkoły (podstawowe, gimnazjum,technikum) główne ulice Zielonki : Kolejowa,Wyszynskiego ,Marecka ,Lipowa, wybrane osiedla:Wolności,Żabia ,Wojskowe.

    2) Z tego co na tym forum przeczytałem wniosek jest jeden ze w kasie miasta nie ma wolnych środków na taką inwestycje ale sytuacja jest wyjątkowa to powinno się przesunąć środki z innych planowanych inwestycji na właśnie ten cel a jak nie to po prostu trzeba zaciągnąć kredyt . Bezpieczeństwa a co za tym idzie zdrowia i życia mieszkańców nie da się w prosty sposób przeliczyć na pieniądze a NIE WOLNO w tej kwestii oszczędzać.

    3) Zobowiązać Burmistrza do przeglądu kadr zatrudnionych w Urzędzie Miasta i w spółkach zależnych w temacie uzasadnienia utrzymywania danych ilości etatów, tutaj właśnie widze możliwość wygospodarowania pieniędzy dla operatorów monitoringu , który to podlegałby pod Straż Miejską ( pierwszy zbędny etat to etat zajmowany przez radnego Bardowskiego i sądze ze co najmniej jeszcze z pięć by się znalazło czyli kwestia dodatkowych obciązen finansowych jeśli chodzi o obsługę monitoringu odpada ) .Sprawy organizacji i wdrożenia do działania monitoringu powinny być Burmistrzowi znane , ponieważ sąsiednie Marki to wprowadziły a Burmistrz przecież tam pracował w Urzędzie Miasta.

    4) W momencie działania monitoringu operator jak widzi coś niepokojącego to wysyła na miejsce patrol i może skutecznie zapobiec łamaniu prawa. Dodatkowo w miejscach objętych monitoringiem skończyło by się popijanie tanich win, popalanie rożnych wynalazków przez młodzież, sprawa dilerki pod szkołami by została poważnie utrudniona , nocne balangi na ławkach osiedlowych by się skonczyly itp Plusów tego systemu jest naprawdę dużo.

    Reasumując Panie radny Szklarski czy jest Pan w stanie ruszyć tę sprawę ????? podpowiedzi trochę Pan dostał
    • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 01.10.11, 16:59
     "1) objęcie monitoringiem wizyjnym w pierwszym etapie takich miejsc w Zielonce: Park Dębinki,Skwer przy Ośrodku Zdrowia od strony ul.Kolejowej,Skwer vis a vis sklepu Api, wszystkie szkoły (podstawowe, gimnazjum,technikum) główne ulice Zielonki : Kolejowa,Wyszynskiego ,Marecka ,Lipowa, wybrane osiedla:Wolności,Żabia ,Wojskowe."

     ja bym dopisał os. Długa i koniecznie stacja PKP, ulice bym wykreślił
     • real.mimi Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 01.10.11, 18:05
      Wyrazy współczucia dla najbliższej rodziny tego Pana jak również dla bliskich znajomych[*]


      Również jestem za zainstalowaniem kamer szczególnie w okolicach stacji PKP Zielonka,wzmożone patrole w okolicach parku ;myślę że policja doskonale zdaje sobie sprawę Z tego co tam się dzieje wieczorami szczególnie w ciepłe dni-niejednokrotnie ja jak i moi znajomi dzwonili i zgłaszali burdy w parku interwencja policji był -ale czy coś z tego wynikało?- nie !!! rozpędzali towarzystwo kazali zachowywać się ciszej i to wszystko rzadko kogoś spisali -towarzystwo rozchodziło się a za dziesięć minut wracało.
      Ci co wieczorem wracają np. z pracy widzą i wiedzą co tam się dzieje człowiek boi się przejść.
      Przeważnie wysiaduje tam towarzystwo wiek 17-24 lata ,drą gęby piją nie wspominając że ćpają a zwróć im uwagę to bez krępacji wyklną człowieka zbluzgają -gdzie są rodzice szczególnie tych dziewczyn panienek które o godzinie 12 w nocy przesiadują w parku .....brak słów
    • radny.t.szklarski Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 00:05
     1. Sprawy bezpieczeństwa mieszkańców Zielonki były w tym roku omawiane przez radnych w lutym oraz w czerwcu. Z analizą stanu bezpieczeństwa można zapoznać się na
     www.bip.zielonka.pl/upload/doc/881_20110307_151036.pdf
     Wnioski wynikające z analizy - usprawnienie monitoringu miejskiego
     2. Uprawnienia do zwołania dodatkowej sesji na podstawie art.20 ust.3 ustawy o samorządzie gminnym ma Burmistrz lub ¼ składu Rady Miasta.
     Oceną stanu bezpieczeństwa w trybie pilnym mogłaby zająć się Komisja Edukacji, Rodziny, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
     3. Aby zaciągnąć kredyt trzeba mieć zdolności kredytowe. Sytuację mamy taką, że zadłużenie gminy wynosi 51, 5% Jeżeli w tym roku nie uda się sprzedać gminnych nieruchomości to na pokrycie deficytu trzeba będzie zaciągnąć kredyt, a to spowoduje osiągnięcie max dozwolonego progu 60%.
     4. Na ostatniej sesji Rada Miasta przyjęła zalecenia pokontrolne Komisji Rewizyjnej m.in.
     - redukcję wydatków administracyjnych o 20% w budżecie na rok 2012
     - ograniczenie prac zleconych
     - analizę wypłaty dodatków specjalnych pracownikom
     - zmniejszenie o 50% wypłat do PGK sp. z o.o. za sprzątanie budynków komunalnych i dozorowanie przejść dla pieszych ( stawka, jaką płaci gmina to 25zł za roboczogodzinę)
     - ogłaszanie konkursów na usługi komunalne. Aktualnie gmina zleca prace do spółki i przepłaca nawet 2 – krotnie za usługi.
     Przyjęcie tych zaleceń powinno dać oszczędności ok.1,5-2 milionów złotych w budżecie na rok 2012.

     Oczywiście sprawę przekażę do Przewodniczącej Komisji.
     • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 18:39
      Panie radny Szklarski

      po pierwsze bardzo dziękuje za merytoryczną odpowiedż ,

      po drugie jeśli chodzi o stan bezpieczeństwa mieszkańców to jak Pan mówi omawiane były w czerwcu a według Mnie morderstwo w Parku Dębinki diametralnie to zmienia..... nie przypominam sobie takiego zdarzenia wczesniej,

      po trzecie Ja optuje za analizą i zasadnością utrzymywania takiej liczby pracowników na etatach stałych w UM oraz Spółkach zależnych i według Mnie na tym polu można jeszcze sporo zaoszczedzić

      Po czwarte Mam nadzieje ,ze oprócz przekazania sprawy Pani Przewodniczącej będzie Pan starał się pozyskać 1/4 składu Rady Miasta aby jednak taka sesja się odbyła , a Ci z radnych którzy okażą brak zainteresowania lub obojętność w tej sprawie to niech Pan poda to do informacji na tym forum z imienia i nazwiska ---
      • radny.t.szklarski Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 22:30
       Zwołanie sesji miałoby by sens wówczas, gdyby były przygotowane projekty uchwał. Na dyskusje, poznanie planów poprawy stanu bezpieczeństwa, zadawanie pytań wystarczy posiedzenie komisji. Komisja ma możliwość wystąpienia z zaleceniami, propozycjami poprawy stanu bezpieczeństwa, a także, jeżeli uzna za konieczne z kontrolą.
       Przypomnę, że w posiedzeniu komisji bierze udział Burmistrz lub upoważniony przez niego pracownik, a także zaproszeni przez komisję goście oraz zainteresowani sprawą radni.
       Ja mam jedno pytanie „ jak są realizowane wnioski dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa „
    • radny.t.szklarski Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 18:20
     Rozmawiałem dzisiaj z Przewodniczącą Komisji Edukacji, Rodziny, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. W przyszłym tygodniu planuje posiedzenie komisji w sprawie bezpieczeństwa, o czym powiadomi wszystkich radnych.
     Przypominam, że w posiedzeniach komisji mogą uczestniczyć mieszkańcy.
     • real.mimi Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 18:28
      szkoda że wcześniej osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie myślą żeby zapobiec takim sytuacją tylko musi dojść do tragedii............... to chyba nigdy się nie zmieni
     • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 18:43
      dziękuje za zaangażowanie się w tę sprawę p.Szklarski.
     • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 07.10.11, 22:20
      Panie T.SzklarskiProszę o dokładne info ze spotkaania i oczywiście kiedy się odbędzie.
      Pozdr.
      • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 07.10.11, 22:31
       o tu masz:
       www.zielonka.pl/artykul/posiedzenie-komisji-edukacji---1
  • sportif kolejny artykół 30.09.11, 23:02
   wreszcie wyborcza się ocknęła, lepiej późno niż wcale:
   warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10387821,Brutalne_zabojstwo_w_parku__Policja_szuka_swiadkow.html
  • malon1916 Re: kolejny artykół 30.09.11, 23:52
   sportif a tak prawidłowo powinno się napisać słowo ,,artykuł" to nie złośliwość tylko taki duży ,,WIELbład" można się też,, łączyć w bulu"
   • sportif Re: kolejny artykół 01.10.11, 00:14
    też mi coś nie pasowało z tym "ó", ale skoro nie podkreślił czerwonym szlaczkiem - to pomyślałem, że to jakaś nowinka gramatyczna, o której po prostu jeszcze nie wiem.
  • sportif . 01.10.11, 00:23
   skoro graliśmy z zespołem z tego "europejskiego" kraju (co to graniczy z Egiptem), to aż dziw bierze, że nie było transmisji LIVE na gazeta.tv
  • sportif kolejny link 01.10.11, 11:15
   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10387821,Brutalne_zabojstwo_w_parku__Policja_szuka_swiadkow.html
  • zielonkowianka Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 01.10.11, 16:50
   Na interii też o tym piszą
   polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/news/brutalny-atak-w-parku-nie-zyje-mezczyzna,1702443,217
  • kapitanmalma Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 03.10.11, 12:34
   Wie ktoś kiedy pogrzeb i o której?
  • kapitanmalma Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 03.10.11, 17:38
   "Z ostatniej chwili: Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja prawdopodobnie Policja ustaliła już sprawców tragicznego zabójstwa mieszkańca Zielonki w parku "Dębinki". Prawdopodobnie czterech bandytów już jest w rękach Policji. Przestępcami na których ciąży zarzut zabójstwa i rozboju są młodzi mieszkańcy Ząbek i Zielonki.Do tragicznego mordu doszło kilka dni temu około godziny 22 w Miejskim Parku "Dębinki". Od ciosu nożem zginął 38 letni mieszkaniec Zielonki, stały bywalec parku, wielki pasjonat i entuzjasta jazdy na rowerze.

   Redakcja naszego portalu pozwala sobie na upublicznienie wpisu z portalu gazeta.pl córki zmarłego TATY, która poprosiła mieszkańców Zielonki o udział w uroczystościach pogrzebowych entuzjastów jazdy na rowerze. "Ja jestem córką, mój tatuś miał 38 lat ja mam 13. Jest to dla mnie szok widziałam się z nim przed wczoraj jak wracał z pracy. Gdybym wiedziała, że to był ostatni raz kiedy go zobaczę... Nie wiem jak można pogodzić się z myślą, że jest się mordercą. Dla mnie jest to coś niezrozumiałego. Jest mi z tym bardzo ciężko. Mam nadzieję, że sprawca szybko się znajdzie i odpowie za swoje czyny. Dlatego KAŻDEGO kto może wiedzieć coś na ten temat proszę o pomoc. Tata zawsze mówi, że najbardziej na świecie kocha mnie, a potem rowery, dlatego każdego kto go znał i wszystkich którzy chcą zaprotestować przeciwko przemocy proszę, aby odprowadzili mojego tatusia w ostatniej jego drodze na rowerach".


   Najbliższej rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu. Z wyrazami szacunku Piotr Wyszyński- zielonka2014.pl"
   To Prawda czy nie potwierdzone?? Oryginał tej wiadomości www.zielonka2014.pl/node/402
   • smerfi88 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 04.10.11, 14:50
    pogrzeb jutro o 12
  • agnieszka_ciszewicz_dabkowska Nabożeństwo żałobne 04.10.11, 20:29
   29 WRZEŚNIA 2011 W WIEKU LAT 38, ODSZEDŁ OD NAS
   MARIUSZ DĄBKOWSKI.

   NABOŻEŃSTWO ŻAŁOBNE ODBĘDZIE SIĘ W KOŚCIELE M.B.CZĘSTOCHOWSKIEJ W ZIELONCE O GODZ. 12.00. PO CZYM NASTĄPI WYPROWADZENIE ZWŁOK NA CMENTARZ MIEJSCOWY.
   (Autokar będzie podstawiony pod kościołem.)
   • agnieszka_ciszewicz_dabkowska Re: Nabożeństwo żałobne 04.10.11, 20:30
    agnieszka_ciszewicz_dabkowska napisała:

    > 29 WRZEŚNIA 2011 W WIEKU LAT 38, ODSZEDŁ OD NAS
    > MARIUSZ DĄBKOWSKI.
    >
    > NABOŻEŃSTWO ŻAŁOBNE ODBĘDZIE SIĘ W KOŚCIELE M.B.CZĘSTOCHOWSKIEJ W ZIELONCE O GO
    > DZ. 12.00. PO CZYM NASTĄPI WYPROWADZENIE ZWŁOK NA CMENTARZ MIEJSCOWY.
    > (Autokar będzie podstawiony pod kościołem.)

    Dnia 05-10-2011
    • kapitanmalma Re: Nabożeństwo żałobne 04.10.11, 23:29
     Nieformalnie. Mam nadzieje że każdy kto może uczci pamięć Mariusza na rowerze. Przyjedzie na pogrzeb tak jak prosiła marlenka. Ponadto mam nadzieje że ci co znali i mają chęć po uroczystościach pogrzebowych wrócą do parku "Dębinki i złożą kwiaty lub znicze przy ławce obok której rozegrała się Tragedia. W imieniu swoim i najbliższych, oraz przyjaciół KOJOTA dziękuje.
  • sportif Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu milion 18.10.11, 19:00
   w przyszłym roku Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu milion zł. Musiał zginąć człowiek żeby coś się ruszyło.
   • mieszkanieczielonki Re: Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu mil 19.10.11, 10:03
    sportif napisał:

    > w przyszłym roku Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu milion zł. Musiał zg
    > inąć człowiek żeby coś się ruszyło.

    Co da monitoring, jak nie będzie komu go śledzić na bieżąco. Po fakcie stwierdzi się z zapisu, że rzeczywiście znowu kogoś zamordowano czy obrabowano. Trzeba przede wszystkim rozbudować personalnie Straż Miejską, przez dofinansowanie nie dopuścić do dalszej degrengolady policji i mając na służbie wystarczającą ilość przeszkolonych ludzi, dopiero rozbudowywać monitoring, który przecież muszą obsługiwać dodatkowe osoby aby umożliwiał on reagowanie na bieżąco. Sama rozbudowa monitoringu bez zwiększenia obsady służb pogorszy tylko sytuację, bo odciągnie dotychczas patrolujących Zielonkę strażników do gapienia się w przekaz z kamer. I bezpieczniej nie będzie.
    • sportif Re: Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu mil 19.10.11, 12:44
     do obsługi monitoringu zatrudnić zwykłe cywilne osoby, tak jak w Markach dać im pensję 2,5 tys na rękę i niech siedzą te 8h na zmiany i wpatrują w trzy telewizorki.
     • kapitan_dudus Re: Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu mil 19.10.11, 13:06
      Obraz z monitoringu powinien być widoczny w internecie tak jak widać obraz z kamery przy UM.
    • kuj59 Re: Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu mil 19.10.11, 15:50
     A czy ktoś wie ile do tej pory miasto tj. my mieszkańcy zapłaciliśmy za to "coś" co funkcjonuje tzn. "nie funkcjonuje" w naszym mieście. Kto podejmował decyzje o umieszczeniu tego "cosia".
     Dlaczego nie dyskutuje się o bezpieczeństwie tylko o monitoringu. Czy jakby był normalny monitoring to do wypadku by nie doszło?
     • sportif Re: Zielonka przeznaczy na budowę monitoringu mil 19.10.11, 16:32
      to co jest to stara technologia sprzed 10 lat. Obraz z kamery od strony Policji, która "patrzy" na przejazd kolejowy jest bardzo, ale to bardzo niewyraźny.

      "Dlaczego nie dyskutuje się o bezpieczeństwie tylko o monitoringu."
      sprawny monitoring to poprawa bezpieczeństwa

      "Czy jakby był normalny monitoring to do wypadku by nie doszło?"
      teraz możemy tylko gdybać.
  • kapitan_dudus Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 19.10.11, 16:43
   Żaden sposób nie jest w 100% skuteczny , prawda jest taka gdzie jest monitoring tam spada przestępczość . Jakby była kamera w dębinkach to prawdopodobnie nie doszłoby do przestępstwa , który bandzior będzie ryzykować widząc kamerę ?
   • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 19.10.11, 17:39
    widok kamery zawsze działa prewencyjnie
   • jedynyjaku Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 19.10.11, 17:40
    na quick to mozna by porozwieszac tabliczki 'miasto monitorowane', skoro na serio monitorowane ma byc za rok. swoich moze nie, ale przyjezdnych bandytow moze odstraszyc
    • fastmagic29 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 10:09
     Oby potwierdziła się wiadomość o zatrzymaniu sprawców zabójstwa. Zwiększyć bezpieczeństwo w Zielonce żeby nie dochodziło do tragedii.
     • malon1916 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 11:02
      fastmagic29 napisał:

      > Oby potwierdziła się wiadomość o zatrzymaniu sprawców zabójstwa. Zwiększyć bezp
      > ieczeństwo w Zielonce żeby nie dochodziło do tragedii.


      A gdzie jest taka informacja o zatrzymaniu tych bandziorów??????
      • leila55 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 11:36
       www.zielonka2014.pl/node/520 potwierdzona informacja
       • saduceusz Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 15:53
        na stronach policyjnych nic nie piszą, ani na KSP, ani na KPPW.
        skąd zatem potwierdzenie???
        • husky_ Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 07:45

         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10551704,Dwoch_mezczyzn_podejrzanych_o_zabojstwo_w_Zielonce.html
         • piotrwyszynski2010 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 08:04
          Złapanie zabójców śp. Mariusza potwierdziła dzisiaj rano także TVN 24 oraz radio TOK FM.
          • piotrwyszynski2010 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 08:38
           Nowe informacje na temat zatrzymania sprawców na zielonka2014..... i jednak miałem rację, że bezpośrednim sprawcom grozi dożwocie.
           • piotrwyszynski2010 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 08:39
            przepraszam za błąd... dożywocie
           • kapitan_dudus Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 09:12
            No tak grozi dożywocie , ale cwani mecenasi poradzą sobie z tym.
       • arturkoczyk Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 20:36
        a skąd zielonka2014 wytrzasnęła tą informację że sprawcom grozi dożywocie ? Chociaż takich chwastów oczywiście powinno zamykać się na taki okres, to takie zdarzenie może zostać zakwalifikowane z art. 158 paragraf 3 (t.j. pobicie ze skutkiem śmiertelnym) za które grozi max. 10 lat.
        • piotrwyszynski2010 Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 21:46
         Szanowny Panie Arturze. Dziękuję za zwrócenie uwagi ten błąd już naprawiłem na portalu. Oczywiście wyrok zależy od kwalifikacji czynu, mam nadzieje, że kwalifikacja będzie jak najbardziej surowa, a tym samym wyrok jaki grozić będzie bandytom jak najdłuższy. Pozdrawiam Piotr Wyszyński - zielonka2014
        • agnieszka_ciszewicz_dabkowska Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 27.10.11, 23:18
         arturkoczyk napisał:

         > a skąd zielonka2014 wytrzasnęła tą informację że sprawcom grozi dożywocie ? Cho
         > ciaż takich chwastów oczywiście powinno zamykać się na taki okres, to takie zda
         > rzenie może zostać zakwalifikowane z art. 158 paragraf 3 (t.j. pobicie ze skutk
         > iem śmiertelnym) za które grozi max. 10 lat.
         Jeśli ktoś uderza nożem z dużym ostrzem w plecy, w okolice serca i to jeszcze z dużą siłą to nie próbuje pobić tylko zabić. Ja przynajmniej tak to czuję.
         • sibeliuss Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 08:58
          www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,8-zatrzymanych-za-zabojstwo-w-zielonce,310266.html
         • arturkoczyk Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 09:11
          Ten sam czyn często inaczej jest kwalifikowany przez prawo a inaczej przez społeczeństwo. Tutaj jednak postawiono zarzuty zabójstwa, chociaż nie wszystkim. Ciekawe jak policja wpadła na trop.

         • zamieszkanka Dożywocie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 28.10.11, 10:26
          Dożywocie dla zabójców !!!!! Niech zgniją w więzieniu.

          W RMF Max podali, że zarzuty również dla matki z córką za ukrywanie jednego ze sprawców.
          • zamieszkanka Re: Dożywocie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 28.10.11, 10:27
           ... czy wiadomo skąd są sprawcy ? Czy to mieszkańcy Zielonki ?
     • sportif Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 13:20
      a to dzięki kamerom monitoringu na stacji Warszawa Wileńska. Mam nadzieję, że te obecne 6 kamer w Zielonce będzie w przyszłym roku zmodernizowane i rozbudowane.
      • kuj59 Motywy 28.10.11, 14:08
       Czy ktoś wie jak to tragiczne wydarzenie się odbyło. Nie chodzi mi o incydent w Dębinkach, ale o odpowiedź na pytania:
       - skąd przyjechali mordercy, biorący bezpośrednio udział w morderstwie?
       - jeżeli nie są z Zielonki, to po co przyjechali?
       - dlaczego aresztowano w sprawie aż tyle osób, skoro w Dębinkach było ich mniej?
       Pytania ważne, jeżeli rzetelnie mamy rozmawiać o bezpieczeństwie w mieście i jego poprawie.
       • kalbud [...] 31.10.11, 08:40
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • maargolcia28 Re: Motywy 31.10.11, 14:20
         Szanowny Pan niewie że niewolno operować na forum nazwiskami???Rodzina może pozwać za to do sądu." Prawo chroni dobre imię podejrzanych, zanim o ich winie lub niewinności rozstrzygnie sąd. W tym celu wymyślono art. 13 ust. 2 obowiązującej wciąż ustawy Prawo prasowe z roku 1984. Zabrania on publikowania danych osobowych i wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe."
         • sportif Re: Motywy 31.10.11, 15:18
          a niech pozywają. To było by kuriozum, rodzina mordercy pozywa rodzinę ofiary. Myślę, że media z całego cywilizowanego świata by się zjechały.
      • real.mimi Re: zasztyletowany w parku Dębinki... 28.10.11, 15:24
       CO ZA "MATKA" co syna bandytę ukrywa !!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka