Dodaj do ulubionych

Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL-ZBYT

04.11.13, 08:53
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem lokalu od tego dewelopera. Będę wdzięczny za wszelkie informacje nt inwestycji jak i samego dewelopera, wady, zalety ? czy osoby które już kupiły mieszkanie są zadowolone? Na co zwrócić szczególną uwagę?
Z góry dziękuję !
Obserwuj wątek
  • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 05.11.13, 10:08
   witam, mieszkam w bliźniaku z pierwszego etapu, moim zdaniem jakość wykonania ok., jak były jakieś niedoróbki to zostały usunięte bez większych problemów i negocjacji z deweloperem (zależy mu na dobrej opinii, bo to jego pierwsze inwestycje deweloperskie, facet jest uczciwy). Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy były dobre warunki płatności - 10% zadatku przy umowie przedwstępnej, a reszta dopiero po akcie notarialnym, który był dopiero po zgłoszeniu budynku do użytkowania.

   Natomiast z wad to:
   oczywiście droga, która jest z betonowych płyt i od jesieni do wiosny jest błoto, a latem się mocno kurzy.
   Dosyć daleko do sklepu, szkoły, przedszkola, placu zabaw - trzeba generalnie korzystać ciągle z samochodu, bo spacer po błocie to nic przyjemnego, poza tym brak latarni.
   Przy pierwszym etapie nie ma też żadnego światłowodu lub kabla telekom, więc trzeba korzystać z internetu bezprzewodowego. Drugi etap jest bliżej ZK Jurant, który niestety zimą pali różne dziwne rzeczy w swoim piecu....
   Poza tym miasto Zielonka generalnie jest biedne, więc trudno liczyć na jakieś większe inwestycje - teoretycznie budowa ulicy jest zaplanowana na 2015 r., ale tylko pod warunkiem uzyskania dotacji zewnętrznych, więc pewności nie ma.

   Z zalet to:
   cisza i spokój szczególnie w weekendy (w tygodniu ruch zrobił się spory, ludzie objeżdżają korki na Wyszyńskiego), na spacerach na łąkach można spotkać sarny, zające, bażanty, a nad rzeką mieszka nawet bóbr,
   doby dojazd pociągiem do Warszawy (to info tak na wszelki wypadek jeśli nie jesteś z Zielonki)
   fajni sąsiedzi na osiedlu w I etapie;-)

   Jak byś miał jeszcze jakieś pytania do pisz.
  • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 08.11.13, 14:41
   Deweloper jest bardzo w porzadku, idzie się o wszystko dogadać. Ze zgłoszeniami gwarancyjnymi o ile takie będą też nie ma problemu. Jakościowo też jest bardzo ok, nawet wylewki na ogrzewaniu podłogowym były ok i fachowiec który układał mi podłogę i płytki nie musiał ich poprawiać i chwalił za to dewelopera bo podobno zwykle te standardowe wylewki na rynku deweloperskim są dosyć krzywe. Ocieplenie domu też fachowo i solidnie nawet na skosach.
   Na co zwrócić uwagę? Moim zdaniem na podwórko, ziemia u nas w pierwszej inwestycji miała bardzo dużo gruzu w sobie aż do samej powierzchni. Wynikało to z faktu że Deweloper podnosił teren aby woda nie spływała z okolicy na podwórka pod domem. Lepiej poprosić aby robotnicy zostawili równy dół z 10-20cm na samą warstwę powierzchniową pod trawę i zamówić sobie własnej, dobrej jakości (Humus albo Czarnoziem) czystej (bez gruzu i innych śmieci) ziemi pod trawnik. Pewnie z Deweloperem da się dogadać, że jak się dostarczy własną ziemię to już ekipa która będzie równać teren i sadzić trawę z niej skorzysta. No i warto wykonać drenację terenu bo niestety teren Zielonki to dawne bagna i jest dużo gliny a ziemia ciężko przepuszcza to i dużo wody stoi.
   Druga sprawa na co zwrócić uwagę, ale to niezależnie od dewelopera, na elektrykę - czy wszystkie połączenia od włącznika do kabla wyjściowego mają prąd oraz na ciśnienie w pustych rurach (wdmuchuje się w jeden koniec x atmosfer i sprawdza ciśnienie po drugiej stronie, czy jest takie samo) - da to pojęcie czy złączki plastikowe się nie zapchały lub nie są źle sklejone. Lepiej zrobić to na początku niż potem kuć w płytkach.
  • konwalia55555 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 09.11.13, 21:53
   Witam,

   mieszkam na Osiedlu w Konarach Dębu od ponad roku i na chwilę obecną mogę stwierdzić następujące:

   1. Deweloper bardzo rzetelny. Standard wykonania OK, widać, że mieszkania nie są "robione po kosztach" - sam bardzo angażuje się w budowę i dopilnowuje szczegółów.

   2. Rzeczywiście doskwiera brak placu zabaw, ale jest nadzieja, że niebawem się pojawi - jak kupowaliśmy nasze mieszkanie, deweloper twierdził, że zamierza stworzyć plac zabaw przy wjeździe w tą wewnętrzną uliczkę osiedlową (mowa o pierwszej inwestycji) - byłoby super, gdyż zazwyczaj place zabaw są standardem w przypadku takich osiedli, więc wierzymy w słowność Pana Zbigniewa :)

   3. My w naszym mieszkaniu nie dopatrzyliśmy się żadnych niedoróbek, ale słyszeliśmy że w razie pojawienia się jakichkolwiek, nie ma najmniejszego problemu z ich naprawą - wystarczy kontakt z deweloperem.

   4. Miejsce rewelacyjne - z jednej strony ostoja ciszy i spokoju, mnóstwo zieleni, zwierząt o których mowa w poprzednim poście i słynne jeziora nieopodal, a zarazem blisko do Warszawy (zaledwie kilka minut pociągiem do Dworca Wileńskiego)

   5. Minusem są płyty betonowe którymi trzeba przejechać kawałek - może warto pomyśleć o jakiejś wspólnej petycji mieszkańców w sprawie drogi? Na ten temat można by otworzyć odrębny wątek na forum :-)


   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.11.13, 13:15
    Hej, konwalia55555, to co otworzysz wątek w sprawie drogi? Petycja na pewno nie zaszkodzi, chociaż ja już nie raz z burmistrzem w sprawie naszej ulicy rozmawiałem, podzielę się szczegółami w nowym wątku, albo zorganizujemy osiedlowe spotkanie, żeby sformułować petycję i porozmawiać.
    • konwalia55555 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 14.11.13, 11:08
     Mogę utworzyć wątek, może rzeczywiście wspólnymi siłami uda nam się coś "zadziałać" :) Ale jeśli Ty OSOW masz już jakieś wieści w tej sprawie i jesteś po kilku rozmowach z burmistrzem, może lepiej abyś Ty utworzył wątek zamieszczając w nim ogólne informacje na temat tego co udało Ci się ustalić (ja wysłałam zapytanie do urzędu miasta, ale na chwilę obecną brak odzewu) :) Może moglibyśmy zmaieścić linka do wątku na tablicy facebook osiedla i zorganizować jakieś spotkanie osiedlowe w tej sprawie? jak myślicie?
     • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 14.11.13, 13:10
      Ja może częściowo nie na temat, ale problemem poza drogą jest brak oświetlenia na obecnej drodze wzdłuż płyt, co w przypadku okresu od jesieni do wczesnej wiosny jest pewnym problemem. Ludzie jadą/idą po ciemku aż do Juranta, takie ciemności napewno nie wpływają dobrze na bezpieczeństwo jak i komfort osób przemieszczających sie rowerem/pieszo. Pisałem w tej sprawie do gminy, aby dostawiła kilka latarni ale sprawa została bez odzewu. Jeśli by powstawała petycja to może warto wyróżnić to jako osobny punkt - 3-4 słupy z oświetleniem do osiedla?
      • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 08.01.14, 09:06
       Dostałem odpowiedź od burmistrza w sprawie drogi i oświetlenia (nękam go co jakiś czas w sprawach Ossowskiej). Oświetlenie będzie wykonane w tym roku, więc kolejny promyk cywilizacji zawita w nasze okolice.
       Projekt ulicy będzie wykonany w tym roku jeśli starczy pieniędzy (w Wieloletnim Planie Inwestycji wykonanie projektu było przewidziane właśnie na 2014). Niestety znając życie pewnie pieniędzy nie starczy, więc około połowy roku (a w końcu to rok wyborczy) może warto przypomnieć się właśnie petycją, o której tutaj rozmawialiśmy.
       Ponadto PWiK ma w tym roku rozpocząć pierwsze prace związane z odwodnieniem okolicy.

       A czy ktoś ma jakieś informacje w sprawie placu zabaw, o którym wspominał deweloper?
  • marek_zz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 10.11.13, 14:00
   Bardzo dziękuję za wszystkie szczegółowe opinie !

   Chciałem jeszcze dopytać o następujące sprawe:
   - jak wygląda kwestia odwodnienia? dużo czytałem, że na niedaleko położonych osiedlu "Zielone Łąki" w przypadku deszczów wszystko stoi w wodzie? jak wygląda ta kwestia na Konarach Dębu przy większych opadach? Deweloper mówił, że z własnych środków na aktualnej inwestycji robi odwodnienie poza tym teren jest odpowiednio podniesiony, czy to będzie wystarczające?
   - odnośnie płatności - teraz rezerwacja nic nie kosztuje, trochę to dziwne bo to 1 deweloper gdzie za rezerwację kompletnie nic się nie płaci i nie podpisuje, czy później nie będzie wymagał nagle jakiegoś większego zadatku/zaliczki? albo co w przypadku jak na moją rezerwacje znajdzie Klienta, który zaoferuje więcej?
   - z tego co mówił Deweloper to firma Jurant ma się w najbliższym czasie (nie określił kiedy dokładnie) przenieść na "Kobyłka Maciołki", bo tutaj mają za małą bazę, poza tym podobno tam stają tylko samochody firmy i nie ma żadnych nieczystości, czy ktoś ma więcej informacji na ten temat?

   będę wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie inwestycji !
   • konwalia55555 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 10.11.13, 20:53
    Co do odwodnienia też mieliśmy z mężem początkowo obawy i wątpliwości, bo część Zielonki leży na terenach bagnistych, a w dodatku nieopodal tej pierwszej inwestycji w któryej mieszkamy znajduje się rzeka, więc dodatkowo obawialiśmy się czy przy większych deszcach nie będzie ona wylewać. Zrobiliśmy rozeznanie i podpytaliśmy okolicznych mieszkańców (szczególnie tych starszych mieszkających w Zielonce od wieków) i obawy o rzekę zostaly rozwiane, pozostała kwestia podniesienia terenu. Co prawda od samego początku deweloper zapewniał nas, że teren został odpowiednio podniesiony i zrobiono meliorację, ale wiadomo, zakup mieszkania to duża inwestycja, więc mimo wszystko obawy były. Do pierwszego deszczu :) Bo wtedy przekonaliśmy się, że rzeczywiście odpływ wody jest odpowiedni i nie stoi ona w ogródku. Nie powiem że w mig wsiąka w ziemię i jest sucho, bo bym skłamala - nigdzie tak nie ma, ale woda nie "stoi" w ogrodzie i zrobiony jest odpowiedni odpływ. Na Zielonych Łąkach faktycznie jest problem z odpływem i jak trochę popada, to bardzo często straż pożarna wypompowuje wodę z ogródków mieszkańców.
    Co do rezerwacji, tez nie uiszczaliśmy żadnych opłat. Mogliśmy zarezerwować mieszkanie na jakiś czas (w naszym przypadku sytuacja była trochę inna, bo jak oglądaliśmy mieszkania, to były one już skończone i część z nich zamieszkana). Nie wiem na jak długo można było dokonać takowej rezerwacji, bo po kilku dniach zadzwoniliśmy do dewelopera z informacją, że jesteśmy zdecydowani na zakup, zatem nie mieliśmy żadnych telefonów z informacją że ktoś inny chce dokonać transakcji i kupić zarezerwowane przez nas mieszkanie.
    Na temat firmy Jurant nic nie wiem, więc nie wypowiadam się w tej kwestii :)

   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.11.13, 12:59
    1. odwodnienie ok, tak jak pisała kowalia, na działkach nie ma problemu, gorzej z drogą, tak jak teraz widać kałuże utrzymują się dosyć długo,
    2. jak my kupowaliśmy to za rezerwację płaciliśmy 500 zł, ale fakt, że umowa przedwstępna była dopiero po kilku miesiącach z tego co pamiętam, kupowaliśmy pierwszy budowany przez tego dewelopera dom i jak się nim zainteresowaliśmy to był dopiero parter, p. Grabowski nie chciał podpisywać umowy przedwstępnej póki nie zobaczymy jak wygląd cały dom przynajmniej w stanie surowym, ja nie mam powodu by mu nie ufać jeśli chodzi o rezerwację itp., a kupujesz bliźniak czy czworak? z tego co wiem na czworaki jest dużo więcej chętnych.
    3. z Jurantem to ostrożnie - rzeczywiście nie mogą już nic rozbudować bo nie pozwala na to plan zagospodarowania przestrzennego (info z gminy, gdzie byliśmy przed zakupem - polecam taką wizytę i zapoznanie się z planem zagospodarowania i planowanymi inwestycjami gminnymi - inna sprawa, że wtedy dowiedzieliśmy się, że ulica miała być wybudowana najpóźniej do.... 2013 r., ale to było za poprzedniego burmistrza w końcówce jego rządów) natomiast już trzy lata temu dewoloper mówił, że Jurant ma się wyprowadzać, więc poszliśmy do Juranta i zapytaliśmy.... powiedzieli, że nigdzie się nie wybierają:-) najlepiej sprawdź znowu u źródła, czy coś się zmieniło.
   • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 13.11.13, 13:20
    1) Zielone Łąki to inny deweloper i inna jakość realizacji. Przed zakupem mieszkania na osiedlu w konarach dębu rozważałem też zakup na Zielonych Łąkach ale zrobiłem rozeznanie, popytałem ludzi już mieszkających na jednym jak i na drugim osiedlu i wybrałem w konarach dębu bo na zielonych łąkach ciągle ich zalewało, nie było utwardzonej drogi, jak jeszcze były szamba to przez to zalewanie im wybijało je i dodatkowo ludzie narzekali na jakoś wykonania niektórych elementów od tamtego dewelopera, plus miałem swoją jeszcze opinię z innej lokalizacji tego dewelopera gdzie mieszka mój brat, dlatego też wybrałem osiedle w konarach dębu.
    2) Co do zaliczki za samą rezerwację to ja kupowałem bardzo wcześnie z drugiego etapu pierwszej inwestycji, gdzie jeszcze nie było wiele zbudowane (nie było wszystkich ścian ani dachu) i rezerwacje tylko na czas pobierania kredytu robiłem i Deweloper nic nie brał za to. Dodatkowo płatność za mieszkanie praktycznie zrealizowałem w momencie jak się wprowadziłem a pierwsza rata zaraz po podpisaniu umowy była na symboliczną wartość
    3) Co do Juranta to nie wiem jak obecnie, ale jak zrywałem umowę na śmieci jak jeszcze gmina nie miała obowiązku ich zabierania to nie planowali się nigdzie wyprowadzać. Rzeczywiście nie trzymają tam śmieci i jest to baza dla śmieciarek, pługów itp, jednak co do zapachu to w lato jak są duże temperatury to śmierdzi z brudnych śmieciarek. Na szczęście nie roznosi się ten zapach daleko za bazę
  • atwar1 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.11.13, 17:44
   Nie znam tego dewelopera więc o jakości budynku się nie wypowiem.
   Mieszkam w Zielonce od urodzenia i Ossowska to takie zielonkowskie "zadupie"- bez złośliwości. Po prostu wszędzie stamtad daleko, bez samochodu ani rusz. Dzieci same do szkoły nie dojdą, trzeba robić za szofera.
   W Zielonce jest kilka naprawdę fajnych osiedli, z dobrą infrastrukturą, gdzie człowiek mieszka wygodnie, jak w mieście a nie na jego obrzeżach (wojskowe, wolności, przemysłowa, nauczycielska)
   A mieszkania z rynku wtórnego wcale nie są takie złe.
   Ja osobiście na Ossowską za żadne skarby bym się nie wyprowadziła.
  • sakinom Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.11.13, 20:35
   Mieszkamy od maja 2013 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jakość materiałów i robocizny nasi wykończeniowcy ocenili bardzo wysoko. Sam Developer bardzo sympatyczny i pomocny jeśli jest jakaś potrzeba - nawet najmniejsza. Sąsiedzi to sami młodzi ludzie więc ew. potomstwo będzie miało z kim się bawić. Miejsce ciche i spokojne.
   Jedyny minus to płyty betonowe i błotko na drodze dojazdowej ale myślę że z czasem zajmą się i tym - wystarczy cierpliwie poczekać.
   Odległość do sklepu to też nie problem w dzisiejszych czasach gdy każda rodzina ma przynajmniej jeden samochód.
   Dojazd do Warszawy dobry (pociąg do Wileńskiej albo do Śródmieścia-jedzie dłużej ale można w spokoju poczytać).
   z czystym sumieniem polecam
  • marek_zz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 13.11.13, 21:27
   Bardzo dziękuję za wszystkie opinie ! Faktycznie sąsiedzi sa bardzo sympatyczni i pomocni :) a same opinie bardzo przydatne i rozwiały wiele wątpliwości.

   chyba się zdecydujemy - na bliźniaka. Jeszcze tylko zrobię rozeznanie w gminie, jakie są aktualnie planowane inwestycje w pobliżu (na prospekcie informacyjnym nie ma infomacji o planowanych inwestycjach ).

   Co do firmy JURANT to dzwoniłem tam i powiedzieli, że w przyszłym roku (prawdopodobnie maj) mają się rzeczywiście przenosić, bo tutaj za mała baza i nie mogą zrobić (na szczęście :)) segregowania śmieci.

   Do zobaczenia (mam nadzieję) wkrótce ! :)
   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.04.14, 11:18
    Temat związany z naszym osiedlem:
    Uwaga! trwa głosowanie na stronie Urzędu Miasta Zielonka na wykorzystanie środków z funduszu obywatelskiego. Jeden z projektów to strefa rekreacji z placem zabaw w okolicy ul. Ossowskiej (przy mostku na Turowskiej). Głosować można do końca kwietnia, projekt, który wygra zostanie zrealizowany. Zmobilizujmy się, żeby w naszej okolicy też powstała jakaś infrastruktura dla mieszkańców. Powiedzcie sąsiadom, jeśli wszyscy zagłosują to mamy szanse na realizację!
   • grze_go_rz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 00:01
    Tymczasem minął rok i JURANT nadal działa. Czy ktoś się orientuje w aktualnej sytuacji ewentualnych przenosin?

    Czy ktoś wie co to za budynek przy Ossowskiej 83? Także wygląda jak jakaś firma.

    W 2010 roku ulica Ossowska była zalana. Czy ktoś ma zdjęcia terenu na którym jest osiedle w Konarach Dębu2?
  • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.06.14, 21:33
   Drodzy Mieszkańcy udało się, plac zabaw i siłownia zajęły 4 miejsce (186) głosów i projekt zostanie zrealizowany!
   zielonka24.pl/ludzie-wybrali-glinianki-i-debinki/
   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 13.06.14, 09:28
    Tak jest, udało się, dziękuję wszystkim za głosowanie. W poniedziałek burmistrz poprosił o spotkanie w tej sprawie, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pomysły co miałoby się znaleźć na placu zabaw/miejscu rekreacji to dajcie znać do poniedziałku.
    • sakinom Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 13.06.14, 11:24
     Koniecznie coś dla matek z małymi dziećmi (piaskownice, zjeżdżalnie, huśtawki) ławki dla matek przyprowadzających swoje pociechy. Teraz jeździmy do warszawy na plac zabaw aby nasze dzieci pobawiły się w fajnym i bezpiecznym miejscu.
     • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 13.06.14, 12:07
      Jeśli chodzi i piaskownice to nie podoba mi się ten pomysł, bo będzie to super kuweta dla wszystkich okolicznych dzikich kotów (nie chciałabym, aby moje dziecko bawiło się w kocich odchodach).
      Na pewno przydadzą się:
      - bujawki (takie na sprężynach) dla maluchów,
      - huśtawki (dla dzieci w różnym wieku i tych "mikro" i tych doroślejszych),
      - konik (z myślą o starczych),
      - zjeżdżalnia,
      - mały linowy pająk (ale to dość droga inwestycja, więc się pewnie nie uda),
      - mikro ścianka wspinaczkowa (np. zintegrowana ze zjeżdżalnią),
      - fajne byłoby też miejsce do rysowania kredą i oczywiście pamiętając o rodzicach ławeczki, żeby można było sobie siąść, gdy pociechy się bawią.
      • marek_k84 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 14.06.14, 08:26
       i blisko ławeczek 24h sklep z % by kwiat młodzieży nie mial zbyt daleko. Ja na wszystkich ławeczkach i placykach.
       • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.06.14, 15:33
        myślę że nie będzie tak źle. Daleko od blokowisk, niska zabudowa, daleko od sklepów, mało uczęszczana okolica. "Kwiat młodzieży" będzie wolał okolice osiedli i centrum zielonki ze sklepami 24h.
        • marek_k84 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.06.14, 16:24
         apuk1980 napisał:

         > myślę że nie będzie tak źle...........
         "Kwiat młodzieży" będzie wolał okolice osiedli
         > i centrum zielonki ze sklepami 24h.

         Otworzą. Spokojnie...
         Na Wolności od lat działa sklep z %, do którego nie ma nawet przejścia przez ulicę ani chodników od najbliższego skrzyżowania (jakieś 70m). I jakoś "nikomu" nie przeszkadza. Kilka zabitych psów (pobiegły za spragnionym panem), kilkadziesiąt gwałtownych hamowań, parę stłuczek... cóż to jest... ;)
         • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.06.14, 16:32
          marek_k84 rozumiem, że planujesz przewodzić temu "kwiatu młodzieży"?
          • marek_k84 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.06.14, 17:01
           kasikkru napisał(a):

           > marek_k84 rozumiem, że planujesz przewodzić temu "kwiatu młodzieży"?
           ostatni raz piwko i ławeczka to jak miałem 27 lat. Czyli 25 lat temu....
           • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.06.14, 20:26
            Więc dlaczego krytykujesz? Nie rozumiesz, że mieszkańcy zwyczajnie chcieliby mieć miejsce do zabawy i wypoczynku z dziećmi? Mamy niby pilnować naszych dzieci stojąc?
            • marek_k84 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.06.14, 14:15
             Nie krytykuję. Cel szczytny, tyle że skończy się tak jak piszę... Taki kraj...
             • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.06.14, 14:30
              Myślę, że mimo wszystko w ciągu dnia ławeczki nie będą okupowane przez meneli, więc liczę na to, że i dzieci i matki i ojcowie skorzystają:-) Zobaczymy jak duża będzie to inwestycja, bo biorąc pod uwagę budżet w wysokości 25 000 zł pewnie nie będzie to imponujący plac zabaw, ale lepsze to niż nic.
              • marek_k84 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.06.14, 20:30
               osow napisał:

               > Myślę, że mimo wszystko w ciągu dnia ławeczki nie będą okupowane przez meneli,
               > więc liczę na to, że i dzieci i matki i ojcowie skorzystają:-)

               wystarczy, że nasikają wieczorami...
               • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 17.06.14, 10:07
                Rozumiem, że marek_k84 nie zamierza korzystać z placu zabaw, więc ten wątek dyskusji chyba można uznać za zakończony.

                Info z wczorajszego spotkania z wiceburmistrzem:
                - na plac zabaw przeznaczone jest 25 000 zł,
                - ta kwota nie pozwala na to, żeby położyć tzw. bezpieczną nawierzchnię bo jest ona droga,
                - będą ławki,
                - będzie zjeżdżalnia zintegrowana z jakimś domkiem lub ścianką wspinaczkową plus pewnie huśtawka,
                - na pewno będę bujaczki na sprężynach dla najmniejszych dzieci,
                - ustaliliśmy, że piaskownica to nie jest dobry pomysł ze względu na koty, które będą tam sikać, chyba że byłaby zamykana,
                - burmistrz chciałby postawić ten plac zabaw jeszcze bliżej naszych osiedli, ale jak wiadomo miasto nie ma swojego gruntu, jeśli znalazł by się ktoś kto by taki grunt wydzierżawił na minimum 3 lata za niezbyt wysoki czynsz, to miasto postawiłoby plac zabaw, może ktoś miałby ochotę porozmawiać z p. Zbyszkiem Grabowskim, czy on nie ma albo ktoś kogo on zna?

                Poza tym przy okazji porozmawialiśmy o drodze:
                - w tym roku oświetlenie - na razie robi się projekt, potem przetarg, więc to jeszcze kilka miesięcy,
                - w przyszłym roku kanalizacja deszczowa (i tu trzeba oddać panu Grabowskiemu, że część przy nowym osiedlu współfinansował i podobno ma się dołożyć do jeszcze jednej części pod koniec Ossowskiej),
                - docelowa ulica nie wiadomo kiedy.... (przynajmniej burmistrz był szczery), może jak się pojawią jakieś projekty z Unii na drogi lokalne,
                - może w związku z tym, że nie wiadomo kiedy będzie ulica, to przedłużą tymczasowy chodnik z płyt od Juranta, ale to też bez żadnych obietnic...

                I jeszcze jeden wątek - ul. Zielone Łąki będzie budowana w przyszłym roku dzięki współfinansowaniu przez mieszkańców, dokładają około 30% z całości kosztów inwestycji (licząc łącznie z częścią ulicy, która należy do mieszkańców, a nie do miasta). Pytanie sondażowe: czy w ogóle i jaką kwotę bylibyśmy w stanie dołożyć do budowy ulicy z własnej kieszeni jeśli miałoby to przyspieszyć inwestycję?

                Pozdrowienia.
                • atwar1 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 17.06.14, 19:19
                 osow napisał:

                 >
                 > - burmistrz chciałby postawić ten plac zabaw jeszcze bliżej naszych osiedli, a
                 > le jak wiadomo miasto nie ma swojego gruntu, jeśli znalazł by się ktoś kto by t
                 > aki grunt wydzierżawił na minimum 3 lata za niezbyt wysoki czynsz, to miasto po
                 > stawiłoby plac zabaw, może ktoś miałby ochotę porozmawiać z p. Zbyszkiem Grabow
                 > skim, czy on nie ma albo ktoś kogo on zna?
                 >
                 >

                 Nie chąc się powtarzać zachęcam do przeczytania:
                 forum.gazeta.pl/forum/w,148,150642614,151544313,Drodzy_mieszkancy_Ossowskiej.html
                • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 22.06.14, 09:11
                 Osow, czy Pan Burmistrz podał jakiś konkretny termin realizacji tej inwestycji (placu zabaw)?
                 • michal_prickstein Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 08.12.14, 13:44
                  Czy to Pana interes?
             • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.06.14, 18:14
              Niestety na to już nic nie poradzimy, że większość naszego polaczkowego społeczeństwa to za przeproszeniem imbecyle... cóż taki naród, miejmy tylko nadzieję, że nie będzie tak źle...
              • falanga_zielonka [...] 19.06.14, 00:54
               Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
               • po-wiatowy [...] 19.06.14, 10:37
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • falanga_zielonka [...] 19.06.14, 12:57
                 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                 • po-wiatowy [...] 19.06.14, 15:17
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • marek_k84 [...] 19.06.14, 20:33
                   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                   • falanga_zielonka [...] 19.06.14, 22:51
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • po-wiatowy [...] 20.06.14, 07:02
                     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                     • po-wiatowy [...] 20.06.14, 07:13
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                      • marek_k84 [...] 21.06.14, 07:48
                       Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • marek_k84 [...] 21.06.14, 07:44
                     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                     • falanga_zielonka [...] 21.06.14, 15:04
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                      • marek_k84 [...] 21.06.14, 21:32
                       Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                       • grabowski.jacek [...] 21.06.14, 22:38
                        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
               • baseciq Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 21.06.14, 23:29
                Redakcja Wprost nie jest w Zielonce. Trzymajcie się tematu placu zabaw i w/w osiedla.
                • marek_k84 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 21.06.14, 23:34
                 tyz prowda...
                 • baseciq Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 21.06.14, 23:38
                  A i zanim zaczniecie trąbić że cenzura, itp. itd. to chciałbym wam uświadomić że wasza dyskusja, chociaż ciekawa, nie ma nic wspólnego z Zielonką. Jak już koniecznie, jako mieszkańcy Zielonki chcecie dyskutować na tematy polityczne, to zamiast psuć czyjś wątek, załóżcie nowy tytułując go "Co mieszkańcy zielonki sądzą nt. ostatnich afer politycznych", albo "W tym wątku plujemy na siebie jadem". Wtedy osoby które chcą czytać o tym co się dzieje w Zielonce nie będą musiały przekopywać się przez tony wpisów na tematy nie związane z oryginalnym wątkiem.

                  Dyskutować można, a nawet trzeba, ale jakiś porządek musi być. Nie każdego obchodzi kogo gdzie i za co wsadzają, albo komu montują podsłuch. Dajcie osobom nie zainteresowanym szansę ominąć takie wątki.
                  • falanga_zielonka [...] 22.06.14, 00:39
                   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                   • po-wiatowy [...] 22.06.14, 10:59
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • falanga_zielonka Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 11:25
                     Bo cenzura w naszym mieście nie śpi. Powiązania polityków i prywaciarzy sięgają dalej niż mogłby sie tobie wydawać.
                     • baseciq Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 13:09
                      Nie. Nie pójdę, nie będę zakładał innego forum. Na tym forum obowiązuje przede wszystkim NETYKIETA. Jednym z założeń tejże, jest to, że w wątku nie biadoli się w sprawach nie związanych z danym wątkiem. Chociaż to jest forum poświęcone Zielonce jesteśmy w stanie zrozumieć wasze dyskusje dotyczące polityki. Spoko, dyskutujcie sobie, ale nie rozwalajcie istniejących wątków bo to będzie tępione.
                      • falanga_zielonka Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 22:42
                       Netykieta.. ale głupia nazwa jak polityka miłości Tuska.. Ludzie ogarnijcie sie bo to już jest prawie jak dziecinada. Jak tu rozmawiać jak ktoś wymyśla jakieś netykiety. Nie łatwiej napisać "regulamin forum"????
                       • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 23:28
                        Link do regulaminu:
                        serwisy.gazeta.pl/PocztaGazeta/1,107961,11261764,Regulamin_uzytkownika_Serwisow_Internetowych_Agory.html
                        Drogi falanga_zielonka. Proszę Cię tak po ludzku, uszanuj to, że nie wszyscy są jednakowo zainteresowani dyskusją partyjną czy światopoglądową. Na szczęście forum jest tak zorganizowane, że nie trzeba wypowiadać się o wszystkim w jednym miejscu, ale istnieją tak zwane wątki, które porządkują dyskusję. Przecież i Ty masz prawo założyć sobie własny wątek, w którym będziesz głosił swobodnie (oczywiście w ramach pewnych dobrych obyczajów) co zechcesz. Mnie interesują sprawy związane z ulicą Ossowską ponieważ mieszkam przy tej ulicy. W związku z tym czytam ten akurat wątek. I tak przy okazji to ja rzeczywiście nazywam się Jacek Grabowski.
                        • falanga_zielonka Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 23:39
                         Ja nie proponuje zakładania innych wątków tylko żeby każdy komu nie odpowiada dyskusja zastanowił sie nad sobą i swoim życiem bo pewne sprawy ludzie ze swojej tchórzliwej natury spychają na dalszy i dalszy plan zamiast powiedzieć teraz będe dyskutować o tym co jest naprawde ważne w życiu każdego człowieka i mnie i ciebie i jego. Chodzi o uniwersalne wartości te które są ważne dla wszystkich mieszkających na ulicy Ossowskiej nie ważne jak sie nazywają.
   • mdwoods Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 29.07.14, 07:08
    kasikkru napisał(a):

    > Drodzy Mieszkańcy udało się, plac zabaw i siłownia zajęły 4 miejsce (186) głosó
    > w i projekt zostanie zrealizowany!
    > zielonka24.pl/ludzie-wybrali-glinianki-i-debinki/


    Witam,

    A mnie ostatnio doszły słuchy że pojawił sie jakiś problem z tym placem zabaw. Podobno miasto nie ma prawa/pozwolenia postawienia placu na planowanej wcześniej działce. Czy może ktoś z was słyszał cos na ten temat?

    Pozdrawiam
    • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.08.14, 09:53
     Rzeczywiście był jakiś problem z działką, gdzie miał być plac zabaw, ale podobno udało się znaleźć inną tuż obok. Poniżej odpowiedź w tej sprawie z urzędu miasta:

     "Pan burmistrz Kot przekazał mi w dniu dzisiejszym, że prawie w pełni
     udało mu się osiągnąć porozumienie z właścicielem działki po drugiej stronie rzeki.

     Także lada moment powinno udać się zgłosić prace do starostwa i przeprowadzić je
     w okolicach września.


     Pozdrawiam Serdecznie"
     • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 12.08.14, 12:12

      Plac zabaw będzie jak znalazł na pierwsze opady śniegu :)
  • grze_go_rz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 23.06.14, 11:06
   Czy ktoś się orientuje w aktualnej sytuacji ewentualnych przenosin firmy JURANT?

   Czy ktoś wie co to za budynek przy Ossowskiej 83? Także wygląda jak jakaś firma.

   W 2010 roku ulica Ossowska była zalana. Czy ktoś ma zdjęcia terenu na którym jest osiedle w Konarach Dębu2?
  • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.09.14, 12:07
   Dzień dobry, oto co mój mąż znalazł w pytaniach do burmistrza:
   Szanowny Panie Burmistrzu,

   w odpowiedzi na pytanie dotyczące postawienia latarni na ul. Ossowskiej otrzymałem od Pana taką odpowiedź: "Pracujemy intensywnie nad tą inwestycją. Staramy się uzyskać niezbędne pozwolenia. Jest jeszcze szansa, że jeszcze w tym roku wykonamy te prace. Tak przynajmniej byśmy chcieli o ile uzyskamy niezbędną dokumentację z nadrzędnych instytucji."

   Z uwagi na powyższe pragnę przypomnieć:
   1. latarnie obiecał Pan już na początku roku (vide ulotka, którą dostaliśmy wraz z decyzją dotyczącą podatku od nieruchomości),
   2. cała ta "inwestycja" dotyczy kilkunastu latarni, które należy postawić w uzbrojonym terenie, gdzie leżą betonowe płyty (na pewno nie ma potrzeby kucia ulicy itp.).

   Jeśli Pan i Pańscy urzędnicy nie są w stanie w ciągu 12 miesięcy przeprowadzić takiej "inwestycji" to naprawdę gratuluje organizacji urzędu! Proszę o przedstawienie konkretnych działań dotyczących postawienia latarni wraz z datami ich podjęcia (daty rozpoczęcia wykonywania projektu, wystąpienia o pozwolenia, wyboru wykonawcy itp.)

   W takim razie zapytam jeszcze o kilka spraw, żeby wszyscy mieszkańcy mieli jasność z jaką troską traktuje Pan okolice ul. Ossowskiej:

   1. Kiedy możemy spodziewać się budowy placu zabaw z funduszu obywatelskiego, który dzięki głosom mieszkańców ma zostać zrealizowany?
   2. Jakie kroki Pan podjął żeby została wreszcie wykoszona trawa z wału rzeki? (przez całe lato nie zostało to w tym roku zrobione, więc teraz już i tak niewielka z tego będzie pociecha....),
   3. Czy wreszcie będzie usuwany piasek również z części ul. Ossowskiej wyłożonej płytami (tak naprawdę to pomimo moich mailowych próśb nie zostało to zrobione od czasu ułożenia płyt i część piasku pozostawił sam wykonawca)?
   4. Czy może Pan zobowiązać wykonawców robót wodociągowych, żeby ułożyli z powrotem płyty betonowe w miejscu swoich robót po ich zakończeniu (dotyczy to ulicy tuż za ZK Jurant oraz na wysokości Ossowskiej 94). Roboty wykonywała chyba firma STD, skończyły się one ponad 2 miesiące temu, a płyty nadal są zdjęte.
   5. Czy może Pan zwrócić uwagę PWiK, że kanalizacja deszczowa wykonana w ul. Ossowskiej tuż za ZK Jurant została wykonana źle? Studzienka jest za wysoko i woda nie spływa do niej tylko nadal tworzy się ogromna kałuża.
   6. Czy może Pan zobowiązać właścicieli działek, którzy nawożą je ziemią, albo prowadzą na nich inwestycje budowlane, żeby usuwali z ulicy nawieziony przez nich piach? W niektórych miejscach nie widać już spod warstwy ziemi betonowych płyt! Proszę zwrócić uwagę, że w przypadku jakichkolwiek inwestycji prowadzonych w Warszawie zanieczyszczenia z budowy są natychmiast usuwane z dróg wokół.
   7. Kiedy planuje Pan wykonanie projektu budowy ul. Ossowskiej (zgodnie z wieloletnim planem inwestycji powinno to nastąpić w tym roku)? Czy budowa ul. Ossowskiej zostanie zgłoszona do Programu Budowy dróg Lokalnych lub innych programów?
   8. Czy planuje Pan przedłużenie tymczasowego chodnika do końca ul. Ossowskiej?

   Panie Burmistrzu,
   wybory są już 16 listopada, więc czasu na ocenę wyborców zostało niewiele. Do tej pory przyjmowałem Pańskie tłumaczenia o złej sytuacji finansowej miasta i Pańskiej odpowiedzialności za budżet. Jednak sposób prowadzenia tak małych inwestycji jak latarnie i plac zabaw każe mi wątpić w profesjonalizm urzędników Zielonki. Z poważaniem, Grzegorz (Pytanie z dnia 08.09.2014)

   ODPOWIEDŹ

   Szanowny Panie,

   Zamierzenia ujęte w ulotce (Rok 2014 w Zielonce) są planowane na cały rok, a nie na konkretny miesiąc. Zadania wykonywane są stopniowo, wynika to także z logiki pozyskiwania środków do budżetu ? także stopniowej - w transzach (udział w podatkach i podatek od nieruchomości też wpływają w transzach a nie od razu całe w styczniu). Praca nad oświetleniem Ossowskiej trwa. Spodziewamy się, że projekt techniczny dotrze do nas na przełomie września i października. Następnie wystąpimy o pozwolenie na budowę i jeśli nie będzie przeciwwskazań w czwartym kwartale podejmiemy prace w terenie, ponieważ środki na ten cel w budżecie zostały zarezerwowane. Wszystko więc wykonujemy zgodnie z planem.

   Pozostałe pytania:

   1. Prace się rozpoczęły, cieszę się, że mogę zrealizować plac akurat w tej okolicy. Dziękuję za aktywność i odpowiedź na mój apel zaangażowania się w pomysł ?Funduszu Obywatelskiego?.
   2. Interweniowaliśmy wielokrotnie (!) w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział w Wołominie. Otrzymaliśmy informację, że przeprowadzono już przetarg i będzie drugie koszenie. Oczekujemy go niebawem.
   3. Ze względu na specyfikę nawierzchni z płyt, nie czyści się jej mechanicznie, trudno sobie wyobrazić żeby czyścić ją całą ręcznie. Dokonamy przeglądu stanu i jeśli ilość piasku gdzieś zagraża bezpieczeństwu jazdy dokonamy miejscowego czyszczenia ręcznego.
   4. Tak.
   5. Nie znam szczegółów tego tematu, sprawa zostanie sprawdzona.
   6. Takie zanieczyszczenia powinien usuwać sam właściciel. Nie mam co zobowiązywać do tego kogokolwiek bo to jest obowiązek wynikający z przepisów prawa drogowego. Jeśli ktoś wyjeżdża z budowy i zanieczyszcza nawierzchnię jest to wykroczenie, które może skończyć się mandatem. Poprosiliśmy policję, aby w porozumieniu z naszym działem dróg dokonała wyrywkowych sprawdzeń podczas prac budowlanych i ewentualnie nałożyła mandaty.
   7. W WPI projekt ?Budowa ulicy Ossowskiej (projekt + wkład własny Gminy do projektu realizowanego przy udziale środków zewnętrznym) zaznaczony jest na lata 2014 i 2015.
   Niestety, moja ocena jest taka, że prawdopodobnie nastąpi roczny poślizg, bowiem dopiero w tej chwili wdrażamy projekt ulicy Inżynierskiej, który był planowany na lata 2013-2014. Niewykluczone, że wpiszemy do budżetu projektowanie ul. Ossowskiej jeszcze w tym roku. Proszę mieć na uwadze, że WPI to jedynie ogólny harmonogram najbliższych najważniejszych inwestycji, każda z nich musi zostać wpisana jeszcze do budżetu, jak pojawią się na nią środki. Bez tego nie może być realizowana. Niemniej zapewniam, że budowa ul. Ossowskiej znajduje się w samej czołówce budowy nowych dróg asfaltowych w Zielonce.
   8. Nie planujemy. W wielu miejscach pas położonych płyt w całości zajmuje pas własności gminy, położenie więc chodnika nie jest możliwe.

   Podsumowanie. Kiedy zostałem burmistrzem zastałem też pakiet spraw mieszkańców ulicy Ossowskiej i okolicznych - nieprzejezdna droga, problemy z wodą gruntową. Ze względu na trudną sytuację mieszkańców podjedliśmy szybkie działania, mimo fatalnej sytuacji budżetowej ? położyliśmy płyty na Ossowskiej (ok. 360 tys. zł), na poważnie zajęliśmy się odwodnieniem, zbudowaliśmy nowy most, bo poprzedni miał ocenę wskazującą, że się rozpadnie. Lada chwila pojawi się mały plac zabaw. W niedalekiej lokalizacji na tyłach boisk Miejskiego Gimnazjum przy ul. Dziennikarskiej uruchomiliśmy siłownie plenerową.

   Myślę, że dla tej części miasta przez ostatnie trzy lata zrobiliśmy proporcjonalnie sporo. Proszę pamiętać, że tym co ogranicza nasze działania najbardziej jest sytuacja finansowa. Uważam, że przy takim stanie budżetu jaki przejąłem na koniec 2010 r. (31 mln długu i przekroczony poziom ostrzegawczy zadłużenia: 64% dochodów), udało się nam zrobić w Zielonce sporo. Dziś planowany dług na koniec roku 2014 to 22,5 mln, i 40% dochodów. Załączam widok Ossowskiej AD 2011 w konfrontacji do stanu dzisiejszego i serdecznie pozdrawiam.
   Grzegorz Dudzik - Burmistrz Miasta Zielonka

   P.S. Swoją drogą, pewnie większość z Was zna skrót przez Mokry Ług - zadupie jak cholera, ale na tej ulicy mieszka Burmistrz Rembertowa i co? Mają najlepszą nawierzchnie, -przejścia dla pieszych, autobusy, oświetlenie,i nieinwazyjne progi zwalniające, ścieżkę, chodniki... - można? Można! Wystarczy aby nasz burmistrz zamieszkał przy Ossowskiej i od razu wszystko nabrałoby rozpędu... a może ktoś z naszego osiedla powinien kandydować do Rady Gminy? ?? Inwestycje byłyby bardziej forsowane na sesjach...
   • rachell2 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.09.14, 12:47
    myślę, że to bardzo dobry pomysł aby zgłosić kogoś z naszej ulicy do kandydowania. Czy są ochotnicy?
    Z tego co czytam forum, to widze że bardzo dużo dla naszej okolicy zrobił użytkownika APUK1980, zarówno w kwestii oświetlenia ulicy, placu zabaw, asfaltu - widać, że bardzo mu zależy na tym, aby nam wszystkim mieszkało się wygodniej. Wydaje mi się nawet, że powyższe pismo do Burmistrza było rownież od niego ? Nie chciałabym nikogo zmuszać :) ale mając takiego reprezentanta, trzeźwo myślącego i potrafiącego rozsądnie argumentować różne sprawy nasza okolica na pewno byłaby bardziej zadbana. Co sądzicie i przede wszystkim może apuk da znać o o tym sadzi? mam nadzieję, że Cię nie uraziłam !
    • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 17.09.14, 11:16
     Witam, dziękuje za tak pozytywną ocenę mojej osoby. Przedmiotowe pismo jednak nie było odemnie (ja to jestem tym mężem co je odnalazł na stronie urzędu). Pisałem wcześniej do urzędu miasta zielonki w tych sprawach ale zwykle w formie mailowej na adresy:
     To: 'um@zielonka.pl'
     Cc: 'b.michalik@zielonka.pl' (Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Zielonce)
     Na maile też dostawałem odpowiedź (także jak kogoś zniechęca pisanie oficjalnych pism to polecam tę formę komunikacji i zachęcam do zgłaszania spraw które was bolą. Może urzędnicy dostrzegą dzięki temu także tę część miasta).
     Co do kandydowania do rady to nie mam pojęcia z czym to się wiąże i nigdy się nie zajmowałem polityką. Nie wiem też czy bym podołał czasowo bo ja za wiele czasu wolnego nie mam a i pracuję na drugim końcu Warszawy.
   • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 18.09.14, 08:37
    Do kasikkru. Uprzejmie proszę Cię o kontakt bezpośredni na jg.zielonka@gmail.com.
  • rachell2 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.09.14, 14:14
   poza tym czy ktoś wie kto teraz reprezentuje nasz rejon w radzie miasta? Czy ta osoba zrobiła cokolwiek dla mieszkańców?
   • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 16.09.14, 14:24
    Obecnie okręg reprezentują Pani Anna Szczerba i Pan Maciej Włodarczyk. Jak bardzo interesują się sprawami Ossowskiej mogą państwo ocenić sami.
    • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 18.09.14, 11:10
     Witam,
     to ja pisałem tego ostatniego sążnistego maila do burmistrza, bo trochę mam już dosyć użerania się przez ostatnie prawie cztery lata z urzędem o każdą najdrobniejszą rzecz. Niestety bez pisania non stop nic się dzieje, więc piszcie też:-) Moim zdaniem najlepiej też za pośrednictwem formularza na stronie, bo jak trzeba publicznie odpowiedzieć to jest szansa, że burmistrz bardziej się postara. Do podanych już adresów dodam jeszcze a.kudelka@zielonka.pl (odpowiada za komunikację z mieszkańcami).
     I jeszcze kilka uwag do odpowiedzi burmistrza:
     1. zauważcie, że nie odpowiedział na pytanie dotyczące zgłaszania projektów do Programu Budowy Dróg Lokalnych - z tego co wiem, to Zielonka nie wiedzieć czemu nie zgłosiła nic (!) w ostatniej edycji,
     2. Burmistrz planuje prace związane z latarniami w terenie na grudzień! Brawo, świetny plan, budujmy zimą tak przecież łatwiej i wszystko jest zgodne z planem,
     3. Nie położymy wam chodnika z płyt bo mamy prawo tylko do wąskiego paska drogi, na którym już leżą płyty. To w jaki sposób chcecie zbudować nową ulicę? Może już czas się tym zająć i uregulować sprawy własności gruntu? W MPZP pod drogę przewidziana jest szerokość 13 m, Już widzę odpowiedź za dwa lata: bardzo chcemy zbudować wam drogę. mamy już nawet projekt, ale teraz negocjujemy z właścicielami gruntu, więc poczekacie jeszcze dwa lata.
     4. Nie wiem o jakim drugim koszeniu trawy mowa - przecież w tym roku nad rzeką nie skoszono trawy ani razu (no chyba, że na papierze).

     A wracając do radnych: z panią Szczerbą raz rozmawiałem przez telefon, poza kilkoma ogólnymi stwierdzeniami, że zależy jej bardzo na tych okolicach nie usłyszałem żadnych konkretów. Z kolei pan inny radny (nie jestem pewien, czy był to pan Włodarczyk), który był na jednym ze spotkań z burmistrzem dla mieszkańców - może nie wprost, ale miedzy wierszami z tego co mówił przebijało, że skoro kupiliście domy w takiej okolicy gdzie nie ma drogi to czego teraz chcecie? I tu jedno wyjaśnienie (zanim ktoś uprzejmy napisze zaraz, że ten rady ma rację) - kupowałem dom pod koniec kadencji poprzedniego burmistrza, przed podpisaniem umowy byłem w urzędzie i tam dowiedziałem się, że najpóźniej w 2013 r. będzie budowana ul. Ossowska. Zaufałem urzędnikowi i to był mój błąd.
     Pozdrawiam,
     • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 18.09.14, 11:56

      > 2. Burmistrz planuje prace związane z latarniami w terenie na grudzień! Brawo,
      > świetny plan, budujmy zimą tak przecież łatwiej i wszystko jest zgodne z planem

      To jest niestety jeden z kilku mankamentów burmistrza - przetargi strasznie się wloką.

      - kupowałem dom pod koniec kadencji poprzedniego burmistrza, przed podpisaniem umow
      > y byłem w urzędzie i tam dowiedziałem się, że najpóźniej w 2013 r. będzie budow
      > ana ul. Ossowska. Zaufałem urzędnikowi i to był mój błąd.

      Niestety dopadło cię pokłosie zmiany władzy. Kiedy kończyłem w 2010 roku kadencję jako radny tego okręgu Ossowska była zaplanowana do budowy na rok 2013. Nie minęło kilka miesięcy i nowa ekipa radnych zgodziła się na odłożenie Ossowskiej na "wieczne nigdy". Dobrze, że ułożono choć płyty, ale jak widać przez ten czas nie uporządkowano spraw z oświetleniem i stosunkami własnościowymi pod budowę.

      Trzeba w nadchodzącej kadencji powalczyć najpierw o dobry projekt Ossowskiej - uwzględniający prawo własności i ODWODNIENIE. Może też wystarczy pieniędzy na rozpoczęcie samej budowy.

      Żeby nie było niedomówień - piszę to jako kandydat na radnego z okręgu Ossowska, Dziennikarska i Wschodnia. Temat jest mi bliski bo mieszkam nieopodal na Korczaka - ulicy bez asfaltu i odwodnienia.


      • rachell2 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 18.09.14, 13:50
       Piorek - a co zrobiłeś w trakcie swojego urzędowania dla naszego regionu ? widzę, że kampania wyborcza ostro ruszyła :)

       a może użytkownik OSOW chciałby kandydować? Z tego co czytam nie jest uwikłany w rozgrywki polityczne tylko faktycznie zależy mu na dobru ogółu? tylko czy już nie za późno na zgłaszanie kandydatów ? :(
       • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 18.09.14, 14:03

        W trakcie tamtej kadencji m.in. wybudowano kanalizację na Ossowskiej, wyremontowano solidnie Dziennikarską, położono destrukt na Wschodniej i ułożono pierwsze płyty na gruntowej części Ossowskiej.

        Tak, kampania ruszyła, a forum jest jedną z możliwości kontaktu z potencjalnymi wyborcami. Ale jestem na tym forum od 12 lat więc mam nadzieję, że nie nadużywam uprzejmości forumowiczów.
        • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.10.14, 10:29
         Mail od p. Adama Kudełki z urzędu Miasta:

         "Dostałem dziś informację, że plac zabaw w ramach Fundusz Obywatelskiego
         na ul. Turowskiej jest od już dostępny dla dzieci.
         Odnośnie oświetlenia na ul. Ossowskiej, w Inwestycjach uzyskałem informację, że
         jesteśmy na ostatniej prostej w otrzymaniu pozwoleń, po czym szybko będziemy ogłaszać przetarg na realizację."

         Piorek, kojarzę Twoje wypowiedzi z tego forum i wydawały mi się rozsądne. Możesz napisać z jakiego komitetu startujesz?

         No i jeszcze wyjaśnij proszę jak to jest, że piszesz o planowaniu w poprzedniej kadencji budowy Ossowskiej na 2013 r., podczas gdy burmistrz Dudzik na początku swojej kadencji przedstawiał nam wszystkim stan budżetu i dosyć jasne było, że takie zadłużenie nie pozwala na dalsze kredytowanie żadnych większych inwestycji. Ktoś tu zatem mija się z prawdą... albo poprzednia ekipa chętnie obiecywała różne rzeczy przed wyborami podczas gdy i tak nie można byłoby ich zrealizować, albo obecny burmistrz nie potrafi czytać liczb z budżetu.... Pomimo Twoich generalnie rozsądnych wypowiedzi, coś tu mi się nie spina....
         • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.10.14, 12:14
          Ossow, proszę Cię o kontakt bezpośredni: jg.zielonka@gmail.com.
          • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.10.14, 12:20
           Przepraszam za literówkę, powinno być osow.
         • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 21.10.14, 09:08
          Startuję z KW Platforma Obywatelska, Krzysztof Napiórkowski, lista nr 4.

          W ramach wyjaśnień. Wieloletni plan inwestycyjny z 2010 roku przewidywał budowę ul. Ossowskiej w latach 2013-2014. Obecnie przewiduje o ile się nie mylę na rok 2017 i to jak znajdą się fundusze zewnętrzne. Nie da się oszukać, że nastąpiło "tąpnięcie" przychodów gminy co przy ambitnych wydatkach wyśrubowało wielkość zobowiązań, ale takie przesunięcie priorytetów oznacza, że ul. Ossowska nie zebrała wspierającej jej koalicji radnych. Cieszę się, że znalazły się środki chociaż na płyty betonowe, ale to bardziej wola burmistrza niż głosowanie radnych.
          Burmistrz Dudzik na początku kadencji zastał pustą kasę, owszem. Tylko, że ponad 4 miliony złotych z tej "dziury" to był środki, które wojewódzki fundusz ochrony środowiska powinien już dawno wpłacić na konto miasta za budowę kanalizacji. Nikt w najczarniejszych snach nie przewidywał, że fundusz nie wpłaci należnej dotacji przez niemal dwa lata po terminie złożenia rozliczenia! Dodam, że zadanie wykonano poprawnie i problem leżał po stronie funduszu.

          I ciekawostka. Wg ówczesnej opozycji wysokie zadłużenie miasta było dużym grzechem poprzednich władz. Tymczasem w wysoko zadłużonej sąsiedniej Kobyłce obecny burmistrz szykuje się z dużą pewnością na kolejną reelekcję. Jak tu dogodzić? ;)

          Pozdrawiam!
  • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 08.10.14, 17:06
   Szanowni Mieszkańcy ! Wybory się zbliżają wielkimi krokami... widać to wszędzie... Dziś idąc z synkiem na spacer odkryłam rzecz, jak mi się wydawało już odłożoną na dalszy plan.... i jakież było moje zdziwienie, kiedy przy mostku na Turowskiej zobaczyłam, jak Panowie montują PLAC ZABAW ! Tak drodzy Mieszkańcy, doczekaliśmy się! Co prawda jest jeszcze zamknięty, bo podmurówki pod sprzętem muszą zaschnąć i pewnie będzie jakieś "Oficjalne Otwarcie", ale jest stoi i wygląda bardzo ładnie, jak na niezbyt wielki budżet. Zrobiłam fotki, niestety tutaj nie mogę ich umieścić, ale zapraszam do podziwiania tegoż cuda na żywo, w realu. Pozdrawiam, mieszkańców okolicy. :)
   • domatorka2525 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 09.10.14, 10:11
    Witam, chciałam podpytać mieszkańców osiedla w Konarach Dębu o to jak się mieszka na poddaszu ocieplonym przez pana Grabowskiego. Czy w lecie jest strasznie gorąco a w zimie zimno? Chcemy kupić bliźniaka na osiedlu II przy ul. Szymanowskiej i zastanawiamy się jak jest na poddaszach bo tam chcemy mieć sypialnię. I czy domy są dobrze wygłuszone? Nie będziemy się słyszeć przez ściany z sąsiadami?

    dziękuję
    i czekam na wasze odpowiedzi
    • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 09.10.14, 11:17
     Ocieplenie wydaje się ok bo w zimę jest bardzo ciepło na poddaszu, jednak jak dla mnie jest za duszno i za ciepło i to cały rok, a szczególnie w lato ale to chyba urok każdego poddasza bo gdzie nie mieszkałem to tak samo było - poddasze dobre jest na suszarnie. W przypadku sypialni to bez klimatyzatora bym się nie zdecydował na robienie jej na poddaszu.
     • domatorka2525 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 09.10.14, 22:10
      dzięki. ktoś jeszcze ma poddasze o coś skomentuje?
     • rachell2 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 10.10.14, 11:02
      my również mamy sypialnię na poddaszu, ogólnie jest ok. Latem faktycznie trochę cieplej, ale zupełnie to nie przeszkadza, jak są pozasłaniane rolety to mieszkanie tak bardzo się nie nagrzewa. W chlodniejsze dni jest ciepło, ale nie aż tak żeby nie grzać:). My rezerwowalismy jak jeszcze poddasze było nieocieplone i widziałam jak przebiegały prace, ogólnie samo ocieplenie jest dosyć solidne - wata 25 cm (z tego co się orientowałam to deweloperzy standardowo robią 15 cm). A tam jest już ocieplone? Najlepiej byłoby sprawdzić jak to wygląda jak się podjedzie w chłodniejszy dzien - czy duża różnica między temperaturą na zewnątrz a wewnątrz.
      • domatorka2525 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 10.10.14, 22:39
       dzieki. nasze poddasze jeszcze nie jest ocieplone ale chcemy tam miec sypialnie, salonik i lazienke. tylko wlasnie nie wiem czy nie montowac od razu klimatyzacji. i ile okien zrobic dachowych. myslalam o 4, ale moze lepiej 6? jest ok. 40 metrow poddasza wiec chcialabym je i doswietlic i miec mozliwosc zrobienia przeciagu. sorki za brak polskich liter - tablet mi wariuje.
       • prawa-lewa Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 13.10.14, 15:00
        Witam nawiązując do Pani wypowiedzi z dnia 15.09.14, 12:07
        "P.S. Swoją drogą, pewnie większość z Was zna skrót przez Mokry Ług - zadupie jak cholera, ale na tej ulicy mieszka Burmistrz Rembertowa i co? Mają najlepszą nawierzchnie, -przejścia dla pieszych, autobusy, oświetlenie,i nieinwazyjne progi zwalniające, ścieżkę, chodniki... - można? Można! Wystarczy aby nasz burmistrz zamieszkał przy Ossowskiej i od razu wszystko nabrałoby rozpędu... a może ktoś z naszego osiedla powinien kandydować do Rady Gminy? ?? Inwestycje byłyby bardziej forsowane na sesjach..."
        znalazłem na fb jednego z kandydatów na ten okręg
        www.facebook.com/pages/Sebastian-S%C5%82owik/555820071185449?ref=hl
        • heniex123 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 14.10.14, 09:27
         A na jakiej ulicy mieszka Burmistrz Zielonki ?
         • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 14.10.14, 11:53
          Tego nie wiem, ale przypuszczam, że ktoś w Urzedu Miasta mieszka na Ks. Skorupki na całej jej długości - ruch praktycznie żaden (jest go trochę w okolicy szkoły),a asfalt i kostka brukowa spod igły, czyż to nie dziwne? :)
       • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.10.14, 10:14
        My też mamy sypialnie na poddaszu i jest ok. Latem jak to na poddaszu przy upałach jest ciepło, ale do wytrzymania - dużo dają rolety na okna dachowe. Zwróć tylko uwagę na to, żeby najlepiej pod każdym oknem dachowym był grzejnik, bo jeśli go nie ma to na oknach zimą lubi się czasami skraplać woda i spływać po płycie gipsowej.
    • implicitegreen Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 22.10.14, 10:16
     a gdzie w Zielonce jest ulica "Szymanowska" :D:D:D
   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 24.10.14, 11:06
    A tu info, że oprócz placu zabaw w tym samym miejscu powstanie też plenerowa siłowania:

    www.zielonka.pl/artykul/fundusz-obywatelski-2014-realizacja-przy-ul-turowskiej
    Moim zdaniem plac zabaw wyszedł całkiem fajny, a jak będzie jeszcze siłowania to i rodzice znajdą coś dla siebie:-)
    • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 24.10.14, 16:28
     W przyszłym roku trzeba będzie znowu złożyć projekt np o rozbudowę placu zabaw z budżetu partycypacyjnego i głosować! A może wspólnie z mieszkańcami Ossowskiej złożymy projekt położenia asfaltu z budżetu partycypacyjnego (HA! HA! HA! ) - może wówczas ruszy cośw sprawie naszej drogi. :)
  • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 24.10.14, 16:59
   Wysłałam do Burmistrza następujące zapytania:
   Szanowny Panie Burmistrzu, spacerując w okolicy ulicy Turowskiej nie da się nie zauważyć, że powstał długo oczekiwany plac zabaw i zostały wykoszone tereny wzdłuż rzeki i tu nasuwają się moje pytania:
   1. Dlaczego wykoszone "chaszcze" trafiły do rzeki i teraz w niej gniją?
   2. Dlaczego zgonie z najnowszymi zalecaniami UE nie został zostawiony wąski niewykoszony pas przy samej rzece? Przecież owe "chaszcze" są naturalnym siedliskiem różnorakich zwierząt (nie tylko kaczek), które teraz straciły swój dom. Chciałby Pan, aby po Pańskim domu przejechała wielka kosiarka i zabrała Panu dach nad głową?
   3. Kiedy i czy w ogóle zostanie wyrównana droga dojazdowa do posesji przy ul. Ossowskiej od nr 100 do 120 - Osiedla w Konarach Dębu II ?? Dziury w niej takie jak kratery po bombach. Skoro w płytach betonowych dziury są sukcesywnie zaklejane to proszę przy okazji zakleić te na drodze prowadzącej do osiedla. Z tego co mi wiadomo droga dojazdowa jest drogą miejską i to do Gminy należy jej wyrównanie, a nie do mieszkańców (wewnątrz osiedla mamy kostkę brukową położoną przez dewelopera).
   Pozdrawiam, Katarzyna K.
   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 13:19
    Z przedstawionego przez obecnego burmistrza budżetu i wieloletniej prognozy inwestycji moim zdaniem wynika, że na lata 2015 i 2016 r. burmistrz nie planuje żadnych wydatków związanych z budową ul. Ossowskiej. Powyższe wynika z przedstawionej przez burmistrza WPI na lata 2015-2019. Z WPI nie wynika także jakie są planowane inwestycje na lata 2017 - 2019. Moim zdaniem warto zapytać obecnego burmistrza przed II wyborów skąd takie plany, skoro zawsze deklarował, że chciałby budować naszą ulicę jak najszybciej jak to możliwe, a tu nawet żadnych pieniędzy na projekt, czy uregulowanie sytuacji prawnej gruntu przez najbliższe dwa lata.... Latarni też na razie nie widać, a miał być w tym roku.
    • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 13:28
     Rada się zmieniła, może zmienią się priorytety. Jestem jednak sceptyczny, jako że wybrany z tego okręgu radny nawet tu nie mieszka :(
     • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 14:42
      może Pan Jacek coś wpłynie na radnych ze swojego komitetu w tym zakresie - naświetli problem. Druga sprawa że, z tego co widziałem, w budżecie jest 100 tys zł zarezerwowanych na potrzeby ulicy Ossowskiej, ale to mała kwota więc na pewno na projekt ulicy i jej realizację nie wystarczy - pewnie to środki na łatanie dziur między płytami czy coś podobnego.
      • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 14:54
       W nowym budżecie? Jeśli tak to dobre i to, ale jeśli w obecnym to jest to najprawdopodobniej kwota na oświetlenie.
       • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 15:00
        bip.zielonka.pl/upload/doc/1592_20141119_160150.pdf tu link do budżetu dla zainteresowanych - jest zapis wprost o budowie oświetlania, jest dla naszej ulicy, Rolnej i Zielonych Łąk przeznaczone 150 tys na ten cel. Dodatkowo na 2015 rok (strona 17, tabela nr 2) jest 100 tys PLN na budowę Ossowskiej, ale taka kwota to coś mała jak na pełną budowę (samo położenie płyt betonowych o ile dobrze pamiętam to był koszt w granicach 300-400 tys PLN), także podejrzewam że pod tym hasłem kryją się jakieś remonty, może naprawa chodnika w części asfaltowej?
        • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 15:03
         a jednak mój błąd, doczytałem dalej i jednak jest to kwota przeznaczona na wykonanie projektu drogi wraz ze ścieżką rowerową od Turowskiej do końca Zielonki, czyli cały odcinek betonowych płyt, także chyba to dla nas dobre wieści :)
         • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 20.11.14, 15:04
          Szybka odpowiedź z UM na maila (wybory to jednak miły czas, tak się starają:-)

          Na przyszły rok w budżecie zostało zaplanowane zadanie:

          pn.:?Budowa ulicy Ossowskiej? 100 000 zł. W ramach zadania wykonana zostanie wielobranżowa dokumentacja projektowo-wykonawcza budowy ulicy Ossowskiej na odcinku od ul. Turowskiej do granicy z miastem Kobyłką o długość ok. 790 m. Dokumentacja obejmować będzie budowę jezdni i ścieżki rowerowej z asfaltobetonu na podbudowie oraz obustronnych chodników i zjazdów z nieruchomości z kostki betonowej.

          Strona 11 w projekcie budżetu. Może Pan sprawdzić. Pewne zadania w WPI nie zostały jeszcze zaktualizowane.

          Odnośnie budowy oświetlenia na Ossowskiej, to prawdopodobnie jutro (piątek) zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac do końca roku kalendarzowego. Nie mogliśmy uzyskać w terminie pozwoleń bo okazało się, że w linii budowy znajduje się stanowisko archeologiczne(!). I musieliśmy uzyskać zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozpoczęcie prac. Linia ma bowiem być podziemna, a nie napowietrzna.

          Tyle na szybko, wedle mojej wiedzy. Dam znać kiedy Pan burmistrz odpisze szerzej na panelu pytań.
          • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 27.11.14, 22:10
           Na mojego maila z zapytaniami do tej pory nikt nie raczył odpowiedzieć...
           • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 01.12.14, 09:50
            To jeszcze chwilę poczekamy na latarnie, poniżej mail z UM na moje pytanie, co z obiecanym przetargiem:

            "Witam,

            W Inwestycjach uzyskałem informację, że jest problem z usytuowaniem dwóch latarni,
            które są w projekcie narysowane tak, że mogą nieco kolidować z wjazdami do posesji.

            Problem wynika z faktu, że obecne droga z płyt jest o wiele węższa niż droga docelowa,
            a projektant rysując latarnie starał się wpasować do istniejącej, a nie przyszłej drogi.

            Nasi pracownicy sprawdzali projekt w terenie i zauważyli, że może wyjść z tego problem,
            dlatego konieczna będzie korekta do projektu.

            Tłumaczono mi, że jest to kwestia kluczowa bo jeżeli teraz latarnie miałyby stanąć
            niezgodnie z nitką nowej drogi, to później trzeba by dodatkowo przenosić latarnie w trakcie
            budowy drogi, a to dodatkowy, niemały koszt.


            Pozdrawiam"
            • masta_sz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 01.12.14, 10:56
             Swietny zatrudniony projektant w takim razie albo dobra wymówka aby opóźnić inwestycje ;]

             Cala Ossowska przydałaby się do remontu. Okolice szkoły i dalsza cześć ulicy, to dziura na dziurze. Nie ma chyba w Zielonce ulicy która jest w gorszym stanie niż Ossowska. Kolejny problem to tez według mnie, parkowanie na chodnikach. Jeżeli mieszkańcy zaparkują z jakimś odstępem to łatwo te samochody omijać ale czesto zdarza sie tak, ze po obu stronach ulicy stoją zaparkowane auta i tylko jeden samochód sie zmieści. Problem tez w tym, ze w takim wypadku, piesi nie maja jak ominąć zaparkowane auta, tylko muszą wejść na ulice. Nie raz mi sie zdarzyło, ze murze zatrzymać sie do "zera" aby przepuscic pieszego na ulicy aby ten mogl ominac auta stojace na "chodniku" i abym ja mogl zmiescic sie miedzy nimi.

             Powinno tez pojawić je jakies lustro drogowe na skręcie do Zielonych Lak bo nic tam nie widac.

             Super, ze Ossowska sie rozwija i powstają kolejne osiedla ale juz teraz trzeba zaczac dzialac bo tej okolicy grozi paraliż komunikacyjny ;] Narazie jest tutaj wolna Hamerykanka ;] Samochody i piesi robia co chca bo nie ma ani dobrej drogi ani żadnego chodnika.

             W przyszłości niestety tez widziałbym progi zwalniające na Ossowskiej. Mieszkańcy tej ulicy dobrze ja znają i jeżdżą bezpiecznie ale duzo osób "przejezdnych", omija na niej korki na Poniatowskiego i im się spieszy ... lekko to ujmując.

             Wie ktos co sie dzieje od strony Kobyłki? będą tam chociaż jakieś plyty kiedyś?
            • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 01.12.14, 21:26
             Myślę, że zarówno komentarze zamieszczane na niniejszym forum jak i pojedyncze zapytania kierowane do burmistrza będą mało skuteczne. Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że tworząc inicjatywę grupową, opartą o ludzi zaangażowanych i zdeterminowanych oraz we współpracy z naszym radnym Maciejem Włodarczykiem udało by się wypracować odpowiedni program działania oraz bardziej zaktywizować lokalną społeczność naszego okręgu i w ten sposób stworzyć silne i skuteczne lobby. Jeśli chodzi o samą ulicę Ossowską, to moim zdaniem w ogóle potrzebna jest dyskusja i wymiana naszych spostrzeżeń, pomysłów oraz wizji – coś o czym napisał tutaj masta_sz. Ale też w moim przekonaniu Ossowska to nie wszystko. Jest w naszym okręgu o czym rozmawiać, rozpoczynając od spraw prozaicznych jak dojście do peronu (na które składają się problemy: przejście przez ulicę, przejście przez zagajniczek, podejście na nasyp, przejście przez tory, wejście na peron) poprzez np. kwestie związane z ochroną środowiska aż po sprawy bardzo trudne, jak uciążliwa działalność gospodarcza prowadzona w sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Poza tym według mnie w ogóle potrzebna jest szeroka dyskusja o tym jaka jest nasza– nazwijmy ją urbanistyczna – wizja przyszłości naszego najbliższego środowiska. W ostatnim czasie bardzo zmienia się krajobraz naszej okolicy – obserwujemy to biernie, przyjmujemy co nam zgotują. Chyba nie powinno tak być.
             • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 03.12.14, 12:05
              Oczywiście jak najbardziej wskazane byłoby wspólne działanie - pokazało to chociażby głosowanie w sprawie funduszu obywatelskiego, gdzie dzięki naszym głosom powstał plac zabaw i lada chwila ma powstać plenerowa siłowania.

              Sądzę, że najważniejsze teraz będzie:
              1. wspólne działanie przy przyszłorocznym projektowaniu Ossowskiej - spotkanie z projektantem i władzami miasta - wypracowanie wspólnego stanowiska jak ma wyglądać ulica, jaka szerokość jezdni, jakie zasady parkowania, pasy zielni, spowolnienie ruchu (garby, a może ronda, ograniczenie prędkości itp.); na marginesie - pytanie czy ograniczenie prędkości nie przydałoby się już w tej chwili, choć nie sądzę, żeby powstrzymało ono akurat tych którzy pędza po płytach.

              2. zgłoszenie projektów do funduszu obywatelskiego (oczywiście jeśli będzie w tym roku) i może wspólne ustalenie, który popieramy, żeby mieć większą siłę przebicia,

              3. rzeczywiście szersza wizja urbanistyczna okolicy - np. zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby wygospodarować miejsca publiczne, chociażby pod najmniejszy skwer lub (to już kwestia szerszych analiz) inne instytucje publiczne (szkoła? przedszkole? - oczywiście to kwestia lat, ale planowanie należy zacząć już dzisiaj póki wszystkie tereny nie są zabudowane).

              Co do wejścia na perony, to jest ono jedno przy przejeździe, a wchodzenie "na dziko" uważam po pierwsze za niebezpieczne (i to nie tylko dla wchodzących, ale również dla dzieci, które na to patrzą, a potem naśladują), a po drugie za totalną wieś i brak kultury. Na szczęście ten temat już możemy odhaczyć, bo w ramach modernizacji linii kolejowej PKP PLK zbuduje wejście podziemne na perony na wysokości gimnazjum, inwestycja jest już co prawda opóźniona o mniej więcej rok, ale budowa tych wejść raczej nie jest zagrożona i prace powinny ruszyć wiosną.

              Pozdrawiam,

              • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 03.12.14, 21:44
               > osow napisał:
               > jak najbardziej wskazane
               > byłoby wspólne działanie

               Zieloną doliną idzie kaczka,
               Idzie kaczka nieboraczka,
               Gdyby jeszcze jedna szła,
               Nie byłaby para zła.
             • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 08.12.14, 13:34
              Aby to było skuteczne to potrzebny jest lider i pokierowanie taką inicjatywą, bez tego to będzie pustosłowie. Najlepiej aby to był ktoś kto zna od wielu lat nasze miasto i orientuje się w jego problemach ze szczególnym naciskiem na nasz rejon. A jest ktoś chętny kto się tego podejmie?
              • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 09:28
               >apuk1980 napisał: A jest ktoś chętny kto się tego podejmie?

               Myślę, że tak. Np. ja (jeśli oczywiście będzie to innym odpowiadać). A może znajdzie się ktoś jeszcze. Może piorek? ; ). A może Ty, który to czytasz? Myślę, że aktualnie problemem nie jest lider, ale cały zespół. Próbowałem zachęcić parę osób, ale póki co tylko Państwo odpowiedzieliście zainteresowaniem na tą ideę. W mojej ocenie potrzeba 7-8 osób, które będą rzeczywiście zdeterminowane zaangażować się w taką działalność społeczną i utworzą filar dla tej inicjatywy. Chodzi o osoby samodzielne i otwarte. Właśnie cały ten filar zdecyduje, czy to będzie pustosłowie. Lider w takim zespole ma inną rolę, nie powinien myśleć i decydować za innych bo będzie też musiał za nich działać. A o takiego lidera rzeczywiście może być trudno – w każdym razie ja się na taką rolę nie piszę. Sens jest wtedy, kiedy wszyscy się angażują ale też i współdecydują oraz poczuwają się do odpowiedzialności. Oczywiście problemów jest dużo więcej – choćby taka prozaiczna rzecz jak to, gdzie się spotykać. Ważne są sposoby pozyskiwania środków na działalność. Problemów jest koszmarnie, beznadziejnie, dołująco dużo. Kto dostrzega wyłącznie tą stronę niech omija mnie z daleka ; ). „ Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu”.
               • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 10:42
                Panie Jacku, na pewno jest Pan osobą, która w sposób naturalny powinna zostać liderem tej inicjatywy (kandydował Pan na radnego z naszego okręgu). Na początek proponuję założyć nowy wątek na forum (ten nasz trochę zawęża potencjalnie zainteresowanych do Osiedla w Konarach Dębu). Tam zacznijmy na początek konkretne ustalenia na forum jakie są priorytety i jak trzeba działać, spotkajmy się (co prawda pogoda teraz nie sprzyja, ale wystarczy przecież umówić się na wspólny spacer, albo na placu zabaw, albo na osiedlowej ulicy). Cieszę się, że ma Pan w sobie tyle zapału, bo ja szczerze mówiąc przez ostatnie prawie 4 lata już go dużo straciłem... Pytanie, czy dla efektywnego działania konieczna jest jakaś formalizacja działalności, czy wystarczą np. pisma, czy petycje podpisywane przez jak największą liczbę mieszkańców.
                • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 11:40
                 Przydałoby się zrobić analogicznie jak Pan Lech Zielenkiewicz w swoim regionie, tzn zorganizować spotkanie ogólnodostępne na którym ludzie mogliby przyjść, zgłaszać tematy związane z naszym okręgiem które wymagają zmiany/reakcji/zainteresowania się(jest możliwość pozyskać dostęp do jakiegoś lokalu/pomieszczenia nieodpłatnie w ramach inicjatywy społecznej?) Samo spotkanie powinno być jakoś nagłośnione - może jakieś plakaty (są w Zielonce jakieś popularne tablice informacyjne?), informacja na forach powiązanych z Zielonką, można spróbować porobić trochę zaproszeń i powkładać ludziom do skrzynek na listy z prośbą żeby przekazali info do swoich sąsiadów. Poprosić np., aby na umówiony adres e-mail każdy przysłał swoje propozycje zmian czy problemów do rozwiązania i na podstawie tego co się powtarza najczęściej ustalić priorytety dla kluczowych tematów. Przydałaby się osoba która zna się jak działa inicjatywa grupowa oraz aspekty formalno-prawne (żeby wiedzieć jak od strony formalnej można ugryźć dany problem) - taka osoba mogłaby na spotkaniu wyjaśnić jakie mamy możliwości wpływu/nacisku (na kogo?) czy możliwości samodzielnego realizowania pewnych inicjatyw jako grupa (jak pozyskać środki finansowe np czy jak forsować do realizacji biznes plan dla danego pomysłu). Przydałaby się osoba która chce i umie prowadzić stronę internetową i ktoś kto umie ją przygotować, aby publikować info o podjętych działaniach czy np zgłoszonych przez mieszkańców okręgu tematach - może jakieś forum dedykowane? Istotne aby wszystkie działania były jawne i zrozumiałe dla mieszkańców. Jak jest nas kilku chętnych do podobnej inicjatywy możemy się spotkać i porozmawiać jak ugryźć temat
                 • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 21:35
                  > apuk1980 napisał: Przydałoby się zrobić analogicznie jak Pan Lech Zielenkiewicz w swoim regionie

                  Dla Zielonki forsuje pomysł rady osiedla (zaznaczam, że nie byłem na tym spotkaniu dzisiaj i nie wiem o czym była mowa). To tzw. jednostka pomocnicza gminy. Pozornie wydaje się to ciekawą koncepcją integracji i organizowania się mieszkańców danego obszaru (okręgu, osiedla). Jednak dla mnie ten twór to spuścizna myślenia z czasów komuny - nie przystaje do współczesnego myślenia o społeczeństwie obywatelskim. Tworzy się kolejne zhierarchizowane ciało. Kluczem tajemnicy jest § 47.2 Statutu : „Jednostki pomocnicze prowadzą gospodarkę finansową w ramach budżetu miasta” ; ). Tym co definitywnie skreśla tą formę samoorganizacji mieszkańców jest pozbawienie prawa do samoorganizacji. Jednostka ta jest bowiem całkowicie uzależniona od „atmosfery” w Radzie Miasta, która: „tworzy, znosi, łączy i dzieli”. Sprzyjająca – tworzymy. Niesprzyjająca – znosimy.
                  Tyle odnośnie samej formy organizacji. Jeśli chodzi i zaproponowane działania to oczywiście jak najbardziej. Ja mam też trochę pomysłów i trochę doświadczeń wyniesionych z wyborów.
                  • piorek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.12.14, 10:54
                   Kiedyś funkcjonowało stowarzyszenie zwykłe "Rada Osiedla Zosinek". Założycielem był pan Namedyński z Ossowskiej. "Odkurzenie" stowarzyszenia jest też jakimś pomysłem. Stowarzyszenia zwykłe nie mogą jednak otrzymywać dotacji. Znów powoływanie stowarzyszenia pełnoprawnego to mnóstwo obowiązków z papierkologią.
                   Optymalnym sposobem funkcjonowania byłaby chyba grupa nieformalna, która w razie potrzeby korzysta z aparatu administracyjno-finansowego istniejącego stowarzyszenia typu TPZ czy ZFS.
                • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 12:12
                 > osow napisał: 1. proponuję założyć nowy wątek ; 2. czy dla efektywnego działania konieczna jest jakaś formalizacja działalności

                 Ad.1) OK, założę nowy wątek i przedstawię tam ogólnie moją propozycję i w ten sposób rozpoczniemy dyskusję jak to by miało wyglądać.
                 Ad.2) Nie jest konieczna, ale np. stowarzyszenie daje dodatkowe możliwości ubiegania się o środki (np. na realizację zadań gminy) a także wywierania wpływu np. na drodze konsultacji (Burmistrz powinien uwzględniać opinie NGO). Z tym, że prowadzenie stowarzyszenia to kłopotliwa sprawa. Poza tym musi być minimum 15 członków. Grupa mieszkańców może też działać efektywnie bez formalizacji. Może nawet ubiegać się o nieduże środki np. z funduszu Działaj Lokalnie. Tak naprawdę to trzeba najpierw ustalić cele, później na tej podstawie dobrać metody działania i wtedy można się zastanawiać czy potrzebna jest forma stowarzyszenia, czy np. wystarczy tzw. stowarzyszenie zwykłe albo w ogóle zwykła nieformalna inicjatywa. Głównie rozchodzi się o kasę.
              • masta_sz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 14:02
               Inicjatywa na Ossowskiej napewno sie przyda, ponieważ nikt za bardzo sie tutaj nami nie interesuje ... coś czego nie moge zrozumiec bo sa to bardzo cenne tereny. W tym momencie jest to jedyny teren Zielonki ktory sie rozwija [ bo ma do tego miejsce]. Głównym problemem to oczywiście komunikacja i stan drogi. Nie mogę zrozumieć dlaczego ulice takie jak: Mickiewicz, Lukawskiego czy sąsiednie ulice, dostają nowiutki chodnik z kostki a u nas problemem jest nawet oświetlenie. Fajnie, ze okolice szkoły sa "upiększane" ale trudno tez nie zauważyć, ze stan otoczenia tam jest w o wiele lepiej rozwinięty niz u nas ;] Ossowska ma predyspozycje do bycia swietna okolica. Jezeli na Nadarzynskiej jeszcze powstanie to M1 Auchan/Leroy to w ogóle te terny zyskaja jeszcze więcej bo dojazd tam będzie idealny. Omijamy cale korki na Poniatowskiego ;] Tak naprawde to cala Zielonka ma okazje teraz z kompletnego "zadupia" [nie da inaczej sie tego napisać] stać sie bardzo atrakcyjnym terenem do mieszkania. Powstanie S8 Marki, Trasa AK jest remontowana, będzie tez S17 na ktory wjazd będzie za wiaduktem na torach na DW634. Żołnierska bedzie miala po 2pasy w każda strone. Zielonka nagle stanie takim centrum poleczenia wschodu z reszta Warszawy. Chyba nawet Konstancin i południe nie będzie miało takiej komunikacji z miastem. Jak już to wszystko się pobuduje, to okolice ronda DW631/634 będą wyglądać imponująco.
               • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 11.12.14, 21:54
                > masta_sz napisał(a): ...sa to bardzo cenne tereny.

                Chciałbym dodać pewną kwestię. Trzeba zdefiniować jak bardzo chcemy ten teren zabudować a ile przyrody pozostawimy. Pisałem już chyba o tym. Mam wrażenie, że na razie miasto działa trochę bez wyobraźni. Zielonka - miasto pod dębami, ale stare dęby i inne stare drzewa były wycięte bez refleksji. Zielone Łąki, czy odnogi Ossowskiej są pozbawione pasów czy fragmentów zieleni. Moim zdaniem raczej nie powinniśmy starać się "upchnąć" jak najwięcej mieszkańców na tym terenie, którego podstawowym atutem jest przyroda. Wkrótce może się okazać, że charakter tego miejsca zmienił się radykalnie i bezpowrotnie.
                Nie zapominajmy też o naszej rzece.
                • masta_sz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 15.12.14, 09:34
                 grabowski.jacek napisał:

                 > Moim zdaniem raczej
                 > nie powinniśmy starać się "upchnąć" jak najwięcej mieszkańców na tym terenie,
                 > którego podstawowym atutem jest przyroda. Wkrótce może się okazać, że charakter
                 > tego miejsca zmienił się radykalnie i bezpowrotnie.


                 Ja przyjmuje wersje, ze ossowska raczej cala pójdzie w zabudowę jedno-rodzinna. Powstaja chyba 3 nowe osiedla i kolejne tereny zaczynaja byc tam ogrodzone. Sadze, ze to nie przypadkowe inwestycje ale raczej trend w tej okolicy. Temat zagospodarowania zieleni w okolicy na pewno jest na miejscu. Trzeba bylo by o tym pomyśleć i przedstwiac swoje pomysly. Chociaż sadze, ze pomimo rozwoju budowlanego, to zawsze raczej będzie spokojna i zielona okolica. Także, połączenie jakos tych osiedli w przyszłości jakimiś drogami/deptakami aby nie byly izolowane od siebie.

                 No i trzeba cos z burmistrzem zrobic bo to sa jego slowa:

                 "W temacie budowy nowej ulicy Ossowskiej i dalej Hubala w Kobyłce, od lat wnioskujemy do naszych sąsiadów o przygotowanie projektu, który wspólnie z naszym projektem ul. Ossowskiej moglibyśmy wykorzystać we wnioskach o środki zewnętrzne na rozbudowę. Być może stanie się tak w najbliższych latach. "

                 od lat jest wnioskowanie i byc moze w najblizszych latach cos tam sie ruszy ... czyli ... nic pewnie przez kolejne 4lata sie nie zmieni ;]
                 • mdwoods Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 17.12.14, 10:30
                  Witam,
                  Jestem mieszkańcem osiedla w Konarach Dębu i tez interesuję się co się dzieje w okolicy.
                  Moim zdanie najważniejsza jest teraz sprawa drogi i na tym proponowałbym się skupić.
                  Inne inicjatywy oczywiście tez są ważne - jak np jakiś mały sklepik oraz inne punkty usługowe itp.
                  Nie jestem typem społecznika ale jeżeli będzie jakaś grupa zajmująca się naszymi problemami to z chęcią ją poprę i zaangażuję (w jakiś ograniczony sposób).

                  Pozdrawiam
                  • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 10:21
                   W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie z Burmistrzem w sprawie oświetlenia i budowy ulicy Ossowskiej i co??
                   Wszyscy na forum są hop do przodu, a na spotkanie kto przyszedł ? Praktycznie nikt... 9 osób w dodatku nie od nas z osiedla.... żenada!
                   Udział w dyskusji oczywiście wzięły (na 9 przybyłych na spotkanie osób) tylko dwie mój mąż i jeszcze jeden Pan (który chyba mieszka tu od zawsze).
                   Gdy zapytałam sąsiadów dlaczego nie przyszli na spotkanie stwierdzili, że przecież w informacji wrzuconej do skrzynek nie było "naszych numerów posesji" - chyba ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem - w informacji było napisane, że zapraszają mieszkańców ul. Ossowskiej, a w szczególności osoby zamieszkałe pod numerami...
                   Ustalono, że w ciągu tej kadencji Pana Burmistrza środków na budowę Ossowskiej NIE MA i NIE BĘDZIE, chyba, że dogadamy się z Kobyłką i wówczas pozyska się pieniądze na budowę tzw. schetynówki (co mało prawdopodobne, bo Kobyłka nie chce w tej kwestii za bardzo współpracować). Odnośnie oświetlenia - nie wiadomo, czy powstanie! Bo najlepiej byłoby je zrobić razem z drogą. Jeśli zrobią samo oświetlenie to potem przy budowie drogi przesuwanie lamp wygeneruje dodatkowe koszty... (więc po co nam w sumie oświetlenie i czego my chcemy)
                   Za miesiąc kolejne spotkanie z Burmistrzem w tej sprawie... może wówczas Szanowni Państwo Forumowicze deklarujący, że zależy Wam na budowie ulicy i oświetlenia ruszą swoje szanowne cztery litery i powędrują na spotkanie?
                   Oby, bo przy tej ilości mieszkańców Ossowskiej i tak małej frekwencji drogi nie doczekamy się na wieczne nigdy...
                   Pozdrawiam, Kasia.
                   • osow Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 12:01
                    Masz rację trzeba było pójść na to spotkanie. Ja też wyszedłem z założenia, że spotkanie dotyczy miejsca ustawienia jakiś dwóch czy trzech latarni, które mogą kolidować z wjazdami wymienionych posesji (zresztą wcześniej p. Kudełka z UM informował mnie, że jest tylko taki problem), a teraz okazuje się, ze budowa oświetlenia w ogóle stoi pod znakiem zapytania.... słów brak. Jest już dokładna data następnego spotkania?
                    • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 12:21
                     Nie ma ustalonego terminu spotkania, ale ustaliliśmy że zorganizują za około miesiąc i przyślą informację kiedy i gdzie się ono odbędzie. Do tego czasu wyjaśnią czy mają zgodę na postawienie słupów na działkach prywatnych (dopóki nie buduje się drogi to specustawa nie działa i trzeba mieć zgody osób prywatnych). Problem dotyczy około 30 działek spornych przy czym chyba kilka z nich jest jednego właściciela ale ze względu na ochronę danych osobowych nie było podane kogo. W zależności od wyniku zebranych informacji mamy podjąć decyzję czy robią projekt zamienny (tj oświetlenie na słupach wzdłuż płyt, które będzie trzeba przenieść w momencie budowy drogi - co podroży projekt) czy projekt podstawowy, już dla docelowej ulicy. Dla docelowej ulicy z chodnikami i ścieżką jest przewidziany pas 12m a płyty mają obecnie tylko 4m także dla powyższych projektów oświetlenia ma to wpływ na ustawienie latarni.
                     A co do obecności na spotkaniach to uważam że należy przychodzić jak najliczniejszą grupą, jest na nich burmistrz i należy pokazać że nam zależy i że w razie co jest silna grupa które może zaprotestować w przypadku wycofania się z obietnic, dodatkowo na takich spotkaniach można pozyskać sporo dodatkowych informacji (jak choćby o planach budowy ulicy itp.). A tak to burmistrz i radny naszego okręgu zobaczą że 9 osób na całą Ossowską na spotkanie przyszło czyli niewielkie jest zainteresowanie to temat można zamieść pod dywan i zająć się inną sprawą (szczególnie że już na etapie planów są problemy a co dopiero jego realizacja).
                     • masta_sz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 14:50
                      Prosiłbym o umieszczania informacji o spotkaniach tutaj albo na stronie Zielonki. Ja nic o takim spotkaniu nie wiedziałem a chętnie bym się pojawił. Trzeba tez zaznaczyć, ze teraz jest okres świąteczny i duzo osob ma mętlik na głowie ;] sadze, ze następne spotkanie tak łatwo burmistrzowi nie ujdzie na sucho. Proponowałbym tez spotkanie sie przed taka rozmowa z burmistrzem. Bo mozna sprawy obgadać i zadawać lepsze pytania, a jak wszyscy sie spotkamy 5minut przed taka debata i nikt nic nie będzie wiedzieć i zadawać te same pytania to się nas łatwo pozbędzie. Z tego co widac, sytuacja jest poważna. Nie będzie ani drogi ani oświetlenia bo po co!? ;] najlepiej niech kobyłka zrobi, napisze wnioski unijne o dofinansowanie i przetarg zrobi a burmistrz nasz sie podpisze ;]
                      • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 15:03
                       Plakaty informujące o spotkaniu wiszą jeszcze na większości słupów na Ossowskiej, ale jak się jeździ samochodem to faktycznie można ich nie zauważyć. Napiszę informację o kolejnym spotkaniu, jeśli oczywiście dostaniemy z mężem do skrzynki :)
                       • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 15:05
                        Fajnie by również było otworzyć nowy wątek na forum dotyczący mieszkańców Ossowskiej(pisaliście o tym wcześniej). Dobrze byłoby też, żeby było to forum zamknięte - gdzie wypowiadać by się mogły wyłącznie osoby, których problem dotyczy. a nie każdy przypadkowy forumowicz, który tu zajrzy.
                        • masta_sz Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 15:17
                         Tez myślałem nad takim pomysłem, tylko jak to kontrolować!? jeżelibyśmy korzystali z popularnego portalu społecznościowego to istnieje taka opcja zamkniętej grupy. Ktos jest adminen i upoważnia kolejne osoby do grupy. Tylko jak kontrolować, kto jest z naszych okolic!?
                         Moze pisac wiadomosci do admina z numerem domu i ulicy?

                         Niestety ale większość z nas tutaj chyba używa aut tak wiec rzeczywiście info na slupie moglo mi umknąć ;[ nie pomaga tez ze 6 rano ciemno, 14 juz tez ciemno ;]
                         • apuk1980 Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 15:42
                          do nas urząd miasta wrzucił zaproszenie do skrzynki na listy. Na przyszłość będę pisał na forum o takim spotkaniu i terminie (myślałem, że wszyscy mieszkańcy Ossowskiej dostali taki list jak ja)
                        • grabowski.jacek Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 19:06
                         kasikkru napisała: Fajnie by również było otworzyć nowy wątek na forum dotyczący mieszkańców Ossowskiej(pisaliście o tym wcześniej).

                         Wątek gotowy:
                         Ossowska i okolice
                         • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 20:58
                          masta_sz napisał:
                          "Tez myślałem nad takim pomysłem, tylko jak to kontrolować!? jeżelibyśmy korzystali z popularnego portalu społecznościowego to istnieje taka opcja zamkniętej grupy. Ktos jest adminen i upoważnia kolejne osoby do grupy. Tylko jak kontrolować, kto jest z naszych okolic!?
                          Moze pisac wiadomosci do admina z numerem domu i ulicy?"
                          Można wykorzystać np facebook, adminów może być 2lub 3 dla ułatwienia dodawania osób, mogę się tym ewentualnie zająć. Jeszcze ktoś chętny?? Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy ma konto na fejsie :)
  • kasikkru Re: Osiedle w Konarach Dębu Zielonka Ossowska JOL 19.12.14, 21:30
   Witam otworzyłam na fejsie grupę, do której zapraszam www.facebook.com/groups/ossowska/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka